» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
64 / 218
»»

sbawe64 ::

J.McLane
Hvala za pojasnilo.
Tipična sfrj hiša ali kaj boljšega ?
Za prvo imate zelo (netipično) malo porabo.


LeQuack je izjavil:

Najbolj je ko naprintaš polovico obstoječega denarja, potem se pa po glavi praskaš zakaj je inflacija.

So to combat inflation, the government is about to approve $750 BILLION in new spending and calling it the "Inflation Reduction Act"
https://www.vox.com/23281547/build-back...

The Inflation Reduction Act of 2022 sounds a lot like Build Back Better in drag.
https://twitter.com/JakeSherman/status/...


ter
Democrats are gonna give $124 billion to the IRS to make it easier to audit you and call it the "Inflation Reduction Act."


https://www.cnbc.com/2022/07/27/manchin...
The package would raise an estimated $739 billion, including:

$313 billion through a 15% corporate minimum tax
$288 billion through prescription drug pricing reforms, including measures to allow Medicare to negotiate drug prices and cap out-of-pocket costs to $2,000
$124 billion through the IRS enforcement of a reformed tax code
$14 billion through closing the carried interest loophole

The bill would also invest a total of $433 billion:
$369 billion from a suite of energy and climate-related programs
$64 billion from extending an expanded Affordable Care Act program for three years, through 2025
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

dexterboy ::

Invictus je izjavil:

Jap, pa še penzionisti takoj dobijo zdravstvene storitve, 90+ staremu takoj menjajo kolk, nekdo v srednjih letih 4 tedne čaka na nujno operacijo zlomljene ključnice.

Že tako ali tako se je vzpostavilo sovražno vzdušje do starih, ker so vsi ukrepi kao za njihovoo zaščito, zdaj bo pa še slabše... Kriza bo, ko se strga srednjemu razredu... Ti so tudi inteligentni...
Nekaj takšnega jaz trobim že dolgo vrsto let, pa brez žalitve do kogarkoli; "Ni me strah kmeta z vilami, njegov doseg škode je omejen. Strah me je atomskega Fizika, ker, če se njemu strga..." ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dronyx ::

Inflacija pri nas že pri 11% (mesečna inflacija 1%), Litva je na 21%. Konec leta bomo kot kaže tudi mi imeli inflacijo blizu 20%. Jugoslavija 2.0

kow ::

Z mesecno inflacijo 1%, ne bos imel 20% inflacije. Racunstvo ti dela tezave. Napovedujem julijsko inflacijo nizjo kot 1%, ter visjo kot 0.5%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

dronyx ::

kow je izjavil:

Z mesecno inflacijo 1%, ne bos imel 20% inflacije. Racunstvo ti dela tezave.

Jeseni bo mesečna inflacija 2 do 3%. Poleg tega se mi zdi, da so se ta mesec goriva nekoliko pocenila, torej bi moralo to imeti negativen vpliv na inflacijo. Po moje kaže zelo slabo in povsem v skladu z mojimi pričakovanji. Devalvacija evra med 2020 in 2025 za 50%.

kow ::

Mislim, da je tvoj scenarij realen, samo ce Rusi dokoncno prekinejo dobave plina. Zaenkrat se ne vemo. Produkcija plina jim je ze padla, verjetno njihov je njihov storage vse bolj poln. Povsem mozno je, da Rusi kapitulirajo, ker nocejo nadalje zmanjsevati proizvodnje. Tezko je reci. Po drugi strani pri teh cenah nafte in mocnem dolarju, ze vidimo naftni globalni demand destruction.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

hbgqzR ::

Tu!

Mr.B ::

kow je izjavil:

Mislim, da je tvoj scenarij realen, samo ce Rusi dokoncno prekinejo dobave plina. Zaenkrat se ne vemo. Produkcija plina jim je ze padla, verjetno njihov je njihov storage vse bolj poln. Povsem mozno je, da Rusi kapitulirajo, ker nocejo nadalje zmanjsevati proizvodnje. Tezko je reci. Po drugi strani pri teh cenah nafte in mocnem dolarju, ze vidimo naftni globalni demand destruction.

Cena plina je bila REKORDNA še pred Februarjam 2022, kaj šele Februarja 2021.
Čudi če je Cev s plinom iz rusije 100% na kapacitetei, Bo EU še vedno plačevala astronomsko ceno plian.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Vzames podatkovno tocko brez razmisleka - tipicno zate. Takrat je bila cena kratkorocno rekordna, ker se ni pricakovalo tako hitro okrevanje zaradi korone. Dobavitelji so se zastrikali.
Ce pride plin iz rusije nazaj na 100%, bo imela evropa velik problem. Kam spraviti ves ta plin. Storage bo 100% poln po celi evropi. Cena bo potem negativna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

fikus_ ::

"Storage bo 100% poln po celi evropi." Kdaj?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Mr.B ::

kow je izjavil:

Vzames podatkovno tocko brez razmisleka - tipicno zate. Takrat je bila cena kratkorocno rekordna, ker se ni pricakovalo tako hitro okrevanje zaradi korone. Dobavitelji so se zastrikali.
Ce pride plin iz rusije nazaj na 100%, bo imela evropa velik problem. Kam spraviti ves ta plin. Storage bo 100% poln po celi evropi. Cena bo potem negativna.

 European gas prices up by 600%, coal by 265% driven by supply shortage

European gas prices up by 600%, coal by 265% driven by supply shortage



European natural gas prices surged by 600% compared to September 2020, reaching over €90 per megawatt-hour in Dutch Title Transfer Facility (TTF) while coal prices increased by 265% in the API2 Rotterdam Coal Futures as the supply fell short of meeting the growing demand.
Sem prepričan da Septembra 2021 se je plin in ostalo dostavljalo evropi v NEOMEJENIH kolčinah. Od tu dalje bi pa se zadržal, gobezdanja in utopij kot iz drugih tem... Ker sem
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MisterR ::

Zanimivo bo videti kako sfrizirane bodo številke glede inflacije jeseni oz. mesece za tem ko stopi v veljavo nižja DDV stopnja.

kow ::

fikus_ je izjavil:

"Storage bo 100% poln po celi evropi." Kdaj?


Poracunaj vse plinovode in prihode ladij plina. Trenutno je Nemcija na 66%, Francija 75%, Italija 70%, Nizozemska 63%. Ce Rusi odprejo pipico, smo do konca oktobra zlahka na 100%.
Poljaki so ze danes na 100%, samo imajo samo za 36Twh skladisc. Nemcija ima za 243Twh.

Itak pa Rusi ne bodo odprli 100%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

fikus_ ::

Nerealen scenarij!
1. Tudi če so skladišča v EU 100% polna, je to za kratek čas porabe plina v EU čez zimo. Ta skladišča so namenjena za neprekinjeno oskrbo EU v primeru težav z dostavo plina in ne za celo zimo.
2. Z ladjami se pokrije samo en delček porabe plina v EU, tako da je to govorjenje politikov pesek v oči neukemu narodu.
3. DE nima niti enega plinskega terminala. Planirajo na hitro narediti 2 - 3 plavajoče terminale v S morju, ampak to bo nekje spomladi 2023. Nekaj ladij so že "prevzeli" azijcem s preplačilom, ampak to še vedno ne bo dovolj.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

Ce so skladisca EU 100% polna, zakaj bi se uvoz kar ustavil? Bodo Rusi znukali Norvesko? Alzirijo? Terminale v Teksasu?
Vmes evropa seveda gradi plinovode in terminale ter povecuje skladisca. Enako izvozniki. Rusi imajo zelo kratek window of opportunity, da zjebejo EU. Imo, samo to zimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

kow je izjavil:

Ce so skladisca EU 100% polna, zakaj bi se uvoz kar ustavil? Bodo Rusi znukali Norvesko? Alzirijo? Terminale v Teksasu?
Vmes evropa seveda gradi plinovode in terminale ter povecuje skladisca. Enako izvozniki. Rusi imajo zelo kratek window of opportunity, da zjebejo EU. Imo, samo to zimo.


Bullshit... preveč ekstremistično gledaš... EU narod bo plačeval še leta te debilne sankcije... skupaj z covid dodatki in debilizmi ECBja... ti enostavno nočeš dojet da bodo vse cene x2 ali x3 tega kar so bile 2021 1. januarja... krivda je pa izključno na politiki ECB in debilnih sankcijah ki jih noben ni izglasoval od narodov...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Ti napovedujes revscino, jaz napovedujem neverjeten energetski razvoj evrope. Severnjaki zopet delajo, juznjaki pa jamramo. Klasika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Utk ::

Da in ne. Severnjaki so nas sploh zapeljali v to sranje. Če bi poslušali Francoze, bi imeli polno JE. Nemcem je zdaj zletel drek v ventilator in nekaj bojo morali rešit. Morda bo celo res dobro tudi za nas.

dronyx ::

kow je izjavil:

Ti napovedujes revscino, jaz napovedujem neverjeten energetski razvoj evrope.

V Nemčiji se je že začel "neverjeten energetski razvoj". Tuširanje z mrzlo vodo. Nekako slutim kakšni bodo razvojni koraki pozimi. Putin bo verjetno krepnil od smeha v na 25 stopinj ogretih sobanah Kremlja. :))

J.McLane ::

Priporočam da kdaj pogledate na termometer v klimatiziranem prostoru in presenečeni boste ugotovili, da je verejtno že sedaj preko 25°.

Pri klimi občutek hladu daje suh zrak, sama temperatura pa ni treba, da je drastično nizka.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

fikus_ ::

kow je izjavil:

Ce so skladisca EU 100% polna, zakaj bi se uvoz kar ustavil? Bodo Rusi znukali Norvesko? Alzirijo? Terminale v Teksasu?
Vmes evropa seveda gradi plinovode in terminale ter povecuje skladisca. Enako izvozniki. Rusi imajo zelo kratek window of opportunity, da zjebejo EU. Imo, samo to zimo.


Nič ne pišem, da se bo uvoz ustavil. S Afrika dobavlja maksimalno količino, kar jo lahko, tako da od tam ne bo kaj več, prav tako Norveška.
Terminali oz. dodaten ladijski transport plina bo v obsegu nekaj % EU porabe plina.
Glede gradnje plinovodov v EU, Kje se gradijo?! NIKJER! Ali imaš kakšno drugo info?
Terminali, kje se gradijo? Za DE sem ti že napisal.

Gradnja plinovodov in terminalov ne poteka iz danes na jutri! DE bi naj imala plavajoče terminale v morju šele spomladi 2023, po prvi zimi, ki bo pokazala plinsko revščino EU.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

FrRoSt ::

fikus_ je izjavil:

kow je izjavil:

Ce so skladisca EU 100% polna, zakaj bi se uvoz kar ustavil? Bodo Rusi znukali Norvesko? Alzirijo? Terminale v Teksasu?
Vmes evropa seveda gradi plinovode in terminale ter povecuje skladisca. Enako izvozniki. Rusi imajo zelo kratek window of opportunity, da zjebejo EU. Imo, samo to zimo.


Nič ne pišem, da se bo uvoz ustavil. S Afrika dobavlja maksimalno količino, kar jo lahko, tako da od tam ne bo kaj več, prav tako Norveška.
Terminali oz. dodaten ladijski transport plina bo v obsegu nekaj % EU porabe plina.
Glede gradnje plinovodov v EU, Kje se gradijo?! NIKJER! Ali imaš kakšno drugo info?
Terminali, kje se gradijo? Za DE sem ti že napisal.

Gradnja plinovodov in terminalov ne poteka iz danes na jutri! DE bi naj imala plavajoče terminale v morju šele spomladi 2023, po prvi zimi, ki bo pokazala plinsko revščino EU.


"% na teden se polnijo skladišča plina ;)

https://www.rtvslo.si/radio/podkasti/st...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

LeQuack ::

Mene zanima ali se vam je vsem povečala plača vsaj za 11% od lani? Kolega ki dela pri slovenskem farmacevtu pravi da se jim avtomatsko uskladi z inflacijo.
Quack !

kixs ::

Katerem farmacevtu? Naceloma se nobenem avtomaticno ne usklajuje z inflacijo.

dronyx ::

LeQuack je izjavil:

Mene zanima ali se vam je vsem povečala plača vsaj za 11% od lani?

Po moje so ti v manjšini. Večina bo verjetno lahko samo prilagodila delo plači oziroma zmanjšani kupne moči plače. Saj številni delodajalci imajo danes že težave da dobijo ustrezen kader, ki je pripravljen delat. Kaj boš s plačo 1000 EUR, če daš za najemnino 800 EUR in stroške 300 EUR? Delo za tako plačo je danes praktično luksuz, ki si ga redko kdo lahko privošči, sploh pa mlajši. Topčiderju v Frankfurtu to razlagat je pa tako, kot da greš razlagat teletu.... (oni so namreč glavni krivci za devalvacijo denarja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

jotunn2 ::

LeQuack je izjavil:

Mene zanima ali se vam je vsem povečala plača vsaj za 11% od lani? Kolega ki dela pri slovenskem farmacevtu pravi da se jim avtomatsko uskladi z inflacijo.

Ravno avtomatsko se verjetno ne usklajuje nobenemu. Me se ni povecala za 11% od lani ampak za 15%... ni pa avtomatsko, je pa res da tudi ne delam pri slovenskem farmacevtu :)

kow ::

fikus_ je izjavil:


Glede gradnje plinovodov v EU, Kje se gradijo?! NIKJER! Ali imaš kakšno drugo info?


Imam. Baltic Pipe. Zgrajen bo oktobra. Do konca leta bo na 100% kapaciteti. Kot si omenil, se gradijo tudi terminali.
Poljaki sirijo kapacitete za shranjevanje plina itd.

Kmalu bo recimo dokoncan tudi:
Gas Interconnector Greece%E2%80%93Bulgaria @ Wikipedia

Skratka, nabijas - kot vedno. Ena od tvojih neresnic je, da Norvezani ne morejo povecati proizvodnje.
Vec bodo crpali tudi Romuni. Vprasanje kako bo z Ukrajino. Ce te bombardirajo fasisti, ni enostavno povecati proizvodnjo. Potrosnja je gotovo zelo padla. Zato bodo lahko izvazali energente (tudi elektriko).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mr.B ::

kow je izjavil:

fikus_ je izjavil:


Glede gradnje plinovodov v EU, Kje se gradijo?! NIKJER! Ali imaš kakšno drugo info?


Imam. Baltic Pipe. Zgrajen bo oktobra. Do konca leta bo na 100% kapaciteti. Kot si omenil, se gradijo tudi terminali.
Poljaki sirijo kapacitete za shranjevanje plina itd.

Kmalu bo recimo dokoncan tudi:
Gas Interconnector Greece%E2%80%93Bulgaria @ Wikipedia

Skratka, nabijas - kot vedno. Ena od tvojih neresnic je, da Norvezani ne morejo povecati proizvodnje.
Vec bodo crpali tudi Romuni. Vprasanje kako bo z Ukrajino. Ce te bombardirajo fasisti, ni enostavno povecati proizvodnjo. Potrosnja je gotovo zelo padla. Zato bodo lahko izvazali energente (tudi elektriko).

Kaj ko bi ti, tako lako čemo. Ker vem da boš moral začeti pljuvat po kapitalistih, drugače je Ukrajina zgolj izgovor za problem, ki se je začel že pred dvema letoma.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Zdaj, ko sem demantiral tvojo neresnico: "Kje se gradijo?! NIKJER!", si zacel zopet nekaj bluziti. Klasika.

Mr.B ::

kow je izjavil:

Zdaj, ko sem demantiral tvojo neresnico: "Kje se gradijo?! NIKJER!", si zacel zopet nekaj bluziti. Klasika.

Torej, da ne bo kot tisto s plinom, ki je bil lankega septebra napram leto 2020 astronomsko cenovno explodiral, sedaj pa cca pol leta, OD TVOJE IZJAVE, lako čemo, se že tuširajo s hladno vodo. LAKO čemo, ja ja... Čez 4 leta bomo,
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

fikus_ ::

kow je izjavil:

fikus_ je izjavil:


Glede gradnje plinovodov v EU, Kje se gradijo?! NIKJER! Ali imaš kakšno drugo info?


Imam. Baltic Pipe. Zgrajen bo oktobra. Do konca leta bo na 100% kapaciteti. Kot si omenil, se gradijo tudi terminali.
Poljaki sirijo kapacitete za shranjevanje plina itd.

Kmalu bo recimo dokoncan tudi:
Gas Interconnector Greece%E2%80%93Bulgaria @ Wikipedia

Skratka, nabijas - kot vedno. Ena od tvojih neresnic je, da Norvezani ne morejo povecati proizvodnje.
Vec bodo crpali tudi Romuni. Vprasanje kako bo z Ukrajino. Ce te bombardirajo fasisti, ni enostavno povecati proizvodnjo. Potrosnja je gotovo zelo padla. Zato bodo lahko izvazali energente (tudi elektriko).


Baltic pipe, začetek pogovorov 2001 , gradnja 2018-19, v funkciji naj bi bil oktobra 2022
Grški, začetek pogovorov 2009, v funkciji julij 2022?! 180 km sama izgradnja brez papirologije in priprav , okrog dve leti

Toliko o tem, kako hitro je možno narediti plinovod. Sedaj v paniki verjetno v nekaj letih.

Ta dva plinovoda ne bosta veliko doprinesla k oskrbi z plinom EU.

Tvoje pisanje je populistično, si pravi za politika!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

neutronium ::

LeQuack je izjavil:

Mene zanima ali se vam je vsem povečala plača vsaj za 11% od lani? Kolega ki dela pri slovenskem farmacevtu pravi da se jim avtomatsko uskladi z inflacijo.


Potem dela v Krki. Iz mojih virov sem slišal, da se jim plače usklajujejo z inflacijo (si predstavljam, da če je pozitivna gredo gor, če je negativna ostanejo enake). V Leku pa sem od kolegov slišal, da so plače enake že zadnjih nekaj let, brez usklajevanj s trenutno inflacijo.

Mogoče je kje seznam podjetij kjer se plače usklajujejo z inflacijo? Bo treba menjat zgleda:) Je mogoče dobra zahteva na razgovorih za delo letno usklajevanje plače z inflacijo? Meni se plača ni nič spremenila, je še kar predkoronska in že razmišljam o menjavi službe zaradi inflacije.

IgorCardanof ::

Sej a ni trenutna meta, da se pač menja službo na 2-3 leta in s tem rešiš pogajanja za plačo in tudi pokriješ inflacijo?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

aviator ::

neutronium je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Mene zanima ali se vam je vsem povečala plača vsaj za 11% od lani? Kolega ki dela pri slovenskem farmacevtu pravi da se jim avtomatsko uskladi z inflacijo.


Potem dela v Krki. Iz mojih virov sem slišal, da se jim plače usklajujejo z inflacijo (si predstavljam, da če je pozitivna gredo gor, če je negativna ostanejo enake). V Leku pa sem od kolegov slišal, da so plače enake že zadnjih nekaj let, brez usklajevanj s trenutno inflacijo.

Mogoče je kje seznam podjetij kjer se plače usklajujejo z inflacijo? Bo treba menjat zgleda:) Je mogoče dobra zahteva na razgovorih za delo letno usklajevanje plače z inflacijo? Meni se plača ni nič spremenila, je še kar predkoronska in že razmišljam o menjavi službe zaradi inflacije.


Res je, Lek je postal kar se obracunavanja plac tice disaster. Kvecjmu ukinejo kaksen naziv, 2 ranga najnizjih nazivov so kar ukinili, ker je osnova bila pod minimalno.
Usklajevanja z inflacijo ni, 20 let so folk goljufali pri placah.

Danes je razlika zacetnik/izkusen delavec (7-15) let 20 posto v placi. Govorimo o enem, ki je vceraj prisel in nekomu, ki drzi proces nad vodo, ali mogoce celo vodi par ljudi. Dober kader zdaj hodi ven.

Edino predpenzionisti so svoja rasa, kar se tice plac, z delovno efektivnostjo pod nivojem zacetnika.

cias ::

Koliko pa mislite da je dejanska recesija? Moji računi v Šparu so šli gor 50% če jih primerjam z lanskimi.

Govorim o nakupih nujnih dobrin ne 4K TVjev.

IgorCardanof ::

Si hotu rečt inflacija?

Ja moji računi so šli tudi konkretno gor, v živilskih trgovinah tudi do 100% in več glede na leto nazaj, je pa res da sedaj kupujem za 2 osebi.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

49106 ::

Mr.B je izjavil:

kow je izjavil:

Zdaj, ko sem demantiral tvojo neresnico: "Kje se gradijo?! NIKJER!", si zacel zopet nekaj bluziti. Klasika.

Torej, da ne bo kot tisto s plinom, ki je bil lankega septebra napram leto 2020 astronomsko cenovno explodiral, sedaj pa cca pol leta, OD TVOJE IZJAVE, lako čemo, se že tuširajo s hladno vodo. LAKO čemo, ja ja... Čez 4 leta bomo,

Če ti bo predrago oziroma ne ustreza, spizdi v opevano Rusijo ali na Kitajsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

kow ::

Zanimivo je, da se noben proruski trol ne ukvarja z logicnim vprasanjem. Kaj bodo Rusi naredili s svojo energetsko industrijo. Bodo ugasnili vrtine? Bodo ekstra plin zazgali? Bodo odpustili delavce? Ali jim bo kruh placal ruski drzavni proracun? Morda jih bodo zaposlili skupaj z ekstra delavci iz avtoindustrije zaposlili v vojaski industriji, da bodo proizvajali primitivne topovske granate?

Ukvarjajo se s trivialnimi novicami o tusiranju z mrzlo vodi v Hamburgu - lol. Pa se to v javnih bazenih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mr.B ::

49106 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

kow je izjavil:

Zdaj, ko sem demantiral tvojo neresnico: "Kje se gradijo?! NIKJER!", si zacel zopet nekaj bluziti. Klasika.

Torej, da ne bo kot tisto s plinom, ki je bil lankega septebra napram leto 2020 astronomsko cenovno explodiral, sedaj pa cca pol leta, OD TVOJE IZJAVE, lako čemo, se že tuširajo s hladno vodo. LAKO čemo, ja ja... Čez 4 leta bomo,

Če ti bo predrago oziroma ne ustreza, spizdi v opevano Rusijo ali na Kitajsko.

 Degeneriranci  so za

Degeneriranci so za

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

49106 ::

Pritožuješ se čez zahod, vedno in povsod opravičuješ vzhod, hkrati pa ob vsej inflaicji trpiš z nami. Seveda si degeneriran, kaj pa drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mr.B ::

49106 je izjavil:

Pritožuješ se čez zahod, vedno in povsod opravičuješ vzhod, hkrati pa ob vsej inflaicji trpiš z nami. Seveda si degeneriran, kaj pa drugega.


 Letos junija sem bil tri tedne na Karibih. Pa sem revež brez avta. Kaj pa ti. NE moreš brez argumentov, pa uporabljaš copy paste, pa še to ne znaš argumentirat. Kaj ko bi uporabil Po.

Letos junija sem bil tri tedne na Karibih. Pa sem revež brez avta. Kaj pa ti. NE moreš brez argumentov, pa uporabljaš copy paste, pa še to ne znaš argumentirat. Kaj ko bi uporabil Po.

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FrRoSt ::

kow je izjavil:

Zanimivo je, da se noben proruski trol ne ukvarja z logicnim vprasanjem. Kaj bodo Rusi naredili s svojo energetsko industrijo. Bodo ugasnili vrtine? Bodo ekstra plin zazgali? Bodo odpustili delavce? Ali jim bo kruh placal ruski drzavni proracun? Morda jih bodo zaposlili skupaj z ekstra delavci iz avtoindustrije zaposlili v vojaski industriji, da bodo proizvajali primitivne topovske granate?

Ukvarjajo se s trivialnimi novicami o tusiranju z mrzlo vodi v Hamburgu - lol. Pa se to v javnih bazenih.


:)):)):)):)):))

Res je zanimivo, da se s temi vprašanji ukvarjajo in sprašujejo ukrajinski troli!! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Mr.B ::

Čez 5 let, bomo v EU kupovali EV avte narejene v celoti ali pa večinskih delov narejenih na Kitajskem, Potrebno energijo za proizvodnjo EV avtov in delov iz Kitajske pa bo poskrbela Rusija. Ampak Evropejec bo pa mahal z zastavo da smo neodvisni od Ruske vukojebine.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FrRoSt ::

49106 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

kow je izjavil:

Zdaj, ko sem demantiral tvojo neresnico: "Kje se gradijo?! NIKJER!", si zacel zopet nekaj bluziti. Klasika.

Torej, da ne bo kot tisto s plinom, ki je bil lankega septebra napram leto 2020 astronomsko cenovno explodiral, sedaj pa cca pol leta, OD TVOJE IZJAVE, lako čemo, se že tuširajo s hladno vodo. LAKO čemo, ja ja... Čez 4 leta bomo,

Če ti bo predrago oziroma ne ustreza, spizdi v opevano Rusijo ali na Kitajsko.


:)):)):)):)):))

SLAVA Ukrajini!! 8-)

Hail ZELENSKI! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

49106 ::

Heil Putler!

Mr.B ::

49106 je izjavil:

Heil Putler!

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

49106 ::

Mr.B je izjavil:

49106 je izjavil:

Heil Putler!



Brihten si skoraj tolk kot tvoj kolega na sliki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mr.B ::

49106 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

49106 je izjavil:

Heil Putler!



Brihten si skoraj tolk kot tvoj kolega na sliki.

 Sej bo v redu, bomo videli katerega bo prej pobralo.

Sej bo v redu, bomo videli katerega bo prej pobralo.



In imamo EU inflacija skoraj 9%, hrana skoraj 10%.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

pangro ::

kow je izjavil:

Zanimivo je, da se noben proruski trol ne ukvarja z logicnim vprasanjem. Kaj bodo Rusi naredili s svojo energetsko industrijo. Bodo ugasnili vrtine? Bodo ekstra plin zazgali? Bodo odpustili delavce? Ali jim bo kruh placal ruski drzavni proracun? Morda jih bodo zaposlili skupaj z ekstra delavci iz avtoindustrije zaposlili v vojaski industriji, da bodo proizvajali primitivne topovske granate?

Ukvarjajo se s trivialnimi novicami o tusiranju z mrzlo vodi v Hamburgu - lol. Pa se to v javnih bazenih.


zato ker ruse vidijo kot neuničjive nad ljudi ki jim daš en liter crude oila pa žlico pšenice in hopa so že v berlinu.

49106 ::

Mr.B je izjavil:

49106 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

49106 je izjavil:

Heil Putler!



Brihten si skoraj tolk kot tvoj kolega na sliki.

 Sej bo v redu, bomo videli katerega bo prej pobralo.

Sej bo v redu, bomo videli katerega bo prej pobralo.



In imamo EU inflacija skoraj 9%, hrana skoraj 10%.


Pa kaj pol, če je inflacija 9%, jo boš pač spet popihal, kot že tolikokrat do zdaj. Morda pa tokrat narediš uslugo nam in sebi, ter odpeketaš v CCP oziroma v Putlerijo.

P.S. A je to tvoj fotr na sliki? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()
««
64 / 218
»»