» »

Excel čuden problem (VLOOKUP)

Excel čuden problem (VLOOKUP)

buhica1 ::

Sem mislil, da sem v Excel-u kar doma toda včeraj me je ena stvar tako iztirila da moram prositi za pomoč.
Imam bazo podatkov v Excelu ter nek šifrant z dvema podatkoma (šifra izdelka, naziv izdelka). V bazi so samo šifre izdelkov. Če dam v bazo eno kolono v kateri je formula VLOOKUP, s katero bi potem iz šifranta dobil naziv izdelka, mi rezultat formule napiše #N/A, pa čeprav je formula pravilno oblikovana. Ko nato kliknem v polje kjer je zapisana šifra izdelka in samo dam F2 (za edit) in potrdim vrednost s tipko Enter pa čarobno formula VLOOKUP vrne pravilen rezultat z imenom izdelka !!!!!! Ker pa je v bazi nekaj tisoč zapisov me to "čarodejstvo" ne pripelje daleč.
Vprašanje: A kdo ve povedati kaj bi bil temu vzrok in mi lahko pomaga?

Za vsak nasvet vnaprej hvala...

lp Buhica

Dopolnilo: Če grem v prazen list in napravim poizkus formula dela na prvo, baze pa so uvožene iz TXT datotek in tam imam problem...
  • spremenil: buhica1 ()

ToniT ::

Probaj se poigrati z oblikovanjem celic, po katerih iščeš. označi stolpec in ga poravnaj levo oz. Oblikuj celice in nastavi recimo na besedilo.

buhica1 ::

Sem se igral (General, Text, Number,...) pa zgleda da nič ne pomaga razen F2 in Enter... ;(( ;(( :'(

lp Buhica

ToniT ::

Kaj se pa zgodi, če stolpec, v katerem iščeš stvari, razvrstiš po abecedi?

buhica1 ::

Torej ugotovil sem naslednje. Podatki in šifrant morajo biti tipa General. Nato grem skozi šifrant in tam delam F2+Enter in se mi isto čarobno pojavijo podatki. Nekaj me zajebava s tem, da čeprav označim cel stolpec in dam tip podatkov na General mi ne ažurira takoj tega tipa podatkov ampak komaj ko grem skoz z F2+Enter:( ... čuden tale Microshit(soft)...8-O ;((

lp Buhica

PS: Razvrstitev po abecedi ne pomaga...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buhica1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excel

Oddelek: Pomoč in nasveti
172363 (1652) Spider9
»

Excel podatki

Oddelek: Programiranje
71045 (926) OGORAZD
»

[Excel]Kako izvleči vrednost?

Oddelek: Programiranje
223671 (3394) Mobidick
»

[Excel]Vrednost celice = ime dokumenta

Oddelek: Programska oprema
314562 (3984) veteran
»

MS Access - help me

Oddelek: Programiranje
101472 (1386) buhica1

Več podobnih tem