» »

Težava z digitalnim certifikatom

Težava z digitalnim certifikatom

logik ::

Pozdravljeni,

danes sem pri povezovanju na edavke (Firefox 90.0.2, Windows 10.0.19043, certifikat naložen lokalno) po tem, ko sem za dostop izbral svoj digitalni certifikat, dobil sporočilo:

Varna povezava ni uspela

Med povezovanjem na edavki.durs.si je prišlo do napake. Modul PKCS #11 je vrnil CKR_GENERAL_ERROR, torej je prišlo do napake, ki se je ne da odpraviti.

Koda napake: SEC_ERROR_PKCS11_GENERAL_ERROR


Enako napako dobim pri povezavi na e-banko (DH), portal ZVEM, torej je sigurno kaj narobe lokalno pri meni. Poskusil sem tudi z digitalnim potrdilom od punce in je enako.

Ko poskusim s Chromom, mi ZVEM portal po izbiri certifikata napiše

"Napaka: Digitalno potrdilo ni na voljo oz. ni primerno! Ustreznega digitalnega potrdila za prijavo nimate nameščenega."

Zbrisal in ponovno sem uvozil certifikat in ne pomaga. Zdaj sem na drugem računalniku sem uvozil certifikat (isto Firefox 90.0.2) in tam mi dela OK in brez problema.

Še cca. 14 dni nazaj mi je delalo na prvem laptopu čisto vse OK.
Vmes so se mi posodobili Windowsi:
- Feature update to Windows 10, version 21H1 via Enablement Package (KB5000736)
- Update for Microsoft Windows (KB5004331)

Kaj bi lahko bilo narobe? Hvala.

</head> ::

Preveri sistemsko uro.

logik ::

Sem preveril, vse ok v Windowsih in BIOS-u.

PromeuZ ::

Je potrdilo še veljavno? Je uvoženo v shrambo potrdil?
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

logik ::

Ja in ja. Potrdilo dela brez problema na drugem računalniku.

DamijanD ::

Saj si iz istega fajla uvažal cert na prvi in drugi računalnik, a ne? Mislim ni možno, da na prvem ne bi imel privatnih ključev?

janezvalva ::

IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zgodovina sprememb…

sbawe64 ::

Kateri av uporabljaš ?
Slednji lahko dela mitm.

V edavke prideš ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

sbawe64 ::

Še par idej
Kako je v novem ff profilu https://support.mozilla.org/en-US/kb/pr...

Firefox portable, 'namesti' na poljubno mesto, uvozi certifikat in testiraj delovanje
https://portableapps.com/apps/internet/...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

logik ::

Hvala vsem.
Naredil sem dodatnega lokalnega userja v windowsih in tam vse dela. Dovolj dober workaround za tistih nekajkrat na mesec, ko rabim digitalno potrdilo :)

logik ::

BTW, v Firefox portable je enak problem.
Windows Event Viewer mi javlja System Integrity Audit Failure (Event ID 1056).
Kot rečeno, sem našel zame dovolj dober workaround, tako da ne mislim porabit še več časa za rešitev.

urosbe ::

Včeraj me je poklical sorodnik z enakim opisom težave. Firefox mu je javljal napako SEC_ERROR_PKCS11_GENERAL_ERROR, ostali brskalniki pa "Digitalno potrdilo ni na voljo oz. ni primerno! Ustreznega digitalnega potrdila za prijavo nimate nameščenega.". Kakšno uro sem se hecal s tem (ponovna namestitev brskalnikov, neuspeli poskusi ponovne namestitve PKCS11 modula itd... pa nič nič pomagalo), nato pa sem enostavno pobrisal certifikat (SIGEN-CA) in ga še enkrat uvozil (k sreči je imel varnostno kopijo) in je vse pričelo ponovno delovati.

misek ::

Tudi sam sem naletel na enak problem vendar ponovna namestitev certifikata ne pomaga. V Edge-u dela v Firefox-u pa ne. Kakšna ideja kaj še lahko pogledam?

Han ::

V Edge ga izvozi. Če še vedno ne bo deloval, uporabi Firefox ESR.

logik ::

Meni izvoz v Edge ni pomagal, certifikat pa deluje v Firefox ESR. Hvala!

tomlin ::

Že leta uporabljam elektronski podpis/digitalni certifikat. Praktično vsa ta leta sem imel probleme z brskalniki Google chrome in Firefox. Ravno letos mi je en potekel in nabavil sem nov epodpis. Klasika se je ponovila s Firefox in Google chrome, za povrh pa še z MS Edge. Ker imajo w10 še vedno možnost zagona MS Explorer sem certifikat uvozil preko njega in voila – dela mi na vseh browserjih. Morda probaš mojo varianto.

Ales ::

tomlin je izjavil:

Že leta uporabljam elektronski podpis/digitalni certifikat. Praktično vsa ta leta sem imel probleme z brskalniki Google chrome in Firefox. Ravno letos mi je en potekel in nabavil sem nov epodpis. Klasika se je ponovila s Firefox in Google chrome, za povrh pa še z MS Edge. Ker imajo w10 še vedno možnost zagona MS Explorer sem certifikat uvozil preko njega in voila – dela mi na vseh browserjih. Morda probaš mojo varianto.

To so bili zgleda problemi z Windows ali pa s tem, kako brskalniki delajo s tem OS-om. Naslednjič v Windows uvozi certifikat neposredno v Certificate Manager, pa bo.

tomlin ::

Ne verjamem v probleme z windowsi, ker mi je problem znan že iz w7 in prej. Vedno mi je najbolje delovalo z uvozom preko ms exporerja, dolgo pri večini bank sploh nisi mogel, niti pod razno, uporabljati druge ga browserja. Če pa direktno, z dvoklikom, inštaliraš e-podpis včasih dela včasih ne.

prtenjam ::

Pozdravljeni,

Mnoge moje stranke so imele ob uveljavitvi davčnega potrjevanja računov raznorazne težave s FURS-ovimi certifikati, zato sem napisal krajša navodila.

Za tole tematiko je mogoče zanimivo dvoje:

  1. Kako uvozite certifikat preko MMC programa

  2. Kako določite pravice dostopa do certifikata (zadnje poglavje)



Ob tem je seveda pomembno, da pričujoči dokument ni namenjen sistemcem, temveč relativno "navadnim" uporabnikom in zato tudi dovoljenja kar na nivoju "everyone" in podobno.
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

tomlin ::

Ales je izjavil:

tomlin je izjavil:

Že leta uporabljam elektronski podpis/digitalni certifikat. Praktično vsa ta leta sem imel probleme z brskalniki Google chrome in Firefox. Ravno letos mi je en potekel in nabavil sem nov epodpis. Klasika se je ponovila s Firefox in Google chrome, za povrh pa še z MS Edge. Ker imajo w10 še vedno možnost zagona MS Explorer sem certifikat uvozil preko njega in voila – dela mi na vseh browserjih. Morda probaš mojo varianto.

To so bili zgleda problemi z Windows ali pa s tem, kako brskalniki delajo s tem OS-om. Naslednjič v Windows uvozi certifikat neposredno v Certificate Manager, pa bo.


Tole so kar v redu slovenska navodila za uvoz digitalnega certifikata s pomočjo internet explorer-ja. Novejša, pa ne bistveno drugačna verzija je ie v win10. MS Edge je pa že precej drugačen. Osebno že leta uporabljam tak uvoz certifikatov.

MrStein ::

tomlin je izjavil:

Ne verjamem v probleme z windowsi, ker mi je problem znan že iz w7 in prej. Vedno mi je najbolje delovalo z uvozom preko ms exporerja, dolgo pri večini bank sploh nisi mogel, niti pod razno, uporabljati druge ga browserja. Če pa direktno, z dvoklikom, inštaliraš e-podpis včasih dela včasih ne.

1. Govoriš o uvozu ali kreiranju? Kreiranje je res včasih problematično. Ker ni uradnega standarda in browserji spreminjajo API itd...

2. Certifikate uporabljam v Firefox-u skoraj odkar ta obstaja. Z bankami, FURS, itd. Brez težav.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Backup in uvoz SIGEN-CA certifikata

Oddelek: Omrežja in internet
4412978 (1867) kow
»

Digitalno potrdilo - SIGENCA, problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
208728 (6492) fulgur
»

Halcom ena za vse kako z njo podpisovati pošto v Thunderbirdu in drugje

Oddelek: Informacijska varnost
152910 (2307) mat xxl
»

Prevzem certifikata sigenca v WIN 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5320583 (17148) MrStein
»

Dostop do e-davkov s pametno kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
72714 (2208) aigmt

Več podobnih tem