» »

PCT - Bencinski servisi niso izjema ??

PCT - Bencinski servisi niso izjema ??

««
«
1 / 22
»»

Netrunner ::

Če to ni čista represija potem nevem kaj je.

Kaj so tematike o covidu prepovedane, da moderatorji tako radi brišejo vse kar je povezano s tem?? Me prav zanima koliko časa bo ta tema obstala :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.
  • zaklenil: bluefish ()

dild0idis ::

Kakšna represija nekaj?

Imaš cepivo popolnoma brezplačno in tudi alternativo možnost.

Plus celo obstajajo bencinski servisi, kjer sploh ni kontatkta s prodajalcem, ponekod sploh ni človeka, pa lahko tankaš.


To je zate represija in eni celo tole primerjajo z fašizmom, kjer je nacist prišel in te odvlekel na zlepa ali zgrda v koncentracijski kamp, pa sej človek ne ve ali se naj joka ali smeje takim bedarijam...
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Miki N ::

Bolj je vprašanje tehnično zanimivo - bencinski servisi, tehnično gledano, v večini prodajajo hrano, kot vsi vemo.

Oziroma, zakaj so sploh posebej navedeni, zaradi posebne vrste ne-prehrambnih artiklov? To nima smisla. Spet.

EDIT: saj ne vem, če so posebej navedeni, to je bolj glede na OPovo vprašanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

dild0idis ::

Miki N je izjavil:

Bolj je vprašanje tehnično zanimivo - bencinski servisi, tehnično gledano, v večini prodajajo hrano, kot vsi vemo.


Samo hrano?
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

kriptobog ::

dild0idis je izjavil:

Kakšna represija nekaj?

Imaš cepivo popolnoma brezplačno in tudi alternativo možnost.

Plus celo obstajajo bencinski servisi, kjer sploh ni kontatkta s prodajalcem, ponekod sploh ni človeka, pa lahko tankaš.


To je zate represija in eni celo tole primerjajo z fašizmom, kjer je nacist prišel in te odvlekel na zlepa ali zgrda v koncentracijski kamp, pa sej človek ne ve ali se naj joka ali smeje takim bedarijam...


Je res brezplačno? Če ne plačujem prispevkov za obvezno zdravstveno zavarovanje, se lahko cepim brezplačno?

sbawe64 ::

Ne moreš, saj nimaš osnovnega zdravstvenega zavarovanja.
2020 is new 1984
Corona World order

dild0idis ::

kriptobog je izjavil:

dild0idis je izjavil:

Kakšna represija nekaj?

Imaš cepivo popolnoma brezplačno in tudi alternativo možnost.

Plus celo obstajajo bencinski servisi, kjer sploh ni kontatkta s prodajalcem, ponekod sploh ni človeka, pa lahko tankaš.


To je zate represija in eni celo tole primerjajo z fašizmom, kjer je nacist prišel in te odvlekel na zlepa ali zgrda v koncentracijski kamp, pa sej človek ne ve ali se naj joka ali smeje takim bedarijam...


Je res brezplačno? Če ne plačujem prispevkov za obvezno zdravstveno zavarovanje, se lahko cepim brezplačno?


Probaj pa poročaj, itak pa kripto bog, bi moral imeti milijone in ne biti na socialni pomoči...
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Webmojster ::

kriptobog je izjavil:

dild0idis je izjavil:

Kakšna represija nekaj?

Imaš cepivo popolnoma brezplačno in tudi alternativo možnost.

Plus celo obstajajo bencinski servisi, kjer sploh ni kontatkta s prodajalcem, ponekod sploh ni človeka, pa lahko tankaš.


To je zate represija in eni celo tole primerjajo z fašizmom, kjer je nacist prišel in te odvlekel na zlepa ali zgrda v koncentracijski kamp, pa sej človek ne ve ali se naj joka ali smeje takim bedarijam...


Je res brezplačno? Če ne plačujem prispevkov za obvezno zdravstveno zavarovanje, se lahko cepim brezplačno?


Tudi, če zboliš za kovidom boš moral zdravljenje plačat, če nisi zavarovan. Ampak injekcija proti covid 19 je verjetno kakih 10 - 15EUR, medtem ko je zdravljenje sploh če si na intenzivnem dolgo časa v tisočih evrov.

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

dild0idis je izjavil:

Kakšna represija nekaj?
To je zate represija in eni celo tole primerjajo z fašizmom, kjer je nacist prišel in te odvlekel na zlepa ali zgrda v koncentracijski kamp, pa sej človek ne ve ali se naj joka ali smeje takim bedarijam...


Na nek način je ja, ne v dobesednem pomenu (sem se res malo narobe izrazil) vendar država omejuje svobodo in te sili v cepljenje.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

kriptobog ::

dild0idis je izjavil:

kriptobog je izjavil:

dild0idis je izjavil:

Kakšna represija nekaj?

Imaš cepivo popolnoma brezplačno in tudi alternativo možnost.

Plus celo obstajajo bencinski servisi, kjer sploh ni kontatkta s prodajalcem, ponekod sploh ni človeka, pa lahko tankaš.


To je zate represija in eni celo tole primerjajo z fašizmom, kjer je nacist prišel in te odvlekel na zlepa ali zgrda v koncentracijski kamp, pa sej človek ne ve ali se naj joka ali smeje takim bedarijam...


Je res brezplačno? Če ne plačujem prispevkov za obvezno zdravstveno zavarovanje, se lahko cepim brezplačno?


Probaj pa poročaj, itak pa kripto bog, bi moral imeti milijone in ne biti na socialni pomoči...


Ne potrebujem. sem si že zdavnaj priskrbel PCT pogoj, pravtako plačujem obvezno zdravstveno, čeprav več koristim privat zdravstvo.

Webmojster je izjavil:

kriptobog je izjavil:

dild0idis je izjavil:

Kakšna represija nekaj?

Imaš cepivo popolnoma brezplačno in tudi alternativo možnost.

Plus celo obstajajo bencinski servisi, kjer sploh ni kontatkta s prodajalcem, ponekod sploh ni človeka, pa lahko tankaš.


To je zate represija in eni celo tole primerjajo z fašizmom, kjer je nacist prišel in te odvlekel na zlepa ali zgrda v koncentracijski kamp, pa sej človek ne ve ali se naj joka ali smeje takim bedarijam...


Je res brezplačno? Če ne plačujem prispevkov za obvezno zdravstveno zavarovanje, se lahko cepim brezplačno?


Tudi, če zboliš za kovidom boš moral zdravljenje plačat, če nisi zavarovan. Ampak injekcija proti covid 19 je verjetno kakih 10 - 15EUR, medtem ko je zdravljenje sploh če si na intenzivnem dolgo časa v tisočih evrov.


To je logično. Spraševal sem, če je cepljenje res brezplačno, kot vax fanatiki radi oglašujete ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

pikachu004 ::

Ima samo Petrol možnost plačevanja goriva na točilnem mestu?

AmokRun ::

Netrunner je izjavil:

dild0idis je izjavil:

Kakšna represija nekaj?
To je zate represija in eni celo tole primerjajo z fašizmom, kjer je nacist prišel in te odvlekel na zlepa ali zgrda v koncentracijski kamp, pa sej človek ne ve ali se naj joka ali smeje takim bedarijam...


Na nek način je ja, ne v dobesednem pomenu (sem se res malo narobe izrazil) vendar država omejuje svobodo in te sili v cepljenje.

"Palica in korenček" je eden od osnovnih mehanizmov države.

ToniT ::

Webmojster je izjavil:

kriptobog je izjavil:

dild0idis je izjavil:

Kakšna represija nekaj?

Imaš cepivo popolnoma brezplačno in tudi alternativo možnost.

Plus celo obstajajo bencinski servisi, kjer sploh ni kontatkta s prodajalcem, ponekod sploh ni človeka, pa lahko tankaš.


To je zate represija in eni celo tole primerjajo z fašizmom, kjer je nacist prišel in te odvlekel na zlepa ali zgrda v koncentracijski kamp, pa sej človek ne ve ali se naj joka ali smeje takim bedarijam...


Je res brezplačno? Če ne plačujem prispevkov za obvezno zdravstveno zavarovanje, se lahko cepim brezplačno?


Tudi, če zboliš za kovidom boš moral zdravljenje plačat, če nisi zavarovan. Ampak injekcija proti covid 19 je verjetno kakih 10 - 15EUR, medtem ko je zdravljenje sploh če si na intenzivnem dolgo časa v tisočih evrov.


Cepljenje je zastonj tudi za tiste državljane RS brez zavarovanja. Plačnik je v tem primeru Ministrstvo za zdravje (drugače pa ZZZS).

djabi ::

V Sloveniji kot slovenski državljan s stalnim prebivališčem uradno ne moreš biti brez osnovnega obveznega zdravstvenega zavarovanja (že samo ime vsebuje besedo obvezno), ker te bodo slejkoprej našli in zahtevali, da si to urediš na enega od načinov.

Lahko plačuješ kot fizična oseba, nekdaj se je temu reklo kot občan (dobiš mesečne položnice) ali pa, v primeru, da nimaš prihodkov, urediš, da ti plačuje socialna/CSD/točneje država (oz. če si prijavljen v evidenco brezposelnih preko Zavoda RS za zaposlovanje in prejemaš denarno nadomestilo za določen čas, se to tam uredi).

BERILO: Katere kriterije je potrebno izpolnjevati za vključitev v obvezno zdravstveno zavarovanje kot oseba brez prihodkov (t.i. občan) in kdo te kriterije preverja?

Vse to seveda samo v primeru, da nisi zaposlen, upokojenec ali, če nisi prijavljeno, da ti plačuje nekdo drug (mož/žena, sorodnik itn.). Ker potem imaš/moral bi imeti pokrito osnovno zdravstveno zavarovanje. Seveda se zna zgoditi, da tvoj delodajalec ne plačuje tvoje prispevke. Potem znaš biti v kakcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djabi ()

kriptobog ::

djabi je izjavil:

V Sloveniji kot slovenski državljan s stalnim prebivališčem uradno ne moreš biti brez osnovnega obveznega zdravstvenega zavarovanja (že samo ime vsebuje besedo obvezno), ker te bodo slejkoprej našli in zahtevali, da si to urediš na enega od načinov.

Lahko plačuješ kot fizična oseba, nekdaj se je temu reklo kot občan (dobiš mesečne položnice) ali pa, v primeru, da nimaš prihodkov, urediš, da ti plačuje socialna/CSD/točneje država (oz. če si prijavljen v evidenco brezposelnih preko Zavoda RS za zaposlovanje in prejemaš denarno nadomestilo za določen čas, se to tam uredi).

BERILO: Katere kriterije je potrebno izpolnjevati za vključitev v obvezno zdravstveno zavarovanje kot oseba brez prihodkov (t.i. občan) in kdo te kriterije preverja?

Vse to seveda samo v primeru, da nisi zaposlen, upokojenec ali, če nisi prijavljeno, da ti plačuje nekdo drug (mož/žena, sorodnik itn.). Ker potem imaš/moral bi imeti pokrito osnovno zdravstveno zavarovanje. Seveda se zna zgoditi, da tvoj delodajalec ne plačuje tvoje prispevke. Potem znaš biti v kakcu.


No v praksi ni ravno tako. Sem bil skoraj dve leti brez pa me ni nihče "našel".

Webmojster ::

kriptobog je izjavil:

dild0idis je izjavil:

kriptobog je izjavil:

dild0idis je izjavil:

Kakšna represija nekaj?

Imaš cepivo popolnoma brezplačno in tudi alternativo možnost.

Plus celo obstajajo bencinski servisi, kjer sploh ni kontatkta s prodajalcem, ponekod sploh ni človeka, pa lahko tankaš.


To je zate represija in eni celo tole primerjajo z fašizmom, kjer je nacist prišel in te odvlekel na zlepa ali zgrda v koncentracijski kamp, pa sej človek ne ve ali se naj joka ali smeje takim bedarijam...


Je res brezplačno? Če ne plačujem prispevkov za obvezno zdravstveno zavarovanje, se lahko cepim brezplačno?


Probaj pa poročaj, itak pa kripto bog, bi moral imeti milijone in ne biti na socialni pomoči...


Ne potrebujem. sem si že zdavnaj priskrbel PCT pogoj, pravtako plačujem obvezno zdravstveno, čeprav več koristim privat zdravstvo.

Webmojster je izjavil:

kriptobog je izjavil:

dild0idis je izjavil:

Kakšna represija nekaj?

Imaš cepivo popolnoma brezplačno in tudi alternativo možnost.

Plus celo obstajajo bencinski servisi, kjer sploh ni kontatkta s prodajalcem, ponekod sploh ni človeka, pa lahko tankaš.


To je zate represija in eni celo tole primerjajo z fašizmom, kjer je nacist prišel in te odvlekel na zlepa ali zgrda v koncentracijski kamp, pa sej človek ne ve ali se naj joka ali smeje takim bedarijam...


Je res brezplačno? Če ne plačujem prispevkov za obvezno zdravstveno zavarovanje, se lahko cepim brezplačno?


Tudi, če zboliš za kovidom boš moral zdravljenje plačat, če nisi zavarovan. Ampak injekcija proti covid 19 je verjetno kakih 10 - 15EUR, medtem ko je zdravljenje sploh če si na intenzivnem dolgo časa v tisočih evrov.


To je logično. Spraševal sem, če je cepljenje res brezplačno, kot vax fanatiki radi oglašujete ;)


Pomota, je brezplačno, kot je en pred mano napisal.

jotunn ::

Miki N je izjavil:

Bolj je vprašanje tehnično zanimivo - bencinski servisi, tehnično gledano, v večini prodajajo hrano, kot vsi vemo.

Glede na to, da so bencinski servisi (in njihove trgovine) samo bencinski servisi in ne trgovine, kar pomeni, da so lahko odprti tudi v nedeljo in ob praznikih, potem pac niso trgovine s hrano. Seveda pa verjamem, da bi Petrol v tem primeru rad bil trgovina s hrano, medtem ko bi bil ob nedeljah rad zgolj bencinski servis (ki spotoma prodaja se vse ostalo kot bencin)

dreknapalci ::

se bo pa tankalo tam kjer imajo tankanje na kartico brez da se hodi v samo štacuno :)

telexdell ::

jotunn je izjavil:


Glede na to, da so bencinski servisi (in njihove trgovine) samo bencinski servisi in ne trgovine, kar pomeni, da so lahko odprti tudi v nedeljo in ob praznikih, potem pac niso trgovine s hrano. Seveda pa verjamem, da bi Petrol v tem primeru rad bil trgovina s hrano, medtem ko bi bil ob nedeljah rad zgolj bencinski servis (ki spotoma prodaja se vse ostalo kot bencin)

Petrol je 99% trgovec s hrano. Prodaja hrano za avte (gorivo, antifriz...), ljudi in živali.:)):))
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

djabi ::

kriptobog je izjavil:

No v praksi ni ravno tako. Sem bil skoraj dve leti brez pa me ni nihče "našel".


Si imel prijavljeno stalno prebivališče?

sbawe64 ::

Pct je zato, da se plebsi cepijo...
Vsaj izraelski minister za zdravje je to povedal notranjemu
https://www.mako.co.il/news-lifestyle/2...

Then we heard Health Minister Nitzan Horowitz explain to Interior Minister Ayelet Shaked that the green label in some places is required only to pressure the unvaccinated to get vaccinated, and not for medical reasons.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

kriptobog ::

djabi je izjavil:

kriptobog je izjavil:

No v praksi ni ravno tako. Sem bil skoraj dve leti brez pa me ni nihče "našel".


Si imel prijavljeno stalno prebivališče?


Seveda. Na začetku so nekaj poslali in klicali, da nimam urejeno. To je bilo pa vse. Nihče me ni prišel prisilit da uredim.

opeter ::

Ups, napačna tema.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

marska83 ::

Drugače pa Petrol na poti. Skeniraš QR kodo z aplikacijo. Natankaš. Se vsedeš v avto in odpelješ. Plačaš direktno iz aplikacije s kartico...

Brez kontakta, brez da sploh greš stran od točilnega mesta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marska83 ()

widj3098dj32 ::

marska83 je izjavil:

Drugače pa Petrol na poti. Skeniraš QR kodo z aplikacijo. Natankaš. Se vsedeš v avto in odpelješ. Plačaš direktno iz aplikacije s kartico...

Brez kontakta, brez da sploh greš stran od točilnega mesta...

Ce bi bil teoretik zarote bi rekel, da se ustvarjalci ukrepov in lastniki Petrola poznajo. Tako kot so od plandemije najvec koristi potegnili konglomerati.

kriptobog ::

marska83 je izjavil:

Drugače pa Petrol na poti. Skeniraš QR kodo z aplikacijo. Natankaš. Se vsedeš v avto in odpelješ. Plačaš direktno iz aplikacije s kartico...

Brez kontakta, brez da sploh greš stran od točilnega mesta...


Tankam na OMW. Kaj pa zdaj? :))

XyNOBvxWVJ ::

Kako bo tole zdaj izgledalo - se boš moral pofočkati s qr-om, da se ti bodo vrata odprla ali kaj?

HappyPills ::

Saj ne živim več v 90ih da bom hodil v bencinsko not pa čakal mamce da plačajo položnice ter ate da vplačajo loto.
Imaš app. Skeniraš plačaš odpelješ, če nočeš appa imaš na tone črpalk kjer kar na črpalki plačaš s kartico.

Tudi OMV ima avtomate s kartico vsaj pri nas v Ljubljani so.

kriptobog ::

HappyPills je izjavil:

Saj ne živim več v 90ih da bom hodil v bencinsko not pa čakal mamce da plačajo položnice ter ate da vplačajo loto.
Imaš app. Skeniraš plačaš odpelješ, če nočeš appa imaš na tone črpalk kjer kar na črpalki plačaš s kartico.

Tudi OMV ima avtomate s kartico vsaj pri nas v Ljubljani so.


Pri nas na vasi nima.

HappyPills ::

Pol pa pač petrol. Vglavnem da se normalno tankat brez stika. Tako da temo se lahko lepo zapre.

;-) ::

dreknapalci je izjavil:

se bo pa tankalo tam kjer imajo tankanje na kartico brez da se hodi v samo štacuno :)

Imamo kje seznam? Najbljizji mi je na ptuju cxa. 30km

XyNOBvxWVJ ::

HappyPills ::

;-) ::

Kje pa izločim tiste na katerih ne morem plačati zunaj?

HappyPills ::

Pri vseh petrolih lahko plačaš zunaj.
Če te zanima za kakge bližnega pa svetujem da jih pokličeš pa vprašaš

;-) ::

Na vseh ne moreš plačat zunaj, to ne drži ker naši nimajo tega za kartico.

kriptobog ::

;-) je izjavil:

Na vseh ne moreš plačat zunaj, to ne drži ker naši nimajo tega za kartico.


Lahko s Petrolovo palikacijo. Problem je samo, če imaš prvi Petrol predaleč. Če bodo želeli pokasirati, potem že ne bodo komplicirali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

;-) ::

Aah z aplikacijo...ok pregledam zadevo. Najbolj vsec mi je tisti kar ko je pos zunaj in cao, ta pa mi je najblizji predalec.

Utk ::

;-) je izjavil:

Aah z aplikacijo...ok pregledam zadevo. Najbolj vsec mi je tisti kar ko je pos zunaj in cao, ta pa mi je najblizji predalec.

Z aplikacijo je 10x hitrejše. Poslikaš, natočiš, se vsedeš in odpelješ. Prej ko se boš zapel bo že plačano.

Miki N ::

Še ena ideja je, da imaš študenta s prenosnim POS - bolje kot da pere šipe, tisto jim itak ni šlo (ne vem če še to delajo kje).

;-) ::

V bistvu odlok pravi da niti storitve nesmes opravit brez PCT.

Miki N ::

"Do srede je še daleč."
-- Jajo, verjetno

Netrunner ::

;-) je izjavil:

V bistvu odlok pravi da niti storitve nesmes opravit brez PCT.


Kaj to pokrije tudi spletne trgovine :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Miki N ::

Kurbe bodo imele naval zdaj, saj je to ena redkih storitev brez PCT.

Invictus ::

Zdaj bodo popularne okuzene kurbe, da potem dobis P...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

HappyPills ::

Jaz mislim da ni vseeno če si prebolel Covid ali Sifilis... Tak da ta vaša taktika ma luknje

Nedasemiveč ::

Mene ubistvu zdaj zelo zanima ta družbeni eksperiment. Po eni strani s(m)o Slovenci ovčke in bodo že jutri dolge vrste pred cepilnimi mesti, zna pa se zgoditi, da bo polno posameznih incidentov po celi državi.

Če so v zdravstvu, lokalih in drugod že prej o tem opozarjali si predstavljajte kako napeto ozračje bo šele sedaj.

Zgodovina sprememb…

Baja ::

v ukc mb je ze zmanjkalo jenssena. grem tudi sam guzvo delat ko pride zaloga. ampak država naj pozabi na družbeno odgovornost. sem bil leto in pol družbeno odgovoren, nisem staknil covida, v zahvalo pa praktično nikamor ne moreš. če se državi jebe in se jim gre samo za procente, pa naj bo, tudi meni se od danes jebe! pa naj ne mislijo, da se bom šel še testirat ob simptomih.

GupeM ::

;-) je izjavil:

Aah z aplikacijo...ok pregledam zadevo. Najbolj vsec mi je tisti kar ko je pos zunaj in cao, ta pa mi je najblizji predalec.

Meni je pa app bolj všeč. Račun in zgodovino tankanja imaš lepo v appu. Te ne skrbi za nadzor "Vklopi razum, zahtevaj račun," pa še tisti računi ti ne padejo med sedež in sredinsko konzolo v avtu.

Pa plačaš lahko res povsod, tudi če ni POS terminala ali če nimaš kartice s sabo. Pa še na Petrolih na Hrvaškem deluje.

widj3098dj32 ::

Preizkusimo to logiko:

- zaposlen, ki dela na pumpi, lahko opravi samotest pod nadzorom nadrejenega in mu velja 7dni,
- isti zaposlen, ki gre ven in pride tankat mora imet hitri test, ki velja 48h, saj je zdaj v vlogi stranke.


HAHHAHAHAHAH in temu naj nekdo rece stroka ter verjame, da gre za zdravje?
««
«
1 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kako (teoretično) ponarejati PCT (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19923066 (18274) Neon87

Gneča v cepilnih centrih po Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10312702 (9972) BigWhale

Odlok vlade: PCT-pogoj obvezen za vse zaposlene in uporabnike storitev

Oddelek: Loža
383628 (3215) musicfreak

Hitri test covid cena (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20830990 (23980) matevz1337

Več podobnih tem