» »

Korona aplikacija - na Huawei brez googla

Korona aplikacija - na Huawei brez googla

Zvezdica27 ::

lp,

da bomo lahko šli iz občine, me zanima ali je kdo uspel namestiti ta zloglasni korona app preko APK na Huawei telefon (ki je brez google okolja)? Na spletni strani ministrstva pravijo le, da bi bilo predrago to "prepisati" za Huawei okolje. Smešno.

Anyone?

zz

sitriani ::

Huawei ima isto android samo brez google servisov, če nimaš playstore si potegni tu:

https://apkpure.com/ostanizdrav/si.gov....

destroyer2k ::

sitriani je izjavil:

Huawei ima isto android samo brez google servisov, če nimaš playstore si potegni tu:

https://apkpure.com/ostanizdrav/si.gov....


Ampak #ostanizdrav uporablja google orodje in brez njega ne deluje in kolikor mi je znano vse države uporablja orodje od google/apple za zaznavo stika.

Zvezdica27 ::

ja, ja, APK že lahko potegnem in sem ga že, namestil še nisem. Samo zanima me, ali komu to dejansko dela?

No, sicer pa ... gremo probat. Gotovo bo to tak isti polom kot aplikacija Slovenskih železnic, ki sploh ne dela na rootanih telefonih.

javim,

zz

Karen ::

Drugače če imaš Magisk nameščen daš v njem Root hide, pa ti preimenuje aplikacijo in gre skozi, pa nastaviš katerim aplikacijam "laže" da ni rootan. Zaenkrat mi vse mobilne banke, ki imajo isto funkcionalnost, delajo s tem Magisk Hide brez težav. Tako da bi morala tuidi App za Slo železnice delat enako.

Zvezdica27 ::

Dobro,

poročam, da je na apk serverje zadeva naložena v okliki apkm. Ki je seveda ne moreš odpreti/naložiti. Nisem vedel, da to sploh obstaja.

Torej - FAIL

Bravo Vlada, carji!

Magisk - meni ni delal hide root.

aaaaa....

na druge serverje je pa navaden apk. Dobro, gremo probat

zz

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

Ja saj ni nikjer napisano da mora aplikacija delati . Pise samo da jo moras imeti na telefonu :D.

(to sem si izmislil, nisem dejansko sel brati)
Ali ima inspektor/policist sploh kaksna pooblastila zahtevati telefon ter ga prijemati v svoje roke v teh korona casih ? Telefoni in tipkovnice imajo vec svinjarije gor kot straniscne skolge pri vecini folka.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

In ne dela.

Top shit, saj to sem pričakoval, ker ni Googla na p40 lite.

V bistvu dela, samo errorje meče, data logging ne dela... no ekran aplikacije pa bo že za pokazat. SAj odvisno od definicije res dela na način, da pač ne dela.

Kaj to jaz plačujem... in to Koritnik, ki ga osebno poznam in je čist OK dec...

Slovenistan...

Zgodovina sprememb…

Jan ::

Tole bi res znal biti problem:

https://www.gov.si/teme/koronavirus-sar... , razdelek Huawei naprave...

Kako torej običajnemu policistu / redarju pojasniti, da "Ko bo CWA aplikacija vključevala tudi podporo za Huawei, bomo to prilagodili tudi za mobilno aplikacijo #OstaniZdrav." in da je zato nimaš naložene na svojem novem Huawei telefonu?

Če je aplikacija obvezna, se bo zgleda treba potruditi in napisati takšno, da jo bodo lahko res uporabljali vsi (ali pa je morda ceneje vsem zagotoviti državni mobilni telefon), da ga lahko imamo s seboj, kadar si nataknemo masko ?!?

krucymucy ::

Samo screenshot applikacije najdes nekje in si shranis na telefon.

secops ::

Na githubu imaš source, ven pomeči vse razen frontenda pa si good to go.

Markus386 ::

Mimogrede, source na githubu je precej star, za nekaj starejso verzijo... a so se kje obvezali da bo objavljen tudi za novejse?

DamijanD ::

Pač nažalost si v isti kaši s huaweiom kot če nimaš (pametnega) telefona. Meni se to ravno ne zdi fer, da pač zdaj lahko samo nekateri hodijo naokrog (res, da so zajeli večino mobilne populacije - ampak vseeno eni so na slabšem)

bobiii16 ::

kdo pa vam je kriv če kupujete Huaweie8-)

Zvezdica27 ::

kot da obstaja samo 2 platformi...

whatever. Imel bom in screenshot in nedelujoč app, pol pa ko jih ....

tko pač je, pa se držim vsega

b

aja... sam moram screenshot nekje dobiti, ane?

hehe...

a ga lahko en naloži nekam?

zz

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Ne pozabit da mora biti resolucija screenshota enaka tvojemu telefonu, drugače ne bo izgledalo pristno. (npr slabša slika ali pa drugačen Aspect ratio - black bars levo in desno).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Huawei predstavil nove telefone Mate 40 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8714291 (1843) stevensander
»

NIJZ SMS za nalozitev OstaniZdrav aplikacije

Oddelek: Informacijska varnost
211781 (892) matevzp
»

Huawei predstavil serijo telefonov P40 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5517528 (11796) fikus_
»

Huawei predstavil Mate 30 Pro - brez Googlovih aplikacij (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
11227819 (21020) xmetallic

Več podobnih tem