» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
114 / 218
»»

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

... skozi civilizacijske norme pomagamo, neumnim, nesposobnim in revnim, da živijo in se PLODIJO naprej, če je še točka 1 nekako etično ok, pa se mi zdi točka 2 (razplod takih ljudi) preprosto nedopustna, glede na to da jih potem mora zaradi pomanjkanja vzgoje, ali dednih bolezni in slabih genov, vzdrževat spet država...

Nisi prvi in ne edini, ki tako razmišlja. Problem bi verjetno nastal, če se sam znajdeš v tej kategoriji neumnih, nesposobnih in revnih (verjetno sem sodijo še bolni, invalidi in še kdo). Če to tvojo tezo razviješ naprej je dejansko potem rešitev za civilizacijo kloniranje in prepoved naravnega razmnoževanja. Kloniraš samo najboljše posameznike te vrste in problem rešen. Bo pa na koncu evolucija odločila, če je bila to dobra rešitev. Dinozavri so bili nekoč gospodarji tega planeta, danes so samo še CGI in kakšne kosti v muzejih.

In ko enkrat naokrog hodijo samo najlepši in najbolj sposobni posamezniki te vrste se zastavi vprašanje...KDO ZA VRAGA NAM BO SEDJA ODVAŽAL SMETI IN ODMAŠEVAL WC ŠKOLJKE? :)):|

pa ne vem če si kdo želi, da se tisoč Pahorjev ali Mesecev sprehaja po Ljubljani? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

fikus_ ::

Ne rabiš kloniranja, je že naravna selekcija dovolj, tako kot npr. vzgoja nove pasme psa.

/S off
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

... skozi civilizacijske norme pomagamo, neumnim, nesposobnim in revnim, da živijo in se PLODIJO naprej, če je še točka 1 nekako etično ok, pa se mi zdi točka 2 (razplod takih ljudi) preprosto nedopustna, glede na to da jih potem mora zaradi pomanjkanja vzgoje, ali dednih bolezni in slabih genov, vzdrževat spet država...

Nisi prvi in ne edini, ki tako razmišlja. Problem bi verjetno nastal, če se sam znajdeš v tej kategoriji neumnih, nesposobnih in revnih (verjetno sem sodijo še bolni, invalidi in še kdo). Če to tvojo tezo razviješ naprej je dejansko potem rešitev za civilizacijo kloniranje in prepoved naravnega razmnoževanja. Kloniraš samo najboljše posameznike te vrste in problem rešen. Bo pa na koncu evolucija odločila, če je bila to dobra rešitev. Dinozavri so bili nekoč gospodarji tega planeta, danes so samo še CGI in kakšne kosti v muzejih.

In ko enkrat naokrog hodijo samo najlepši in najbolj sposobni posamezniki te vrste se zastavi vprašanje...KDO ZA VRAGA NAM BO SEDJA ODVAŽAL SMETI IN ODMAŠEVAL WC ŠKOLJKE? :)):|



Problem je ker gremo vedno v ekstreme (čeprav za ene je tudi moja ideja ekstrem) ampak to kar pišeš glede kloniranja je seveda neumnost.

Tvoja težava glede odvažanja smeti in čiščenja WC školjk pa reši ponudba in povpraševanje... dajte dobre plače in čistilci WC školjk ali odvažalci smeti smo lahko kar sami 8-)

Kot pravim ironično je da mi rešujemo neke težave katerih rešitev je na čisto drugem vidiku in spektru.

Recimo da ponovim vprašanja ki si jih zastavljamo v Sloveniji:

1. Problem zdravstva? Porabimo ogromno za zdravstvo, imamo luknjo, proračun doplačuje, itd...
2. Problem nepremičnin? Baje je premalo nepremičnin za mlade??? Rešujemo ta problem?
3. Problem ZPIZ, dvigamo upokojitveno starost, penzije so slabe, manjko v ZPIZ blagajni... Doplačuje proračun
4. Problem manjka domov upokojencev in drage oskrbe, rešujemo z gradnjo, neko integrirano oskrbo, drago plačujemo Pomoč na Domu, osebno asistenco invalidom itd...

In kaj je ultimativna rešitev za te probleme? Krajšanje življenjske dobe!

Vsi ti problemi imajo skupen imenovalec, predolgo življenje ljudi! Ali pa PRISILNO podaljševanje življenja (vegetiranje, odsotnost evtanazije)

Zdaj pa pomisli. Ko greš v penzijo pri 65tih pač humano obrazložimo ljudem, da zdravstva zate več ni, razen za akutne poškodbe zlomov itd... torej po 65tem živiš tako dolgo kot tvoje telo brez medicine ZMORE glede na tvoje prehranjevalne navade ipd... Hkrati omogočimo ljudem evtanazijo če so kronično bolni ali invalidi (če nimajo denarja da se vzdržujejo ali jih svojci)

1. Problem zdravstva izgine... naenkrat bo obremenitev 70% manjša, zdravniki se bodo lahko posvečali mlajšim in reševali zaplete tam hitreje in izboljšali kvaliteto AKTIVNEGA časa človeškega življenja
2. Problem nepremičnin izgine, kajti dedovanje nastopi prej
3. Problem ZPIZ izgine, saj bi ljudje brez zdravil umrli prej in bi manj časa izplačevali penzijo (dejansko zdaj itak plačujemo dalj časa kot vplačajo)
4. Manjka domov več ni saj ga notri ne zasedajo ljudje ki bi umrli brez umetnega podaljševanja

Torej večino problemov izvira iz dejstva da je zaradi zdravstva povišana življenjska doba, kar bremeni CELOTEN sistem... Še hujša težava je v tem da itak večina 70, 80, 90 letnikov ki živijo niso več KVALITETNO živi ampak omejeno ali celo nekvalitetno...

To je DEJSTVO in to hromi celoten državni sistem in proračun, žal pa ljudje tega ne vidijo oz. noben ne upa povedat na glas.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

Kaj to imaš že napisan manifest? :)

Glede evtanazije se strinjam. V razumnih okvirih bi morala to biti človekova pravica. Mučiti ljudi v nedogled za potrebe neke medicinske znanosti in kvazi človečnosti je bedarija.

Mato989 ::

Jap... Moral bi sestavit v neko koherentno celoto in predstavit strankam da naj začenjo mislit v smeri pravih rešitev ne kvazi da se delajo da delajo

Kakorkoli... ne vidim kako bo brez recesije inflacija drugo leto manj kot 5%...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

V bistvu ravno mladih ni treba zdraviti, pustimo mehanske poškodbe. Ker se ti to kasneje potencira in imaš problematičnega penzionista.
Normalen človek mora brez vsakih problemov funkcionirati od pubertete do penzije. Brez dohtarjev. Tudi potem teh ne rabi dosti, če je bilo prej bp.

Zakaj za vraga moramo reševati stanovanjske probleme? To je stvar trga in osebnih preferenc iskalcev. Kaj ima država s stanovanji? Dovoli gradnjo in to je to.
Ne pa da kandidat za predsednika države nabija, da bo reševal stanovanjski problem!? Noro do kraja.
Takisto velja za domove za starejše.

Sicer vse kar mato nabija, nabija zato, da naj bi se pobralo drugim in njemu dalo. Tako bi on reševal svojih jurja osemsto bruto.
Ker, baje, on pa že ne bo star in pomoči potreben. Pri tako gromozansko veliki plači, verjetno že ima zagotovljena sredstva za penzijo, nadstandardno zdravstvo in oskrbo.
Čeprav je bolj verjetno, da ga čaka štrik ali zvonik. Če bo do tega prišlo, kar on zagovarja.

Drugače brez veze potrošenih preko 100 strani. Inflacija je najboljše, kar se je lahko zgodilo. Zanemarimo kripto udarjence.
Denarja dobesedno kot solate, nikoli ga še ni bilo toliko. Privoščiš si lahko praktično vse. Problem je le, če lahko dobiš, ne s čim kupiti.
Bojte se deflacije, resno. Ker zna priti.

Malidelničar ::

feryz: Deflacija je lahko hitro težava, se strinjam.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mato989 ::

Malidelničar je izjavil:

feryz: Deflacija je lahko hitro težava, se strinjam.


Deflacija je težava samo če imaš tak sistem da je težava, sicer ni...

Deflacija dejansko učinkuje pozitivno na reševanje planeta 8-)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

In negativno na reševanje tebe. Zdaj pa izberi, kaj ti je ljubše.
Tudi to, da ohranja planet, je pod vprašanjem. Počakaj da zakurblajo motorke v Tivoliju, boš potem povedal, če se ti zdi to dobro za planet.

hbgqzR ::

dronyx je izjavil:


Ja, ne vem, daj pisat svoji ljubici Kristini, saj imas menda njen email :-)

dronyx ::

hbgqzR je izjavil:

Ja, ne vem, daj pisat svoji ljubici Kristini, saj imas menda njen email :-)

ECB ima svoj uradni e-naslov, kamor jim tudi ti lahko kaj napišeš. So pa verjetno vsi še vedno na prisilnem dopustu, vsaj glede na inflacijo, ki je na nivoju manj razvitih ekonomij.

hbgqzR ::

Cemu bi jim jaz kaj pisal? Preberem tebe in si dober indikator (ne mislim kontraindikator), kar je treba narediti. Sem enostaven in dokler kaplja denar, pac ena skrb manj. Prva rec je bila zaprta (hvala ti stokrat), ifi se bo slabe pol pozrl (PTM&PP Sircelj iz SDS!), druga/cenejsa s krajsim rokom odprta, bomo videli, kaj zgodi konec tega mesec, zaenkrat je obetavno.

dronyx ::

hbgqzR je izjavil:

Cemu bi jim jaz kaj pisal?

Ne razumem. Ali hodiš k zobarju? Imaš svojega pedikerja? Komunikacija s centralno banko se mi zdi zelo pomembna. Če jim nikoli nič ne napišeš sploh ne vedo, da delajo kaj narobe. Pokradejo bilijone ljudem, ki so varčevali za starost in "nikome ništa", kot bi rekli balkanci. Twist je, da so še največji balkanci v Frankfurtu, pa to ne tisti, ki pečejo čevapčiče in pleskavice. :D

hbgqzR ::

Dragi dronyx, delajo čisto dovolj dobro, če mene osebno vprašaš, se smejo tudi poslabšati, ni potrebno zelo, ampak kakšne 10-20% pa žiher.

Mimogrede, k dvema zobarjema hodim, en dela, druga nadzira in me po potrebi nahruli :-)

K pedikerju (a ta stopala in nohte na nogah ureja?) pa res ne hodim, tisto kožo zbrusim s kotno brusilko, malo iskri ampak ni nevarnosti. Ja, nožne nohte bi res lahko bolj uredili, hmm, imaš prav!

PS: Se opravcujem za nagravzno slikovitost, nisem zacel :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

dronyx ::

hbgqzR je izjavil:

Dragi dronyx, delajo čisto dovolj dobro, če mene osebno vprašaš...

Pri tako nizko postavljenem standardu me ne čudi uporaba kotne brusilke. Tudi za zobe očistit na hitro se verjetno solidno obnese. :D

hbgqzR ::

dronyx je izjavil:

hbgqzR je izjavil:

Dragi dronyx, delajo čisto dovolj dobro, če mene osebno vprašaš...

Pri tako nizko postavljenem standardu me ne čudi uporaba kotne brusilke. Tudi za zobe očistit na hitro se verjetno solidno obnese. :D

Pri tebi mogoce, jaz moram drago placevat ampak ni sile, preberem tvoje analize (bolj leposlovne eseje, ce smo posteni) in shortam valute.

In ti, mozakar z visokimi standardi, ki kupujes avte kot zemljice :-) Cemu se pritozujes ti? :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Lonsarg ::

dronyx je izjavil:

Helikopterski denar ne rešuje ničesar, ker samo zelo hitro povzroči inflacijo, saj gre ta denar običajno večinoma v potrošnjo. Mnogo lažje je natisniti denar in ga razdeliti vsem na TRR kot pa proizvajati več in bolj učinkovito.
Saj ni bla debata ki sem jo nacel glede kolicine zvisanja inflacije (glede tega smo se bolj ali manj strinjali da je najbolsa neka minimalna inflacija, ok razen Mato, ampak njegove ideje ne zdrzijo prakse).

Debata je bila zgolj KAKO zvisati inflacijo, QE ali helicopter money. QE je slabsi v vseh pogledih. To da ze z majhno kolicino helicopter money lahko hitro povecas je kvecjemu plus. Z QE so zaradi zakasnitvenega efekta zdaj celo stalo povzrocili. QE je treba prepovedati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kow ::

Tukaj se strinjam. Helikopterski denar je boljsa od 2 slabih opcij. Se boljsi je nelinearen helikopterski denar. Tistim, ki imajo 500k+ premozenja pac ne das nic. Ostalim pa lahko recimo potalas tudi enakomerno. Revezu bo mesecno 200e pomagalo ogromno, srednjemu razredu bo pokrilo nekaj stroskov, premozni pa sploh ne bodo opazili ipd. Moras pa biti pazljiv, da pretirano ne porusis razmerij v druzbi - vsaka stvar ima svoje meje in lahko deluje demotivacijsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Maxlos ::

kow je izjavil:

Tukaj se strinjam. Helikopterski denar je boljsa od 2 slabih opcij. Se boljsi je nelinearen helikopterski denar. Tistim, ki imajo 500k+ premozenja pac ne das nic. Ostalim pa lahko recimo potalas tudi enakomerno. Revezu bo mesecno 200e pomagalo ogromno, srednjemu razredu bo pokrilo nekaj stroskov, premozni pa sploh ne bodo opazili ipd. Moras pa biti pazljiv, da pretirano ne porusis razmerij v druzbi - vsaka stvar ima svoje meje in lahko deluje demotivacijsko.

Tisti s 500k€ so krivi za inflacijo.
Barking up the wrong tree

kow ::

Da, ampak ce njim inflacija pobere 10%, ne bodo ravno stradali. V zadnjih Y letih jim je slo odlicno. Ce jim par let ne gre na bolje, se nimajo kaj pritozevati.

Maxlos ::

kow je izjavil:

Da, ampak ce njim inflacija pobere 10%, ne bodo ravno stradali. V zadnjih Y letih jim je slo odlicno. Ce jim par let ne gre na bolje, se nimajo kaj pritozevati.

Kar imaš prav, … samo če tisti ki jim daješ denar povzročajo inflacijo, je tako kot bi pljuval proti vetru in pričakoval da bo letelo no sej veš kam.
Barking up the wrong tree

cias ::

fikus_ je izjavil:

Evolucijsko ima Mato prav, najboljši preživijo, ostali pa ... . In ta najboljši material pomeni napredek ter nadaljni razvoj, ostali so samo cokla razvoju in napredku.
Ampak, ljudje naj bi bili razumna bitja, ki vsem omogočijo korektno življenje, prikrajšanim se omogoči pozitivna diskriminacija, . . .
To je teorija, v praksi smo pa bolj ali manj egoisti, ki gledamo na svojo rit in svoje koristi.


Evolucija nima veze z najboljši, evolucija je prilagodljivost. Danes najboljši delajo za najbolj prilagodljive, ker so prilagodljivi poskrbeli da imajo totalen nadzor nad vsem kar se dogaja.

redtech ::

Več bo takih naslovov

Germany presents new €200 billion relief plan in response to soaring energy prices

.. višje bomo šli, plačamo na koncu tako vse, razlika je samo ta, da se ob vladni intervenciji polovica izgubi, socializem is back!

https://tradingeconomics.com/european-u...

https://www.statista.com/chart/28004/eu...

dronyx ::

Lonsarg je izjavil:

Debata je bila zgolj KAKO zvisati inflacijo, QE ali helicopter money. QE je slabsi v vseh pogledih. To da ze z majhno kolicino helicopter money lahko hitro povecas je kvecjemu plus. Z QE so zaradi zakasnitvenega efekta zdaj celo stalo povzrocili. QE je treba prepovedati.

Pa kaj ti misliš da je bil problem inflacija? Saj to vsi vedo da helikopterski denar takoj povzroči inflacijo. To ni bil njihov cilj. Cilj je bil ne povzročit inflacijo in napihnit premoženjske balone. Za to se je izkazal QE kot izjemno učinkovit. ;)

dronyx ::

Boscarol je kot inflation hedge kupil Kolosej in parcele Žita, jaz razmišljam da bi kupil mejni prehod Gruškovje ali Plovanija. Ko gredo Hrvati v Šen Gen to ne bodo več potrebovali in jaz lahko v teh hiškah odprem kakšen fast food ali hitro avto pralnico. :D

kow ::

Da je Boscarol kupil Kolosej kot "inflation hedge" - je to fakt? Je tako sam rekel?
Te bom tako vprasal. Ce ne bi bilo tako visoke inflacije, bi boscarol po tvoje denar drzal na racunu? Dvomim.

redtech je izjavil:

Več bo takih naslovov

Germany presents new €200 billion relief plan in response to soaring energy prices

.. višje bomo šli, plačamo na koncu tako vse, razlika je samo ta, da se ob vladni intervenciji polovica izgubi, socializem is back!

https://tradingeconomics.com/european-u...

https://www.statista.com/chart/28004/eu...


Zaenkrat cene plina se naprej kolapsirajo.

https://tradingeconomics.com/commodity/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

dronyx ::

Boscarol pravi, da gre v prvi fazi za naložbo zaradi visoke inflacije.
(vir Delo)

Kow, znaš delat čevapčiče in pleskavice? Mogoče bom potreboval par pridnih rok, sploh med turistično sezono... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

jotunn2 ::

Mato989 je izjavil:

Zdaj pa pomisli. Ko greš v penzijo pri 65tih pač humano obrazložimo ljudem, da zdravstva zate več ni, razen za akutne poškodbe zlomov itd... torej po 65tem živiš tako dolgo kot tvoje telo brez medicine ZMORE glede na tvoje prehranjevalne navade ipd... Hkrati omogočimo ljudem evtanazijo če so kronično bolni ali invalidi (če nimajo denarja da se vzdržujejo ali jih svojci)

1. Problem zdravstva izgine... naenkrat bo obremenitev 70% manjša, zdravniki se bodo lahko posvečali mlajšim in reševali zaplete tam hitreje in izboljšali kvaliteto AKTIVNEGA časa človeškega življenja
2. Problem nepremičnin izgine, kajti dedovanje nastopi prej
3. Problem ZPIZ izgine, saj bi ljudje brez zdravil umrli prej in bi manj časa izplačevali penzijo (dejansko zdaj itak plačujemo dalj časa kot vplačajo)
4. Manjka domov več ni saj ga notri ne zasedajo ljudje ki bi umrli brez umetnega podaljševanja

Torej večino problemov izvira iz dejstva da je zaradi zdravstva povišana življenjska doba, kar bremeni CELOTEN sistem... Še hujša težava je v tem da itak večina 70, 80, 90 letnikov ki živijo niso več KVALITETNO živi ampak omejeno ali celo nekvalitetno...

To je DEJSTVO in to hromi celoten državni sistem in proračun, žal pa ljudje tega ne vidijo oz. noben ne upa povedat na glas.

To si nekje prepisal ali se resno tak idiot, da si si to sam spomnil? In potem imas se jajca govorit o tem, kdo bi bil primeren za razmnozevanje in kdo ne. Ce bi se drzali tega, bi tvojih tastarim morali naloziti precej veliko kazen, ker sta sproducirala taksnega imbecila.
Pa se obrazlozitev zakaj, da ne bos mislil da te napadam za brez veze. Kot prvo... ce se drzimo tvojega, zdravstva ne rabimo, se manj pa placevanje za zdravstvo. Jaz v zadnjih 5 letih nisem bil pri zdravniku niti enkrat (pri zobozdravniku sem pa tako ali tako vedno samoplacnisko), torej ne rabim placevati. Za stare zdravstva ni, kajne, za mlade pa ko jebe... ce kdo rabi zdravstvo naj si ga placa, jaz mu ga ne bom. Problem nepremicnin ne izgine, ampak bom jaz malo pred evtanazijo pri 65. letu bajto prodal najboljsemu ponudniku in zagonil vsak cent ki bo od tega. Tebe fanticek pa ko jebe. Sam si najdi bajto ali stanovanje in si jo kupi, ne da pricakujes da jo bos podedoval.
In ja, se ena... prosim da vrnes denar za tvoje solanje. Kot prvo je bil vrzen proc, kot drugo pa ga nisi nikoli zasluzil niti vrnil s svojim zasluzkom (ja mi je precej jasno kaksno placo imas, glede na to koliko tvojega jokanja poslusamo). Od starsev pa tega ne mores pricakovati, da bodo placevali zate.... Hmmm.. mogoce se pa zares celo strinjam da bi dolocenim morali prepovedati imeti otroke... ker lej kaj potem rata ce jih ima lahko vsak idiot.

J.McLane ::

Saj same probleme je lepo predstavil, rešitev je pa pač nehumana. Lako pa v njegovem duhu to bolj mehko vpeljuješ, pa sem prepričan da se v zdravstvu že tudi prakticira, temu se reče triaža. Če zdravstvo ne dobi sredstev za zdravit vse in če nima dovolj osebja, pač najebejo osebe, ki so si bolj kot ne same krive za svoje tegobe (lifestyle, prehrana, kajenje, pitje...). Ne si zatiskat oči in si domišlajt da vsako življenje šteje enako, ker pač ne.

Gelde staranja in da je to problem se pa ne strinjam popolnoma, v zahodnem svetu je povprečen človek zadnjih 15 let svojega življenja bolan in strošek za zdravstvo. To je bolj kot ne posledica prehranjevalnih navad in manjka gibanja. Obstajajo cele civilizacije ki imajo drugačne prehranske navade in tega problema v starosti nimajo, življenjsko dobo pa primerljivo zahodnjakom, brez da so cokla zdravstveni blagajni.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Mato989 ::

Ignoriral bom tvoje napadanje mene osebno bom odgovoril smao na vsebinske zadeve:

ce se drzimo tvojega, zdravstva ne rabimo, se manj pa placevanje za zdravstvo. Jaz v zadnjih 5 letih nisem bil pri zdravniku niti enkrat (pri zobozdravniku sem pa tako ali tako vedno samoplacnisko), torej ne rabim placevati. Za stare zdravstva ni, kajne, za mlade pa ko jebe... ce kdo rabi zdravstvo naj si ga placa, jaz mu ga ne bom.


Nikakor to ne drži, razen če boš predstavil podatke kako do 65tega leta nimamo niti:

- 1 hospitaliziranega
- 1 operacije človeka pod 65
- 1 obiska zdravnika po 65
itd...

Problem nepremicnin ne izgine, ampak bom jaz malo pred evtanazijo pri 65. letu bajto prodal najboljsemu ponudniku in zagonil vsak cent ki bo od tega. Tebe fanticek pa ko jebe. Sam si najdi bajto ali stanovanje in si jo kupi, ne da pricakujes da jo bos podedoval.


Seveda, ti boš naredil takole, ampak bistvo je, da bo bistveno manj ljudi ker bodo umrli pri cca 65tih +/- 5 let in bo tako tudi manjša potreba po dodatnih nepremičninah, tudi če jo bo kdo kupil... jo bo lahko kupil od tebe prej kot zdaj če boš živel do 90tega kajne?


Edini debil si ti ki ne zmoreš debatirat o vsebini ampak napadaš mene osebno, to dokazuje da imaš nizek IQ, ker ne dojameš da se pogovarjamo o vsebini ne o individualnih osebah.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

dronyx je izjavil:

Boscarol pravi, da gre v prvi fazi za naložbo zaradi visoke inflacije.
(vir Delo)

Kow, znaš delat čevapčiče in pleskavice? Mogoče bom potreboval par pridnih rok, sploh med turistično sezono... :)


Meh, pise TUDI zaradi visoke inflacije. Kar v resnici pomeni, da ni kupil zaradi visoke inflacije. Kolikor sem preletel, pac vlaga zasluzen denar nazaj v slo assete. To bi naredil tudi v primeru "normalne" inflacije.

Ne vem na kaj ciljas s cevapcici in pleskavicami... Ce mislis, ponujati nizkokvalitetno hrano za majhen denar, si slab podjetnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

Gelde staranja in da je to problem se pa ne strinjam popolnoma, v zahodnem svetu je povprečen človek zadnjih 15 let svojega življenja bolan in strošek za zdravstvo. To je bolj kot ne posledica prehranjevalnih navad in manjka gibanja. Obstajajo cele civilizacije ki imajo drugačne prehranske navade in tega problema v starosti nimajo, življenjsko dobo pa primerljivo zahodnjakom, brez da so cokla zdravstveni blagajni.


Torej boš brez težav predstavil podatke kjer je povprečen 75 letnik v neki državi ali civilizaciji bolj zdrav kot povprečen 25 letnik... Tudi če bi vse perfekcionizirali bi povprečen 75 letnik bil bolj bolan, slaboten, več težav in zdr. oskrbe rabil kot povprečen 25 letnik.

Ampak težava v osnovi niti ni to, ampak nelogičnost, ker država plačuje ZDRAVSTVO, da ohranjamo pri življenju ljudi ki za nagrado ŠE BOLJ cuzajo ZPIZ... torej 2x plačujemo zanje... učinek je net negativen.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Ti se bos tolk casa pritozeval, da bos postal star, nato pa bos zacel govoriti drugace. Nastepaj 10 otrok, ce hoces da bodo imeli mladi ljudje vecji politicen vpliv. Pocasi se bo potrebno sprijazniti, da se je demografska piramida (globalno!) mocno spremenila.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Ti se bos tolk casa pritozeval, da bos postal star, nato pa bos zacel govoriti drugace. Nastepaj 10 otrok, ce hoces da bodo imeli mladi ljudje vecji politicen vpliv. Pocasi se bo potrebno sprijazniti, da se je demografska piramida (globalno!) mocno spremenila.


Saj ko starcev noben ne bo urejal bodo uvideli zablode politike, ampak takrat bo prepozno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Zakaj bi se starci sekirali zate, ki samo pise po forumih in jim nisi koristen - v blagajno itak placujes bore malo. Po tvoji lastni logiki si za njih parazit. Bodo ze kupili tistega robota, ko pride na police.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

kow je izjavil:

Zakaj bi se starci sekirali zate, ki samo pise po forumih in jim nisi koristen - v blagajno itak placujes bore malo. Po tvoji lastni logiki si za njih parazit. Bodo ze kupili tistega robota, ko pride na police.


Povej to onim ki zdaj nimajo ok oskrbe ker manjka kadra >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Pomoje so bolj zadovoljni kot s tvojo alternativo. Smrt.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Pomoje so bolj zadovoljni kot s tvojo alternativo. Smrt.


Mhm, zato pa eni prosijo za evtanazijo pa je ne dobijo >:D Pa morjo hodit v Švico itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Miki N ::

Po domovih se govori, da po tanovem ne pride več Matilda po tebe .. ampak Mato. :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

TheBlueOne ::

Miki N je izjavil:

Po domovih se govori, da po tanovem ne pride več Matilda po tebe .. ampak Mato. :|


Ne bi bilo slabo, ce bi se znasel in nekega dne kaj zasluzil, da bi nehal varcevati na drugih, pri sebi pa ne bi ves cas videl neko bruto neto krivico. Ima kdo kaj zanj? Menda je priden in ultimo varcen, tako da ne pozabit na sluzben avto. :)

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Miki N je izjavil:

Po domovih se govori, da po tanovem ne pride več Matilda po tebe .. ampak Mato. :|

Ja, pa tud če mislite otroke delat ga je potrebno vprašat najprej, če je score dovolj visok za ta luksuz. Človek, ki ne dobi na banki niti 1000 € kredita nima kaj z otroci počet...vsaj po moje. :)

TheBlueOne ::

dronyx je izjavil:

Človek, ki ne dobi na banki niti 1000 € kredita nima kaj z otroci počet...vsaj po moje. :)


Lol, to je menda Mato mantra, da revezi ne bi smeli imeti otrok. :)

fikus_ ::

kow je izjavil:

dronyx je izjavil:

Boscarol pravi, da gre v prvi fazi za naložbo zaradi visoke inflacije.
(vir Delo)

Kow, znaš delat čevapčiče in pleskavice? Mogoče bom potreboval par pridnih rok, sploh med turistično sezono... :)


Meh, pise TUDI zaradi visoke inflacije. Kar v resnici pomeni, da ni kupil zaradi visoke inflacije. Kolikor sem preletel, pac vlaga zasluzen denar nazaj v slo assete. To bi naredil tudi v primeru "normalne" inflacije.

Ne vem na kaj ciljas s cevapcici in pleskavicami... Ce mislis, ponujati nizkokvalitetno hrano za majhen denar, si slab podjetnik.


Če bi prebral kaj več kot naslov, piše tudi "Boscarol pravi, da gre v prvi fazi za naložbo zaradi visoke inflacije."
Kar je že Dronyx citiral. Če greš brati kar ti ustreza, drugo ne, se pa vidi sprenevedanje.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

No, sedaj pa preberi se naslov clanka in sledeci tekst:
Nakup je del obljubljene strategije, da bom odkupoval nekdaj slovensko premoženje in ga spet naredil slovenskega, je še dejal Ivo Boscarol.

Sprenevedata se vidva. Povsem verjetna razlaga je, da je Boscarol zraven se malo pokritiziral inflacijo. Ter posredno vlado, Goloba, ECB - kdo bi vedel. Tukaj ni nobenih zanesljivih dejstev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

fikus_ ::

Kar "hvataj krivine", samo da imaš prav!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

dronyx ::

"Odpornost bančnega sistema je sedaj precej dobra." - Primož Dolenc Banka Slovenije
"Our capital position at the moment is strong." - Ian Lowitt CFO Lehman Brothers 5 dni pred propadom četrte največje ameriške investicijske banke
:))

jotunn2 ::

J.McLane je izjavil:

Saj same probleme je lepo predstavil, rešitev je pa pač nehumana. Lako pa v njegovem duhu to bolj mehko vpeljuješ, pa sem prepričan da se v zdravstvu že tudi prakticira, temu se reče triaža. Če zdravstvo ne dobi sredstev za zdravit vse in če nima dovolj osebja, pač najebejo osebe, ki so si bolj kot ne same krive za svoje tegobe (lifestyle, prehrana, kajenje, pitje...). Ne si zatiskat oči in si domišlajt da vsako življenje šteje enako, ker pač ne.

Gelde staranja in da je to problem se pa ne strinjam popolnoma, v zahodnem svetu je povprečen človek zadnjih 15 let svojega življenja bolan in strošek za zdravstvo. To je bolj kot ne posledica prehranjevalnih navad in manjka gibanja. Obstajajo cele civilizacije ki imajo drugačne prehranske navade in tega problema v starosti nimajo, življenjsko dobo pa primerljivo zahodnjakom, brez da so cokla zdravstveni blagajni.

Upam da ti je jasno da se v normalnem zdravstvu triaze ne gredo (pustimo sedaj vojne in kaksne cudne naravne katastrofe).

Mato989 je izjavil:

Seveda, ti boš naredil takole, ampak bistvo je, da bo bistveno manj ljudi ker bodo umrli pri cca 65tih +/- 5 let in bo tako tudi manjša potreba po dodatnih nepremičninah, tudi če jo bo kdo kupil... jo bo lahko kupil od tebe prej kot zdaj če boš živel do 90tega kajne?

Edini debil si ti ki ne zmoreš debatirat o vsebini ampak napadaš mene osebno, to dokazuje da imaš nizek IQ, ker ne dojameš da se pogovarjamo o vsebini ne o individualnih osebah.


Ok IQ ne bom, ker vedno znova dokazujes visino tvojega. O nakupu nepremicnin je pa ze sedaj na voljo vec kot dovolj nepremicnin. Seveda pa jih ni za taksno ceno, da bi si jo ti lahko privoscil. Ampak ce mislis, da bi bila potem, ko bi uvedli obvezno evtanazijo pri 65 letu, se precej motis. Problem nepremicnin v Sloveniji je zgolj zgreseno misljenje, da je vsak kekec upravicen do lastnistva nepremicnine sredi glavnega mesta. Nikjer po svetu tega ni in ne vem zakaj bi moralo biti pri nas. Prej kot bos prisel do tega, da pac ti s tvojo mizerno placo nikoli ne bos imel nepremicnine sredi Ljubljane, boljse bo zate. In namesto da premisljujes o tem kako bi evtanaziral vse starejse od 65 let, raje premisljuj, kje izven centra Ljubljane si lahko privoscis normalno zivljenje.

fikus_ ::

dronyx je izjavil:

"Odpornost bančnega sistema je sedaj precej dobra." - Primož Dolenc Banka Slovenije
"Our capital position at the moment is strong." - Ian Lowitt CFO Lehman Brothers 5 dni pred propadom četrte največje ameriške investicijske banke
:))


Vsak hvali lastnega konja, pa čeprav ne priteče več na cilj.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

Razen boscarol, a? On pa nikoli ne daje politicnih/marketinskih/vsecnih itd. izjav? Samo fakte?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

fikus_ ::

On je uspešen (zase), če te to moti, je tvoja težava. Kakšne (populistične) izjave daje, je njegova stvar, novinarji mu radi prisluhnejo, ker so njegove izjave pompozne in pritegnejo občinstvo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
««
114 / 218
»»