» »

Parlamentarne volitve 2022

Parlamentarne volitve 2022

Temo vidijo: vsi
««
40 / 126
»»

GregiB ::

Dvoličneži je izjavil:

Bistvo brezplačnega (ne zastojn) šolstva je v tem, da bi ljudje prišli do izobrazbe, da bi imeli izobražen kader v državi za Slovence... če tega ne dosegamo (kot recimo pri medicini) je smiselno razmislit o ukinitvi teh bonbončkov oz. modifikacijah...


Če želiš imeti izobražen kader v državi za Slovence, moraš ta izobražen kader primerno plačati. In če ga boš primerno plačal, se bo za delovna mesta potegovalo več kandidatov, tudi tisti iz medicinskih fakultet iz Zagreba, Sarajeva, Beograda, Budimpešte... Dunaja... Videno v ZDA... all the time...
Če pa je namen omejevanja (ekonomskega) gibanja po končanem študiju, pa naj se to tako sprejme, ampak za vse študije. Pa da vidimo...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Dvoličneži ::

Če želiš imeti izobražen kader v državi za Slovence, moraš ta izobražen kader primerno plačati. In če ga boš primerno plačal, se bo za delovna mesta potegovalo več kandidatov, tudi tisti iz medicinskih fakultet iz Zagreba, Sarajeva, Beograda, Budimpešte... Dunaja... Videno v ZDA... all the time...


Seveda, samo razlika je, če ti že nekoga vnaprej plačaš da doštudira on pa potem odide ker je plača drugje višja kjer je tudi študij dražji...

Zato se osebno zavzemam za drugačen pristop:

1. Država naj naredi vso terciarno šolstvo (naprej od srednje) plačljivo
2. Država naj ponudi štipendije (v višini šolnine) vsem odličnim kandidatom ki podpišejo da bodo X časa po končanju študija delali v SLO pri delodajalcu RS (v primeru medicine) drugače z zamudnimi obrestmi vračajo šolnino... ostali pa naj vzamejo kredite kot v USA...

Razlika je če ti vzameš 200k kredita da končaš medicinsko fakulteto in potem pričakuješ 6k plače na mesec, ali pa če ti država časti (davkoplačevalci) in potem pričakuješ 6k plače ker toliko ponujajo v Avstriji ali Nemčiji...

To zadnje je davkoplačevalcem vedno manj okusno...

Se pa strinjam da za vse enako

GregiB ::

Dvoličneži je izjavil:


2. Država naj ponudi štipendije (v višini šolnine) vsem odličnim kandidatom ki podpišejo da bodo X časa po končanju študija delali v SLO pri delodajalcu RS (v primeru medicine) drugače z zamudnimi obrestmi vračajo šolnino... ostali pa naj vzamejo kredite kot v USA...


Sicer je tole vse skupaj v tej temi off topic, pa vendar...

Še enkrat, za razliko od liberalno kapitalističnih držav (npr. ZDA) smo se v Sloveniji dogovorili, da solidarnostno plačujemo šolanje mladostnikov, kar pa cele zadeve v ničemer ne spremeni. Še vedno je na koncu davkoplačevalec tisti, ki (v teoriji) za svoje otroke skozi davke in prispevke plačuje šolnino. Če se dogovorimo, da šolnine za študente niso več pokrite iz naslova davščin, naj bo, a potem je treba davke znižati za toliko, da bo povprečen par s povprečnim številom otrok le-tem lahko brez dodatnega bremena financiral povprečno izobrazbo... Bo pa to potem seveda pomenilo, da bo cena nekvalificiranega dela še nižja, torej bo nižji sloj še težje svoje otroke spravil do izobrazbe, visokoizboražen kader pa bo še dražji.
Ker nekaj je... nima država mojemu otroku kaj moj denar ponujat kot štipendijo...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Gregor P ::

... težava je, ker že sedaj ne plačuješ dovolj za svojega otroka.:'(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Dvoličneži ::

GregiB je izjavil:

Dvoličneži je izjavil:


2. Država naj ponudi štipendije (v višini šolnine) vsem odličnim kandidatom ki podpišejo da bodo X časa po končanju študija delali v SLO pri delodajalcu RS (v primeru medicine) drugače z zamudnimi obrestmi vračajo šolnino... ostali pa naj vzamejo kredite kot v USA...


Sicer je tole vse skupaj v tej temi off topic, pa vendar...

Še enkrat, za razliko od liberalno kapitalističnih držav (npr. ZDA) smo se v Sloveniji dogovorili, da solidarnostno plačujemo šolanje mladostnikov, kar pa cele zadeve v ničemer ne spremeni. Še vedno je na koncu davkoplačevalec tisti, ki (v teoriji) za svoje otroke skozi davke in prispevke plačuje šolnino. Če se dogovorimo, da šolnine za študente niso več pokrite iz naslova davščin, naj bo, a potem je treba davke znižati za toliko, da bo povprečen par s povprečnim številom otrok le-tem lahko brez dodatnega bremena financiral povprečno izobrazbo... .



Še enkrat... Kdo točno se je to dogovoril? Je bil ta dogovor kdajkoli na referendumu? Ker jaz se ne spomnim da bi mojo generacijo kdorkoli kaj vprašal, niti mojih staršev... torej za začetek nehajmo tako prepričano govorit o tem dogovoru dokler ne preverimo na referendumu a prav?

Ja v teoriji, v praksi pa to plačujejo PUFI... v teoriji se strinjam v praksi pa mi šolamo ljudi kjer za ene porabimo preveč denarja ki končujejo fakultete katerih trg ne potrebuje in imajo plačo podobno ali slabšo kot če bi končali iskane srednje šole/poklicne šole, po drugi strani pa plačujemo drago šolanje nekaterim (medicina) ki potem izsiljujejo višje plače skozi stavke proti lastni državi (torej nam ljudem kot praviš) češ ker so se na naš račun za nekaj izobrazili...

Povprečen par ne vplača toliko denarja da bi lahko pokril lastnega zdravljenja, kaj šele šolanja dveh otrok na fakulteti, sploh pa ne medicinski... Nekje sem prebral (ne vem če drži) da stane šolanje 1 dohtarja s specializacijo dobrih 100k€... zdaj pa pomisli koliko let mora povprečen par vplačevat da vplača dohodnine za cca. 120.000€... pa je to dokaj star podatek, verjetno je zdaj še kakšnih 20% več...

Ker nekaj je... nima država mojemu otroku kaj moj denar ponujat kot štipendijo...


Aha, tako kot nima država kaj mene prisilno silit v ZPIZ ko delam? No vidiš če bo tak družben dogovor kot ti praviš bomo pač tak uredili, upam da čimprej.

Bo pa to potem seveda pomenilo, da bo cena nekvalificiranega dela še nižja, torej bo nižji sloj še težje svoje otroke spravil do izobrazbe, visokoizboražen kader pa bo še dražji


Boš torej razložil kako je lahko cena nekvalificiranega dela nižja, če so zdaj na minimalcu in itak ne dobiš smetarjev itd? Visokoizobražen kader bo dražji toliko kot bo cenejše njihovo šolanje... razlika bo samo v tem, da bi zaradi razbremenitve vsi to dobili delno nazaj, ne pa zdaj ko se vsem jemlje četudi nimajo eni otrok...

Trenutno imamo v Sloveniji 2 pereča problema v šolstvu ki bi ga morale vlade razrešit pa se jim ne ljubi:

1. Uhajanje visokokvalificiranega kadra ki se na račun VSEH davkoplačevalcev ki računajo na storitve od njih, izšola
2. Pomanjkanje strokovnega srednješolskega kadra (električarji, vodovodarji, mehaniki, CNC operaterji ipd...) ki je preslabo plačano

1.2 (podproblem) je število vpisnih mest na fakultete za katere po šolanju nimamo delovnih mest, jih pa vseeno socialno kot davkoplačevalci financiramo (veliko vprašanje zakaj)




Slovenski način socialni dogovor kot si ga omenil, deluje samo v idealnem primeru da torej državljani vsi plačujemo študij komurkoli ki zmore, da potem ta oseba v Sloveniji po tem študijo prinese dodano vrednost bodisi storitvam za te ljudi (davkoplačevalci plačajo medicino, nato pa dobijo storitve teh diplomantov nazaj skozi oskrbo) ali skozi povišanje BDPja (IT ipd...)

Ko preveč ljudi prekine pri tem drugem delu vračanja državljanom skozi storitve ali dvigom BDPja in vplačevanju davkov, postane prvi del nesmotrn za večino davkoplačevalcev razen za ožjo družino tistega ki skozi to profitira...

GregiB ::

Dvoličneži je izjavil:

Še enkrat... Kdo točno se je to dogovoril?


Zakoni, predpisi in drugi zakonski (pod)akti so družbeni dogovor oz. konsenz, kako se bo v neki družbi živelo in obnašalo, al to ne drži več?

Dvoličneži je izjavil:

Je bil ta dogovor kdajkoli na referendumu? Ker jaz se ne spomnim da bi mojo generacijo kdorkoli kaj vprašal, niti mojih staršev... torej za začetek nehajmo tako prepričano govorit o tem dogovoru dokler ne preverimo na referendumu a prav?


Naloga zakonodajne veje oblasti je, da vsakodnevno ugotavlja družbene potrebe in jih uzakonja. Če s čim zavozi, družba reagira z neposrednim odločanjem - pri nas je to referendum... ja...

Dvoličneži je izjavil:

Ja v teoriji, v praksi pa to plačujejo PUFI...
... katerih vračanje in servisiranje se pokriva iz taiste malhe, kot šolnine...


Dvoličneži je izjavil:

Povprečen par ne vplača toliko denarja da bi lahko pokril lastnega zdravljenja, kaj šele šolanja dveh otrok na fakulteti, sploh pa ne medicinski...
Mu zaradi 2. člena ustave malo pomaga nadpovprečen par...

Dvoličneži je izjavil:

Nekje sem prebral (ne vem če drži) da stane šolanje 1 dohtarja s specializacijo dobrih 100k€... zdaj pa pomisli koliko let mora povprečen par vplačevat da vplača dohodnine za cca. 120.000€...
Glede na podatek o trenutni povprečni bruto plači, če delata oba in če upoštevamo vsa vplačila v davčno blagajno (dohodnina, ddv in drugo) ene 55 mesecev... ni tako dolgo, kot bi človek mislil...

Dvoličneži je izjavil:

Ker nekaj je... nima država mojemu otroku kaj moj denar ponujat kot štipendijo...


Aha, tako kot nima država kaj mene prisilno silit v ZPIZ ko delam?


Mešaš pojme... Šolanje otroka sem že plačal skozi davščine in prispevke. S ponujanjem taistega denarja v obliki štipendije gre za dvojno zaračunavanje. Jaz moram plačati državi, da ponudi štipendijo, otrok pa jo mora vrniti (v naturalijah)... No vidiš če bo tak družben dogovor kot ti praviš bomo pač tak uredili, upam da čimprej.

Dvoličneži je izjavil:

Boš torej razložil kako je lahko cena nekvalificiranega dela nižja, če so zdaj na minimalcu in itak ne dobiš smetarjev itd?
Zato, ker bo prišlo do tega, da si nižji socialni sloji ne bodo več mogli privoščiti poslati otroka na študij (študent naj bo mentaliteta) in bo ponudba smetarjev narasla...

Dvoličneži je izjavil:


1. Uhajanje visokokvalificiranega kadra ki se na račun VSEH davkoplačevalcev ki računajo na storitve od njih, izšola


Napačna generalizacija... še stotič... ker smo se dogovorili, da je financiranje študija študentov solidarnostno razporejeno na davkoplačevalce ne pomeni, da študentova izobrazba last (računice) davkoplačevalcev, ampak študenta. Še enkrat... trdim, da sem šolanje otroka plačal s partnerko, prove me wrong...

Dvoličneži je izjavil:

2. Pomanjkanje strokovnega srednješolskega kadra (električarji, vodovodarji, mehaniki, CNC operaterji ipd...) ki je preslabo plačano

1.2 (podproblem) je število vpisnih mest na fakultete za katere po šolanju nimamo delovnih mest, jih pa vseeno socialno kot davkoplačevalci financiramo (veliko vprašanje zakaj)
Tu se pa strinjava. V kolikor ima družba dobro razdelano ceno različnih storitev, lahko po mili volji kroji ponudbo študijskih mest... žal temu ni tako.
Je pa zanimivo, da daješ za primer večinoma stroitveno dejavnost... kjer je ekonomika neposredna na relaciji ponudnik potrošnik. Da je to delo obupno slabo plačano, smo pa krivi... kupci...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Hypathia ::

Golob še ni predstavil svojega programa, je pa z današnjo čestitko dal jasno vedeti, da gre za mizoginega woke drekača, ki zanika osnove biologije, še en razlog več, da ne sme postati premier.


Gibanje_Svoboda
@Gibanje_Svoboda
Ženskam in osebam, ki se identificirajo kot ženske, čestitamo ob prazniku.

#InternationalWomensDay

https://europarl.europa.eu/news/sl/head...


https://twitter.com/Gibanje_Svoboda/sta...
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Polda ::

Hypathia je izjavil:

Golob še ni predstavil svojega programa, je pa z današnjo čestitko dal jasno vedeti, da gre za mizoginega woke drekača, ki zanika osnove biologije, še en razlog več, da ne sme postati premier.


Gibanje_Svoboda
@Gibanje_Svoboda
Ženskam in osebam, ki se identificirajo kot ženske, čestitamo ob prazniku.

#InternationalWomensDay

https://europarl.europa.eu/news/sl/head...


https://twitter.com/Gibanje_Svoboda/sta...



puginho ::

A se je firer že pohvalil, da odkar je liberaliziral cene bencina se je ta dvignila že za 70%! Vlada dela dobro!

Mare2 ::

puginho je izjavil:

A se je firer že pohvalil, da odkar je liberaliziral cene bencina se je ta dvignila že za 70%! Vlada dela dobro!


On se sedaj bori v Ukrajini. Ker ga Slovenci ne podpiramo pri takem streljanju kozlov po twitterju je šel kar sam tja. Z ramo ob rami z tamkajšnjimi borci bo našel vse komuniste in jih polovil. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

TheBlueOne ::

Ce se kdo ni opazil:

Hypathia ::

ROTFL. Slovensko predsedovanje je bilo kaotično?? Kot relevantno navaja mnenje poslanca Sirize??? Vse kar je ta fantek pokazal je lastno nekredibilnost. Sicer pa nas v nekaj prihodnih letih čakajo tako hudi izzivi, da se bo tovrstne snežinkice in njihove domnevne probleme, še manj resno jemalo kot do sedaj.

Mimogrede, ankete kažejo, da SDS, zaradi vojne v Ukrajini, pridobiva na podpori, levaki pa v jok in na drevo.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Dvoličneži ::

Zakoni, predpisi in drugi zakonski (pod)akti so družbeni dogovor oz. konsenz, kako se bo v neki družbi živelo in obnašalo, al to ne drži več?


Neumnost... to nikakor ne drži, ali hočešt rečt da če jutri vlada sprejme nek zakon da ga podpira ustavna večina državljanov? Edini način do družbenega konsenza je direktna demokracija skozi referendum, vse ostalo samo relativno implicira nek konsenz, pa še to nikakor ne ustavno večinski ampak le večinski, pa še to le če predpostavljaš da v tem trenutku vlado podpira dejansko 50% volivcev ki so prišli volit pred skoraj 4 leti...

Družben konsenz je za mene to, če bi bil referendum in bi vsi volilni upravičenci MORALI it volit in odgovorit ali želimo na račune BRUTO 2 plačo po novem in nobene penzije ali želimo naprej enak sistem... enako velja za šolstvo, ali želimo trenuten način ali želimo raje manj davkov in plačljivo višje šolstvo itd itd itd...

Naloga zakonodajne veje oblasti je, da vsakodnevno ugotavlja družbene potrebe in jih uzakonja. Če s čim zavozi, družba reagira z neposrednim odločanjem - pri nas je to referendum... ja...


Ja, tako zdaj je, ampak to je sprevrženo, ker zakonodajna veja oblasti računa na pasivnost ljudi... moralo bi biti ravno obratno, da zakonodajna veja oblasti spreminja zakone samo po ustavnovečinskem dovoljenju naroda sploh ko se ti zakoni neposredno tičejo družbene ureditve in pomembnih vprašanj kot je šolanje, zdravstvo, penzija...

... katerih vračanje in servisiranje se pokriva iz taiste malhe, kot šolnine...


Ja se ja... torej mi povej... če ženska zanosi pri 18tih, in je brezposelna do 50tega leta, foter spizdil v tujino ne plačuje nič, otrok se pa šola za medicino... kdo mu je plačal študij? njegova mama? Foter v tujini? Ali kdo?

Glede na podatek o trenutni povprečni bruto plači, če delata oba in če upoštevamo vsa vplačila v davčno blagajno (dohodnina, ddv in drugo) ene 55 mesecev... ni tako dolgo, kot bi človek mislil...


Seveda, ampak moraš vedet da je to samo visokošolanje, kje je še srednja, osnovna šola.... 18-26 let GRATIS zdravstva ko si zavarovan po starših, porodnišnica, porod... potem pa se še sopomnimo da 65%+ ljudi ima NIŽJO kot povprečno plačo, tisti na minimalcu plačujejo cel lajf samo za 4 letnike faksa v dohodnini =)

Mešaš pojme... Šolanje otroka sem že plačal skozi davščine in prispevke. S ponujanjem taistega denarja v obliki štipendije gre za dvojno zaračunavanje. Jaz moram plačati državi, da ponudi štipendijo, otrok pa jo mora vrniti (v naturalijah)... No vidiš če bo tak družben dogovor kot ti praviš bomo pač tak uredili, upam da čimprej.


Ne, ni nujno da VSAK plača šolanje otroka že skozi davke... kaj pa če imaš 5 otrok? Aha, torej ti praviš da strokovni izpit oz. praksa ki jo imajo medicinci zdaj plačano je narobe... ker si to ti že plačal, oni pa če odidejo prej morajo vrnit specializacijo... ker dobijo to iz državnega TRRja... si že dal na sodišče tole da se bomo malce smejali?

Zato, ker bo prišlo do tega, da si nižji socialni sloji ne bodo več mogli privoščiti poslati otroka na študij (študent naj bo mentaliteta) in bo ponudba smetarjev narasla...


Še vedno ne bo šlo plačat pod minimalno plačo, država bo pa prihranila pri plačilu stotisočih evrov bluzenja po faksih ki jih njihovi starši nikoli ne prinesejo not =)


Napačna generalizacija... še stotič... ker smo se dogovorili, da je financiranje študija študentov solidarnostno razporejeno na davkoplačevalce ne pomeni, da študentova izobrazba last (računice) davkoplačevalcev, ampak študenta. Še enkrat... trdim, da sem šolanje otroka plačal s partnerko, prove me wrong...


1. nismo se NIKOLI NIČ DOGOVORILI... pokaži referendum.
2. RAVNO Z OMEJITVAMI VPISOV POČNEMO TO... državna računica izobrazbe potrebnega kadra... če tega ne bi bilo bi lahko rekli da lahko imamo 20.000 medicincev drugo leto, ampak je omejitev, torej je računica zadaj...
3. Tisti ki nekaj trdi mora to dokazat... me zanima če bi dobil raka in bi imel za 300k operacij pa obsevanj, od kod si potem tudi to plačal ali od istega denarja kot otroško šolanje? Kaj pa tisti ki imajo 5 otrok, so oni tudi za vse plačali ven iz davkov? I dont think so...

Tu se pa strinjava. V kolikor ima družba dobro razdelano ceno različnih storitev, lahko po mili volji kroji ponudbo študijskih mest... žal temu ni tako.
Je pa zanimivo, da daješ za primer večinoma stroitveno dejavnost... kjer je ekonomika neposredna na relaciji ponudnik potrošnik. Da je to delo obupno slabo plačano, smo pa krivi... kupci...


Ne, družba in država bi morali omejevat vpis na fakulteto ravno z razlogom da pridobimo kader na delovnih mestih kjer to potrebujemo in kader ki ga rabimo moramo ŠTIPENDIRAT na način da ga privabimo, in hkrati omejimo izhod v tujino saj drugače naj štipendirano vrne

Bistvo države je to, da pomaga državljanom, kaj mi potrebujemo... če rabi država in državljani več zdravnikov, jih moramo stimulirat da bodo zdravniki pri nas, hkrati pa omejit da ne morejo odit, razen če plačajo kazni za pridobljeno izobrazbo

To je najlažje naredit na način da imaš plačljiv študij in štipendiraš ljudi če se za neko smer odločijo, to je logično.

Mi pa imamo "brezplačen" študij, ampak ljudi študirajo in odhajajo... torej je bolje da to ukinemo in naj si vsak sam plača če hoče študirat.

Smrekar1 ::

Hypathia je izjavil:


Mimogrede, ankete kažejo, da 55-80, zaradi vojne v Ukrajini, pridobiva na podpori, levaki pa v jok in na drevo.


Ankete kažejo, da sta Golob in PTTM statistično izenačena, brez jasnega vodstva ene ali druge stranke. Nekatere ankete precenijo moč enega in podcenijo drugega, druge kažejo obrnjene rezultate. Domet 55-80 je do pikice enak kot je bil pred pol leta - 16-20% opredeljenih volivcev, povprečno je to nekje 18%. Golob zaenkrat še malo niha, kar je za novo stranko itak normalno.

Sočasno je viden jasen padec podpore kvizlinški SMC/PoS. Čez en mesec bodo že jasno pod mejo vstopa v parlament. Od vseh kvizlinških strank je NSi edina, ki lahko resno upa na nekaj postlancev.

TheBlueOne ::

Hypathia je izjavil:


Mimogrede, ankete kažejo, da SDS, zaradi vojne v Ukrajini, pridobiva na podpori, levaki pa v jok in na drevo.


Meni nobena anketa ne kaze, da bi tvoj idol imel kaj sans, da bo vladal naslednji mandat. Kot drugo pa je kolikor sledim bolj kot ne izenacen celo za prvo mesto. Prvo mesto, ki mu tudi, ce ga dobi, ne koristi prav dosti.

Jansa je zelo verjetno vcerajsnja zgodba. Se tisto kar si je podredeil bo verjetno na hitro osvobojeno.

Torej levaki nimajo nobenega razloga, da gredo v jok. Sploh pa kdo pravi, da sem levak, ce apeliras name.

Kar se tice snezink pa mi je samo iz tem, ki jih odpiras kristalno jasno, da mi nisi niti blizu ko pridemo do vojaskih tem. Prav smesis se, ko pri svojih letih delas prve korake na podrocju kjer nekateri imamo celozivljenjske interese, smo pa snezinke. Bi pricakoval, da gres vsaj prostovoljno sluzit rok. Bodo moji prijatelji lahko komandirali feministiko. :D

Hypathia ::

Ti in tvoji prijateljčki lahko komandirate le svoj k***c, pa še to vam ne gre dobro od rok.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

TheBlueOne ::

Hypathia je izjavil:

Ti in tvoji prijateljčki lahko komandirate le svoj k***c, pa še to vam ne gre dobro od rok.


Se vedno ne prides mimo, da sama tukaj dokazujes, da si v tem totalni noob, ostali pa smo zate snezinke. Smesno za popizdit. Jaz ti dolocene pistole v temi verjetno se vedno znam slepo razstavit in sestavit, ti pa niti ne ves zakaj so uporabne. :D

Enako bi bejbe v STEM, sama pa nimas o od osnov.

Podpiras Janeza, ki vedno bolj jasno kaze, da ne mara feministicnih zensk.

Ti si sala. Mi pa smo ocitno vse kar hoces biti.

Telbanc ::

Hypathia je izjavil:

ROTFL. Slovensko predsedovanje je bilo kaotično?? Kot relevantno navaja mnenje poslanca Sirize??? Vse kar je ta fantek pokazal je lastno nekredibilnost. Sicer pa nas v nekaj prihodnih letih čakajo tako hudi izzivi, da se bo tovrstne snežinkice in njihove domnevne probleme, še manj resno jemalo kot do sedaj.

Mimogrede, ankete kažejo, da SDS, zaradi vojne v Ukrajini, pridobiva na podpori, levaki pa v jok in na drevo.


Seveda pridobiva, sploh bo pridobil u jeseni, ko bo pol folka v Sloveniji na mrzlem, vozili bomo pa par-nepar. Na Vrhniki so menda položnice za ogrevanje čez 400 evrov. Vrtnarija je več al manj na plin, tud pekarija......Probej ti tvojmu Jajotu razložit, da Slovenija porabi na sezono za tri TEŠ 6 energije -plina. Preden spet poziva na 3 svetovno vojno.

Smrekar1 je izjavil:

Hypathia je izjavil:


Mimogrede, ankete kažejo, da 55-80, zaradi vojne v Ukrajini, pridobiva na podpori, levaki pa v jok in na drevo.


Ankete kažejo, da sta Golob in PTTM statistično izenačena, brez jasnega vodstva ene ali druge stranke. Nekatere ankete precenijo moč enega in podcenijo drugega, druge kažejo obrnjene rezultate. Domet 55-80 je do pikice enak kot je bil pred pol leta - 16-20% opredeljenih volivcev, povprečno je to nekje 18%. Golob zaenkrat še malo niha, kar je za novo stranko itak normalno.

Sočasno je viden jasen padec podpore kvizlinški SMC/PoS. Čez en mesec bodo že jasno pod mejo vstopa v parlament. Od vseh kvizlinških strank je NSi edina, ki lahko resno upa na nekaj postlancev.


No zdaj bo tud teb počas jasno, zakaj moramo vsi na voltve. Da se teh 16% stornira na 10 ali manj %.

Ne rabiš mi plačat pivo, ker sem ti to razložil.

Golob pa, ni treba da zmaga, no itak bo. Ker se bo zgleda levih strank trlo v parlamentu.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

harvey ::

Naša prihodnost - Ivan Gale, Violeta Bulc
 Nasa prihodnost

Nasa prihodnost

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

frke ::

Katera stranka, ki bo nastopala na volitvah 2022 ima v programu ukinitev obveznega plačevanje RTV prispevka?

tilen03 ::

frke je izjavil:

Katera stranka, ki bo nastopala na volitvah 2022 ima v programu ukinitev obveznega plačevanje RTV prispevka?

SDS, SNS

Gregor P ::

harvey je izjavil:

Naša prihodnost - Ivan Gale, Violeta Bulc
 Nasa prihodnost

Nasa prihodnost

Sanjsko moštvo:))
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MrStein ::

Sem naredil analizo in je to super izbira.

Analiza :
IF Janša THEN zanič
    ELSE super izbira
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

FireSnake ::

MrStein: :))

Bo kar držalo.
Zraven so pa še glasni, da izgleda, da jih je veliko. :P
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mtosev ::

Pri mojem razmišljanju ni super izbire. Ene so samo dosti slabše kot druge. Tako da bom volil za manj slabo obcijo med temi strankami. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

pegasus ::

V primerjavi s tujino se mi zdi zanimiva odsotnost zelenih strank v tej diskusiji, kljub temu da so prisotne v našem političnem prostoru. Kako mnenje kaj je temu vzrok?

FireSnake ::

mtosev je izjavil:

Pri mojem razmišljanju ni super izbire. Ene so samo dosti slabše kot druge. Tako da bom volil za manj slabo obcijo med temi strankami. :D


Če bi tako razmišljal ne bi Šarca koval v nebo.
Tako, da ti farbaj koga drugega.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

IL_DIAVOLO ::

Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Gregor P ::

pegasus je izjavil:

V primerjavi s tujino se mi zdi zanimiva odsotnost zelenih strank v tej diskusiji, kljub temu da so prisotne v našem političnem prostoru. Kako mnenje kaj je temu vzrok?
… morda v temu, da bo morala tudi Nemčija še enkrat razmisliti o nuklearkah 8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MrStein ::

pegasus je izjavil:

V primerjavi s tujino se mi zdi zanimiva odsotnost zelenih strank v tej diskusiji, kljub temu da so prisotne v našem političnem prostoru. Kako mnenje kaj je temu vzrok?

Da Slovencem "dol visi" za zelenje?
Da je (anti)Janša bolj pomemben?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dvoličneži ::

MrStein je izjavil:

pegasus je izjavil:

V primerjavi s tujino se mi zdi zanimiva odsotnost zelenih strank v tej diskusiji, kljub temu da so prisotne v našem političnem prostoru. Kako mnenje kaj je temu vzrok?

Da Slovencem "dol visi" za zelenje?
Da je (anti)Janša bolj pomemben?


Razlog je to da sovražijo Čuša in podobne zelence =)

Malidelničar ::

Mah v Sloveniji je vedno bilo cel kup kvazi zelenih strank. V bistvu smo zamudili obdobje "zelenega razcveta" v Evropi, ko so bili zeleni v Avstriji, Nemčiji, Beneluxu, Skandinaviji izjemno močni.

Še danes imaš izbire glede zelenih ful veliko:
1. Čuš in Zeleni so bolj sredinski zeleni (dejansko je prvi, ki je povečal podporo Zelenim Slovenije po njihovem izpadu iz DZja v devetdesetih)
2. TRS, ki je predhodnik levice, je bil usmerjen v zeleno
3. Golob izhaja iz Z.Dej, ki je zelena stranka
4. Vesna so zelena stranka
5. SMS-Zeleni so se prištulili v evropsko skupino zelenih
6. Pirati so nastopali na evropskih volitvah kot del zelene koalicije Povežimo se
7. So še stranke, ki so v mirovanju - Stranka ekoloških gibanj Slovenije
8. Pa itak vsak se danes mora sklicevati na ekologijo

Politična priložnost v Sloveniji v prihodnosti bo stranka, ki bo napadla status quo zelenega ekologizma. Npr. Stranka SEIS bi lahko bila kar močna (SEIS: Stranka Energetikov in Inženirjev Slovenije). To bi pa lahko potegnilo, ker volilni bazen inženirjev v Sloveniji je kar velik.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

AtaŠtumf ::

Edino pravo vprašanje na volitvah je.

1.) Kdo bo lahko sestavil stabilno vlado s kompatibilnimi strankami?

2.) Kdo ima personal, da zafila vse položaje s kompetentnimi in preverjenimi kadri?

TheBlueOne ::

Malidelničar je izjavil:

Npr. Stranka SEIS bi lahko bila kar močna (SEIS: Stranka Energetikov in Inženirjev Slovenije). To bi pa lahko potegnilo, ker volilni bazen inženirjev v Sloveniji je kar velik.


To je samo hipoteticna stranka? Verjetno bi bilo ze cisto OK SIS.

AtaŠtumf ::

Samo še dve opombi.

1. Smo večkrat že videli, kako hitro vlada razpade, če stranke med seboj niso kompatibilne.

2. Nobena stranka nima dovolj kompetentnih in preverjnih kadrov za vse položaje, vprašanje je tukaj, kdo ima več teh kadrov, nekaj nesposobnih bedakov bo vedno prišlo na položaj!.

TheBlueOne ::

AtaŠtumf je izjavil:



2. Nobena stranka nima dovolj kompetentnih in preverjnih kadrov za vse položaje, vprašanje je tukaj, kdo ima več teh kadrov, nekaj nesposobnih bedakov bo vedno prišlo na položaj!.


Moras gledati celotno potencialno koalicijo. Ampak skoraj ni vazno koga volis, praviloma na polozaje niso tiscali strokovnjakov ampak politicne frende. Menda Golob poizkusa s strategijo novacenja strokovnjakov.

Miki N ::

Samo tale Jajo ima srečo. Zdajle je 2 leti freestajlal zaradi Rone, trenutno pa mu gre na roko Tretja svetska - nekega predvolilnega vzdušja sploh ni.

TheBlueOne ::

Status quo mu ne bo pomagal. On in sateliti bi morali kar dosti pridobiti.

AtaŠtumf ::

TheBlueOne je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:



2. Nobena stranka nima dovolj kompetentnih in preverjnih kadrov za vse položaje, vprašanje je tukaj, kdo ima več teh kadrov, nekaj nesposobnih bedakov bo vedno prišlo na položaj!.


Moras gledati celotno potencialno koalicijo. Ampak skoraj ni vazno koga volis, praviloma na polozaje niso tiscali strokovnjakov ampak politicne frende. Menda Golob poizkusa s strategijo novacenja strokovnjakov.


Golob lahko novači strokovnjake, v njegovih najbolj optimističnih sanjah, nima kredibilnih in preverjinih ljudi ze 50% vseh položajev.

Zato pa bo isti polom, kakor vse ostale novo ustanovljene stranke.

Pa isto lahko napišemo za Pivčevo, DD, Pirate, itd.

TheBlueOne ::

Sej tudi, ce bi imel vse jih ne bi mogel nastavit. Galvni veljaki satelitov praviloma pricakujejo te polozaje. Kdor bi nastavljal strokovnjake bi naredil precendens. Tu ima sanse samo nov, ker stari se sigurno ne bodi sli nove igre. In se zmagati bi moral na veliko.

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

Ma daj nehajte sanjati o nekih strokovnjakih - kot da ne obstaja korupcija v gospodarstvu, zdravstvu, akademiji ... Strokovnjaki so pogosto največji lopovi.

Razlika je edino, da strokovnjak dela to strokovno. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

TheBlueOne ::

Miki N je izjavil:


Razlika je edino, da strokovnjak dela to strokovno. :D


Lol, dobra. Ampak mislim, da najdes kaksne, ki se prekomerno drzijo pravil. Ampak pri takih ne vem, ce oni bolj sovrazijo politiko ali pa politika njih.

Gregor P ::

Saj ste imeli SMC in dr. Cerarja z zgodovinsko zmago; profesorje in strokovnjake. Kako dolgo je trajala ta ljubezen? 3 mesece morda? In ste ga potem že dajali v nič, da je nesposoben, cmerar itd. Ne vem no, kaj bi lahko bilo še bolje in s še večjo zmago na volitvah - nek avtokrat (ki bi si priredil volitve)?:|

Vse opcije ste že imeli na voljo, a ste bili na koncu vedno globoko razočarani.:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

TheBlueOne ::

Opcij je neskoncno. Ce si preizkusil en avto, se ne pomeni, da so vsi enaki kot tisti.

Hypathia ::

So pa vsi iz iste firme. Če so ti že n-krat prodali klump, samo naivec verjame, da bo tokrat drugače.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

TheBlueOne ::

Sanse za spremembo so takoj, ko je kaj novega. Manj je recikliranega boljse je.

Sicer pa se je bolj kot ne samo treba znebiti SDSa, da se nam ne zgodi prevec politicnega podrejanja, da bo malo vec spostovanja pravne drzave, malo vec spostovanja do zensk int.

Smrekar1 ::

Hypathia je izjavil:

So pa vsi iz iste firme. Če so ti že n-krat prodali klump, samo naivec verjame, da bo tokrat drugače.


Če bi imel izbiro rahlo gorečo Lado Nivo s steklo čivavo na vozniškem sedežu za pet milijonov evrov ali "neznan avto, neznanega proizvajalca" za 30 tisoč evrov, bom izbral slednjega.

Dotični primer se od naše izbire 23.4. razlikuje samo v tem, da ima omenjena čivava tudi prebavne težave in je že ponečedila voznikov sedež in to potem še raznesla na večji del notranjosti.

Je pa seveda tvoja demokratična izbira vzeti Lado, ja. Če te bo kdo zaradi tega zasmehoval kot bedaka ima čisto dobre razloge za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

MrStein ::

Oba zadnja:
Dokler se vrtiš okoli jajota, ne moreš videti rešitev.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jukoz ::

MrStein je izjavil:

Oba zadnja:
Dokler se vrtiš okoli jajota, ne moreš videti rešitev.



Za bolj .... počasne:

Dokler se ne znebimo Twita, ne more biti rešitev.

MrStein ::

Za ta najbolj počasne: ne moreš iti stran od jajota, če se ves čas vrtiš okoli njega. Moraš iti stran.

Vem, težko za razumet.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
««
40 / 126
»»