» »

Parler se je vrnil

1
2
»

D3m ::

Tvoja osnovna psihologija ne pripomore k rešitvi.

Je bolj princip Alice in Wonderland.
|HP EliteBook|R5 6650U|

nevone ::

D3m je izjavil:

Tvoja osnovna psihologija ne pripomore k rešitvi.

Je bolj princip Alice in Wonderland.


Res je, tako kot si ti, ste brezupen primer.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

D3m ::

Tako, ker potlej nimaš več dela psihologinje in greš lahko za tekoči trak.
|HP EliteBook|R5 6650U|

nevone ::

D3m je izjavil:

Tako, ker potlej nimaš več dela psihologinje in greš lahko za tekoči trak.


Dokler so še primerki za katere še obtaja upanje, imam dela dovolj. Se pa tekoči trak in psihologija ne izključujeta. Ampak to primerki kot so ti težko dojamejo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Janez-22 ::

In kaj je rešitev?

nevone ::

Janez-22 je izjavil:

In kaj je rešitev?


Rešitev za kaj? Odpravo nasilja?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

D3m ::

Nima rešitve. Mora pa stranko vrteti v krogu, da od nje kaj zasluži problem še zmeraj ostane na stranki, da se samo pomaga.
|HP EliteBook|R5 6650U|

nevone ::

D3m je izjavil:

Nima rešitve. Mora pa stranko vrteti v krogu, da od nje kaj zasluži problem še zmeraj ostane na stranki, da se samo pomaga.


Se vidi, da nič ne razumeš. Pa še nesramen ali pa predvsem nesramen si povrhu. Prava perla.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

poweroff ::

zmaugy je izjavil:

Ko bom brez bolečin in zaupanja svojih podatkov čunga lunga appom na winsih (pretvorba) lahko spravil Outlook pst file z 20 leti emailov v na primer Thunderbirda na Linuxu, bom prešaltal. Skoraj takoj (ravno menjal prenosnik, ampak sem pripravljen tudi novo disk ploščico notri zabrisat in prenesti vse na linux potem).

Maile skopiraš iz PST na IMAP server in potem nazaj v TB.

Me pa čudi 20 let mailov v PST datoteki, saj je znano, da ima PST težave z velikim številom mailov. Sem tudi sam reševal težave povezane s tem.
sudo poweroff

D3m ::

nevone je izjavil:

D3m je izjavil:

Nima rešitve. Mora pa stranko vrteti v krogu, da od nje kaj zasluži problem še zmeraj ostane na stranki, da se samo pomaga.


Se vidi, da nič ne razumeš. Pa še nesramen ali pa predvsem nesramen si povrhu. Prava perla.

o+ nevone


Malo pa res. :)

Ko pridem domov bom malo olepšal.

Da bodo stranke hodile k tebi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

nevone ::

D3m je izjavil:

nevone je izjavil:

D3m je izjavil:

Nima rešitve. Mora pa stranko vrteti v krogu, da od nje kaj zasluži problem še zmeraj ostane na stranki, da se samo pomaga.


Se vidi, da nič ne razumeš. Pa še nesramen ali pa predvsem nesramen si povrhu. Prava perla.

o+ nevone


Malo pa res. :)

Ko pridem domov bom malo olepšal.

Da bodo stranke hodile k tebi.


No vidiš, ti že pomaga. :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

D3m ::

Če bo čas dopuščal. :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

nevone ::

D3m je izjavil:

Če bo čas dopuščal. :P


Tud u redu. :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Janez-22 ::

nevone je izjavil:

Janez-22 je izjavil:

Looooooka je izjavil:

Danes s pomocjo psihologov psihoterapevtov in drugih nakladacev gojimo ovce, ki jim je lazje vladati. prvi korak je to, da jih prepricas, da se da VSE resiti brez nasilja pa ceprav vsi vemo, da se solskega nasilneza najhitreje umiri z enim dobrim udarcem v grlo.

Tole je grobo povedano ampak načeloma se strinjam. Pacifizem in "ničelna toleranca do nasilja" je neumnost.


Pacifizem in ničelna toleranca do nasilja je samo drža, ki ji skušaš čim bolj slediti. Normalno je, da ne boš v imenu pacifizma nasilnežu pustil, da te pretepa.

(Desni) preveč dobesedno in ozko jemljete družbene postulate.

o+ nevone

Nič nisem ozek, samo natančen z besedami. Te tvoje družbene postulate lahko opišeš tudi drugače, brez da zrelativiziraš vse pojme.

Če uporabljam samo osnovno kmečko logiko, potem pri ničelni toleranci do nasilja potrebuješ še tretjo osebo, ki tolerira nasilje točno nič. Torej potrebuješ še nadzor in sankcije. V vsaki družbeni pori.

vostok_1 ::

Poldi112 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Wat?

Dobili so status največje velesile that ever existed, njihvo življenski standard pa je zasenčil vse ostale.

Pod Britanijo bi bili hlapci.


Kaj ima raja od statusa velesile? Razen tega, da mora bolj pogosto v vojno, ker je treba skrbeti za demokracijo na Kubi, Filipinih, pa kasneje v Evropi in še kasneje v Aziji?

Pod britanci so bili hlapci ravno ene toliko, kot smo mi pod USA. Ni optimalno, a za navadnega človeka povsem irelevantno.

Medtem ko morajo čez lužo še 250 let kasneje delati 2 šihta, da lahko preživijo, hkrati pa niti javnega zdravstva nimajo. O kakšnem življenskem standardu ti to sanjaš?


Nevrjetno kako močno ideološko dioptrijo imaš.

Kaj je raja dobila od tega? Izven življenskega standarda unparalleled in human history?
Founding fathers so dogradili magno carto, ki je raji prinesla do takrat in še mnogo let po tem, unprecedented freedom. Še posebej freedom of speech.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Poldi112 ::

A za evropo še nisi slišal? Človeške pravice so bile pri nas vedno korak ali dva pred njimi. Pogosto tudi miljo ali dve.

Švedi so recimo imeli svobodo izražanja ene 10 let pred tvojimi idoli. Danes so pa vsaj 100 let pred njimi glede življenskega standarda. Naj te ne zavede GDP, kjer ti biljonarji pokradejo ves denar, revežem pa pustijo 2 šihta ter usrano okolje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

nevone ::

Če uporabljam samo osnovno kmečko logiko, potem pri ničelni toleranci do nasilja potrebuješ še tretjo osebo, ki tolerira nasilje točno nič. Torej potrebuješ še nadzor in sankcije. V vsaki družbeni pori.


Ne. Pri ničelni toleranci do nasilja je bistveno to, da ne zapadeš v vlogo žrtve, ampak pravočasno poveš, da nasilja ne sprejemaš. Za to moraš biti tako vzgojen, ne da te že doma naučijo kdo je gazda, ki ga je treba poslušat, tudi če je nasilen.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

D3m ::

ne da te že doma naučijo kdo je gazda


:)

Nevone hoče anarhijo, da lahko služi na potencialnih strankah.
|HP EliteBook|R5 6650U|

nevone ::

D3m je izjavil:

ne da te že doma naučijo kdo je gazda


:)

Nevone hoče anarhijo, da lahko služi na potencialnih strankah.


Iz česa ti to razbereš mi ni jasno, in se mi tudi ne ljubi več ukvarjati s teboj, ker ne znaš drugega kot afne guncat, vsaj kar se teh tem tiče.

A nimaš ti doma depresivne žene? A si se že kdaj vprašal, zakaj je depresivna?

A se res hočeš na tak način pogovarjati. Sej nič ne rečem, hec tud mora bit, ampak da pa nekomu stalno najedaš je pa dolgcajt.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

Poldi112 je izjavil:

A za evropo še nisi slišal? Človeške pravice so bile pri nas vedno korak ali dva pred njimi. Pogosto tudi miljo ali dve.

Švedi so recimo imeli svobodo izražanja ene 10 let pred tvojimi idoli. Danes so pa vsaj 100 let pred njimi glede življenskega standarda. Naj te ne zavede GDP, kjer ti biljonarji pokradejo ves denar, revežem pa pustijo 2 šihta ter usrano okolje.


Svoboda govora na švedskem?
Yeah...i don't think so.

Sicer pa švedska ni nobena velesila.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

D3m ::

nevone je izjavil:

D3m je izjavil:

ne da te že doma naučijo kdo je gazda


:)

Nevone hoče anarhijo, da lahko služi na potencialnih strankah.


Iz česa ti to razbereš mi ni jasno, in se mi tudi ne ljubi več ukvarjati s teboj, ker ne znaš drugega kot afne guncat, vsaj kar se teh tem tiče.

A nimaš ti doma depresivne žene? A si se že kdaj vprašal, zakaj je depresivna?

A se res hočeš na tak način pogovarjati. Sej nič ne rečem, hec tud mora bit, ampak da pa nekomu stalno najedaš je pa dolgcajt.

o+ nevone


Ženi sem pomagal, da je iz tega ven prišla.

Najprej je zaprla s.p. (po mojem predlogu) jaz sem ji pa zrihtal redno službo.

In voila, depresija je izginila.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Poldi112 ::

vostok_1 je izjavil:


Sicer pa švedska ni nobena velesila.


Od kje ti ideja, da status velesile pozitivno vpliva na življenski standard američanov? Ali na njihove človekove pravice?

Švedi mejijo na ruse, pa za obrambo zagonijo več kot 50x manj kot američani... Zakaj le zakaj jim več denarja ostane za socialne programe?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Janez-22 ::

nevone je izjavil:

Če uporabljam samo osnovno kmečko logiko, potem pri ničelni toleranci do nasilja potrebuješ še tretjo osebo, ki tolerira nasilje točno nič. Torej potrebuješ še nadzor in sankcije. V vsaki družbeni pori.


Ne. Pri ničelni toleranci do nasilja je bistveno to, da ne zapadeš v vlogo žrtve, ampak pravočasno poveš, da nasilja ne sprejemaš. Za to moraš biti tako vzgojen, ne da te že doma naučijo kdo je gazda, ki ga je treba poslušat, tudi če je nasilen.

o+ nevone

Se pravi, da imamo en umeten družbeni postulat, ki se ga da razumet na različne načine. Ampak če bi povedali stvari jasno, potem marsikateri NVO ne bi imel več razloga za obstoj.

Na to temo mi je bolj všeč Jordan B. Peterson, recimo: "Ojdipovska mati sklene pakt s seboj, svojimi otroki in samim hudičem. Glasi se: "Predvsem me nikoli ne zapustite. V zameno bom naredila vse za vas. Ko boste odraščali, ne da bi dozorevali, boste postali ničvredni in zagrenjeni, vendar vam nikoli ne bo treba prevzeti nobene odgovornosti in za vse, kar boste naredili narobe, bo vedno kriv nekdo drug.""

Machete ::

Samo kolosalen idiot je lahko dušebrižnik. Vidim, da jih mnogo tlači ta planet.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

c3p0 ::

Švedska je že v downswingu, podobno kot Nemčija.

nevone ::

D3m je izjavil:

nevone je izjavil:

D3m je izjavil:

ne da te že doma naučijo kdo je gazda


:)

Nevone hoče anarhijo, da lahko služi na potencialnih strankah.


Iz česa ti to razbereš mi ni jasno, in se mi tudi ne ljubi več ukvarjati s teboj, ker ne znaš drugega kot afne guncat, vsaj kar se teh tem tiče.

A nimaš ti doma depresivne žene? A si se že kdaj vprašal, zakaj je depresivna?

A se res hočeš na tak način pogovarjati. Sej nič ne rečem, hec tud mora bit, ampak da pa nekomu stalno najedaš je pa dolgcajt.

o+ nevone


Ženi sem pomagal, da je iz tega ven prišla.

Najprej je zaprla s.p. (po mojem predlogu) jaz sem ji pa zrihtal redno službo.

In voila, depresija je izginila.


In zakaj in čemu se ti zdi, da moraš meni najedat?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Se pravi, da imamo en umeten družbeni postulat, ki se ga da razumet na različne načine. Ampak če bi povedali stvari jasno, potem marsikateri NVO ne bi imel več razloga za obstoj.


Mogoče so različne interpretacije tega postulata. Meni je moja všeč zato, ker pri nasilju je vedno nekdo žrtev in če potencialna žrtev pozna ničelno toleranco do nasilja, potem se temu lahko uspešno upre, v nasprotnem primeru pa ostane žrtev, nasilnež pa še naprej nasilnež.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

D3m ::

In zakaj in čemu se ti zdi, da moraš meni najedat?


Zanimivo. Sem mislil, da ste psihologi imuni. :)

Bom drugače vprašal.

Koliko svojih pacientov si pozdravila?

Oziroma koliko jih je naredilo samomor pa se delaš, da ni tvoja krivda.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

nevone ::

Koliko svojih pacientov si pozdravila?


Katerih mojih pacientov?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

D3m ::

Wait.....psihologija je samo tvoj hobi?

My bad sem mislil, da imaš dodatni poklic.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

nevone ::

D3m je izjavil:

Wait.....psihologija je samo tvoj hobi?

My bad sem mislil, da imaš dodatni poklic.


Ne, nimam dodatnega poklica, v "študiranje" psihologije kot hobi sem bila pa prisiljena, ker so mi razmere to vsilile.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parler skuša nazaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostalo
11716682 (12461) Janez-22

Več podobnih tem