» »

Korona - prvi in drugi val

Korona - prvi in drugi val

Temo vidijo: vsi
««
165 / 175
»»

digitalcek ::

lotar123 je izjavil:

lexios je izjavil:

Naslednjo sezono smučanje le še za cepljene? >:D


Mislim, da se bo veliko prej ta zgodba zaključila, tako ali drugače!


Nisem veren, ampak: da bi te bog uslišal.

Se bo pa ta zgodba, ob dejstvu, da se ne bo cepilo cca. 50% ljudi, in ob dejstvu nenehnih novih sevov, zaključila drugače. Slabo.

Pa še faktor: "Dovolj imam(o) tega sranja, slabih ukrepov, nošenja mask, itd.", bo v nekaj mesecih naredil svoje...

digitalcek ::

Telbanc je izjavil:

Bez vakcine nema prevoza, restorana..."


Pa nič (od turizma),
Hrvaški turizem jim prinese kakih 70% budžeta.
Res misli kdo, da se bodo Hrvati tem miljardam dejansko odrekli?

Prepričan sem, da se dohodka od turizma s pogojevanjem cepljenja NE bodo odrekli. Mogoče palčka v nos, potrdilo o cepljenju pa NIKAKOR ne bo pogoj za prihod na hrvaško..

Podobno, kot Hrvaška, bo zelo verjetno razmišljala tudi Šapanija in Grčija.
Francozom pa je očitno vseeno za njihovo turistično industrijo.

Mimogrede, Lufhhansa je dobila pred meseci od nemške vlade 9 miljard pomoči, pa jim že zmanjkuje denarja. Turizem pa niso le Lufthansa in ostale avio kompanije...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: negot ()

M.B. ::

Zanimivo da v Avstriji tudi smučišča obravnavajo kot najbolj rizična. Potrebuješ FFP2 masko ki jo moraš vedno nosit. (Zato marsikatero sploh odprto nebo) Medtem ko pa v javnem prevozu (podzemna, bus) je že šal dovolj.

Upam vsaj da bo sneg za božič res padel, pa da zdaj lahko končno legalno grem laufat na Areh. Rogla je pa žal v drugi statistični regiji. :( Ker kolkor razumem odlok so prepovedane žičnice, turna smuka, sankanje in tek na smučeh pa dela normalno.

Škoda da se nobeno smučišče ne spomni blagoslovit smučišča da bi lahko normalno delovalo med prazniki in brez testov :D
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

sunshine403 ::

M.B. je izjavil:

Zanimivo da v Avstriji tudi smučišča obravnavajo kot najbolj rizična. Potrebuješ FFP2 masko ki jo moraš vedno nosit. (Zato marsikatero sploh odprto nebo) Medtem ko pa v javnem prevozu (podzemna, bus) je že šal dovolj.

Saj je pri nas isto. Avtobusi in vlaki lahko normalno vozijo, smucisca bodo pa od 25.12. do 1.1. zaprta. Po moje predvidevajo da gre virus v tem praznicnem casu na dopust smucat in bodo zato zicnice tako hudo nevarne, ostal javni promet in cerkve bodo pa zaradi virusa na dopustu cisto ok.
Jaz sem ze kar nekaj casa nazaj rekel, da me boli za vse njihove odlocbe. Drzim se tistih stvari, ki se meni zdijo pametne, ostalo pa imam sreco, da lahko na tak ali drugacen nacin zaobidem brez kazni. Ker to da se bo nek kreten delal norca iz mene (pustimo to, da sem zaradi teh debilov ze popusil kar nekaj povprecnih letnih plac) se pac ne grem vec. Ce misli hojs upravicevati razloge za omejitve s tem "da bi to lahko izigrali tisti, ki nagajajo vladi", potem se na tako omejitev gladko pozvizgam.

Smrekar1 ::

sunshine403 je izjavil:


Saj je pri nas isto. Avtobusi in vlaki lahko normalno vozijo, smucisca bodo pa od 25.12. do 1.1. zaprta. Po moje predvidevajo da gre virus v tem praznicnem casu na dopust smucat in bodo zato zicnice tako hudo nevarne, ostal javni promet in cerkve bodo pa zaradi virusa na dopustu cisto ok.


Pomojem je bolj fora v tem, da bi sicer imeli naval na smučišča, ker ima ogromno folka ogromno časa, v tujino se pač ne sme.

Omejevanje števila smučarjev na določen dan in nadzor nad spoštovanjem omejitev je za naše 'vrhunske strokovnjake' pač prevelik zalogaj.

sunshine403 ::

Ja zadnje par dni ko se vozim okoli Kranjske Gore (tudi med vikendom) je bil naval strasen... tako hud, da me je celo imelo, da bi sel enkrat za spremembo pri nas smucat.
Pa ker vem da je stopnja razumevanja (sploh sarkazma) na ST hudo nizka, bom napisal tako da bodo razumeli vsi.... v Kranjski Gori je smucalo mogoce 100 ljudi, raje manj. Nekako dvomim, da to steje kot naval na smucisce. V vsaki vaski cerkvi bo v tem casu vec ljudi.

krneki ::

Mene pa zanima kakšen papir rabiš za prestajanje karantene, ki ti jo odredijo na meji, na drugem naslovu (al kar izdaviš naslov in to je to)? Na strani od NIJSZ samo piše "se samoosami na stalnem, začasnem ali drugem naslovu". Telefoni so itak vsi zasedeni...

Koraaz ::

Srbija je včeraj kot prva država na zahodnem balkanu prejela cepivo Pfizerja in BioNTecha proti COVID-19 in je danes že začela s cepljenjem.

https://siol.net/novice/svet/zda-hitrej...

Pri nas lahko cepivo pričakujemo v soboto in se bo začelo cepljenje v nedeljo v DSOjih.

https://www.24ur.com/novice/korona/na-p...

Se pa sprašujem kako je lahko država, ki ni članica EU prejela cepivo prej, kot ostale članice EUja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Koraaz ()

lexios ::

Fora je v tem, da se čez praznike poskuša omeji migracije. Logika v ozadju pa ta, da imamo butaste luknje v ukrepih, ki jih lahko krši vsak s kančkom domišljije, če ima le dovolj pod palcem pa brez večjih težav, zato tudi izjeme pišejo na kožo samim sebi. Hkrati pa se računa, da bo večji del populacije #ostal doma oz. se gibal v omejenem številu stikov.

Ker se jim po domače rečeno jebe za korono in je vsa fora zgolj v EURIH in izogibanju odgovornosti, v birokratskem smislu. Če bi šlo resnično za zdravje ali bolj smrtonosen virus, bi že sama organizacija, logistika testiranja, izvajanja samoizolacije in kontrola le teh potekalo drugače. Najlažje je prepovedat dejavnost, češ se bo ekonomija že pobrala, EU "časti"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

M.B. ::

Fora je v tem, da se čez praznike omeji migracije.

Ne bi reko da to drži.
Trenutno lahko greš v trgovino v svojo občino
Od danes 12 ure do jutri lahko greš kamorkoli na obisk ampak ne v naravo in športat.
Od 25.12 lahko greš kamorkoli športat v statistični regiji
Cel čas lahko greš v cerkev.
Nagradno vprašanje: Ali je potrebno nositi masko zunaj če vzdržuješ razdaljo > 2 m in ne izvajaš športne aktivnosti?

Razumem izjemo občine za športne aktivnosti ampak da pa lahko greš kamorkoli po državi samo za obiske je pa zelo neumen ukrep glede na to da je virus tako smrtonosen da še smučat ne smeš. Mogoče je res da bi odprtje občinskih meja za šport povzročil večji naval na smučišča, ampak težko verjamem da je to večji problem kot pa odprtje tehničnih trgovin za 4 dni pred božičem Glede na to da je eno dejavnost na prostem druga pa zunaj. Pač v gondolah omejiš tako kot zdaj. Na srečo bo sneg tak pobralo v večini zgleda tako da problema ni :)

Če blagoslovimo kino ga lahko odpremo?
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Slopek ::

Sprehajanje je za marsikoga športna aktivnost ;)
Sploh za tiste, ki se sprehodijo do cerkve ;((

lexios ::

M.B. je izjavil:

Fora je v tem, da se čez praznike omeji migracije.

Ne bi reko da to drži.
Trenutno lahko greš v trgovino v svojo občino
Od danes 12 ure do jutri lahko greš kamorkoli na obisk ampak ne v naravo in športat.
Od 25.12 lahko greš kamorkoli športat v statistični regiji
Cel čas lahko greš v cerkev.
Nagradno vprašanje: Ali je potrebno nositi masko zunaj če vzdržuješ razdaljo > 2 m in ne izvajaš športne aktivnosti?

Razumem izjemo občine za športne aktivnosti ampak da pa lahko greš kamorkoli po državi samo za obiske je pa zelo neumen ukrep glede na to da je virus tako smrtonosen da še smučat ne smeš. Mogoče je res da bi odprtje občinskih meja za šport povzročil večji naval na smučišča, ampak težko verjamem da je to večji problem kot pa odprtje tehničnih trgovin za 4 dni pred božičem Glede na to da je eno dejavnost na prostem druga pa zunaj. Pač v gondolah omejiš tako kot zdaj. Na srečo bo sneg tak pobralo v večini zgleda tako da problema ni :)

Če blagoslovimo kino ga lahko odpremo?


Pomojem se predpostavlja, da pri obisku svojcev nimaš večjega števila kontaktov izven družinskega kroga. Če npr. smučišče v Kranjski gori ne obratuje, smučarji iz druge regije nimajo razloga, da bi se peljali na Gorenjsko, preživeli par dni na smučanju in na črno najemali apartmaje, hodili v trgovino na Jesenicah itd. Pri športni aktivnosti, ki je uradno dovoljena, je najbrž mišljeno, da te Hojs ne bo jebal, če trimčkaš ali kolesariš izven meja svoje občine. Narod pa v cerkev najbrž tudi ne hodi v sosednjo regijo. Skratka, predpostavka je v tem, da se dopušča kratkotrajne stike ali prehode občinskih meja; kar smučanje v sosednji regiji definitivno ni, če vmes obiščeš še trgovino, benzinsko in prenočišče izven svoje regije, s tem pa višaš verjetnost, da virus prenašaš tja kjer ga ni.

Ampak kot rečeno, brezveze... Upam, da politika najde "opevani razum in pogum, ki ga je imela pred 30-imi leti" in se v začetku leta prične zadeve sproščat ter več poudarka posvečat izolaciji in iskanju posameznih stikov in žarišč...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

sunshine403 ::

@lexios na zalost se cisto nic ne predpostavlja. Ce bi se karkoli zares predpostavljalo ali s kaksnim vsaj na pol pametnim razlogom omejevalo, bi se omejilo ravno obiske sorodnikov in prijateljev, ter obisk cerkve, kjer se na majhnem prostoru zbere cela vas. Se strinjam, da masa traja verjetno manj kot smucanje, ampak pri smucanju nisi nikoli na pol metra se z 300 drugimi nakljucnimi ljudmi.
PS: Prenocisca (v regiji ali izven le te) tako ali tako ne mores obiskati, ker morajo biti nastanitveni obrati tako ali tako ze dva meseca zaprti (hvala kretenom za nekaj 10.000eur izpada letosnjega prihodka).

Mato989 ::

Jaz pa se že od pomladi požvižgam na omejitve... edino kar se je zgodilo z vsem tem je, da ne hodim tolko okrog v smislu včasih smo se ob petkih dobili s kolegi v gostilni, pa bejbo sem peljal na vsake kvatre v restavracijo jest... zdaj tega ni in prihranim.

Vse obiske sem normalno opravljal, edina razlika je, ko se peljem čez 3 občine grem včasih po stranski špuri če je sumljiva ura... če pa je 16:00 pa itak nikogar ne ustavijo ker je s šihta domov pa greš z njimi.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Barakuda1 ::

sunshine403 je izjavil:

Ce misli hojs upravicevati razloge za omejitve s tem "da bi to lahko izigrali tisti, ki nagajajo vladi", potem se na tako omejitev gladko pozvizgam.


8-O

Hojs se po moje niti ne zaveda, kako je s to svojo izjavo samo potrdil, da policijska ura, blage veze nima ne z epidemijo in ne z njeno zajezitvijo, pač pa da je to absolutno politična poteza.
Politično totalitaristično represivno dejanje (ukrep) naperjen v prvi vrsti zoper politične nasprotnike in drugače misleče, ki pa zaobjame celotno populacijo državljanov.
Se mar oblast tako zelo boji svojih državljanov in ne zaupa njihovi zdravi pameti, da še malo, pa nas bodo vse pozaprli po hišnih zaporih.
Hojsu pravzaprav hvala, za to njegovo javno izjavo. Tako vsaj vemo, čemu je namenjena policijska ura v resnici.
Če te izjave ne bi bilo, bi se morda še dolgo šlepali in skrivali za ukrepi, ki bi naj bili v naše dobro, zaradi zajezitve pandemije.

Hojs, še enkrat hvala, ker govoriš, ne da bi prej dvakrat razmislil, kaj rečeš. Žalostno je le to, da si minister (nepreklicno odstopljen, s preklicanim nepreklicnim odstopom) enega od represivnih minstrstev:'(
To nekaj pove tudi o državi, moji domovini, Sloveniji:'(
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

Mato989 ::

Seveda... ampak največja sramota pa je, da te odločitve žegna UStAVNO SODIŠČE in jim dovoli kratit pravice čeprav situacija ni taka da bi to bilo SORAZMERNO... par tisoč mrtvih ni dovolj da bi 2 milijona ljudi moralo biti omejenih na občine, regije oz. karkoli izven državnih meja
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: negot ()

Barakuda1 ::

Mato989 je izjavil:

Seveda... ampak največja sramota pa je, da te odločitve žegna UStAVNO SODIŠČE in jim dovoli kratit pravice čeprav situacija ni taka da bi to bilo SORAZMERNO... par tisoč mrtvih ni dovolj da bi 2 milijona ljudi moralo biti omejenih na občine, regije oz. karkoli izven državnih meja


8-O

Čeprav poredko, ampak, tokrat se s tabo v celoti strinjam:)>:D
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

lexios ::

@lexios na zalost se cisto nic ne predpostavlja.


Res je, pravzaprav se ne predpostavlja in je v UL omejeno število združevanja ljudi do 6(?) oseb oz. 1 oseba na 30m2 in omejitev gibanja izven občine (razen za praznik od 12.-20. ure, ob zgornji omejitvi, bolj zato, da se ljudem ne zmeša in ker bi prepoved itaq vsi krišili), z izjemo po Božiču: Hojs se strinja, da je ok, če po gozdnih in stranskih poteh tečeš od Tivolija do Šmarne gore, zaviješ v Volčji potok in jo mahneš čez Škofljico nazaj na Rožnik. :))

Kot rečeno, omejevanje migracij. In to je bolj ali manj vse kar so sposobni, zato pa je boj s to "gripo" fail na celi črti in skoraj da popolno nasprotje temu kar bi morali zadnje 4 mesece početi... Ker tudi če vsako življenje šteje in je "2 milijona ljudi omejenih na občine in regije" vemo kako je z izjemami in prehodi državne meje... Gre čez praznike kdo na vikend v Bosno? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

digitalcek ::

Kdo bi si mislil, da so Avstrijci, ki so v našem dojemanju tako zelo pridni, da ni res, tako NENAKLONJENI ukrepom, da bo ukrepe KRŠILO skoraj 40% državljanov...

https://www.telegraf.rs/vesti/svet/3279...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: negot ()

lexios ::

policijska ura, blage veze nima ne z epidemijo in ne z njeno zajezitvijo, pač pa da je to absolutno politična poteza.


Absolutno, pa omejitev na občine tudi - zanimivo kako kljub sprostitvi ukrepov v zadnjem tednu število novo okuženih v Goriški, Gorenjski in Primorski regiji upada/stagnira, kajne?

Mislim, da ne bi bilo bistvene razlike, če bi čez praznike sprostili omejitve gibanja po regijah ter pustili smučišča odprta; logika pa je pač takšna kot že rečeno... Velik del ukrepov, ki smo jih imeli (/imamo) blage veze nima z epidemijo. Še posebno glede na to, kako smo izdajali karantenske odločbe, preverjali kršitve samokarantene in pisali izjeme za prehod meje na vikend... Dovolj bi bilo, če bi napisali, da ne smeš na proteste v Ljubljano. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

digitalcek ::

Ušle cene cepiva.

Posebej tisto za 1.78evra (v Ljubljani kava s smetano) mora biti IZJEMNO kvalitetno. No, mogoče pa v njem ni alumunija...

https://www.hln.be/binnenland/zoveel-ga...

krucymucy ::

digitalcek je izjavil:

Ušle cene cepiva.

Posebej tisto za 1.78evra (v Ljubljani kava s smetano) mora biti IZJEMNO kvalitetno. No, mogoče pa v njem ni alumunija...

Bi raje videl visjo ceno? Ali v cem je problem tocno?
Razvoj cepiv je bil financno mocno podprt s strani drzav v upanju cimprejsnjega razvoja.
Cena 12€ za odmerek pfizerjevega recimo se mi ne zdi ravno nizka.

Mato989 ::

nihče ne more trditi kako bi se procesi nadaljevali brez nockdowna . Obstaja pa naravna paradigma ki predpisuje da se mora vsako bitje naravno prekužiti drugače bo propadlo . Če tega naravno bitje ne zmore je pač nesposobno preživetja. Kakor koli nekaterim to zveni barbarsko je to pač naravna resnica pa če se še tako ,,znanstveno ,, upirate ...


Modre besede!

Sesujmo ukrepe!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: negot ()

cypena ::

Glede na to, da je cepivo samo še par dni od nas, lahko v kratkem pričakujemo pojav novega seva te letošnje Viroze?
Če pogledamo na Otok, bi bil to logičen sklep.

Ampak na srečo, v 2020 ni več logike in smo potem mogoče varni :)
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

lexios ::

Kopiram še sem, če bo sosednja tema izbrisana. >:D



Novel coronavirus is believed to be tiny enough (0.08-0.14 um) to penetrate through face mask, thus protection offered by cloth mask may be too low.


Po domače povedano, če korona-pozitiven 8 ur diha v tvoj "mehurček", je verjetnost, da se zaradi takšne maske ne boš okužil precej nižja, kot bi si mislili. Infact, tudi pri prodaji kirurških mask, bi morala stroka redno opozarjati, podobno kot pri testiranjih: "Zato naj maska (/test) ne daje občutka lažne varnosti."

Cloth face masks have limited efficacy in combating viral infection transmission. However, it may be used in closed, crowded indoor, and outdoor public spaces involving physical proximity to prevent spread of SARS-CoV-2 infection.


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...

Ob predpostavki, da se maske pravilno nosi in primerno menja (kar najbrž za precej delovnih mest ne drži, saj bi bilo potrebno TUDI kirurške maske menjat vsake 2 uri oz. pogosteje, če je vlažna, sicer % filtracije drastično pade) je zaščita po tej študiji nekje 50% - 50%. Lahko tudi vržeš kovanec! Najbrž pa je realno zaščita še precej manjša, tudi zgolj 2-5%, če se predpostavi real life uporabo, ko se isto kirurško masko na delovnem mestu nosi celoten delovnik ali več dni:

Filtration efficiency of small sized aerosols (0.08 and 0.22 um):
Small particle filtration efficiency of cloth mask made of different fabric varies from 2% to 38%


N95 respirator >95%

Surgical masks - 55%

Multi-layered cloth mask - 38%

Handkerchiefs - 2% (single layer)

lexios ::

Avstrijsko ustavno sodišče je v sredo odločilo, da zahteve po obveznem nošenju zaščitnih mask v šolah in deljeni pouk niso zakonite.


https://www.24ur.com/novice/korona/avst...

Btw., a ti ljudje dilajo zaščitno opremo? :)) klik

predlagalo izbris: zmaugy (ravnokar)
predlagal izbris: FTad (danes ob 17:59:46)
predlagala izbris: Gejspodar (danes ob 17:36:10)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

sharp126325 ::

Nekdo je spraševal nekaj strani nazaj, od kje toliko testiranj, ko pa so drive in kovid točke prazne?Moj oče je bil na travmatološki 3 dni,testiran je bil vsak dan.Drugi teden gre nazaj,verjetno za malo več časa,poročam kakšna bo situacija.

digitalcek ::

krucymucy je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Ušle cene cepiva.

Posebej tisto za 1.78evra (v Ljubljani kava s smetano) mora biti IZJEMNO kvalitetno. No, mogoče pa v njem ni alumunija...

Bi raje videl visjo ceno? Ali v cem je problem tocno?
Razvoj cepiv je bil financno mocno podprt s strani drzav v upanju cimprejsnjega razvoja.
Cena 12€ za odmerek pfizerjevega recimo se mi ne zdi ravno nizka.


Cena 1.78 evra za eno od cepiv se mi ne zdi dovolj visoka, da bi človek pri tem cepivu lahko lahko pričakoval zanesljivost, kvaliteto, nobenih stranskih učinkov, td.

Če bi psihiater/psihoterapevt računal za uro terapije le 8€ namesto 50-80€, kolikor računajo, osebno k takemu niti ne bi šel, niti ne bi preverjal njegovih kvalifikacij za terapevta.

ŠE VEDNO v zgodovini je bilo za malo denarja malo muzike. Vedno!

nergac ::

digitalcek je izjavil:

krucymucy je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Ušle cene cepiva.

Posebej tisto za 1.78evra (v Ljubljani kava s smetano) mora biti IZJEMNO kvalitetno. No, mogoče pa v njem ni alumunija...

Bi raje videl visjo ceno? Ali v cem je problem tocno?
Razvoj cepiv je bil financno mocno podprt s strani drzav v upanju cimprejsnjega razvoja.
Cena 12€ za odmerek pfizerjevega recimo se mi ne zdi ravno nizka.


Cena 1.78 evra za eno od cepiv se mi ne zdi dovolj visoka, da bi človek pri tem cepivu lahko lahko pričakoval zanesljivost, kvaliteto, nobenih stranskih učinkov, td.

Če bi psihiater/psihoterapevt računal za uro terapije le 8€ namesto 50-80€, kolikor računajo, osebno k takemu niti ne bi šel, niti ne bi preverjal njegovih kvalifikacij za terapevta.

ŠE VEDNO v zgodovini je bilo za malo denarja malo muzike. Vedno!


Ravno obratno.
Piramida se začne zidati od spodaj.

Pa galilejčkov teleskopič je bil cenejši kot stavbe in umetnine v Firencah.

FTad ::

digitalcek je izjavil:

krucymucy je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Ušle cene cepiva.

Posebej tisto za 1.78evra (v Ljubljani kava s smetano) mora biti IZJEMNO kvalitetno. No, mogoče pa v njem ni alumunija...

Bi raje videl visjo ceno? Ali v cem je problem tocno?
Razvoj cepiv je bil financno mocno podprt s strani drzav v upanju cimprejsnjega razvoja.
Cena 12€ za odmerek pfizerjevega recimo se mi ne zdi ravno nizka.


Cena 1.78 evra za eno od cepiv se mi ne zdi dovolj visoka, da bi človek pri tem cepivu lahko lahko pričakoval zanesljivost, kvaliteto, nobenih stranskih učinkov, td.

Če bi psihiater/psihoterapevt računal za uro terapije le 8€ namesto 50-80€, kolikor računajo, osebno k takemu niti ne bi šel, niti ne bi preverjal njegovih kvalifikacij za terapevta.

ŠE VEDNO v zgodovini je bilo za malo denarja malo muzike. Vedno!


Ma ne nabijaj. Verjetno je tudi inzulin, ki se ga prodaja v Ameriki bolj kvaliteten od tega, ki se ga dobi pri nas, da je upravicena cena za x-krat. A ne?

Mr.B ::

digitalcek je izjavil:

Kdo bi si mislil, da so Avstrijci, ki so v našem dojemanju tako zelo pridni, da ni res, tako NENAKLONJENI ukrepom, da bo ukrepe KRŠILO skoraj 40% državljanov...

https://www.telegraf.rs/vesti/svet/3279...

Pa znas, mladi avstrijci : južno voce, turcine, i ovi... Pa znas nataliteta u becu ti jao boze tezko nađes avstrijca.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Miki N ::

Končno ena pametna od Janeza Janše glede koronskih ukrepov!

https://siol.net/sportal/rekreacija/krv...

;)

redtech ::

To so prvi zametki zdrave pameti v deželi Kranjski!

sunshine403 ::

Miki N je izjavil:

Končno ena pametna od Janeza Janše glede koronskih ukrepov!

https://siol.net/sportal/rekreacija/krv...

;)

Problem je samo, ker njegov soimenjak do sedaj ni pokazal niti procent taksne pameti... pa na zalost odloca o bolj pomembnih stvareh kot "zgolj" o enem smuciscu.

ajdov ::

Miki N je izjavil:

Končno ena pametna od Janeza Janše glede koronskih ukrepov!

https://siol.net/sportal/rekreacija/krv...

;)

Upam da se po njemu čim prej zgledujejo vsi gostinci, trgovci, obrtniki ib ostali, ki morajo zdaj imeti prisilno zaprto.

Hemi426 ::

Me je pa presenetilo, da je koncept "lažne varnosti" že dosegel nas.

(Sem že parkrat linkal v drugih temah, pojavljati so se začeli članki, da bi po precepitvi naroda, morali biti še strožji ukrepi, vsaj kakšno leto, ker bodo cepljeni dobili "lažen občutek varnosti" in bodo glede na zmanjšano prisotnost simptomov okužbe zaradi cepiva, lahko postali superprenašalci)
https://www.nytimes.com/2020/12/08/heal...

Včeraj objavljeno
Bojana Beović: Hitri test ne sme dajati lažne varnosti
https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

Pa pri nam še ne bo take dostopnosti cepiva, zato se bo pripadnost Covid ideologiji izvajala z hitrimi tesi pred vstopom v socialno/javno življenje, ne bo še certifikatov, tako kot sedaj v FRA in UK.
Potem bodo pa samo prešaltali na cepivo.

" Kot je dejala, bo takšne teste v prihodnje mogoče opravljati tudi v podjetjih in šolstvu."

Še pomnite te ideje, ki se vam je zdele tako bizarna? https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/kmal...

Takrat so to ovrgli, ker niso morali tako javno ignorirati dejsta, da hitri in PCR nista enakovredna, sedaj je pa EU na unijski ravni odpravila to prepreko, kot vam je rekel vostok.
Sedaj se bo pa to izvajalo, točke za odvzem omenjene v članku, so sedaj postavljene, na smučiščih že prakticirajo...)

Pa neka infektologijna je rekla, da hitri test pomeni, da vsaj 2 uri nismo okuženi, mislim da bo to limit za trgovino, itd.
"mag. Marija Magajne: "Če ste na testu pozitivni, pojdite domov in se nemudoma izolirajte. Doma kontaktirajte svojega izbranega zdravnika. Negativni rezultat testa naj vam ne da občutka lažne varnosti, saj ste čez dve uri že lahko pozitivni. Še naprej upoštevajte vsa priporočila."
https://twitter.com/vladaRS/status/1340.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hemi426 ()

WizzardOfOZ ::

Najbolj smešno je, da se taki, ki so bili na testiranju, sedaj na veliko družijo z vsemi, ker oni niso bolani.
Čez par dni bodo pa s korono naokol skakal.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

digitalcek ::

nergac je izjavil:

digitalcek je izjavil:

krucymucy je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Ušle cene cepiva.

Posebej tisto za 1.78evra (v Ljubljani kava s smetano) mora biti IZJEMNO kvalitetno. No, mogoče pa v njem ni alumunija...

Bi raje videl visjo ceno? Ali v cem je problem tocno?
Razvoj cepiv je bil financno mocno podprt s strani drzav v upanju cimprejsnjega razvoja.
Cena 12€ za odmerek pfizerjevega recimo se mi ne zdi ravno nizka.


Cena 1.78 evra za eno od cepiv se mi ne zdi dovolj visoka, da bi človek pri tem cepivu lahko lahko pričakoval zanesljivost, kvaliteto, nobenih stranskih učinkov, td.

Če bi psihiater/psihoterapevt računal za uro terapije le 8€ namesto 50-80€, kolikor računajo, osebno k takemu niti ne bi šel, niti ne bi preverjal njegovih kvalifikacij za terapevta.

ŠE VEDNO v zgodovini je bilo za malo denarja malo muzike. Vedno!


Ravno obratno.
Piramida se začne zidati od spodaj.

Pa galilejčkov teleskopič je bil cenejši kot stavbe in umetnine v Firencah.


Že prav. In seveda nas bo ZAGOTOVO rešila vsega hudega kitajska roba po 0.73 - 3.5 evra...

http://shrani.najdi.si/?2x/1U/2LEPltfG/...

s1m0n ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Najbolj smešno je, da se taki, ki so bili na testiranju, sedaj na veliko družijo z vsemi, ker oni niso bolani.
Čez par dni bodo pa s korono naokol skakal.


Ne tega na glas okoli govorit no! Če skačete okoli zadržite to za sebe, o drugih pa ne govorit ker jih ne poznate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

digitalcek ::

Mr.B je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Kdo bi si mislil, da so Avstrijci, ki so v našem dojemanju tako zelo pridni, da ni res, tako NENAKLONJENI ukrepom, da bo ukrepe KRŠILO skoraj 40% državljanov...

https://www.telegraf.rs/vesti/svet/3279...

Pa znas, mladi avstrijci : južno voce, turcine, i ovi... Pa znas nataliteta u becu ti jao boze tezko nađes avstrijca.


Imaš pravo. Mi čefuri rešavamo probleme na svoj način...
Tako da ne hebemo 100%.

Zgodovina sprememb…

styrian ::

Jaz vidim pri svojih sosedih, da jim je preprosto vseeno. Rolete dol, na dovozu pa polno tujih avtomobilov.

Potem bomo pa spet jokali, ko bo 100 mrtvih/dan čez 10 dni.

s1m0n ::

A ste jim fauš? Saj vemo, da nekateri nimate dobrih odnosov s sosedi ampak ni potrebe, da še to vlečete na forum...

jojw ::

s1m0n je izjavil:

... ampak ni potrebe, da še to vlečete na forum...

Zakaj pa ne?

Slopek ::

styrian je izjavil:


Potem bomo pa spet jokali, ko bo 100 mrtvih/dan čez 10 dni.


To je čista laž. Pokaži kdaj jih je toliko umrlo?

jojw je izjavil:

s1m0n je izjavil:

... ampak ni potrebe, da še to vlečete na forum...

Zakaj pa ne?

Zato ker kazni in mnogo vohunov. Kaj vem, nisem prebral pred popravki ;)
Vsekakor boljše, da se ne gre v detajle pri opisu morebitnih kršitev. Kaj veš kaj je danes na spisku prepovedanega;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

nergac ::

digitalcek je izjavil:

nergac je izjavil:

digitalcek je izjavil:

krucymucy je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Ušle cene cepiva.

Posebej tisto za 1.78evra (v Ljubljani kava s smetano) mora biti IZJEMNO kvalitetno. No, mogoče pa v njem ni alumunija...

Bi raje videl visjo ceno? Ali v cem je problem tocno?
Razvoj cepiv je bil financno mocno podprt s strani drzav v upanju cimprejsnjega razvoja.
Cena 12€ za odmerek pfizerjevega recimo se mi ne zdi ravno nizka.


Cena 1.78 evra za eno od cepiv se mi ne zdi dovolj visoka, da bi človek pri tem cepivu lahko lahko pričakoval zanesljivost, kvaliteto, nobenih stranskih učinkov, td.

Če bi psihiater/psihoterapevt računal za uro terapije le 8€ namesto 50-80€, kolikor računajo, osebno k takemu niti ne bi šel, niti ne bi preverjal njegovih kvalifikacij za terapevta.

ŠE VEDNO v zgodovini je bilo za malo denarja malo muzike. Vedno!


Ravno obratno.
Piramida se začne zidati od spodaj.

Pa galilejčkov teleskopič je bil cenejši kot stavbe in umetnine v Firencah.


Že prav. In seveda nas bo ZAGOTOVO rešila vsega hudega kitajska roba po 0.73 - 3.5 evra...

http://shrani.najdi.si/?2x/1U/2LEPltfG/...


Digi, a mašino na kateri tipkaš je Made in USA?

Pa podpiraš patentiranje geometrijskih oblik (apple) in poskusa patentiranja zavihkov?

Pa da sem se moral brzdati, ko sem čakal na strokovno pomoč, da vsaj ne naderem gospodiča z aktovko, pred tem pa so peljali astmatično dekle v bolnico zaradi napada?

Univerze veš kje so nastale, anglosasi so kraljevali od Elizabete I, zdaj se to obdobje počasi končuje.

Da pa sam veselo tipkam tu, me rešujejo ravno ameriške tablete, razvite zaradi korejske vojne.

In da boš vedel, te tablete s pridom uporabljajo tudi v Kubi, v dosti manjši meri, tudi v budističnih deželah.

Psihoterapija pa je tudi OK, za tiste ki smo včasih pod AO bili ... Pa Dostojevski je znan tak mož bil.

In te pozabi, da smo dežela trte! Kako boš to ukinil? Zakaj bi?

Pa da mi Billy zaračuna zrak?

Vsak brani svoje pozicije veš ... Tudi ti.

stroj66684 ::

Hemi426 je izjavil:


Potem bodo pa samo prešaltali na cepivo.

" Kot je dejala, bo takšne teste v prihodnje mogoče opravljati tudi v podjetjih in šolstvu."

Še pomnite te ideje, ki se vam je zdele tako bizarna? https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/kmal...

Takrat so to ovrgli, ker niso morali tako javno ignorirati dejsta, da hitri in PCR nista enakovredna, sedaj je pa EU na unijski ravni odpravila to prepreko, kot vam je rekel vostok.
Sedaj se bo pa to izvajalo, točke za odvzem omenjene v članku, so sedaj postavljene, na smučiščih že prakticirajo...)


Se že dogaja, da se bodo izvajali hitre teste na firmah po novem letu.

 Siliko hitri test

Siliko hitri test



 Cinkarna hitri test

Cinkarna hitri test

WizzardOfOZ ::

Dobr da delam od doma.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

lotar123 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Dobr da delam od doma.

Počak nov zakon o varnosti pri delu :))

Hemi426 ::

https://abcnews.go.com/Health/wear-mask...

Očitno najbolj mainstream novnarske hiše prevzamajo teorije zarote, no vsaj nekateri bi tako trdili tukaj.

https://abcnews.go.com/Health/wear-mask...

+It is unclear whether vaccines prevent transmission of COVID-19. In their clinical trials, Pfizer/BioNTech and Moderna, did not track cases of asymptomatic infections with COVID-19.
This means the ability of the vaccine to decrease transmission was never evaluated.
.

Zagovarjajo pa seveda nadaljevanje vseh ukrepov...;)

Še mesec nazaj se je cepivo predstavljalo kot vozovnica iz Lockdownow in ukrepov.

Slopek ::

https://www.24ur.com/novice/korona/nize...

Med prvimi se namerava cepiti tudi direktorica Centra starejših Notranje Gorice Ana Petrič. K temu poziva tudi svoje zaposlene, "kajti to za nas predstavlja neko svobodo, večjo varnost." 

Ne verjamem, da so pričakovali takšen odpor v DSO

Po določenih firmah, šefi že hočejo vedeti kdo se je pripravljen cepit in kdo ne.
Ne verjamem, da so pričakovali takšen odpor v DSO.
««
165 / 175
»»