» »

Lovska kamera za nadzor nad zemljiščem

Lovska kamera za nadzor nad zemljiščem

i33a ::

Pozdravljeni,
kupujem lovsko kamero za nadzor nad zemljščem (njiva) in lopa zaradi kraj v preteklosti.
Zanima me kaj svetujete? Na parceli nimam elektrike ali WiFi signala.
Super bi bilo, če bi se sprožila ob prihodu živali in ljudi ter to posnela,da ne rabim pregledovati toliko ur posnetkov.
Nočno delovanje je plus, ni pa nujno. Prav tako ni treba, da je video zelo visoke kvalitete.
Glede cene pa nebi rad pretiraval, sploh ker obstaja možnost, da tudi kamera "izgine", če bo opažena.

Lep pozdrav in hvala za nasvete.

chort ::

Opisal si praktično katerokoli lovsko kamero ;)
Sam imam Bushnell Trophy Cam HD, pa ni bistveno boljša od sosedovega kitajca, zmore pa vse našteto.
Če že jemlješ, vzami tako z invisible IR (imajo par različnih valovnih dolžin IR svetilke, pri nekaterih se dejansko vidi fleš, čeprav je infrardeč), da ne bo kamera takoj opažena.

i33a ::

Aha, hvala. Bom pozoren, da bo imela invisible IR.

Zanima me kako dobro imajo razvito to prepoznavo premikanja?
Da se ne proži že, ko se senca premika čez dan itd..

misticnimrk ::

Lovske kamere pridejo na baterije in shranjujejo slike/video na pomnilniško kartico. Nekatere imajo opcijo pošiljanja v oblak preko mobilne povezave...
Po navadi je tako, da si lahko nastaviš občutljivost zaznavanja premikanja. Nočni način je skoraj vedno zraven. Kvaliteta video postnetka/ slike je FHD kar ena klasika..

Nazadnje kar sem gledal so na aliexpress različni modeli noname lovnskih kamer, ki jih dobiš tudi po slovenskih (spletnih in fizičnih) trgovinah z kar lepo maržo...
Kakšnih večjih razlik med njimi nisem opazil... interface je praktično enak, kamera (tipalo, zaslonka,...) enaka, edino IR se ponavadi razlikuje (število in moč IR luči)

i33a ::

@misticnimrk - Torej se bolj splača za moj namem vzeti eno iz Aliexpressa in bo čisto zadoščala?

Likalnik ::

Se pa dogaja velikokrat false alarm..kar pomeni, da se kamera čez dan lahko sproži že zaradi sence...ponoči pa zaradi komarja.
ja ima možnost, da nastaviš koliko naj bo občutljivo...ampak se potem dogaja, da se tudi ob prihodu človeka ne sproži.

pač tako je...poceni kamere so bolj tako tako...lahko opazuješ okolico live...lahko pa prav tako pričakuješ veliko false alarmov.

dobra kamera pa zahteva €€€€

i33a ::

Aha, no kak false alarm bom že preživel. V kolikor tega ni toliko, da se praktično ne da več pregledati vseh posnetkov.

Obstaja kak software, ki bi potem na računalniku to gledal namesto mene in še dodatno filtriral false alarme?

Machete ::

Lahko gledaš tudi wifi kamere (plus solar panel), večina ima itak SD reže, kjer snemajo gibanje.
Ravno gledam zase, sicer za podoben namen, vendar imam wifi. Reolink ima kolikor sem pregledal najbolj zmogljive nastavitve, software in protokole. Makspro ima dobre cene, celo boljše kor Relolink direkt.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

i33a ::

Tole s solarnim panelom mogoče mal odpade, ker bi želel, da ostane skrita.
Drugače pa dobra ideja :)

misticnimrk ::

i33a
nevem, verjetno da ja... zbiram pogum da naročim tudi sam...
Počasi bo sezona robutanja sadja & zelenjave, tako da bi bilo potrebno se dokončno opogumit...


Je pa res to, kar je poudaril Likalnik... False alarmi se bodo pojavljali... trigger nastavis na "sweet spot" in enkrat na teden / dva tedna prečekiraš kaj je novega...

Nevem če, si pradstavljam da se da drugače kot s pregledom ločit false alarme - al delaš to ti ali "AI" ... edino kar je, sebi bolj zaupaš kot AI.

chort ::

Prožilec je pri večini kamer na IR senzor gibanja, zato je tudi false alarm zelo podobne narave kot pri luči na IR senzor. Pri postavitivi pazim le, da ni preblizu kamere kakšna veja, ki bi zaradi nihanja lahko sprožila kamero. Sicer imam običajno na približno tretjini slik dejansko živali, torej se niti ne proži tako zelo divje.

Na hišni kameri sem se igral z zaznavanjem gibanja, pa je vsaj za moje potrebe ZoneMinder preveč trigger-happy, sploh v primerjavi z IR senzorjem :)

Likalnik ::

Machete je izjavil:

Lahko gledaš tudi wifi kamere (plus solar panel), večina ima itak SD reže, kjer snemajo gibanje.
Ravno gledam zase, sicer za podoben namen, vendar imam wifi. Reolink ima kolikor sem pregledal najbolj zmogljive nastavitve, software in protokole. Makspro ima dobre cene, celo boljše kor Relolink direkt.


Jaz imam okoli hiše 6 Reolink kamer...pač zadeva je v redu...dela stabilno...jaz po večini uporabljam mobitel in preko mobitela gledam posnetke...(TV, PC praktično nič)

kot sem rekel zadeva dela v redu...potrebno se bo malo poigrati z nastavitvami...prav tako je potrebno biti pozoren kakšno kvaliteto posnetka ti snema...in koliko imaš prostora na disku...meni snema 24/7 na max kvaliteti...kar pomeni da mi shranjuje 7 dni za nazaj...potem pa presnemava sproti...
ko pregleduješ posnetke si lahko označiš, da ti prikaže samo alarme...in tiste potem hitro preletiš, če je bilo kaj zanimivega.

sem imel na začetku nastavljeno, da ti javi ko se kakšno gibanje dogaja...pa je pri 6ih kamerah skos piskalo..tako, da sem odklopil...kot sem napisal preveč false alarmov...imam pa raje naštimano bolj občutljivo in da vse posname...kot pa premal pa da se ne vklopi.

kar moraš še merkati so pajkove mreže...redno jih pletejo čez lečo tako, da jih boš moral odstranjevati (govorim za to, da ne boš kamere montiral 10m visoko potem pa do nje ne boš več prišel brez gasilske lestve)

Machete ::

Aha, samo imaš potem recorder s HDDjem ane? A se da brez naštimat, da ti na pc disk shranjuje? Lahko na zs
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Likalnik ::

ja na HDD shranjuje (NVR)...lahko pa shranjuješ na sd card...vsaka kamera ima to možnost.

lahko tudi shranjuješ recimo na Synology NAS

Machete ::

Kaj pa PC v istem omrežju? Naj bi se dalo? Recorder mi je malo drag, ker bom dal samo eno za sedaj. (Pa dve dislocirani na drugem omrežju).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SambaShare ::

Machete je izjavil:

Kaj pa PC v istem omrežju? Naj bi se dalo? Recorder mi je malo drag, ker bom dal samo eno za sedaj. (Pa dve dislocirani na drugem omrežju).


Lahko če nanj postaviš FTP server. Bo pa moral delati 24/7. Če govorimo za reolink, BTW zdaj imajo deal na par modelov (uradna stran, pošiljajo iz Nemčije).

https://support.reolink.com/hc/en-us/ar...

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

Tako je..naj bi se dalo (nisem nikoli probaval)...mora pa laufati 24/7

SambaShare ::

@Machete
Imam naročen par, če se ti da počakati lahko poročam kako je s FTP (upam na petek). Tudi mislim nastaviti tako konfiguracijo.

Zgodovina sprememb…

Kvinta ::

Torej s to kamero na koncu vidiš kak ti divjad škodo dela ti pa misliš da ti cigani kradejo 8-O
A.C.A.B


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hikvision, 5MP IP kamera

Oddelek: Kaj kupiti
467677 (3198) b3D_950
»

Nadzorne kamere WIFI

Oddelek: Kaj kupiti
3710036 (5467) TOP
»

Video nadzor - kaj kupiti? (snemalnik, kamere)

Oddelek: Kaj kupiti
172698 (2145) Karen
»

Kateri alarmni sistem in video nadzor

Oddelek: Pomoč in nasveti
104459 (4056) LeQuack

Več podobnih tem