» »

Nova različica koronavirusa se imenuje omikron

««
16 / 22
»»

Telbanc ::

Dimnik je izjavil:

Nodi, upam da si pogledal zdajle na preverjeno, kakšno je stanje v ukc maribor, glede covida... upam, da se boš nehal delat norca iz zdravstvenega osebja in žaljenjem



https://www.zdravstveniportal.si/zdravs...

»Čas se izteka – kdo bo prevzel odgovornost za to, da ponižane medicinske sestre s srednješolsko izobrazbo bežijo iz zdravstva v druge, bolje plačane poklice?«

https://www.24ur.com/novice/slovenija/m...
»Medicinske sestre množično odhajajo: raje za blagajno kot delo v takih razmerah«
»V kliničnem centru je sicer med epidemijo dalo odpoved 280 medicinskih sester, letos 100. In če ni medicinskih sester, zdravniki ne morejo obravnavati pacientov in tako je krog sklenjen. »

https://www.delo.si/mnenja/gostujoce-pe...

Norca iz medicinskih sester so se delali celo epidemijo ravno tisti, ki so nas fujtrali z solidarnostjo. In dvignili plače šele pred nekaj tedni, tem ponižanim ženskam. Zaj ko jih ni je pa jokcanje. In pazi se pogovarjamo o eni šestini kadra. Ne o nekaj 10 nezadovoljnih sestrah. In zaj bo Nodo kriv, ker majo štalo u UKC ju Maribor?
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Unchancy ::

m0LN4r je izjavil:

kopriwa je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Saj pa od 2011 do 2021 in 2001 do 2011 ni odstopanja v smrtnosti. Tak da brezvezna panika.

Bwahaha, koji genij auslanderski. To smo obdelali že v začetku leta, osnove sine, če povprečje raztegneš na desetletje potem je jasno, da se presežne smrti v 2 mesecih ne bodo poznale toliko kot se za obdobje enega leta. Če te fuknemo s pečine samo zakričimo "sej itak bi umru v roku 50 let" in je vse ok?

Ja in kje tocno je v tem problem?

Ni ga, pejt skočit s pečine, gravitacija je izmišljen koncept.:))
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

Dimnik ::

Telbanc, kaj zagovarjaš nodija....poglej par komentarjev, kakšne žaljive je pisal na račun zdravstvenih delavcev, direkt norčeval se je....saj mu je nekdo takrat napisal, da je gnoj

Zgodovina sprememb…

mr_chai ::

no comment je izjavil:

Po drugi strani pa, če zadeneš loto in škripneš po cepivu, te razen koz in ovac ne bo nihče pogrešal. Zakaj se potem ne bi cepil?


Ker me bodo pogrešali prazni želodčki tvojih družinskih članov...

PrihajaNodi ::

https://ljubljanainfo.com/novica/politi...

Nove doze kmalu v vasi ***

In Nodi je imel spet prav, se malo pa bodo transfuzije;

https://www.slovenskenovice.si/novice/s...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

temprar ::

Uporabnik Voss je v meni spregledani, zaklenjeni temi napisal tole.

Kaj pa sploh ima smisel v tej celi zadevi?

Novinar: Je cepivo učinkovito proti Omikronu?
Stroka: Nevemo še.
Novinar: Kako smiselen je potem booster?
Stroka: Zelo smiselno

Pooof


Priznam. Od kadar sem tu se še nisem tako nasmejal. Dobra.

PrihajaNodi ::

:D
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

jojw ::

Looooooka je izjavil:

Cloveka, ki rece da verjame v svoj imunski sistem in se istocasno boji cepiva, takoj neham poslusat. Se posebej ce v isti sapi izjavi, da rajsi zboli in preboli. Ker zbolet je res fino ???

Zakaj? Ker sam bolje poznam svoje telo, kot ameriški Pfizer? Ti svojega ne? Vidiš, meni je pa to žalostno.

Mato989 ::

3p je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

kopriwa je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Saj pa od 2011 do 2021 in 2001 do 2011 ni odstopanja v smrtnosti. Tak da brezvezna panika.

Bwahaha, koji genij auslanderski. To smo obdelali že v začetku leta, osnove sine, če povprečje raztegneš na desetletje potem je jasno, da se presežne smrti v 2 mesecih ne bodo poznale toliko kot se za obdobje enega leta. Če te fuknemo s pečine samo zakričimo "sej itak bi umru v roku 50 let" in je vse ok?

Ja in kje tocno je v tem problem?


Če periodo dovolj raztegneš se vse smrti izravnajo. S tem kako opravičiš karkoli. Če danes z novim virusom pobijemo vse prebivalce mesta kjer živiš, v intervalu naslednjih 80 let tam ne bo nič več mrtvih, kot brez tega. Problema torej ni. Predvidevam da se strinjaš, ali pa bi raje uporabil kvizka?

To je pač totalni nihilizem. V roku milijarde let bo človeštvo mrtvo. Torej komot danes pritisnem rdeči "nuke" gumb, ker s tem število smrti celo zmanjšam.

Res, to terja poglobljeno znanje tretjega razreda.


Ja to je res, kar praviš, ampak jemati periodo 10 let je smiselno ker je perioda 10 ali pa vsaj 5 let pokazatelj kdo umira... Če na periodi 5-10 let ni nekega ekstrema (kot je bil med vojno) je to pokazatelj da umirajo ljudje ki bi v tisti periodi ITAK 99% zagotovo UMRLI...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vajenc ::

temprar je izjavil:

Uporabnik Voss je v meni spregledani, zaklenjeni temi napisal tole.

Kaj pa sploh ima smisel v tej celi zadevi?

Novinar: Je cepivo učinkovito proti Omikronu?
Stroka: Nevemo še.
Novinar: Kako smiselen je potem booster?
Stroka: Zelo smiselno

Pooof


Priznam. Od kadar sem tu se še nisem tako nasmejal. Dobra.

Če je stroka odkrita potem ni čudno, da reče: "Ne vemo še!". To ne pomeni, da ne vedo, če bo trenutno cepivo sploh kaj pomagalo, ampak ne vedo koliko in v kateri fazi bolezni, ker omikron ni drug virus, je le mutiran covid 19, še vedno se pripenja na celico z bolj ali manj enakim navodilom. Tebi je to noro smešno, ker ne zastopiš in/ali ne verjameš stroki že dolgo časa.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

PrihajaNodi ::

Ali je cepivo učinkovito? Ne vemo
Koliko doz bo še potrebno? Ne vemo
Na koliko časa bodo potrebne doze? Ne vemo

Kaj sploh vemo?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Invictus ::

Zdravnikov znižati plače za 50%, ukiniti zdravnike dvoživke in teh 50% nameniti plačam medicinskih sestr...

Dodal bi še, da je zdravnik plačan po delu, ne po uravnilovki. Plača minimalec, plačo raste z vsakim posegom na pacientu. Za katerega je usposobljen. Ki je tako ali tako izračunljiv, čeprav bodo oni rekli da ne...

Zdravniki se gredo pravo orgijo davkoplačevalskega denarja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Ukint ZZZS pa vse na privat. Jebeš tak sistem ko itak nič ne dela. Itak je pa najbolje da imaš korono, ker si samo tako lahko v obravnavi
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Zdravnike plačevat po nekem minimalnem pavšalu (da ve, kje je zaposlen) + plačilo po opravljenem posegu.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Vajenc ::

fikus_ je izjavil:

Zdravnike plačevat po nekem minimalnem pavšalu (da ve, kje je zaposlen) + plačilo po opravljenem posegu.

Bi bilo smiselno, če ne bi zmatran dober kirurg bil v tem stanju slab kirurg.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

fikus_ ::

Tvoj argument ne pije vode, ker marsikateri kirurg po opravljenem delovniku v javni bolnici gre delat še k zasebniku!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

PrihajaNodi ::

Privat vse
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

fikus_ ::

In ti bo mamica plačevala, ko boš šel k zdravniku po aspirin?!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Vajenc ::

fikus_ je izjavil:

Tvoj argument ne pije vode, ker marsikateri kirurg po opravljenem delovniku v javni bolnici gre delat še k zasebniku!

Ja, eno operacijo na ZZZS, dve pa na privat pri zasebniku. Če bi imeli strogo ločeno zasebno in javno ter minimalc + opravljene operacije, bi kirurgi v javnem zdravstvu želeli imeti po 10 operacij/dan, če ne bi imeli strogo ločeno javno in zasebno, pa bi kirurg raje ostal na uradnem minimalcu + dve operaciji pri zasebniku. To so kar specifični poklici. Po moje bi morala biti že osnovna plača precej visoka, npr večja od poslanske, potem pa dodatki, ki ne bi smeli presegati polovico plače. Sploh so v zadnjih desetletjih plače poklicev (zdravnik, sodnik, učitelj), ki so bili pred tem visoko spoštovani, glede na trg preveč zmanjšali, kar jim v tem sistemu, ki ga imamo, vzame tudi spoštovanje.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

PrihajaNodi ::

fikus_ je izjavil:

In ti bo mamica plačevala, ko boš šel k zdravniku po aspirin?!

ja sej zdj se pa plačuje dostopa pa nimaš in morš tako al tako na privat, razen ce mas korono. Bučko
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Za vsak poseg obstajajo normativi in tako kot nekdo zaposlen za strojem lahko opravi 20 nadur/mesec, podobno bi lahko omejili zdravnike.
Pa ne pisat, da jih je premalo! Sicer plače začetnikov/specializantov so bolj uboge, z napredovanji so pa precej visoke! Zraven pridejo še kakšni dodatki in dežurstva, pa si v špici SLO plač.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

LukiYo ::

Invictus je izjavil:

Zdravnikov znižati plače za 50%, ukiniti zdravnike dvoživke in teh 50% nameniti plačam medicinskih sestr...

Dodal bi še, da je zdravnik plačan po delu, ne po uravnilovki. Plača minimalec, plačo raste z vsakim posegom na pacientu. Za katerega je usposobljen. Ki je tako ali tako izračunljiv, čeprav bodo oni rekli da ne...

Zdravniki se gredo pravo orgijo davkoplačevalskega denarja.


Problem je, da je to visoko izobrazen in po celem svetu zelo iskan kader.

Vcasih je bolje vec. Kot so bile npr teorije, da bi politiki z visjimi placami manj kradli, poenostavljeno povedano. Enako s tem namenom placujejo vec v npr vojaskih organizacijah, da z visokimi placami kompenzirajo lepljive prste oz morebitno leakanje za denar.

Se pravi, da Pahorjevih 3k je premalo za take kalibre in zato nimajo vesti kompenzirat z mocjo, ki jim je bila dana.

49106 ::

LukiYo je izjavil:


Vcasih je bolje vec. Kot so bile npr teorije, da bi politiki z visjimi placami manj kradli, poenostavljeno povedano. Enako s tem namenom placujejo vec v npr vojaskih organizacijah, da z visokimi placami kompenzirajo lepljive prste oz morebitno leakanje za denar.

Se pravi, da Pahorjevih 3k je premalo za take kalibre in zato nimajo vesti kompenzirat z mocjo, ki jim je bila dana.


Ne strinjam se, da se apetiti zmanjšajo, če imaš več, kvečjemu rastejo.


LukiYo je izjavil:


Se pravi, da Pahorjevih 3k je premalo za take kalibre in zato nimajo vesti kompenzirat z mocjo, ki jim je bila dana.


Politikov ne moremo plačati dovolj, da ne bi mogli "kompenzirat z močjo, ki jim je dana".

m0LN4r ::

medicinske sestre s srednješolsko izobrazbo iz zdravstva v druge, bolje plačane poklice?
Kam tocno pa?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

3p ::

Mato989 je izjavil:

Ja to je res, kar praviš, ampak jemati periodo 10 let je smiselno ker je perioda 10 ali pa vsaj 5 let pokazatelj kdo umira... Če na periodi 5-10 let ni nekega ekstrema (kot je bil med vojno) je to pokazatelj da umirajo ljudje ki bi v tisti periodi ITAK 99% zagotovo UMRLI...


Seveda. Ampak zakaj pa ravno 10? Zakaj ne 20? Ali 50? Koliko let življenja je nepomembnih?

Že na začetku epidemije so eni predlagali, za boljše počutje tistih, ki so predlagali, da se gre kar naprej pa crkne kdo crkne, da se poračuna število izgubljenih let.

Smiselno vprašanje je takšno. Recimo, da bova ti in jaz umrla točno čez 9 let. Pravkar si razglasil do 10 zadnjih let za nekaj nepomembnega. Se torej strinjaš, da danes ob šniclu in pire krompiru dobiva še kapsulo cianida, da se zdravstvo ne matra z nama?

Unchancy ::

temprar je izjavil:

Uporabnik Voss je v meni spregledani, zaklenjeni temi napisal tole.

Kaj pa sploh ima smisel v tej celi zadevi?

Novinar: Je cepivo učinkovito proti Omikronu?
Stroka: Nevemo še.
Novinar: Kako smiselen je potem booster?
Stroka: Zelo smiselno

Pooof


Priznam. Od kadar sem tu se še nisem tako nasmejal. Dobra.


Korona res lepo razkriva, kakšni idioti so med nami. Ker Delta variante nimamo, nje? Mimogrede, Omikron varianta še ni potrjeno prisotna v Sloveniji, vsi desettisoči aktivni primeri okužbe so Delta, ki se bo lepo širila še naprej.
Zdaj se pa smej naprej. To je menda eden od stranskih učinkov psihoaktivnih zdravil.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

wcpapir ::

Pismo dva dni že ležim vročine nimam zebe pa konstantno, suh kašelj, glavobol, voham nič.

Testiral sem sem doma 3x negativno, zdaj sem šel na HAG negativno. Kak je postopek za PCR ? Stik sem imel v petek, enaka zadeva človek ni bil pozitiven na HAG, v soboto na PCR pa.

Vajenc ::

wcpapir je izjavil:

Pismo dva dni že ležim vročine nimam zebe pa konstantno, suh kašelj, glavobol, voham nič.

Testiral sem sem doma 3x negativno, zdaj sem šel na HAG negativno. Kak je postopek za PCR ? Stik sem imel v petek, enaka zadeva človek ni bil pozitiven na HAG, v soboto na PCR pa.

Osebnemu zdravniku po mailu pošlješ opisane simptome in te bodo brez posebne prošnje direktno na PCR poslali. Sicer pa, a ne rabiš bolniške? Verjetno si moral neke simptome že sporočiti osebnemu zdravniku.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

solatko ::

Toliko BS kot ga lahko prečitam v temah o covid-u je samo še v temah o prometu. Vedno bolj se mi dozdeva, da sam se odločil prav. Imamo dve skupini, ena, ki se je večinoma podvrgla genski terapiji zaradi greenpass-a in druga, ki "cepljenju" nasprotuje že od začetka, ko niti še ni bilo nič znanega. Kdo od cepljenih je imel pred tem konkreten zdravniški pregled, kar je eno od navodil za špikanje. Komu so na podlagi priporočil izdelovalcev glede vplivov cepiva na bolezni, ki jih imate ali bi jih lahko imeli, špikanje odsvetoval. Vsi proizvajalci v navodilih povdarjajo, da naj se ne cepi ljudi s pridruženimi boleznimi, ker so reakcije in stranski pojavi še ne poznani.
Nasprotno, cepi se vse, tudi sladkorne bolnike, bolnike s kardiovaskularnimi boleznimi, ljudi s psihičnimi težavami,..... skratka važno, da je procent cepljenih dovolj visok za pohvale in nagrade. Človek je enostavno postal številka s katero se manipulira po želji vodilnih. Je kdo od cepljenih sploh prebral navodila in priporočila izdelovalcev teh genskih zvarkov?
Kljub temu, da ne delujejo, je še vedno povsod slišat cepite se. Bomo, ko bo tako cepivo, da deluje na covid ne na DNK. Edino, kar je vidno na daleč, genska terapija vzpodbuja agresijo, zavira delovanje celic za logiko in sproža splošni bes do necepljenih, ustvarja nek lažen občutek večvrednosti in predvsem varnosti.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tomaz- ()

Unchancy ::

Kljub temu, da ne delujejo, je še vedno povsod slišat cepite se. Bomo, ko bo tako cepivo, da deluje na covid ne na DNK. Edino, kar je vidno na daleč, genska terapija vzpodbuja agresijo, zavira delovanje celic za logiko in sproža splošni bes do necepljenih, ustvarja nek lažen občutek večvrednosti in predvsem varnosti.


:)):))

mRNA cepiva ne delujejo na DNK. Me pa zanima, na kakšni genski terapiji si ti - glede na tvoj zapis.:D

PS: Na DNK delujejo drugače virusi, tako da ste se antivaxerji odločili za "gensko terapijo" z do 2019 povsem neznanim virusom. Dolgoročni učinki te antivax genske terapije pa res še niso znani.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Vajenc ::

solatko je izjavil:

Kdo od cepljenih je imel pred tem konkreten zdravniški pregled, kar je eno od navodil za špikanje. Komu so na podlagi priporočil izdelovalcev glede vplivov cepiva na bolezni, ki jih imate ali bi jih lahko imeli, špikanje odsvetoval. Vsi proizvajalci v navodilih povdarjajo, da naj se ne cepi ljudi s pridruženimi boleznimi, ker so reakcije in stranski pojavi še ne poznani.

Kaj se ti obremenjuješ s tem, a te skrbi za znance, za te tri leta, preden stisnejo gumb za mrčkanje?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

nekikr ::

m0LN4r je izjavil:

medicinske sestre s srednješolsko izobrazbo iz zdravstva v druge, bolje plačane poklice?
Kam tocno pa?

To so zgodbe za rajo. Nikamor ne bodo šle, brez skrbi. Razen tiste, ki bi šle tako ali tako čez mejo v Avstrijo, ki jim je morda še bližje kot lokalna bolnišnica. Se pa s tem opleta, ko je treba dvigniti plače. Saj veste kako gre. Izgoreli so vsi, ne zdržijo več, težko je blablabla. Če jim damo pa precej višje plače pa ne bodo več izgoreli. Bitch please. Kdorkoli je bil kdaj resnično izgorel zaradi dela ni nikoli rekel "če bi pa 500€ več zaslužil bi pa šlo, bil bi spočit" ampak je sanjal o enem neobremenjenem dopustu in da bi bil do 19 lahko doma pri družini. Servirajo vam butaste pravljice za butaste ljudi.
FYI: brat je peljal punco na urgenco prejšnji teden. Pljučna embolija. Tja sta prišla ob 19ih, domov pa ob 10ih zjutraj. V čakalnici sta bila onadva in 5 drugih. Kar mi je povedal me je šokiralo, nisem mogel verjeti kaj slišim. Ježešna, kaj takega, sem si govoril, kako iznenada me je to presenetilo. Pravi šok! Zdravniki in sestre/bratje so hodili s kavicami tja ven na cigaret, z ekstra počasnim tempom, kot da so na nekem privat druženju. Nikjer se ni nič premikalo, le osebje se je zdolgočaseno in z lončki v rokah sprehajalo sem in tja. Da so podelali teh 6 bolnikov so potrebovali pa 15 ur.
Ni bil še na urgenci, zato je bil šokiran nad tempom. Vsi, ki smo tam že bili, pa vemo kakšen ritem vlada tam. Ni čudno, da so vsi izgoreli. In zdaj bi bežali stran ti ljudje? V gospodarstvo? Hehe. Ko bodo prašiči leteli. Po vesolju. Na pogon z negativno materijo. Morda takrat.

Neon87 ::

Jaz imam občutek, da cepci od trenutka prejema tega zvarka postanejo dejansko eden od "njih". Če smo že teoretiki zarote, pa mogoče res tile vbrizgi vplivajo na možganske celice.
Praktično vsi moji znanci, ki so bili cepljeni, imajo neke težave (ki jih prej ni bilo). En umrli mlad zdrav človek, en na robu preživetja, nekdo z "čudnimi" napadi, dve z že pol leta ves čas krvavitvami (ženske zadeve), >5 zbolelih cepcev, mislim da kar s hudim potekom in še in še (vsem skupno, da so se pred kratkim cepili proti Covid). Ob tem pa ne poznam osebno niti enega, ki bi imel hujše težave s prebolevanjem. Športniki npr. padajo po tleh kot za stavo, kot še nikoli prej..
Ljudje nočejo slišat, nočejo verjeti, da je lahko karkoli problematičnega povezano s cepivom, dejansko si napaden, če pokažeš dvom.

Unchancy ::

Če smo že teoretiki zarote, pa mogoče res tile vbrizgi vplivajo na možganske celice.


Pri antivaxerjih je vpliv na možganske celice nemogoč iz očitnega razloga njihovega neobstoja v antivax glavah.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Neon87 ::

Samo poglejte javno dostopen graf na Covid sledilniku in dva podatka:
-graf smrti zaradi (kar je še zmeraj S Covid) od 0-51 let (praktično zanemarljive številke)
-graf presežnih smrti po letih in poglejte, da do 50 let umira od 30%-50% več ljudi.
Dejstvo:
Presežek smrti v skupini do 50 let ni "na račun" Covid-a.

Vajenc ::

Neon87 je izjavil:

Ljudje nočejo slišat, nočejo verjeti, da je lahko karkoli problematičnega povezano s cepivom, dejansko si napaden, če pokažeš dvom.

Anticepilci se pri pojasnjevanju svojih dvomov največkrat zaciklajo do mere solatka oz zagovarjanja nekih skrajno neverjetnih teorij zarot.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Neon87 ::

Unchancy je izjavil:

Če smo že teoretiki zarote, pa mogoče res tile vbrizgi vplivajo na možganske celice.


Pri antivaxerjih je vpliv na možganske celice nemogoč iz očitnega razloga njihovega neobstoja v antivax glavah.


Nismo antivakserji, ker smo cepljeni proti vsem možnim, isto so proti vsem cepljeni naši otroci.
Antivakser je nekdo, ki zavrača "brez argumentov" kakršnokoli cepljenje.

Vajenc je izjavil:

Neon87 je izjavil:

Ljudje nočejo slišat, nočejo verjeti, da je lahko karkoli problematičnega povezano s cepivom, dejansko si napaden, če pokažeš dvom.

Anticepilci se pri pojasnjevanju svojih dvomov največkrat zaciklajo do mere solatka oz zagovarjanja nekih skrajno neverjetnih teorij zarot.


Nismo anticepilci, ker smo cepljeni proti vsem možnim, isto so proti vsem cepljeni naši otroci.
Anticepilec je nekdo, ki zavrača "brez argumentov" kakršnokoli cepljenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Neon87 ()

Vajenc ::

Neon87 je izjavil:

-graf smrti zaradi (kar je še zmeraj S Covid) od 0-51 let (praktično zanemarljive številke)
-graf presežnih smrti po letih in poglejte, da do 50 let umira od 30%-50% več ljudi.
Dejstvo:
Presežek smrti v skupini do 50 let ni "na račun" Covid-a.

Če bi trezno spremljal vsaj odgovore v temah na ST, bi dojel, da ni glavni problem covida smrtnost, ampak veliko število bolnišnične oskrbe in trajne posledice, ki jih to pušča.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

m0LN4r ::

3p je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

kopriwa je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Saj pa od 2011 do 2021 in 2001 do 2011 ni odstopanja v smrtnosti. Tak da brezvezna panika.

Bwahaha, koji genij auslanderski. To smo obdelali že v začetku leta, osnove sine, če povprečje raztegneš na desetletje potem je jasno, da se presežne smrti v 2 mesecih ne bodo poznale toliko kot se za obdobje enega leta. Če te fuknemo s pečine samo zakričimo "sej itak bi umru v roku 50 let" in je vse ok?

Ja in kje tocno je v tem problem?


Če periodo dovolj raztegneš se vse smrti izravnajo. S tem kako opravičiš karkoli. Če danes z novim virusom pobijemo vse prebivalce mesta kjer živiš, v intervalu naslednjih 80 let tam ne bo nič več mrtvih, kot brez tega. Problema torej ni. Predvidevam da se strinjaš, ali pa bi raje uporabil kvizka?

To je pač totalni nihilizem. V roku milijarde let bo človeštvo mrtvo. Torej komot danes pritisnem rdeči "nuke" gumb, ker s tem število smrti celo zmanjšam.

Res, to terja poglobljeno znanje tretjega razreda.
Zakaj bi jo dovolj raztegnil, ti spet pretiravas. Gledati obdobje dveh mescev je se bolj bedasto, ker ne temelji na podlagi nicesar, niti letnega casa, niti ne pokriva del zivljenjskega obdobja ene generacije, se niti ne ujema z inkubacijo, s casom zdravljenja, z nicemer.
Ne more biti casovni okvir opazovanja "smrtnosti" krajsi od nihanja dogodkov povezanega z njim. Ce bolezen "potuje" po svetu 2-3 leta, bos pac moral vzeti casovni okvir nekaj let.

Se dobro da ne gres gledati na tedenski ravni. Je pac premajhen okvir za kakrsen koli vzorec, ker lahko pride do anomalija ali absolutne napake, tudi v dveh mescih lahko pride in tudi ta virus je na daljsem okvirju ena manjsa absolutna napaka oz. odstopanje.

- Seveda ni vsako odstopanje avtomaticno (TVOJE BESEDE) pobijanje sveta, ker pobijanje sveta se res ne zgodi v dveh mescih.
- Odstopanja so normalna, vcasih so vecja, vcasih so manjsa, meseci. Zato je pa treba vzeti malo vecji casovni okvir, da pokrijes cim vecji spekter vhodnih podatkov in spremenljivk, kot so naprimer starost, kopicenje imunsko sibke generacije, slabe ekonomske razmere, slabe higienske razmere, druzbeni dogodki, nihanje temperature.

Ce je starostna struktura Evrope trenutno grozna, je pac tako. Brezveze si zatiskamo oci. Ce so ljudje pretezno nezdravi zaradi razkosja hrane, pomanjkanju gibanja in se marsicesa, si tudi ne rabimo zatiskati oci.

Ta virus je dala narava, da to spravi nazaj v red.

Pa faking nehaj pisat ekstremizmov kot odgovor ranga pobijanje sveta in skakanje s pecin, ce nimas nic bolj konstruktivnega povedati o bolezni, ki:
- se vedno ne prizadene omembe vreden procent populacije razvitega sveta in ta procent, katerega prizadene, je vec kot ocitno del naravnega cikla ciscenja evolucije, da se populacija malo prelufta.

Kritiziral si razseznost opazovalnega okvirja, zdaj pa se kritiziraj razseznost ukrepov na celotni populaciji in casovni okvir ukrepov.

Glede marginalnih razseznosti virusa, ni cisto nobenih potreb po raznem 3G, 2G, obveznem cepljenju, mask in nevemcesa, prakticno vseh, ne glede na verjetnost zelo hudega poteka.

Kdor se pac sekira, se naj cepi vsak mesec in nosi masko ali pa nima stikov z ljudmi, enostavno. Ostale pa pustite pri miru. Ce bos pa zdaj priletel s komentarjem o intenzivnih posteljah, pa napisi pritozbo na pristojne institucije, zakaj imamo tako malo osebja, postelj in nepripravljenosti v 21. st. ne glede na miljone, ki se zmecejo tja not. Aja, zdaj pa bos rekel, da denarja se vedno ni dovolj, ja potem se ga pa naj vzame tam, kjer ze pticki civkajo, da se ga 30 let mece skozi okno.

Problem je drugje, saj bi imeli dovolj postelj, ampak ker prinas zaposlovenaje v zdravstvu ni fleksibilno, niti dinamicno in je javno in so ziher sluzbe, pac se ne more prilagajat, da bi se sel zaposlovanje in odpuscanje po potrebi, kot je to recimo v industriji. Ministri zelo dobro vejo, da ce bi zaposlil zdaj prevec ljudi v zdravstvu, si jim prakticno podelil ziher sluzbe do penzije, pa ce jih bo pozneje rabil pol manj, se jih pac ne mores kr tako znebiti. Zato je boljse pustiti tole pri miru in razglasiti pandemijo, potem pa gremo na stara pota nazaj. Zdaj osebje po 20 letih malo zasvicalo, pokajo sivi, prej pa vajeni lagodja in dobrih plac. Ja vprasaj, kako se imajo fino dostavljalci vsako leto za bozicne case ali celo med korono, zunaj na mrazu in 12 urnem delovniku. Vprasajte se, kako fajn se ima tisti, ki vam asfaltira cesto do sluzbe poleti na peklenski vrocini ob vroci brozgi smolnatega asfalta. Medtem pa sestrica na klimatiziranem oddelku sprehaja celo leto.

Nagradno vprasanje, kok osebja pa rabis za recimo 300 covid bolnikov? 300? 600? 900? A morajo 24/7 zravn njih stati tri osebe?
Ce se ze pretirava, se naj tudi pove kaj vec o procesu dela.
Slovenci smo itak znani po pretiravanju, kako hudo, grozno je karkoli. Sosedu crkne krava v stali, pride celo na 24ur.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

m0LN4r ::

3p je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja to je res, kar praviš, ampak jemati periodo 10 let je smiselno ker je perioda 10 ali pa vsaj 5 let pokazatelj kdo umira... Če na periodi 5-10 let ni nekega ekstrema (kot je bil med vojno) je to pokazatelj da umirajo ljudje ki bi v tisti periodi ITAK 99% zagotovo UMRLI...


Seveda. Ampak zakaj pa ravno 10? Zakaj ne 20? Ali 50? Koliko let življenja je nepomembnih?

Že na začetku epidemije so eni predlagali, za boljše počutje tistih, ki so predlagali, da se gre kar naprej pa crkne kdo crkne, da se poračuna število izgubljenih let.

Smiselno vprašanje je takšno. Recimo, da bova ti in jaz umrla točno čez 9 let. Pravkar si razglasil do 10 zadnjih let za nekaj nepomembnega. Se torej strinjaš, da danes ob šniclu in pire krompiru dobiva še kapsulo cianida, da se zdravstvo ne matra z nama?
Seveda, ti pa pravis, da je treba gledati 2 mesca, ker to je povezano z naravnim ciklom tocno cesa?
Ne mesaj naravne cikle in ne omenjaj cianid "nacrtno" smrt v enem stavku, o tem se ne pogovarjamo. Ne pogovarjamo se o samomorih na valentinovo.

fikus_ je izjavil:

Za vsak poseg obstajajo normativi in tako kot nekdo zaposlen za strojem lahko opravi 20 nadur/mesec, podobno bi lahko omejili zdravnike.
Pa ne pisat, da jih je premalo! Sicer plače začetnikov/specializantov so bolj uboge, z napredovanji so pa precej visoke! Zraven pridejo še kakšni dodatki in dežurstva, pa si v špici SLO plač.
Ja vsak pac ne more biti vodja "oddelka" - ampak place bi pa imeli vsi od vodje oddelka.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

solatko ::

Unchancy - Ti si že en tak primer spremenjene osebnosti. Brez trohice razuma, vneto ponavljaš agitprop vsebine. En pik na ramo je obveza politikov do 2025. Jim bo uspelo ali ne je zdaj vprašanje.

Vajenc - Kdo pravi, da bo treba stiskat gumb, vse bo šlo po naravni poti, nekatere kap, druge bo pičla čebela in ne bo deloval imunski sistem, drugi bojo umrli zaradi prhlada,..... nič ne bo na knof, kdo bo pa pol toliko mrtvih na enkrat pospravil? Paranoja ni na mestu, kar lepo po 3-ji špik in nič razmišljat. Nasprotniki genske terapije pač enostavno ne verjamemo cepivu, ki nič ne prepreči, torej ima drugo funkcijo, ki očitno deluje, zato se ne prilagaja na nove seve. Večina teorij zarot se je pokazala kot zarota in jo sedaj priznajo že uradni viri - ne zaščiti dolgo, ne prepreči težje obolevnosti, ne prepreči kuženja drugih, kaj potem prepreči?

nekikr - Še kako so sestre šle med trgovke, ker imajo vsaj nedelje frei, osem urni delovnik, kar v zdravstvu za enak denar ni garantirano. V A ima medicinska sestra dve plači trgovke, misliš, da brez veze?

wahwah - Nehaj nakladat, prvi egoistični namen tvojega cepljenja ni bilo zdravje ampak svoboda gibanja - greenpass. Cepivo ti je učinkovalo v toliko, da si postal zagrizen cepilski propagandist, jezi pa te, ker se boš moral v kratkem testirat na 48 ur, kot necepljeni. Logični center ti je genska terapija uničila, če si ga sploh gdaj imel, glede na vzrok špikanja. Ja heba je, ko ugotoviš, da so te na suho v ramo in to ne samo enkrat. Pridkan, kar tako naprej, samo necepljene pusti pri miru, ker imajo precej višji IQ od tebe. Znajo kaj več, ne samo ponavljati naučeno, kot papagaj.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Unchancy ()

Vajenc ::

solatko je izjavil:

Pridkan, kar tako naprej, samo necepljene pusti pri miru, ker imajo precej višji IQ od tebe. Znajo kaj več, ne samo ponavljati naučeno, kot papagaj.

Se pravi si se letnico 2025 sam spomnil? Ali si samo velika rdeča Ara: "Živjo, jaz sem Ara, kako je pa tebi ime? Imam jajčka presenečenja. Hočeš enega?" Ne hvala Solatko, imamo ogromno preverljivih objav, verodostojnih ljudi, ki govorijo v prid cepljenja.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

49106 ::

Covid se širi med cepljenemi, teh pa ne testiramo. Vsaj od cepljenih bi pričakoval objektivnost. Aja, ne gre se vam za zdravje, saj ste si s cepljenjem kupili svobodo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

m0LN4r ::

To je namreč sklep, ki ga eni ponujate starčkom.
Nekaterim starckom, da te malce popravim.
Mi nimamo niti ene hujse oblike ali smrti povezane s covidom v celi obcini. Pa je prebivalstvo res starejse. Tko, da ne pretiravat. Na sreco je velika vecina zadevo ze prebolela eno leto nazaj, zdaj so se se cepili in se vec nihce ne jebe s tem sranjem.

Govorimo o tem, da sem bil posredno prisiljen v cepljenje in nosenje maske vec kot 3000ur in se kr ni videti konca. Pospredno prisiljen, zaradi koga tocno, ne cesa, koga?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

3p ::

solatko je izjavil:

wahwah - Nehaj nakladat, prvi egoistični namen tvojega cepljenja ni bilo zdravje ampak svoboda gibanja - greenpass.


Eh. A ne velja enako za T-je? Se testirajo zaradi zdravja ali zaradi QR? So se P prekužili zaradi zdravja?

Razlogi so različni. Slučajno sem se v prvem krogu cepil ravno v času masovnega cepljenja šolnikov, kmalu po tem, ko so ene države ukinile cepljenje z AZ zaradi ~1 smrti na milijon, primarno med mlajšimi ženskami. Ja, mnogo učiteljic je mlajših žensk. In splošni sentiment, ki je vladal tam, je bil: boljše da se nekdo zvrne v jamo od cepiva, pa da epidemijo ustavimo, kot pa da se nas nekaj zvrne v jamo zaradi covida, pa imamo za poleg še nebrzdano epidemijo. Kar lep delež učiteljev vseeno še zna dobro uporabljati glavo. In ne, tem, predvsem ženskam, takrat ni bilo enostavno. In kar lepemu številu je bilo jasno, da bi lahko uporabili tudi varnejša cepiva. Da so na en način torej žrtvovani na račun zaloge v skladišču. Znali so tudi izračunati, da je to še vedno boljše kot nič.

In ni šlo le za dopust na Hrvaškem, kot si ti misliš, ne.

Tisti, ki se je cepil le zaradi dopusta in kafiča, pa, nič zato. Mene to ne boli.

49106 ::

3p je izjavil:



Tisti, ki se je cepil le zaradi dopusta in kafiča, pa, nič zato. Mene to ne boli.


Cepil se je zato, ker je naivnež mislil, da je s tem opravil, pod pretvezo, da cepivo nujdi dolgotrajno zaščito. Misliš, da se bodo takšni, ki jih sicer sploh ni malo, proti covidu cepili tudi v bodoče?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

3p ::

49106 je izjavil:

3p je izjavil:



Tisti, ki se je cepil le zaradi dopusta in kafiča, pa, nič zato. Mene to ne boli.


Cepil se je zato, ker je naivnež mislil, da je s tem opravil, pod pretvezo, da cepivo nujdi dolgotrajno zaščito. Misliš, da se bodo takšni, ki jih sicer sploh ni malo, proti covidu cepili tudi v bodoče?


Seveda. Dokler bo to porebno za dopust in obisk kafiča(*). Ko epidemija več ne bo problem in cepljenje ne bo potrebno, se pač ne bojo. Saj tudi cepljenje proti gripi ni prisilno. Dokler se jih duši dovolj malo, da je to minorni problem, je to stvar posameznika.

(*) Ker je povprečnemu posamezniku, ki nima glave polne terorij zarot in nekega neracionalnega strahu pred iglo, bistveno manj naporno enkrat letno nastaviti ramo, kot pa na 3 dni nos. Imam testirni center praktično pred vhodom in lahko nehote opazujem ljudi v vrstah za testiranje. Iz dneva v dan. ;((

m0LN4r ::

Šure. Iz Švice bojo tudi šle tebi v avstrijo na pumpo kofe prodajat.
Ja kaj pa bo, jokala da je na zavodu ze dva mesca, kot zena sodelavca, ki je delala v svici kot sestra. Ja nekateri imamo stik z vec sloji prebivalstva, kot si mislite.
Druga pa dela na blagajni, poskusni cas v trgovini ala "real" placa pa je ena tretjina od tiste prej. Res je vesela, nazaj bi sla je rekla. Je rekla, saj je blo dosti za delat, ampak vseeno bi sla nazaj, ker zdaj pa ne pride cez mesec.
Tudi v Nemciji bezijo ceske in poljske sestre nazaj v domovino okopavat njive. Pocasi ze prihajajo nekatere nazaj, ker pac 350 evrov na mesec ni bas nek denar so ugotovile in pobiranje sampinjonov v sotoru, eno gajbico na minuto v vlaznem prostoru tudi ni fajn.
Je pa to super priloznost, kot je bila za mojo zgornjo sosedo, ki pa je z veseljem sla iz tekocega traka tovarne umetnih tepihov v zdravstvo in je rekla, da je super, da je bolj "entspannt" kot prej.

Jah mediji, so pac mediji, stika z realnostjo nimajo in pac napihujejo to, kar je treba napihnit.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

49106 je izjavil:

3p je izjavil:



Tisti, ki se je cepil le zaradi dopusta in kafiča, pa, nič zato. Mene to ne boli.


Cepil se je zato, ker je naivnež mislil, da je s tem opravil, pod pretvezo, da cepivo nujdi dolgotrajno zaščito. Misliš, da se bodo takšni, ki jih sicer sploh ni malo, proti covidu cepili tudi v bodoče?
Jaz se 2. in naslednjic definitivno ne bom cepil. Marsikdo je istega mnenja zadnje case. Samo traja, da novice pridejo dol.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Ko epidemija več ne bo problem
Kdaj pa bo to? Po petnajstem cepljenju?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
««
16 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova različica koronavirusa se imenuje omikron (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
106084752 (63876) fikus_

Karantena omikron

Oddelek: Loža
142000 (1703) zee

Več podobnih tem