» »

Regexp izraz za filtriranje imen datotek

Regexp izraz za filtriranje imen datotek

1 2
3
»

kuall ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Zakaj se mi bolj splača učiti SQL, če nisem programer, podatke pa ne tlačim v SQL baze

Poznam kar nekaj neprogramerjev, ki jim SQL dobro služi.
SQL je tu že od leta 1970. Je močno razširjen. Podtkov je čedalje več, torej bo njegova uporabnost samo še rasla. Tudi v AI programiranju se ga da uporabiti, tu nameravam jaz nekaj spacat/experimentirat.
Če programiraš web app, npr internet trgovino, bo SQL glavni jezik.

RegEx? ni tako močan, kot si misliš. Je pa relativno težak glede na to, česa je zmožen. Texta je dosti na netu ja, ampak ne bo regex tisti, ki ga bo shandlal ampak AI.

SQLje tudi relativno težak, vsaj meni, veliko težji kot C# npr, zato pa sem rekel, da se ga splača učiti.

GupeM ::

Ufff... koliko neumnosti v petih vrstich teksta.

Meni je tudi uporaba motorke relativno težka, veliko težja kot uporaba mikrovalovke npr, zato se učim handlanja motorke in si že nekaj let hrano grejem izključno z motorko. Se splača.

Aja, sem pa zadnjič probal jesti juho z vilico. Stari, kok je pa to zafukan. Sem se pol odločil, da bom kar chopstickse uporabil, to se šele splača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

kuall ::

tvoj problem je ta, da vidiš motorko v regexih. v resnici so pilica za nohte. :))
motorka je sql.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

GupeM ::

kuall je izjavil:

tvoj problem je ta, da vidiš motorko v regexih. v resnici so pilica za nohte. :))

Mogoče, ampak zato si ne grem s fleksarco pilit nohtov.

kuall ::

kdor zna si nohte tako postriže, da ne rabi nobene pilice.

GupeM ::

kuall je izjavil:

kdor zna si nohte tako postriže, da ne rabi nobene pilice.

Vprašaj pedikerja, zakaj se pila uporablja.

kuall ::

jest je ne rabim. sem pa enkrat malo bruhnil v smeh, ko si je en trčeni profesor pilil nohte vmes, ko me je spraševal v srednji šoli.

BigWhale je izjavil:

Za svoje trditve nisi podal se _nobenega_ dokaza. Pac, nakladas. :)


Podal sem svoje mnenje in tudi razložil, zakaj tako mislim. To je zadost. Zakaj bi moral nekaj dokazovat. Če bi tebe obtožil, da si nesposoben programer potem bi moral najti dokaz za obtožbo. Kar ne bi bilo težko. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Invictus ::

kuall je izjavil:


Regex je čist fajn za hitre hacke

Saj to ti nabijamo že cel cajt...

Saj ne programiraš v regexih, ampak samo uporabljaš, ko je potrebno.

Vsak programski jezik ima vgrajen regex do nekega nivojja. Eni imajo bolj preprosto izvedbo, eni polni.

Načeloma pa obstajajo neke 3 glavne variante sintakse, ki niso združljive med sabo. So si pa precej podobne, tako da nekl normalen programer/integrator/sistemc ne bi smel imeti problemov s tem...

kuall je izjavil:

tvoj problem je ta, da vidiš motorko v regexih. v resnici so pilica za nohte. :))
motorka je sql.

Daj ne hvali tako SQLa, ker tukaj vidiš največ zanič kode...

Vsak web developewr nekaj pobira iz baze, prenaša na megabajte podatkov, potem pa procesira v PHP. Večina tako zvanih SQL programerjev še konkretnega WHERE pogoja ne zna napisati...

Sem imel bivšega sodelavca, ki je popoldne služil kar precej keša, ko je optimiziral web strani. Največkrat kje bil vzrok:

SELECT * FROM table;
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

kuall ::

Invictus je izjavil:

kuall je izjavil:


Regex je čist fajn za hitre hacke

Saj to ti nabijamo že cel cajt...

Kaj pa jaz drugega govorim kot to?
Ampak ker ljudje radi nasprotujejo radi delajo iz mojih izjav nekaj drugega, kar so bile. Ali pa ker se radi delajo pametne.

Invictus je izjavil:

Daj ne hvali tako SQLa, ker tukaj vidiš največ zanič kode...

Vsak web developewr nekaj pobira iz baze, prenaša na megabajte podatkov, potem pa procesira v PHP. Večina tako zvanih SQL programerjev še konkretnega WHERE pogoja ne zna napisati...


Zato pa govorim, da se programerjem splača učit SQL. SQL bo rabil vsak resen programer. Če ga ne zna bo pisal zanič kodo. SQL ni zanič. Zanič so programerji. V zadnjih 7 letih mi je SQL nakravžljal daleč največ možgančkov, tudi prej, ko sem bil web developer. Ne pa nek regex, ki mi ni v bistvu nikoli prav prišel.

SeMiNeSanja ::

Če o Regexp ne vem kaj dosti več kot to, da baje 'obstaja', mi seveda ne bo nikoli 'prav prišel' - pa če mi neko orodje (npr. Total Commander?) še tako vztrajno ponuja, da lahko uporabim tudi Regexp za malo več fleksibilnosti.

Drugače pa, ker ne vem kaj dosti več o SQL, kot to, da baje 'obstaja' (pozabimo tisto lame prvošolsko proof of concept vajo), mi seveda SQL ne bo nikoli 'prav prišel', pa če mi ga Kuall še tako vsiljuje, kot najboljšo stvar takoj po odkritju čokolade.

Ker itak nič ne vem o SQL, mi sploh ni jasno, kaj se dela tako hudičevo kunšt iz njega. Če se že gremo kunšti, potem bi prej tuhtal nekaj v smeri poglavja 'stored procedures', za katere sem slišal, da so baje preklemansko uporabne...pa se nikoli nisem uspel poglobiti v to, kako se s tem sploh kaj baranta - ker pač nisem programer. Ker sem zgolj in samo en zagaman UPORABNIK, ki se s tem bolj ali manj niti smel nebi srečati. Kajti potem, ko se uoporabnik s tem sreča - potem nek programer ni opravil svojega dela - ali pa hoče prevzeti delo nekemu programerju. No, imamo še kasto tistih ki se jim reče 'seronje', ki sicer nimajo kaj dosti pojma, ampak hočejo pametovati programerjem...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

kuall ::

jaz samo govorim, da bi mariskomu bolj koristilo učenje sql kot regex, nič drugega. prioritete so važne v življenju. ne zdej dobit živčnega zloma iz te izjave. :) mišljena je bila mimgrede. zakaj se tako obešate nanjo je pa drugo vprašanje.

GupeM ::

kuall je izjavil:

jaz samo govorim, da bi mariskomu bolj koristilo učenje sql kot regex, nič drugega. prioritete so važne v življenju. ne zdej dobit živčnega zloma iz te izjave. :) mišljena je bila mimgrede. zakaj se tako obešate nanjo je pa drugo vprašanje.

No, ampak vprašanje OP je bilo za regex, in to je tipičen primer, kjer ti regex pride zelo prav. Medtem ko si z SQL v tem primeru ne moreš niti riti obrisati, če pa ti že uspe, te bo pa zelo bolelo. Ti pa si ga kar nekaj povlekel noter v temo, samo zato, da bi izpadel jack?

kuall ::

To res ni tipičen primer, kjer ti regex prav pride, ker ima vsak jezik GetFileExtension funkcijo in tisto uporabiš. Ali pa kakšen StringEndsWithCaseInsens("xml"). Itak bolj berljivo.

Rad primerjam stvari, tokrat primerjam smiselnost učenja regexa s smiselnostjo učenja česa bolj uporabnega. Primerjanje stvari je značilnost inteligentnih stvari.

GupeM ::

kuall je izjavil:

To res ni tipičen primer, kjer ti regex prav pride, ker ima vsak jezik GetFileExtension funkcijo in tisto uporabiš. Ali pa kakšen StringEndsWithCaseInsens("xml"). Itak bolj berljivo.

Ti pa nisi veliko programiral, ane?

kuall je izjavil:

Rad primerjam stvari, tokrat primerjam smiselnost učenja regexa s smiselnostjo učenja česa bolj uporabnega. Primerjanje stvari je značilnost inteligentnih stvari.

Značilnost inteligentnih stvari je predvsem to, da razumejo, da debata teče o pomarančah in zato ne uletijo u debato z BCSko. Sploh pa pomaranč in BCSk ne primerjajo. To je značilnost neinteligentnih.

kuall ::

Značilnost neinteligentnih ljudi je ta, da ne vidijo smisla v primerjanju tam, kjer ga inteligentni vidijo.
Menjavanje tem pa je debilnost, s tem se pa strinjam. Tema je regex, nisem hotel zdej debatirat o sql. tak da lahko nadaljujete z debato o regex. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Spura ::

kuall je izjavil:

razen če boš investiral veliko časa, da rataš stručnjak v njih.

Kaj, okoli 3 ure?

GupeM ::

Vem da je stara tema, ampak samo za foro bom tole pustil tukaj ;)

1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje in kako dobiti vse črke abecede? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
554855 (3153) Gagatronix
»

En bug

Oddelek: Programiranje
91120 (643) mr_chai
»

[Java] Regularni izraz

Oddelek: Programiranje
81038 (890) jan_g
»

grep - čisto malo pomoči ;)

Oddelek: Programiranje
192258 (1735) c0dehunter
»

c# regularni izraz

Oddelek: Programiranje
201963 (1661) darkolord

Več podobnih tem