» »

Na Švedsko v času koronavirusa

Na Švedsko v času koronavirusa

yansek ::

Pozdravljeni,

že dolgo časa si želim na Švedsko in ker imam dopust me zanima ali je bil kdo v tem času tam oz. ima kakšne informacije kako je glede izpolnjevanja pogojev?

Sem si ravno pridobil elektronsko gradivo za prebrati, a bi hkrati bile dobrodošle kakšne informacije iz prve roke.

Hvala

Likalnik ::

mogoče najbolje, da se na Potrča obrneš....on je bil v tem obdobju na Švedskem in ti bo iz prve roke povedal kakšno je stanje tam

feryz ::

Kaj se norca delaš?

Če nisi cepljen, naredi test in gas. Tam boš pa še kakšnega, če bo treba.

yansek ::

Razumem, kar me zanima je ali bi moral pri bookiranju hotela ali hostla na licu mesta priložiti kakršnokoli potrdilo npr.?

Likalnik ::

če, nisi cepljen potem sigurno potrdilo o testiranju....,že, če hočeš prečkati mejo to potrdilo rabiš...

l0wc4 ::

Tukaj bo največ info:

https://reopen.europa.eu/en/map/SWE/7011

oz. na kratko:

Certificate of vaccination against the COVID-19;

Certificate of recovery from COVID-19;

a negative pre-departure COVID-19 test taken within 72 hours prior to arrival.
Accepted tests: antigen, TMA, PCR, LAMP

FoxKnox ::

Če imaš PC ni omejitev T je pa časovno omejen. Nekako v stilu.

yansek ::

Recimo, da grem v ponedeljek za za 10 dni, vrnem se naslednjo sredo.

grem iz letališča v Italiji v ponedeljek popoldan, dopoldan pa opravim Covid test in v lekarni pridobim QR kodo s katero vstopim v državo (enako pri vračanju torej: pridobitev QR kode in iz italijanskega letališča v Slovenijo).

V teh 10 dneh, ko bom na Švedskem ne vem kako je s temi potrdili, ali so tam potrebni. ALi bom lahko zamenjal hotel ali hostel, šel iz enega v drugo mesto, restavracijo, bar ipd. Ali rabiš tam dokazovati potrdilo o testiranju, če ima kdo kakšne informaciej morda?

feryz ::

Naj te qr koda ne zavede. Ti rabiš verodostojno potrdilo, da imaš test narejen.
V tujini boš težko dobil papir s qr kodo.

yansek ::

Zanima me, če kdo ve kako je glede bookiranja in menjavanje hotelov/hostlov in potovanja po Švedski ko si enkrat že vstopil.

Vsaj za hotel ali je potrebno priložiti potrdilo, če kdo ve?

fikus_ ::

yansek je izjavil:

Zanima me, če kdo ve kako je glede bookiranja in menjavanje hotelov/hostlov in potovanja po Švedski ko si enkrat že vstopil.

Vsaj za hotel ali je potrebno priložiti potrdilo, če kdo ve?


Da, vsakokrat, ko se bookiraš.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

yansek ::

Vidiš, dobro da vprašam. Sem na turistični agenciji ravno vprašal in mi gospodična pravi, da ne rabim razen pri vstopu v državo, ko pokažem potrdilo o npr testiranju, nato nič več dokazovati npr pri vstopu oz. prijavljanju v hotel.

fikus_ ::

Lahko da se motim, vprašaj dotični hotel/hostel.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

feryz ::

Motiš se. Lahko te prijazno povprašajo po tem in jim ti prijazno pokažeš papir, zahtevati ne morejo.
Niti ne težijo z njim.

HappyPills ::

Seveda ne bodo zahteval edino če ne boš mel ti bodo rekli k 10x bye.

c3p0 ::

OK, forumski "znalci" po povedali svoje, zdaj pa real-world experience.

Mesec nazaj sem bil nazadnje tam (Stockholm). Pred letom tja je letalska družba preverila PCT, na samem Švedskem pa nikogar nikjer ni zanimalo nobeno potrdilo, niti niso drugje kot na letališču nosili mask, le tu in tam kak posebnež.

Za let nazaj je bilo treba pridobit spet test, a sem vrgel denar stran. Angiten testi so tam od 50-120 EUR. Avstrijec na letališču je sicer na hitro pogledal PDF, a takoj vprašal če grem direkt v Slovenijo in me spustil.

HappyPills ::

feryz ::

HappyPills je izjavil:

Seveda ne bodo zahteval edino če ne boš mel ti bodo rekli k 10x bye.
Švedi znotraj države ne poznajo PCT.
Seveda bodo rekli 10x Bye, vsakič ko skočiš iz hotela na pir. Kultura tako veli.

In kaj točno si prilimal? Mama mia.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

yansek ::

c3p0 je izjavil:

OK, forumski "znalci" po povedali svoje, zdaj pa real-world experience.

Mesec nazaj sem bil nazadnje tam (Stockholm). Pred letom tja je letalska družba preverila PCT, na samem Švedskem pa nikogar nikjer ni zanimalo nobeno potrdilo, niti niso drugje kot na letališču nosili mask, le tu in tam kak posebnež.

Za let nazaj je bilo treba pridobit spet test, a sem vrgel denar stran. Angiten testi so tam od 50-120 EUR. Avstrijec na letališču je sicer na hitro pogledal PDF, a takoj vprašal če grem direkt v Slovenijo in me spustil.



Torej ne rabiš PCT potrdila za pri bookiranju v hostel/hotel?
Kako pa je za potovanje po državi (vlak, avtbobus)?

Pri nas se v notranjih prostorih restavracij ne sme jesti npr. kako je to nazadnje, ko si bil tam delovalo pri njih?

Meni je bilo rečeno, da za let tja in za let nazaj potrebujem opraviti test na koronavirus in si pridobiti QR kodo.
kako si si to tam uredil v STockholmu?

feryz ::

V Stockholmu urediš tako, da vprašaš v hotelu.
Na slovenskem forumu je brez veze spraševati.
Mogoče ti hotel celo popust uredi ali gratis. Ampak če ne vprašaš, ne veš.

HappyPills ::

feryz je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Seveda ne bodo zahteval edino če ne boš mel ti bodo rekli k 10x bye.
Švedi znotraj države ne poznajo PCT.
Seveda bodo rekli 10x Bye, vsakič ko skočiš iz hotela na pir. Kultura tako veli.

In kaj točno si prilimal? Mama mia.


Prilimal sem trenutne uradne informacije glede covida.
Torej kaj rabiš za vstop v državo ter kakšni so trenutni veljavni ukrepi na Švedskem.
Saj menda znaš brat al te je takoj zatrokiralo ko si videl da gre za uradno stran? To bi razmuel, ker si preveč navajen na logicno.com ter covidisascamohmygodhowcanweletthishappengodallmightyonacross.org :))

c3p0 ::

yansek je izjavil:


Torej ne rabiš PCT potrdila za pri bookiranju v hostel/hotel?
Kako pa je za potovanje po državi (vlak, avtbobus)?

Pri nas se v notranjih prostorih restavracij ne sme jesti npr. kako je to nazadnje, ko si bil tam delovalo pri njih?

Meni je bilo rečeno, da za let tja in za let nazaj potrebujem opraviti test na koronavirus in si pridobiti QR kodo.
kako si si to tam uredil v STockholmu?


Ma kaki, nikjer. Razen če se je vmes kaj spremenilo. Deluje tako, da prideš v restavracijo, se vsedeš, naročiš, poješ, nato plačaš in odideš. ;)

Poglej kje testirajo, jaz sem bil na "vaccina.se", ti so bli ugodni, imajo dosti izpostav po državi, rezerviraš si termin in plačaš online. Rezultat je nato prišel v 1h na mail, PDF. Je pa to privat vse, zato višje cene. Imaš tudi na letališčih testiranja, ampak je cena bolj zasoljena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

GrX ::

Če bi si tako zelo želel na Švedsko informacij zagotovo ne bi iskal na S-T.

yansek ::

GrX je izjavil:

Če bi si tako zelo želel na Švedsko informacij zagotovo ne bi iskal na S-T.


Kot vidiš so info in to iz prve roke dobi tudi tukaj gor. Sem klical tudi veleposlaništva pa tukaj dobim boln uporabne info

feryz ::

HappyPills je izjavil:

feryz je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Seveda ne bodo zahteval edino če ne boš mel ti bodo rekli k 10x bye.
Švedi znotraj države ne poznajo PCT.
Seveda bodo rekli 10x Bye, vsakič ko skočiš iz hotela na pir. Kultura tako veli.

In kaj točno si prilimal? Mama mia.


Prilimal sem trenutne uradne informacije glede covida.
Torej kaj rabiš za vstop v državo ter kakšni so trenutni veljavni ukrepi na Švedskem.
Saj menda znaš brat al te je takoj zatrokiralo ko si videl da gre za uradno stran? To bi razmuel, ker si preveč navajen na logicno.com ter covidisascamohmygodhowcanweletthishappengodallmightyonacross.org :))
V govoru o hotelih si blebetal o nekih 10x bye, prilimal si pa stran, na kateri razlagajo proceduro pri vstopu v državo in bonton v zvezi s korono.
O hotelih ali pct, niti najmanjšega govora. Angleško je, vem, preveč zahtevamo od tebe.

HappyPills ::

Lol tocno o tem govori stran. Znotraj drzave ni pogoja pct navedenga samo za vstop. Ego ego.

yansek ::

c3p0 kakšni so tvoji vtisi o Švedski? Kje si vse bil? Kakšen se ti je zdel Stockholm?

Jaz bom moral potovanje prestaviti na pomlad. 5 dni je premalo, si bom vzel najmanj 10 dni pa se bolje organizirati.

yansek ::

Malo brskam po spletu, ali kdo konkretno ve kakšno je sedaj po novem stanje glede potovanja po Evropi, med članicami EU?

red_baron ::

Tukaj imaš dokaj točne informacije:

https://reopen.europa.eu/en

yansek ::

S 1. 6. grem za cca. dva tedna na Švedsko in Norveško (Oslo). Nameravam obiskati Stockholm, Göteborg, Malmö in Oslo na Norveškem.

Na tem koncu nisem bil še nikdar, niti še nimam plana v tem trenutku, po katerem vrstnem redu bi mesta obiskal ali kje točno bom nastanjen.
Načeloma naj bi imeli dober javni potniški promet, a kljub vsemu so razdalje dokaj velike.

Načeloma sem razmišljal, da bi potoval npr iz Zagreba v Malmo, nato v Göteborg, pa Oslo in nazadnje v Stockholm od koder bi se vrnil nazaj.

Če je kdo bil na tem koncu, pa bi želel deliti kaj zanimivega, kakšen nasvet, napotek ipd. bi lahko napisal.

c3p0 ::

@yansek Stockholm zelo lep, najbolj ostal v spominu. Rentaš skiro 10€/dan in vidiš vse. Kot se za Skandinavijo spodobi, so kolesarske steze vzorno urejene.

Nato sva šla z rentacarom še preko v Gothenburg (nič posebnega) in dol do Helsingborga in nazaj, vmes še kaki postanki, zanimiva mesteca, kot npr. Granna.

Vrnil se bom še v Stockholm, pa morda še kdaj kak roadtrip na sever. Drugače mi je bila Danska bolj všeč, kaj šele Islandija. Ostane še Norveška...

Senzor ::

Malmö in Göteborg meni osebno nista nič posebnega. Raje bi ti predlagal, da si namesto Malmöja ogledaš Kobenhavn, pri čemer si zanj vzemi vsaj 3 dni. Letiš lahko direktno v CPH (Kastrup), od koder imaš podzemno naravnost v center. Je pa CPH drag za prenočevanje, bolje vzeti prenočišče malo izven in potem z vlakom v mesto.

Če bi si rad ogledoval samo mesta in te narava ne zanima, greš potem iz CPH direkt z letalom do Osla. Si prihraniš pol dneva za vožnjo. Lahko pa rentaš avto in greš severno do Helsingorja (lepo mestece in grad), tam s trajektom čez v švedski Helsingborg. Na poti iz CPH do Helsingorja imaš še umetniški muzej/galerijo Louisiana, ki se ga res splača pogledat, če te zanima umetnost.

Iz Helsingorja do Göteborga imaš bolj ali manj dolgočasno avtocesto, po Göteborgu pa se splača zaviti do obale, kjer so na arhipelagih zelo slikovite obmorske/ribiške vasice. Vsaj Skarhämn se splača ogledati, tam je tudi Nordijski muzej akvarelov (Akvarellmuseet), spet, če te zanima umetnost.

Od tam imaš potem še dobri 2h do Osla, spet po dokaj dolgočasni AC.

Oslo ... parkiraj zunaj in z javnim prevozom v mesto. V samem centru praktično nimaš kje parkirati, če ne želiš dati 5EUR+ na uro. Prenočišče, hrana, pijača, vse zelo drago. Spet, vsaj 3 dni si vzemi, da si ogledaš mesto in Oslofjord. Zanimivo je tudi videti skakalnico Holmenkollen nad mestom, če je jasno vreme, je lep razgled na mesto in Oslofjord.

Stockholm ... lepo mesto za pogledat, ampak mene ni tako zelo navdušilo, mi je bil en dan dovolj. Spet odvisno, kaj te zanima. Meni je v primerjavi s CPH in Oslom že preveč gužve. To so osebne preference, ampak jaz bi raje kot v Stockholm šel še malo po Norveški. Stavenger, Bergen, fjordi, Alesund, Trondheim. Če rentaš avto, imaš nore panoramske ceste med fjordi in čez gorske ledeniške planote (fjell).

Na Švedskem so mi bolj všeč manjša mesta, npr. Umea, Lulea, Uppsala. Ampak z Norveške zahodne obale do sem imaš z avtom kar dolgo pot, vlak se najbrž tudi vleče, tako da raje letalo in prišparaš dan, dva vožnje.

Na sploh se splača imeti v glavi, da so razdalje gor OGROMNE. Sploh na Norveškem, kjer so fjordi, lahko 30km zračne razdalje pomeni 3 ure vožnje, ker moraš it vse naokoli.

Kot rečeno, meni Švedska ni tako zelo posebna. Sicer je zanimiva za videti, ampak zame nima tistega wow, kot ga imata Danska in Norveška. Podeželje je pretty much boring (razen zahodne obale in ribiških vasic), mesta pa - če si prej videl Dansko in Norveško - tudi nič tako izstopajočega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Senzor ()

yansek ::

c3p0 je izjavil:

@yansek Stockholm zelo lep, najbolj ostal v spominu. Rentaš skiro 10€/dan in vidiš vse. Kot se za Skandinavijo spodobi, so kolesarske steze vzorno urejene.

Nato sva šla z rentacarom še preko v Gothenburg (nič posebnega) in dol do Helsingborga in nazaj, vmes še kaki postanki, zanimiva mesteca, kot npr. Granna.

Vrnil se bom še v Stockholm, pa morda še kdaj kak roadtrip na sever. Drugače mi je bila Danska bolj všeč, kaj šele Islandija. Ostane še Norveška...


Lahko vprašam zakaj ti je bila Danska bolj všeč od Švedske oz kaj v zvezi z Dansko in Švedsko ti je bilo všeč.

Bi še lahko napisal kaj ti je bilo najbolj všeč glede Stockholma. A s Skirojem si lahko ogledaš vse naokoli za 10 e na dan? Kje ga pa vmes polniš?

yansek ::

Senzor je izjavil:

Malmö in Göteborg meni osebno nista nič posebnega. Raje bi ti predlagal, da si namesto Malmöja ogledaš Kobenhavn, pri čemer si zanj vzemi vsaj 3 dni. Letiš lahko direktno v CPH (Kastrup), od koder imaš podzemno naravnost v center. Je pa CPH drag za prenočevanje, bolje vzeti prenočišče malo izven in potem z vlakom v mesto.

Če bi si rad ogledoval samo mesta in te narava ne zanima, greš potem iz CPH direkt z letalom do Osla. Si prihraniš pol dneva za vožnjo. Lahko pa rentaš avto in greš severno do Helsingorja (lepo mestece in grad), tam s trajektom čez v švedski Helsingborg. Na poti iz CPH do Helsingorja imaš še umetniški muzej/galerijo Louisiana, ki se ga res splača pogledat, če te zanima umetnost.

Iz Helsingorja do Göteborga imaš bolj ali manj dolgočasno avtocesto, po Göteborgu pa se splača zaviti do obale, kjer so na arhipelagih zelo slikovite obmorske/ribiške vasice. Vsaj Skarhämn se splača ogledati, tam je tudi Nordijski muzej akvarelov (Akvarellmuseet), spet, če te zanima umetnost.

Od tam imaš potem še dobri 2h do Osla, spet po dokaj dolgočasni AC.

Oslo ... parkiraj zunaj in z javnim prevozom v mesto. V samem centru praktično nimaš kje parkirati, če ne želiš dati 5EUR+ na uro. Prenočišče, hrana, pijača, vse zelo drago. Spet, vsaj 3 dni si vzemi, da si ogledaš mesto in Oslofjord. Zanimivo je tudi videti skakalnico Holmenkollen nad mestom, če je jasno vreme, je lep razgled na mesto in Oslofjord.

Stockholm ... lepo mesto za pogledat, ampak mene ni tako zelo navdušilo, mi je bil en dan dovolj. Spet odvisno, kaj te zanima. Meni je v primerjavi s CPH in Oslom že preveč gužve. To so osebne preference, ampak jaz bi raje kot v Stockholm šel še malo po Norveški. Stavenger, Bergen, fjordi, Alesund, Trondheim. Če rentaš avto, imaš nore panoramske ceste med fjordi in čez gorske ledeniške planote (fjell).

Na Švedskem so mi bolj všeč manjša mesta, npr. Umea, Lulea, Uppsala. Ampak z Norveške zahodne obale do sem imaš z avtom kar dolgo pot, vlak se najbrž tudi vleče, tako da raje letalo in prišparaš dan, dva vožnje.

Na sploh se splača imeti v glavi, da so razdalje gor OGROMNE. Sploh na Norveškem, kjer so fjordi, lahko 30km zračne razdalje pomeni 3 ure vožnje, ker moraš it vse naokoli.

Kot rečeno, meni Švedska ni tako zelo posebna. Sicer je zanimiva za videti, ampak zame nima tistega wow, kot ga imata Danska in Norveška. Podeželje je pretty much boring (razen zahodne obale in ribiških vasic), mesta pa - če si prej videl Dansko in Norveško - tudi nič tako izstopajočega.


Malmö in Göteborg naj bi imela načeloma boljše podnebje od Stockholma, bolj zmerno, bolj mile zime, pa tudi manj toplo poletja.
Ne zdita se ti nič posebnega, pa se ju vseeno splača videti?

Kobenhagen bom letos izpustil, ker vse ne bo šlo.

Stockholm te ni toliko navdušil?
V STockholmu več gužve kot v Kobenhagnu in Oslu? Lahko vprašam kaj te je toliko bolj navdušilo v zvezi z Norveško (in Dansko) napram Švedski?

Pa kako bi opisal Oslo? Pa kakšna primerjava morda s Stockholmom, (Kobenhagnom)?

Katera od javnoih prevoznih sredstev bi bil najboljši način, da si ogledaš oz prideš iz ene točke do druge. Mislim na Oslo, Stockholm, Malmo?

Pa mogoče bi prav prišel tudi kakšen napotek glede prenočitve oz nastanitve, kje ste bivali ko ste bili tam, ko ste obiskali mesta: STockholm, Malmo, Oslo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yansek ()

c3p0 ::

yansek je izjavil:


Lahko vprašam zakaj ti je bila Danska bolj všeč od Švedske oz kaj v zvezi z Dansko in Švedsko ti je bilo všeč.

Bi še lahko napisal kaj ti je bilo najbolj všeč glede Stockholma. A s Skirojem si lahko ogledaš vse naokoli za 10 e na dan? Kje ga pa vmes polniš?


Bolj porihtano vse, več stvari za videt, 10x manjša država, posledično manj vožnje med zanimivostmi. Švedska je pač zelo velika, dosti gledaš AC in zgleda kot pri nas. Na severu je morda kaj drugače.

Za skiro odvisno od tega katero ponudbo vzameš, TIER je imel opcijo 10€/dan ali 1€/minuto (nekako tako). Skiro odložiš in nato kje drugje vzameš drugega.

cias ::

Bolj kot korona naj te skrbijo granate.

Senzor ::

Takšni nasveti so zelo subjektivni, nekomu odgovarja nekaj, nekomu nekaj drugega. Mene bolj privlači narava, zato me redka mesta res navdušijo.

CPH mi je všeč, ker ima en tak relaxed vibe. Veliko je za videti - arhitektura, umetnost, kultura, Christiania. Kljub temu, da je največja metropola v Skandinaviji, je zelo obvladljivo, v starem delu je vse na dosegu peš. Ljudje so chill, ni tiste gužve in hitenja kot v velemestih, vseeno pa deluje zelo svetovljansko.

V Oslu sem dobil podoben občutek. Dokaj majhno mesto za prestolnico (ok, še vedno večje od Lj), center in stari del popolnoma obvladljiv peš. Relaxed vibe, čeprav že malo hladnejši temperament v primerjavi s CPH. Nora arhitektura v novem delu okrog opere. Meni je bil zanimiv cel Oslo fjord, da se odpelješ še v vasice v okolici. Sam sicer nisem šel, ampak menda je fajn doživetje it z ladjico po Oslo fjordu.

Malmö in Götheborg po drugi strani ... mesto kot mesto, nič posebnega. Gužva, promet, industrija ... skratka bolj tak busy vibe. Ljudje, ki hitijo po opravkih in mednje pomešani posamezni turisti. Arhitektura nič posebnega, če si prej že videl druga skandinavska mesta. Malmö je zelo etnično mešan, kar je po eni strani zanimivo za doživet, po drugi strani pa vprašanje, če je to tisto, zaradi česar gre človek v Skandinavijo. Zanimivost, v Malmöju in okolici oddaja radio za ex-YU expate. Spikerji v hrvaščini/srbščini, balkanska glasba.

Podbnebje ... ja, res je bolj blago v primerjavi s severom, ampak če greš poleti, je itak vseeno. Hitro ti bo še prevroče. Meni je čar Skandinavije tudi v nižjih temperaturah.

Stockholm mi je bil zanimiv z vidika arhitekture in zgodovine, sam vibe v mestu pa me je pustil hladnega. Morda bo tebe navdušil, mene ni. Zdel se mi je prestolnica kot prestolnica, veliko ljudi, gužva, promet. Še nikjer nisem videl toliko folka na skirojih. Moraš kar pazit, da te kdo ne zgazi. Mogoče je na experience vplivalo tudi to, da je bilo takrat veliko gradbišč. En dan mi je bil dovolj.

Kar se tiče prevoza ... iz Malmöja do Osla po moje najboljša varianta vlak. Iz Osla do Stockholma pa letalo, ker je razdalja že velika in se časovno splača. Jaz sem sicer potoval po cesti. Nekajkrat sem letel gor in rental avto, zadnji dve potovanji pa z avtodomom.

Glede prenočišč. Booking in AirBnB, tukaj ni za odkrivat tople vode. V Oslu se pripravi na visoke cene, sploh v poletni sezoni, Malmö in Stockholm pa ne bi smela biti tako draga. Če greš za 2 tedna, bi ti priporočal, da vsaj na Norveškem rentaš avto in se zapelješ še na podeželje, ker šele tam doživiš pravo Norveško in norveško kulturo, ki jo je oblikovalo surovo podnebje. Recimo da narediš krog Oslo - Bergen - Geiranger fjord - Lillehammer - Oslo po panoramskih cestah (so posebej označene), kar ti vzame 3-4 dni. Res ti ne bo žal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Senzor ()

yansek ::

Izgleda, da bom začel z Oslom, da tam ostanem vsaj kakšen dan.

Pristal bom na letališču TORP Sandefjord Airport, ki je pa kar 120 km oddaljen od Osla mesta.

Veliko bo to ene vožnje po busih ali vlakih, že vidim, še posebej do Stockholma iz Osla je nato dobrih 500km.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yansek ()

Senzor ::

Oslo -> Stockholm pojdi z letalom z glavnega letališča (OSL), kamor redno vozi vlak iz centralne postaje v Oslu. Tukaj se ti ne splača šparat, ker boš z vsemi drugimi variantami samo izgubljal čas.

Sandefjord -> Oslo je cca. 2h po cesti. Železniške kot vidim, ni direktno na letališču, tako da bi moral najprej z busom do železniške in potem še slabi 2h vožnje z vlakom do Osla. Jaz bi šel tukaj raje z busom, se izogneš prestopanju in še prišparaš kakšno minuto.

yansek ::

Malo me bo čas preganjal, se bojim, da bi si ogledal vse kar je zanimivo.

Predlagal si Sandefjord, bi napisal par besed, kakšne vtise je pustilo mesto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Norveška: Foto trip z avtomobilom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5912452 (2033) Spikster
»

Potovanje do Nordkappa

Oddelek: Loža
164957 (4287) miha1135899
»

4G v pogonu na Severu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
364977 (3312) Alexius Heristalski
»

Kaj si pogledati na Norveškem in Švedski

Oddelek: Loža
145387 (4954) zcetrt

Več podobnih tem