» »

Korona - prvi in drugi val

Korona - prvi in drugi val

Temo vidijo: vsi
««
175 / 175
»
»»

jest10 ::

Barakuda1 je izjavil:

jest10 je izjavil:


Tudi to je teorija zarote. Jasno totalno faljena.

Proti enim virusom se da narediti dolgo trajajoče cepivo, proti drugim se ga NE DA. Korona virusi spadajo med slednje



8-O

ja hvala, da me tako dobronamerno podočujete kaj je kaj.

Da preverim, ali sem se kaj naučil od tega, kar mi razlagate in me podučujete.

Kakršnokoli razmišljanje, ki ne ustreza vašim pogledom, ali celo ni indentično vašemu, je zagovarjanje teorij zarote, kar pomeni, da kdor ne misli kot vi, vrjame v to, da je zemlja ravna plošča.

O.k. Razumem, kaj mi hočete pojasnit, ampak ... malo morgen.

Sem že zdavnaj "cepljen" proti tej in takšnim oblikam osebnih diskvalifikacij


Dokler takšna razmišljanja vlečeš ven brez neke osnovne podlage v znanju, si pač eden od škodljivcev. Jebat ga.

darkolord ::

kamiKaZaA je izjavil:

Nekaj se vedno bolj pogosto omenja v medijih. Da se bo potrebno cepiti 2x letno proti Covidu, ker bo imunost največ za 6 mesecev. Torej 2x letno po 2 dozi je to 4 doze cepiv na 1 osebo. Biznis stoletja. Letos še bo cepivo poceni. Tudi drugo leto. Potem pa bodo začeli navijati cene in odirati tiste, ki bodo resnično potrebovali to cepivo.
SPET POPOLNI KRETENIZEM!

Če se moraš cepiti 2x, NE POMENI, DA JE IMUNOST KRATKOTRAJNA.

Nikjer ni omenjeno trikrat, štirikrat, n-krat. DVAKRAT. Najprej enkrat, potem še enkrat. 1 + 1 = 2.

To sploh ni nič novega. Za klopni meningoencefalitis dobiš 3 odmerke, pa traja imunost več let. Proti steklini dobiš 3-5 odmerkov, pa je doživljenjsko. Itd.

zmaugy ::

digitalcek je izjavil:

Izola. 84 od 100 zaposlenih se NE BO cepilo... Štiri petine uslužbencev se NE BO cepilo...
Bodo dali odpoved štirim petinam zaposlenih? Japajade. Malo morgen.

Kje pa bodo dobili (in to samo za ta dom!) 80 za to delo primerno izobraženih ljudi? In to cepljenih?

Antivaxerji : vaxserji: 3:0! Zahvalite se internetu, ki omogoča tudi drugačna mnenja od "uradnih"...

https://www.rtvslo.si/radiokoper/prispe...

Ni problema, če se delavci tam nočejo cepit. Če dobijo COVID, zdravljenje na lastne stroške. In enako za vse ostale, ki imajo pogoje, da se cepijo in se nočejo.

darkolord je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Nekaj se vedno bolj pogosto omenja v medijih. Da se bo potrebno cepiti 2x letno proti Covidu, ker bo imunost največ za 6 mesecev. Torej 2x letno po 2 dozi je to 4 doze cepiv na 1 osebo. Biznis stoletja. Letos še bo cepivo poceni. Tudi drugo leto. Potem pa bodo začeli navijati cene in odirati tiste, ki bodo resnično potrebovali to cepivo.
SPET POPOLNI KRETENIZEM!

Če se moraš cepiti 2x, NE POMENI, DA JE IMUNOST KRATKOTRAJNA.

Nikjer ni omenjeno trikrat, štirikrat, n-krat. DVAKRAT. Najprej enkrat, potem še enkrat. 1 + 1 = 2.

To sploh ni nič novega. Za klopni meningoencefalitis dobiš 3 odmerke, pa traja imunost več let. Proti steklini dobiš 3-5 odmerkov, pa je doživljenjsko. Itd.


Kamikaza si sproti zmišljuje, cel čas v overdrivu panike pred cepljenjem in cepetanja proti ukrepom.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

blubiu ::

In kdaj bomo dosegli precepljenost v Sloveniji, če dobimo 16.000 kosov cepiva tedensko?
60% čez 3 leta. Če se vzpostavi imunost pri človeku vsaj za 3 leta. Pa tega podatka trenutno splih še ne vemo, a ne Dark?
Kdo zdaj zavaja, kdo je kreten?
S tem kar je sedaj situacija, bomo imeli lockdown še 3 leta. A si to želiš, ti je to ok?
Verjetno si plačan iz proračuna in te boli k...

Žiiiga ::

Na čigave pa če ne na svoje, na marsovske?
Ko boš dobil prvo plačo, boš videl, da gre vsak mesec cca 13% za zdravstvo.

digitalcek ::

nergac je izjavil:

digitalcek je izjavil:

nergac je izjavil:

Tukaj se popolnoma strinjam z Digijem.
Nemci gredo na Jug in to je to.


Zanimivo, če je za verjeti raziskavi, da bolj kot Nemci - Poljaki, Italijani, Francozi, Španci, Avstrijci in Švicarji...

Kakokorkoli, poleti 2021 bodo padli VSI dosedanji turistični rekordi.

https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/tu...


Ja, če misliš Tunizijo ali ekvator ali Novo Zelandijo.
Zame je že v Zadru in ob Velebitu prevroče, nobenih senc ...


Kaj si hotel povedati, poleg tega, da nergaš?
Lahko prevedeš v vsem razumljiv jezik?

REKORD bo pa PADEL. Brez najmanjšega dvoma!

ajdov ::

A bodo teli upokojenci iz dsojev, ki so se danes cepili lahko čez 1 mesec, ko dobijo še drugo dozo in cepivo začne delovati, normalno dobivali obiske?

Okapi ::

Barakuda1 je izjavil:


Pokaži mi en sam prispevek, kjer sem jaz apriori nasprotova cepljenju. Ne dveh ali treh prispevkov, eden sam bo zadost.

Kdo zdaj torej tu komu gnusno podtika
Po mojem si me s kom zamenjal. Jaz nisem nikoli nikjer napisal, da apriori nasprotuješ cepljenju.

Če pa trdiš, da sem kdaj to napisal, gnusno podtikaš, ker ni res.

Horas ::

ovce beee vi se ker dejte cepit. beeee. če ne vidite in dojamete kaj se dejankso dogaja vam ni pomoči. idiocracy!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Barakuda1 ::

darkolord je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Nekaj se vedno bolj pogosto omenja v medijih. Da se bo potrebno cepiti 2x letno proti Covidu, ker bo imunost največ za 6 mesecev. Torej 2x letno po 2 dozi je to 4 doze cepiv na 1 osebo. Biznis stoletja. Letos še bo cepivo poceni. Tudi drugo leto. Potem pa bodo začeli navijati cene in odirati tiste, ki bodo resnično potrebovali to cepivo.
SPET POPOLNI KRETENIZEM!

Če se moraš cepiti 2x, NE POMENI, DA JE IMUNOST KRATKOTRAJNA.

Nikjer ni omenjeno trikrat, štirikrat, n-krat. DVAKRAT. Najprej enkrat, potem še enkrat. 1 + 1 = 2.

To sploh ni nič novega. Za klopni meningoencefalitis dobiš 3 odmerke, pa traja imunost več let. Proti steklini dobiš 3-5 odmerkov, pa je doživljenjsko. Itd.


8-O

o.k. se strinjam s tabo (mislim resno in ni sarkazem)

Ampak, koliko časa so naprimer potekale raziskva in testiranaj (koliko faz testiranja, je cepivo moralo prestat, nprimer za klopni meningoencefalitis), preden se je pričelo cepljenje z tem cepivom.
Koliko časa pa so trajale raziskva za cepivo priti covid? Koliko faz testiranja je cepivo prestalo, posebej upoštevaje dejstvo, da gre pri tem cepivo za popolnoma novo tehnologijo, še nikoli uporabljeno, še manj pa preiskušeno in v celoti stestirano, niti na laboratorjskih živalih (miših, opicah itd), kajšele na ljudeh.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

digitalcek ::

zmaugy je izjavil:


Ni problema, če se delavci tam nočejo cepit. Če dobijo COVID, zdravljenje na lastne stroške. In enako za vse ostale, ki imajo pogoje, da se cepijo in se nočejo.


Ga ni parlamenta, ki bi to sprejel. V EU že ne.

Pade tudi VSAKA VLADA, ki bi sprejela kaj takega.

In ne, zmaugy, NE BOSTE zmagali.

zmaugy ::

digitalcek je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Ni problema, če se delavci tam nočejo cepit. Če dobijo COVID, zdravljenje na lastne stroške. In enako za vse ostale, ki imajo pogoje, da se cepijo in se nočejo.


Ga ni parlamenta, ki bi to sprejel. V EU že ne.

Pade tudi VSAKA VLADA, ki bi sprejela kaj takega.

In ne, zmaugy, NE BOSTE zmagali.


Ampak zakaj ne? Saj je "zgolj gripca, prehladek", v primerjavi s “5G čipi iz cepiva”, je to malenkost. Menda se ja ne boste vsrali? Put your money where your mouth is.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

49106 ::

Zakaj pa, tudi za gripico stroške krije delodajalec :D Mal te je potegnilo v desno skrajnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Barakuda1 ::

Okapi je izjavil:

Barakuda1 je izjavil:


Pokaži mi en sam prispevek, kjer sem jaz apriori nasprotova cepljenju. Ne dveh ali treh prispevkov, eden sam bo zadost.

Kdo zdaj torej tu komu gnusno podtika
Po mojem si me s kom zamenjal. Jaz nisem nikoli nikjer napisal, da apriori nasprotuješ cepljenju.

Če pa trdiš, da sem kdaj to napisal, gnusno podtikaš, ker ni res.


8-O

Ahhaa...napisal torej tega nisem ...vseeno pa sodim v isti koš, kot tisti, ki so to napisali.
Ni kaj ...super logika. Vrjetno povezana z izobraževalnim sistemom
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

zmaugy ::

49106 je izjavil:

Zakaj pa, tudi za gripico stroške krije delodajalec :D

Aspirine, lekadol, čajčke in limone moraš kar sam plačat.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

WizzardOfOZ ::

darkolord je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Nekaj se vedno bolj pogosto omenja v medijih. Da se bo potrebno cepiti 2x letno proti Covidu, ker bo imunost največ za 6 mesecev. Torej 2x letno po 2 dozi je to 4 doze cepiv na 1 osebo. Biznis stoletja. Letos še bo cepivo poceni. Tudi drugo leto. Potem pa bodo začeli navijati cene in odirati tiste, ki bodo resnično potrebovali to cepivo.
SPET POPOLNI KRETENIZEM!

Če se moraš cepiti 2x, NE POMENI, DA JE IMUNOST KRATKOTRAJNA.

Nikjer ni omenjeno trikrat, štirikrat, n-krat. DVAKRAT. Najprej enkrat, potem še enkrat. 1 + 1 = 2.

To sploh ni nič novega. Za klopni meningoencefalitis dobiš 3 odmerke, pa traja imunost več let. Proti steklini dobiš 3-5 odmerkov, pa je doživljenjsko. Itd.


Klopni meningoencefalitis je vsaka 3 leta en poživitveni odmerek:
Za zaščito pred klopnim meningoencefalitisom so potrebni trije odmerki cepiva proti klopnemu meningoencefalitisu (osnovno cepljenje) in sicer drugi odmerek 1-3 mesece po prvem in tretji odmerek 5-12 oz. 9-12 mesecev (odvisno od cepiva) po drugem. Zaščita se vzpostavi približno 14 dni po drugem odmerku. Za vzdrževanje zaščite pa so potrebni poživitveni odmerki in sicer prvi po treh letih, nato pa na 5 let. Pri osebah, starejših od 50 oz. 60 let (odvisno od cepiva) so poživitveni odmerki potrebni na tri leta.


Za korona cepivo pa je govora o tem, da se boš moral 2x na leto in to vsako leto cepit, da boš varen. Če je to res, potem je to cepivo BS.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

49106 ::

zmaugy je izjavil:

49106 je izjavil:

Zakaj pa, tudi za gripico stroške krije delodajalec :D

Aspirine, lekadol, čajčke in limone moraš kar sam plačat.


Bolniško pa delodajalec :P

zmaugy ::

49106 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

49106 je izjavil:

Zakaj pa, tudi za gripico stroške krije delodajalec :D

Aspirine, lekadol, čajčke in limone moraš kar sam plačat.


Bolniško pa delodajalec :P


To pa ni problema, lahko tako ostane...>:D Antivaxxer pa naj pokrije stroške zdravljenja v bolnici.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

digitalcek ::

zmaugy je izjavil:

[ Antivaxxer pa naj pokrije stroške zdravljenja v bolnici.


Je rekel fašist...

Horas ::

zmaugy je izjavil:

49106 je izjavil:

Zakaj pa, tudi za gripico stroške krije delodajalec :D

Aspirine, lekadol, čajčke in limone moraš kar sam plačat.


aspirine, ledakole... dobiš na recept od dohtrja.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

nergac ::

digitalcek je izjavil:

nergac je izjavil:

digitalcek je izjavil:

nergac je izjavil:

Tukaj se popolnoma strinjam z Digijem.
Nemci gredo na Jug in to je to.


Zanimivo, če je za verjeti raziskavi, da bolj kot Nemci - Poljaki, Italijani, Francozi, Španci, Avstrijci in Švicarji...

Kakokorkoli, poleti 2021 bodo padli VSI dosedanji turistični rekordi.

https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/tu...


Ja, če misliš Tunizijo ali ekvator ali Novo Zelandijo.
Zame je že v Zadru in ob Velebitu prevroče, nobenih senc ...


Kaj si hotel povedati, poleg tega, da nergaš?
Lahko prevedeš v vsem razumljiv jezik?

REKORD bo pa PADEL. Brez najmanjšega dvoma!


Mater, midva se strinjava 99,9 procentov, pa spičiva se skoz!

Okapi ::

Barakuda1 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Barakuda1 je izjavil:


Pokaži mi en sam prispevek, kjer sem jaz apriori nasprotova cepljenju. Ne dveh ali treh prispevkov, eden sam bo zadost.

Kdo zdaj torej tu komu gnusno podtika
Po mojem si me s kom zamenjal. Jaz nisem nikoli nikjer napisal, da apriori nasprotuješ cepljenju.

Če pa trdiš, da sem kdaj to napisal, gnusno podtikaš, ker ni res.


8-O

Ahhaa...napisal torej tega nisem ...vseeno pa sodim v isti koš, kot tisti, ki so to napisali.
Ni kaj ...super logika. Vrjetno povezana z izobraževalnim sistemom

Ti sodiš v isti koš z vsemi, ki širijo teorije zarot in lažno znanost. A so ti apriori proti cepljenju, je v tem primeru nepomembno.

zmaugy ::

Horas je izjavil:

zmaugy je izjavil:

49106 je izjavil:

Zakaj pa, tudi za gripico stroške krije delodajalec :D

Aspirine, lekadol, čajčke in limone moraš kar sam plačat.


aspirine, ledakole... dobiš na recept od dohtrja.


Aha, v kateri pravljici?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

[Michael] ::

Izsledki raziskave so naslednji:

Le pet odstotkov anketirancev ima obiske trikrat ali večkrat na teden, pred pandemijo jih je imelo toliko obiskov 56 odstotkov.
93 odstotkov anketirancev je potrdilo, da ne zapustijo svojega negovalnega doma za opravljanje rutinskih dnevnih opravil, kot je kosilo s svojci, pred pandemijo jih doma zaradi tovrstne dejavnosti ni zapustilo 42 odstotkov.
Le 28 odstotkov jih je vsaj enkrat tedensko odšlo na zrak na teraso, na klop ali podobno lokacijo, pred epidemijo je bilo takšnih 83 odstotkov.
Več kot polovica (54 odstotkov) jih ne sodeluje v nobeni organizirani dejavnosti, kot so telovadba, srečanje stanovalcev ali verski obredi, pred epidemijo marca letos se tovrstnih dejavnosti ni udeležilo le 14 odstotkov oskrbovancev.
Le 13 odstotkov jih je potrdilo, da jedo kosila v skupni jedilnici, pred epidemijo jih je tako obedovalo 69 odstotkov.
Več anketirancev je odgovorilo, da se počutijo kot v zaporu in da so ukrepi popolne omejitve – kot je bivanje v svoji sobi, prepoved obiskov in odsotnost komunikacije v jedilnici – preveč omejevalni. Nekateri so izrazili željo, da so se pripravljeni izpostaviti višji stopnji tveganja morebitne okužbe, da bi lahko videli svojce ter da strategija popolnega zaprtja ni učinkovita.


Če me ne bo ubil virus, me bo osamljenost.

Oskrbovanka v domu za starejše

vir

Od nečesa je treba umreti. Starost očitno predolgo traja in vladi se zdi smiselno, da starostnikom pri tem pomaga z ukrepi, ki pospešujejo umiranje zaradi osamljenosti tako, da preprečujejo temeljne človekove potrebe.

Koliko časa še?
Dokler ne umre poslednji 75+ človek?

zmaugy ::

digitalcek je izjavil:

zmaugy je izjavil:

[ Antivaxxer pa naj pokrije stroške zdravljenja v bolnici.


Je rekel fašist...

Se oglaša PNG...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Horas ::

zmaugy je izjavil:

Horas je izjavil:

zmaugy je izjavil:

49106 je izjavil:

Zakaj pa, tudi za gripico stroške krije delodajalec :D

Aspirine, lekadol, čajčke in limone moraš kar sam plačat.


aspirine, ledakole... dobiš na recept od dohtrja.


Aha, v kateri pravljici?


zakaj pravljici? jaz ko rabim pišem moji dohtrci po mejlu, da rabim lekadole, analgin... in mi napiše.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

zmaugy ::

A za gripo ali prehlad?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Horas ::

sem napisal KO rabim. razlog je ne zanima. napiše mi karkoli...
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

zmaugy ::

Horas je izjavil:

sem napisal KO rabim. razlog je ne zanima. napiše mi karkoli...


To spada pod nepravilnosti v zdravstvenem sistemu.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

WizzardOfOZ ::

A se lahko nehate preseravat z nazivi in se zmerjat, ker ne pripomorete nič k temi, samo nepregledno jo delate. Pa začnite in eni in drugi že enkrat malo bolj podrobno govorit o temi, ostalo je nezanimivo.

Resno me zanima, ker če smo testni zajčki za korona cepivo, je to lahko resen problem, če se bo čez pol leta pokazala neka usodna napaka.
Kaj so lahko problemi?
- v celico pride poleg mrnk še kak "tujek", neoznačena koda, ki dela še kaj drugega kot ...
- ???


Razumem, da je to preskok od prejšnjih cepiv. Ampak kaj to nosi poleg?


Pa ne zanima me, če se starejši ljudje cepijo. Oni so svoje že dali skozi. Naj se cepijo, če jih bo to obvarovalo. Ampak ne samo za pol leta, naj jih varuje dlje.


Da pa daš cepit otroka, čez pol leta bo pa invalid zaradi tega, si pa mislim da, nihče ne želi.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Barakuda1 ::

Okapi je izjavil:


Ti sodiš v isti koš z vsemi, ki širijo teorije zarot in lažno znanost. A so ti apriori proti cepljenju, je v tem primeru nepomembno.


[8-O]

Waauuu...smo že napredovali.

Zdaj samo še širim teorije zarot in lažno znanost.


Kako pa, če smem vprašat.

A tako, da dopuščam izrazit svoje mnenje tudi tistim, ki vrjamejo v takšne teorije? Kot tudi vsem, ki imajo o nekem problemu drugačno mnenje in stališče kot ti in tvoji somišljeniki (in jih posledično, kljub vašim zahtevam, ne brišem)?
Torej širim teorije zarot in lažno znanost, tako da dopuščam pluralizem idej in izražanj, namesto favoriziranja enoumja (zgolj vaših mnenj in stališč).

O.k. če je to to, potem pač nekdo pojma nima, kaj pomeni širjenje teorije zarot in lažno znanost, čemer se pa niti ne čudim.

Od nekoga, ki na vse možne in mogoče naćine zagovarja zgolj razumevanje in širjenje ter izraženje mnenj, ki so skladna ali celo indentična kot njegova (torej zagovarjanje enoumja v najbolj čisti obliki), kaj drugea niti ne pričakujem.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem
««
175 / 175
»
»»