» »

Carinski postopek Pošta Slovenije iz EU skaldišča

Carinski postopek Pošta Slovenije iz EU skaldišča

matter ::

Zdravo,

večinoma kar kupujem na Gearbest, Bangood, Aliexpress ... gledam ,da je roba poslana iz EU skadišč (CZ, FR, ES ...).
Sedaj sem prvič dobil SMS od pošte Slovenije za robo, ki sem jo naročil iz Bangood in iz CZ skladišča.

Kako je možno, da pošta izvaja carinski postopek v tem primeru ?!
A naj se ne bi delal carinski postopek pri UVOZU, ne pa prodaji končnemu kupcu (po tem ko je že uvoženo in skladiščeno v EU) ?

Zanima me, če ima kdo izkušnje kako je s tem ?

PS: EU skladišča izbiram ravno zato, da naj ne bi bilo carine + hitrejša dobava. So pa po navadi tudi zato višje cene produktov.
Grem basket pa bom neloke metal

OZZY ::

Ni rečeno, da so oni plačali dajatve. Če je zgoraj nalepka ali na lističu, da ne izpoluje neke EU pogoje za robo, potem oni niso plačali dajatev.
Go with the flow.

Miha 333 ::

Imaš različna skladišča, tudi taka, kjer blago formalno še ni bilo uvoženo oz. sproščeno na notranji trg EU. Verjetno je v tem primeru tako.

KraitPay ::

Mislim da so od 01.2021 malo poostrili preverjanje pravilno izpolnjenega obrazca.
Sam sem prejšnji teden dobil SMS od PS, pa edina napaka ki sem jo našel je bila ta, da ni bil obrazec pravilno izpolnjen.
Vrednost paketa je bila 12€.

Slopek ::

Denar nam pobirajo kjer le lahko. Tudi sam naročam iz teh Eu skladišč. To, da odpirajo paketke iz Češke, je pa res "češko".
Je pa verjetno zaradi povečane kontrole, dobila službo kakšna tetka ali dve. Kontrola je pomembna.

Pimoz ::

Pač dobesedno kradejo:
https://cekin.si/davki/carina-ddv-davek...
Že to je lep primer.
Skratka mene bi zanimala sledeča situacija:
Da bi nekdo iz tujine poslal navadno pismo v dimenzijah: D < 60cm, D+Š+V < 90cm in teža manj od 2kg (to je definicija navadnega pisma).
Recimo nekako tako: 35cm x 20cm + 3cm škatlica iz kartona. Ravno malo oversized standardno pismo. Pa nič fizičnega notri samo napisani novoletni pozdravi.
Pa na zunanji strani nalepka Fragile. In me iskreno zanima, če bi to odpirali, če bi zaračunali stroške carisnkega posredovanja in če bi zahtevali dokazilo o vrednosti pošiljke.
Ker mislim, da bi bilo to bizarnost res dobro vidit.

Slopek ::

To odpiranje paketa sem tudi sam doživel. Vrednost je bila manj, kot 22eur. Na paketku je bila cena 20€, dejanska 21€, plačal pa na koncu skoraj 30€.

opeter ::

A ne bodo po 1. 7. 2021 še bolj zaostrili, sploh za robo izven EU? Nekje sem bral, da bo sam postopek 15 evrov + zraven še vse ostalo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Markus386 ::

Najbolj zalostno pri vsem tem je, da ko kupis nekaj na aliexpressu za 20 eur, pa te nategnejo vsi, od poste do carine (strosek carinjenja, postopka, ddv, ddv na postnino, strosek upn, ....) , pa se cakanje pred posto pol ure, uro.... je zadeva se vedno pol cenejsa kot v slovenski stacuni.

r3dkv1c4 ::

Markus386 je izjavil:

Najbolj zalostno pri vsem tem je, da ko kupis nekaj na aliexpressu za 20 eur, pa te nategnejo vsi, od poste do carine (strosek carinjenja, postopka, ddv, ddv na postnino, strosek upn, ....) , pa se cakanje pred posto pol ure, uro.... je zadeva se vedno pol cenejsa kot v slovenski stacuni.

Najbolj žalostno je, da kupujete nekaj po načinu, za katetega nimate razčiščenih osnovnih pojmov.
Pokliči carinsko službo na PS in ti bodo razsvetlili um.
To, da so kinezi veliki nateguni pri raznih carinah in dajatvah, je pa stara znanost.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

U24ever ::

Opozorilo za potencialne kupce: NE kupujte pri tem trgovcu:

Shop911303118 Store, še ena ali dve podobni trgovini po imenu so. Prodajajo Grafične matične v kompletu ipd. Cene so sumljivo nizke.

Ta trgovina NE pošilja paketov, pobere samo denar in aliexpress ga ne vrne.

OZZY ::

U24ever je izjavil:

Opozorilo za potencialne kupce: NE kupujte pri tem trgovcu:
Shop911303118 Store, še ena ali dve podobni trgovini po imenu so. Prodajajo Grafične matične v kompletu ipd. Cene so sumljivo nizke.
Ta trgovina NE pošilja paketov, pobere samo denar in aliexpress ga ne vrne.


Verjento pa obratuje kak mesec ali dva in ima super cene. Le zakaj?
Po navadi dajo treking številko, ki pa ni zate in gre na eno drugo osebo. KO ta dobi paket AE sprosti finance in smatra, da si paket dobil. Gre za enostaven scam.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

U24ever ::

Po moje je ta shekal to stran, pošlje pa nič.... tudi eden drug, ki je kupu je objavil negativno mnenje. zdaj pa je shop on Vacation že 4 tedne. Shop - Trgovina je kao v EU, Francija.

Gre pa se za : Shop911303118 Store in nekaj podobnih z tem imenom. niske cene, nobenih mnenj do sedaj. ne kupujte tam nič pa pošljite naprej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94501559451 (4208) hotig
»

Aliexpress carina

Oddelek: Pomoč in nasveti
403924 (923) Sindrom
»

Aliexpress dostava (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6514579 (8319) Luka99
»

Zakaj tako visoka carina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6519920 (9322) BorutK-73
»

www.aliexpress.com

Oddelek: Kaj kupiti
256107 (1176) darkolord

Več podobnih tem