» »

Izogibanje vsega, kar je iz Rusije

Izogibanje vsega, kar je iz Rusije

Temo vidijo: vsi
««
10 / 114
»»

Sparkxl ::

Počakaj da nas ta homogenost udari po denarnicah. Zna še biti zanimivo potem okoli homogenosti

Sparkxl ::

Mike_Rotch je izjavil:

Od kdaj sta se Napoleon in Hitler branila pred rusko okupacijo?

Rusi imajo odlično logistično podporo znotraj države (predvsem železnice), čez mejo pa ta očitno popolnoma razpade.


Emm če me spomin ne vara, so bili potomci hitlerja okupirani tam ene 40 let. Možno pa da sem kaj pomešal.

Oba pa sta enako podcenjevala ruse in jih v nič dajala ko sta planirala svoj sprehod do moskve

voss_ ::

Sparkxl je izjavil:

Počakaj da nas ta homogenost udari po denarnicah. Zna še biti zanimivo potem okoli homogenosti


Me zanima če bo EU uvedla sankcije na članice ki se ne bojo hotele iti prostega trga in ne bojo demokratsko delile svojih zalog kruha, nafte...

Tokrat EU vsaj ne zahteva da si demokratsko razdelimo begunce, kar se mi zdi čudno.

Sparkxl ::

voss_ je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Počakaj da nas ta homogenost udari po denarnicah. Zna še biti zanimivo potem okoli homogenosti


Me zanima če bo EU uvedla sankcije na članice ki se ne bojo hotele iti prostega trga in ne bojo demokratsko delile svojih zalog kruha, nafte...

Tokrat EU vsaj ne zahteva da si demokratsko razdelimo begunce, kar se mi zdi čudno.


Počakaj še malo, saj se še niti ni prav začelo vseskupaj. Zdaj smo v fazi tolčenja po prsih in mahanja z gorjačo.
Ko bo šlo zares, če se to ne zaključi počasi, bo jeseni eu še samo na papirju, ker se bomo klali medsebojno za wc papir in klobase

TheBlueOne ::

Sparkxl je izjavil:



Počakaj še malo, saj se še niti ni prav začelo vseskupaj. Zdaj smo v fazi tolčenja po prsih in mahanja z gorjačo.
Ko bo šlo zares, če se to ne zaključi počasi, bo jeseni eu še samo na papirju, ker se bomo klali medsebojno za wc papir in klobase


Meh, smo preziveli dosti hujse. Dokler ni vojne cez kontinent so vse to malenkosti. Samo nekateri ste pac razvajeni. Razumem pa tisti, ki ze danes nimajo za preziveti. Bo treba dati socialno noto na max.

voss_ ::

TheBlueOne je izjavil:



Meh, smo preziveli dosti hujse. Dokler ni vojne cez kontinent so vse to malenkosti. Samo nekateri ste pac razvajeni. Razumem pa tisti, ki ze danes nimajo za preziveti. Bo treba dati socialno noto na max.


Eni so dali čez že huje, iz svojih analiz izpuščaš tiste ki jim bo sedaj manjko Nutele dobesedno apokalipsa.

mtosev ::

UK imposes asset freezes on Abramovich, Rosneft boss Sechin

LONDON, March 10 (Reuters) - Britain imposed sanctions on Chelsea soccer club owner Roman Abramovich and Igor Sechin, the chief executive of Russian oil giant Rosneft, hitting them with asset freezes and travel bans because of their links to Russian President Vladimir Putin.

The two billionaires plus businessman Oleg Deripaska and four other Russian oligarchs are the most high-profile figures to be added to the British sanctions list since Russia's invasion of Ukraine and follows criticism that Britain has been acting too slowly.
https://www.reuters.com/world/uk/uk-add...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gwtlwesncw ::

Kaj pa Mrk-ica?

Jaz sicer eno poznam, ki se je z Abramovičem družila nekaj časa, še slikala.

Zgodovina sprememb…

sbawe64 ::

dronyx je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Rusijo bi razkosal kdo drug kot zahod. Menda ni tako homogena kot deluje na prvi pogled.

Če ne bi bilo Putina in bi se Rusija demokratizirala bi verjetno sama razpadla na več držav. Zato je bil Putin zahodu morda celo v interesu, ker lažje obvladovat enega diktatorja, kot deset. Plus vse je strah da bi nastale še nove nestabilne države, vsaka z jedrskim orožjem bivše SZ. Skrajno neprijetna situacija. Že s Severno Korejo imajo ogromno težav.

Do prihoda Putina je Rusijo vodil pijani Jelcin, takrat je država bankrotirala.

Potem se je začela situacija za prebivalce izboljševati.
Da je Zahodu v interesu šibka in neurejena Rusija ni nobena skrivnost.

Vladimir Pozner: How the United States Created Vladimir Putin


Why is Ukraine the West's Fault? Featuring John Mearsheimer
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

LeQuack ::

mtosev je izjavil:

UK imposes asset freezes on Abramovich, Rosneft boss Sechin

LONDON, March 10 (Reuters) - Britain imposed sanctions on Chelsea soccer club owner Roman Abramovich and Igor Sechin, the chief executive of Russian oil giant Rosneft, hitting them with asset freezes and travel bans because of their links to Russian President Vladimir Putin.

The two billionaires plus businessman Oleg Deripaska and four other Russian oligarchs are the most high-profile figures to be added to the British sanctions list since Russia's invasion of Ukraine and follows criticism that Britain has been acting too slowly.
https://www.reuters.com/world/uk/uk-add...


Nima smisla, so jim dal 2 tedna da skrijejo ali prodajo kar so imeli.
Quack !

stara mama ::

voss_ je izjavil:


Tokrat EU vsaj ne zahteva da si demokratsko razdelimo begunce, kar se mi zdi čudno.

Ti begunci niso problematični ker so naši oz. skoraj enaki nam (po mentaliteti, delovnih navadah in po izgledu).
Se bodo zelo hitro integrirali na nižja delovna mesta po fabrikah in se ne bojo metali pod noge in fehtali po munchenskih ulicah ter hkrati vlekli sociale.

Zgodovina sprememb…

nirburu ::

DarwiN je izjavil:

jotunn2 je izjavil:

Aja ker je tebi nujno da ti je toplo, imas elektriko in se moras nujno voziti potem elektrike, plina in nafte ne bomo bojkotirali, bomo pa bojkotirali sibirske borovnice, ki imajo sicer res rusko ime, je pa ze zadnjih 50 generacij vzgojenih izkljucno pri nas. Ampak ker borovnice zate niso nujne je to res zadnji cas da se bojkotira.
Kaj kurac bodimo potem nacelni pa naj nas zebe v avte pa filajmo izkljucno tisto nafto, ki jo dobimo od drugje, pa tudi ce je zaradi tega 5eur/liter. Pa zapremo Krko in skrbimo za 12.000 novih brezposelnih, ker Rusijo je treba zjebat. Ja vem ne pase, pa nujno je tako da je boljse ce malo prilagodimo te sankcije.

Vidim, da si anti-vax šola oziroma uporabljaš njihov facebook priročnik. Tisti vsesplošno razširjen idiotizem: če se cepljeni lahko okuži; če cepljeni lahko širi virus; če cepljeni lahko umre - v čem je potem sploh smisel cepiva?

Črno ali belo. 100% ali 0%. Ali cepivo deluje 100% ali 0%.. Ali bojkotiramo 100% ruskih izdelkov ali 0%. Ali poznamo vseh 100% detajlov dejstva o evoluciji, ali pa nas je naredil bog. Ali smo 100% krivi za globalno segrevanje in bo konec sveta, ali pa nimamo nobenega vpliva. Itd, itd, itd, itd..

Naj uganem: še en antivax desničar?


Kje ste bili s takimi niansami leto-dve nazaj a?
Sedaj se rad delaš pametnega, prefinjenega in učenega?

Phantomeye ::

voss_ je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

voss_ je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


Seveda ne pomeni, da takšni mediji niso pristranski, ampak na drugačen način - ne delajo po ukazu neke višje instance.


Takih ni. Razen par neodvisnih poročevalcev s Patreonom.


"Takih ni - zato je edina logična izbira ruski državni medij"

jep, legit


O čemu govoriš? Jaz dobivam novice s telegrama, ti pa s poptv o Ghost of Kiev, pa slavni Duck you borci s kačjega otoka, 15000 mrtvih Rusov...



Kaj ti govoriš, jaz informacije dobivam direktno od Putina, imava vsak petek partijo šaha, kjer preko zooma srkava vsak svoj kozarec šampanjca. In pol se zmeniva, kake informacije bova dala naprej.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

voss_ ::

gruntfürmich ::

svetu se še bo kolcalo za trumpom. če bi bil on v beli hiši, tega vsega sranja ne bi bilo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

voss_ ::

Qanon in WHO so sedaj združili moči.

mtosev ::

Mr.B je izjavil:

Reump b i opravičil :
Russian allegations of US-funded biolabs in Ukraine gain traction with American conspiracy theorists including QAnon adherents.

QAnon ppl? Tole ni presenetljivo. Za njih vedno obstaja nekaj kar v resnici ne obstaja oz ni nobenih dokazov.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

voss_ ::

mtosev je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Reump b i opravičil :
Russian allegations of US-funded biolabs in Ukraine gain traction with American conspiracy theorists including QAnon adherents.

QAnon ppl? Tole ni presenetljivo. Za njih vedno obstaja nekaj kar v resnici ne obstaja oz ni nobenih dokazov.


Saj je WHO potrdil.

DarwiN ::

gruntfürmich je izjavil:

svetu se še bo kolcalo za trumpom. če bi bil on v beli hiši, tega vsega sranja ne bi bilo.

Kaj je z vami trumptardi in teorijami zarote? Vse v svetu je teorija zarote?

Ja, teoretično je možno, da bi se s Putinom dogovorila, da napad prestavi za par let, dokler se Dumpster ne upokoji.

A po drugi strani pa, v kolikor bi Putin ravno tako izvedel napad (kar je zelo verjetno), kaj bi potem Trump počel? Sej imamo njegov priročnik.. V dneh in tednih pred napadom bi trdil, da ni kaj videt. Da se nič ne dogaja in da gre za fake news. Po napadu bi pa ali sprožil 3.sv.v. ali pa Putinu iz zakulisja omogočil okupacijo Ukrajine. V medijih bi ga obsojal, v resnici pa bil odločno proti sankcijam. Tistih pravih učinkovitih sankcij takorekoč ne bi bilo s strani Amerike. Fake news (desničarski mediji) bi še bolj jasno podprli Rusijo in zrežirali alternativno realnost v smislu "there are good people on both sides". 50/50, torej America First. Not our problem. Begunci so posiljevalci in okuženi s Covidom.

Skratka, bog nam pomagaj, če bi dejansko bil Trump danes za krmilom.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

voss_ ::

DarwiN je izjavil:


Kaj je z vami trumptardi in teorijami zarote? Vse v svetu je teorija zarote?

Ja, teoretično je možno, da bi se s Putinom dogovorila, da napad prestavi za par let, dokler se Dumpster ne upokoji.

A po drugi strani pa, v kolikor bi Putin ravno tako izvedel napad (kar je zelo verjetno), kaj bi potem Trump počel?


Obsoja teorije zarote in potem širi svoje teorije zarote. Tragedija večnih gaming stol mislecev.

DarwiN ::

stremetski, men ne deluje ravno kot teorija zarote, če špekuliraš o treh možnih scenarijih. Educated guess. Po drugi strani pa imaš poln internet teh Putlerjev, ki kričijo, da je Biden weakminded in da bi bilo pod Trumpom vse mirno.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

voss_ ::

DarwiN je izjavil:

stremetski, men ne deluje ravno kot teorija zarote, če špekuliraš o treh možnih scenarijih. Educated guess. Po drugi strani pa imaš poln internet teh Putlerjev, ki kričijo, da je Biden weakminded in da bi bilo pod Trumpom vse mirno.


Moral bi napisati Drumpf ne Trump!

D3m ::

Ahhhh, ja Pac-man.

An-225 so lepo, kar Ukrajinci sfukali z artilerijo.

Evo, day 1.

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

gruntfürmich ::

DarwiN je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

svetu se še bo kolcalo za trumpom. če bi bil on v beli hiši, tega vsega sranja ne bi bilo.

Kaj je z vami trumptardi in teorijami zarote? Vse v svetu je teorija zarote?

Ja, teoretično je možno, da bi se s Putinom dogovorila, da napad prestavi za par let, dokler se Dumpster ne upokoji.

samo to teorijo zarote poznaš?

kaj pa morda ta, da trump ne bi tako silil z ukrajino in natom, in bi bil putin pomirjen? to analitiki pravijo.

kake teorije zarote... blede se ti že!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

opeter ::

styrian je izjavil:

Jaz pa sploh ne vem kaj bi bojkotiral, ker ne poznam nobenih ruskih izdelkov & storitev.


Morda si že slišal za igre kot so npr. World of Tanks ali pa World of Warships?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

D3m ::

Escape from Tarkov

HOMM 5
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

mtosev ::

1C Company is an independent software developer, distributor and publisher with headquarters in Moscow, Russia. It develops, manufactures, licenses, supports and sells computer software, related services and video games.

In Russia, 1C is considered a leader in business software for its comprehensive business software suite 1C:Enterprise (Russian: 1?:???????????, 1C:Predpriyatie).[3]

1C is known as a video game developer and publisher. Most popular titles produced by the company are IL-2 Sturmovik, King's Bounty, Men of War and the Space Rangers series. 1C acts as a publisher for dozens of independent developers and has produced over 100 video game titles.
1C Company @ Wikipedia
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tikitoki ::

Jaz bojkotiram Izraelsek izdelke. Se mi zdi vsaj tolk upravicno.

endelin ::

Jaz bojkotiram ruski hardbass

mtosev ::

tikitoki je izjavil:

Jaz bojkotiram Izraelsek izdelke. Se mi zdi vsaj tolk upravicno.

Jaz bi samo tiste iz okupiranega območja. Drugo mi je ok. So pa datlji v hoferju iz Izraela. Matka ji občasno vzame.

Products from Israeli settlements in the Occupied Territories must be labelled to avoid confusion with products that come from Israel itself, the European Court of Justice (ECJ) ruled on Tuesday (12 November), in a move that provoked an angry response from pro-Israel lobbyists.

The Luxembourg-based court ruled that the "place of provenance of a foodstuff must... be indicated where failure to indicate this might mislead consumers into believing that a foodstuff has a country of origin or a place of provenance different from its true country of origin or place of provenance".

It added that without such labelling, "consumers have no way of knowing, in the absence of any information capable of enlightening them in that respect."

The case came to court after an Israeli winery based in a settlement near Jerusalem contested France's application of a previous ECJ ruling on labelling.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

D3m ::

tikitoki je izjavil:

Jaz bojkotiram Izraelsek izdelke. Se mi zdi vsaj tolk upravicno.


Je probal to naš Mercator.

Je dobil po pički in v dveh dneh imel Izraelske izdelke nazaj na polici.

Z židi ni dobro češenj zobat......te bodo obtožili muh 6 gorrilion.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Gagatronix ::

D3m je izjavil:

styrian je izjavil:

Jaz pa sploh ne vem kaj bi bojkotiral, ker ne poznam nobenih ruskih izdelkov & storitev.


Imaš Rusko trgovino v LJ center Murgle.


Ki prodaja cel kup izdelkov iz Litve, Latvije, ter Estonije, ja. Pristne ruske robe pa bolj za vzorec.

Mitch ::

Prosim, če lahko kdo objavi tukaj seznam ruskih izdelkov, ki se jih da kupiti pri nas. Rajši jih kupim kot pa zahodnjaške, čeprav so verjetno slabše kvalitete...

endelin ::

Lahko kupiš Lado za zacetek:D

V-i-p ::

Mitch je izjavil:

Prosim, če lahko kdo objavi tukaj seznam ruskih izdelkov, ki se jih da kupiti pri nas. Rajši jih kupim kot pa zahodnjaške, čeprav so verjetno slabše kvalitete...

https://hlebosol.eu/
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Yohan del Sud ::

1C. Točno! Sem pozabil. Zdaj imam vsaj dober razlog za piratiziranje. :P Slava Ukrajini!
www.strancar.com

mtosev ::

Aja ne smemo pozabiti na Tetris. Tole izvira še iz USSR, tak da je ruski tudi Tetris. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

D3m ::

Pa televizor.

Brez tega nam ni za živet
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

Mitch je izjavil:

Prosim, če lahko kdo objavi tukaj seznam ruskih izdelkov, ki se jih da kupiti pri nas. Rajši jih kupim kot pa zahodnjaške, čeprav so verjetno slabše kvalitete...


Kupi tole:
https://en.splatglobal.com/products/tp_...
v Šparu jo dobiš za 3.3€.
In poročaj o "nižji kvaliteti"
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Kebo ::

A se komu zdi zanimivo, da ruska kapelica še ni spremenila agregatnega stanja?

voss_ ::

Kebo je izjavil:

A se komu zdi zanimivo, da ruska kapelica še ni spremenila agregatnega stanja?


O čemu govoriš? Da še ni terorizma v Sloveniji?

sbawe64 ::

Kebo je izjavil:

A se komu zdi zanimivo, da ruska kapelica še ni spremenila agregatnega stanja?

Nameravate izvesti desant ?
2020 is new 1984
Corona World order

FireSnake ::

Ruska kapelica je spletla dobre vezi.
Marsikdo je profitiral zaradi nje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Koraaz ::

Kebo je izjavil:

A se komu zdi zanimivo, da ruska kapelica še ni spremenila agregatnega stanja?


Česa so sedaj krivi ruski vojni ujetniki 1. sv. vojne, ki jih je zajela AO in so umrli v snežnem plazu, ko so gradili cesto čez gorski prelaz Vršič in to 100 let pred današnjo vojno v UA?

Ruska kapelica velja za spomenik prijateljstva med SLO in RUS, tako, da če bi sedaj kdo dobil kako noro idejo bi samo pokazal svoj pravi obraz.

nevone ::

mtosev je izjavil:

Aja ne smemo pozabiti na Tetris. Tole izvira še iz USSR, tak da je ruski tudi Tetris. :D


Pa še tega je moral avtor v Ameriki spraviti v življenje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Gagatronix ::

nevone je izjavil:

mtosev je izjavil:

Aja ne smemo pozabiti na Tetris. Tole izvira še iz USSR, tak da je ruski tudi Tetris. :D


Pa še tega je moral avtor v Ameriki spraviti v življenje.

o+ nevone


Pajitnov je imel bore malo s tem, kako se je Tetris razpasel po svetu, niti ni nikdar kaj prida financno profitiral od tega.

nevone ::

Gagatronix je izjavil:

nevone je izjavil:

mtosev je izjavil:

Aja ne smemo pozabiti na Tetris. Tole izvira še iz USSR, tak da je ruski tudi Tetris. :D


Pa še tega je moral avtor v Ameriki spraviti v življenje.

o+ nevone


Pajitnov je imel bore malo s tem, kako se je Tetris razpasel po svetu, niti ni nikdar kaj prida financno profitiral od tega.


The Tetris Company, Inc. (TTC) is based in Nevada and is owned by Henk Rogers, Alexey Pajitnov and Blue Planet Software.[1] The company is the exclusive licensee of Tetris Holding LLC, the company that owns Tetris rights worldwide.[2] It licenses the Tetris brand to third parties.[3]

V Rusiji seveda ni mogel odpreti podjetja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Gagatronix ::

Prve kopije Tetrisa so izven Sovjetske Zveze prispele po piratskih kanalih, in do ustanovitve The Tetris Company je preteklo kar nekaj vode.
««
10 / 114
»»