» »

Iskanje zaposlitve na Komunali

Iskanje zaposlitve na Komunali

kolesar52 ::

Zdravo,

Razmišljam o morebitnem prehodu v eno od javnih podjetij. V moji bližini je Komunalno podjetje in seveda razmišljam o tem. Razpisov praktično ni in verjetno je to že dober pokazatelj, seveda pa je tja priti precej težje. Imam čas in tega ne potrebujem jutri.
Do sedaj sem delal v sistemski administraciji, podpori strankam in projektnem vodenju. Posledično bi delo iskal v teh segmentih.
Plače, kot vidim
po tej lestvici za eno od Komunal, so precej slabe. Verjetno je povsod enako, saj so postavljene glede na Kolektivno pogodbo.
Poleg plače pa tem podjetjem pritiče zanesljivost zaposlitve, stalnost dohodkov, nizek tempo dela in verjetno še kakšne ugodnosti, ki jih drugje več ni. Jaz seveda nisem nek super IT-jevec, da bom kandidiral za plače od 3000 € bruto naprej.
Glede na lestvico pa ni znano, koliko je delovnih mest z vsaj 1500 bruto oz. od 23 plačanega razreda dalje. Trenutno bi bil s tem zadovoljen, zaradi ostalih faktorjev. Če bi lahko v recimo 5-ih letih napredoval za kakšne 2 razreda in prišel do 1700, 1800 bruto, pa bi bilo to za naš kraj precej solidno.
Še to. Izobrazba ni težava. Imam 7. stopnjo tehničnih ved.

Kaj menite o vsem skupaj? Morda kdo dela ali pa je celo delal na eni od Komunal?

Hvala že v naprej za vse odgovore.

Aston_11 ::

kolesar52 je izjavil:

nizek tempo dela
Poročaj o tem, če prideš noter.

mr_chai ::

Kaj pomeni ta nizek tempo dela? A je to recimo takole:

Nadrejeni: "Tale formica rabi še eno polje, a bi lahko to v tem mesecu naredil?"
IT-jevec: "Bom poizkusil, da bo do konca meseca..."

c3p0 ::

Close. IT-jevec se dela, da je v totalni gužvi in ne ve, če mu bo uspelo. Morda steče še kaka solza. Nadrejeni nima pojma koliko časa kaj vzame in mu ugodi.

Blinder ::

Tiste place po lestvici so podobne placilni lestvici od javnih firm. Tista lestvica ti ne pove nic o placah v firmi.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

kolesar52 ::

Zakaj mi ne pove nič?

Drugače pa glede tempa. Ne vem, sam si to tako predstavljam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kolesar52 ()

harvey ::

plače in stabilnost - sem govoril z nekom, ki so ga vabili v Krko za bistveno višji denar kot ga ima sedaj na Univerzi, a se je po premisleku raje odločil za Univerzo. Ni vse v tempu. Podobno je s temi javnimi podjetji imaš pluse in minuse, vsak pa mora v tej enačbi najti presečišče.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

kolesar52 ::

Te pluse in minuse bi tudi sam rad precenil s temi dodatnimi informacijami. Ni vse samo "uh delam pri Krki in ni boljše službe".
Bolj se sicer zanimam za kakšno vodenje projektov. V takih podjetjih sistemcev ne rabijo. Imajo zgolj kakšen dodaten portal in to je to. Verjetno se komplet vse outsourcea.

Ne vem, rad bi imel kakšno informacijo, da bi se lahko lažje odločil. Do dejanskih plač je itak nemogoče priti. Še tiste na razpisih, pa so tule verjetno v naprej določene glede NS nazive, so skrivnost.

Če se najde kdo, ki ve kaj več pa le z besedo na dan.:P

TheBlueOne ::

harvey je izjavil:

plače in stabilnost - sem govoril z nekom, ki so ga vabili v Krko za bistveno višji denar kot ga ima sedaj na Univerzi, a se je po premisleku raje odločil za Univerzo. Ni vse v tempu. Podobno je s temi javnimi podjetji imaš pluse in minuse, vsak pa mora v tej enačbi najti presečišče.


Pa ne vem, ce je tako. Kolikor poznam te JS ljudi so bolj bojece sorte. Si mislim, da jih v javni upravi bolj drzi strah, kot pa nek konstruktivni pomislek o tem kaj je boljse.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krka - proizvodnja, izkušnje iz prve roke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8830417 (18684) simone
»

Zaposlitev programerja brez dokončane fakultete?

Oddelek: Izdelava spletišč
449381 (2861) shadeX

Višina plače

Oddelek: Loža
132330 (1806) Tilen
»

Podjetja, ki prakso tudi plačajo

Oddelek: Loža
61907 (1720) Blinder

Več podobnih tem