» »

Parlamentarne volitve 2022

Parlamentarne volitve 2022

Temo vidijo: vsi
««
125 / 126
»»

AtaŠtumf ::

kuglvinkl je izjavil:

to ni desnica, to so fašisti.


Rečeš lahko tako ali drugače, v sloveniji se SDS, NSi postavlja na desno stran, SD, Levica, Svoboda, pa ne levo stran.

Če ti tole ni všeč, se pritoži na MSM.

TheBlueOne ::

AtaŠtumf je izjavil:



BTW, SDS ni izgubil volitev, so dobili več poslancev kot prej, tale teza je že v osnovi napačna, tudi glasov so dobili več kakor na prejšnjih volitvah.

Njihov realni domet je 20-25% in so glede na dobljene procente, čisto v tem okviru.


Seveda je izgubil, ker nima vec koalicije.

Je pa bilo pricakovano, da ne bo imel minusa, ker ima zabetonirano bazo, ki je sigurno bila nekoliko bolj motivirana. Nam je bilo vedno jasno, da je kljucna volilna udelezba.

AtaŠtumf ::

TheBlueOne je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:

Odgovori na tole prosim TheBlueOne:

Brez MSM, večina ljudi sploh ne bi vedela, kdo je Robert Golob.

Še predenj je sploh vstopil v politiko, mu je Mediana že izmerila več kot 20% glasov.

Od kje?


Kdaj je bila meritev? Zakaj ni realno? Ga takrat sigurno se nihce ni poznal ali pa ga nisi ti?

Pac ne prides mimo, da je vecina slovenije tocno to iskala. Poslusaj kaksen dialog vodi, kaj poda kot prioritete itn. in ti bo jasno, da je bolj on ponudil kar ljudje hocejo, kot pa da so ga vsilili.

Pa saj vidis, da lahko neki mediji nekoga se tako promovirajo, ce ni to kar iscejo nima sans. Recimo desni so delali reklamo Pivcevi in POS, pa sta odletela. MSM je definitivno vec prostora dajal KUL, pa jih je vecina odletela.

Golob je pac eksplodiral. Vsi smo zeleli slisati o njemu, meni hitro niso bila zanimiva soocenja, kjer ga ni bilo, ker ostale pozicije sem ze poznal. Tako, da jaz bi terjal obratno. Ker je imel izjemen moment, ga mediji niso smeli spregledati.


Pred volitvami so Slovenci želeli Goloba, še pred tem pa Šarca?

Še sam tega ne verjameš?

Ne laži.

Sam nisem govoril o tem, ko se je začel Golob pojavljati in objavil svojo kandidaturo, govorim specifično o tem, da je Mediana namerila Golobu več kot 20% podpore predenj je sploh šel v politiko in Pop Tv je tole objavil.

Od kje je teh 20% glasov?

Večina ljudi sploh ni vedela zanj, niti ni vedela, da bo šel na volitve?

Enako je bilo pri Šarcu pred predesdniškimi volitvami...

Se ti to ne zdi čudno?

gruntfürmich ::

AtaŠtumf je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

to ni desnica, to so fašisti.


v sloveniji se SDS, NSi postavlja na desno stran

ja, ampak res samo v sloveniji. ker to ni D od desnice. to da so nazadnjaški in klerikalni še ne pomeni da so desničarji. bistvo desnice je individualizem in svoboda.
poleg tega zelo lepo sledijo isti globalni politiki kot vsi drugi, se prilizujejo evropi in ameriki ter komodt zapravljajo suverenost slovenije, za nameček pa talajo denar kot največji komunisti.
in v sloveniji potem takšne označujejo kot SKRAJNO desnico!?
WTF?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

AtaŠtumf je izjavil:


Pred volitvami so Slovenci želeli Goloba, še pred tem pa Šarca?

Še sam tega ne verjameš?

Ne laži.

Sam nisem govoril o tem, ko se je začel Golob pojavljati in objavil svojo kandidaturo, govorim specifično o tem, da je Mediana namerila Golobu več kot 20% podpore predenj je sploh šel v politiko in Pop Tv je tole objavil.

Od kje je teh 20% glasov?

Večina ljudi sploh ni vedela zanj, niti ni vedela, da bo šel na volitve?

Enako je bilo pri Šarcu pred predesdniškimi volitvami...

Se ti to ne zdi čudno?


Ne lazem, povem ti kako je, ker sem del neodlocenih. Povem ti kako se odlocamo. Ce bos bral moje komentarje za nazaj bos videl zakaj imam prezir do SDSa. Volis proti SDS in isces nekoga, ki lahko tudi zmaga in deluje filozofsko skladen s tem kar isces. To je to. Nic laganja. KUL mi je otrocja zaveda, ze po imenu. Za moj okus bi bilo OK, ce bi se povezali v stranko KUL.

Ja, ze preden je sel v politiko je dal namero, da bo. In glede na to, da je dosegel 20% se mi zdi logicno, da je bil v anketi. Mi pa pokazi tocno kaj mislis, da vidim kdo vse je bil v anketi, kdaj je bila itn. Drugace ti tezko komentiram kar ocitas.

AtaŠtumf ::

TheBlueOne je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:



BTW, SDS ni izgubil volitev, so dobili več poslancev kot prej, tale teza je že v osnovi napačna, tudi glasov so dobili več kakor na prejšnjih volitvah.

Njihov realni domet je 20-25% in so glede na dobljene procente, čisto v tem okviru.


Seveda je izgubil, ker nima vec koalicije.

Je pa bilo pricakovano, da ne bo imel minusa, ker ima zabetonirano bazo, ki je sigurno bila nekoliko bolj motivirana. Nam je bilo vedno jasno, da je kljucna volilna udelezba.


SDS je presegl število glasov na prejšnjih volitvah, njihov maksimalni dosežek je bil 29 poslancev in malce več kot 307k ljudi, sedaj jih imajo 27 in so dobili 277k glasov, sanje o tem, da bodo dosegli dovolj glasov, da sestavijo vlado so samo to sanje!

Sestavljanje koalicije je bilo vsem jasno še pred volitvami, da ne bo uspešno, enostavno je bil preveč slab dosežek "političarke s potencialom" Pivec in njene stranke ND in "odličnega retorika" Počivalška s PoS!

TheBlueOne je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:


Pred volitvami so Slovenci želeli Goloba, še pred tem pa Šarca?

Še sam tega ne verjameš?

Ne laži.

Sam nisem govoril o tem, ko se je začel Golob pojavljati in objavil svojo kandidaturo, govorim specifično o tem, da je Mediana namerila Golobu več kot 20% podpore predenj je sploh šel v politiko in Pop Tv je tole objavil.

Od kje je teh 20% glasov?

Večina ljudi sploh ni vedela zanj, niti ni vedela, da bo šel na volitve?

Enako je bilo pri Šarcu pred predesdniškimi volitvami...

Se ti to ne zdi čudno?


Ne lazem, povem ti kako je, ker sem del neodlocenih. Povem ti kako se odlocamo. Ce bos bral moje komentarje za nazaj bos videl zakaj imam prezir do SDSa. Volis proti SDS in isces nekoga, ki lahko tudi zmaga in deluje filozofsko skladen s tem kar isces. To je to. Nic laganja. KUL mi je otrocja zaveda, ze po imenu. Za moj okus bi bilo OK, ce bi se povezali v stranko KUL.

Ja, ze preden je sel v politiko je dal namero, da bo. In glede na to, da je dosegel 20% se mi zdi logicno, da je bil v anketi. Mi pa pokazi tocno kaj mislis, da vidim kdo vse je bil v anketi, kdaj je bila itn. Drugace ti tezko komentiram kar ocitas.


Kdaj je dal namero, takrat kot Šarec ali pa so ljudje iz glave rekli želimo Goloba oz. Šarca?

Še sam tega ne verjameš!

Ne sanjaj in ne išči izgovorov več, dejstvo je da Mediana sama postavlja anketo in potencialne kandidate, torej direktno vpliva na procente in rezulate v anketi, torej težko trdiš, da Mediana in Poptv nimata nobenga vpliva na te volitve.

Že večkrat videno!

Za sam meteorski uspeh na volitvah in poraz alternative, so še drugi krivci, specifični, ki jih ti tudi omenjaš in se strinjam z njimi, samo meteorskemu vzponu na začetku, pa sta definitivno pripomogla tudi Mediana in Pop tv!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

TheBlueOne ::

gruntfürmich je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

to ni desnica, to so fašisti.


v sloveniji se SDS, NSi postavlja na desno stran

ja, ampak res samo v sloveniji. ker to ni D od desnice. to da so nazadnjaški in klerikalni še ne pomeni da so desničarji. bistvo desnice je individualizem in svoboda.
poleg tega zelo lepo sledijo isti globalni politiki kot vsi drugi, se prilizujejo evropi in ameriki ter komodt zapravljajo suverenost slovenije, za nameček pa talajo denar kot največji komunisti.
in v sloveniji potem takšne označujejo kot SKRAJNO desnico!?
WTF?


Prvi del pravi, da niso desna sredina, drugi, da niso radikalna desna.

Komunisticni so na vec nacinov. En vodja, slabi politicni standardi, ne prevzemajo politicne odgovornosti itn.

Moderna desna je bolj: Individualizem, svoboda , posebej svoboda govora, politika brez vpliva v medijih. Poleg tega locevanje drzave in politike in se kaj. Praviloma imajo 100% cisto preteklost, odstopijo ze, ko so insinuacije in pridejo morda nazaj ko pocistijo, fiskalno odgovorni itn. Taka desna bi znala dobiti tudi moj glas.

Globalno obnasanje ne vem zakaj bi bilo problem, ker drugace niti ne gre.

Za moj okus manjka pri nas tocno to, moderna desna, kjer ne bi bili neki sankovski japoti kalibra "glupi davki" ampak inteluktualci in podjetniki. V bistvu bi desna potrebovala "Goloba" z malo prilagoditvami.

AtaŠtumf ::

TheBlueOne je izjavil:


Za moj okus manjka pri nas tocno to, moderna desna, kjer ne bi bili neki sankovski japoti kalibra "glupi davki" ampak inteluktualci in podjetniki. V bistvu bi desna potrebovala "Goloba" z malo prilagoditvami.


S tem se strinjam 100%!

Hypathia ::

kuglvinkl je izjavil:


Če pa se vrneva v realni svet, v čem lahko naredi ona in njena ekipa karkoli - kje bi lahko naredila spremembo?

Z mojega zornega kota je največji problem Slovenije, in glavni razlog zakaj stagniramo, polarizacija. Če izključiš polovico potenciala, nočeš sodelovati z ljudmi, s katerimi se ne strinjaš, svoj foksu usmerjaš v nebistvene stvari... potem pač ne moreš uspeti in ravno zato bo spodletelo tudi Golobu, ki v naslednjem mandatu ne bo premaknil naprej nič bistvenega.

Zdravilo za to je bodisi velika koalicija ali pa krepitev sredinskih strank in tukaj v igro stopi AP, ki je celo kampanjo gradila na tem, ki je s svojimi dejanji v preteklosti dokazala, da zanjo to niso samo prazne floskule, ampak očitno čas za to, še ni dozorel.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

StarMafijec ::

TheBlueOne je izjavil:

V bistvu bi desna potrebovala "Goloba" z malo prilagoditvami.


In v čem se Golob razlikuje od desničarja? Meni se zdita GS in SAB bolj desni kot SDS.

TheBlueOne ::

AtaŠtumf je izjavil:



Kdaj je dal namero, takrat kot Šarec ali pa so ljudje iz glave rekli želimo Goloba oz. Šarca?

Še sam tega ne verjameš!

Ne sanjaj in ne išči izgovorov več, dejstvo je da Mediana sama postavlja anketo in potencialne kandidate, torej direktno vpliva na procente in rezulate v anketi, torej težko trdiš, da Mediana in Poptv nimata nobenga vpliva na te volitve.

Že večkrat videno!

Za sam meteorski uspeh na volitvah in poraz alternative, so še drugi krivci, specifični, ki jih ti tudi omenjaš in se strinjam z njimi, samo meteorskemu vzponu na začetku, pa sta definitivno pripomogla tudi Mediana in Pop tv!


Ne poznam casovke, kdaj je dal namero. Lahko pa malo pogledamo, ce poves na katero anketo in clanke se sklicujes. Bo lazje postavit casovni okvir.

V osnovi kakor ti pravim ves cas niso rekli, da hocejo Sarca ali Goloba. Rekli so nocemo SDS in JJ. Potem pa iskanje takega kateri bi lahko celo zmagal, da ni zopet situacija kjer je SDS najvecji, ne more pa sestavit koalicije. Tisti, ki je imel moment je bil skoraj neizogibni zmagovalec. Sarec je bil z grenkim priokusom, zato tudi takratna fragmentacija. Manjkal ego.

Je pa sigurno res, da sta Mediana in POP TV pomagala levemu kandidatu, kjer tja zahajajo levi. Kakor je Nova24 dodatno zabetonirala JJ. Saj je jasno, da bo levi medij bolj iskal take zgodbe. Ampak v glavnem pa je Golob rezultat gravznosti SDSa in Janse. Brez Janse in SDS dvomim, da bi Golob bil v Politiki.

Zgodovina sprememb…

AtaŠtumf ::

Še dva zanimiva podatka.

Cca. 24% ljudi, ki so šli na volitve in oddali veljaven glas nima svojega predstavnika za katerega so glasovali v parlamentu.

In 30% ljudi sploh ni šlo na volitve, torej se jim zdi ali brezveze, jih ne zanima, ali pa jih noben kandidat oz. nobena stranka ni prepričala!

Če gledamo takole bo naslednja vlada imela direktno izraženo podporo manj kot 50% glasov ljudi, ki so oddali svoj glas, še veliko manj, če upoštevamo vse volilne upravičence!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

Malidelničar ::

AtaŠtumf - ljudi je težko zmotivirati, saj veš vsi so "isti". Levica in NSi sta potemtakem "ista" :))
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Hypathia ::

TheBlueOne je izjavil:



Govoris kakor, da bi bila na SDS forumu.

Niti ne, na SDS forumu bi kritizirala SDS.

TheBlueOne je izjavil:



To, da so krivi MSM mediji lahko prodajate na Novi24, ostali pa menda vedo zakaj so galsovali kakor so. To otrocje natolcevanje vam ne pomaga, kar vam nikakor ni jasno, ceprav so rezultati kristalno jasni.


To, da imajo MSM ogromen vpliv na percepcijo ljudi in njihove politične izbire, je pač dejstvo, kakor tudi, da so antijanša nastrojeni, zanikanje tega je infantilno.

TheBlueOne je izjavil:

Ce pogledas video z Brscicem, ki ga je postal nekdo nekaj postov nazaj, se sprasujejo prav to. Je pa jasno, da SDS ne more kaj dosti, ker je pogrnil na celi crti. Vprasanje kaj bi bilo, ce ne bi izgubil tako radilkalno.

Brščič nima nobene veze z SDS, dejstvo je, da je glavni poraženec KUL, SDS+NSI pa sta ohranili svoje pozicije, kaj bi bilo, če bi bilo, pa raje prepusti vedeževalcem.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

kuglvinkl ::

Hypathia je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:


Če pa se vrneva v realni svet, v čem lahko naredi ona in njena ekipa karkoli - kje bi lahko naredila spremembo?

Z mojega zornega kota je največji problem Slovenije, in glavni razlog zakaj stagniramo, polarizacija. Če izključiš polovico potenciala, nočeš sodelovati z ljudmi, s katerimi se ne strinjaš, svoj foksu usmerjaš v nebistvene stvari... potem pač ne moreš uspeti in ravno zato bo spodletelo tudi Golobu, ki v naslednjem mandatu ne bo premaknil naprej nič bistvenega.

Zdravilo za to je bodisi velika koalicija ali pa krepitev sredinskih strank in tukaj v igro stopi AP, ki je celo kampanjo gradila na tem, ki je s svojimi dejanji v preteklosti dokazala, da zanjo to niso samo prazne floskule, ampak očitno čas za to, še ni dozorel.


OK. Kako so svojim self-entitelementom in s tem povezanimi aferami o stanovanjih i faking 500e drobiža v Kopru prispeva k depolarizaciji Slovenije?
Your focus determines your reallity

TheBlueOne ::

StarMafijec je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

V bistvu bi desna potrebovala "Goloba" z malo prilagoditvami.


In v čem se Golob razlikuje od desničarja? Meni se zdita GS in SAB bolj desni kot SDS.


Tu je ironija. V bistvu je zame bolj desnosredinski glede na politike. SDS pa delujejo bolj komunisticno. Drzava nad vsem, en veliki vodja.

Hypathia je izjavil:


Brščič nima nobene veze z SDS, dejstvo je, da je glavni poraženec KUL, SDS+NSI pa sta ohranili svoje pozicije, kaj bi bilo, če bi bilo, pa raje prepusti vedeževalcem.


No vidis, pa smo le vsi zadovoljni.

Zgodovina sprememb…

Hypathia ::

kuglvinkl je izjavil:



OK. Kako so svojim self-entitelementom in s tem povezanimi aferami o stanovanjih i faking 500e drobiža v Kopru prispeva k depolarizaciji Slovenije?


K depolarizaciji bi lahko prispevali, če bi dobili priložnost, tokrat je pač niso. Kar se self entitlementa in afer tiče pa samo LOL, sploh če si volil Goloba.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Hypathia ::

AtaŠtumf je izjavil:



1. desno sredinsko, kapital konzervativno z bolj liberalnimi načeli glede socialnih vprašanj (kapital first, vitka država, live and let live stranko)

2. alt-desno, nacionalistično stranko (stranko, ki je Slovenia first, specifična anti EU stranka)


Alt desna stranka desni sredini ne bi koristila, kvečjemu škodila, ker jo ne moreš povabiti v vlado, glasove ti pa odžira. Socialno liberalnih načel je že na levici povsem dovolj, s svojim forsiranjem woke agende puščajo velik odprt prostor na sredini za zmerna stališča.

TheBlueOne je izjavil:



Tu je ironija. V bistvu je zame bolj desnosredinski glede na politike.

In kaj točno desno sredinskega naj bi bilo na Golobu? Podpora migracijam, progresivni zeleni politiki, gender ideologiji, označevanju drugače mislečih s fašisti...?
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

TheBlueOne ::

Potreboval bi samo stranko z manirami, politicnim standardom, intelektualci in karizmaticnim voditeljem, po moznosti z bogato poslovno zgodovino. Ampak tako stranki pa bi miniral SDS, ker ce bi nova stranka imela politicen standard, ki se na desni pricakuje SDS ni kompatibilen. SDS pa ima svoj ekosistem medijev in stranke in jim tezko krades glasove.

Hypathia je izjavil:


In kaj točno desno sredinskega naj bi bilo na Golobu? Podpora migracijam, progresivni zeleni politiki, gender ideologiji, označevanju drugače mislečih s fašisti...?


Manire, zgodovina, ekonomska vizija, pravi, da bo manjsal vpliv drzave v drugih vejah oblasti itn. To so zame vazne zadeve. Zakaj zelene politike niso desne, so pa ja neizogibne?

Woke zadeve pa gredo meni enako na jetra kot takim kot si ti. Upam, da bo tega cim manj. Tale z zenskami in tistimi, ki si mislijo, da so, je bila za moj okus mimo. Da ne govorimo, da ce bi kaj takega povedal desni politik, bi bilo afera, ker nakazuje, da so zenske, moski in tisti moski, ki mislijo, da so zenske.

Zgodovina sprememb…

Hypathia ::

TheBlueOne je izjavil:

Potreboval bi samo stranko z manirami, politicnim standardom, intelektualci in karizmaticnim voditeljem, po moznosti z bogato poslovno zgodovino. Ampak tako stranki pa bi miniral SDS, ker ce bi nova stranka imela politicen standard, ki se na desni pricakuje SDS ni kompatibilen. SDS pa ima svoj ekosistem medijev in stranke in jim tezko krades glasove.

Veliko tega ima NSI, pa ga konstantno zmerjate z janšisti. In zakaj bi bili ovira njihovemu uspehu mediji, saj praviš, da nimajo nobenega vpliva, poleg tega imajo svojega, ki je ravnokar dobil milijonsko injekcijo s strani podjetnika Štrancaraja.

TheBlueOne je izjavil:


Manire, zgodovina, ekonomska vizija, pravi, da bo manjsal vpliv drzave v drugih vejah oblasti itn. To so zame vazne zadeve. Zakaj zelene politike niso desne, so pa ja neizogibne?

Kakšne manire? Označevanje nasprotnikov s fašisti, nezmožnost obsodbe prostaških napadov na konkurenco, nesprejemanje kritike, trapasto režanje v kamero.... niso nobene manire, politik z manirami je Pahor, pa še temu kdaj spodrsne, Golob to pač ni. Ekonomska vizija, da bomo državo prekrili s sončnimi paneli, ki jih slučajno tudi njegovo podjetje prodaja, pač ni neka huda vizija, pa tudi nevzdržna podnebna politika, ki bi najprej terjala 8-10 miljardni vložek v omrežje, ki ga nimamo od nikjer vzeti. Trditev, da bo tip, ki je kariero zgradil z vpletanjem države v gospodarstvo, dejansko omejil vpliv država, je pa precej bogata.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

TheBlueOne ::

Hypathia je izjavil:


Veliko tega ima NSI, pa ga konstantno zmerjate z janšisti. In zakaj bi bili ovira njihovemu uspehu mediji, saj praviš, da nimajo nobenega vpliva, poleg tega imajo svojega, ki je ravnokar dobil milijonsko injekcijo s strani podjetnika Štrancaraja.


Jaz jim ocitam, da so satelit SDS, si bi pa zelel, da se glede na popularnost pocasi odlocijo drugace. Tudi, ko se niso strinjali z SDS, ne samo, da jih je SDS poklofutal, tudi glasovali so po SDS partijskih linijah.

Za moj glas prevec krscanski in premalo podjetniski. Tudi menjava Ljudmile s Toninom mi ni vsec. Samozavestna Ljudmila, mi je bila super, tudi kako je izmenjala besede z SDSom. Takrat sem imel malo upanja, ki pa ga je zapravil Tonin.

Glavni problem pa je, da je glas za nSI trenutno glas za vlado SDSa. Se med tistimi strankami proti JJ nismo nujno glasovali za tistega, ki nam je najbolj vsec ampak stretesko. Kaj sele, da podpres njihovo vlado z glasom za nSI. Zal ni sans... Dokler imamo mocan SDS se marsikaj bojkotira.

Ce pa pride na desni stranka, ki lahko premaga SDS ali se od njega distancira, potem pa se lahko pogovarjamo.

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Hypathia je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:



OK. Kako so svojim self-entitelementom in s tem povezanimi aferami o stanovanjih i faking 500e drobiža v Kopru prispeva k depolarizaciji Slovenije?


K depolarizaciji bi lahko prispevali, če bi dobili priložnost, tokrat je pač niso. Kar se self entitlementa in afer tiče pa samo LOL, sploh če si volil Goloba.


Ajej. K depolarizaciji bi lahko prispevali, da ne bi bila self entiteled s 500evri v kopru in fletom nad mcdonaldsom. Pac privlaci te, vse ok, iz tega ali onega razloga. Ti bi raje da se baba omasti, pol ji bomo dali pa priliko. To zelis rect?

Whataboutthisem namrec ne steje, jaz nimam idolov.

Ne, nisem volil Goloba.
Your focus determines your reallity

Hypathia ::

TheBlueOne je izjavil:



Jaz jim ocitam, da so satelit SDS, si bi pa zelel, da se glede na popularnost pocasi odlocijo drugace. Tudi, ko se niso strinjali z SDS, ne samo, da jih je SDS poklofutal, tudi glasovali so po SDS partijskih linijah.

Za moj glas prevec krscanski in premalo podjetniski. Tudi menjava Ljudmile s Toninom mi ni vsec. Samozavestna Ljudmila, mi je bila super, tudi kako je izmenjala besede z SDSom. Takrat sem imel malo upanja, ki pa ga je zapravil Tonin.

Glavni problem pa je, da je glas za nSI trenutno glas za vlado SDSa. Se med tistimi strankami proti JJ nismo nujno glasovali za tistega, ki nam je najbolj vsec ampak stretesko. Kaj sele, da podpres njihovo vlado z glasom za nSI. Zal ni sans... Dokler imamo mocan SDS se marsikaj bojkotira.

Ce pa pride na desni stranka, ki lahko premaga SDS ali se od njega distancira, potem pa se lahko pogovarjamo.


Torej ne flancaj, da ti gre za "stranko z manirami, politicnim standardom, intelektualci in karizmaticnim voditeljem, po moznosti z bogato poslovno zgodovino." ampak samo za antijanšizem, kar itak že vsi vemo.

kuglvinkl je izjavil:



Ajej. K depolarizaciji bi lahko prispevali, da ne bi bila self entiteled s 500evri v kopru in fletom nad mcdonaldsom. Pac privlaci te, vse ok, iz tega ali onega razloga. Ti bi raje da se baba omasti, pol ji bomo dali pa priliko. To zelis rect?

Whataboutthisem namrec ne steje, jaz nimam idolov.

Ne, nisem volil Goloba.

Aleksandra je poravnala vse svoje račune in tudi z njeno najemnino ni nič narobe, tudi tebi je problematična predvsem zato ker je pripravljena sodelovati z Janšo, zakaj bi se sprenevedali.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

kuglvinkl ::

Haha, je pravnala racun, je ja, z muko, ko so jo dobili.

To je po tvoje up Slovenije. Svetel up.
Your focus determines your reallity

Hypathia ::

Da, precej svetlejši od tistih, ki imajo miljarde po tujih računih in se glede tega lažejo, nasprotnike pa označujejo s fašisti.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

kuglvinkl ::

Ah ne bit dosadna, vsec ti je, zelo. Sam priznaj si, mislim sebi.

Mogoce jo pa poznam a ne, mogoce vem iz prve roke vec, fak kolk je treba bit nadut...
Your focus determines your reallity

Hypathia ::

Saj tega, da mi je ženska izjemno simpatična, nisem nikoli skrivala tko da wtf.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

kuglvinkl ::

Potem pa ne prodajat, da je objektivno kul. Ker ni. Iz prve roke. Baba je upicena.
Your focus determines your reallity

mirator ::

Jaz sem že nekoč nekje zapisal, da je problem Slovenije ustanavljanje strank glede na ozke interese posameznih veljakov. Na mojo žalost je to drobljenje ravno na levi strani. Za Slovenijo bi bilo dobro, da se na volitvah odločamo med eno ali drugo usmeritvijo in da se se ti dve usmeritvi periodično menjata. Problem pa je na eni strani kult osebnosti, na drugi pa razdrobljenost. Če bi se KUL stranke (med njihovimi programi niso nepremostljive ovire) udeležile volitev pod KUL znamko, bi vse prišle v parlament in s koalicijo zmagovite instant stranke (svoboda gibanje) tvorile močno koalicijsko vlado. Recimo, dober poskus takšne povezave je bila koalicijska stranka Povežimo Slovenijo. Če v teh koalicijskih strankah ne bi bili predsedniki obremenjeni z raznimi aferami, bi jim celo uspelo.
Treba bo počakati naslednje volitve, morda pa se tudi politiki, kaj naučijo.

zavajon ::

Hypathia je izjavil:

Da, precej svetlejši od tistih, ki imajo miljarde po tujih računih in se glede tega lažejo, nasprotnike pa označujejo s fašisti.

Lahko prosim našteješ koga od teh z milijardami na tujih računih?

kuglvinkl ::

Sej je Jajo ostel Pivcevo prec ob 23.00 v nedeljo. Ne da bi mu bilo mar sicer prav zanjo, samo zanj je bilo slabse.
Your focus determines your reallity

zavajon ::

mirator je izjavil:

Če bi se KUL stranke (med njihovimi programi niso nepremostljive ovire) udeležile volitev pod KUL znamko, bi vse prišle v parlament in s koalicijo zmagovite instant stranke (svoboda gibanje) tvorile močno koalicijsko vlado.

Kaj pa vem, če bi res dobile toliko glasov... Jaz sem npr. volil Levico, a če bi na volitvah nastopala lista KUL, bi bil v resni dilemi. Nikoli namreč ne bi volil SD, kajti ti je stranka, ki je uzakonila 200EUR kazni za parkiranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

Hypathia ::

kuglvinkl je izjavil:

Sej je Jajo ostel Pivcevo prec ob 23.00 v nedeljo. Ne da bi mu bilo mar sicer prav zanjo, samo zanj je bilo slabse.

A da se je Pivčeva uprla željam velikega diktatorja Janše? No, že samo zaradi tega si zasluži medaljo, knede.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

kuglvinkl ::

Hypathia je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Sej je Jajo ostel Pivcevo prec ob 23.00 v nedeljo. Ne da bi mu bilo mar sicer prav zanjo, samo zanj je bilo slabse.

A da se je Pivčeva uprla željam velikega diktatorja Janše? No, že samo zaradi tega si zasluži medaljo, knede.


Nisem volil Janšeta. Res ti je všeč ženska, iracionalno, lahko nehaš, smo dojeli.
Your focus determines your reallity

Hypathia ::

Iracionalno? LOL. Za razliko od tebe, sem argumentirano utemeljila, zakaj jo podpiram.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

kuglvinkl ::

nisi. V ničemer :).

Razen, če je to v tvojem preprostem svetu argumentiorano uztemeljtiti. V objektivnem svetu se temu reče lagati sam sebi, biti zaslepljen. Zalubljen bi rekel, pa ne bom.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Hypathia ::

Kako da ne? Podpiram jo, ker fura zmerno, povezovalno politiko, kar je v Sloveniji redkost a hkrati edina pot naprej in njene "afere" tega v ničemer ne spremenijo kot podtikaš ti.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

MrStein ::

fikus_ je izjavil:

MrStein napačne vhodne podatke uporabljaš. Upoštevat moraš se glasove strankam, ki niso prišle v parlament. So ti že razložili.

Vseeno katere številke upoštevaš.

Če gledamo število stolcev v DZ, je korelacija še močnejša v pozitivno smer (večja udeležba -> več stolov za SDS), namreč 0,65.

Najmanj glasov je SDS dobila 2014. Ne glede katere številke gledaš. Procente, stole, število las...
In takrat je bila udeležba najmanjša (gledano od 2004 dalje, ker prej niso bili na volilni listi).


Kot rečeno, bolj je mit očitno neresničen, bolj goreče ga bodo verniki branili. Seveda brez argumentov. Ker sicer bi pokazali številke, ne pa "če bi", "hipotetično", "ne priznam ta rezultat", "ti nimaš pojma", itd.

Resno, kaj vam pomeni ta mit? Saj je bolj ali manj nesmiseln. Vam je zgolj nerodno priznati, da ste verjeli neresnici?

No, tu zaključujem (in grem po kokice).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mirator ::

zavajon je izjavil:

mirator je izjavil:

Če bi se KUL stranke (med njihovimi programi niso nepremostljive ovire) udeležile volitev pod KUL znamko, bi vse prišle v parlament in s koalicijo zmagovite instant stranke (svoboda gibanje) tvorile močno koalicijsko vlado.

Kaj pa vem, če bi res dobile toliko glasov... Jaz sem npr. volil Levico, a če bi na volitvah nastopala lista KUL, bi bil v resni dilemi. Nikoli namreč ne bi volil SD, kajti ti je stranka, ki je uzakonila 200EUR kazni za parkiranje.

Ja seveda, bi se določeni mogoče od takšne predvolilne koalicije distancirali, ali ne bi volili nikogar, ali volili celo nasprotno stran. Vendar mislim, da ima vsaka stranka svojo bazo (kot SDS npr, samo bistveno manjšo) in da bi povezovanje bilo zanimivo tudi za kakšne druge volilce, ki bi pa osip vsaj delno kompenzirali. Skoraj sem prepričan, da bi dobili več glasov kot NSi.

Hypathia ::

Ena od tez kaj je prispevalo h KUL fiasku je tudi ta, da jim je škodil odhod iz famoznega soočenja v četrtek na nacionalki. Z malo pretiravanja torej lahko rečemo, da je "nesposobni" Pirkovič lastnoročno pokopal koalicijo KUL. Slava heroju!

O ozadju celoten zadeve pa se je razgovoril tukaj: https://twitter.com/EdvardKadic/status/...
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

mirator ::

Tukaj se pa globoko motiš. Pirkovič, preprosto ni bil dorasel vodenja takšne oddaje.

Hypathia ::

Sem gledala soočenje in trdim, da je bil voditelj povsem soliden. In je kljub politični spletki odvodil oddajo do konca.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

aerie ::

Fašisti še kar ne dojemajo, da nimajo v Evropi kaj iskati: https://www.washingtonpost.com/opinions...

kuglvinkl ::

Hypathia je izjavil:

Sem gledala soočenje in trdim, da je bil voditelj povsem soliden. In je kljub politični spletki odvodil oddajo do konca.



Pirkovic soliden in Pivceva prihodnost.

Sem opravil s teboj.
Your focus determines your reallity

Hypathia ::

Če zaradi tega ne boš oviral mojega pisanja na forumu, mi je osebno kul, čeprav je dialog z drugače mislečimi edina prava pot naprej.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Miki N ::

Dajte že preživeti te volitve.

Kradljivka Pivka? WTF, nje se že naslednji mesec sploh nihče več ne bo spominjal. Zanje ni "naslednjič" pa tudi Jajo zna naslednjič nastopiti ostreje proti "taktikom". Po mojem bo močnejša kampanja, da se pridruži redni volilni vojski ali uradni simbolični "alternativi" ... ali pa boš targetiran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

gruntfürmich ::

TheBlueOne je izjavil:

Globalno obnasanje ne vem zakaj bi bilo problem, ker drugace niti ne gre.

verjetno res ne. ne moremo živeti izolirani, v vakuumu pa tudi ne. vsaj na gospodarskem področju. migracijskem malo manj.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Telbanc ::

Hypathia je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:


Če pa se vrneva v realni svet, v čem lahko naredi ona in njena ekipa karkoli - kje bi lahko naredila spremembo?

Z mojega zornega kota je največji problem Slovenije, in glavni razlog zakaj stagniramo, polarizacija. Če izključiš polovico potenciala, nočeš sodelovati z ljudmi, s katerimi se ne strinjaš, svoj foksu usmerjaš v nebistvene stvari... potem pač ne moreš uspeti in ravno zato bo spodletelo tudi Golobu, ki v naslednjem mandatu ne bo premaknil naprej nič bistvenega.

Zdravilo za to je bodisi velika koalicija ali pa krepitev sredinskih strank in tukaj v igro stopi AP, ki je celo kampanjo gradila na tem, ki je s svojimi dejanji v preteklosti dokazala, da zanjo to niso samo prazne floskule, ampak očitno čas za to, še ni dozorel.


Jajo je mel drugi mandat na dosegu roke, pol je začel jebat folk u zdrav mozak z cepljenjem, če dam sam en aspekt, pa jih je blo več, recimo tud "pomagal je tud brezposelnim in invalidom. "......Med drugim. Pol divjanje z solzilcem v Ljubljani, kot posledica panike estabilišmenta, ko je folk vstal. Brezvezno natepavanje unih na STA, koje blo jasno, da je cilj direktor. Ko je le ta odšel, so folk še naprej maltetirali ko največji sadisti.....čist brez potrebe.

ma tega sranja je blo u zadnjem leta tojk, da se ne da vse napisat.

Je pa treba opozorit tele ki se zaj veselijo, da nismo glasovali za njih ampak proti Jačkotu. Tko da zadeva še zdaleč ni tko stabilna kot eni mislijo. Tko da če mislijo da bo v jeseni šlo vse skoz....pol zna bit repriza Ljubjane in Stevota. K je čist jasno, kak je Golobček pršu na vrh, in kdo ga je spravu gor, pač folk se je stinjal z tem, sam da bolniki grejo z oblasti.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Hypathia ::

Proti JJ ste glasovali tako, da je dobil več kot na prejšnjih volitvah? Lepa strategija.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Malidelničar ::

Mnja vse je možno, sicer zdaj planirajo držati trdno LDS linijo in vsaj dva mandata in totalno glajihšaltungo. Čeprav zanimivo, da v bistvu v času vsemogočne LDS, so Drnovška najbolj ogrozile volitve 1996, ko je bila zadeva izjemno blizu, leta 2000 pa je tako močno zmagal samo zaradi internih zdrah na desnici (SLS+SKD, spori z Janšo in zbrke na desnici, pa nato nastanek nove NSi). Že na predsedniških mislim da 2002 je Barbara Brezigar (po sesutju Arharja zaradi plače s strani MSM ROFL) prišla blizu do več kot 40% in nato 2004 poraz LDS-a. Pa medijska krajina je bila drugačna + res stabilno mednarodno in gospodarsko okolje. Kakšen Mičo Mrkaić bi dodal razne manipulacije s tečajem tolarja, da ljudje niso opazili, da jim kradejo. Tako, da prva opcija je res poizkus ponovitve trdega LDS mandata ampak brez Drnovškovih oljčnih vejic desnici.

Druga opcija je pa, da preprosto okolje ne bo več stabilno, ponavljanje covid-a, ekonomija, energetika, afere, bitka za interese v paradržavi, migracije, in vprašanje koliko bosta predvsem dve televiziji uspeli držati pokrov nad ljudmi. Tu se lahko hitro kaj zalomi, Golob res nima preproste situacije. Kar se tiče medijev mi bo osebno zanimivo, kako bodo postopali s časopisi in tam zaposlenimi novinarji, ki jim padajo naklade, na online model pa niso pravočasno prešaltali.

Osebno pričakujem močan napad v štartu in poizkus ustrahovanja političnih nasprotnikov v štartu, da se jih demotivira. Ampak takšno delovanje lahko vodi vprašanje kam....
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

««
125 / 126
»»