» »

Kopalniška mušica - kako se ji reče in zakaj se pojavi?

Kopalniška mušica - kako se ji reče in zakaj se pojavi?

kancler ::

Ne morem verjet, da jo mamo v lastni kopalnici. Brišem prah po tleh tudi 2x dnevno, skret ipd, da je lepo stopit v kopalnico.
Te mušice sem vedno povezoval z nesnažnostjo prostora. Ponavadi jih vidimo na skretih od petrola, pa v kampih ali kakšnih telovadnicah.

Nimam slike, ampak ko jo prtegneš na keramiko njena krila kar malo prahu pustijo.
Najprej sem mislil, da so molji sam niso.

Kako se je znebiti? Nimam cele kolonije, ampak eno na teden, vendar mi je tudi to preveč, ker jih res ne prenesem.

Machete ::

Si ziher, da niso molji?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Utk ::

Eno muho na teden imaš? Odpri okno. In skoči vn.

kancler ::

Ma nism zihr glede frenkvence, ampak do zdaj jih nisem mel 0 in jih tudi nočem.
Ne, niso molji, so bolj manjši in kot rečeno ponavadi jih vidiš v teh skupinskih skretih v kamnpih, petrolu, telovadnicah ...

Evo sem našel, kopalniška mušica se prav reče aka "drain fly", torej nekaj z odtoki povezano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kancler ()

SuperKripto ::

Rade imajo vlazne prostore. Tako da najboljs ce odpres okno in se bodo pobrale drugam.

kancler ::

Ravno zdaj prebral, da je najverjetneši vzrok umazani/zabasan odtok.

Ganon ::

Tomas 33 ::

Sem jih imel enkrat v najemniškem stanovanju v hiši. Ni nič pomagalo. Mreža, čiščenje, pa so se zmeraj pojavljale.
Jot je že napisal Ganon gre za Metuljaste mušice.
Larve se razvijajo v odtoku in potem preko njega pridejo nazaj.

Na koncu sem odprl in ščistil jašek ter močno pošprical stene z biokill-om. To je rešilo težave.

mojsterleo ::

Tudi pri nas se pojavljajo. Najprej smo mislili, da pridejo od zunaj, ker so blizu vhodna vrata. Ampak čez čas je postalo jasno, da to ni to in da je glavni culprit odtočni jašek, kamor jasno dnevno odteče nekaj vode zaradi tuširanja. Rešitev je mesečno čiščenje odtoka in namakanje lijaka v sodavico.
Ne vem kako je z biokillom in podobnimi sredstvi, kot nekateri navajate. Ne bi rad onesnaževal vode.

Invictus ::

Vsake toliko časa zlij noter Mr. Musculo pa bo.

Kako onesnaženje voda, daj ne seri...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Pred leti se je pojavil po en primerek, redno "disposal" problem. Sčasoma so obupale, oz. jih je zgleda zmanjkalo. Sifon tuša se sicer dokaj redno čisti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako odmašiti cev v kopalnici (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13529840 (23528) radmannsdorf
»

Mravlje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7711482 (9086) radmannsdorf
»

Smrad

Oddelek: Loža
163497 (2799) peko_deko
»

mrtve muhe v stanovanju

Oddelek: Loža
163036 (2101) CMpunk
»

cudne muhe

Oddelek: Loža
207115 (5848) Arto

Več podobnih tem