» »

AWS - OpnSense - VPN hitrost

AWS - OpnSense - VPN hitrost

psychoshorty ::

Pozdrav,

imam nenavadno tezavo, za katero nekako ne najdem neke prave resitve. Imam manjse virtualno omrezje, hostano v AWS -u. Za fw sem postavil OpnSense, kateri deluje super. Sledita se dve windows virtualki in pa ena linux virtualka.

Ena od teh windows virtualk je tudi klasicen windows file server.

Tezava se pojavi, ko vzpostavim VPN z OpnSensom v AWS -u. Tukaj je prenos (torej k meni - download) najvec 20Mbit oz 2MB/s. Sem mnenja, da bi lahko prenos bil dosti hitrejsi. Zdaj OpnSense nekih nastavitev oz. limiterjev nima, cetudi bi jih imel niso nastavljeni. V samem AWS -u tudi ne najdem neke limitacije. Imate vi mogoce kaksno podobno izkusnjo, kako v taksnem ekosistemu pohitrit VPN?

Karen ::

VPN-ji pomenijo šifrirana povezava... torej vsi paketi se šifrirajo preden se pošljejo, to pa (odvisno od VPN protokola) precej upošasni hitrosti prenosa, seveda tudi naredi nekaj overhead-a. Guglaj ključne besede v slogu "VPN protocols IPSEV, Wireguard, openvpn speed reduction decrease". Jaz bi na tem mestu začel.

Voluharr ::

Si na AWS že vprašal ?
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

c3p0 ::

AWS support je žalost, tudi če kupiš support paket. Na mail niso odgovorili, live chat se je nekaj trudil, a prišel nikamor. Forumi še slabši. Prej dobiš pomoč na kakem SO.

Voluharr ::

Si preverjal CPU load med bandwidth testom ?
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

OrkAA ::

Kater tip instance pa imas za opnsense?

psychoshorty ::

Pozdrav!

Hvala za vase odgovore!

- Amazon supporta se nisem kontaktiral. Tako kot ze omenjeno, imam s tem supportom bolj slabe izkusnje.
- Cpu load je med bandwidth testom minimalen
- Instanca za opnsense je t2.small


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firewalla

Oddelek: Omrežja in internet
426516 (1707) somebody16
»

Izšel je Oraclov VirtualBox 6.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5717559 (3772) MrStein
»

Router za podjetje

Oddelek: Omrežja in internet
312568 (1549) Voluharr
»

Najcenejša shramba 100 TB podatkov

Oddelek: Programska oprema
7923 (642) Kumbaja
»

Linux strežnik z redundanco

Oddelek: Strojna oprema
403733 (2973) Daedalus

Več podobnih tem