» »

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje?

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje?

«
1
2 3
...
5

l0wc4 ::

Berem novice na recimo 24ur, da je bila včeraj portoroška in piranska plaža polna ljudi. Pod objavljeno novico 100 komentarjev o tem, da je morje mlakuža polna fekalij in podobno. Potem naslednja novica, kjer naši mediji vabijo na recimo hrvaško obalo, pa polno sovražnih komentarjev, da so izdajalci tisti, ki gredo k Hrvatom. A je to zavist? A je res povprečen slovenski obiskovalec hrvaške tako ponosen na to, da gre dol da mora še potem po svojem doma pljuvati?

Slovensko obalo sem obredel v celoti, tudi na hrvaški obali sem bil na precej mestih, drugje po svetu tudi po Italiji, Franciji, Španiji, Karibih, Aziji, ... v glavnem ni da ni. Ampak zanima me predvsem, zakaj sovražnost do slovenske obale. Meni je recimo Izola idealna, prav tako Piran, Koper, Portorož. Saj se ne gre samo za morje (vodo) ampak tudi za vso spremljajočo infrastrukturo.

Pa ne da bo sedaj prvi odgovor v stilu, da je mlakuža polna fekalij, ker to ni res. Ja, morje je kot mlaka, je motno, ampak so za to drugi vzroki. Kam pa ostali hodite na morje in da vam morje (kopanje) ni prvega pomena.

WhiteAngel ::

Slovenska plaža je ok - za kofetkati, rolati in poležavati. Morje je pa bolj švoh. Se pač ne more primerjati s hrvaškimi otoki nekje v Dalmaciji na odprtem.

-žiga- ::

Tvoj post je poln nasprotji.
Sovražijo slovensko morje, ampak plaža je polna.
Ni mlakuža, ampak je motno kot mlaka.
Izpostavljaš, da sovražijo slovensko morje, potem pišeš, da tudi čez hrvaško pljuvajo.
Pač ljudje radi jamrajo, tako kot ti v tej temi.
Povsode so lepi in grdi konci, je pa teh na par 1.000 km več, kot na 40.

l0wc4 ::

-žiga- je izjavil:

Tvoj post je poln nasprotji.
Sovražijo slovensko morje, ampak plaža je polna.
Ni mlakuža, ampak je motno kot mlaka.
Izpostavljaš, da sovražijo slovensko morje, potem pišeš, da tudi čez hrvaško pljuvajo.
Pač ljudje radi jamrajo, tako kot ti v tej temi.
Povsode so lepi in grdi konci, je pa teh na par 1.000 km več, kot na 40.


A si ti prebral moj post? Jaz sem vprašal, zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje in v svojem postu nisem čisto nič jamral.

SuperKripto ::

Kot so ze povedal, slovenska obala je fajn za biti na kopnem in uzivat. Ampak morje pa ni glih najbolj optimalno. Drugac pa tisti, ki tezijo glede hrvaskega morja. Verjetno je to tip ljudi, ki ne marajo niti svojih sosedov v sloveniji, oziroma so po naravi nevoscljivi tudi slovencem. Kar se tice hrvaskega gostoljubja. Dejte pogledat kaj si mislijo na bledu o slovenskih gostih nasploh. Zakaj si zelijo bolj drugih tujih gostov in zakaj niso najbolj veseli povprecnega slovenskega gosta. Pa tudi poglejte, kaj si misli povprecen slovenc o gostoljublju na bledu. Podobno kot za hrvasko obalo, pa se gre za bled, ki je v sloveniji.

-žiga- ::

l0wc4 je izjavil:

-žiga- je izjavil:

Tvoj post je poln nasprotji.
Sovražijo slovensko morje, ampak plaža je polna.
Ni mlakuža, ampak je motno kot mlaka.
Izpostavljaš, da sovražijo slovensko morje, potem pišeš, da tudi čez hrvaško pljuvajo.
Pač ljudje radi jamrajo, tako kot ti v tej temi.
Povsode so lepi in grdi konci, je pa teh na par 1.000 km več, kot na 40.


A si ti prebral moj post? Jaz sem vprašal, zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje in v svojem postu nisem čisto nič jamral.


Ja, in kot sem napisal, je poln nasprotij in jamranja.

Ganon ::

Ne sovražimo ga. Če še nisi opazil, so komentarji pod novicami največja možna greznica. Pljuvajo po vsem, ker so polni frustracij.

elrado ::

Ne sovražijo primorja (oz samo primorja). Slovenci imajo/imamo eno izjemno nadležno in neprijetno lastnost in to je pljuvanje po vsem kar je slovensko. Gotovo si že zasledil kje fraze kot so "trojka prihaja", "prehitevajo nas po levi in desni", "tako oni kaj pa mi", ... in to v povezavi s čistimi neumnostmi.

Pač patetičen folk mora pljuvat po Slovenski obali ker očitno nima drugega za počet ali pa ima postavljeno prikolico nekje v Istri in hodi na isto mesto že 20 let in to je seveda edonp pravilno, ostalo pa je slabo :).

Slovenska obala je mala ampak relativno lepo vzdrževana in čisto simpatična. Ja dejstvo pa je da to niso Italjanski otoki (ne ne obstaja samo Hrvaška) je pa naše. Sam grem vsako leto kar nekajkrat na obalo k nam in v tujino.

l0wc4 ::

Zanimivo, očitno če človek ni rojen v sloveniji tega ne more razumeti. Pri nas svojo državo hvalimo in jo poveličujemo, smo ponosni na njo, pa imamo recimo politične razmere zelo podobne slovenskim.

Likalnik ::

Tudi jaz sem preživel podaljšan vikend v Portorožu...in ja sem bil razočaran...predvsem nad tem, da je vse enako kot je bilo cca 10 let nazaj, ko sem zahajal tja kot študent....ubistvu je bil v eni piceriji še natakar isti kot pred leti (to me sicer še najmanj moti)...
Gre za to, da imaš občutek, da nič ne vlagajo notri in da samo jemljejo...hrana je bila zanič (morska pica => preslano, na pici polno "ostankov" od lupin...si skoraj zob zlomil), druga restavracija lignji...žal majhna porcija in suhi lignji....šele v tretji restavraciji sem dobil dobro jed....cene pa povsod visoke (pač zastopim turistični kraj navite cene...samo naj bo še kvaliteta...)
ocvrti lignji brez priloge 11EUR...
natakarji po večini albanci....ob plaži je bil natakar, ki me ni zastopu po slovensko....pač naj bodo druge narodnosti....ni to problem...ampak, da se pogovarjava v istem jeziku bi bilo super.
Morje...poln trave in ostalih smeti...saj pobirajo travo ven...ampak še vedno premalo.

apartma..100EUR na noč brez kuhinje (je bila bolj soba kot apartma)...vrata za na balkon se niso zapirala,..si jih moral z enim železom zatakniti,....v kopalnici že nakaj ploščic odstopilo

Lansko leto sem bil v Terme Čatež...podobno poraz...samo jemlejo in nič ne vlagajo...tri dni sem bil tam, koš za smeti sredi kopališča poln, da je folk smeti vrgel na tla h košu...da ne govorim druge stvari.

Pač ne pluvam po SLO obali...povem kakšno je realno stanje.....verjamem pa, da bi bila mogoče boljša izbira kakšen Piran itd...(to še probamo in upam, da ne bom razočaran)

Albanci so okupirali obalo....restavracije, lokali, hitri prigrizki to je vse njihovo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

ripmork ::

@-žiga-: good post :)

Jaz nimam sicer nič proti slovenski obali, je pa vedno povsod grozna gužva (ker prav veliko obale pač nimamo), mene osebno predvsem to odvrača. Čez mejo je precej več izbire, če se spraviš malo dlje in greš v Dalmacijo je pa voda res nekaj popolnoma drugega. Že na pogled, kaj šele plavanje v njej.

Machete ::

Izola je smrdeče smetišče z generično albansko ponudbo. Upam, da se še dolgo tja ne vrnem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kriptobog ::

Slovensko morje je sranje, nihče ga ne mara. edino lani je bilo oh in sploh top, ko so vam dali bone in je bilo đabe :))

zmaugy ::

Slovensko morje je umazano, ponudba na obali slaba, način turizma, ki se ga grejo, je amaterski.
Na hrvaškem pa se začne z velikom bolj čistim morjem, prijaznim in profesionalnim osebjem v kampih, odlično ponudbo v restavracijah...
Pri nas sploh ne vemo, kaj se gremo.
Slovenska obala je dobra za enodnevni izlet.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

IL_DIAVOLO ::

Slovensko morje je drago, nastanitev za vec kot 2 dni pa muka.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Netrunner ::

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje?

Od kod ti ta ideja? Ja, saj se dobijo posamezniki ki roporajo tja v tri krasne, vendar na splošno dvomim da sovražijo.

Jaz osebno redko zaidem tja, pa ne zato ker bi sovražil ampak ker rad vsako leto grem nekam drugam.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Machete ::

Problem amaterizma je tudi na Bledu. Finta je, da dajo šefeti v bare in restavracije ali svoje otroke ali študentke. Vse lepo in prav, ampak problem je, da dotična mladež nima blage veze o osnovah strežbe, kaj gre v kakšen kozarec, kje je led, kje so limone, oblike velikosti kozarcov, o kavah, ene ne vejo niti kaj je ekspreso, ne poznajo pijač, ne vejo kaj sploh imajo.. itd.. Meni je to totalno mimo, če si privoščim kavo in kako grenčico (2x) za 6 eur, da mi prinese v štamperlu, kavo pa zalito z mlekom kot za krave. Pač preživiš in spiješ, ampak to je za turizem precej fail.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

FoxKnox ::

Izjava, da je slovensko morje lepo in čisto, lahko izjavi samo nekdo, ki dozdajše ni bil na "morju".

Recimo Hrvaška dalmacija z otoki, grški otoki, Egipt in da ne omenjam Karibov in Mauriciusa.
Gužva, trava in motna voda, NE , to ni morje.Potem se pri nas kopam raje v Kolpi in še posebej v Soči.
PS Sem trenutno na Pagu.Ni turistov, vse prazno, peščena plaža samo za nas, kristalno morje,sonce,NEBESA

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

zmaugy ::

Machete je izjavil:

Problem amaterizma je tudi na Bledu. Finta je, da dajo šefeti v bare in restavracije ali svoje otroke ali študentke. Vse lepo in prav, ampak problem je, da dotična mladež nima blage veze o osnovah strežbe, kaj gre v kakšen kozarec, kje je led, kje so limone, oblike velikosti kozarcov, o kavah, ene ne vejo niti kaj je ekspreso, ne poznajo pijač, ne vejo kaj sploh imajo.. itd.. Meni je to totalno mimo, če si privoščim kavo in kako grenčico (2x) za 6 eur, da mi prinese v štamperlu, kavo pa zalito z mlekom kot za krave. Pač preživiš in spiješ, ampak to je za turizem precej fail.

Eh, Bled je pa bil ob mojem zadnjem obisku kot ena lunapark turistična past. Se mi zdi čisti nesmisel hodit tja.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Ganon ::

zmaugy je izjavil:

Slovensko morje je umazano, ponudba na obali slaba, način turizma, ki se ga grejo, je amaterski.
Na hrvaškem pa se začne z velikom bolj čistim morjem, prijaznim in profesionalnim osebjem v kampih, odlično ponudbo v restavracijah..


Odličen primer zavajanja. Imaš tone slik fekalij in podobne svinjarije v hrvaškem morju in nešteto zgodb o skrajno neprofesionalnem odnosu. Ampak, ne, doma je vse slabo, v tujini pa vse odlično. Ne razumem, kaj vas žene, da tipkate neumnosti.

Bwaze6 ::

Ampak podobne težave z gnečo, z obupno ponudbo lahko srečaš tudi drugot. Kaj ti pomaga "na stotine otokov, ogromno kilometrov skoraj neobljudene narave" na Hrvaškem, če si v Dubrovniku v času prihoda večih križark? Ali v Benetkah? Ali tudi npr. v Avstriji v Hallstattu, ki so ga za svojega vzeli Azijci?

Tudi na naši obali se najde kotičke brez gužve, tudi ko vsi rinejo dol. In dobro kulinarično ponudbo.

Oberyn ::

Slovensko morje? Kero slovensko morje?

zmaugy ::

Ganon je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Slovensko morje je umazano, ponudba na obali slaba, način turizma, ki se ga grejo, je amaterski.
Na hrvaškem pa se začne z velikom bolj čistim morjem, prijaznim in profesionalnim osebjem v kampih, odlično ponudbo v restavracijah..


Odličen primer zavajanja. Imaš tone slik fekalij in podobne svinjarije v hrvaškem morju in nešteto zgodb o skrajno neprofesionalnem odnosu. Ampak, ne, doma je vse slabo, v tujini pa vse odlično. Ne razumem, kaj vas žene, da tipkate neumnosti.

Vsako leto gremo večkrat na morje na Hrvaško (v različne kraje) in vsako leto večkrat obiščemo slovensko obalo. Zelo preprosto je primerjat in iz orbite je očitno, kje je boljše.
Nisem eden tistih, ki bi trdil, da drek diši - samo zato, ker je moj.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Utk ::

Iz orbite je jasno, da je v Sloveniji boljše vse kar je lahko, glede na to kolk morja imamo in kakšno je.

zmaugy ::

Niti slučajno.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

starfotr ::

l0wc4 je izjavil:

Berem novice


Napaka št. 1.



Naše morje je kakršno je. Meni je kar kul za sem ter tja se namočit.

Mnogo raje pa imam hrvaško obalo, saj je voda boljša in tudi obala je bolj raznolika ter lepa. Raje grem na HR, če slučajno ne morem je pa tudi naša obala kul.

Pozabljate, da je bila to včasih vse naša obala. In pozabljate, da smo prebivalci sveta, torej ne oziramo se na neke meje. Greš tja, kjer ti je ok.

Pimoz ::

Pozabljate, da je bila to včasih vse naša obala.

Facepalm. Ja, Dunaj je bil tudi naša prestolnica :)
Se pa strinjam s tem, da se držiš predvsem pravila, da greš tja, kjer ti je ok. In kdo sem jaz, da bi komurkoli sodil kam rad zahaja.

hipertija ::

V prvi vrsti je zgrešena že folklora, da je poleti pač treba na morje, neglede na to kam, mora pa seveda biti HRT ali SLO, ker večina itak zna samo srbo-slovensko. Začne se seveda s potjo, taneumni gredo zjutraj, najraje na soboto... čakajo na Brezovci, potem se srenja pomakne počasi proti Obali, kjer se lepo stoji še do Dragonje ali Sečovelj... če se gre na Hrvaško, nekateri stojijo že na CP Lučko, pa potem lepo počasi nekam proti Dalmaciji. Vmes se zgražajo nad reševalnim pasom, tujci, vročino itd. dober začetek. To srenjo imajo tudi nemci ali avstrijci, vendar so vse to večinoma potomci balkancev, ki seveda jasno in glasno govorijo nemško, ker vedo da bodo tretirani drugače in da so bili zmeraj nad ostalimi.

Potem se vprašaš, zakaj slovenček pa greš na morje? Seveda zato, da se pajsaš na soncu (zelo zdravo), da prideš iz morja rjav in da sodelavcem pokažeš, kako lep pridelek si naredil s kožo. Seveda se gre tudi zato, da se ga napiješ in potem ležiš v senci cel dan, dokler zvečer ne ponoviš postopka (seveda prideš nazaj v službo zelo spočit). Eno ali drugo ponavljaš 7-14 dni, tako nekako imajo slovenčki zastavljeno.
Folk rine v kampe in se kuha, ponoči ne more spat, ker je prevroče, čez dan srka pivo iz hladilne torbe in se zgraža nad cenami v okolici, nekateri nad vročino. Moški crkutkajo v senci, ženske se pajsajo na pomolu, otroci se derejo na plaži. Tu in tam komu na dopustu poči film, in se skrega s sosedom na plaži ali apartmaju. Potem so tu tisti, ki vstajajo ob 5 zjutraj, da dobijo kruh (sploh hrvaški otoki) in da si izborijo košček prostora na plaži. Zvečer gredo na kakšno slabo pico (dobre itak dolih težko najdeš) ali lignje, kjer seveda najprej pogleda ceno, potem pa naroči po potrebi. Otroke se pelje na igrala, da dajo mir, medtem ko žena liže sladoled. Nad apartmaji so marsikateri na koncu razočarani, nekateri redki to povedo, nekaterim je v sramoto in raje hvalijo kako super je bilo. Seveda na koncu dopusta ugotovi, da je spet preplačal dopust, a kaj, tako pač mora biti - cestnina je draga, pri pijači in hrani se je nategnil, otroci so kupili par igrač in spominkov, pa si tam. Drugo leto bo boljše, do takrat pa pridno šparat... no ja, tudi takšne, ki si vzamejo kredit za to folkloro sem že videl.

To je folklora večinskega srednjega sloja Slovenije. Je komu kapnilo, zakaj takšno razočaranje nad vsem? ker je vse isto, že desetletja, nekateri ne menjajo niti lokacije.

Sicer pa Primorska je najbolj zaostala regija v SLO, gledano povsem geografsko. Toliko malo, kot se vlaga v infrastrukturo pri njih, se ne nikjer v Sloveniji in to se kaže tudi v nastanitvenih objektih (še pomnite enga videoposnetka od lani?). Tudi na splošno se precej manj vlaga v okolico, govorim o izkoriščanju površin. Cene nepremičnin požrešno drage, na njih pa raste grmovje in visoka trava. Zapeljite se enkrat malce čez obalo, pa poglejte infrastrukturo (ceste, bankine, pokošeno travo, polja, hiše) in v kakšno Prekmursko vas (prekmurje velja za neko periferijo), pa si primerjajte koliko je tam novogradenj, koliko obnovljenih starih hišk, izkoriščenih površin, čistilnih naprav, cene, gostoljubje itd.? Pa nisem prekmurec, niti ne bi želel biti.

Jaz ne zastopim nečesa. Zakaj na dopust na slabše, kot imaš doma? Če greš, greš nekam kjer bo nadgradnja, nekaj več... Folk pa rine iz pretežno urihtanega okolja na primorsko. Zato pa, kar naj bodo razočarani, ker so za mene navadni bedaki.
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

starfotr ::

Pusti folku, da dela kar mu paše.

Kaj se vmešavaš v to in ropotaš? Jaz tudi ne ropotam, da je gužva na cesti, ker se vsi furajo na šiht v LJ.

Pač, tako je.

3p ::

l0wc4 je izjavil:

Berem novice na recimo 24ur, da je bila včeraj portoroška in piranska plaža polna ljudi. Pod objavljeno novico 100 komentarjev o tem, da je morje mlakuža polna fekalij in podobno. Potem naslednja novica, kjer naši mediji vabijo na recimo hrvaško obalo, pa polno sovražnih komentarjev, da so izdajalci tisti, ki gredo k Hrvatom. A je to zavist? A je res povprečen slovenski obiskovalec hrvaške tako ponosen na to, da gre dol da mora še potem po svojem doma pljuvati?

Slovensko obalo sem obredel v celoti, tudi na hrvaški obali sem bil na precej mestih, drugje po svetu tudi po Italiji, Franciji, Španiji, Karibih, Aziji, ... v glavnem ni da ni. Ampak zanima me predvsem, zakaj sovražnost do slovenske obale. Meni je recimo Izola idealna, prav tako Piran, Koper, Portorož. Saj se ne gre samo za morje (vodo) ampak tudi za vso spremljajočo infrastrukturo.

Pa ne da bo sedaj prvi odgovor v stilu, da je mlakuža polna fekalij, ker to ni res. Ja, morje je kot mlaka, je motno, ampak so za to drugi vzroki. Kam pa ostali hodite na morje in da vam morje (kopanje) ni prvega pomena.


Naša obala je zelo ok, se strinjam z ostalimi, še posebej za sprehode in kofetkanje. Moj glas gre za Koper.

Ampak ker mi kopanje ni prvega, niti 87. pomena, hodim raje na obale bolj prijazne sprehodom. Poleti to zame pomeni sever Evrope.

TheBlueOne ::

l0wc4 je izjavil:

Kam pa ostali hodite na morje in da vam morje (kopanje) ni prvega pomena.


Na Hrvaski del, ki je blizu. Zame je nekako idealno in nostalgicno. :)

hipertija ::

starfotr je izjavil:

Pusti folku, da dela kar mu paše.

Kaj se vmešavaš v to in ropotaš? Jaz tudi ne ropotam, da je gužva na cesti, ker se vsi furajo na šiht v LJ.

Pač, tako je.

ja ampak to je odgovor na vprašanje OP-ja. Če ne bi vsi rinili obavezno na dopust SLO ali HRT obala, in bi raje šli po svetu, bi verjetno ne bilo toliko negativne energije na naše morje.
Prekle za kurnk

Utk ::

Ne dam se vsem skakat čez vikend na Maldive ali v Kolobrzeg. Verjetno pa ste tudi taki.

rejven ::

hipertija je izjavil:

V prvi vrsti je zgrešena že folklora, da je poleti pač treba na morje, neglede na to kam, mora pa seveda biti HRT ali SLO, ker večina itak zna samo srbo-slovensko. Začne se seveda s potjo, taneumni gredo zjutraj, najraje na soboto... čakajo na Brezovci, potem se srenja pomakne počasi proti Obali, kjer se lepo stoji še do Dragonje ali Sečovelj... če se gre na Hrvaško, nekateri stojijo že na CP Lučko, pa potem lepo počasi nekam proti Dalmaciji. Vmes se zgražajo nad reševalnim pasom, tujci, vročino itd. dober začetek. To srenjo imajo tudi nemci ali avstrijci, vendar so vse to večinoma potomci balkancev, ki seveda jasno in glasno govorijo nemško, ker vedo da bodo tretirani drugače in da so bili zmeraj nad ostalimi.


-vsakemu svoje, jaz brez morja poletja nočem, letos sem bil skupaj od prvomajskih do sedaj 23 dni, glavni dopust bo tudi na morju. Term se izogibam, ker mi ne pašejo (občasno kako kopanje ali eno noč za prespat zaradi otroka, ker mu je všeč), bohinj bi koristil večkrat kot ga pa me pot do tja ubija (mimo bleda), Bled me ne zanima. Bovec/Kobarid, je bomba z izleti (mulc se malo naveliča), tudi jezera v Avstriji. Spomladi/jeseni pa bolj mesta po EU.

Potem se vprašaš, zakaj slovenček pa greš na morje? Seveda zato, da se pajsaš na soncu (zelo zdravo), da prideš iz morja rjav in da sodelavcem pokažeš, kako lep pridelek si naredil s kožo. Seveda se gre tudi zato, da se ga napiješ in potem ležiš v senci cel dan, dokler zvečer ne ponoviš postopka (seveda prideš nazaj v službo zelo spočit). Eno ali drugo ponavljaš 7-14 dni, tako nekako imajo slovenčki zastavljeno.
Folk rine v kampe in se kuha, ponoči ne more spat, ker je prevroče, čez dan srka pivo iz hladilne torbe in se zgraža nad cenami v okolici, nekateri nad vročino. Moški crkutkajo v senci, ženske se pajsajo na pomolu, otroci se derejo na plaži. Tu in tam komu na dopustu poči film, in se skrega s sosedom na plaži ali apartmaju. Potem so tu tisti, ki vstajajo ob 5 zjutraj, da dobijo kruh (sploh hrvaški otoki) in da si izborijo košček prostora na plaži. Zvečer gredo na kakšno slabo pico (dobre itak dolih težko najdeš) ali lignje, kjer seveda najprej pogleda ceno, potem pa naroči po potrebi. Otroke se pelje na igrala, da dajo mir, medtem ko žena liže sladoled. Nad apartmaji so marsikateri na koncu razočarani, nekateri redki to povedo, nekaterim je v sramoto in raje hvalijo kako super je bilo. Seveda na koncu dopusta ugotovi, da je spet preplačal dopust, a kaj, tako pač mora biti - cestnina je draga, pri pijači in hrani se je nategnil, otroci so kupili par igrač in spominkov, pa si tam. Drugo leto bo boljše, do takrat pa pridno šparat... no ja, tudi takšne, ki si vzamejo kredit za to folkloro sem že videl.


-Sonce?kar me slučajno ujame ali na kolesu. Barve ne rabim. Ležim zelo malo, na plaži se ne spomnim kdaj sem nazadnje ležal (tud mulc poskrbi za to. Imam atrijski apartma praktično ob morju, še vedno pa uzivam v kampiranju (in mi je bolj prijetno)tako, da vsako leto pade dalmacija (glamp, mobilna bajtica, ali tudi šotor). Cene so za moje pojme ok( bajte glamp je kar drag, ostalo pocen) in za lokacije še vedno poceni, o cestnini ne bom zgubljal besed, s seboj razen treh litrov vode nikoli ne nesem ničesar. Dol pa tud ne jem špagetov en teden.

To je folklora večinskega srednjega sloja Slovenije. Je komu kapnilo, zakaj takšno razočaranje nad vsem? ker je vse isto, že desetletja, nekateri ne menjajo niti lokacije.


-stalno iste lokacije tudi meni ne pašejo (vikend pač je jebat ga), enim pa. Velik razočaranih dol ne vidim.


Sicer pa Primorska je najbolj zaostala regija v SLO, gledano povsem geografsko. Toliko malo, kot se vlaga v infrastrukturo pri njih, se ne nikjer v Sloveniji in to se kaže tudi v nastanitvenih objektih (še pomnite enga videoposnetka od lani?). Tudi na splošno se precej manj vlaga v okolico, govorim o izkoriščanju površin. Cene nepremičnin požrešno drage, na njih pa raste grmovje in visoka trava. Zapeljite se enkrat malce čez obalo, pa poglejte infrastrukturo (ceste, bankine, pokošeno travo, polja, hiše) in v kakšno Prekmursko vas (prekmurje velja za neko periferijo), pa si primerjajte koliko je tam novogradenj, koliko obnovljenih starih hišk, izkoriščenih površin, čistilnih naprav, cene, gostoljubje itd.? Pa nisem prekmurec, niti ne bi želel biti.


-to se mi niti ne da več. Location, location, location.

az ne zastopim nečesa. Zakaj na dopust na slabše, kot imaš doma? Če greš, greš nekam kjer bo nadgradnja, nekaj več... Folk pa rine iz pretežno urihtanega okolja na primorsko. Zato pa, kar naj bodo razočarani, ker so za mene navadni bedaki.


Na slabše kako? Če maš doma 100" Tv ne boš sel nikol nikamor, kjer nimajo vsaj takega? nadgradnja mnogim pomeni marsiakaj drugega, stress free, sprememba okolja, klime, dnevnih navad, itd...Men osebno se tud trave okol bajte ne da porezat, enostavno nisem za to, da bom doma bajto rihtal (pa je generalno urejena), rajši grem na izlet nekam, pa tud če trava pa šavje raste.

hipertija ::

Utk je izjavil:

Ne dam se vsem skakat čez vikend na Maldive ali v Kolobrzeg. Verjetno pa ste tudi taki.

Ne, ampak tudi italijanska obala je lahko zelo lepa... a žal srbohrvaščina ne pomaga prav dosti. Italija ima tudi veliko lepih jezer za kopat, enako avstrija, tudi slovenija ima kar nekaj neobljudenih. Lepo je tudi na Blatnem jezeru... nekoč je bil Balaton res ciganija, danes pa si lahko gredo primorci malo pogledati, kako se uredi plaža, apartmaji, okolica, gost. ponudba, prijaznost - cene pa bistveno prijaznejše.

@rejven, si eden redkih. Tudi jaz, če grem, grem na ta način - pa še to raje jeseni ali spomladi. Marsikdo ne ve, kako lepo je lahko ob Obali ravno takrat, ko je pri nas že hladno, tam pa se da podaljšati poletno sezono za najmanj mesec
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

pirat ::

Machete je izjavil:

Problem amaterizma je tudi na Bledu. Finta je, da dajo šefeti v bare in restavracije ali svoje otroke ali študentke. Vse lepo in prav, ampak problem je, da dotična mladež nima blage veze o osnovah strežbe, kaj gre v kakšen kozarec, kje je led, kje so limone, oblike velikosti kozarcov, o kavah, ene ne vejo niti kaj je ekspreso, ne poznajo pijač, ne vejo kaj sploh imajo.. itd.. Meni je to totalno mimo, če si privoščim kavo in kako grenčico (2x) za 6 eur, da mi prinese v štamperlu, kavo pa zalito z mlekom kot za krave. Pač preživiš in spiješ, ampak to je za turizem precej fail.

Ja, jaz tudi ne vem, kaj je ekspreso. Kaj pa je to? Kava namreč ni. Seveda čudno gledajo, ko naročaš ekspreso... Kaj pa ko naročiš linomado, kotko ali kozarec vena? Takrat razumejo iz prve?

Netrunner ::

hipertija je izjavil:

V prvi vrsti je zgrešena že folklora, da je poleti pač treba na morje, neglede na to kam, mora pa seveda biti HRT ali SLO, ker večina itak zna samo srbo-slovensko. Začne se seveda s potjo, taneumni gredo zjutraj, najraje na soboto...


Tema ne govori o temu ali moraš ali ne iti na morje ampak zakaj kao "Slovenci sovražijo slovensko morje". Morje je zakon in če nekdo raje preživi poletje v hribih kar naj, jaz podpiram to, da se gre vsako leto vsaj 1x na morje (Niče ne pravi da moraš).Ljudi, ki grejo v soboto zjutraj ne moreš označiti za neumne saj nekateri žal nimajo dosti fleksibilnosti kar se tega tiče.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

hipertija ::

Netrunner je izjavil:

hipertija je izjavil:

V prvi vrsti je zgrešena že folklora, da je poleti pač treba na morje, neglede na to kam, mora pa seveda biti HRT ali SLO, ker večina itak zna samo srbo-slovensko. Začne se seveda s potjo, taneumni gredo zjutraj, najraje na soboto...


Tema ne govori o temu ali moraš ali ne iti na morje ampak zakaj kao "Slovenci sovražijo slovensko morje". Morje je zakon in če nekdo raje preživi poletje v hribih kar naj, jaz podpiram to, da se gre vsako leto vsaj 1x na morje (Niče ne pravi da moraš).Ljudi, ki grejo v soboto zjutraj ne moreš označiti za neumne saj nekateri žal nimajo dosti fleksibilnosti kar se tega tiče.

ni res, to je odgovor na vprašanje. Ker če ti ne znaš na dopust drugače, kot na slovensko obalo ali pa hrvaško obalo, zato ker to počnejo drugi in ker si pač videl vse kolege na FB in IG, v resnici pa si nezadovoljen je to točno razlog za godrnjanje.
Prekle za kurnk

kriptobog ::

hipertija je izjavil:

V prvi vrsti je zgrešena že folklora, da je poleti pač treba na morje, neglede na to kam, mora pa seveda biti HRT ali SLO, ker večina itak zna samo srbo-slovensko. Začne se seveda s potjo, taneumni gredo zjutraj, najraje na soboto... čakajo na Brezovci, potem se srenja pomakne počasi proti Obali, kjer se lepo stoji še do Dragonje ali Sečovelj... če se gre na Hrvaško, nekateri stojijo že na CP Lučko, pa potem lepo počasi nekam proti Dalmaciji. Vmes se zgražajo nad reševalnim pasom, tujci, vročino itd. dober začetek. To srenjo imajo tudi nemci ali avstrijci, vendar so vse to večinoma potomci balkancev, ki seveda jasno in glasno govorijo nemško, ker vedo da bodo tretirani drugače in da so bili zmeraj nad ostalimi.

Potem se vprašaš, zakaj slovenček pa greš na morje? Seveda zato, da se pajsaš na soncu (zelo zdravo), da prideš iz morja rjav in da sodelavcem pokažeš, kako lep pridelek si naredil s kožo. Seveda se gre tudi zato, da se ga napiješ in potem ležiš v senci cel dan, dokler zvečer ne ponoviš postopka (seveda prideš nazaj v službo zelo spočit). Eno ali drugo ponavljaš 7-14 dni, tako nekako imajo slovenčki zastavljeno.
Folk rine v kampe in se kuha, ponoči ne more spat, ker je prevroče, čez dan srka pivo iz hladilne torbe in se zgraža nad cenami v okolici, nekateri nad vročino. Moški crkutkajo v senci, ženske se pajsajo na pomolu, otroci se derejo na plaži. Tu in tam komu na dopustu poči film, in se skrega s sosedom na plaži ali apartmaju. Potem so tu tisti, ki vstajajo ob 5 zjutraj, da dobijo kruh (sploh hrvaški otoki) in da si izborijo košček prostora na plaži. Zvečer gredo na kakšno slabo pico (dobre itak dolih težko najdeš) ali lignje, kjer seveda najprej pogleda ceno, potem pa naroči po potrebi. Otroke se pelje na igrala, da dajo mir, medtem ko žena liže sladoled. Nad apartmaji so marsikateri na koncu razočarani, nekateri redki to povedo, nekaterim je v sramoto in raje hvalijo kako super je bilo. Seveda na koncu dopusta ugotovi, da je spet preplačal dopust, a kaj, tako pač mora biti - cestnina je draga, pri pijači in hrani se je nategnil, otroci so kupili par igrač in spominkov, pa si tam. Drugo leto bo boljše, do takrat pa pridno šparat... no ja, tudi takšne, ki si vzamejo kredit za to folkloro sem že videl.

To je folklora večinskega srednjega sloja Slovenije. Je komu kapnilo, zakaj takšno razočaranje nad vsem? ker je vse isto, že desetletja, nekateri ne menjajo niti lokacije.

Sicer pa Primorska je najbolj zaostala regija v SLO, gledano povsem geografsko. Toliko malo, kot se vlaga v infrastrukturo pri njih, se ne nikjer v Sloveniji in to se kaže tudi v nastanitvenih objektih (še pomnite enga videoposnetka od lani?). Tudi na splošno se precej manj vlaga v okolico, govorim o izkoriščanju površin. Cene nepremičnin požrešno drage, na njih pa raste grmovje in visoka trava. Zapeljite se enkrat malce čez obalo, pa poglejte infrastrukturo (ceste, bankine, pokošeno travo, polja, hiše) in v kakšno Prekmursko vas (prekmurje velja za neko periferijo), pa si primerjajte koliko je tam novogradenj, koliko obnovljenih starih hišk, izkoriščenih površin, čistilnih naprav, cene, gostoljubje itd.? Pa nisem prekmurec, niti ne bi želel biti.

Jaz ne zastopim nečesa. Zakaj na dopust na slabše, kot imaš doma? Če greš, greš nekam kjer bo nadgradnja, nekaj več... Folk pa rine iz pretežno urihtanega okolja na primorsko. Zato pa, kar naj bodo razočarani, ker so za mene navadni bedaki.


Sj ne, da pol evrope hodi na hrvaško obalo poleti. Sploh švabi in čehi. :))
Hrvaška je čist kul, ogromno lepe obale in plaže. Meni je kul Dalmacija, grem na vsake tolk časa malo dol pogledat, drugače je pa top kaka Grčija, če greš v kak bolj neturističen konec, da ni gužve. Zelenortski so mi bili tudi kul. Za poletno osvežitev in poležavanje čist top. Pozimi si pa privoščim daljši dopust v tropih. Zame ni boljšega kot dopustovanje v tropih.

Pimoz ::

Pol Evrope? In po tvoje pol Evrope sestavljajo Nemci in Čehi?

hipertija ::

Strinjam se, da je hrvaška obala ena najlepših, pa sem videl veliko sveta... glede razvitosti pa ne bi raje.
Prekle za kurnk

digitalcek ::

Dvakrat kliknil enak tekst. Sorry.

Zgodovina sprememb…

ViperR ::

Morje je katastrofalno pri nas, na vodi plava trava in umazanija, da se ne mores niti normalno kopat. Ce pa gres naprimer na drugo stran zaliva do kanegre pa ze cisto morje.

Pa da ne govorim o tem, da ce gres v Koper na plazo bos vidu same albance. Na igriscu otroci cist brez kulture, preklinjajo, pa ko neki klosarji visijo na igralih po ceu dan.

bambam20 ::

Likalnik je izjavil:


ocvrti lignji brez priloge 11EUR...


Toliko so tudi v Ljubljani. Dejansko hrana je v Portorožu zelo poceni. V Piranu pa ne več.

gruntfürmich ::

kriptobog je izjavil:

Sj ne, da pol evrope hodi na hrvaško obalo poleti. Sploh švabi in čehi. :))

saj ne da nimaš pojma kam dejansko vodijo turistični tokovi zahodne evrope, sploh tistih z malo bolj debelo denarnico... na hrvaško sigurno ne, da se bodo 5 ur cijazili čez lučko. to ti vidiš običajne gasterbajterje in reveže.

skratka da povzamemo glavno vprašanje, kdo hodi na hrvaško morje. v glavnem jugonostalgiki, folk z apartmaji ki je zabetoniran sredi novega naselja, ter zastonjkarji ki se zaenkrat še šlepajo na poceni cenah in hrano iz prtljažnika.

govoriti da je morje čisto zna biti zelo triky, ker je vsako leto afera z izpustom fekalij. pa še treba je vedet da hrvaška nima čistilnih naprav; še za svoje ljudi ne, kaj šele za 10mio dodatnih turistov. skratka kopate se v lastnem dreku, le da tega ne opazite. ves tisti drek potem seveda priplava v slovenijo, le s to razliko da pri nas so čistilne in se kopate v tujem dreku, ne lastnem.

drugo, ponudba. slaba ali še slabša kot v sloveniji. spomnimo se afere s filipinci za hrvaški turizem (aja, slovenčki s spominom zlate ribice tega ne zmorejo). skratka v hrvaškem turizmu delajo samo najbolj obupani. in takšen je seveda potem odnos do slovenskih turistov, ki so kot ščurki; bolj jih preganjaš in hodiš po njih, še vedno bodo prišli. ampak ok, če vam je všeč 'morska hrana', katera je iz celega sveta, namreč sredozemska opustošena mlakuža in predvsem jadran poleti ne bi prehranil niti hrvatov, kaj šele turistov... ampak ok, če vam je to všeč pa naj bo.

je pa seveda potrebno povedat da kar se tiče same obale in nekaterih starih mest je na hrvaškem kaj za videt in doživet. in sam nimam niti ene same slabe izkušnje na hrvaški obali, edino s to razliko da se včasih počutim kot zadnji gost; pri tem je verjetno bolje če rečeš guten tag.

skratka na hrvatijo hodijo tisti ki so zadovoljni z najslabšim. in to je večina slovenčkov. in to je tudi razlog da je hrvaška tako priljubljena.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hipertija ::

gruntfürmich - pozabil si dodati, stara hrvaška mesta (ki so jih ipak izgradili Italijani)...

drugače pa tvoj zapis generalno gledano drži tako zelo, da si sam dodal piko na i mojemu komentarju. Morda malce pretirano, a zelo lep prikaz. In tudi ti si dal lep odgovor OPju.
Prekle za kurnk

c3p0 ::

Ga ne sovražim, a grem raje v tujino. Npr. Grčija oktobra je idealna, ni gneče, cene padejo. Hrana v SI in HR mi je preveč enolična, brezvezna. Pommes iz pakla, slabo začinjena solata, neka riba, zeh.

V Grčiji, Španiji ipd., na vsakem štantu jem boljše in ceneje, od navadnega girosa, fave, tapasov itd. naprej. In ni vse najceneje iz bližnjega lidla.

gruntfürmich ::

jst dejansko vedno uživam poleti, ko se slovenska mesta spraznijo ker vsi rinejo na hrvatijo, je pravi balzam za oči in ušesa... zelo spokojno. potem pa sredi avgusta že ta folk nazaj rine, glasno in bebavo obuja spomine na morje tako kot vsako leto... kot v matrici, kot da vsako leto gledaš isti film in vsi so zadovoljni za še eno leto...

me pa jezi da so pa tudi gneče na slovenskih turističnih točkah, tega pa nimam rad. bi jih vse nagnal na hrvatijo; večina itq ne vidi razlike...:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

gruntfürmich je izjavil:


je pa seveda potrebno povedat da kar se tiče same obale in nekaterih starih mest je na hrvaškem kaj za videt in doživet. in sam nimam niti ene same slabe izkušnje na hrvaški obali, edino s to razliko da se včasih počutim kot zadnji gost; pri tem je verjetno bolje če rečeš guten tag.


Sicer kakih 5 let že nisem bil tam, a nisem tega doživel, le prijaznost. Sem pa bil vedno južno od Splita. Što južnije, to tužnije tu ne drži. Seveda pa je odnos primeren tudi tvojemu obnašanju. Kak napihnjen žabar, ki misli da bo za to uro, dve natakarjev šef, doživi primeren odziv ali celo namerno slabo postrežbo.

Netrunner ::

hipertija je izjavil:


ni res, to je odgovor na vprašanje. Ker če ti ne znaš na dopust drugače, kot na slovensko obalo ali pa hrvaško obalo, zato ker to počnejo drugi in ker si pač videl vse kolege na FB in IG, v resnici pa si nezadovoljen je to točno razlog za godrnjanje.

Kaj z "ti" se nanašaš name?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428429 (2060) Pithlit
»

Hrvaška - cene piva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11215939 (11969) Goran's Blog
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17038150 (28194) ThinkPad
»

kje je čar morja? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26143017 (35393) opeter
»

Imate res za dopust evre? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6812118 (9621) KaiV6

Več podobnih tem