» »

Formula 1 2021

Formula 1 2021

««
15 / 139
»»

scythe ::

Opa Allison ostaja pri Mercedesu, samo drugo delovno mesto po 1.7 :)

https://www.planetf1.com/news/james-all...
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

DamijanD ::

Kdaj so pa Kitajsko skenslal?

Twixz ::

https://www.youtube.com/channel/UC5nodZ...

Čez pol ure se začne tretja dirka prve slovenske lige. Branilec lige Undertaker je letos naletel na navezo Red Bulla kateri ne more ravno reči da je enostavna.

Zandvoort je bil včeraj prizorišče 2. lige kjer je bilo kar 9 odstopov (od 19 dirkačev). Verjamem da bo dirka zanimiva. :D

Štartamo ob 18:00! :)

Skyman ::

Mazespin strikes again..



https://streamable.com/pg4jww

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

skyform ::

In to 2x, na začetku treninga in na koncu.

Kaj pa drugače pravite na tega komentatorja ob petkih, mene zelo moti njegova izgovorjava (seveda si ni sam kriv zato, pač nekakšna govorna napaka ampak je moteče) in cmokanje, bi raje gledal brez komentarja kot pa to poslušal, pa naklada tudi ful preveč, kr v eno govori, prav mučno je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Skyman ::

Vem da se je 2x samo sem malo zamudil zacetek 1 treninga.

Hvala bogu nimam telemacha zato gledam preko streama.Nisi edini ki se pritozuje

billy ::

Ampak Perez...

skyform ::

Evo ga Redbull spet, kot sem že rekel, če nebodo porihtali teh težav bo jim Merc pobegnil na začetku sezone. Sicer boljše danes kot jutri ali v nedeljo.

Otmar se spet joče :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

scythe ::

Danes sem pričakoval Max-a na prvem mestu, zgleda da Redbull ni tak hiter oz. ima velike probleme glede vzdržljivosti. Tale Imola je prav za Redbull, če tule zmaga Mercedes bo kriza...
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

ripmork ::

Eh, tole je petkov trening... ni variante, da so kar naenkrat po treh tednih biki tako zadaj. Jutrišnja hitrost šteje. Bo pa baje dežna dirka, zna bit pestro (se sploh ne spomnim, kdaj smo nazadnje dejansko imeli dežno dirko) :)

springfield ::

Turcija lani

poker93 ::

Ali obstaja kakšen dober live stream zastonj ali plačljiv za razumno ceno. F1 viha nos nad predplačniško Viso. Lahko bi preko App stora kjer imam poveezano drugo kartico vendar si moram prenakazati, kar bi bilo potem itak šele v ponedeljek. Aja tisti free teden sem pa tudi že izkoristil.

xseki ::

Nekje 10 minut pred treningi, kvalifikacijami in dirkami v Google napiši "f1 streams" in klikni na prvi link, ki ti ga vrže. Stran deluje kot agregator live prenosov in sem 100%, da boš našel dober stream. Dobiš tudi uradni F1TV Stream zastonj. Preko official f1tv serverjev.

PrimozR ::

Joj no... Sport Surge.

connel ::

scythe ::

ripmork je izjavil:

Eh, tole je petkov trening... ni variante, da so kar naenkrat po treh tednih biki tako zadaj. Jutrišnja hitrost šteje. Bo pa baje dežna dirka, zna bit pestro (se sploh ne spomnim, kdaj smo nazadnje dejansko imeli dežno dirko) :)


Mislim da je Mercedes trenutno edini, ki bi znal rešit problem v dirki ali dveh. ;) Ampak tudi sam malo dvomim, če jim je pa uspelo....
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

billy ::

Zakaj mislite, da je merc hiter, če pa sta ferari in mclaren takoj mu za ovratnikom :)

Dirka bo dežna in priložnost, da se marcipan še posebej izkaže.

skyform ::

Jaz ne mislim tako, jaz mislim da bo Redbull še presenetil, pričakujem Maxa na pole. Omenil sem samo, da če bodo pri redbullu imeli toliko tehničnih težav jih bo to stalo.

Skyman ::

Zakaj vsi mislite da bo dezevna dirka poglejte malo napovedi

https://www.accuweather.com/en/it/imola...

Nobenega velikega dezja ne bo,samo pac kar % vec kot danes je opcija.Ponavadi je tko da je konec dirke in se "uščije" prej pa napovedujejo cez 10min kaplje itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Tilen88 ::

Več sta pokazala Ferrari in Mclareen kot Redbull :o de tega trenutka seveda (10min do konca)

p.s in pole me max demantira XD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

skyform ::

Max je sprve, ko je zapeljal na stezo pokazal, da je najhitrejši, tudi na 4 kgorih starih soft je odpeljal najhitrejši čas, sedaj na svežih pa daleč najhitrejši. Kaj pa Perez dela 1sec za Maxom, groza!

No to je že boljše od Pereza 0.6sec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Skyman ::

marko bo pomoje kr quali odvozu pocas namesto pereza

skyform ::

Ricciardo veliko razočaranje do sedaj, Norris ga lepo owna, Sainz pa ravno obratno, me je zelo presenetil. Zelo malo zaostaja z Leclercom glede na to, da vozi popolnoma nov bolid na katerega še ni navajen. Samo poglejmo kakšne težave ima Ricciardo. Kot izgleda sta Norris in Sainz res hitra voznika, Sainz se je že precej dobro kosal z Verstappnom, ko sta bila skupaj v Torro Rosso.

BT52 ::

skyform je izjavil:

Ricciardo veliko razočaranje do sedaj, Norris ga lepo owna, Sainz pa ravno obratno, me je zelo presenetil. Zelo malo zaostaja z Leclercom glede na to, da vozi popolnoma nov bolid na katerega še ni navajen. Samo poglejmo kakšne težave ima Ricciardo. Kot izgleda sta Norris in Sainz res hitra voznika, Sainz se je že precej dobro kosal z Verstappnom, ko sta bila skupaj v Torro Rosso.


BS- F1 je že po definiciji "nov" bolid, saj gre za prototipe. Vseeno pa dam par dirk časa za oba, saj se prilaganjanje na delovno etiko in osebne preference pri detajlih vsekakor pozna. Kako dati vse od sebe z trenutnim orodnjem je umetnost. Za katero je Max poznam, da ne rabi veliko. Podobno lahko rečemo za Ham, Alo. No to načeloma velja za vse top voznike.

skyform ::

Uf, zakaj se je zadek tako razletel in prav odstopil ob bolida, trk ni bil tako močan, wtf, a je zadek tako šibek zaradi novih pravil, bolidi so sicer odzadaj precej tanjši in ožji kot lani ravno zaradi sprememb pravil.

Tilen88 ::

Kdo rečete, da bodo prvi trije na qualy ?

skyform ::

VER
BOT
HAM

Norris 4 ali pa morda celo Hamiltona stegne, ki ravno ne izgleda v formi, Bottas trenutno zlahka hitrejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Tilen88 ::

Mogoče se kak ferrari vmeša med 4,5 mesto

skyform ::

Norris WOW ampak zbrisan čas, omg, Perez wtf, wow, zownal Maxa wtf, zakaj pa potem ni sprobal medium v drugem poskusu Q2, hočejo pri Redbullu splitat strategijo, da Merca na dirki jebejo oz Hamiltona. Riciardo se je popravil ampak tak tak proti Norrisu, Sainz razočaral, Alonso tudi, da ga nek Ocon hobla, ojoj, o Vettlu sploh ne bom govoril, z njim jem konec.

Tilen88 ::

o_O Kaj pa na to porečejo tisti ki so imeli pereza za albona #2

skyform ::

Pa Hamilton prvi v ne najboljšem bolidu! Redbull ziher hitrejši, če je Perez tako blizu in kje je Bottas.

Nore kvalifikacije! Kakšne majhne razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

Max je proč vrgel pole, kakšna napaka in kljub temu tako blizu pole, zlahka je to bil njegov pole. Perez je tudi rekel, da je proč vrgel pole, lol, nardil napako v zadnjem ovinku in nekateri še kr dvomijo, da Redbull ni najhitrejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

BT52 ::

Mene je bolj presenetil Mclaren. Norris bi pojedel midfield. Bravo. Vse ostalo od zelo manjhnih razlik in boljšega Pereza je bilo za pričakovat. Zgleda, bo Mclaren pobral P3 z lahkoto.

Verstappen pa je bil cel poparjen in rdeč kot rak. LOL Hamilton pa kapo dol. Bo jutri zanimivo gledat vlakec, ker strategija bo igrala veliko vlogo. Ena ekipa bo vsekakor zadela terno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

skyform ::

Ja Mclaren je res presenetil sploh Norris, res škoda, da so mu zbrisali čas, sicer je že na testih dobro kazalo za Mclaren in tale njihov difuzer. Če ne bi Norrisu izbrisali čas bi prvi 4je bili v manj kot 0.1sec in če nebi Max nardil napake pa več nebi izgledalo tako tesno, bi se ziher odpeljal saj 0.2-0.3sec pred Hamiltona.

Tilen88 ::

Zna bit dobra dirka jutri !

Gambino ::

Opa Hamilton time, že kaže takrat, ko je najpomembneje. Kapo dol za nov PP. Rekorde že podira.

skyform ::

Perez: FUCK!
https://streamable.com/755rg0

Kljub temu, da je pred Maxom ni bil srečen, mi je bilo najprej čudno zakaj se tak kislo drži na interviewu ampak, ko je rekel, da je zasral zadn ovinek in proč vrgel pole mi je vse bilo jasno zakaj se tako drži.

scythe ::

Jutri bo dobra dirka, upam še na kakšen dež 8-) Upam da še Norrisu uspe dobra dirka, pa da štrene meša med prvimi tremi :D
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Tilen88 ::



XD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

PrimozR ::

BT52 je izjavil:

BS- F1 je že po definiciji "nov" bolid, saj gre za prototipe. Vseeno pa dam par dirk časa za oba, saj se prilaganjanje na delovno etiko in osebne preference pri detajlih vsekakor pozna. Kako dati vse od sebe z trenutnim orodnjem je umetnost. Za katero je Max poznam, da ne rabi veliko. Podobno lahko rečemo za Ham, Alo. No to načeloma velja za vse top voznike.

Kaj hočeš povedati s tem, da je 'nov bolid'? Ricciardo je vseeno menjal ekipo, motor, verjetno tudi kar nekaj filozofije pri zasnovi avta. Ampak vseeno Norris zelo lepo, sem tudi jaz pričakoval več od RIC-a.

skyform je izjavil:

Uf, zakaj se je zadek tako razletel in prav odstopil ob bolida, trk ni bil tako močan, wtf, a je zadek tako šibek zaradi novih pravil, bolidi so sicer odzadaj precej tanjši in ožji kot lani ravno zaradi sprememb pravil.

Struktura ni nič drugačna, ožje je itak samo dno avta. Pa še to na zunanjih delih, to na samo konstrukcijo nima nobene veze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

McLuzo ::

Nasvet za gledanje F1

Izmenično prenašata ORF1 ter Servus TV Osterreich (NE Deutschland! - Ser. TV De. imamo na T2 in tam ne prenašajo F1).
Mimogrede, Servus TV je v rokah Red Bulla.
Kakor sem zasledil se je nemški RTL z Sky zmenil da bodo lahko prenašali mislim da 4 dirke v letošnji sezoni.

SLO TV ponudniki blokirajo ORF, več sreče imaš, če dobiš ORF in Servus TV Ost. signal preko DVB-T. Predvidevam da bo geoblocking prav tako jutri na RTLu.

Tako ORF in Servus TV omogočata tudi Live stream preko njihovih spletnih strani, vendar je na mestu geoblokiranje.

TLDR
Danes kupil Surfshark VPN za 2 leti (60€), inštaliral na Win10 in pametnem tel., nastavil državo Avstrija in voila, Live ogled na ORF dela brez težave.

Če še kdo razmišlja o VPN opciji; referal link, kjer dobiš kakšen % popusta, jaz pa še kakšn tedn extra:
https://surfshark.club/friend/dzjKR9gg

ORF
https://tvthek.orf.at/live
Seznam prenosov na ORF (tiste z zvezdico)
 ORF razpored

ORF razpored



Servus TV
https://www.servustv.com/sport/b/formel...
Seznam prenosov
 Servus TV

Servus TV

Ganon ::

Zakaj bi plačeval za VPN, če obstaja F1 TV Pro? :8)

PrimozR ::

Pa če je Sport Surge zastonj? Pa če ORF ni v angleščini?

Je pa res, da ne moreš dodati referal linka ne pri enem ne pri drugem.

BT52 ::

PrimozR je izjavil:

BT52 je izjavil:

BS- F1 je že po definiciji "nov" bolid, saj gre za prototipe. Vseeno pa dam par dirk časa za oba, saj se prilaganjanje na delovno etiko in osebne preference pri detajlih vsekakor pozna. Kako dati vse od sebe z trenutnim orodnjem je umetnost. Za katero je Max poznam, da ne rabi veliko. Podobno lahko rečemo za Ham, Alo. No to načeloma velja za vse top voznike.

Kaj hočeš povedati s tem, da je 'nov bolid'?


F1 je prototipna serija. Iz tega vidika ima vsak "nov" bolid svoj značaj. "Quirks and faetures, kot bi Doug rekel. " :D Zato imajo dirkači nehvaležno nalogo. Iženirji imajo radi številke, samo na koncu je samo važen voznik. Tako RIC ima nekaj časa, kot je rabil pri Renaultu prve 3 dirke, da se je privadil na njigov sistem dela. Khmmm auto-bias brake system... In podobni triki, ki delajo zadnje desetinke razlike. V osnovi pa F1 vozniki nimajo veliko časa na privajanj. Prilagajanje na konstantne spremembe avtomobila iz dirke v dirke je del njihovega dela. Karakteristike avtomobila pa se relativno spreminjajo glede na grid. F1 je konstatni flux sprememb.

Boobiz ::

glede na to, da se praktično ne smejo vozit izven tistih nekaj ur na leto, so ti modeli res specialci. po drugi strani pa pokaže kakšen shitshow je postal F1, da morajo imet take umetne prepreke, drugače gredo stroški v višave in prednosti bogatejših ravno tako.
I'm drunk, what's your excuse?

skyform ::

Redbull je pravi beast, če Perezu uspe takšen krog že na drugi dirki in kot pravi sam še sploh ni niti približno eno z bolidom potem se ve koliko je ura. Samo kak gre Redbull v tistem ovinku, ki je imel track limit, kar za 0.150 pobegne Mercu v enem faking ovinku.

https://www.formula1.com/en/video/2021/...

https://www.motorsport.com/f1/news/pere...

Skyman ::

No pa je uradno v 2022 gremo v miami

https://www.formula1.com/en/latest/arti...

Alexius Heristalski ::

McLuzo je izjavil:

SLO TV ponudniki blokirajo ORF, več sreče imaš, če dobiš ORF in Servus TV Ost. signal preko DVB-T.

Avstrijski DVB-T2 je kodiran, za gledanje programov potrebuješ ali sprejemnik ali modul platorme simpliTV, registracija je obvezna. Potrudili so se, da jih ne bi gledalo preveč ljudi.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

skyform ::

Trenutno v Imoli zelo močno dežuje, se pravi šart na mokri stezi ali celo po dežju.

Skyman ::

Dez...
««
15 / 139
»»