» »

Korona - prvi in drugi val

Korona - prvi in drugi val

Temo vidijo: vsi
««
11 / 175
»»

mojtor ::

Okapi je izjavil:

Priporočam, da poguglaš, kaj je evgenika. Ker to nima nič skupnega z njo.

Ošpice so takšna bolezen, da jo otroci lažje prebolijo kot odrasli. Če nimaš cepiva, je z medicinskega vidika bolje, da pravočasno okužiš otroke. Še 100x bolje pa je, da izumiš cepivo.

Korona je tudi taka..

Badwolff je izjavil:

Ampak zakaj se teden počitnic? A ne bi mogli izobraževanja na daljavo met, kar bo itak pol naprej, šol še nekaj časa ne bodo odprli.

Ker za dodatni teden počitnic starši ki ostanejo doma z otroci ne dobijo nadomestila

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mojtor ()

belo mleko ::

mojtor je izjavil:

Okapi je izjavil:

Priporočam, da poguglaš, kaj je evgenika. Ker to nima nič skupnega z njo.

Ošpice so takšna bolezen, da jo otroci lažje prebolijo kot odrasli. Če nimaš cepiva, je z medicinskega vidika bolje, da pravočasno okužiš otroke. Še 100x bolje pa je, da izumiš cepivo.

Korona je tudi taka..



Zelo verjetno. Otrok se ne bo cepilo, imunost bodo pridobili enkrat v otroštvu (koga briga kdaj točno, otrok bo dvakrat kihnil, to je to). Cepilo se bo samo rizične, aka starčke in bolnike, skratka one ki ga še niso preboleli. Farmacija ne bo ravno vesela.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Zgodovina sprememb…

3p ::

CoolBits je izjavil:

O učinkovitosti mask, kdor še ne ve:
https://videopress.com/v/4egEyh2b


Joj, pa če že moramo še enkrat več o tem, vsaj navedi kako resno študijo, ne pa džirlo-fantastic-samopromocijske spote.

https://www.cam.ac.uk/research/news/stu...

--
Pa mimogrede. Ne verjamem, da na prostem merljivo koristijo. Pa najbrž jih ne bi rabili nositi niti v večini prostorov, če ne bi rinili en drugemu v rit z vozički v trgovini.

Okapi ::

mojtor je izjavil:

Okapi je izjavil:

Priporočam, da poguglaš, kaj je evgenika. Ker to nima nič skupnega z njo.

Ošpice so takšna bolezen, da jo otroci lažje prebolijo kot odrasli. Če nimaš cepiva, je z medicinskega vidika bolje, da pravočasno okužiš otroke. Še 100x bolje pa je, da izumiš cepivo.

Korona je tudi taka..

Ja, samo ker odrasli nismo imuni, se ne moremo igrati z okuževanjem otrok, ker s tem okužimo tudi sami sebe.

;-) ::

Okapi si star 60 in več in imaš pridružene bolezni?

Če nisi obsojen na smr boš ta prehlad preživel kot približno 2mio slovencev, kar za posledice ukrepov ne moremo rečt.

Aston_11 ::

;-) je izjavil:

e nisi obsojen na smr boš ta prehlad preživel kot približno 2mio slovencev,
eni imajo kar resne težave, ti se pa delaš norca iz njih.

Urbano#Desno ::

;-) je izjavil:

Okapi si star 60 in več in imaš pridružene bolezni?


Tole zajame vsaj ene 600k ljudi. Veliko, malo kakor za koga.:D

;-) ::

Aston_11 je izjavil:

;-) je izjavil:

e nisi obsojen na smr boš ta prehlad preživel kot približno 2mio slovencev,
eni imajo kar resne težave, ti se pa delaš norca iz njih.

Narobe si razumel. Iz koga naj bi se norca delal?

Mato989 ::

Aston_11 je izjavil:

;-) je izjavil:

e nisi obsojen na smr boš ta prehlad preživel kot približno 2mio slovencev,
eni imajo kar resne težave, ti se pa delaš norca iz njih.



Eni imajo tudi pri pljucnici kar resne tezave, pa pri aidsu, eboli, gripi itn...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Aston_11 ::

Mato989 je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

;-) je izjavil:

e nisi obsojen na smr boš ta prehlad preživel kot približno 2mio slovencev,
eni imajo kar resne težave, ti se pa delaš norca iz njih.



Eni imajo tudi pri pljucnici kar resne tezave, pa pri aidsu, eboli, gripi itn...
Noben ni rekel, da jih nimajo ali pa da bi resne težave pri drugih boleznih pomenila, da pri prvih resne težave ne morejo nastati.

imagodei ::

Mato989 je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

;-) je izjavil:

e nisi obsojen na smr boš ta prehlad preživel kot približno 2mio slovencev,
eni imajo kar resne težave, ti se pa delaš norca iz njih.



Eni imajo tudi pri pljucnici kar resne tezave, pa pri aidsu, eboli, gripi itn...

Veseli nas samo, da sociopati tvojega tipa nimajo resne odločevalske moči.

Še vedno mi nisi odgovoril na vprašanje, če so v tvojem otroštvu v tvoji okolici izginevali mački in ostale male živali?
- Hoc est qui sumus -

jozef67 ::

imagodei je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

;-) je izjavil:

e nisi obsojen na smr boš ta prehlad preživel kot približno 2mio slovencev,
eni imajo kar resne težave, ti se pa delaš norca iz njih.



Eni imajo tudi pri pljucnici kar resne tezave, pa pri aidsu, eboli, gripi itn...

Veseli nas samo, da sociopati tvojega tipa nimajo resne odločevalske moči.

Še vedno mi nisi odgovoril na vprašanje, če so v tvojem otroštvu v tvoji okolici izginevali mački in ostale male živali?


Kaj pa je narobe povedal?

Nekateri imajo npr. še posebno v teh časih resne težave že z obiskom zobozdravnika, zaradi preloženih pregledov in operacij jih bo imel v bližnji prihodnosti tudi marsikdo. Da o tistih, ki so imeli cel kup težav na urgenci, zaradi čakanja na rezultate testiranja niti ne govorimo - je bilo kar nekaj odmevnih primerov omenjenih v medijih. Sj govorimo o zdravstenih težavah ane? Ker sicer, lahko naštevamo dalje, primerov težave zaradi teh ali onih ukrepov, ki jih nekateri zagovarjate, je še cel kup. In ker smo že pri tem, res me zanima, s čim se preživljate oz. na kateri plačilni listi ste!

olegq ::

Okapi je izjavil:

Glavni vzrok je cena. Lahko bi povečali kapacitete, ampak €€€.
10.000 brisov na dan državo dnevno stane skorajda milijon evrov. V enem mesecu potem gre to na več deset milijonov evrov. Potem pa pridemo že do številke, s katero bi lahko zgradili tudi novo bolnišnico


Ali lahko kdo izracuna koliko je Slovenija placala za vse testerje do sedaj? Priblizno. Mislim, da se gre za vrtoglavo cifro. Ali pa koliko so proizvajalci testerjev zasluzili s prodajo po celem svetu? 8-O

hr_natakar ::

Kako ste lahko prepricani, da je toliko zrtvev zaradi covid, ce ni nobenih obdukcij. Kako lahko razlikujete simptome gripe in covid 19. Po besedah stroke bolj tezko razlikujejo. Kako se lahko zanesete na PCR teste, za katere je vse vec novic, da niso dovolj zanesljivi za kaj takega.

Pa se nekaj o trditvah, da brez testiranja oseba ne more ugotovit ce ima gripo ali kovid 19. To seveda ni res. Vsak, ki ima gripo dobro ve, da jo ima, ker dobi simptome in zaradi simptomov se ponavad taksen samoizolira, pije caj, vzame vitamine in prelezi dokler se ne pozdravi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Uizi ()

hr_natakar ::

V nemciji je bilo nekaj obdukcij zrtvev zaradi covid 19. Ugotovili so, da so vse zrtve umrle zarad raka ali kaksne druge kronicne bolezni, ki so jih imele ze prej. Ugotovili so, da bi v vsakem primeru vse zrtve umrle kmalu. Ali je potem upraviceno strasenje, da so to zrtve covid 19?

https://businessmirror.com.ph/2020/05/1...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Uizi ()

darkolord ::

hr_natakar je izjavil:

V nemciji je bilo nekaj obdukcij zrtvev zaradi covid 19. Ugotovili so, da so vse zrtve umrle zarad raka ali kaksne druge kronicne bolezni, ki so jih imele ze prej. Ugotovili so, da bi v vsakem primeru vse zrtve umrle kmalu. Ali je potem upraviceno strasenje, da so to zrtve covid 19?/
Pa NEHI NAKLADAT no.

Vedno prebereš naslov in potem malo po svoje interpretiraš in s tem trobiš okoli.

Ja, vsi so imeli pridružene bolezni. IN KLJUB TEMU JE V 95% PRIMEROV COVID-19 bil edini (1), ključen (2) ali vsaj enakovreden (3) faktor za smrt kot pridružene bolezni.

Niti tvoj vir, s katerim mahaš okoli, ne trdi drugače. Samo napisano je na tak način, da lahko z branjem med vrsticami delaš take zaključke, kot si jih ti.

Evo ti link. Ja, za Hamburg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

hr_natakar ::

Vsak lahko preveri. Klaus Püschel je izjavil tudi v nekaj intervjujih. Obstajajo stevilni videoposnetki. Najdes jih ce vtipkas na youtube Klaus Püschel, bos takoj dobil na prvi strani kar nekaj izjav o tem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Uizi ()

;-) ::

Veseli nas samo, da sociopati tvojega tipa nimajo resne odločevalske moči.


Sociopati so na polozajih. Folk umira v DSOjih brez možnosti hospitalizacije in intenzivne nege. Folk ki je 40let plačeval v zdravstvo, ga zdravstvu pusti umret v DSO.

Badwolff ::

Ampak... A niste to hoteli kako stran nazaj nekateri?

s1m0n ::

;-) je izjavil:

Veseli nas samo, da sociopati tvojega tipa nimajo resne odločevalske moči.


Sociopati so na polozajih. Folk umira v DSOjih brez možnosti hospitalizacije in intenzivne nege. Folk ki je 40let plačeval v zdravstvo, ga zdravstvu pusti umret v DSO.


To se je že prej dogajalo!
Nimam sorodnika, ki je bil nastanjen v domu in ni umrl tudi tam.

imagodei ::

jozef67 je izjavil:

imagodei je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

;-) je izjavil:

e nisi obsojen na smr boš ta prehlad preživel kot približno 2mio slovencev,
eni imajo kar resne težave, ti se pa delaš norca iz njih.



Eni imajo tudi pri pljucnici kar resne tezave, pa pri aidsu, eboli, gripi itn...

Veseli nas samo, da sociopati tvojega tipa nimajo resne odločevalske moči.

Še vedno mi nisi odgovoril na vprašanje, če so v tvojem otroštvu v tvoji okolici izginevali mački in ostale male živali?


Kaj pa je narobe povedal?

Tole situacijo (ki bo v prihodnjem tednu postala še bolj pestra) imamo primarno zaradi trenutne vlade, make no mistake. Nesposobni, zaupanja nevredni oblastiželjni brezsramneži, ki se pol leta niso ukvarjali z drugim valom, ampak so si utrjevali položaje, verjetno še marsikaj več, kar si sploh ne želimo izvedeti. V ljudeh niso uspeli vzbuditi niti trohice zaupanja in s svojim vedenjem niso dali vedeti, da gre za resno zadevo. Guilty.

Ampak, ko se ugasnejo televizije in gredo Kacin, Beovićeva in Janša po svojih opravkih, pa še vedno ostanemo ljudje, od tistih, ki smo/ste šli komformistično z drugimi in smo/ste se začeli obnašati že skoraj normalno: kosila, večerje, v službah malice, v dežju in ko je septembra nastopilo hladno vreme seveda tudi v zaprtih prostorih. Maske niti za obiskovalce, kaj šele za zaposlene v podjetjih niso bile več obvezne, poštarji jih niso nosili četudi so bile morebiti zanje obvezne... Ljudje so po trgovinah hodili brez mask... In to obnašanje se je nadaljevalo še cel september, čeprav so kazalniki že kazali naraščanje okužb, so ljudje nadaljevali s tem, vključno z obiski in množičnimi zabavami, porokami, praznovanji rojstnih dni. (K temu pridajmo še nerazumne odločitve vlade, da šol ne samo, da niso zaprli že pred tedni, ampak so celo omogočili učencem višjih razredov in dijakom, da jim pri pouku ni treba nositi mask! Gasp!)

Skratka, tu kjer smo, smo zato, ker so množice raje poslušale Potrče in druge Fejsbuk dohtarje kot pa strokovnjake, ki so jih poenostavljeno enačili z Vlado in oblastiželjnimi totalitaristi, npr. Beovićevo, Ihana ali Rozmana; ker ljudje niso zaupali v znanost, ki je govorila, da je potrebno prenehati z druženjem in riskantnimi oblikami obnašanja, ker so raje pozabili na Bergamo in New York oz. se raje pretvarjali, da je bila vse to lažna propaganda, kot pa da bi zaupali WHO-ju, (E)CDC-ju, NIJZ-ju...


Ker je bilo pretežko omejit stike in se družit recimo samo s peščico tesnih prijateljev (ustvarit nekakšen mehurček) in s tem nadaljevat do začetka oktobra, ker je bilo treba hoditi v gostilne na kosila in večerje in s tem nadaljevati tudi, ko so že vsi pristojni opozarjali, da številke ne izgledajo OK, ker se je bilo nujno treba poročiti letošnjega septembra in na poroko povabiti 50 gostov; ker je bilo pred uvedbo ukrepov nujno treba krstit otroka in na dogodek povabiti pol žlahte; ker je bilo ob nedeljah do zadnjega nujno hoditi k maši, zato da bo otrok pri verouku imel boljšo oceno - no, zato, moramo sedaj odpisati N dedkov in babic, ki bi morda brez Covid-19 živeli še 5 ali 10 let? Pozabimo, da bi dedek morda vnuka naučil kaj o čebelarstvu, ga vzel k sebi v delavnico in mu pokazal, kako se dela z lesom, ga naučil kaj zašraubat... Ali pa da bi babica vnučkom predala kakšen star recept za vlaganje, veselje do dela na vrtu, jim razložila, katera zelenjava na vrtu paše skupaj in katera ne ... Ne, starostniki prek 60 so itak odveč, če jih korona pokonča, bo več kisika za nas.

No, tu se Mato moti. Njemu to sicer ni jasno, ker ima več kot očitno močne sociopatske osebnostne poteze. Kakšen je pa tvoj izgovor?

Preden pride tretji val se obnašajte odgovorno. Ko je vojna, je vojna za vse, pravi staro reklo. Pa ne bo treba pokopat babice, ki bi v nasprotnem primeru morda lahko še 5 let popazila na svoje vnučke, preden bi postala dementna (in tako, po Matotovo, docela nekoristna).
- Hoc est qui sumus -

hr_natakar ::

Dejte nehat s tem Potrcem. Dobili ste ze en kup razlicnih virov in strokovnjakov. Potem pa komentirate tam enega Potrca, ki je samo zbral javno dostopne podatke in jih predstavil. Vsi tisti, ki namenoma strasijo po nepotrebnem tudi nosijo odgovornost.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Aston_11 ::

hr_natakar je izjavil:

Dejte nehat s tem Potrcem. Dobili ste ze en kup razlicnih virov in strokovnjakov. Potem pa komentirate tam enega Potrca, ki je samo zbral javno dostopne podatke in jih predstavil.

Je treba znati predstaviti, pred tem pa razumeti. Po tem ni znan niti Potrč, še manj pa ti, ki kot papagaj ponavljaš neke random stvari, ki jih najdeš na netu. Dva bluzatorja na kupu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

hr_natakar ::

S troli, ki uporabljajo mesanico stajersko srbohrvasko slovensi jezik imam taksne izkusnje, da jih rajs ne jemljem resno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

mojtor ::

Pa saj nima smisla se preveč sekirat, itak bomo vsi prej ali slej dobili korono. Raje sem bolan 10 dni (al pa malo manj/več), kot pa to kar se gremo zdaj. Pač treba živeti normalno naprej, kdor preživi preživi. Jebes tako življenje kot je zdaj. Kdor se boji naj se pa v klet zazida.

CoolBits ::

Imagodei je že v prejšnjih temah (ptičja, svinjska gripa) sejal paniko, ni za poslušat.
Zdravje je ena taka tema kjer se ljudi zelo na hitro prestraši.

hr_natakar ::

Zakaj pri nas ni obdukcij? Zakaj se uporabljajo testerji, za katere se je v medijih pisalo ze meseca marca, da so neuporabni in da jih stevilne drzave zavrnile. Potem pa so tudi naslednjo posiljko dobile isto neuporabne, ki kazejo napacno. Zakaj so nekatere drzave stele pozitivno testirane dvojno? Zakaj so nekatere drzave stele napacno zrtve kovid, stele so vse, ki so kdaj imeli zaznan virus v sebi, tudi ce so se kasneje pozdravili?

chort ::

Še en update s Švedske, da ne bo kdo preveč Potrč: danes smo dobili okrožnico, da vsi katerih prisotnost v pisarni ni "absolutely mission critical" morajo delat od doma. Seveda so že od februarja vsi sestanki samo preko neta, službenih poti po svetu ni več (razen osebja ki je izmensko na ladjah), 90% sodelavcev pa dela od doma (za primerjavo, prej sem bil eden izmed morda 5%, ki je delal od doma polovico časa). Domov so lahko odnesli vso potrebno opremo iz svojih pisarn, ker bo tako stanje po projekcijah do nadaljnjega.
Maske so prav tako zapovedane (v podjetju) že od pomladi. Da ne bo kdo živel v iluziji o Švedski brez ukrepov. S strani države jih ni dosti, so pa z drugih strani.

Estonija, po drugi strani, ukrepov trenutno skoraj nima. Natakarji z maskami, pa nas par, ki si religiozno razkužujemo roke, in prepovedano točenje alkohola po neki uri ponoči. Glede na to, da že dva dni narašča sicer zelo nizko število okužb, pričakujem kakšno zategovanje.
Smo pa Slovenci trenutno za Estonce trenutno največje vektor - najprej je Logar uspešno zakarantenil vse svoje baltske kolege, pred par dnevi pa je bila na testu pozitivna praktično cela slovenska ženska fuzbal reprezentanca (22 njih), ki je prišla na tekmo z domačinkami. Morda mi pa kdo kmalu preventivno razkuži (z molotovko) avto s slovenskimi tablicami ;)

;-) ::

Odogovarjati Imagodeiu sploh več neupam ker je bil glavni krivec za zaprtje že preveč tem. Ampak vseeno mimo tega ne morem.


Preden pride tretji val se obnašajte odgovorno. Ko je vojna, je vojna za vse, pravi staro reklo. Pa ne bo treba pokopat babice, ki bi v nasprotnem primeru morda lahko še 5 let popazila na svoje vnučke, preden bi postala dementna (in tako, po Matotovo, docela nekoristna).


Če peljem avto mehaniku in ga pikne v križu me ne kliče če pomagam dvignit felno ker ga križ boli. Isto je v zdravstvu. Mimogre pol žlahte mi dela v zdravstvu. Nevem zakaj bi moral jaz pomagati zdravstvu in se držati nesmiselnih ukrepov, vedno sem ga plačeval vedno smo ga plačevali, podhranjenost je njih problem nobeden ni protestiral kdaj da je predrago. To je njihova vojna upam da jo dobijo in se zadeve izboljsajo, samo ne jamrat. Drugače pa v UKC LJ hudo že nemore biti imam od zadnjega tedna vrsto tiktokov shranjenih kjer snemaji bedarije, natikajo vrečke na noge spuščajo kisik vanje, vozijo vlakce itd. Jaz takim nimam kaj pomagat ker moj cilj ni bit infuencer moj cilj je da bi živel normalno in me ti pacienti pustijo na miru.

Miki N ::

Če ne drugega, zdaj saj vemo da se urgentne kapacitete slovenskega zdravstva merijo v ducatih - in je konec iluzije, da če bi recimo zagustilo iz tega ali onega razloga lahko oskrbimo ne vem, 1000+ nenadnih primerov. Tudi sam sem verjel to. Kaj češ.

To je dobro. Si predstavljate, da bi to izvedeli šele ob kakšni naravni nesreči ali RES virulentnem izbruhu? Kronca nas je tukaj rešila.

Vajenc ::

olegq je izjavil:

Ali lahko kdo izracuna koliko je Slovenija placala za vse testerje do sedaj? Priblizno. Mislim, da se gre za vrtoglavo cifro. Ali pa koliko so proizvajalci testerjev zasluzili s prodajo po celem svetu? 8-O

Mislim, da so na zacetku prvega vala pisali, da laboratoriji dobijo test za cca 10€ ostalo so stroski laboratorijev, prevoza, dela...
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Vajenc ::

V bistvu 2,5€, priporocena cena proizvajalca 10€. Predvidevam da za PCR.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

imagodei ::

CoolBits je izjavil:

Imagodei je že v prejšnjih temah (ptičja, svinjska gripa) sejal paniko, ni za poslušat.
Zdravje je ena taka tema kjer se ljudi zelo na hitro prestraši.

V prejšnjih temah sem dejal paniko? Daj no, ne bodi tako splošen, daj Link na moje sejanje panike v temi o ptičji ali prašičji gripi. Boš? Hvala.

Za ta čas: biti previden ni nikakor enako kot sejanje panike. Večina voznikov npr. nikdar v življenju ne potrebuje varnostnega pasu. Če rečem, da se je vseeno smotrno privezovati, je to po tvoje sejanje panike?
- Hoc est qui sumus -

mojtor ::

Za ta čas: biti previden ni nikakor enako kot sejanje panike. Večina voznikov npr. nikdar v življenju ne potrebuje varnostnega pasu. Če rečem, da se je vseeno smotrno privezovati, je to po tvoje sejanje panike?

Ampak mi smo zdaj prepovedali vso vožnjo z avtom..

Urbano#Desno ::

mojtor je izjavil:

Za ta čas: biti previden ni nikakor enako kot sejanje panike. Večina voznikov npr. nikdar v življenju ne potrebuje varnostnega pasu. Če rečem, da se je vseeno smotrno privezovati, je to po tvoje sejanje panike?

Ampak mi smo zdaj prepovedali vso vožnjo z avtom..


Niti ne. Prepovedali smo vožnjo po levem pasu, ker se je tam na novo pojavil promet in so se zaradi tega dogajale nesreče.

chort ::

mojtor je izjavil:

Za ta čas: biti previden ni nikakor enako kot sejanje panike. Večina voznikov npr. nikdar v življenju ne potrebuje varnostnega pasu. Če rečem, da se je vseeno smotrno privezovati, je to po tvoje sejanje panike?

Ampak mi smo zdaj prepovedali vso vožnjo z avtom..

Yep, zato ker je neurje s poledico in zameti, in gasilci/reševalci/policija/vojska/amzs ne sfolgajo več kot določeno število neserčnikov reševat pred tem da bi zmrznili. In ker eni vztrajno trdijo, da je poledica zarota, snega pa sploh ni, je včasih bolje preprosto prepovedat nenujne poti.

hr_natakar ::

Zavajanje in laganje ni isto kot biti previden. Imate ze ogromno virov, strokovnjakov, ki govorijo o tem. V prihodnosti bo verjetno tega se vec. V stevilnih drzavah so ze vlozene tozbe. Mislim, da sta dves kupini v Sloveniji tudi ze vlozili tozbe.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Uizi ()

Urbano#Desno ::

Miki N je izjavil:

Če ne drugega, zdaj saj vemo da se urgentne kapacitete slovenskega zdravstva merijo v ducatih - in je konec iluzije, da če bi recimo zagustilo iz tega ali onega razloga lahko oskrbimo ne vem, 1000+ nenadnih primerov. Tudi sam sem verjel to. Kaj češ.

To je dobro. Si predstavljate, da bi to izvedeli šele ob kakšni naravni nesreči ali RES virulentnem izbruhu? Kronca nas je tukaj rešila.


Pa saj to ni nič novega. Praktično noben zdravstveni sistem v EU nima neskončno ICU postelj na zalogi, ampak imajo toliko postelj kot je običajno zasedenih + nekaj rezerve. Javnost bi bila ogorčena če bil leto nazaj izvedela da imamo na plačanem čakanju ene 1000 postelj s polnim podpornim osebjem in obenem take čakalne vrste.

hr_natakar je izjavil:

Zavajanje in laganje ni isto kot biti previden. Imate ze ogromno virov, strokovnjakov, ki govorijo o tem. V prihodnosti bo verjetno tega se vec. V stevilnih drzavah so ze vlozene tozbe. Mislim, da sta dves kupini v Sloveniji tudi ze vlozili tozbe.


:)):)):))
Vneti bralci in sledilci facebook dohtarjev boste krasna molzna krava za odvetnike ki bodo vlagali nesmiselne tožbe.

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

A na twitterju pa politiki lahko pisejo uradna sporocila za drzavo? V cem je razlika, ce predsednik ali zdravnik sporoci nekaj na rtvslo ali na twitterju ali pa na youtube? Razlike ni nobene razen te, da so doloceni mediji bolj striktni glede cenzure.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Uizi ()

imagodei ::

hr_natakar je izjavil:

Zakaj pri nas ni obdukcij?

Ker (in to ni unikatno samo v Sloveniji), če se ve, kaj je vzrok smrti, obdukcije niso potrebne. V nasprotju z vašo laično predstavo t.i. "evidence based medicine" deluje in zdravniki na podlagi rezultatov testov in simptomov pacienta ob času smrti, lahko zelo zanesljivo sklepajo o vzroku smrti.

Da bi bilo drugače in da je to spet teorija zarote epskih razsežnosti, v katero so nekako potegnili sicer normalne in nedelinkventne osebnosti, strokovnjake z brezmadežno kariero, da torej vsi zdravniki po vrsti kar čez noč začnejo lagati o vzrokih smrti in količini umrlih zaradi Covid-19, lahko zraste samo v glavah trapčkov, ki so prepričani, da bi oni sami po 3-tedenskem šnelkurzu iz medicine lahko ob dopoldnevih opravljali zahtevne operacije na srcu, popoldan diagnosticirali misteriozne bolezni po vzoru dr. Housea, ponoči pa še pisali učbenike za bodoče študente medicine.
- Hoc est qui sumus -

Miki N ::

No samo ideja izjemnih razmer je, da se aktivira malo bolj "vojne" standarde oskrbe. Empirično je dokazano, da se da preživeti tudi z več kot 1,7 pacienta na zdravstvenega delavca ali karkoli že je. Zanimivo da tiste pomladanske MASH variante (na Leskovškovi?) sedaj nihče ne rabi. Mogoče zato, ker je mraz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

hr_natakar ::

imagodei je izjavil:

hr_natakar je izjavil:

Zakaj pri nas ni obdukcij?

Ker (in to ni unikatno samo v Sloveniji), če se ve, kaj je vzrok smrti, obdukcije niso potrebne. V nasprotju z vašo laično predstavo t.i. "evidence based medicine" deluje in zdravniki na podlagi rezultatov testov in simptomov pacienta ob času smrti, lahko zelo zanesljivo sklepajo o vzroku smrti.


Na podlagi teh PCR testov je ogromno porocil, da so dalec od zanesljivosti. Pri obdukciji so odkrili, da noben ni umrl zarad covid, kot so to pokazali testi. Torej kako ti ves, kaj je vzrok smrti, ce se je izkazalo, da ne mores vedet?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

;-) ::

imagodei čestitam še eno temo boš spravil pod ključ s tem trobezljanjem. Kaj niso potrebne obdukcije, seveda niso meni je vseeno kaj piše zakaj je umrl en 75+ letnik ki je preživel svojo pricakovano zivljensko dobo za 15 let +...ampak me mora ker mi na podlagi teh bedarij predpisujejo "ukrepe" zato bi se rabile delat obdukcije.

darkolord ::

hr_natakar je izjavil:

Vsak lahko preveri. Klaus Püschel je izjavil tudi v nekaj intervjujih. Obstajajo stevilni videoposnetki. Najdes jih ce vtipkas na youtube Klaus Püschel, bos takoj dobil na prvi strani kar nekaj izjav o tem.
Vsak lahko preveri, samo ti nisi? Dal sem ti link. Na članek. S precej bolj točnimi podatki.

Miki N ::

Problem obdukcij je, da je to pri nas v domeni sodne medicine - pozabite na to varianto, plus to je pa dejansko zamuden proces - če kje RES ni kapacitet, jih ni tukaj.

hr_natakar ::

darkolord je izjavil:

hr_natakar je izjavil:

Vsak lahko preveri. Klaus Püschel je izjavil tudi v nekaj intervjujih. Obstajajo stevilni videoposnetki. Najdes jih ce vtipkas na youtube Klaus Püschel, bos takoj dobil na prvi strani kar nekaj izjav o tem.
Vsak lahko preveri, samo ti nisi? Dal sem ti link. Na članek. S precej bolj točnimi podatki.


Vodilni iz sodne medicine v Hamburgu pravi drugace. Lahko si pogledate oddajo iz ZDF pa tudi na drugih TV odajah. Vtipkajte dr klaus püschel.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Uizi ()

imagodei ::

hr_natakar je izjavil:

Zavajanje in laganje ni isto kot biti previden. Imate ze ogromno virov, strokovnjakov, ki govorijo o tem

Ne, nimamo.

Vi izmed ogromnega kupa strokovnjakov, ki vsi govorijo A, najdete 5 ali 10 odpadnikov, ko govorijo B in jih proglasitev za "ogromno" ter slavite kot žvižgače.

V znanosti ni treba žvižgačev. Če so res taki strokovnjaki, bodo kamot spisali znanstvene članke, ki bodo prestali recenzijo in jih bodo objavili npr. v Lancetu. Nobelova nagrada zagotovljena. Tisti, ki verjamete, da obstaja neka "mainstream" znanost, ki skriva določene stvari, pač lažete sebi in drugim. Vsakemu posameznemu podiplomskemu študentu z ambicijo v raziskovalnih/znanstvenih vodah je v interesu, da bi zgruntal nekaj novega, ne pa, da bo svoje ugotovitve na željo starejših kolegov pospravil v predal.
- Hoc est qui sumus -

hr_natakar ::

Mi lahko poves, IMAGODEi, kako ves da je nekdo resnicno umrl zarad covid 19, da nam ni potrebno delat obdukcij? Na podlagi PCR testov tega z zagotovostjo ne mores vedeti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Vajenc ::

Inštitut za patologijo Medicinske fakultete Univerze v Ljubljani je opravil sedem
obdukcij umrlih s covidom-19, in sicer tri v aprilu, eno v maju, eno v juliju in dve v avgustu.
Vsi obducirani so umrli v bolnišnici. Pri vseh sedmih je bil vzrok smrti covid-19 ali z njim
povezani zapleti. Pri vseh sedmih je šlo za hudo neposredno okvaro pljuč zaradi virusne
okužbe, ki se je v petih od sedmih primerih kazala s sliko tako imenovanih šokovnih pljuč.
Sicer je pri infekcijskih boleznih običajno, da za potrditev diagnoze in vzroka smrti zadošča
kombinacija klinične slike, kliničnih preiskav in mikrobiološke potrditve. Če je diagnoza jasna,
se ne obducira. Zakaj bi bil Covid-19 izjema? Obducira se klinično nejasne vzroke smrti,
infekcijske bolezni pa zaradi zelo specifične diagnostike in poteka bolezni navadno to niso.
Bile pa so opravljene obdukcijske študije klinično potrjenih covid-19 smrti, ena prvih, nemška
je našla v 95% vzrok smrti zaradi covid-19, in 5% smrti, kjer je bil virus prisoten, vzrok pa v
drugi bolezni (International Journal of Legal Medicine volume 134, pages1275–1284)

Ogovori dr. Ihana na dileme zdravnikov
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Urbano#Desno ::

hr_natakar je izjavil:

A na twitterju pa politiki lahko pisejo uradna sporocila za drzavo? V cem je razlika, ce predsednik ali zdravnik sporoci nekaj na rtvslo ali na twitterju ali pa na youtube? Razlike ni nobene razen te, da so doloceni mediji bolj striktni glede cenzure.


Ne twiter ni primeren kanal za komunikacijo z narodom.

Naši dohtarji (če so dejansko dohtarji) pa se te komunikacije poslužujejo zato ker ciljajo na neuko rajo katera pač želi slišati njim všečne informacije pa čeprav gre za popolne neumnosti (primer so pcr testi). Pravilno bi bilo da bi neustreznost pcr testov razložili v znanstvenem članku in to podkrepili z dokazi, kar pa seveda ne bodo storili, ker so ali zdravniki samo facebooku ali pa dobro vedo da tega ne morejo dokazati in bi se jim strokovna javnost smejala (verjetno bi kdo tudi izgubil licenco)
««
11 / 175
»»