» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
28 / 211
»»

Mato989 ::

kow je izjavil:

Pa morali bi cimprej sproziti recesijo. Vse ostalo je bullshit. No, pa sej so jo ze. Koncno.


Že to da mora nekdo SPROŽIT recesijo je za mene velik alarm nezdravih temeljev... recesija in rast bi morala biti "naravna" v smislu da pride sama in gre sama, brez nenehnih posegov
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Nemogoce, ce centralna banka doloca obrestno mero. Potem bi obrestnem mere moral dolocati trg sam.

J.McLane ::

Kaj pa je na tem svetu še naravnega? Saj so imeli v 30ih naravno depresijo, ker pač niso znali tiskati denarja in jim ta princip ni bil čisto jasen. Danes smo se na srečo iz tega kaj naučili.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

kow ::

Depresija ni bila naravna. To je mit - so te naucili v šoli, da tako misliš. Dokler ni bilo centralnega nadzora ekonomoje, je bilo polno bancnih panik ipd., ni pa bilo takih depresij.

Pa ne pravim, da centralni nadzor nima nekaterih prednosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Lonsarg ::

Ze sam denar je umeten, naravna je zgolj blagovna menjava.

Se pa seveda lahko umeten sistem dizajnira na veliko razlicnih nacinov. Trenutni je dizajniran tako da kvalitetno deluje le ob konstantni veliki rasti. Tako rast pa dolgorocno ne bomo mogli vzdrzevati in bo treba enkrat v bliznji prihodnosti sistem redizajnirat da dobro deluje tudi brez rasti. Ce redizajna ne bo nas cakajo vedno pogostejse in dalse recesije.

dronyx ::

Obnašanje centralnih bank zadnjih 10 let je bilo podobno, kot če si bil ti hudo bolan in si izčrpan, nakar pa naslednjih nekaj mesecev ješ samo v Mc'Donaldsu hamburgerje parkrat na dan. Paše, posledice so pa potem hude. Ves čas so govorili, da tokrat tiskanje denarja (bančnih rezerv) ne povzroča inflacije, čeprav je vsak lahko opazil zelo visoko inflacijo na strani naložb tudi cene nepremičnin. Sedaj je prišla pa še klasična, potrošniška inflacija. To zdravit spet z Mc'Donaldsom pomeni praktično smrt, kislo repo in zelje po nihče noče jest. In smo v težavah.

J.McLane ::

Daj ne bluzi s temi primerjavami, itak da smo ljudje samo eni zajedalci na planetu, ki bodo na koncu pojedli še samega sebe in na koncu izumrli. Zemlja bo pa čez nekaj milionov let spet rodila nove bacile....

Po svoje imaš prav, po drugi strani pa nimaš nobene boljše ideje. Ker druga ideja vodi samo v trpljenje večine ljudi dosti prej, kot bi se zgodil sicer.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

IgorCardanof ::

Printanje denarja nikoli ni resitev. Je pac samo prestavljanje problema naprej, s toliko hujsimi posledicami.

Pa je dal dronyx dobro primerjavo.

Ce gremo brat zgodovino tvojih postov na to temo, pa lahko vidimo da nimas pojma o cem govoris in da si falil pri popolnoma vsem. Podoben pacient kot Stryan.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

kow ::

To, da nimamo nobenih boljsih idej, je podtikanje. Recesija 5 let nazaj, bi bila smesno benigna zadeva.

J.McLane ::

IgorCardanof je izjavil:

Printanje denarja nikoli ni resitev.


Potem pa ti doktor ekonomije povej svojo boljšo rešitev.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

49106 ::

4:35


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

IgorCardanof ::

Verjamem da rad govoriš, kako je treba printat denar, kateri leti v žep direktno top 0.x% ljudem. To so edini ljudje, ki zagovarjajo ta debilizem, namreč v teh zadnjih letih so zaslužili večživljenske penzije za celotne rodove.
Kot rešitev ekonomije pa to ni.

Pa pazite se. Ko bo enkrat razmik med revnim in bogatim slojem prevelik, se boste morali začet ograjevat, naročat varnostne službe. Če boste šli nekam na prosto v naravo, gledat neprestano za svojim hrbtom, da vas ne bo kdo fental. Primere tega lahko že zdaj gledaš v nekaterih izbranih državah po svetu.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Sparkxl ::

Jaz sem zadnja leta resno sprašujem kakšni ljudje vodijo naš svet.
Če smo že pri inflaciji, poglejmo si samo to čarovnico iz ECB. Res se ne morem odločiti ali je dejansko tako blesava, ali se samo pretvarja.
Ta kura nam je prvo govorila da iflacije sploh ni, ko je jasno že bila.
Potem nam je govorila da je prehodna, ko je že vsakemu trotlu bilo jasno da ni.
Zdaj govori da inflacija je, ampak da bo kar tako, sama od sebe, jeseni padla nazaj dol. Na podlagi čega te trditve? Verjetno kavna usedlina.
In ti dvigi po 0.25 in 0.5 so komedija pri 8%+ inflaciji. Neuradni seveda vsaj x2.
Ker koliko so blesavi, ena stvar jim je jasna: konkretni dvig obrestnih mer sproži globoko recesijo. Poglejmo samo usa: 0.5 dvig in že vse pada.
Zdaj pa nagradno vprašanje kaj bodo naredili? Sprožili recesijo, ali pustili inflaciji da podivja? Jaz sem vedno bolj prepričan da so se odločili za drugo opcijo.
Vmes pa nas bodo hranili s fake podatki o močnem gospodarstvu. Lep primer 2 dni nazaj ameriški potrošniki. Močna rast, 1% menda. Pozabili so samo omeniti, da to rast poganjajo posojila in da je ta "rast" nominalna. Pri skoraj 10% inflaciji. Torej realno je -9%

Mato989 ::

Sparkxl je izjavil:

Jaz sem zadnja leta resno sprašujem kakšni ljudje vodijo naš svet.
Če smo že pri inflaciji, poglejmo si samo to čarovnico iz ECB. Res se ne morem odločiti ali je dejansko tako blesava, ali se samo pretvarja.
Ta kura nam je prvo govorila da iflacije sploh ni, ko je jasno že bila.
Potem nam je govorila da je prehodna, ko je že vsakemu trotlu bilo jasno da ni.
Zdaj govori da inflacija je, ampak da bo kar tako, sama od sebe, jeseni padla nazaj dol. Na podlagi čega te trditve? Verjetno kavna usedlina.
In ti dvigi po 0.25 in 0.5 so komedija pri 8%+ inflaciji. Neuradni seveda vsaj x2.
Ker koliko so blesavi, ena stvar jim je jasna: konkretni dvig obrestnih mer sproži globoko recesijo. Poglejmo samo usa: 0.5 dvig in že vse pada.
Zdaj pa nagradno vprašanje kaj bodo naredili? Sprožili recesijo, ali pustili inflaciji da podivja? Jaz sem vedno bolj prepričan da so se odločili za drugo opcijo.
Vmes pa nas bodo hranili s fake podatki o močnem gospodarstvu. Lep primer 2 dni nazaj ameriški potrošniki. Močna rast, 1% menda. Pozabili so samo omeniti, da to rast poganjajo posojila in da je ta "rast" nominalna. Pri skoraj 10% inflaciji. Torej realno je -9%


Tisti prvi del ko praviš, da so govorili in govorijo, to ej za to da ne vznemirijo trga prehitro... če bi prvi dan ko je inflacija šla preko 3% prišla ona kura in rekla pripravlja se hiperinflacija, bi bila panika.. tu jih razumem.

In seveda so ti dvigi komedija pri inflaciji 8%+ če ne x2 kot ugotavljaš, ampak logično je da bodo inflacijo pustili...

1. Višje cene dobrin = več DDVja = višji proračun = višji BDP = manjši dolg relativno na BDP = države ne bankrotirajo

Obratno pomeni bankrot, ampak težava je v tem ker tudi hiperinflacija pomeni bankrot in vojno, zato morajo na ECBju in FEDu se DELAT da DELAJO nekaj proti inflaciji in to je ravno to +0,25 in 0,5 dvig...

Vse ima smisel... cilj je da drćžava ne bankrotira, in da je dolg napram BDPju relativno nižji, to pa je najlažje nardit če steče več denarja v proračun od DDVja... kako pa je DDV višji? Če so cene višje ;)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

dronyx je izjavil:

Kot kaže je pri nas gospodarska rast izjemno visoka, saj kamorkoli pogledam vedno nove in nove podražitve. Očitno res ni več daleč čas, ko se bodo cene dnevno spreminjale, kot smo to doživeli v Jugoslaviji za časa tako imenovane hiper gospodarske rasti. Večina od te izjemno visoka gospodarske rasti nima nič, razne razvrednotenih prihrankov in plač.

jah no, ni tako črno.
če si vlagatelj, tudi denar ne izgublja toliko vrednosti, če gledaš borzne tečaje, ki tudi gredo dol. tako da iz tega stališča boš še vedno lahko dobil enako število delnic (ali še več), če vkalkuliraš inflacijo in nasproti nižje borzne tečaje.
če nisi zadel delnic ki trenutno še rastejo in imaš keš, potem stvar ni tako zelo črna.
imho.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kriptobog ::

Sparkxl je izjavil:

Jaz sem zadnja leta resno sprašujem kakšni ljudje vodijo naš svet.
Če smo že pri inflaciji, poglejmo si samo to čarovnico iz ECB. Res se ne morem odločiti ali je dejansko tako blesava, ali se samo pretvarja.
Ta kura nam je prvo govorila da iflacije sploh ni, ko je jasno že bila.
Potem nam je govorila da je prehodna, ko je že vsakemu trotlu bilo jasno da ni.
Zdaj govori da inflacija je, ampak da bo kar tako, sama od sebe, jeseni padla nazaj dol. Na podlagi čega te trditve? Verjetno kavna usedlina.
In ti dvigi po 0.25 in 0.5 so komedija pri 8%+ inflaciji. Neuradni seveda vsaj x2.
Ker koliko so blesavi, ena stvar jim je jasna: konkretni dvig obrestnih mer sproži globoko recesijo. Poglejmo samo usa: 0.5 dvig in že vse pada.
Zdaj pa nagradno vprašanje kaj bodo naredili? Sprožili recesijo, ali pustili inflaciji da podivja? Jaz sem vedno bolj prepričan da so se odločili za drugo opcijo.
Vmes pa nas bodo hranili s fake podatki o močnem gospodarstvu. Lep primer 2 dni nazaj ameriški potrošniki. Močna rast, 1% menda. Pozabili so samo omeniti, da to rast poganjajo posojila in da je ta "rast" nominalna. Pri skoraj 10% inflaciji. Torej realno je -9%


Recesija. Če je ne bo sprožil novi lockdown, jo bodo z večjim dvigom obrestnih mer za kratek čas. V ZDA bo sploh pokalo in bo veselo, ko bodo gledali kako gre penzija (401k) v k.

Lonsarg ::

Ni sans da bo tokrat navadna recesija ampak imeli bomo recesijo hkrati z inflacijo.

To pomeni da poka balona sploh ne bo, ampak bo priblizno ravna crta. Realna vrednost bo sicer padla zaradi recesije, ampak zaradi inflacije valute v absolutnem znesku ne bo padlo, ergo ravna crta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kow ::

Sem enakega mnenja. FED ze ima izracunan minimalno nominalno vrednost SP500. Ce gre nizje, bo zacel dajati hawkish izjave, ce gre nad 4k, bo zategoval itd. Imajo pac neki range, strategija pa je, da bo realno padal preko inflacije.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Sem enakega mnenja. FED ze ima izracunan minimalno nominalno vrednost SP500. Ce gre nizje, bo zacel dajati hawkish izjave, ce gre nad 4k, bo zategoval itd. Imajo pac neki range, strategija pa je, da bo realno padal preko inflacije.


Tako je, in to je NAJSLABŠE kar se nam lahko dogaja, in točno to se bo zgodilo, ker kaj to pomeni?

1. Preko inflacije nam bodo kradli vrednost denarja
2. Preko nedopuščanja rasti nepremičnin, delnic, kripta itd... bodo poskrbeli, da ne bomo mogli denar nikamor zarinit da bi presegli trg

LOSE - LOSE za povprečneža...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Sem enakega mnenja. FED ze ima izracunan minimalno nominalno vrednost SP500. Ce gre nizje, bo zacel dajati hawkish izjave, ce gre nad 4k, bo zategoval itd. Imajo pac neki range, strategija pa je, da bo realno padal preko inflacije.


Tako je, in to je NAJSLABŠE kar se nam lahko dogaja, in točno to se bo zgodilo, ker kaj to pomeni?

1. Preko inflacije nam bodo kradli vrednost denarja
2. Preko nedopuščanja rasti nepremičnin, delnic, kripta itd... bodo poskrbeli, da ne bomo mogli denar nikamor zarinit da bi presegli trg

LOSE - LOSE za povprečneža...


Ta model ni vzdržen, zato ne bomo imeli dolgo takega scenarija. Pripravite se na pok. Če ponavljam za matotom. Mark my words :))

kow ::

Ce model vzdrzi nekaj let, so ze resili velik del problema, ker so krepko zmanjsali relativno zadolzenost (bailoutali dolznike).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kriptobog ::

kow je izjavil:

Ce model vzdrzi nekaj let, so ze resili velik del problema, ker so krepko zmanjsali relativno zadolzenost (bailoutali dolznike).


Ni šans za nekaj let.

Sparkxl ::

Jaz tudi mislim da ne. Tudi scenarij z ravno črto se mi ne zdi verjeten. Ker manipulirali so na tak način 12 let, zdaj pa mislim da je zmanjkalo maneverskega prostora.

kow ::

Relativna zadolzenost drzav v evroobmocju je danes taksna kot pred korona krizo oz. malo vecja. Zaradi inflacije, drugace bi bila katastrofa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Velki ::

Zadeva bo tekla naprej kot že rečeno v teji temi... Malo povprašajte ljudi okoli sebe (tudi tiste z par 100000)... 95% jih sploh ne briga da je...

Mato989 ::

kow je izjavil:

Relativna zadolzenost drzav v evroobmocju je danes taksna kot pred korona krizo oz. malo vecja. Zaradi inflacije, drugace bi bila katastrofa.


Tako je, zato me vedno razkuri ko kak politik na kakem soočenju to floskulo pove... ti meni povej absolutni znesek ne relativen, jebeš relativiziranje, neumen folk se napizdi, vseh pač ne.

No saj pravim, presenečen bom če bo FED na račun 401k penzij itd, ustavil inflacijo v naslednjih letih, ker izbira je samo eno ali drugo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gansta ::

Govorite kot da FED ni nič posebnega naredil, a je naredil največji dvig obrestne mere v zadnjih 20 letih (pol odstotne točke), nove spremembe se čakajo za 1. junij. Kriptovalute, ki so jih nekateri tako opevali da so neodvisne padajo, delnice wallmarta so enormno padle itd itd.., konkretno se je že začelo.

Mato989 ::

gansta je izjavil:

Govorite kot da FED ni nič posebnega naredil, a je naredil največji dvig obrestne mere v zadnjih 20 letih (pol odstotne točke), nove spremembe se čakajo za 1. junij. Kriptovalute, ki so jih nekateri tako opevali da so neodvisne padajo, delnice wallmarta so enormno padle itd itd.., konkretno se je že začelo.


Ja seveda, ampak to je prvi pompozni korak... če hoče FED RESNIČNO ustavit inflacijo kot govori, bi moral "jutri" dvignit OM za 2-3%... to pa veš kaj pomeni kajne? defaults, nemire, spopade itd... tudi če bo FED še 1x dvignil OM za 0,5 to ne bo dovolj overall... in potem bo prišel do precepa, ali dvignit še za 0,5 ali 1,0 da se bo začelo nekaj poznat in tvegat padec skladov in delnic še za 20-35% ali pustit kot je in upat da bodo skladi šli gor...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Relativna zadolzenost drzav v evroobmocju je danes taksna kot pred korona krizo oz. malo vecja. Zaradi inflacije, drugace bi bila katastrofa.


Tako je, zato me vedno razkuri ko kak politik na kakem soočenju to floskulo pove... ti meni povej absolutni znesek ne relativen, jebeš relativiziranje, neumen folk se napizdi, vseh pač ne.

No saj pravim, presenečen bom če bo FED na račun 401k penzij itd, ustavil inflacijo v naslednjih letih, ker izbira je samo eno ali drugo...


Ne biti preveč presenečen ko se zgodi crash ;)

Lonsarg ::

Mato989 je izjavil:

No saj pravim, presenečen bom če bo FED na račun 401k penzij itd, ustavil inflacijo v naslednjih letih, ker izbira je samo eno ali drugo...
Skladi kot je naprimer 401k rastejo skupaj z inflacijo gor. Sklade boli gospodarska recesija ne pa inflacija.

Inflacija najbolj skoduje takim, ki zivijo iz meseca v mesec. No pa takim ki v denarju drzijo vecje vsota ampak taki so si sami krivi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Mato989 je izjavil:

No saj pravim, presenečen bom če bo FED na račun 401k penzij itd, ustavil inflacijo v naslednjih letih, ker izbira je samo eno ali drugo...
Skladi kot je naprimer 401k rastejo skupaj z inflacijo gor. Sklade boli gospodarska recesija ne pa inflacija.

Inflacija najbolj skoduje takim, ki zivijo iz meseca v mesec. No pa takim ki v denarju drzijo vecje vsota ampak taki so si sami krivi.


Saj to je meni jasno, ampak dvigovanje OM s strani FEDa bo povzročilo recesijo... torej glih to je tisti twist ki ga ima pred sabo FED... če dviguje OM bodo padale vrednosti skladov, delnic torej PENZIJE ljudem(in v primeru ECB še težave z državami ki so rpezadolžene), če ne dviguje bodo najebali oni ki jih opisuješ ti...

Jaz samo menim da bo FED raje pomagal prvim kot pa drugim, bo se pa seveda zaradi PRa delal da pomaga drugim (ciljna inflacija bla bla bla)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Recesija pride tko al tko, FED jo lahko zgolj malce usmerja in zakasni. Z zakasnitvijo preko tiskanje so majverjetneje povzrocili da bo le se hujsa.

Tudi ce FED ne bi nic dvigoval OM bi dobili recesijo, sam pac tisto najhujse vrste ob hkratni hiperinflaciji.

Za popolno preprecitev recesij bi rabili korenite spremembe ekonomije, zgolj z reguliranjem inflacije se ne da kaj veliko narediti, nima FED te moci.

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Recesija pride tko al tko, FED jo lahko zgolj malce usmerja in zakasni. Z zakasnitvijo preko tiskanje so majverjetneje povzrocili da bo le se hujsa.

Tudi ce FED ne bi nic dvigoval OM bi dobili recesijo, sam pac tisto najhujse vrste ob hkratni hiperinflaciji.

Za popolno preprecitev recesij bi rabili korenite spremembe ekonomije, zgolj z reguliranjem inflacije se ne da kaj veliko narediti, nima FED te moci.


Recesije ni če BDPja in rasti ne meriš... 8-):))

Seveda nima te moči, ampak point ni toliko v preprečitvi, ampak v tem ko se mora zdaj FED odločat ali bo z akcijami povzročil krizo v prihrankih 401k delnicah itd, ali bo raje pustil da folk popizdi ob podražitvah in imel nemire...

To je tough choice, in kot zmeraj se bo trudil delat na obeh straneh, in tako nobena ne bo zadovoljna =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

J.McLane ::

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Sem enakega mnenja. FED ze ima izracunan minimalno nominalno vrednost SP500. Ce gre nizje, bo zacel dajati hawkish izjave, ce gre nad 4k, bo zategoval itd. Imajo pac neki range, strategija pa je, da bo realno padal preko inflacije.


Tako je, in to je NAJSLABŠE kar se nam lahko dogaja, in točno to se bo zgodilo, ker kaj to pomeni?

1. Preko inflacije nam bodo kradli vrednost denarja
2. Preko nedopuščanja rasti nepremičnin, delnic, kripta itd... bodo poskrbeli, da ne bomo mogli denar nikamor zarinit da bi presegli trg

LOSE - LOSE za povprečneža...


Če nedopuščaš rasti pod 2. potem inflacije ni. Če inflacijo podžigajo surovine, pa naložiš denar v surovine. Torej mora biti ena 3. točka ki se draži, da imaš lahko 1.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Mato989 ::

J.McLane je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Sem enakega mnenja. FED ze ima izracunan minimalno nominalno vrednost SP500. Ce gre nizje, bo zacel dajati hawkish izjave, ce gre nad 4k, bo zategoval itd. Imajo pac neki range, strategija pa je, da bo realno padal preko inflacije.


Tako je, in to je NAJSLABŠE kar se nam lahko dogaja, in točno to se bo zgodilo, ker kaj to pomeni?

1. Preko inflacije nam bodo kradli vrednost denarja
2. Preko nedopuščanja rasti nepremičnin, delnic, kripta itd... bodo poskrbeli, da ne bomo mogli denar nikamor zarinit da bi presegli trg

LOSE - LOSE za povprečneža...


Če nedopuščaš rasti pod 2. potem inflacije ni. Če inflacijo podžigajo surovine, pa naložiš denar v surovine. Torej mora biti ena 3. točka ki se draži, da imaš lahko 1.


Tebi se lahko draži nekaj v trgovini pa zato nujno delnice trgovine ne grejo gor, ali pa proizvajalca, ker je pač omejeno dobrin... ali pa več stroška za plače manj za delnice in kvartalne dobičke. Tako da ni 100% tako...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

J.McLane ::

Seveda ni, ampak to velja na kratek rok, ker pride do nekega zamika, na dolgi rok pa to zelo težko gre skozi.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Magic1 ::

Zelo zanimiva ocena situacije. Drugače je že kar nekaj časa zelo pesimitičen.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Truga ::

jaz ze leta trobim da smo v recesiji kjer se pac sprinta tolko denarja da se lahko pretvarjamo da v resnici to ni

a bo USA prvi imperij ki bo imel hiperinflacijo se preden propade? ni nemogoce, lol

Mr.B ::

V bistvu nismo bili. Problem je postal, ko je šel ameriški dolg tako visoko, da je posalajo vsekemu investiorju, da pokojninski sklad ne bo preživel, razen če vrednost $ ne devaluvirjao. Ker pa to ne smejo, bodo to naredili skozi inflacijo. Težava ki jih jebe je dostop do poceni energentov in seveda da na zahodu kaj dosti intezitivno ne proizvajamo ampak živimo na račun storitev in potrošnje.
Ali drugače, kot sem že nekje rekel, da bomo morali delati za pest riža, kot smo bili zvišeni nad Azijo.

Seveda ne pozabiti, da kot lokalna mafija tudi ameriška mafija, rabi financiranje s cementom, zato omejuje kje in kaj se sme graditi, ter tako v zadnjih dveh letih pripseva 16-18% letno na ras cen.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Stajerc, 5 odstotna jedrna.

IgorCardanof ::

Kar je vredu, ker spodbuja potrošnjo.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Malidelničar ::

Mato989 je izjavil:

gansta je izjavil:

Govorite kot da FED ni nič posebnega naredil, a je naredil največji dvig obrestne mere v zadnjih 20 letih (pol odstotne točke), nove spremembe se čakajo za 1. junij. Kriptovalute, ki so jih nekateri tako opevali da so neodvisne padajo, delnice wallmarta so enormno padle itd itd.., konkretno se je že začelo.


Ja seveda, ampak to je prvi pompozni korak... če hoče FED RESNIČNO ustavit inflacijo kot govori, bi moral "jutri" dvignit OM za 2-3%... to pa veš kaj pomeni kajne? defaults, nemire, spopade itd... tudi če bo FED še 1x dvignil OM za 0,5 to ne bo dovolj overall... in potem bo prišel do precepa, ali dvignit še za 0,5 ali 1,0 da se bo začelo nekaj poznat in tvegat padec skladov in delnic še za 20-35% ali pustit kot je in upat da bodo skladi šli gor...


To tudi sam razmišljam. Ali lahko z rednimi dvigi po malo, med 0,3 in 0,5 obrestne ublaži padec? Sploh če to razdeli na daljše časovno obdobje? S tem da gospodarstvu čas, da se prilagodiin večji del se bo lahko, tisti res overleveraged del pa pač skrahira.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Velikost dviga pac doloca hitrost zaustavitve inflacije. Dvig na 1% bo tudi že ustavil inflacijo dolgorocno, samo pac precej pocasneje kot ce dvignejo na 2%...

Pac nisem nek ekspert ampak glede na veliko zadolzenost je najbrz najbolsa resitev da postopoma dvignejo na okoli 1%, potem pa nekaj let tam pustijo da se postopoma inflacija ustavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Velikost dviga pac doloca hitrost zaustavitve inflacije. Dvig na 1% bo tudi že ustavil inflacijo dolgorocno, samo pac precej pocasneje kot ce dvignejo na 2%...

Pac nisem nek ekspert ampak glede na veliko zadolzenost je najbrz najbolsa resitev da postopoma dvignejo na okoli 1%, potem pa nekaj let tam pustijo da se postopoma inflacija ustavi.


Ja, samo "težava" je v tem, ker dvig danes se bo poznal v gospodarstvu komaj čez kake 6-18 mesecev... kar pomeni da bomo inflacijo imeli pri takem tempu najmanj 2 leti
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

To ni tezava, to je resitev za prezadolzene drzave :)

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

To ni tezava, to je resitev za prezadolzene drzave :)


Pol je bolje ne dvigovat OM pa bo rešitev hitrejša =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IgorCardanof ::

Poglejte do koliko so nabili obrestno mero v 70ih, da so se rešili visoke inflacije. To kar fed trenutno dela, je pljunek v morje. Po teoriji takrat, je potrebna x1.5 obrestna mera od inflacije.

Je pa itak tako, da so se postavili v LOSE LOSE LOSE situacijo. Karkoli naredijo, je slabo. Zaradi pač zabitosti (oz. požrešnosti).
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Glede na stock market bomo itak kmalu prišli v recesijo, tako da niti ne bodo potrebovali nekih hudih dvigov om :)

J.McLane ::

Stock market se prehitro prestraši, realna potrošnja in ponudba je bolj problem, ker to povzroča inflacijo. Produktivnost je padla, dobrin na trgu je manj, posledično se za dobrine več plača.

To se lahko ustali samo na dva načina:
- proizvodnja se spet zažene v polnem obsegu
- povpraševanje se zmanjša, ker ljudje nimajo denarja

Lahko je seveda tudi mix obojega.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci
««
28 / 211
»»