» »

Nova različica koronavirusa se imenuje omikron

««
7 / 22
»»

gruntfürmich ::

tigrr je izjavil:

dobr nas je mentalno razklal tale drobcen virusek, lansko leto si tega razvoja nisem znal predstavljat.. dejstvo je, da imamo različne poglede na situacijo in nujne ukrepe za blaženje posledic epidemije..

v resnici smo že bili prej razklani, ampak to je pač glavna pereča tema okoli katere se kregamo.
če ni korone pa so partizani in domobranci. če ni to pa komunisti in klerikalci...

vedno je nekaj zaradi česar se bomo v sloveniji skregali. ni to od korone. korona je pač ena aktualna tema, zaradi katere se lahko narod spre in vladajoči kradejo miljarde. nič lepšega kot takale kriza!

problem je ker je preveč kolektivizma in premalo svobode, in potem se eno skupino ščuva nad drugo, da imajo vladajoči mir za krajo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PrihajaNodi ::

joze67 je izjavil:

LukiYo je izjavil:

kljuka1 je izjavil:

Najprej: virus (katerikoli, ne samo "COVID") ni živo bitje - je nekakšen robotek/programček, ki pač opravi to, kar ima napisano v svojem receptu (DNK-ju). In za uspešno prežitevje virusa to pomeni,


Koncno nekaj pametnega...

Kar je mrtvo, ne more umreti ... Aeron Greyjoy
Kar ni živo, lahko preživi ... kljuka1

:)):))
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

korenje3 ::

Najprej: virus (katerikoli, ne samo "COVID") ni živo bitje - je nekakšen robotek/programček, ki pač opravi to, kar ima napisano v svojem receptu (DNK-ju). In za uspešno prežitevje virusa to pomeni,


Folk je res zabit. Virus ni DNK, ampak RNK.
Ni programček, ampak RNK, ki se lahko namesti na človeški DNK in povzroči mutacijo celice oz. odmrtje celice. Človeški DNK se stalno obnavlja. Ko se notri namesti virus začne celica multiplicirat RNK dokler celica ne odmre. Pri razpadu se virus začne širit po celicah v večji količini, saj pri razpadu nastane več virusnega materiala.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Miki N ::

gruntfürmich je izjavil:


problem je ker je preveč kolektivizma in premalo svobode, in potem se eno skupino ščuva nad drugo, da imajo vladajoči mir za krajo.


Problem kolektivizma je, da ga preveč ljudi jemlje preveč osebno - nakar hodijo na svoje džihade proti "nevernikom". In ja, sama vsebina niti ni toliko pomebna, glavno da se kregamo. :D

In seveda imaš prav: saj ovčad se že deli med seboj in ... ampak glavna delitev je Ograda med ovčarji in ovcami. Najbolj žalostna pa je drobnica, ki dejansko verjame, da je v "timu" z Ovčarji. Nekatere se zavejo šele na roštilju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Griffin R500 ::

kuglvinkl je izjavil:

Če bi lahko rekel, da anti-vaxerske živali spizdite drugam bi to rekel, sam ne morem.

jasno, da bom brisal, mislim, WTF?

Novica je korektna, brisal je ne bomo, get over with. Ne bom pa gledal na žilorezja v smislu, a ST tudi.

Hvala za potrditev mojega izbrisanega dejstva.
Cenzura samo potrjuje tok denarja. Delate za vlado, skriti tega ne moreš, s svojim početjem samo poslabšuješ stanje. Pika.

Lep dan necepljenim.
https://www.bitchute.com/video/K6o3GnXVHbIg/

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Karamelo ::

gozdar1 je izjavil:

Ko že govorimo o cepljenju, nijz mi v 14 dneh od prijave še vedno ni uspel sporočiti niti datuma za 3 šus. Toliko o tem, kako strašno pomembno je cepljenje.


kakšne prijave? tja greš in te takoj cepijo

korenje3 ::

Griffin R500 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Če bi lahko rekel, da anti-vaxerske živali spizdite drugam bi to rekel, sam ne morem.

jasno, da bom brisal, mislim, WTF?

Novica je korektna, brisal je ne bomo, get over with. Ne bom pa gledal na žilorezja v smislu, a ST tudi.

Hvala za potrditev mojega izbrisanega dejstva.
Cenzura samo potrjuje tok denarja. Delate za vlado, skriti tega ne moreš, s svojim početjem samo poslabšuješ stanje. Pika.

Lep dan necepljenim.


aha. če dela za vlado je treba pobit čim več ljudi. got it.

Karamelo je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Ko že govorimo o cepljenju, nijz mi v 14 dneh od prijave še vedno ni uspel sporočiti niti datuma za 3 šus. Toliko o tem, kako strašno pomembno je cepljenje.


kakšne prijave? tja greš in te takoj cepijo


za 1. cepljenje lahko greš kadar hočeš. za 2. si najavljen točno 21 dni po prvem. za 3. pa točno 6 mesecev.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Karamelo ::

korenje3 je izjavil:

Griffin R500 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Če bi lahko rekel, da anti-vaxerske živali spizdite drugam bi to rekel, sam ne morem.

jasno, da bom brisal, mislim, WTF?

Novica je korektna, brisal je ne bomo, get over with. Ne bom pa gledal na žilorezja v smislu, a ST tudi.

Hvala za potrditev mojega izbrisanega dejstva.
Cenzura samo potrjuje tok denarja. Delate za vlado, skriti tega ne moreš, s svojim početjem samo poslabšuješ stanje. Pika.

Lep dan necepljenim.


aha. če dela za vlado je treba pobit čim več ljudi. got it.

Karamelo je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Ko že govorimo o cepljenju, nijz mi v 14 dneh od prijave še vedno ni uspel sporočiti niti datuma za 3 šus. Toliko o tem, kako strašno pomembno je cepljenje.


kakšne prijave? tja greš in te takoj cepijo


za 1. cepljenje lahko greš kadar hočeš. za 2. si najavljen točno 21 dni po prvem. za 3. pa točno 6 mesecev.


kako to misliš točno 6 mesecev? verjetno te ne morejo prisilit....ko poteče 6 mesecev, greš tja lahko kadarkoli brez prijave, pokažeš cepilni karton in ko vidijo, kdaj si se cepil 1. in 2. te cepijo...ne rabiš se nikamor prijavljat

korenje3 ::

Ja sam zakaj bi se cepil prej če se ni treba. Po 2. cepljenju je tvoj imunski sistem aktiviran in preprečuje okužbo za naslednjih 6 mesecev.

Poleg tega mislim da ti nebi dovolili. Namreč z vsakim cepljenjem imaš močnejši imunski odziv in večje stranske učinke (vročina).
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Karamelo ::

zgleda se nisva razumela..kje piše da bi se kdo rad cepil prej..on je napisal da se mora nekje prijavit, jaz trdim, da se ni treba..če greš tja po 6 mesecih, te cepijo brez prijave

glede vročine...pri dveh cepljenih nisem imel nobenih stranskih učinkov

korenje3 ::

Ni se treba prijavit. Osebni zdravnik ti poljše email al sms, kjer moraš potrditi da si zainteresiran. Sicer do 3. še nisem prišel. Bomo vidl.

Če nisi imel povišane temperature pri 2. odmerku pomeni da je neki narobe. Slab imunski odziv. Če bi te corona dobila bi imel probleme in veliko verjetnost za razvitje pljučnice. To je problem tega virusa, da se imunski sistem ne zna boriti.

Jaz sem imel 1. dan po 2. dozi 38°C, potem sem se pa 2 tedna potil.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Karamelo ::

korenje3 je izjavil:

Ni se treba prijavit. Osebni zdravnik ti poljše email al sms, kjer moraš potrditi da si zainteresiran. Sicer do 3. še nisem prišel. Bomo vidl.

Če nisi imel povišane temperature pri 2. odmerku pomeni da je neki narobe. Slab imunski odziv. Če bi te corona dobila bi imel probleme in veliko verjetnost za razvitje pljučnice. To je problem tega virusa, da se imunski sistem ne zna boriti.

Jaz sem imel 1. dan po 2. dozi 38°C, potem sem se pa 2 tedna potil.


ne poznam nobenega ki bi po cepljenju imel tak odziv kot ti, pa jih je okol mene kar dosti cepljenih...zanimivo

wcpapir ::

A slovenci še kar nimamo podatkov koliko od umrlih za covid19 je cepljenih in koliko ne ? Na podlagi česa se naj potem odločimo o cepljenju ?

Dimnik ::

Karamelo je izjavil:

zgleda se nisva razumela..kje piše da bi se kdo rad cepil prej..on je napisal da se mora nekje prijavit, jaz trdim, da se ni treba..če greš tja po 6 mesecih, te cepijo brez prijave

glede vročine...pri dveh cepljenih nisem imel nobenih stranskih učinkov


Tako je, jaz bom zdajle šel po 3jo v ZD, kjer cepijo brez naročanja, vsak ponedeljek

PrihajaNodi ::

wcpapir je izjavil:

A slovenci še kar nimamo podatkov koliko od umrlih za covid19 je cepljenih in koliko ne ? Na podlagi česa se naj potem odločimo o cepljenju ?


Sej cepi se tudi vse po spisku. Ni osebe kateri se ne bi priporočilo cepljenje. Še mal pa bodo podgane na vrsti, živali mislim, poskusne pa se itak sedaj cepi:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kamiKaZaA ::

Dimnik je izjavil:

Karamelo je izjavil:

zgleda se nisva razumela..kje piše da bi se kdo rad cepil prej..on je napisal da se mora nekje prijavit, jaz trdim, da se ni treba..če greš tja po 6 mesecih, te cepijo brez prijave

glede vročine...pri dveh cepljenih nisem imel nobenih stranskih učinkov


Tako je, jaz bom zdajle šel po 3jo v ZD, kjer cepijo brez naročanja, vsak ponedeljek

FireSnake ::

t-zonaz je izjavil:

upam da se do cepljenja ne druzis s prijatelji in ne hodis ven


Ker cepljeni ste pa terminatorji, ki virusa ne širite, ali kako?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

temprar ::

Uf, vidim, da sem dolžan veliko odgovorov. Pa začnimo.

Samael je izjavil:


Torej če/če/če ... problem ti je, da se moraš kao prepogosto cepiti (navajaš vsaka dva meseca) nisi pa naredil niti minimum od minimuma, se recimo cepil enkrat - s čim mi daš vedeti zgolj, da s svojimi argumenti bullshitaš in si apriori proti cepljenju ne glede na to, kolikorat v življenju bi se bilo ok cepiti.
Recimo, če bi se jaz, ki sem se cepil dvakrat pizdil ...ok. Medtem, ko si ti v tej zgodbi fejk, iščeš takšne in drugačne razloge, argumente, ki to niso zgolj zato ker pač ja, ne želiš se cepiti. Pa naj bo to enkrat ali pač recimo trikrat.
Razumen človek bi rekel nekako takole: Cepil sem se dvakrat, ker se mi je zdelo to v danem trenutno na doslej poznane podatke najbolje. Glede na trenutno znane podatke se bom najbrž tudi tretjič. Kako bo potem ne vem, pač spremljam podatke in se odločam sproti na trenutno situacijo in poznane podatke.
Kaj počneš pa ti? Bullshitaš, da ti je problem cepljenje na vsake dva meseca. Ker si se že tolikokrat, ane?


Je precej čejev ja. Zaenkrat zgleda, da res tavamo v neznano, lahko, da ne bo nič, lahko, da kot lemingi korakamo v prepad.

Kot sem eksplicitno omenil, nisem antivakser, a tem cepivom ne vrjamem, sem celo sumničav do njih.
Popolnoma neupravičeno so jih nam začeli reklamirati že od vsega začetka ter nam prati glavo kako so oh in sploh. No, so se hitro izkazala kot pomankljiva, če že ne neuporabna ali celo škodljiva.
Naj začnejo ponujati dobra cepiva in bom morda opravil svoj minimum od minimuma, čeprav bi pričakoval, da bi me kot necepljenemu covid v vsem tem času prizadel, pa me ni. Očitno nekaj počnem prav ali covid mi enostavno ni nevaren. Statistično gledano covid ni nevaren 90+% ljudem, niti najmanj. Za gripo se ne cepim, ker ne vidim smisla. Covid pa ni daleč od nje. Bom prebolel, če že nisem.
Ker pa se mi bo očitalo širjenje...no, mislim, da ta zgodba o neširjenju je že zdavnaj pokopana, tudi iz strani oblastnikov.
Kot drugo, rad bi videl resne podatke iz terena koliko viral-loada imajo asimptomatiki/blago simptomatični. Eni in drugi.

Žal, trenutna narativa mi je prekleto sumljiva.

NMH je izjavil:


Ej, vse države delajo sekvenciranje genoma virusov. Vsakodnevno. Virus je lahko prišel samo od tam. Verjetno sicer ne Južna Afkrika, temveč Botswana.


Kot kaže, ene bolj, druge manj. Sicer pa je omicron skoraj istočasno vzbrstel po svetu. In še to povsot v cepljenih.
Kot rečeno, necepljenih je iz dneva v dan manj. Ta grešni kozel je že skoraj brez krvi in ne vem koliko časa ga še mislijo zbadati.
V sloveniji imamo koliko necepljenih in neprekuženih? 10%? Pa še to mlajših. To bi bil ekvivalent 90% "precepljenosti". Kot drugo necepljeni izven mesta za testiranje niso enotna skupina in se ne družijo vsi na kupu. R0 zaradi njih je najbrž minimalen.
Afrika pa kot rečeno, tam so vsi vrjetno že dali čez dve rundi prebolevanja.

premak je izjavil:

V naravi naj bi se dogajala po ena mutacija na enkrat. Možnost za več mutacij naenkrat je na neko dodatno potenco.
Že prvi sev sars-cov-2 je po izjavi priznanega slovenskega biotehnologa imel 8 mutacij glede na nek prejšnji "sars", tale Omikron sedaj pa "izjemno veliko" število mutacij...
Potemtakem je bil prav tako narejen umetno. Ampak to sploh ni pomembno.

Tudi če ni bil, je virus danes izvedljivo modificirati v laboratoriju. Zakaj torej ne bi umetno pripravili zelo nalezljive verzije z zelo blagimi simptomi in ga "poslali" v svet?
Mogoče pa je Omikron ravno to?


Interesantna ideja. Etično vprašljiva a interesantna, moram priznati.
V zgodovini je običajno bilo tako, da ko je človek želel modificirati nek ekosistem, na hitro, se je vedno sfižilo. Bolje sodelovati z naravo, kot iti proti njej.

feryz je izjavil:

Dajmo še enkrat, zelo počasi.
Torej testi, kakršnikoli že so, ne morejo odkriti prisotnost virusa, čeprav zabiješ palico direkt v sluznico in bezaš po njej.
Ampak, ne glede na to, mora oseba ali otrok še vedno nositi masko, ker ima najbrž virus na sluznici in ga bo trosil naokrog?
Zveni hudo logično, moram priznati.


Se strinjam. Test je vrjetno bolj občutljiv kot pa je dovzeten sošolec zraven tebe na tako majhen viral-load. Še vedno pa bi rad videl koliko koliko kirurške maske res ustavijo tak virus. Površine niso glavni vektor infekcij. Fini aerosoli so. Te pa maska ne ustavi, ne zaradi že tako neprimernih por, predvsem pa ne, zaradi ker nobenemu ne tesnijo. Naslednjič ko čakate v PCT vrsti poglejte koliko oddušnikov ima zares kirurška maska. Te tudi niso narejene za tesnenje. Narejene so za prestrezanje pljunkov sredi operacije. Da pa bi vsi nosili FFP2 maske je nonsense.
Upam se trditi, da je dolgoročno slabše to, da se ne otroci/ljudje prekužujejo z rednimi bacili kot to, da bi lahko enkrat dobili covid. Imunski sistem mora delati ali pa zakrni. Žal.
Ne moremo, ne želimo biti vsi biti odvisniki od pfizerja&co.

Comandante je izjavil:


Slab, slab argument. Resnica je, da smo vsi odvisni od njih. Brez big pharme bi bil zelo verjetno mrtev, preden bi dopolnil starost enega leta. Sicer pa ob prvi resni ureznini, ko ne bi dobil antibiotikov in susa za tetanus.


Nikakor se ne strinjam. Normalno zdrav otrok v svetu z normalno infrastrukturo in materialnim stanjem, komajda rabi kaj medicinskih pripravkov. Tudi cepiva, ki se jih daja v otroštvu postajajo počasi pase. Vsaj kar se tiče konteksta naših držav.
Zato pa nismo imeli omembe vredno epidemijo zadnjih 100 let. Tudi ta ni, čeprav vemo, da ima sumljive okoliščine.

Če pa pride kaka angina je to 1-3x v življenju in takrat se za 10 dni jemlje te generične pripravke.
Temu ne bi glih reku "talec farmacije".
Tetanus je redek. Skoraj nikogar ne poznam, ki hodi na redne tetanus boosterje, čeprav naj bi imunost trajala ca. 10 let. Pa ljudje se nabadajo na rjaste in umazane žeblje vse do 90 leta.
Kar želim povedati je, da današnji standard življenja je enako efektiven kot cepiva. Včasih so morali špikati za črne koze, ker ljudje so se dejansko obnašali kot črne koze. Srali si dobesedno drug drugemu na dvorišče.

Ampak moj scenarij, scenarij perutnine, je tak, da ali si redno pošpikan ali te čaka skoraj gotova smrt.
To ni občasna angina, to je zapreti človeka v klet in mu zabičati, da bo ustreljen, če zbeži vn.
Takega življenja žal ne želim.

Kenpachi je izjavil:

Samael je izjavil:

Recimo meni se zdi naravnost absurdno, ko berem neizobražene bučmane naokoli, kako razlagajo, da nam farmacija "ne želi dati zdravil" ker delajo večje zaslužke s cepivi.
Saj ne, da so zdravila, ki so paradni konj farmacije, običajno dražja, invazivnejša... zdravljenje z njimi pa dolgotrajnejše s hudo nepredevidljivim rezultatom, ko gredo stvari res že močno narobe. Tisti, ki namesto cepiv navija za zdravila, nima prav vsega pošlihtanega pod pokrovom.


Yeah, no.
Moderna, BioNTech and Pfizer cashing in thanks to taxpayer investments, monopolies, and low taxes while leaving millions unprotected

Also, buckle up, v-ladies.
Increased risk of infection with SARS-CoV-2 Beta, Gamma, and Delta variant compared to Alpha variant in vaccinated individuals


Druga postavka je povsej vrjetnosti ADE.
Ta cepiva zaradi nekega mehanizma morda lajšajo vstop virusu v obrambne celice.
To bi morala biti resna skrb, a naši stroki dol visi.

Kot rečeno...ta cepiva niso dosegla reklame. Vse bolj kaže, da so nam prodali mačka v žaklju ali celo škorpijona.



Če sem koga pozabil naj se mi javi. lp

wcpapir ::

PrihajaNodi je izjavil:

wcpapir je izjavil:

A slovenci še kar nimamo podatkov koliko od umrlih za covid19 je cepljenih in koliko ne ? Na podlagi česa se naj potem odločimo o cepljenju ?


Sej cepi se tudi vse po spisku. Ni osebe kateri se ne bi priporočilo cepljenje. Še mal pa bodo podgane na vrsti, živali mislim, poskusne pa se itak sedaj cepi:)

Ne razumem, kako lahko pravijo da cepivo deluje, če nimamo osnovnega podatka o tem koliko cepljenih umre. To še jih v vrtcu nebi mogel s takimi forami.

temprar ::

Zanimivo ne?
Pa bi človek rekel, da bodo veselo mahali s tem podatkom vsem antivakserjem v obraz.

korenje3 ::

Tale temprar je podlegel facebook profesorjem oz. kavč profesorjem. Sploh pa je še tukaj začel pisat neke svoje ugotovitve, ki so odtujene od realnosti. Posledica slabe izobrazbe ipd.

wcpapir je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

wcpapir je izjavil:

A slovenci še kar nimamo podatkov koliko od umrlih za covid19 je cepljenih in koliko ne ? Na podlagi česa se naj potem odločimo o cepljenju ?


Sej cepi se tudi vse po spisku. Ni osebe kateri se ne bi priporočilo cepljenje. Še mal pa bodo podgane na vrsti, živali mislim, poskusne pa se itak sedaj cepi:)

Ne razumem, kako lahko pravijo da cepivo deluje, če nimamo osnovnega podatka o tem koliko cepljenih umre. To še jih v vrtcu nebi mogel s takimi forami.


Ima to veze? Gledaš podatke iz držav, ki so statistično precepljene in podatke iz držav, ki so necepljene.

Ti pa iščeš neke podatke, ki so popolnoma nerelevantni. Kot da bi rekel, sedaj pa ne bom jedel sladoleda, ker v afriki nek črnc zida hišo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Kenpachi ()

Vajenc ::

wcpapir je izjavil:

Ne razumem, kako lahko pravijo da cepivo deluje, če nimamo osnovnega podatka o tem koliko cepljenih umre. To še jih v vrtcu nebi mogel s takimi forami.

Cepivo ne deluje in vlada skupaj z zdravniki in novinarji prikriva št. umrlih cepljenih? Po celem svetu enako. In vi, ki razkrivate to, ste še vedno živi?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Karamelo ::

kako jim rata vse to zakrit, vsi ti dohtarji skupaj z vladami in zlobnimi korporacijami nekako vse to 100% skrijejo pred nami...

spominjajo me na flateartarje, ki enako pravijo, da vsi znanstveniki skupaj z NASA in vsemi drugimi tujimi vesoljskimi organizacijami nekako vse skupaj skrivajo pred nami

kako jim rata, da se kaj takega izvede na svetovnem nivoju? res neverjetno da se eden ne najde pa spregovori, kako nas hočejo nategnit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Karamelo ()

NMH ::

temprar je izjavil:


Kot kaže, ene bolj, druge manj. Sicer pa je omicron skoraj istočasno vzbrstel po svetu. In še to povsot v cepljenih.


Zakaj tako neumno lažeš? Omicrona je Južni Afriki daleč največ, pri ostalih po svetu pa z zgodovino potovanja na on konec. Prav nič ni skoraj istočasno vzbrstel po svetu. WTF. In med njimi niso samo cepljeni (ker to je pogoj za potovanje), je vsaj ena oseba necepljena.

poweroff ::

Jižna Afrika ima zelo dobre bio labe in virologe. Oni so ga samo prvi odkrili. Izvor je najverjetneje drugje.
sudo poweroff

korenje3 ::

poweroff je izjavil:

Jižna Afrika ima zelo dobre bio labe in virologe. Oni so ga samo prvi odkrili. Izvor je najverjetneje drugje.


wuhan? :))
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Dimnik ::

kamiKaZaA je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Karamelo je izjavil:

zgleda se nisva razumela..kje piše da bi se kdo rad cepil prej..on je napisal da se mora nekje prijavit, jaz trdim, da se ni treba..če greš tja po 6 mesecih, te cepijo brez prijave

glede vročine...pri dveh cepljenih nisem imel nobenih stranskih učinkov


Tako je, jaz bom zdajle šel po 3jo v ZD, kjer cepijo brez naročanja, vsak ponedeljek



Kamikaza, sem že nazaj. hahaha nisem šel v tunel, niti skozi...

PrihajaNodi ::

Če sem koga pozabil naj se mi javi. lp


Pozabil si, fakt da se ta svinjarija, priporoča prav vsakomur. Celo več, nihče te ne vpraša o tvojem dejanskem stanju in ali bi bile možne kontraindikacije.

Is the vaccine as effective in people with suppressed immune systems?

Specific efficacy and safety data are not yet available for people with immunosuppression (weakened immune system) due to medications or chronic illness. People who are immunocompromised are recommended to be vaccinated in most cases as they are at higher risk for severe complications from COVD-19 infection. Those who are vaccinated should be counseled on the potential for reduced immune responses and the need to continue to follow all current guidance to protect themselves against COVID-19. If you are immunocompromised you and your doctor can decide together by weighing the benefits and risks. If you and your health care provider feel that it is appropriate to pursue a request for medical exemption, you must access and submit the form on the Yale Vaccine Portal once completed. Medical exemptions may be granted on a temporary basis and are subject to reassessment. Learn more about the exemption request process here.

Should people with autoimmune diseases receive COVID-19 vaccine?

People with autoimmune conditions are at higher risk for severe illness from COVID-19 infection and vaccination is recommended in most cases. If you have an autoimmune disease, consult with your healthcare provider to discuss the risks and benefits of vaccination. If you and your health care provider feel that it is appropriate to pursue a request for medical exemption, you must access and submit the form on the Yale Vaccine Portal. Medical exemptions may be granted on a temporary basis and are subject to reassessment.


In sedaj naj nekdo še reče da cepljeni niso poskusne opice.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

wcpapir ::

korenje3 je izjavil:

Tale temprar je podlegel facebook profesorjem oz. kavč profesorjem. Sploh pa je še tukaj začel pisat neke svoje ugotovitve, ki so odtujene od realnosti. Posledica slabe izobrazbe ipd.

wcpapir je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

wcpapir je izjavil:

A slovenci še kar nimamo podatkov koliko od umrlih za covid19 je cepljenih in koliko ne ? Na podlagi česa se naj potem odločimo o cepljenju ?


Sej cepi se tudi vse po spisku. Ni osebe kateri se ne bi priporočilo cepljenje. Še mal pa bodo podgane na vrsti, živali mislim, poskusne pa se itak sedaj cepi:)

Ne razumem, kako lahko pravijo da cepivo deluje, če nimamo osnovnega podatka o tem koliko cepljenih umre. To še jih v vrtcu nebi mogel s takimi forami.


Ima to veze? Gledaš podatke iz držav, ki so statistično precepljene in podatke iz držav, ki so necepljene.

Ti pa iščeš neke podatke, ki so popolnoma nerelevantni. Kot da bi rekel, sedaj pa ne bom jedel sladoleda, ker v afriki nek črnc zida hišo.

Ok. Gledam Uzbekistan, kako jim bos razlozil kako nevaren je ta virus?

Od precepljenih pa najdem podatke o smrtih cepljenih samo v Angliji...zakaj je to nepomemben podatek, a cepivo mar ne varuje pred smrtjo zaradi covida?

Mare2 ::

wcpapir je izjavil:

zakaj je to nepomemben podatek, a cepivo mar ne varuje pred smrtjo zaradi covida?


Ne varuje 100%. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Vajenc ::

wcpapir je izjavil:

Od precepljenih pa najdem podatke o smrtih cepljenih samo v Angliji...zakaj je to nepomemben podatek, a cepivo mar ne varuje pred smrtjo zaradi covida?

Neverjetno, kako ste eni trdi. Povsod v razvitem svetu so rizični in 75+ večinoma precepljeni, že od prvega vala naprej tudi vemo, da v teh dveh skupinah umre največ ljudi okuženih s covidom (pa tudi sicer). V Izraelu in Portugalskem mora biti večina umrlih s covidom cepljenih, ker necepljenih v teh skupinah ni, umre pa tudi kak zdrav mlajši seveda, ampak je statistično nepomemben. Je že prav, da sledilnik nima tega podatka, ker vas je preveč takih, ki ga ne bi razumeli.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Prospekt ::

wcpapir je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

wcpapir je izjavil:

A slovenci še kar nimamo podatkov koliko od umrlih za covid19 je cepljenih in koliko ne ? Na podlagi česa se naj potem odločimo o cepljenju ?


Sej cepi se tudi vse po spisku. Ni osebe kateri se ne bi priporočilo cepljenje. Še mal pa bodo podgane na vrsti, živali mislim, poskusne pa se itak sedaj cepi:)

Ne razumem, kako lahko pravijo da cepivo deluje, če nimamo osnovnega podatka o tem koliko cepljenih umre. To še jih v vrtcu nebi mogel s takimi forami.

Podatki so javni in dostopni vsakomur za vsako cepivo posebej. Osvežijo se redno.
https://www.cepimose.si/storage/2021/11...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Prospekt ()

PrihajaNodi ::

.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

gruntfürmich ::

poweroff je izjavil:

Jižna Afrika ima zelo dobre bio labe in virologe. Oni so ga samo prvi odkrili. Izvor je najverjetneje drugje.

izvor?
pa se ti zavedaš da ima VSAK oboleli na miljarde mutacij tega virusa v sebi? ni mutacija virusa nekaj kar se zgodi tu in tam, ko medije preplavijo novice o apokalipsi. to se dogaja non-stop, samo glavne veje se nekako držijo skupnega izročila, dokler se tako ne ločijo da so nerazpoznavne in jih potem ponosno predstavijo po televiziji...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

m0LN4r ::

korenje3 je izjavil:

Ja sam zakaj bi se cepil prej če se ni treba. Po 2. cepljenju je tvoj imunski sistem aktiviran in preprečuje okužbo za naslednjih 6 mesecev.

Poleg tega mislim da ti nebi dovolili. Namreč z vsakim cepljenjem imaš močnejši imunski odziv in večje stranske učinke (vročina).

Jaz in 99,9% folka ima ze brez cepljenja dovolj mocen imunski odziv.

Ampak ja. Pejmo se vsi za brezveze trikrat cepit, ker drugace nas zaprejo
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

111111111111 ::

deltron je izjavil:


Bravo ovčka, kar tako dalje... hahaha

He, he, he... Telebanc te imava že dva za ovčko.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Mare2 ()

wcpapir ::

Prospekt je izjavil:

wcpapir je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

wcpapir je izjavil:

A slovenci še kar nimamo podatkov koliko od umrlih za covid19 je cepljenih in koliko ne ? Na podlagi česa se naj potem odločimo o cepljenju ?


Sej cepi se tudi vse po spisku. Ni osebe kateri se ne bi priporočilo cepljenje. Še mal pa bodo podgane na vrsti, živali mislim, poskusne pa se itak sedaj cepi:)

Ne razumem, kako lahko pravijo da cepivo deluje, če nimamo osnovnega podatka o tem koliko cepljenih umre. To še jih v vrtcu nebi mogel s takimi forami.

Podatki so javni in dostopni vsakomur za vsako cepivo posebej. Osvežijo se redno.
https://www.cepimose.si/storage/2021/11...

Mene ne zanimajo stranski ucinki ampak koliko cepljeni kljub zasciti umre zaradi covod19

PrihajaNodi ::

m0LN4r je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Ja sam zakaj bi se cepil prej če se ni treba. Po 2. cepljenju je tvoj imunski sistem aktiviran in preprečuje okužbo za naslednjih 6 mesecev.

Poleg tega mislim da ti nebi dovolili. Namreč z vsakim cepljenjem imaš močnejši imunski odziv in večje stranske učinke (vročina).

Jaz in 99,9% folka ima ze brez cepljenja dovolj mocen imunski odziv.

Ampak ja. Pejmo se vsi za brezveze trikrat cepit, ker drugace nas zaprejo

Ni za brezveze. Imajo cilj in oni tocno vedo kaksen je
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Karamelo ::

m0LN4r je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Ja sam zakaj bi se cepil prej če se ni treba. Po 2. cepljenju je tvoj imunski sistem aktiviran in preprečuje okužbo za naslednjih 6 mesecev.

Poleg tega mislim da ti nebi dovolili. Namreč z vsakim cepljenjem imaš močnejši imunski odziv in večje stranske učinke (vročina).

Jaz in 99,9% folka ima ze brez cepljenja dovolj mocen imunski odziv.

Ampak ja. Pejmo se vsi za brezveze trikrat cepit, ker drugace nas zaprejo


kako to veš da imaš tako močni imunski sistem?

zadnič sem gledal enega po tv, k je glih tko mislu, da je nepremagljiv, potem je nasrku, na konc je pa reku, da bi se takoj cepil, če bi vedel kaj ga čaka

PrihajaNodi ::

Karamelo je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Ja sam zakaj bi se cepil prej če se ni treba. Po 2. cepljenju je tvoj imunski sistem aktiviran in preprečuje okužbo za naslednjih 6 mesecev.

Poleg tega mislim da ti nebi dovolili. Namreč z vsakim cepljenjem imaš močnejši imunski odziv in večje stranske učinke (vročina).

Jaz in 99,9% folka ima ze brez cepljenja dovolj mocen imunski odziv.

Ampak ja. Pejmo se vsi za brezveze trikrat cepit, ker drugace nas zaprejo


kako to veš da imaš tako močni imunski sistem?

zadnič sem gledal enega po tv, k je glih tko mislu, da je nepremagljiv, potem je nasrku, na konc je pa reku, da bi se takoj cepil, če bi vedel kaj ga čaka

A to tist k je tok dobr zgledu k vsi mi skup na forumu?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

FireSnake ::

Karamelo je izjavil:


zadnič sem gledal enega po tv, k je glih tko mislu, da je nepremagljiv, potem je nasrku, na konc je pa reku, da bi se takoj cepil, če bi vedel kaj ga čaka


Pajace, ki silijo iz ene skrajnosti v drugo bi morali mediji ignorirati.
Ne pa, da jim delajo "reklamo".
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Dimnik ::

Karamelo je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Ja sam zakaj bi se cepil prej če se ni treba. Po 2. cepljenju je tvoj imunski sistem aktiviran in preprečuje okužbo za naslednjih 6 mesecev.

Poleg tega mislim da ti nebi dovolili. Namreč z vsakim cepljenjem imaš močnejši imunski odziv in večje stranske učinke (vročina).

Jaz in 99,9% folka ima ze brez cepljenja dovolj mocen imunski odziv.

Ampak ja. Pejmo se vsi za brezveze trikrat cepit, ker drugace nas zaprejo


kako to veš da imaš tako močni imunski sistem?

zadnič sem gledal enega po tv, k je glih tko mislu, da je nepremagljiv, potem je nasrku, na konc je pa reku, da bi se takoj cepil, če bi vedel kaj ga čaka


A nisi videl njegovih posnetkov,nekaj časa nazaj, kako trenira doma, ko pravi profesionalec....on iz tega sklepa, da je odporen na virus, če se obeša na štange

Karamelo ::

ja kako pa potem lahko nekdo zase reče da ima dober imunski sistem? kaj to sploh pomeni in kako se to izmeri z domačimi orodji iz garaže?

a ima boljši imunski sistem nekdo ki nikoli ni bolan ali nekdo ki je vsako leto 3x prehlajen? a se bomo res šli take šalabajzarske zaključke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Karamelo ()

korenje3 ::

m0LN4r je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Ja sam zakaj bi se cepil prej če se ni treba. Po 2. cepljenju je tvoj imunski sistem aktiviran in preprečuje okužbo za naslednjih 6 mesecev.

Poleg tega mislim da ti nebi dovolili. Namreč z vsakim cepljenjem imaš močnejši imunski odziv in večje stranske učinke (vročina).

Jaz in 99,9% folka ima ze brez cepljenja dovolj mocen imunski odziv.

Ampak ja. Pejmo se vsi za brezveze trikrat cepit, ker drugace nas zaprejo


99,9% jih ima dovolj močan imunski odziv. Sam ker se protitelesca ne znajo boriti proti temu virusu jih telo še zmeraj proizvaja in povzroča visoko vročino. Pri večini zaradi tega pride do dolgotrajne bolezni in posledično pljučnice in zapletov.
Namen cepiva je da se protitelesca v človeku natrenira, tako da ob imunskem odzivu hitro onesposobi virus. Posledica je pa krajša doba, ko je oboleli človek prenašalec.

Torej kužen necepljeni je lahko prenašalec 1 mesec, cepljeni pa do 1 teden, razen če zboli za v bolnico.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Miki N ::

Ena stvar ki jo izgleda ne dojamete je, da je Omikron nova "panika" že odločena. Članki so napisani, sestanki so odsedeni, navodila organom so dana. Ovčke so pa tudi že pripravljene.

Nekateri si še vedno predstavljate, da pa še vedno obstaja varianta, kjer ne vem.. nek top šit raziskovalec naredi topšit Znanost nakar se stvari odvrtijo:

- "Gospod predsednik (PM/wutever je določeni deželi), stojte! Ravnokar smo prejeli strokovno analizo, ki kaže, da je panika nepotrebna! ZNANOST!
- A res? URL PLS! A le brž!
- *mu da*
- Resnica je kar pravite! Ustavite mašinerijo strahu. Panika je odveč. Znanost je zopet zmagala!
- *veliko veselje*

... nakar se zbudite s prstom v riti. In Omikron zgodbo v medijih.

EDIT: za ilustracijo nova "Bergamo" zgodbica. Pa saj zdaj že poznate dril. Isto si imel v Indiji in še marsikje, itak se pozabi.

https://www.24ur.com/novice/korona/kaj-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

korenje3 ::

Poznam 3 ljudi, ki že več kot 1 leto ne vonjajo. Pa so stari 30-40 let. Toliko o tem "prehladku". Malo čajčka pa bo ne? a ne. ne bo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

PrihajaNodi ::

Miki N je izjavil:

Ena stvar ki jo izgleda ne dojamete je, da je Omikron nova "panika" že odločena. Članki so napisani, sestanki so odsedeni, navodila organom so dana. Ovčke so pa tudi že pripravljene.

Nekateri si še vedno predstavljate, da pa še vedno obstaja varianta, kjer ne vem.. nek top šit raziskovalec naredi topšit Znanost nakar se stvari odvrtijo:

- "Gospod predsednik (PM/wutever je določeni deželi), stojte! Ravnokar smo prejeli strokovno analizo, ki kaže, da je panika nepotrebna! ZNANOST!
- A res? URL PLS! A le brž!
- *mu da*
- Resnica je kar pravite! Ustavite mašinerijo strahu. Panika je odveč. Znanost je zopet zmagala!
- *veliko veselje*

... nakar se zbudite s prstom v riti. In Omikron zgodbo v medijih.

EDIT: za ilustracijo nova "Bergamo" zgodbica. Pa saj zdaj že poznate dril. Isto si imel v Indiji in še marsikje, itak se pozabi.

https://www.24ur.com/novice/korona/kaj-...

Kaj dobis ce malo pomesas besede omicron? Oncomie. Kaj to pove si lahko vsak prebere sam:) zanimivo
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Karamelo ::

PrihajaNodi je izjavil:

Miki N je izjavil:

Ena stvar ki jo izgleda ne dojamete je, da je Omikron nova "panika" že odločena. Članki so napisani, sestanki so odsedeni, navodila organom so dana. Ovčke so pa tudi že pripravljene.

Nekateri si še vedno predstavljate, da pa še vedno obstaja varianta, kjer ne vem.. nek top šit raziskovalec naredi topšit Znanost nakar se stvari odvrtijo:

- "Gospod predsednik (PM/wutever je določeni deželi), stojte! Ravnokar smo prejeli strokovno analizo, ki kaže, da je panika nepotrebna! ZNANOST!
- A res? URL PLS! A le brž!
- *mu da*
- Resnica je kar pravite! Ustavite mašinerijo strahu. Panika je odveč. Znanost je zopet zmagala!
- *veliko veselje*

... nakar se zbudite s prstom v riti. In Omikron zgodbo v medijih.

EDIT: za ilustracijo nova "Bergamo" zgodbica. Pa saj zdaj že poznate dril. Isto si imel v Indiji in še marsikje, itak se pozabi.

https://www.24ur.com/novice/korona/kaj-...

Kaj dobis ce malo pomesas besede omicron? Oncomie. Kaj to pove si lahko vsak prebere sam:) zanimivo


OMG vse je povezan

PrihajaNodi ::

Kje je pa Greta? Zadnje dni jo nic ne slisim
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Miki N ::

Samo drugače pa dejansko - to ni satira - menda so preskočili "Ksi" (Xi). ker... se pojavlja tudi kot transliteracija kitajskega "Ži" in je "pogosto osebno ime na Kitajskem".

Resno.

Url si pa kar sami najdite, psice. Kdo ne verjame, da je Klovnovski svet resničen.. je del predstave.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()
««
7 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova različica koronavirusa se imenuje omikron (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
106088879 (68003) fikus_

Karantena omikron

Oddelek: Loža
142067 (1770) zee

Več podobnih tem