» »

Kako otroku kontrolirati screen time?

Kako otroku kontrolirati screen time?

Sparkxl ::

Pubec ima vedno več igračk (ipad, andoid telefon in PC) in me zanima, če obstaja kakšna aplikacija, ki dela na vseh platformah, ki omogoča nadzor nad napravami? Torej v prvi vrsti odklop do interneta, ko se meni zazdi. Ker pri vseh teh napravah je tako, da so za mularijo brez interneta neuporabne.
  • poskusilo klonirati: Sparkxl ()

bobby ::

Ja, aplikacija se imenuje STARŠI
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kanarin ::

Kje pa se dobi to aplikacijo - Google Play, Appstore, mogoče kakšna sideload varijanta ? Meni tudi nuca. :))

Invictus ::

Family Link...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Ce nima mobilnih podatkov lahko v nekaterih routerjih kontroliras dostop.

residual ::

mobilne podatke onemogočiš... naredi svoj Access point samo za otroške naprave (wifi ap), ki ga fizično izklapljaj če drugače ne gre ali preko appa routerja...

Začne se s telefoni in PC-ji, kasneje pa lahko razvijejo večje odvisnosti in skrbi... bolje že zdaj z vzgojo te stvari uredit.

Malo za hec:
- pazi kaj hčerka uploada in kaj sin downloada
- mali otroci male skrbi, veliki otroci večje skrbi
- kazen "marš v sobo" spremeni v "marš na igišče"

Nikonja ::

Family link definitivno!
Moje obe ta male imajo limit 1,5h na dan, od 21:00-07:00 je telefon zaklenjen in ga nemorejo uporabljat. Lahko tudi omejiš katere aplikacije lahko koristijo, kolk časa vsako posamezno koristijo... ma cel kup stvari. Seveda če te raspi... lahko zakleneš telefon kadarkoli in se lahko slikajo... sm njihova faca ko to narediš PRICELESS !!!
Ja, je bilo precej jamranja, ampak kako se pogovarjam z drugimi starši skoraj več kot polovica je dala to mulariji na telefon, druga polovica ni niti vedla da to obstaja :)

Sparkxl ::

Family link je bila tudi moja prva misel, ampak to pride v poštev samo za android fon. Ali to tudi dobro funkcionira na ipadu in pcju?

Sem že sam našel odgvor, ne dela. Torej android imam rešeno. Kaj pa windows? Kake so tu opcije? Enako vprašanje za ios.

Pa še vprašanje glede family linka - internet onemogoči v celoti ob določenih urah, ali samo wifi, mobilni pa delajo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

Nikonja ::

kolega ima iphona, mularija androide in pravi da dela vse ok tko da ne vem kje si dobil info da ne dela?

Na winwosih imaš že ugrajeno podobno funkcijo ampak moraš naredit in registirat račun na Microsoftu za mularijo in potem lahko omejiš podobne zadeve, v to se iskreno nisem spuščal ker na laptopu delajo večinoma samo stvari za šolo.

Izkopit internet se ne da, vsaj jaz ne vem da se da, tko da imaš opcijo samo zaklenit telefon po določeni uri npr. in ga sploh ne morejo uporabljat takrat, kaj ni niti tolk zgrešeno ker če nimajo interneta na telfonu/tablici nimajo kaj delat z njimi itak :)

Aja pa ena od boljših funkcij je definitivno da lahko zmeraj vidiš lokacijo telefona/tablice, razne če ne crkne baterija seveda.

Tero ::

Z pogovorom in vzgojo...
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

JanK ::

Tero je izjavil:

Z pogovorom in vzgojo...

Ze samo vprasanje OPja kaze na pomanjkanje enega in drugega...
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

feryz ::

Če nima mulc kaj početi, gre pred ekran. Kaj pa naj bi delal? Buljil kako je zid bel?
Jaz sem bil noč in dan v knjigah, ko sem bil mlad in je bilo slabo vreme.
Ekranov ni bilo ali pa ni bilo nič pametnega na njih.

darkolord ::

Marsikateri routerji imajo to funkcionalnost - našteješ MAC adrese naprav za posameznega uporabnika/otroka, potem pa omejuješ (komplet ali samo hitrost) po urah.

feryz je izjavil:

Če nima mulc kaj početi, gre pred ekran. Kaj pa naj bi delal? Buljil kako je zid bel?
Jaz sem bil noč in dan v knjigah, ko sem bil mlad in je bilo slabo vreme.
Ekranov ni bilo ali pa ni bilo nič pametnega na njih.
Misliš, da dandanes ni nič drugega kot beli zidovi, na sredi sobe pa računalnik?

V bistvu lahko otroci počnejo čisto vse, kar s(m)o počeli pred 30 leti in še mnogo več.

Damiani ::

1. omejiš zaslone sebi,
2. več druženja z otroci, šport, ustvarjanje, družabne igre, ...
3. v roke vzameš knjigo,
4. kupiš manj naprav sebi in otroku,
.....

Nikonja ::

Dejte nehat nabijat bedarije, začnite od sebe, sej večina vas tukaj tipka ker vam je dolgčas in imate viška časa, zakaj niste zdaj od zunaj ali berete knjigo ali se družite z otroci??

Ne vidimi nič narobe da so mulci občasno na telefonih, sej sem tudi jaz, ampak takrat ko so, pač želim imet mirno glavo da nimajo dostop do neprimernih vsebin in da neskončno samo skrolajo, zato imajo uro in pol na dan. In jim ostane še vedno dovolj časa za učenje, igranje, skupno druženje in branje knjig....

GupeM ::

Knjiga - ekrani ... Tukaj jaz ne vidim razlike. Ne ena ne druga stvar nista pozitivni za oči in držo. Sta pa obe stvari lahko dobri ali slabi po vsebini.

Lahko bereš knjigo s teorijami zarot, lahko bereš knjigo z vrhunsko zgodbo, lahko pa bereš tehnično knjigo, iz katere se lahko kaj naučiš.

Tako kot lahko na ekranu gledaš video s teorijami zarot, lahko gledaš vrhunski film/risanko, lahko pa programiraš ali ustvarjaš v Blenderju ali Photoshopu.

Nenazadnje tudi če ga pošlješ na igrišče, ne veš kaj tam počne. Lahko igrajo basket, lahko pijejo in kadijo za grmom, lahko se pa samo družijo in debatirajo o ta hudi sošolki in njeni grdi debeli prijateljici.

Se strinjam, da je treba ekrane omejiti. Ampak "v roko vzameš knjigo" pač ni rešitev. Še posebej, če nekomu res ne paše brati. Tako kot drugemu ne paše basket in tretjemu plavanje.

ginekk ::

JanK je izjavil:

Tero je izjavil:

Z pogovorom in vzgojo...

Ze samo vprasanje OPja kaze na pomanjkanje enega in drugega...


Ma ja, ne bit naiven, mogoče to pali do 10. leta, mogoče pri enem otroku, pri drugem ne.

Do takrat še sodelujejo nekako. Potem ko kickne puberteta in, je velik vpliv ostale okolice, in maš lahko težave že dobit kakšen info, kaj šele da te bodo vse ubogali kakor zaukažeš.

driver_x ::

Sparkxl je izjavil:

Pubec ima vedno več igračk (ipad, andoid telefon in PC) in me zanima, če obstaja kakšna aplikacija, ki dela na vseh platformah, ki omogoča nadzor nad napravami? Torej v prvi vrsti odklop do interneta, ko se meni zazdi. Ker pri vseh teh napravah je tako, da so za mularijo brez interneta neuporabne.


Tudi jaz sem pred leti podobno razmišljal. Moj nasvet je: ne omejuj jim dostopa tehnično, ampak na druge načine: z dogovorom o odgovorni uporabi naprav in podobno. Seveda to zahteva od tebe precej več truda, ampak se na dolgi rok izplača. A ko ti bo začel kaditi, boš pa po forumih spraševal, kako mulcu zalepiti usta?

Sparkxl ::

Smo imeli dogovore in pogovore v neskončnost in je super funkcioniralo. Do zdaj. Star je 12 in so na dnevni bazi pogajanja pa daj nooo še 5 min, samo malo še.... ne da se mi več.Zadnji žebelj v online krsto pa je bil ne dolgo nazaj ko sem ga ob 12 dobil na ipadu, ko sem že davno spal in sem moral scat. Gotof je.

googleg1 ::

Nikonja je izjavil:

Dejte nehat nabijat bedarije, začnite od sebe, sej večina vas tukaj tipka ker vam je dolgčas in imate viška časa, zakaj niste zdaj od zunaj ali berete knjigo ali se družite z otroci??
B U R N

ginekk ::

Sparkxl je izjavil:

Smo imeli dogovore in pogovore v neskončnost in je super funkcioniralo. Do zdaj. Star je 12 in so na dnevni bazi pogajanja pa daj nooo še 5 min, samo malo še.... ne da se mi več.Zadnji žebelj v online krsto pa je bil ne dolgo nazaj ko sem ga ob 12 dobil na ipadu, ko sem že davno spal in sem moral scat. Gotof je.


Čak da se začne v kopalnico z iPadom zaklepat in se "tušira" po eno uro. :D

Inventorista ::

Za ta family link sem enkrat bral en reddit post. Ker maš client za starša in client za otroka... In ko pogledaš komentarje vidiš kakšen kontrast je med komentarji... Otroci, jo ocenjujejo zelo slabo (in svarijo svoje vrstnike, da naj vse vzvode uporabijo, da se jim ne posname na telefon), starši pa so precej zadovoljni.... hahaha... Očitno deluje zadeva! >:D

dexterboy ::

bobby je izjavil:

Ja, aplikacija se imenuje STARŠI

THIS!
Tema se lahko zapre ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

twom ::

Screen time se kontrolira z vzgojo, z odnosom do stvari, z dogovorom ki velja.
Če otrok ne bo imel odnosa, če se otrok ne drži dogovorjenega, bo našel drugo napravo, in tak odnos prenesel tudi v odraslo dobo.

Netrunner ::

feryz je izjavil:

Če nima mulc kaj početi, gre pred ekran. Kaj pa naj bi delal? Buljil kako je zid bel?

Dolgčas spodbuja kreativo, ekran jo zatira. Dejstvo je, da je bolje buljiti v zid kot v ekran saj v zida se bo prej ali slej naveličal in se spomnil da se da še kaj drugega počet. Ko gleda v ekran pa tam ostane.

Netrunner je izjavil:

feryz je izjavil:

Če nima mulc kaj početi, gre pred ekran. Kaj pa naj bi delal? Buljil kako je zid bel?

Dolgčas spodbuja kreativo, ekran jo zatira. Dejstvo je, da je bolje buljiti v zid kot v ekran, saj zida se bo prej ali slej naveličal in se spomnil, da se da še kaj drugega početi. Ko gleda v ekran pa tam ostane.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

driver_x ::

twom je izjavil:

Screen time se kontrolira z vzgojo, z odnosom do stvari, z dogovorom ki velja.
Če otrok ne bo imel odnosa, če se otrok ne drži dogovorjenega, bo našel drugo napravo, in tak odnos prenesel tudi v odraslo dobo.


Točno to.

Netrunner ::

driver_x je izjavil:

twom je izjavil:

Screen time se kontrolira z vzgojo, z odnosom do stvari, z dogovorom ki velja.
Če otrok ne bo imel odnosa, če se otrok ne drži dogovorjenega, bo našel drugo napravo, in tak odnos prenesel tudi v odraslo dobo.


Točno to.

Edini pravilni način.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Argonavt ::

a) Vzgoja, običajno je problem v starših (samokontrola, zgled).
b) TV na svoj switch, WIFI svoj ruter oba na časovno stikalo 23:00 ali 24:00 off do jutra. Dobr tud za tastare.
c) Router Wifi OFF after 24:00 do 7:00.
d) Mladina vse tablice, fone ob 21:00 odloži na nočno omarico starša in je tam do jutra + Če kak PC v dosegu otroka block MAC adreso po določeni uri.
e) Appi za kontrolo dragi, Kapersky ne dela ok, Family link ok za android, ampak potem znoriš, ko te mulc redno in ponavljajoče fehta za podaljške po 5 min. Family link nekaj časa nazaj na IOS menda ni delal 100% ker Jabuk ni pustil konkurence.
f) Mal sreče, da ne postane addicted. Držati se sistema naj uporablja, saj se bo naveličal ima zelo pogosto kontra učinek. Naredi red v otroštvu, ko bo najstnik je (pre)pozno.

driver_x ::

Netrunner je izjavil:

driver_x je izjavil:

twom je izjavil:

Screen time se kontrolira z vzgojo, z odnosom do stvari, z dogovorom ki velja.
Če otrok ne bo imel odnosa, če se otrok ne drži dogovorjenega, bo našel drugo napravo, in tak odnos prenesel tudi v odraslo dobo.


Točno to.

Edini pravilni način.


Mi smo šli skozi to. Najprej smo mislili, da bomo težavo rešili s tehničnimi omejitvami. Vendar je to pripeljalo do tega, da smo imeli na vseh napravah gesla, tudi na TVjih. S tem življenje oteževali sami sebi, mulc je pa od nekje privlekel star androidni telefon in ga imel pod posteljo. Drugi način je z vzgojo in z dogovori. Je precej bolj naporen in dolgotrajen proces, ki terja ogromno truda, potrpljenja, predvsem pa doslednosti. Sedaj nimamo nobene omejitve več, telefoni so pa na za to predvidenem mestu, kadar se ne potrebujejo. Vsi, tudi starševski.

twom ::

twom je izjavil:

Screen time se kontrolira z vzgojo, z odnosom do stvari, z dogovorom ki velja.
Če otrok ne bo imel odnosa, če se otrok ne drži dogovorjenega, bo našel drugo napravo, in tak odnos prenesel tudi v odraslo dobo.

Pa ne velja to samo za screen time. Velja tudi za facebook in podobne stvari, ali what-ever-booke ki bojo nekoč aktualni. Če bo imel privzgojen odnos do facebooka, tudi do nevemkakšnegabooka ne bo problem.

Meni je največja uganka kako otroka usmerjat, da bosta imela veselje do ustvarjanja, kakršnega koli.

Analogija, če trošiš ti vedno zmanjka denarja, če ustvarjaš ti vedno zmanjka časa. Zadovoljstvo ob ustvarjenemu je pa neprecenljivo. In ko se konec dneva ozreš nazaj, imaš občutek da je bilo tisto zjutraj dneve nazaj. Trošit moraš pa ves čas da vzdržuješ nivo hormonov. Če se pa dolgočasih, je dan dolg, zvečer ko se ozreš, ga pa ni nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

buttcrack ::

Da ne odpiram nove teme...

Mulcu viber ne pošilja slik. Ali je možen razlog za to FL? Vmes vem, da je delalo, danes pa je želel poslati zapiske odsotni sošolki pa samo nalaga in nalaga a se z 0% ne prestavi.

harvey ::

buttcrack je izjavil:

Da ne odpiram nove teme...

Mulcu viber ne pošilja slik. Ali je možen razlog za to FL? Vmes vem, da je delalo, danes pa je želel poslati zapiske odsotni sošolki pa samo nalaga in nalaga a se z 0% ne prestavi.


Nekako v tem vrstenm redu na splošno:

1. update Viber na zadnjo verzijo
2. počistiti cache
3. na novo nanmesti aplikacijo
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

buttcrack ::

1. in 2. že prej, probam še s 3.

Tut po 3. ne dela. Prejema jih BP

Zgodovina sprememb…

harvey ::

buttcrack je izjavil:

1. in 2. že prej, probam še s 3.

Tut po 3. ne dela. Prejema jih BP

4. opcija - restart telefona :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Kayzon ::

S klofutami. Case closed. Next!

buttcrack ::

Tut tiste bi si verjetno zaslužil ampak se bojim odvednitkov

/sarcasmoff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADHD

Oddelek: Loža
474575 (525) D3m
»

Family link - dve napravi?

Oddelek: Mobilne tehnologije
81319 (307) buttcrack
»

Sledenje lastnega otroka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19024759 (19967) stalker
»

Kako zagotoviti Internet primeren otroku

Oddelek: Omrežja in internet
202930 (2223) krneki0001
»

Otroka na rit. Kje je meja? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
596108170 (93372) mailer

Več podobnih tem