» »

Korona - prvi in drugi val

Korona - prvi in drugi val

Temo vidijo: vsi
««
168 / 175
»»

49106 ::

Saj ti pove že citat. A boš zdaj rekel, da ne znaš brat!?

has not opted for the kind of lockdown adopted by most other European nations

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Okapi ::

49106 je izjavil:

Največji problem je to, da ti in tebi podobni navijate za represijo.

Zakaj podlo lažeš? Daj en citat, kjer navijam za represijo.

49106 ::

Čisto vsakič, ko si zagovarjal represijo in se zgovarjal na švedski model. Kot da so Švedi imeli drug virus ali pa poletje čez celo leto.


A OKAPIJEVEGA prispevka, kejr pravi, da podlo lažem, pa ne boš brisal barakuda?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Barakuda1 ::

49106 je izjavil:

Čisto vsakič, ko si zagovarjal represijo in se zgovarjal na švedski model. Kot da so Švedi imeli drug virus ali pa poletje čez celo leto.


A OKAPIJEVEGA prispevka, kejr pravi, da podlo lažem, pa ne boš brisal barakuda?


:)

Vidva samo nadaljujta v tem stilu. Bosta kmalu lahko brala svoje prispevke v rdeči barvi
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Okapi ::

49106 je izjavil:

Saj ti pove že citat. A boš zdaj rekel, da ne znaš brat!?

has not opted for the kind of lockdown adopted by most other European nations

Pa sploh razumeš, kaj ta stavek pomeni?
Pomeni, da so se Švedi odločili za drugačen pristop - čemur pravimo švedski model.
Ta pristop je, da se ne zapre vsega takoj, ampak postopoma, po potrebi.
Evropski pristop - pomladanski - je bil, da pri 50 okuženih na dan (naš primer) zapremo praktično vse. Švedi so vedeli, da to ni vzdržno.

No, od konca pomladi to ve vsa Evropa. Septembra pri 50 okuženih na dan nismo zaprli praktično ničesar. Še sedaj, pri 1000+ okuženih na dan, smo zaprti manj, kot smo bili aprila pri 50.

In tako je od poletja naprej praktično po vsej Evropi. Zapira se toliko, kot je nujno potrebno, da zdravstveni sistem še prenese zelo bolne.

Švedski model ne pomeni, da se v nobenem primeru nič ne zapre. Pri dovolj veliki številki bodo tudi Švedi vse zaprli, pa to bo še vedno švedski model.

V bistvu je žalostno, da tega ne razumeš in moram razlagati.

Kar se represije tiče, pa nima nič opraviti s švedskim modelom. Švedski model lahko pelješ brez, z malo ali z veliko represije.

49106 je izjavil:

Čisto vsakič, ko si zagovarjal represijo in se zgovarjal na švedski model.
Citata, kjer sem zagovarjal represijo, pa ne najdeš, ne?;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

49106 ::

Glej, toliko si kontriraš, da se mi zdi brezveze pisat, ker itak ne boš zastopil, če res verjameš temu, kar pišeš.

Švedski pristop je drugačen od večine evropskih držav(vir reuters), drugačen od našega. Ti pa neumnorno trdiš, da gre za isti pristop. Niti v sanjah ne gre za isti pristop.

A majo švedi drug virus, da imajo bistveno manj represije, bučman? Morda imajo ugodnejšo klimo?


Švedski model slovi po tem, da ima najmanj represije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

49106 ::

Boš rekel, da reuters laže, ko pravi, da je bistvo v lockdownu? Boš rekel, da so drugi mediji lagali, ko so švede grajali zaradi premalo represije?



Citirat te ne rabim, ker si v istem prispevku zopet dokazal moj prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Okapi ::

Kot rečeno, preprosto ne razumeš, kaj je švedski model.

A ti sploh razumeš, kaj pomeni izraz "lockdown"?

Bistvo švedskega modela ni manj represije, bistvo je drugačen pristop k zapiranju (to pomeni izraz lockdown).

Švedski model je uvajanje samo tistih ukrepov (se pravi, samo toliko zapiranja), ki so nujno potrebni, da zdravstveni sistem prenese število bolnih.

Mi, in večina Evrope, je spomladi mislila, da lahko s temeljito zaporo (lockdown) v mesecu ali dveh "premagamo" virus. Švedi so vedeli, da to ni mogoče, in niso vsega zaprli (lockdown).

No, od poletja naprej je vsej Evropi postalo jasno, da gospodarstvo ne preživi dolgotrajnega zapiranja (lockdown), in sedaj vsi počnemo to, kar Švedi počno že od marca. Zapiramo (lockdown) samo toliko, kot je nujno potrebno.

Spomladi smo pri 50 pokuženih na dan zaprli (lockdown) vse. Jeseni pri 50 okuženih nismo zaprli ničesar (=švedski model). Pri 1000+ okuženih pa zapiramo (pa še to ne toliko, kot spomladi). Tudi Švedi pri dovolj velikih številkah zapirajo.

49106 ::

To si ti domišljaš.


Okapi je izjavil:



Kar se represije tiče, pa nima nič opraviti s švedskim modelom. Švedski model lahko pelješ brez, z malo ali z veliko represije.

Točno po tem se švedski model razlikuje od drugih po evropi. Več kot imaš represije, bolj se oddaljuješ od švedskega modela

Okapi je izjavil:

Kot rečeno, preprosto ne razumeš, kaj je švedski model.

Bistvo švedskega modela ni manj represije



Iz čigave riti si to potegnil? Praviš, da ima večina Evrope švedski model in da reuters laže?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Okapi ::

Zdi se, da tudi izraza represija ne razumeš.;((

49106 ::

Okapi je izjavil:

Zdi se, da tudi izraza represija ne razumeš.;((

Ne sodi drugih po sebi.

represíja -e ž (ȋ)
knjiž. uporaba prisilnih ukrepov, sredstev za odpravljanje, onemogočanje kake dejavnosti, kakega stanja:

(Saj veš, da Švedi, za razliko od nas, priporočajo.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Okapi ::

Ja, priporočajo. Če priporočil ne upoštevaš, te pa zaprejo.>:D

Public gatherings and events may have a maximum of 8 participants. The police can cancel or disband a public gathering or event with more than 8 participants. Anyone who organises an event that violates the ban can face a fine or prison sentence of a maximum of six months.

There is a ban on non-essential travel to Sweden from countries outside the EU in order to mitigate the effects of the coronavirus.

The Swedish government has announced that entry bans to Sweden from the UK and Denmark will be introduced, due to the new variant of the SARS-Cov-2 virus.

All activities within the state, municipalities and regions that are not necessary should be closed immediately until 24 January. This applies, for example, to bathhouses, sports halls and museums.

111111111111 ::

Barakuda1 je izjavil:


...torej nakladaš kar tko ...v tri dni.
Ajaaa ... sej res, nekaterim je to dovoljeno, srugim pa ne.

Sory, pr men to ne pije vode

Heh, informacijo mi je podal kolega po telefonu, ki dela z omenjenim Srbskim bio-labom. Tam mu je ena od tehnikov povedala, kaj si oni mislijo. Moj dokaz je rekla kazala, nimam linkov, sem si pa ustvaril svoje mnenje. :D Ti pa vzemi ali pusti.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

49106 ::

Okapi je izjavil:

Ja, priporočajo. Če priporočil ne upoštevaš, te pa zaprejo.>:D

Public gatherings and events may have a maximum of 8 participants. The police can cancel or disband a public gathering or event with more than 8 participants. Anyone who organises an event that violates the ban can face a fine or prison sentence of a maximum of six months.

There is a ban on non-essential travel to Sweden from countries outside the EU in order to mitigate the effects of the coronavirus.

The Swedish government has announced that entry bans to Sweden from the UK and Denmark will be introduced, due to the new variant of the SARS-Cov-2 virus.

All activities within the state, municipalities and regions that are not necessary should be closed immediately until 24 January. This applies, for example, to bathhouses, sports halls and museums.


Skrbno izbran primer, organizacija. Drugi odstavek ti ne gre na roko. Poglejmo še par, ki si jih izpustil.

Face masks

There is no national requirement to wear a face mask in normal social situations, in public places, in public transport etc.


The Public Health Agency of Sweden ("Folkhälsomyndigheten") recommends that:

those who are feeling unwell stay at home
stay at least an arm's length away from other people
wash your hands frequently with soap and water.

The following link leads to where we have compiled all the recommendations valid för everyone in Sweden: Protect yourself and others from infection.


Some other countries require a certificate proving that you do not have Covid-19 before entering. This is not the case in Sweden.



Restaurants, cafés, and bars as well as other venues serving food and drink must:
Restaurants, cafés and pubs

The size of a dining party allowed to sit at one table is limited to four people.


Venues serving food and drink must:

Implement measures to avoid crowding of people in queues, at tables, buffets or bar counters.
Ensure that guests can keep at least one meter's distance from other people.
Only serve food and drink to guests who are seated at a table or a bar counter.

Guests are permitted to order and pick up food and drink, provided that this does not lead to crowding or queues.
Offer guests the opportunity to wash their hands thoroughly with soap and water, or offer them hand sanitiser.
Inform guests about how they can decrease the risk for spreading infection.




Boš rekel, da imajo manj represije, ali več od drugih držav v EU?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

111111111111 ::

Hemi426 je izjavil:


Kaj?

Par strani nazaj sem omenil, da je kitajska manipulirala z številkami, da je lahko lockdown poastal izvozno orožje v post-jedrski druzbi in sem tudi linkal članek generala USA,ki je predstavil določene dokaze.

Bil sem označen, za neosnovanega teoretika zarot, zdaj ko pa kitajska ustreza vaši teoriji zarote nenatančnosti srbskih testov, je oa okej?

A smo mi hodili v isti državni sistem osnovnih šol?

S počrnjenim se strinjam z ostalim pač ne. Menim da sta obe državi manipulirali s številkami in gotovo nista edini.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Okapi ::

49106 je izjavil:



Boš rekel, da imajo manj represije, ali več od drugih držav v EU?

Sem ti že ene parkrat povedal, da več ali manj represije ni bistvo švedskega modela. Bistvo švedskega modela je, koliko ukrepov zapiranja je v veljavi v določeni fazi epidemije.

Ampak se mi ne ljubi še enkrat razlagati, ker sem že 3x. Sem prepričan, da večina razume, zate mi pa dol visi.

49106 ::

To ni odgovor na moje vprašanje, čeprav menim, da je bistvo švedskega modela to, da omogoča več svobode kot drugi modeli po EU, in z menoj se strinjajo mediji, tudi tisti, ki grajajo Švede..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

jernejl ::

Okapi je izjavil:

Bistvo švedskega modela je, koliko ukrepov zapiranja je v veljavi v določeni fazi epidemije.

Mi imamo slovenski model, ki pomeni, da zdravstvo deluje zgolj za nujne primere, sicer pa ne več. In čeprav nekateri mislijo, da imamo švedski model, drugi vemo, da ga nimamo in da model, ki ga trenutno imamo, na dolgi rok pač ni vzdržen.

Mimogrede, švedi so v prvem valu upokojence zaprli v DSOje za pol leta. Pri nas se takega zaprtja nismo šli. Toliko o svobodi.
Kljub temu so imeli približno 10x toliko umrlih na milijon prebivalcev kot mi, BDP pa je pri njih samo simbolično manj upadel.
Nekateri na švedskem recimo danes že vedo, da so ga pri prvem valu polomili, drugi pa še zmeraj mislijo, kako dobra je bila ta zamisel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

49106 ::

Okapi se ne strinja, on pravi, da imamo švedski model.


jernejl je izjavil:



Mimogrede, švedi so v prvem valu upokojence zaprli v DSOje za pol leta. Pri nas se takega zaprtja nismo šli. Toliko o svobodi.


Tako je, mi smo zaprli zdrave ljudi, ki ne sodijo med ogrožene. Toliko o svobodi.

jernejl je izjavil:


Kljub temu so imeli približno 10x toliko umrlih na milijon prebivalcev kot mi, BDP pa je pri njih samo simbolično manj upadel.


Mrtvi se na koncu štejejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Okapi ::

49106 je izjavil:

To ni odgovor na moje vprašanje, čeprav menim, da je bistvo švedskega modela to, da omogoča več svobode kot drugi modeli po EU, in z menoj se strinjajo mediji, tudi tisti, ki grajajo Švede..



:)) Sam si citiral "has not opted for the kind of lockdown adopted by most other European nations "

Kje je tu kaj o represiji?

Kot sem že 5x napisal - bistvo je, da so se odločili za drugačen pristop k zapiranju (lockdown). Spomladi je večina Evrope zaprla javno življenje in gospodarstvo "preventivno" - popolna zapora, ne glede na dejansko število okuženih. V našem primeru pri 50 okuženih na dan. Švedi so takrat povedali, da to ni vzržno.

Od poletja naprej je to jasno vsej Evropi, in se ne zapira več preventivno, ampak samo, kolikor je nujno potrebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

jernejl ::

Okapi je izjavil:

Kot sem že 5x napisal - bistvo je, da so se odločili za drugačen pristop k zapiranju (lockdown). Spomladi je večina Evrope zaprla javno življenje in gospodarstvo "preventivno" - popolna zapora, ne glede na dejansko število okuženih. V našem primeru pri 50 okuženih na dan. Švedi so takrat povedali, da to ni vzržno.

Ravno nasprotno. Praktično vsa evropa je gospodarsko preživela (podobno kot švedska, in v resnici sploh z nič kaj bistveno večjo gospodarsko škodo). Kar pomeni, da je bil lockdown vzdržen, čeprav se nekaterim zdi, da ni bilo tako. Se je pa prihranilo 90% smrti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Okapi ::

jernejl je izjavil:


Nekateri na švedskem recimo danes že vedo, da so ga pri prvem valu polomili, drugi pa še zmeraj mislijo, kako dobra je bila ta zamisel.
Očitno je dovolj dobra, da ima danes vsa Evropa pristop, kot ga je imela Švedska že marca.

Nihče pa nikoli ni trdil (niti Švedi), da je švedski model najboljši, če hočeš imeti čim manj mrtvih.

49106 ::

Okapi je izjavil:

49106 je izjavil:

To ni odgovor na moje vprašanje, čeprav menim, da je bistvo švedskega modela to, da omogoča več svobode kot drugi modeli po EU, in z menoj se strinjajo mediji, tudi tisti, ki grajajo Švede..



:)) Sam si citiral "has not opted for the kind of lockdown adopted by most other European nations "

Kje je tu kaj o represiji?



A se delaš francoza?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Okapi ::

jernejl je izjavil:

Okapi je izjavil:

Kot sem že 5x napisal - bistvo je, da so se odločili za drugačen pristop k zapiranju (lockdown). Spomladi je večina Evrope zaprla javno življenje in gospodarstvo "preventivno" - popolna zapora, ne glede na dejansko število okuženih. V našem primeru pri 50 okuženih na dan. Švedi so takrat povedali, da to ni vzržno.

Ravno nasprotno. Praktično vsa evropa je gospodarsko preživela (podobno kot švedska, in v resnici sploh z nič kaj bistveno večjo gospodarsko škodo). Kar pomeni, da je bil lockdown vzdržen, čeprav se nekaterim zdi, da ni bilo tako. Se je pa prihranilo 90% smrti.

:)) Eni ste res očitno čisto slepi za dejstva, in vidite samo to, kar se vam porodi v fantaziji.
Spomladi smo imeli popolno zaporo pri 50 okuženih na dan. Odlično je uspela, kar se mrtvih tiče. Zakaj potem septembra pri 50 okuženih na dan nismo že spet vsega zaprli? Zakaj nismo vsega zaprli niti v začetku oktobra, pri 500 okuženih na dan?

To je natanko "švedski model" - zapiranja samo toliko, kolikor je nujno potrebno.

jernejl ::

Vsakomur, ki ima nekaj možganskih celic, je bilo že spomladi jasno, da popoln lockdown ne more trajati dvainštirideset let.
Lahko pa traja nekaj časa. In je tudi trajal. In gospodarstvo je preživelo.
Četudi temu, kar imamo zdaj, praviš švedski model, to niti približno ne pomeni, da je tak model bil kakorkoli smiseln spomladi. Švedska je lep dokaz, da ni bil. Gospodarsko niso prihranili praktično ničesar, so pa izgubili veliko življenj.

Nekaterim se vam je zmotno zdelo, da ne-švedski model pomeni popolno zaprtje za dvainštirideset let oziroma dokler se virus ne iztrebi. Jasno je, da to mislite zgolj tisti, ki ste slepi za dejstva, in vidite samo to, kar se vam porodi v fantaziji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

zmaugy ::

feryz je izjavil:

Evo, ena frišna za v korona statistiko.
Moj sosed, starejši možakar, včasih uspešen podjetnik, je fasal pljučnico. Tako navadno. Skoraj se je že zlizal, pa so ga vseeno preventivno dali v bolnico.
Tam so ga pozdravili in mu za darilo poklonili korono.
Zdaj ima novo pljučnico, koronsko. Slab je že od prve, zato je na respiratorju in domačim so že povedali, da je še kak procent ali dva, da se še kdaj vidijo.
Jebi ga, korona je kriva, kaj čmo?


Kje bi bil, če ne bi imel korone? Doma. Pljučnico so mu pozdravili, remember?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Okapi ::

jernejl je izjavil:

Vsakomur, ki ima nekaj možganskih celic, je bilo že spomladi jasno, da popoln lockdown ne more trajati dvainštirideset let.
Lahko pa traja nekaj časa. In je tudi trajal. In gospodarstvo je preživelo.
Četudi temu, kar imamo zdaj, praviš švedski model, to niti približno ne pomeni, da je tak model bil kakorkoli smiseln spomladi. Švedska je lep dokaz, da ni bil. Gospodarsko niso prihranili praktično ničesar, so pa izgubili veliko življenj.
Koliko življenj smo pa izgubili sedaj mi, od oktobra dalje? Zakaj nismo raje že septembra vsega zaprli, kot smo marca?

zmaugy ::

Hemi426 je izjavil:

Zmaugy, ne bereš več mojih postov zaradi nekvalitete, me pa citiraš in uporobljaš v postih...

Priznam, brez sarkazma, da si me nadvladal v debati, a ti preletiš moje poste....

Kaj, res te ne razumem :D


Odvisno od navdiha. Če se mi da, potem preberem kaj od tebe, logija & Co, če se mi ne da, pač ne prebrem. In pri tem očitno ničesar ne zamujam.:))
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

Massacra ::

Okapi je izjavil:

jernejl je izjavil:

Okapi je izjavil:

Kot sem že 5x napisal - bistvo je, da so se odločili za drugačen pristop k zapiranju (lockdown). Spomladi je večina Evrope zaprla javno življenje in gospodarstvo "preventivno" - popolna zapora, ne glede na dejansko število okuženih. V našem primeru pri 50 okuženih na dan. Švedi so takrat povedali, da to ni vzržno.

Ravno nasprotno. Praktično vsa evropa je gospodarsko preživela (podobno kot švedska, in v resnici sploh z nič kaj bistveno večjo gospodarsko škodo). Kar pomeni, da je bil lockdown vzdržen, čeprav se nekaterim zdi, da ni bilo tako. Se je pa prihranilo 90% smrti.

:)) Eni ste res očitno čisto slepi za dejstva, in vidite samo to, kar se vam porodi v fantaziji.
Spomladi smo imeli popolno zaporo pri 50 okuženih na dan. Odlično je uspela, kar se mrtvih tiče. Zakaj potem septembra pri 50 okuženih na dan nismo že spet vsega zaprli? Zakaj nismo vsega zaprli niti v začetku oktobra, pri 500 okuženih na dan?

To je natanko "švedski model" - zapiranja samo toliko, kolikor je nujno potrebno.


200.000 ljudi v storitvenem sektorju je že 3 mesece brez dela, prav tako 3 mesece zaprte šole. Itd itd.

Kaj je tukaj švedskega?

zmaugy ::

Barakuda1 je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Žal ste temo o Kitajskem virusu pobrisali tudi tako, da ste “izginili” tudi pobrisana sporočila. Ampak seveda da si mi brisal, post sem popravil ene trikrat in je bil v tretji različici 100 % po pravilih, ampak si mi ga kljub temu pobrisal. In dodal še en otročji komentarček, ki je bil viden samo meni.


8-O

...uuuf ... nekako se tega ne spomnim, še manj pa ti vrjamem. Bom pa preveril za kaj je šlo.

Če primerjam izbrise mojih kolegov moderatorjev in moje, izpade kot da svojega "dela" (beri - brisanja neprimernih vsebin), sploh ne oprvljam.

Pa ti bom zaupal (javno) zakaj tako.
Zato, ker je moje življensko prepričanje, da ima vsakdo pravico izraziti svoje mnenje in stališče, če je še tako nenavadno in v nasprotju s trenutno večino (in/ali uradnim stališčem) uporabnikov (diskutantov)

To velja vse tako dolgo, dokler se ne poziva na nasilje (tu se ne debatira - tu se briše). Če pa gre za žaljivke, omaloževanja in druge oblike zasmehovanja in poniževanja, pa je drugače. Takrat najprej opozorim, če pa nekdo misli, da lahko to počne še naprej ...jah ...potem pač prebira v rdeči barvi (vrašaj Vostoka, ki ga menda tako favoriram, koliko izbrisov je doživel za dokaj nedolžne opazke, pa ni skakal do plafona in nazaj). Pravzaprav sem do njega mnogo strožji kot do tebe in še koga.

No, tisto kar je tokrat najbolj trapasto, je to, da si spet dosegel svoj namen :(
Spet sem ti (zaradi "verodostojnosti" tvojih navedb) odgovoril javno in s tem, res kršil eno od pravil.
Sam post je žal res of topic:'(

Ampak, zdaj je kar je

...zdaj pa nazaj na temo.

Še zmeraj čakam argumentirane in z viri podprte argumente, od kod takšne razlike v smrtnosti med nami in Srbijo, navkljub povsem različnim corona ukrepom.

1. Tvoji kolegi moderatorji v temah v glavnem ne sodelujejo kot aktivni razpravljalci, tako kot ti, ampak bolj kot tisti, ki skrbijo za red. Ti sodeluješ kot razpravljalec. In ko se ti zahoče in ti odgovarja še kot moderator. Glede na fenomenalne iskalne možnosti ST in pa na to, da ste poste odstranili, tako da jih tudi v rdečem ni več, ti bom težko kaj dokazal.
2. Ne vem. Kot je znano, nisem fan slovenske vlade in je moje stališče da so zajebali skoraj vse, kar so lahko. Razmer v Srbiji trenutno ne poznam, naprej pa ne bi...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Okapi ::

Massacra je izjavil:


200.000 ljudi v storitvenem sektorju je že 3 mesece brez dela, prav tako 3 mesece zaprte šole. Itd itd.

Kaj je tukaj švedskega?
Kot prvo, niso tri mesece, ampak 2. Kafiče so zaprli 24. oktobra.

Švedskega je pa tu toliko, da niso brez dela že pol leta.

lexios ::

Okapi je izjavil:

jernejl je izjavil:

Vsakomur, ki ima nekaj možganskih celic, je bilo že spomladi jasno, da popoln lockdown ne more trajati dvainštirideset let.
Lahko pa traja nekaj časa. In je tudi trajal. In gospodarstvo je preživelo.
Četudi temu, kar imamo zdaj, praviš švedski model, to niti približno ne pomeni, da je tak model bil kakorkoli smiseln spomladi. Švedska je lep dokaz, da ni bil. Gospodarsko niso prihranili praktično ničesar, so pa izgubili veliko življenj.
Koliko življenj smo pa izgubili sedaj mi, od oktobra dalje? Zakaj nismo raje že septembra vsega zaprli, kot smo marca?


Ker se samo pretvarjamo, da rešujemo življenja. ;) Jasno povedano v 28. minuti te teorije zarote:

"When you are making deals, you also need to manipulate the media. You have to manipulate lots of things because nothing can be seen as it is."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Massacra ::

Okapi je izjavil:

Massacra je izjavil:


200.000 ljudi v storitvenem sektorju je že 3 mesece brez dela, prav tako 3 mesece zaprte šole. Itd itd.

Kaj je tukaj švedskega?
Kot prvo, niso tri mesece, ampak 2. Kafiče so zaprli 24. oktobra.

Švedskega je pa tu toliko, da niso brez dela že pol leta.


5 mesecev dejansko v letu 2020 vse skupaj. Kaj je tukaj švedskega?

Koliko tisoč manj ostalih zdravstvenih storitev, vključno z ortopedskimi operacijami in diagnozami rak?

Katera država je ima zaprte šole že skoraj 3 mesece?

Okapi ::

Če ne bi imeli švedskega modela, bi bilo vse zaprto že 10 mesecev, od marca naprej.

In prva dva meseca spomladi nismo imeli švedskega modela, ampak "histeričnega".

lexios ::

Ga imamo še vedno. ;)

jernejl ::

Okapi je izjavil:

jernejl je izjavil:

Vsakomur, ki ima nekaj možganskih celic, je bilo že spomladi jasno, da popoln lockdown ne more trajati dvainštirideset let.
Lahko pa traja nekaj časa. In je tudi trajal. In gospodarstvo je preživelo.
Četudi temu, kar imamo zdaj, praviš švedski model, to niti približno ne pomeni, da je tak model bil kakorkoli smiseln spomladi. Švedska je lep dokaz, da ni bil. Gospodarsko niso prihranili praktično ničesar, so pa izgubili veliko življenj.
Koliko življenj smo pa izgubili sedaj mi, od oktobra dalje? Zakaj nismo raje že septembra vsega zaprli, kot smo marca?

To moraš pa one vprašat, ki sprejemajo ukrepe. Kolikor se spomnim, je JJ že pred časom povedal, da so naredili napako.

Dejstvo je, da trenutni ukrepi na dolgi rok pač niso vzdržni, podobno kot popolni lockdown. Zdravstvo razen za nujne primere ne deluje, mularija in študentje se šolajo od doma, trgovci in gostinci, turistični delavci in še cel kup drugih nima dela, ljudje pa množično zbolevajo in umirajo. Lahko pa rečemo, da smo zdaj končno svobodni, ker imamo bojda "švedski" model. Lahko gremo iz stanovanja, čeprav zunaj nimamo kaj veliko početi, ker tričetrt stvari ne deluje.

IMO se bo na koncu najbolje izkazal kitajski model. Strogi ukrepi, dokler ni situacija popolnoma pod nadzorom, potem pa relativno normalno življenje naprej. Ampak kaj pa "komunisti" vedo, kaj je za zdravje in gospodarstvo najbolje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

lexios ::

Nisem zgodovinar, tako da naj me kdo popravi, a koncu se bo izkazalo le, da se zgodovina ponavlja in sistem (ki ga z eno besedo lahko opišeš: oligarhija) ne menja že tisočletja; bogati bodo tudi v tej krizi še bogatejši, vse ostalo je zgodovina. Lepe sanje o ukrepih, solidarnosti in demokraciji vam želim! ;)

Mr.B ::

sbawe64 je izjavil:

Dežurnemu zdravniku Billyju se je pridružil še primarij Tony Blair:
https://www.rt.com/op-ed/510577-tony-bl...
Meet 'Dr' Tony Blair, warmonger turned vaccination guru and health passport promoter

https://www.independent.co.uk/voices/co...

Kaj je VOSTOK, kako kaj luknja.
Dej mi obrazlozi novorojehckre cepijo no ob rojstvu in s tem genskim cepivom nadzirajo... "vpisi poljubno" zadnjih 80 let. Ampak sele v letu 2020 so bili lik tako napredovali da lahko nadzirajo 80 letjike. Morda je pa to cepivo aktivator, sej ves za credno izobrazena teleta. Ej bogi Vostok, ce ti nebi bil neizobrazeno tele, in ne sledil crednemu nagonu fb izobrazene generacije, bi v svojih teorijah zarot najprej povprasal, zakaj rabijo toliko dnk vzorcev? a prihaja konec sveta ? Ps : Sej ves VOSTOK, kako se vzema dnk vzorce?
Sedaj pa imas nov material za novo temo, vostok.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Hemi426 ::

Slopek je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

Slopek je izjavil:

Nadalje debatiramo, da bi bilo v prihodnosti lahko tako tudi s cepivom, ki bo zahtevano za funkcionoranje v družbi, ne bo pa obvezno, ane.

Ja, nekateri to že od vsega začetka podpiramo in upamo, da se bo dejansko uveljavilo do te mere, da se bo dovolj ljudi šlo cepiti. V čem točno je to "teorija zarote"? Povsem enako je že od nekdaj s hitrimi testi - če bi dejansko brali prispevke nekaterih članov, bi videli, da se že vsaj od aprila govori o tem, da bi si z njimi morali pomagati vsaj na najbolj ogroženih območjih, kot so DSOji, nekateri so šli tudi dlje in nekateri zagovarjajo, da bi se preko tega testiralo vso prebivalstvo. Problem je, če ne berete debat in samo shitpostate vse, kar vam pride pod roke ter to vse označite za neke zarote.

Očitno nekateri ne veste niti več tega, kaj točno so "teorije zarote", kaj ste pisali vi in kaj drugi, s čim se kdo je in kdo ni strinjal ter sedaj praktično vsako novost označite za "uresničevanje teorij zarote" ter se trkate po prsih, čeprav ne znate linkati niti enega prispevka, kjer ste kakšno stvar dejansko napovedal kot zaroto in jo je nekdo drug dejansko označil za teorijo zarote (ampak to je že preblizu navajanju virov, kar je po mnenju nekaterih moderatorjev najmanj kontroverzno, če ne kar bogokletno).

Na kakšen način podpiraš, da naj bi zadeva laufala? Da omejiš vse necepljene, dokler ne bo čez par let vse za vse? Povej kako?
Na podlagi česa naj se cepim? Ker s tem kažem odgovornost? Zaradi virusa kot je kovid19? Dej ne bluzi. Bolj me je strah, da si bom od preveč sedenja hrbtenico
uničil. Na obiske v DSO pa sploh ne hodim. Brigam se za svoja posla, pa poskušam biti ql s sosedi.
Kakšni hitri testi? Dokazano slabi. Stroka je rekla, da so slabi. Sam nisem za nikakršno testiranje. Oboje zdajšnje, je pa kriminal in dogaja se zločin nad tabo, ampak itak ti ni jasno, ker si verjetno doživel razsvetljenje z delom od doma. Trenirka, comfort.....
Zdaj pa če je to res, da samo 20% folka sploh sprejema cepljenje, je jasno, da ste failal. Sicer je maneverskega prostora še nekaj, ampak STE full of bs.


Lepo povedano.

b3D_950 ::

To naredijo vsak dan cca 10k testov - gredo isti ljudje večkrat na mesec na test "za vsak slučaj"?
Se to kaj beleži? So v teh številkah tudi testi zdravstvenega osebje? Se da vidit kakšna je starostno strukturo teh, ki se gredo testirat?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

s1m0n ::

Kacin: Kdor ne bo naredil hitrega testa, v šoli ne bo učil
Vladni govorec Jelko Kacin je o testiranju zaposlenih v šolstvu dejal, da kdor ne bo naredil hitrega testa, v šoli ne bo učil.


Lepo, da napišejo prvo, da je testiranje s hitrim testom prvo prostovoljno :)
Bo kot kaže počasi vsepovsod tako tudi v podjetju za prvim vogalom.

Ko pride dovolj cepiva bo enako... Ne, da se pri nas ne bomo cepili ampak tak način pač ni ta prav način.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Hemi426 ::

https://www.google.com/amp/s/www.local1...


MIAMI - The University of Miami is investigating the possible effects of the coronavirus vaccine on male fertility.

Lead researchers Dr. Ranjith Ramasamy, a reproductive urologist with U Health, initiated an earlier study which found the virus was present in the testicles for up to six months following infection.

To protect fertility, some men may want to consider freezing their sperm prior to vaccination.

Ampak, cepivo je varno!!11

lexios ::

b3D_950 je izjavil:

To naredijo vsak dan cca 10k testov - gredo isti ljudje večkrat na mesec na test "za vsak slučaj"?
Se to kaj beleži? So v teh številkah tudi testi zdravstvenega osebje? Se da vidit kakšna je starostno strukturo teh, ki se gredo testirat?


Vsakodnevno sporočijo % okuženih, torej število testov in število okuženih; kaj ti ni jasno? >:D

Ni dovolj, da je vsem jasno kako smrtonosen in zvit novel virus razsaja? Če vam to ne zadostuje, bo število mrtvih dovolj zgovorno? Pandemija kot še nikoli v zgodovini, brez ukrepov bi imeli samo v Sloveniji milijone mrtvih! Žrtvovanje otrok več kot upravičeno. Vse kar je potrebno v boju s to “gripo” pa, ležanje na kavču! Kaj ni jasno? Narod če sve pozlatiti...

zmaugy ::

Hemi426 je izjavil:

https://www.google.com/amp/s/www.local1...


MIAMI - The University of Miami is investigating the possible effects of the coronavirus vaccine on male fertility.

Lead researchers Dr. Ranjith Ramasamy, a reproductive urologist with U Health, initiated an earlier study which found the virus was present in the testicles for up to six months following infection.

To protect fertility, some men may want to consider freezing their sperm prior to vaccination.

Ampak, cepivo je varno!!11


LOL, masovna histerija...:))
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

49106 ::

Res je, masovna histerija z nagobčniki.

zmaugy ::

49106 je izjavil:

Res je, masovna histerija z nagobčniki.

Eni pa res vse ponotranjijo...:))

Drugače pa, naslednjič, ko boš hotel vzeti aspirin, možni stranski učinki:

Abdominal or stomach pain, cramping, or burning
black, tarry stools
bloody or cloudy urine
change in consciousness
chest pain or discomfort
confusion
constipation
convulsions, severe or continuing
dark urine
decreased frequency or amount of urine
diarrhea
difficult breathing
drowsiness
fainting
fast breathing
feeling that something terrible will happen
fever
general tiredness and weakness
greatly decreased frequency of urination or amount of urine
headache
heartburn
increased thirst
indigestion
irregular heartbeat
light-colored stools
loss of appetite
loss of consciousness
lower back or side pain
muscle cramping and weakness
muscle tremors
nausea or vomiting
nervousness
numbness or tingling in the hands, feet, or lips
panic
rapid, deep breathing
restlessness
seizures
skin rash
stomach cramps
swelling of the face, fingers, or lower legs
unusual bleeding or bruising
unusual tiredness or weakness
vomiting of blood or material that looks like coffee grounds
weakness or heaviness of the legs
weight gain
yellow eyes and skin
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

49106 ::

zmaugy je izjavil:


Drugače pa, naslednjič, ko boš hotel vzeti aspirin


I don't do drugs.

Bi pa služil z naročilom mask in sprejemal ukrepe, ki ljudi silijo v nošenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

zmaugy ::

49106 je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Drugače pa, naslednjič, ko boš hotel vzeti aspirin


I don't do drugs so far.

Bi pa služil z naročilom mask in sprejemal ukrepe, ki ljudi silijo v nošenje.


Fixed...

PS: Še nikoli nisi vzel nobenega zdravila? Wow, sam “superlativni” genski material...:))
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Slopek ::

zmaugy je izjavil:

Hemi426 je izjavil:

https://www.google.com/amp/s/www.local1...


MIAMI - The University of Miami is investigating the possible effects of the coronavirus vaccine on male fertility.

Lead researchers Dr. Ranjith Ramasamy, a reproductive urologist with U Health, initiated an earlier study which found the virus was present in the testicles for up to six months following infection.

To protect fertility, some men may want to consider freezing their sperm prior to vaccination.

Ampak, cepivo je varno!!11


LOL, masovna histerija...:))

Ti se le smej. To počenjajo tisti, ki se bodo šli cepit.
Kaj pa ti? Boš za vsak slučaj oporoko spisal?
Mene to sploh ne skrbi. Vem, da cepiva ne potrebujem, oz.res ne najdem razloga, zakaj naj bi se sploh cepil. Nikakor se ne počutim ogroženega s strani virusa. Nevarnost mi predstavlja naša vlada, ki deluje seveda po navodilih višjih inštanc.
Tebe je strah virusa, pa stojiš v vrsti. Te nihče nite ne bremza. Ti kar. Lepo da sprejemaš. Saj veš kako se reče tistemu ki sprejema?

Dejstvo je, da cepivo ni prestalo zadnje faze testiranja. 20% zdaj, bo odličen podatek o tem, kako ql se je zares cepiti. Vse nas zanima kako se bo spisala ta zgodba s cepivom. Ne govorim o enem letu, temveč o 10ih. Kako bo vse kar se dogaja zdaj, vplivalo na naša življenja 2020-2030?

Dark age prjatu, dark age for humanity. :8)

lexios ::

zmaugy je izjavil:



LOL, masovna histerija...:))


Uživaš v stranskem produktu histerije?
««
168 / 175
»»