» »

Dolby vision preko PC HDMI TV

Dolby vision preko PC HDMI TV

fender2206 ::

Pozdravljeni

A je mozno predvajat video posnetke Dolby Vision preko PC na TV HDMI 2.1 kabel
in na kasen nacin, HDR signal mi je usprelo predvajat preko MadVr datoteke in MPC predvajalnika
Oprema se sledeca:
Graficna GeForce gtx1660 6Gb
TV Philips oled 805
HDMI kabel 2.1

Hvala za odgovore

neocodexx ::

Grafična ti ne podpira hdmi 2.1, samo od RTX 3000 naprej. Niti TV ti ne podpira HDMI 2.1 btw :))

Sicer pa ne rabiš 2.1 za DV - razen če hočeš losless zvok (eArc). Tko da vseeno obdrži kabel, bolje kot da ga kasneje moraš menjat.

In če smo že pri zvoku, meni niti navadnega DTS ni uspelo forwardat televiziji kaj šele kakšen DTS-HD. Zahvali se Nvidiji. Edino kar dobim po HDMI od PCja na TV je stereo signal. Mogoče bi delalo če gre kabel najprej v receiver, ampak je potem že tu kup drugih problemov. Meni je prekinjalo sliko itd, da ne omenjamo input delay. Brezveze.

DV lahko predvajaš direktno na TVju. Da bo delalo preko PCja moraš preskočiti ogromno tehničih preprek. USB na TV ali original BD predvajalnik sta trenutno edina možna načina afaik.

Nvidia Shield sicer podpira DV vendar ga mora tudi app-predvajalnik. Kodi npr. podpira samo HDR10. Za Plex ne vem. MadVr baje kao podpira? Samo ne vem če ga lahko namestiš na Shield/AndroidTV.

Jaz sem se sprijaznil da pač gledam DV posnetke v HDR10 načinu, isti TV btw. Jebiga. Pa saj dobro zgleda.

Če pa kdo ve kako usposobiti DV preko Shielda, naj pove. Aja itak mi ga pa tudi receiver ne podpira. USB na TV se pa tudi mena ne da priklapljat. Ampak me vseeno zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

fender2206 ::

Nisem omenjal HDMI 2.1 v vprasanju ampak Dolby Vision predvajanje,vem da 2.1 ne podpira niti TV niti graficna ampak to nobene veze nima z HDR10 dovolj je tudi 2.0b format HDMI kabla.
To sem vse obvladal meni HDR zelo lepo dela na TV samo ne vem kako prenesti preko PC na TV Dolby Vision sliko a rabim kaksne posebne kodeke nastavitve,meni zvok DTS HD sploh niti nima vpliva bolj dinamicna slika z briljantnimi barvami kaksne ima Dolby Vision

neocodexx ::

Kolikor vem to ni možno, pogooglaj. Z MadVr si že na pravi poti, ker sem tudi jaz že nekaj slišal da mogoče bi delal DV preko tega, kak pa dejansko naštimat da deluje pa ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

fender2206 ::

Ok,v cem je fora da NvidiaShield predvaja Dolby Vision preko HDMI kabla celo datoteke od HARD diska

Okapi ::

neocodexx je izjavil:

Če pa kdo ve kako usposobiti DV preko Shielda, naj pove. Aja itak mi ga pa tudi receiver ne podpira. USB na TV se pa tudi mena ne da priklapljat. Ampak me vseeno zanima.

Da ne odpiram nove teme - zanima me, kako gledate vsebine v Dolby Vision tehnologiji?

Jaz uporabljam Just Player v androidu - edini predvajalnik, ki sem ga uspel najti, da pravilno predvaja Dolby Vision (vsi drugi imajo napačne barve). Nameščenega imam tako na televizorju (Philips) kot na Shieldu, v obeh primerih dela. Ne vem pa, kako je s prostorskim zvokom, ker trenutno uporabljam samo stereo od televizorja.

https://play.google.com/store/apps/deta...

A je še kakšen drug predvajalnik za android, ki to zna? In kako je na peceju, v Oknih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Anney ::

Čaki, sourca ni nobeden omenil? Original ploščki, .mkv, .mp4, remuxi? NvidiaShield predvaja, samo kaj imate za source?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Okapi ::

Datoteke z neta, v mojem primeru.
Shield predvaja, ampak ne kar z vsakim predvajalnikom. Meni je uspelo samo z Just Player. VLC (tega sicer uporabljam za vse drugo), Kodi in MX predvajajo napačne barve. Plexa še nisem preizkusil.

bastadu ::

Tudi sam te dni ukvarjam s predvajanjem DV vsebin na Shieldu. Kodi tudi predvaja DV, ampak samo datoteka mp4, ravno danes predvajal nekaj DV demo posnetkov in slika res zgleda nora. Za Android bi naj DV predvajala poleg Just playerja še Vimu Media Player ter Plex, ampak nisem še preizkusil. Žal pa je na travnikih precej bogo z DV vsebino, ali ima kdo kakšen hint kje najti kaj pametnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Ganon ::

Plex Media Server predvaja DV kot za šalo.

m0LN4r ::

DV je zelo drag standard, zato bos nasel boljkone sele v prihodnosti vec novih filmov na BD plosckih z DV. S prostim ocesom pa nebi smel opaziti razlike med DV in HDR10+ serijo/filmom.
HDR10+ pa je boljkone za TV serije netflix/amazon and company.

20th Century Fox und Warner Bros so podpisali pogodbe za HDR10+ kar je naceloma free standard, ampak je reklamiran za panasonic, samsung tvje pa telefone.
Apple se je odlocil podpisati zadevo za Iphone v Dolby Vision.

DV in HDR10+ se splaca sposodit iz interneta samo tiste cim manj stisnjene verzije po 100gb+
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Ganon ::

bastadu je izjavil:

Žal pa je na travnikih precej bogo z DV vsebino, ali ima kdo kakšen hint kje najti kaj pametnega?


HDBits, če ti po čudežu uspe dobiti povabilo. Dnevno te zalagajo z DV vsebinami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Nikonja ::

Plex - Oled LG C9 in DV dela kot urca - pa dobiš na RoBG skoraj vse kaj se da dobit v HDR tudi v DV.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI kabel za 4K TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
758237 (3101) Anney
»

Kater mrežni multimedijski 4K HDR predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
183279 (1612) rs1975
»

Kak Hi FI komponenta internetni radio in Dab + hkrati kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
456938 (3438) mat xxl
»

SonyXE9005 HTPC+HDR

Oddelek: Zvok in slika
212319 (1433) Gatsu

Več podobnih tem