» »

Parlamentarne volitve 2022

Parlamentarne volitve 2022

Temo vidijo: vsi
««
41 / 126
»»

Miki N ::

jukoz je izjavil:

MrStein je izjavil:

Oba zadnja:
Dokler se vrtiš okoli jajota, ne moreš videti rešitev.



Za bolj .... počasne:

Dokler se ne znebimo Twita, ne more biti rešitev.

Spevneje: doler se ne znebimo Twita, me za ostalo boli kita.

MrStein ::

Miki N je izjavil:

me za ostalo boli kita.

In zato izvoliš bisere kot jankovič, cerar, šarec...
jajotu pa se smeje. It's too easy!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Malidelničar ::

Gregor P - ja jaz ne razumem tega, da so levičarji Cerarja zmerjali s 'cmerarjem' ROFL. Na koncu sem ga moral v debatah s kolegi jaz zagovarjat in ščitit pred njegovimi lastnimi volivci, ki so bili "spet" "razočarani". ROFL LOL8-)8-)

Pa kot desničarju/konservativcu mi je bil od vseh levih "izbrancev" Cerar res ok in je po mojem mnenju zapravil takrat zgodovinsko priložnost. Da ne bomo od tem, da desni ne prepoznamo nobenega dobrega kadra iz leve strani političnega spektra. Za Cerarja je res škoda IMHO.:'(

Ja je predčasna kampanija kar zamrla zaradi krize v UKR, zanimivo. Ne vem, mogoče je pa levica itak preveč gonila zadevo non-stop že od prisege trenutne vlade. Sedaj so spremenili taktiko, da so tiho. Vprašanje, če bo to delovalo.

Zanimivo bo, kako bo kaj delovala kampanija po terenu in spletnh omrežjih ter šetvilnih novih medijih. Vseeno nismo več leta 2011 ko smo imeli "samo" RTV in PoP. Twitter je kar pester - taka zanimiva politična greznica s prebliski :)), Facebook se mi zdi, da je izgdubil svoj potencial, ni pa recimo kakšne kampanije na Redditu, Instagramu, Discordu in ostalih.....:|
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

jukoz ::

MrStein je izjavil:

Miki N je izjavil:

me za ostalo boli kita.

In zato izvoliš bisere kot jankovič, cerar, šarec...
jajotu pa se smeje. It's too easy!



Ali jankovič, cerar, šarec... ali pa ludi Twito. Ni samo Putin zmešan, tudi Twito je.

20 let na oblasti te pokvari. Putin ima okoli sebe same kimavce. Twito vlada SDS že 30 let in ima okoli sebe samo še prizadete. Sicer si pa poglej kakšne slike njihovih zborovanj.

AtaŠtumf ::

jukoz je izjavil:

MrStein je izjavil:

Miki N je izjavil:

me za ostalo boli kita.

In zato izvoliš bisere kot jankovič, cerar, šarec...
jajotu pa se smeje. It's too easy!



Ali jankovič, cerar, šarec... ali pa ludi Twito. Ni samo Putin zmešan, tudi Twito je.

20 let na oblasti te pokvari. Putin ima okoli sebe same kimavce. Twito vlada SDS že 30 let in ima okoli sebe samo še prizadete. Sicer si pa poglej kakšne slike njihovih zborovanj.


True, omejiti mandate predsenikov vlad, predsenikov, županov na dva mandata, poslance na tri mandate!

mtosev ::

Ne spomnim se da bi kateri do sedanjih premierjev imel anti demokratične težnje kot trenutni JJ. Glavni razlog zakaj mi JJ ni všeč.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Malidelničar ::

Za Domovinsko ligo Bernarda Brščiča bo menda kandidiral tudi prof. dr. Boštjan M. Zupančič. Zanimivo, nekaj močnih kandidatov bodo imeli.

Morda jim lahko uspe priti tam malo nad 1%, enih 10.000 glasov. Problem alt-right scene je, ker se vseeno drobi, kljub temu, da se je en del združil v neko koalicijo Osvobodimo Slovenijo (Gibanje Zedinjena Slovenija, Narodna stranka dela, Stranka Aleksandra Kamenika (WFT???), Stranka Slovenskega naroda), ampak Resni.ca gre ločeno.

Za tisto Šiškovo koalicijo ni sigurno ali bodo imeli dovolj kandidatov, DOM jih bo očitno imel in Resni.ca tudi.

Resni.co mediji bolj iz nekih parcialnih interesov bildajo v anketah, nimajo pa več tistega boosta izpred leta.

Po mojem bodo rezultati: Resni.ca 2%, DOM 1%, Šiškova skupina 0,5%.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

MrStein ::

Malidelničar je izjavil:

Stranka Aleksandra Kamenika (WFT???)

Stranka Aleksandra KAMENIKA-stranka za dobrobit živali in ljudi

(samo zato, ker sem enkrat šel mimo njihove pisarne in videl ta napis)

Prej je imel (in verjetno še ima) neko društvo za zaščito živali.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Malidelničar ::

MrStein - hm njih res nisem poznal, pa poznam razne obskurne stranke kot je Za Boljšo Družbo, Popovič ima stranko, neka leva Solidarnost, itd.
No v glavnem, alt-right scena je še vedno preveč razštelana. Pa premalo novih ljudi noter. Če Resnic.i ne uspe priti v DZ se bodo tudi razsuli, ker nimajo nič za ponuditi razen antivaxx.

Mene bolj zanima liberalna sredina. V Konkretno sta se združili SMC ter GAS (Gospodarsko Aktivna Stranka) od Kovšce. Me pa zanima, a ima kdo informacije, je Državljanska Lista še pri življenju, so še registrirani, imajo vodstvo? A ni bil predsednik nek Starman??? Za DL(GV) mi je res škoda, po mojem bi nekdo to moral malo zalaufat nazaj (za te volitve je že too-late).
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

feryz ::

A vam še ni užgalo, da si jajčeglav zmage sploh ne želi!? Pravzaprav mora izgubiti, po njegovo.
Še prej pa razjebati popolnoma vse, kar se da. Da se bo lahko potem privoščljivo iz opozicije režal.

Malidelničar ::

feryz - prav nič me ne napeljuje k tem zaključkom. JJ bo krizo izkoristil v svojo korist. Če naslednja vlada ne bo trdna in resna ne bo zdržala. Golob ni iz pravega testa in levica tu ni dovolj pripravljena na prevzem vlade. Če zmagajo jim bo vlada padla čez pol leta, ker pritiski bodo veliki v tem letu. Po mojem si levica ne želi zmage, ker je upala, da bo COVID sedaj do volitev izvenel in bi leva vlada prevzela post-covidno okrevanje z evropskimi sredstvi .... potem pa se je zgodilo kar se je z Ukrajino in vsem ......
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

ginekk ::

mtosev je izjavil:

Ne spomnim se da bi kateri do sedanjih premierjev imel anti demokratične težnje kot trenutni JJ. Glavni razlog zakaj mi JJ ni všeč.


Da, opravil je tudi z vso konkurenco znotraj SDS (začenši s Pučnikom katerega tko hipokritično zdaj opeva). Janša s takim delovanjem dela največjo uslugo levim strankam, katerim je dovolj da rečejo "ne bomo z Janšo".

AtaŠtumf ::

ginekk je izjavil:

mtosev je izjavil:

Ne spomnim se da bi kateri do sedanjih premierjev imel anti demokratične težnje kot trenutni JJ. Glavni razlog zakaj mi JJ ni všeč.


Da, opravil je tudi z vso konkurenco znotraj SDS (začenši s Pučnikom katerega tko hipokritično zdaj opeva). Janša s takim delovanjem dela največjo uslugo levim strankam, katerim je dovolj da rečejo "ne bomo z Janšo".


Pa je dovolj?

Zadnje čase je to dovolj za en mandat, maksimalno dva mandata, potem pa je konec take instant stranke.

TESKAn ::

Smo dobili lekcijo, kaj se zgodi, če je 'konec instant stranke'. Recimo, da ne bomo ponavljali napake.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Telbanc ::

feryz je izjavil:

A vam še ni užgalo, da si jajčeglav zmage sploh ne želi!? Pravzaprav mora izgubiti, po njegovo.
Še prej pa razjebati popolnoma vse, kar se da. Da se bo lahko potem privoščljivo iz opozicije režal.


Ne da si zmage ne želi, zmaga SDS sploh ni mogoča, niti teoretično. Zato je dal dons pocen bencin, da bo pusto opustošeno državno kaso za sabo....uničo rezerve bencina... Vse bo tankalo pr nas, Skor 1 evro cenej nafta ko v Italiji?? LOL. Jutr ob Italijanski meji ne bo zdržat.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Smrekar1 ::

Malidelničar je izjavil:



Mene bolj zanima liberalna sredina. V Konkretno sta se združili SMC ter GAS (Gospodarsko Aktivna Stranka) od Kovšce.


SMC in GAS sta liberalna sredina ene toliko, kot je Liberalno Demokratična Stranka Rusije liberalna in demokratična.

Liberal Democratic Party of Russia @ Wikipedia

Miki N ::

Glede namenov, da ne bo kakih utvar: Jajo gre v Kijev po zmago na volitvah. Pač detektiral je "Zelenski efekt" - in ne misliti, da ne bo imelo učinka, ima nos, to mu priznam.

mtosev ::

SMCja ni več. Sedaj se imenujejo Konkretno. :))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jukoz ::

Miki N je izjavil:

Glede namenov, da ne bo kakih utvar: Jajo gre v Kijev po zmago na volitvah. Pač detektiral je "Zelenski efekt" - in ne misliti, da ne bo imelo učinka, ima nos, to mu priznam.


"It's the economy, stupid"*

In Twito v maršalski uniformi ne bo zrihtal ogrevanja drugo zimo. Golob ga pa bo =)

It%27s the economy, stupid @ Wikipedia

Smrekar1 ::

Miki N je izjavil:

Glede namenov, da ne bo kakih utvar: PTTM gre v Kijev po zmago na volitvah. Pač detektiral je "Zelenski efekt" - in ne misliti, da ne bo imelo učinka, ima nos, to mu priznam.


Da je Zelenski popularen opazijo tudi razne školjke in podobno, noben poseben "nos" ni potreben.

Problem je v tem, da ga doma že dalj časa primerjamo s Putinom. Tega pač še ni dojel.

ripmork ::

harvey je izjavil:

Naša prihodnost - Ivan Gale, Violeta Bulc
 Nasa prihodnost

Nasa prihodnost



lol, videl ja.
Gale gre stran od Goloba, ker je slednji vzel kontaminirano Slugo, pol pa za podpredsednico vzame to antivaxxersko arogantno šamanko. Folk se prav trudi bit neizvoljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Miki N ::

Smrekar1 je izjavil:

Miki N je izjavil:

Glede namenov, da ne bo kakih utvar: PTTM gre v Kijev po zmago na volitvah. Pač detektiral je "Zelenski efekt" - in ne misliti, da ne bo imelo učinka, ima nos, to mu priznam.


Da je Zelenski popularen opazijo tudi razne školjke in podobno, noben poseben "nos" ni potreben.

Problem je v tem, da ga doma že dalj časa primerjamo s Putinom. Tega pač še ni dojel.



Kakorkoli, pripravite se, da bomo do volitev poslušali razne Hipatitične "vojne priče". Saj veste, Jajo ne vrže puške v koruzo ampak jo prime in skupaj z Zelnskijem najuriša na Ruse!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Smrekar1 ::

Miki N je izjavil:


Kakorkoli, pripravite se, da bomo do volitev poslušali razne Hipatitične "vojne priče". Saj veste, PTTM ne vrže puške v koruzo ampak jo prime in skupaj z Zelnskijem najuriša na Ruse!


Želim mu čimbolj herojski juriš. Naj bo zgled vsem nam.

ginekk ::

Miki N je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Miki N je izjavil:

Glede namenov, da ne bo kakih utvar: PTTM gre v Kijev po zmago na volitvah. Pač detektiral je "Zelenski efekt" - in ne misliti, da ne bo imelo učinka, ima nos, to mu priznam.


Da je Zelenski popularen opazijo tudi razne školjke in podobno, noben poseben "nos" ni potreben.

Problem je v tem, da ga doma že dalj časa primerjamo s Putinom. Tega pač še ni dojel.



Kakorkoli, pripravite se, da bomo do volitev poslušali razne Hipatitične "vojne priče". Saj veste, Jajo ne vrže puške v koruzo ampak jo prime in skupaj z Zelnskijem najuriša na Ruse!


Tako je. A je naš maršal vzel kakega psa sabo? da ga s telesom v zadnjem hipu obvaruje pred izstrelki. Gradiva za slo filmsko produkcijo bo cel kup, se že veselim. Res je junak.

Gregor P ::

JJ je že jasno pokazal, kako ne zna predvideti stvari niti za 5 minut vnaprej; primer gospodarske krize 2008, ko je do zadnjega zatrjeval, da je ne bo; ali pa primer ruskega napada na Ukrajino, ko so v SDS še nekaj dni prej odprli račun na ruski banki; potem je tu še podpora in čestitke Trumpu za zmago itd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

harvey ::

Prvi vtis glede Golobovih kandidatov je, da je to eno veliko pribežališče "bivših". Da pa mesec pred volitvami nimaš spletne strani je pa v letu 2022, ko se vse več ali manj seli na digital, bolj kot ne komično.

Izvršni odbor Gibanja Svoboda je potrdil kandidatno listo za aprilske državnozborske volitve, o njej PA sedaj odloča še svet stranke. Predsednik stranke Robert Golob je predstavil nekatere kandidate, med katerimi so nekdanji rektor ljubljanske univerze Igor Papič, nekdanji predsednik uprave Luke Koper Dimitrij Zadel in nekdanji boksar Dejan Zavec. Pri sestavljanju kandidatne liste in razporeditve po volilnih okrajih se po Golobovih besedah niso usklajevali s strankami koalicije KUL.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/g...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Hypathia ::

Odred odpisanih, ki jim je glavni motiv maščevanje, za "krivice", ki so jim bile storjene.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

puginho ::

Hypathia je izjavil:

Odred odpisanih, ki jim je glavni motiv maščevanje, za "krivice", ki so jim bile storjene.


A boli da tvojega firerja vsake 4 leta pelje scat vsak ki ima 5 minut cajta

fikus_ ::

Golob je ime, ki bo marsikoga pritegnil, ampak kot kaže ima težave s sestavo ekipe. Moral bo pokazat kakšen program, prave ljudi v ekipi, sicer je na poti muhe enodnevnice v politiki. Dvomim, da se bo strinjal samo z mestom poslanca v parlamentu. Lahko da bo isto, kot z Jankovičem.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

AtaŠtumf ::

harvey je izjavil:

Prvi vtis glede Golobovih kandidatov je, da je to eno veliko pribežališče "bivših". Da pa mesec pred volitvami nimaš spletne strani je pa v letu 2022, ko se vse več ali manj seli na digital, bolj kot ne komično.

Izvršni odbor Gibanja Svoboda je potrdil kandidatno listo za aprilske državnozborske volitve, o njej PA sedaj odloča še svet stranke. Predsednik stranke Robert Golob je predstavil nekatere kandidate, med katerimi so nekdanji rektor ljubljanske univerze Igor Papič, nekdanji predsednik uprave Luke Koper Dimitrij Zadel in nekdanji boksar Dejan Zavec. Pri sestavljanju kandidatne liste in razporeditve po volilnih okrajih se po Golobovih besedah niso usklajevali s strankami koalicije KUL.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/g...


Pa ste resno pričakovali še nek neodkrit brain trust na njegovi listi?

link_up ::

Izbira je sila enostavna. Jansa je trenutno pac mocnejsi clen.
In and Out

wcpapir ::

link_up je izjavil:

Izbira je sila enostavna. Jansa je trenutno pac mocnejsi clen.

Tole bo Stavanović pojedel za zajtrk, medijski molk jim tu nebo pomagal, v praktično vsaki vasi že imajo pisarne in se grupirajo.

GregiB ::

fikus_ je izjavil:

Golob je ime, ki bo marsikoga pritegnil, ampak kot kaže ima težave s sestavo ekipe. Moral bo pokazat kakšen program, prave ljudi v ekipi, sicer je na poti muhe enodnevnice v politiki. Dvomim, da se bo strinjal samo z mestom poslanca v parlamentu. Lahko da bo isto, kot z Jankovičem.


Problem slovenske politike, na vseh polih politične mavrice. Sposobnim politika pač ni zanimiva. Plače so mizerne, kar politiki kompenzirajo s klientelizmom in drugimi koruptivnimi -izmi. Poleg tega pa se praktično v vseh strankah vodje oklepajo svojih "od Boga danih" pozicij, vsakega sposobnega, ambicioznega in motiviranega konkurenta potencialnega naslednika pa porežejo in okoli sebe praviloma zbirajo ali stare, prežvekane face, ki že imajo napeljane "kanale" (praviloma levo sredinski kotel), ali pač glupe, nesposobne a lojalne kimače (SDS, SNS...). Sicer pa, kaj pa se je spremenilo glede predseništva parlamentarnih strank v zadnjih 30 letih?

SDS: Pučnik (- 1993), Janša (1993 - )
LMŠ: Šarec (2014 - )
SD: Ribičič ( –1993), Bekeš (1993), Kocijančič (1993–1997), Pahor (1997–2012), Lukšič (2012–2014), Židan (2014–2020), Fajon (2020– )
SMC: Cerar (2014 - 2019), Počivalšek (2019 - )
Levica: Mesec (2017 - )
NSi: Bajuk (2000 - 2008), Novak (2008 - 2018), Tonin (2018 - )
SAB: Bratušek (2014 - )
DeSUS: Lipič ( - 1993), Globačnik (1993 - 1999), Kušar (1999 - 2002), Rous (2002 - 2005), Erjavec (2005 - 2020 in 2021), Pivec (2020), Jasnič (2021 - )
SNS: Jelinčič (1991 - )

V bistvu sta načeloma samo NSi in SD stranki, ki vsaj okvirno kažeta nekakšno notranjo demokracijo, dočim ostale stranke so po načelu "Stranka.... to sem jaz". Zdej pa pejt v politiko drugače, kot "nova faca" in probaj prepričat sposobne, da se gredo igrat s temi zgoraj... Ain't gonna work...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

TheBlueOne ::

wcpapir je izjavil:


Tole bo Stavanović pojedel za zajtrk, medijski molk jim tu nebo pomagal, v praktično vsaki vasi že imajo pisarne in se grupirajo.


Tega tipa v soocenjih zmeljea vsak z IQ 100+. Kar sem slisal od njega in niso bili neki slogani je miloreceno zalostno.

Polda ::

Dejan Zavec gre k Golobu. gibanje svoboda čedalje bolj postaja komunistična stranka :P

GregiB ::

Polda je izjavil:

Dejan Zavec gre k Golobu. gibanje svoboda čedalje bolj postaja komunistična stranka :P


Zna bit... katera parlamentarna stranka ima v svojih vrstah, na vidnih pozicijah non the less, največ oz. kar vse še aktivne komunistične konvertite?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Hypathia ::

puginho je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Odred odpisanih, ki jim je glavni motiv maščevanje, za "krivice", ki so jim bile storjene.


A boli da tvojega firerja vsake 4 leta pelje scat vsak ki ima 5 minut cajta

Ni moj firer in ne boli, sploh pa ni res, da ga lahko "pelje scat vsak, ki ima 5 minut časa", to je omogočeno samo murgelskim maziljencem. In kljub totalnemu angažmaju vseh "zdravih sil", od medijev do "civilne" družbe, ga bodo tudi tokrat lahko premagali zgolj za kakšen mišji kakec ali dva.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Smrekar1 ::

Hypathia je izjavil:


Ni moj firer


Laž.

sploh pa ni res, da ga lahko "pelje scat vsak, ki ima 5 minut časa",


Konkretno PTTM pelje scat vsak ki ima 3 minute časa. Smo videli kako je bilo to na Triglavu :D

MrStein ::

A zato je že tretjič PV? Zanimiva logika. "Kadarkoli lahko premagam Prevca. Le da se mi ne..."
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Hypathia ::

Na enem izmed novičaskih portalov so pripravili kviz, kjer lahko preizkusite svoje znanje o politiki:

https://n1info.si/novice/slovenija/kako...
https://n1info.si/novice/slovenija/kako...

Moj rezultat 14/16, brez pomoči strička Googla. Verjetno ne bi bilo slabo, če bi bil pogoj za udeležbo na volitvah, opravljen test iz politične pismenosti.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Gregor P ::

A katero sliko so ukradli iz parlamenta je zate politična pismenost :P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

endelin ::

https://topnews.si/2022/03/17/v-zivo-ci...
Haha. Eni in isti modeli vedno in povsod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

MrStein ::

https://volitvomat.si/

Kdo probal?

No, lahko bi TLS/SSL certifikat uštimali, za začetek...

Uf, pa še na črni listi so (ne vem katerem, sem probal na službenem PC in je blokirano).

PS: V drugem browserju ne jamra za certifikat, tako da je mogoče to le simptom blokade.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Hypathia ::

Jaz sem probala in za foro vse odgovore označila z ne, pa mi je ven vrglo, da podpiram Dobro državo, SAB in LMŠ. Sure, Jane.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

MrStein ::

Sem za test na vsako vprašanje oziroma "zahtevo" odgovoril s "SE STRINJAM" in rezulat ujemanja je:

Levica 90%
Pirati 85%
Svoboda 80%

ter DeSUS 93% ampak so diskvalificirani s komentarjem: "Zaradi trenutnega nedoslednega in nestabilnega delovanja ter kršitve ključnih predvolilnih zavez zadnjih volitev stranke DeSUS nismo umestili med priporočene izbire VOLITVOMATA."

No, kot da se drugi držijo predvolilnih obljub...

Če se komu ne da gledati, večina vprašanj/zahtev je takih hipijevskih/kumbaya...

Sicer pa polovica strank ni uvrščena v kviz, tako da je odgovor vedno "tale naš, ali mogoče tisti naš, nikoli pa vaš".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

tilen03 ::

MrStein je izjavil:


Sicer pa polovica strank ni uvrščena v kviz, tako da je odgovor vedno "tale naš, ali mogoče tisti naš, nikoli pa vaš".

Škoda ja... Naj nek študent na FDV-ju naredi slovenski politični kviz za diplomsko. Dejansko bi bila zelo praktična stvar. Kviz bi bil primeren tudi za magisterij ali doktorat, saj lahko greš kakor globoko želiš.

Če kdo pozna kakšnega profesorja na FDV mu naj predlaga to temo za leto 2023... ali pa bodimo optimisti pa povejmo 2024 =D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

endelin ::

Kar veliko novinarjev mainstream medijev je ali bo kandidiralo za levo opcijo.
Smo uravnoteženi in objektivni:))

Zgaga je le prišel do svoje nagrade za buzeriranje slovenije in vseh ukrepov v casu covida in izdajalsko tožarjenje v tujini. Tko se tala nagrade :D Uživaj na listi SD haha. Evo jaz upam da bo izvoljen za ves effort v dveh letih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Malidelničar ::

Slovenija ima na koncu samo tri resne stranke, to so SDS, NSi in SD.

SLS je stranka s strukturo ampak jih jebe to, da niso v parlamentu, medtem ko imajo strukturo na lokalnem nivoju, župane in članstvo.

Stranka Levica članstvo ima, strukturno pa je šibka, čeprav ima lokalne odbore ter nekatere občinske odposlance. Če se obdrži (verjetno se bo) bomo tudi za Levico čez 10 lahko rekli, da je pač resna, strukturirana stranka.

V bistvu se sedaj vidijo katastrofalne posledice kolapsa LDS-a od katerih si nismo nikoli opomogli oz. težava v tem, da kadri in strukture, ki so bile osredinjene na LDS, SD-ja nikoli niso sprejeli kot prve stranke leve sredine (Pahorja in njegovega glavnega ideologa Lukšiča pa sploh ne). V bistvu je vse ostalo na nivoju iz začetka devetdesetih, ko je desna sredina ohranila svojo strukturo (le da je SKD zamenjala NSi, drugače so stranke iste, SDS, SKD/NSi, SLS).

Zdi se tudi, da je ozadje sredinsko stranko, ki bi ta status-quo lahko sesula, z veseljem uničilo. V prvi vrsti tu lahko mislimo na DLGV. Ostale so stranke enodnevnice, ki se zažirajo na levi pol in zraven odnesejo del sredine, v njih pa krožijo delno eni in isti, delno novi a neizkušeni obrazi. Taka kadrovska struktura pa je na koncu talec vkoreninjene kadrovske strukture na ministrstvih. To je se npr. zgodilo Cerarju pa tudi še toliko bolj Šarcu.

Novi obrazi niso interes volivcev, novi obrazi so interes paradržave, državnega gospodarstva, različnih nivljev državne/javne uprave, ki se boji sprememb kot hudič križa. So pa prepričali volivce, da so tradicionalne stranke slabe in da so pomembni vedno znova "novi" in "brezmadežni" obrazi. Te zgodbe zadnjih 12 let so eno in isto in na teh volitvah zato poslušamo povsem iste mantre.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Telbanc ::

Hypathia je izjavil:

Odred odpisanih, ki jim je glavni motiv maščevanje, za "krivice", ki so jim bile storjene.


Kaj bo, ko pride vun, da tvoj Jajo sploh ni bil v Kijevu. Da je tak junak ko l. 91.

http://johnhelmer.net/the-zelensky-summ...

"The evidence gathered from sources in Warsaw and from analysis of the videos and photographs published on the meeting proves there was no “long journey”; no meeting in Kiev or in Lvov, the Galician region capital, which is the operating headquarters of the Ukrainian government. From the evidence provided by the Poles and also by Zelensky’s publicity staff, it is now clear that only a small part of western Ukraine remains in Ukrainian hands. Zelensky himself is now in Polish hands."
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

harvey ::

ripmork je izjavil:



lol, videl ja.
Gale gre stran od Goloba, ker je slednji vzel kontaminirano Slugo, pol pa za podpredsednico vzame to antivaxxersko arogantno šamanko. Folk se prav trudi bit neizvoljiv.

Vceraj v Tarči imel priložnost, da pove kje se vidi Naša prihodnost, več od 'osebnih bolečin' kot se je izrazil Jelinčič o ciklanju neke prežvečene agende, žal ni šlo pri marsikomu. Se je pa Golob pozicioniral nekako v stilu Drnovška, drugače pa oddaja prozorna promocija 'novih obrazov'. Ne vem zakaj, se ne naredi oddaja in povabi nove obraze in naj mirno povedo, kaj imajo v programu, kaj ponujajo, kakšne predloge imajo, kako drugače od obstoječega, ne pa neki izlivi 'osebnih bolečin'.

Mimogrede, a Golob predno gre v oddajo ne ošvrkne borznega dogajanja, da kar pametuje o ceni nafte iz 70 let, ob krizi - Arabske vojne in to analogijo prenaša na Rusko agresijo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------
««
41 / 126
»»