» »

Čakajoči klic (Samsung in operater A1)

Čakajoči klic (Samsung in operater A1)

omni-vor ::

Kaj bi lahko bil vzrok na Samsungu, da se pri klicatelju ne izpiše, da je klicani zaseden in je zato ta klic na čakanju? Ampak to velja samo v primeru, ko iz enega Samsunga kličeš na drugega, v obratni smeri pa deluje OK. Do mene sta prišli sestri s takim problemom, ki si ga ne znam pojasnit.
V obeh primerih Samsungov sta notri A1 SIM kartici.

Scenarij:
1- Sestra 1 (S1) kliče mene in se ji normalno izpiše, da je na čakanju, ker imam slučajno klic.
2- S2 kliče mene in se ji tudi normalno izpiše, da je na čakanju.
3- S1 kliče S2 in se ji normalno izpiše, da je na čakanju ker S2 ravno klepeta.
4- S2 kliče S1, v tem primeru se pa ta informacija tokrat ne izpiše pri S2 in to samo kadar kliče Sestro 1.

V čem je štos? Do nekaj časa nazaj je to delovalo normalno.
Obe uporabljata Samsunga, obe sta na A1.

Han ::

S1 nima vklopljenega klica na čakanju...

https://www.samsung.com/in/support/mobi...

omni-vor ::

Han je izjavil:

S1 nima vklopljenega klica na čakanju...

https://www.samsung.com/in/support/mobi...


Ima vklopljenega! Zakaj pa se ji izpiše, da je na čakanju, če kliče mene (jaz imam iPhone, T-2)

AndrejS ::

Jaz sem tudi mnenja da nima S1 vklječenega tega. - če kliče tebe pa se izpiše , ker imaš ti vklopljenega.

Ahim ::

omni-vor je izjavil:

Zakaj pa se ji izpiše, da je na čakanju, če kliče mene (jaz imam iPhone, T-2)

Ker imas ti vklopljeno to zadevo za cakajoc klic.

Preberi navodila.

omni-vor ::

A pa ne vklopi čakajoči klic tisti, ki hoče imet možnost, da ga nekdo čaka na drugi liniji medtem, ko klepeta z enim?

Ker tukaj je problem pri tistem, ki kliče in je tudi dejansko na čakanju - ne izpiše pa se mu, da je v vrsti in da mora počakat...izpiše se "Čakajoči klic". Se pravi sama funkcija deluje, problem je samo, ker se ne izpiše besedilo.

Ahim ::

omni-vor je izjavil:

A pa ne vklopi čakajoči klic tisti, ki hoče imet možnost, da ga nekdo čaka na drugi liniji medtem, ko klepeta z enim?

Ker tukaj je problem pri tistem, ki kliče in je tudi dejansko na čakanju - ne izpiše pa se mu, da je v vrsti in da mora počakat...izpiše se "Čakajoči klic". Se pravi sama funkcija deluje, problem je samo, ker se ne izpiše besedilo.

Tisti, ki klice, nima nobenega vpliva na funkcijo cakajoci klic (razen da jo lahko sprozi s tem, da klice nekoga, ki ima cakajoci klic vkljucen in ravno govori z nejkom tretjim).

Klicani je tisti,ki lahko storitev cakajoci klic vklopi ali izklopi in od tega kako klicani nastavi to zadevo je potem odvisno kaj se zgodi vsem, ki ga klicejo med tem, ko je klicani ze v enem klicu - ali klicateljem zvoni zasedeno ali pac ne.

omni-vor ::

Ahimov odgovor je bil do zdaj še najbolj smiseln.

Vprašanje pa je zdaj kako se pri klicanemu nastavi, da klicatelju sporoči, da je na čakanju? Čakajoči klic je namreč nastavljen, klicatelj lepo čaka v vrsti, ampak klicatelj tudi ne dobi nobene povratne informacije o tem, da je na čakanju.

Se pravi kako se pri klicanemu nastavi to?

V-i-p ::

Daj za hec tistemu, ki kliče na telefon guglov dialer in ga določi za privzetega. Namreč, če lepo čaka v vrsti, ko klicani govori, privzeti dialer pa ne izpiše "čakajoči klic" je problem pri klicatelju (na telefonu), ne pri klicanemu.
https://play.google.com/store/apps/deta...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

kljuka13 ::

Kot sta povedala že @Han in @Ahim, mora funkcijo Čakajoči klic imeti vklopljena tista oseba, ki jo kličemo. V tvojem primeru moraš torej urediti nastavitve na telefonu S1.

Ta funkcija ni del nekih nastavitev telefona, temveč nastavitev pri operatorju. Vključiš jo lahko na različne načine. Če si na Samsungu (Android), odpri aplikacijo Telefon, nato desno zgoraj klikni na tri pikice, nato Nastavitve in Dodatne storitve. Tukaj lahko nastavljaš nastavitve kartice SIM. Med njimi je tudi možnost Čakajoči klic, ki jo vključi. Če po tem postopku ne najdeš te nastavitve, povej točen model telefona oziroma verzijo Androida.

Nekateri ponudniki omogočajo vklop tudi z uporabo "posebnih številk (ukazov)". Primer sta Telemach in Telekom, kjer funkcijo čakajoči klic vključiš tako, da "pokličeš" številko *43#. Ne vem, ali to deluje tudi pri A1.

Upam, da bo katera izmed zgornjih metod delovala. Jaz sem pred kratkim imel težave s telefonom Xiaomi, saj mi na noben način ni uspelo vključiti čakajočega klica. Težavo sem rešil tako, da sem SIM-kartico prestavil v drug (Samsung) telefon in čakajoči klic vključil na tem telefonu.

omni-vor ::

kljuka13 je izjavil:

Kot sta povedala že @Han in @Ahim, mora funkcijo Čakajoči klic imeti vklopljena tista oseba, ki jo kličemo. V tvojem primeru moraš torej urediti nastavitve na telefonu S1.


V tem primeru je Čakajoči klic vklopljen na obeh koncih.

Hec je v tem, da to ne deluje samo v točno tem scenariju medtem, ko če Sestro1 kliče nekdo drug, ali pa če Sestra2 kliče nekoga drugega, potem pri obeh stvar deluje kot mora! Samo na tej relaciji med sestrama in v tej smeri klica, pa se besedilo "Klic na čakanju" ne izpiše pri klicatelju. Hecno...

kljuka13 je izjavil:


Jaz sem pred kratkim imel težave s telefonom Xiaomi, saj mi na noben način ni uspelo vključiti čakajočega klica. Težavo sem rešil tako, da sem SIM-kartico prestavil v drug (Samsung) telefon in čakajoči klic vključil na tem telefonu.


Bom poskusil tudi kaj takega, kot si opisal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom propada?

Oddelek: Mobilne tehnologije
326201 (3100) brez-imenko
»

Zavajanje - "Srečna linija"

Oddelek: Loža
445832 (4362) Malcolm_Y
»

Kater naročniški paket za mobitel

Oddelek: Mobilne tehnologije
201116 (689) smacker
»

Sony Ericsson K750i

Oddelek: Mobilne tehnologije
141440 (1174) CaqKa
»

Mnenja o "Internet pozivniku"

Oddelek: Omrežja in internet
111181 (1030) Matek

Več podobnih tem