» »

Antonov An-124 na Brniku

Antonov An-124 na Brniku

hazlhof ::

V teh dneh bo 3x pristal na brniškem letališču, pa nikjer ne najdem kakšne bolj točne ure prihodov in odhodov. Očitno se nekje da to izvedeti, ker se najdejo posnetki pristanka in veliko radovednežev ob progi.
Torej kje se to vidi?

forplan ::

da se strinjam

D3m ::

Škoda, ker so sfukali razgledni stolp.

P.S.

So kaj poročali o vsebini tovora?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

V-i-p ::

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

TESKAn ::

Včeraj je šel čez Lj okrog 12:15, bil na ca. 1300m. Zgledala ogromna zadeva, še dobro da ni bil pobarvan na rumeno, bi mislil, da so prišli delat obvoznico...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

wcpapir ::

hazlhof je izjavil:

V teh dneh bo 3x pristal na brniškem letališču, pa nikjer ne najdem kakšne bolj točne ure prihodov in odhodov. Očitno se nekje da to izvedeti, ker se najdejo posnetki pristanka in veliko radovednežev ob progi.
Torej kje se to vidi?


Torek pristane 21.00 sreda vzleti 9.00 četrtek pristane 22.00 petek zjutraj gre dalje.

Invictus ::

Je letel mimo Šmarne, prilet preko Dolskega, zadeva res ogromna...

Škoda za debilne vodilne pri Antonovu, da so til pred invazijo demontirali motorje pri An-225.

BTW. Antonov je bil ruski inženir, samo tovarno so nbaredilki v Ukrajini, takrat še v Sovjetski zvezi. BMW je bolj slovenski od Antonova...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

D3m ::

Prvotno so bili v Novosibirsku.

Samo tovarno so prestavili v Kijev pozneje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

joze67 ::

Invictus je izjavil:

BMW je bolj slovenski od Antonova...
Saj nihče ne trdi, da je Antonov slovenski?

Invictus ::

joze67 je izjavil:

Invictus je izjavil:

BMW je bolj slovenski od Antonova...
Saj nihče ne trdi, da je Antonov slovenski?

Moral bi napisati, kot je Antonov ukrajinski... Se mi ni dalo popravljati, pa sem mislil da bo folku potegnilo.

Zgleda ni >:D.

D3m je izjavil:

Prvotno so bili v Novosibirsku.

Samo tovarno so prestavili v Kijev pozneje.

Kaka tovarna, od SZ naprej ni bilo narejenega nobenega novega letala. Očitno so samo pumpali denar....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Cveto ::

Kako da ne. Zadnje letalo je bilo narejeno in dobavljeno leta 2015:

Antonov An-148 @ Wikipedia

MetalLord ::

Hvala za to temo, drugače danes iz šihta ne bi vedel zakaj se ljudje zbirajo okoli letališča (bilo je enih 20 avtomobilov na vseh treh straneh) ter zakaj sem se moral ustaviti sredi ceste. Ter tako tudi ne bi opazil letala Antonov, kar mi sicer ni izgledalo neki, da bi si moral iti ogledovat.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Ma folk je fuknjen ... Ustavljajo se sredi ceste, dokler se bel BMW ne zaleti nekomu v rit ... No, nisem prepričan, da se je zabil nekomu v rit, sem pa prepričan, da se je bel BMW nekam zaletel. Pa mislim, da ni bil edini. Policaji pa v bližnjem križišču počivajo v avtu, namesto da bi tisti folk tam nekam naterali. Recimo na za parkiranje namenjeno parkirišče v bližini.

Pa še država bi nekaj imela od pobranih parkirnin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

hazlhof ::

Hvala za informacije, zdaj me pa še zanima kdaj jutri gre. Ker danes je prišel 6 ur prej, kot je bilo napovedano.

KG-348 ::

GupeM je izjavil:

Ma folk je fuknjen ... Ustavljajo se sredi ceste, dokler se bel BMW ne zaleti nekomu v rit ... No, nisem prepričan, da se je zabil nekomu v rit, sem pa prepričan, da se je bel BMW nekam zaletel. Pa mislim, da ni bil edini. Policaji pa v bližnjem križišču počivajo v avtu, namesto da bi tisti folk tam nekam naterali. Recimo na za parkiranje namenjeno parkirišče v bližini.

Pa še država bi nekaj imela od pobranih parkirnin.


audi je bil karamboliran tam naprej od krožišča, in kolona tudi ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KG-348 ()

V-i-p ::

hazlhof je izjavil:

Hvala za informacije, zdaj me pa še zanima kdaj jutri gre. Ker danes je prišel 6 ur prej, kot je bilo napovedano.

Jutri naj bi odletel ob 09h, ampak menda še ni (bilo) točno dorečeno.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

joze67 ::

Invictus je izjavil:

Se mi ni dalo popravljati, pa sem mislil da bo folku potegnilo.

Zgleda ni >:D.
Rojen manager. Zajebe, in potem so drugi krivi.

Poldi112 ::

Saj ti je razložil. Ne rabiš sedaj ekstra razlagati, kako bukov si.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

GupeM ::

Trenutno je še parkiran.

V-i-p ::

Še tole se je našlo: "Pride potem zopet 8.04.2022 ob 15.45 in odleti 9 04.2022 ob 06.00 zjutraj. Zadnja info."
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

GupeM ::

Sveže info: Menda vzleti jutri, 7. 4. okrog 6:00.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

PacificBlue ::

Kaksen tovor je pa imel? Banane?

V-i-p ::

PacificBlue je izjavil:

Kaksen tovor je pa imel? Banane?

Stric iz Fraporta je v izjavi rekel, da vozijo opremo za odročne kraje kjer jih je prizadela naravna katastrofa, služi pa za proizvajanje električne energije. Najbrž kakšni agregati vmes.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

GupeM ::

Zagotovo gre za velike kose, ki jih v manjša letala ne moreš dat oz. jih daš premajhno količino naenkrat. Za banane se ne izplača. Bolje dva manjša aviona.

Če je res, kar je napisal V-i-p, potem so to verjetno res kakšni ogromni agregati. Mogoče kakšni veliki solarni paneli, turbine, stolpi za vetrne elektrarne?

Lahko greš pa na 24ur brat komentarje, tam točno vejo da je orožje noter.

Cveto ::

Kam pa je letel? Tisti 747 zadnjič je v Rzeszow in to je potem vse jasno (50 km od Ukrajinske meje).

Likalnik ::

Včeraj okoli 13:30 sem ga videl na Brniku...zanimiva in velika zadeva

GupeM ::

Cveto je izjavil:

Kam pa je letel? Tisti 747 zadnjič je v Rzeszow in to je potem vse jasno (50 km od Ukrajinske meje).

Ja, tisti naj bi prevažal humanitarno pomoč za Ukrajince. Ta je pa v Nigerijo letel. Obakrat.

Cveto ::

Aja, potem pa lahko res vozi, kar so rekli.

bbbbbb2015 ::

PacificBlue je izjavil:

Kaksen tovor je pa imel? Banane?


Jah. Rastoder je car. Verjetno banane kalibra 7,62.

GupeM ::

Cveto je izjavil:

Aja, potem pa lahko res vozi, kar so rekli.

Če niso ravno neki veliki tanki, se ne splača. Je bolje z več manjšimi letali prevažat. Je ceneje in manj firbcev pritegnejo. V bistvu nobenega ne brigajo. Ta avion pa najameš, če prevažaš kose, ki so tako veliki, da jih v manjše avione ne moreš spravit.

Pac-Man ::

PacificBlue je izjavil:

Kaksen tovor je pa imel? Banane?

Tole, karkoli že je

https://www.facebook.com/permalink.php?...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

V-i-p ::

GupeM je izjavil:

Zagotovo gre za velike kose, ki jih v manjša letala ne moreš dat oz. jih daš premajhno količino naenkrat. Za banane se ne izplača. Bolje dva manjša aviona.

Če je res, kar je napisal V-i-p, potem so to verjetno res kakšni ogromni agregati. Mogoče kakšni veliki solarni paneli, turbine, stolpi za vetrne elektrarne?

Lahko greš pa na 24ur brat komentarje, tam točno vejo da je orožje noter.

Na 02:35 pove: https://www.24ur.com/novice/slovenija/t...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

rejven ::

sem leta onega enkrat delal prek študenta na brniku, in sem bil tam ko je pristal. Res velika krava. Se pa spomnim, da je bil takrat napoljnjen s čevlji (brez palet) in so od poznega popoldneva do naslednjega dne zjutraj škatle vn nosil, da so ga spraznil (od oka cca 15 ljudi), ker je bil zafilan do konca. Kitajci dobr plezajo :P

Avenger ::

TESKAn je izjavil:

Včeraj je šel čez Lj okrog 12:15, bil na ca. 1300m. Zgledala ogromna zadeva, še dobro da ni bil pobarvan na rumeno, bi mislil, da so prišli delat obvoznico...


This. Nisem nek ekspert, al pa da bi se hvalil, ampak sem takoj pomislil, da je An-124, bil je tako nizko, da sem šel gledat na flightradar. In ja, 1300m v bistvu nad mestom, tik ob obvoznici, - WTF?? A je fora v tem, da ne more tako hitro dobit višine ali kaj?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

GupeM ::

Za initial climb na 5000 ft (dobrih 1500 m), ima rate of climb (ROC) 800 ft/min. To pomeni, da rabi dobrih 5 minut, da pride na 1300 m. V 5 minutah pa pride z Brnika do Ljubljane.

Za primerjavo: Boeing 747, ki je bil nekaj tednov nazaj na Brniku, ima ROC 1500 ft/min.

Vsekakor je letalo verjetno bilo relativno nizko, še nižje je pa izgledalo, ker je veliko.

GupeM ::

Danes pride okrog 12:00. Verjetno nekaj minut čez.

A124 https://fr24.com/A124/2b6b7ae2

GupeM ::

GupeM je izjavil:

Danes pride okrog 12:00. Verjetno nekaj minut čez.

A124 https://fr24.com/A124/2b6b7ae2

12:00 UTC, torej okrog 14:00.

dreamtheater ::

Predvidevam da je lepši pogled pristajanja tam pri Vodicah kot pri Šenčurju?

GupeM ::

Odvisno, s katere strani bo pristajal. Verjetno bo s strani Vodic, ja. Včasih pa kakšen tudi v kontra smer pristane. Še posebej, če je močnejši veter iz smeri Vodic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

V-i-p ::

Znano je, kaj je iz Slovenije odpeljal antonov
https://siol.net/avtomoto/novice/znano-...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

starfotr ::

A tega niso mogli dati na ladjo in odpeljat? Prevoz bi najbrž bil mnogo cenejši, kot pa z letalom.

pegasus ::

Ta letala antonov prodaja kot časovni stroj, v smislu da ti kupijo čas v projektu s pohitritvijo transporta. Gotovo so imeli razloge, da se jim je mudilo ...

Skyman ::

Cez 14 dni bodo pa pisal da je biv nigerijski scam :))

GupeM ::

starfotr je izjavil:

A tega niso mogli dati na ladjo in odpeljat? Prevoz bi najbrž bil mnogo cenejši, kot pa z letalom.

Če bi se malo znašli, bi lahko tudi s kamionom. Ali pa na roke.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaradi programske napake napačno izračunali maso letala pred vzletom

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
438292 (5005) Invictus
»

Največje propelersko letalo pristalo na Brniku

Oddelek: Znanost in tehnologija
172338 (1379) Highlag
»

Uporaba dronov

Oddelek: Loža
82082 (1578) Pac-Man
»

747 na Brniku

Oddelek: Loža
73144 (2040) Miha 333
»

Ameriške stevardese zahtevajo korak nazaj glede rabe elektronike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10433170 (28546) antonija

Več podobnih tem