» »

Oppenheimer

Oppenheimer

1
2
»

Phantomeye ::

Film je bil res dolg. Ampak, tko da je kino za nagrado dal še za 25 min trailerjev.

AndyS ::

Sheteentz ::

Čudovit film! Iz cineastičnega pogleda me fascinira preplet prizorov oziroma prehajanje med njimi brez nekih prekinitev, vsaj za prvi dve tretjini filma do same detonacije. Kot da bi film miksal James Joyce, brez definitivnih ločil, zgolj prizor na prizor na prizor, zlepljeno z glasbo in tesnim narativom. Je bilo kar intenzivno gledanje, ki ni dalo dihati. Je bila to režiserjeva intenca? Kdo bi vedel, sam bi si v tem oziru želel še malo počasnejšega filma, ampak režiserjev tempo je pač njegova odločitev. Kadri vsi odlični, vizualno torej za mene popoln film.

Tudi v spoju vizualne, zvočne in glasbene komponente sam ne najdem ničesar, kar bi me motilo, tako da IMHO je tole film brez napak, kar kar težko verjamem, da tole zdaj pišem. Definitivno film za v kino, ker doma ni šans, da dobiš takšno zvočno eksplozijo, ko jo ta film potrebuje, da doseže efekt. Pa še nekaj, je kdo za delček sekunde zaslišak ženski krik v tisti zvočni kakofoniji v prizoru, ko Oppenheimerju ploskajo in tolčejo s nogami po tleh, torej v prizoru, ko se v neki dvorani zahvaljuje ekipi Los Alamosa? Tisto se mi je zdelo tako mojstrsko izpeljano, da sem še zdaj osupel. Tako majhna zvočna drobtinica, ampak za mene zares močan filmski trik z možno pripovedno efektivnostjo.

Vloge vseh so tudi po moje idealne. Robert Downer Jr je naravnost neverjeten, to je vredno oskarja! Murphy bi po moje lahko bil še malo bolj Oppenheimerski v smislu manierizmov, posnemanja kadence govora in karakternega slikanja. Sam bi rekel, da je bil Oppenheimer v resnici manj frajer in bolj nekakšen socially awkward avtist wannabe. Ampak Murphy v enem youtube videu dejansko pove, da se namensko ni šel repliciranja Oppenheimerja, temveč interpretacije, kar je tudi povsem legitimna igralska tehnika.

Hja, škoda, da je slovenistan premajhen za IMAX.

tikitoki ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Zadnjič sem gledal dokumentarec Hitler secret bomb. In nekaj mi ne stima. Nemci in Japonci so takrat bili precej v ospredju glede razvijanja atomske bombe in so celo preko Einsteina hiteli dostaviti to informacijo do Roosevelta, da ne bi orozja dobili naciji. V tistem casu se je potem zelo hitro za tem zgodil napad na pearl harbor. Kako so Americani v tako kratkem casu razvili in naredili atomsko bombo?


Med drugim, ker je veliko znanstvenikov pobegnilo iz evrope v ZDA.

m0LN4r ::

Se dobro, da so "pobegnili" ker je malo falilo pa bi jo sestavili na nemskih tleh in metali drugje.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Phantomeye ::

Sheteentz je izjavil:

Čudovit film! Iz cineastičnega pogleda me fascinira preplet prizorov oziroma prehajanje med njimi brez nekih prekinitev, vsaj za prvi dve tretjini filma do same detonacije. Kot da bi film miksal James Joyce, brez definitivnih ločil, zgolj prizor na prizor na prizor, zlepljeno z glasbo in tesnim narativom. Je bilo kar intenzivno gledanje, ki ni dalo dihati. Je bila to režiserjeva intenca? Kdo bi vedel, sam bi si v tem oziru želel še malo počasnejšega filma, ampak režiserjev tempo je pač njegova odločitev. Kadri vsi odlični, vizualno torej za mene popoln film.

Tudi v spoju vizualne, zvočne in glasbene komponente sam ne najdem ničesar, kar bi me motilo, tako da IMHO je tole film brez napak, kar kar težko verjamem, da tole zdaj pišem. Definitivno film za v kino, ker doma ni šans, da dobiš takšno zvočno eksplozijo, ko jo ta film potrebuje, da doseže efekt. Pa še nekaj, je kdo za delček sekunde zaslišak ženski krik v tisti zvočni kakofoniji v prizoru, ko Oppenheimerju ploskajo in tolčejo s nogami po tleh, torej v prizoru, ko se v neki dvorani zahvaljuje ekipi Los Alamosa? Tisto se mi je zdelo tako mojstrsko izpeljano, da sem še zdaj osupel. Tako majhna zvočna drobtinica, ampak za mene zares močan filmski trik z možno pripovedno efektivnostjo.

Vloge vseh so tudi po moje idealne. Robert Downer Jr je naravnost neverjeten, to je vredno oskarja! Murphy bi po moje lahko bil še malo bolj Oppenheimerski v smislu manierizmov, posnemanja kadence govora in karakternega slikanja. Sam bi rekel, da je bil Oppenheimer v resnici manj frajer in bolj nekakšen socially awkward avtist wannabe. Ampak Murphy v enem youtube videu dejansko pove, da se namensko ni šel repliciranja Oppenheimerja, temveč interpretacije, kar je tudi povsem legitimna igralska tehnika.

Hja, škoda, da je slovenistan premajhen za IMAX.



Mislim itak vir za film ni glih biografski.

Sej Slovenija je mela IMAX, samo ne pa 70 mm. Ampak teh je pa samo 30 na celem svetu. Tko, da pomojem ne gre tle zgolj za majhnost...

m0LN4r ::

V cem je fora, ce je bil posnet na 65?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Phantomeye ::

m0LN4r je izjavil:

V cem je fora, ce je bil posnet na 65?


to ze raztegneš na 70 mm, v kontra smer je pa cropped. Sej tko je kino tekmoval s takratkim 4:3 domačim tvjem. K film v kinu je bil |_____|, in to moraš spravit na |_| in ali odrežeš ali pa stisneš (fuj). Zato je bil kino boljša izkušnja.

Sej kontra je podobna scena, ko 4:3 serije croppajo v widescreen. Kar pa pomeni, da lahko odrežeš preveč (primer seinfield in simpsons):


Zgodovina sprememb…

Kayzon ::

Between 1945 and 1947, 18 people were injected with plutonium, six with uranium, five with polonium, and at least one with americium by the Manhattan Project medical team. Only one of the subjects signed a consent form. The rest had no idea what was being injected into them. Reports show that many of the low-level physicians themselves were unaware of the exact substance they were injecting into patients.

These human subjects were essentially used as guinea pigs and calibration devices.

It was very important, you see. They needed to understand the dangers facing Manhattan Project workers and how to protect them. They were, of course, developing a weapon to eviscerate over 100,000 Japanese civilians. There is even evidence that Oppenheimer himself approved shipments of plutonium and uranium to be used for medical research.

During these experiments, the follow-up research was not thorough. Samples were contaminated or destroyed in transport on multiple occasions, and the ethical issues involved were essentially ignored.

The physicians involved knew that the procedures had no therapeutic benefits and would be detrimental in the long run if the patients lived. Human experimentation was justified because it was claimed that the patients were terminally ill; however, this was not true in all cases. Repeated errors in diagnosis, procedure, documentation, and research were made.

Fun fact: This was not known to the public until 30 years ago.

The Government covered up most of these radiation mishaps until 1993, when President Bill Clinton ordered a change of policy. Federal agencies then made available records dealing with human radiation experiments.

kow ::

BT52 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nemci in Japonci so takrat bili precej v ospredju


Je to bilo sploh res? vsaj v filmu so rekli, da so šli z razvojem v napačno smer (bolj smer reactorja)


Seveda ni. hudicek verjame vsaki neumnosti, ki jo prebere na internetu ali gleda na tv.

dronyx ::

Film na koncu postane politična drama, ki se vleče predolgo. Glede na to, da Nolan v tem filmu zgodbe ne podaja linearno oziroma časovno preskakuje, sem imel na koncu kar težave sledit, kdo je kdo v tem filmu in kakšen je bil njegov dejanski namen.

feryz ::

Sam to je cilj filma.
Ti pa misliš, da je s tabo kaj narobe.

Nikec3 ::

Evo, kot obljubljeno pogledal še drugič. Zelo, zelo popravljen vtis. Film je v drugo užitek gledat. Malo si že zapomniš osebe od prvič in lahko veliko bolj v podrobnosti spremljaš dialog. Film, ki je narejen za dvakratno gledanje, ker res stoji samo na dialogih.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

BT52 ::

dronyx je izjavil:

Film na koncu postane politična drama, ki se vleče predolgo. Glede na to, da Nolan v tem filmu zgodbe ne podaja linearno oziroma časovno preskakuje, sem imel na koncu kar težave sledit, kdo je kdo v tem filmu in kakšen je bil njegov dejanski namen.


Politična drama je zelo pomembna za samo vlogo razumevanja Oppenheimerja. O dolžini se lahko pogovarjamo. Ampak ideja kako te izrabijo, kot te rabijo. Takrat, ko pa nisi več koristen pa te zavržejo ali celo popljuvajo. Samo iz razloga nestrinjanja ali dealinenacije z tvojimi prepričanji.

Albert Einstein to Oppenheimer- "Now it's your turn to deal with consequences of your achievements . And one day, when they punished you enough, they'll serve you salmon and potato salad. Make speeches. Give you medals and awards Pat you on the back, tell you all is forgiven."


So true.

IL_DIAVOLO ::

Kaj si ti ja nor, kaksna polomija od Nolana. Vecino je zanimala cela zgodba okoli atomske bombe, ja tudi politika. Osebno zivljenje Oppenheimerja in ce je bil komunist ali ni bil, vecine ne zanima.

Da sploh ne omenjam nacin podajanja zgodbe iz razlicnih casov, precej zmedeno in lame.

Očitno se ni iz Tenenta naucil ničesar.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Horas ::

to kaj tebe zanima sploh ni pomembno, in ne govori v množini, govori zase, film je odličen! tempiran, malo golote kot je treba. pol pa glej doku, ki je tudi ravno izšel.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Pithlit ::

Večina te ne rabi da govoriš budalaštine v njenem imenu. Sploh ne ker se večina očitno ne strinja s tabo.

Tenet - Budget: 205m, Box office: 365m
Oppenheimer - Budget: 100m, Box office: 967m

Očitno se je Nolan le nekaj naučil. S tem da Tenet sploh ni bil fail (razen za posvečene).
Life is as complicated as we make it...

IL_DIAVOLO ::

2 pajaca iz slotech-a ne predstavljata vecine.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Lejga ::

Če pogledaš najprej film Barbie in potem Oppenheimer, boš imel občutek da je v bistvu Oppenheimer Barbie 2, toliko o kvaliteti tega filma.

Pithlit ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

2 pajaca iz slotech-a ne predstavljata vecine.

Hja, 2 je več k 1. Tko da. Pa 967 je tud več k 100. Sam ja, izvoli nabijat :)). Le sam sebe smešiš.

delavec44 ::

Pithlit je izjavil:

Večina te ne rabi da govoriš budalaštine v njenem imenu. Sploh ne ker se večina očitno ne strinja s tabo.

Tenet - Budget: 205m, Box office: 365m
Oppenheimer - Budget: 100m, Box office: 967m

Očitno se je Nolan le nekaj naučil. S tem da Tenet sploh ni bil fail (razen za posvečene).


Tenet je dobil tisto malo denarja od Kitajcev. Še vedno je naredil 50-100 mio $ minusa, tako da po definiciji fail.

Pithlit ::

Bladerunner je torej tud fail. Tko, recimo, eden od mnogih. :)

S tem da mi mora nekdo še pokazat kako se Nolan ni iz Tenet-a nič naučil.
Life is as complicated as we make it...

gruntfürmich ::

Sheteentz je izjavil:

Čudovit film! Iz cineastičnega pogleda me fascinira preplet prizorov oziroma prehajanje med njimi brez nekih prekinitev, vsaj za prvi dve tretjini filma do same detonacije. Kot da bi film miksal James Joyce, brez definitivnih ločil, zgolj prizor na prizor na prizor, zlepljeno z glasbo in tesnim narativom. Je bilo kar intenzivno gledanje, ki ni dalo dihati. Je bila to režiserjeva intenca? Kdo bi vedel, sam bi si v tem oziru želel še malo počasnejšega filma, ampak režiserjev tempo je pač njegova odločitev...

morda pa ne!
sem zadnjič gledal novi film Metulj (prej ga nisem želel ker sem vedel da bo bolj pocukran kot predhodnik), in nato še starega, je bil stari film kar veliko bolj ''dolg''. moja boljša polovica ga ni ''mogla'' gledati.
in moje mnenje je, da to ni odločitev režiserjev ampak splošna moderna smernica bebanja ljudi s čim hitrejšim fopanjem vsebine, da prihajajo dopaminski šusi čim hitreje v možgane novodobnih ljudi.

skratka hitri filmi so pranje možganov za potrošniške odvisnike z dopaminom in čisto nič drugega!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tenet [Nov film Cristopher Nolan - 2020] (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
13020339 (7163) c3p0
»

Dunkirk (2017) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10120533 (14030) Flitko
»

The Dark Knight Rises 2012 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
14120250 (13654) T-h-o-r

Več podobnih tem