» »

Spletna trgovina Wordpress in zaloga

Spletna trgovina Wordpress in zaloga

3Dsvet-eu ::

Pozdrav

Kdo ve kako spletne trgovine upravljajo svojo zalogo.
Pri meni gre za kombinacijo:
- Wordpress
- WooCommerce
- Kupljena tema
- Google Drive SpreadSheeet

Kakako to delo večji? Je to zunanji program in kateri?
Je to povezano s spletno stranjo?

Hvala za kakršen koli namig ali odgovor.
Danijel

kuall ::

mimovrste ima po novem tako se mi zdi, da ko daš nekaj v košarico je rezervirano zate za ene 15 minut, potem se košarica sprazni in se zaloga sprosti za druge kupce, če nakupa nisi zaključil. to se mi zdi kar logična rešitev tega problema.

3Dsvet-eu ::

Hvala za odgovor.

Vendar nisem mislil tega.

Zanima me kako spletne ali navadne "manjše" trgovine vodijo zalogo. Kako vejo koliko imajo česa in kaj morajo naročiti?
Dvomim da imajo vse v WooCommerce.

lp, Danijel

Ales ::

Kakor katera, ni tu enoznačnega odgovora. Večji tako ali tako ne uporabljajo WooCommerce, sicer pa praktično kar hočeš lahko povežeš s katerim koli zunanjim programom, če je potreba.

Ali prodajaš tudi mimo spleta ali le preko Wordpress/WooCommerce? Imaš zunanji program za računovodstvo, vodiš zaloge v njemu?

c3p0 ::

Večji povežejo s svojim programom, ki vodi zaloge. Manjši ročno ali pa je "vse na zalogi pri dobavitelju" in potem kontaktirajo stranko, če se zatakne.

3Dsvet-eu ::

Ales je izjavil:


Ali prodajaš tudi mimo spleta ali le preko Wordpress/WooCommerce? Imaš zunanji program za računovodstvo, vodiš zaloge v njemu?


Imam Wordpress/WooCommerce. Kupljena tema za eShop.
Za računovodstvo imam Cebelca.biz. Sicer mi čisto odgovarja za izdajo računov, ampak vgrajeno vodenje zaloge mi nikakot ne diši. Preveč nepregledno.

Trenutno vodim zalogo "ročno" preko Google SpreadSheet in mi je super. Meni zelo pregledno in imam točno to kar potrebujem. Vem pa da bo slej ko prej potebno presedlati na bolj profi zadevo.

Priporočili smo mi Quibi. To moram sedaj preizkusiti.

Kdo pozna kakšnega programerja, ki bi pomagal pri Wordpress/WooCommerce? #pošteno_delo_pošteno_plačilo

lp, Danijel

AmokRun ::

Večje firme v ozadju uporabljajo ERP sistem.

Tody ::

Mimovrste ima informacijski sistem, ki se pogovarja z dobavitelji. Le te morajo zagotoviti ažurnost podatkov (ker jih ne vi potem čakate na izdelke).

Drugače pa vsak računovodski program zna vodit zaloge. Večina se uporablja web service in xml datoteke, kjer si programi sami izmenjujejo podatke.

newuser ::

Če imaš kolikor toliko resno trgovino, potem rabiš zadaj pravi program. Od ERP v oblaku sta najbolj primerna https://www.e-racuni.com in https://www.metakocka.si/

Oba se znata sama povezat na Wordpress. E-racuni.com ima poleg zalog še komplet računovodstvo tako, da lahko imaš vse na enem mestu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ponudnik plačil na spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
141152 (798) dunda
»

Pomoč pri prilagoditvi strani

Oddelek: Izdelava spletišč
10446 (303) smacker
»

Katero e-trgovino izbrati

Oddelek: Izdelava spletišč
123076 (2249) Vice
»

Wordpress oblikovanje - začetniško vprašanje

Oddelek: Izdelava spletišč
61194 (881) šajtrga
»

Front end spletne trgovine v slovenščini?

Oddelek: Izdelava spletišč
53074 (2761) G3orgH4nson

Več podobnih tem