» »

Acer Predator Helios 300 je glasen med igranjem

Acer Predator Helios 300 je glasen med igranjem

AncientAlien ::

Živjo!

Nedavno sem kupil gaming prenosnik Acer Predator Helios 300. Računalnik je popolnoma nov, procesor je Intel Core i7-9750H, grafična kartica pa je Geforce GTX 1660Ti. Problem je, da računalnik med igranjem postane zelo glasen, torej ventilatorji so zelo glasni. Glede na zmogljivost računalnika igram še precej stare igre (iz leta 2010 in še prej), a je kljub temu med igranjem tako glasen, da moram nujno uporabljati slušalke.

Zato me zanima, ali je to za nek gaming prenosnik sploh normalno ali ni mogoče z računalnikom kaj narobe? Predvsem me zanima, ali morda še kdo uporablja enak računalnik ali vsaj gaming prenosnik in kakšne izkušnje imate vi kaj s tem? O tem sem prebral že kar nekaj stvari na forumih in Youtubu, mnenja pa so pogosto deljena; češ da je tovrstna glasnost za gaming prenosnike popolnoma normalna in se je pač potrebno privadit, na drugi strani so pa spet mnenja, da se kaj takega ne bi smelo dogajati in da do tega prihaja, ker so ventilatorji preveč "zategnjeni" (pričvrščeni) in da je zatorej potrebno iti do serviserja in zamenjati ventilatorje, torej vstaviti nove... Res ne vem, čemu verjeti, včasih tudi razmišljam, da bi izkoristil garancijo in računalnik poslal v trgovino na popravilo.

Za kakršnakoli mnenja in pomoč bom zelo vesel. Imejte se fajn!!

naslonjach ::

Ojla,

pomagaj si s tem posnetkom. Mudel testira identični laptop kot je tvoj
Preveri če je zvok enak in boš videl če je to normalno.

edit: tam pri 13:12 prične testirati zvok ventilatorjev

lp

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

#brezpodpisa

m0LN4r ::

AncientAlien je izjavil:

Živjo!

Nedavno sem kupil gaming prenosnik Acer Predator Helios 300. Računalnik je popolnoma nov, procesor je Intel Core i7-9750H, grafična kartica pa je Geforce GTX 1660Ti. Problem je, da računalnik med igranjem postane zelo glasen, torej ventilatorji so zelo glasni. Glede na zmogljivost računalnika igram še precej stare igre (iz leta 2010 in še prej), a je kljub temu med igranjem tako glasen, da moram nujno uporabljati slušalke.

Zato me zanima, ali je to za nek gaming prenosnik sploh normalno ali ni mogoče z računalnikom kaj narobe? Predvsem me zanima, ali morda še kdo uporablja enak računalnik ali vsaj gaming prenosnik in kakšne izkušnje imate vi kaj s tem? O tem sem prebral že kar nekaj stvari na forumih in Youtubu, mnenja pa so pogosto deljena; češ da je tovrstna glasnost za gaming prenosnike popolnoma normalna in se je pač potrebno privadit, na drugi strani so pa spet mnenja, da se kaj takega ne bi smelo dogajati in da do tega prihaja, ker so ventilatorji preveč "zategnjeni" (pričvrščeni) in da je zatorej potrebno iti do serviserja in zamenjati ventilatorje, torej vstaviti nove... Res ne vem, čemu verjeti, včasih tudi razmišljam, da bi izkoristil garancijo in računalnik poslal v trgovino na popravilo.

Za kakršnakoli mnenja in pomoč bom zelo vesel. Imejte se fajn!!
Tezko kaj zacnes z mnenjem uporabnikov, ki so v zivljenju sprobali enega prenosnika ene serije. Jaz se spomnim samo enega Heliosa, ki smo ga poslali v garancijo, ker je ze v idle nekaj skakal nad 60 stopinj, ce si zaulaufal .pdf dokument in tudi voltaze so bile visje, kot z naslednjim s katerim smo primerjali.

Drugace pa ja gaming prenosnik taksnega kalibra je glasen. Ljudje hocejo tanke in lahke prenosnike, zaradi tega so potem hladilna rebra ozka, potem pa natlacijo notr 6 jedrnika in 1660Ti. Recimo v ENAKEM ohisju, bi kak 4 jedrni i5 in 1660 Max-Q bil tisji, seveda pa pocasnejsi.

Pol pa se pri tej budget stancani robi dandanes je komot ogromna razlika kaj dobis (silicijeva loterija). Lahko das na mizo 5 istih Heliosov, nima veze katera znamka. Pa bo, ti garantiram, vsak laufal na plusminus 5 stopinj drugacnih temperaturah, kar je povsem normalno in se bo na enem ventilator sukaj hitreje, na drugem mal pocasneje, da drzi nastavljeno temperaturo.

Upam, da so rebra od znotraj cista, ne pa zastopana s prahom in mucikami. /brotip

AncientAlien je izjavil:

Živjo!

Nedavno sem kupil gaming prenosnik Acer Predator Helios 300. Računalnik je popolnoma nov, procesor je Intel Core i7-9750H, grafična kartica pa je Geforce GTX 1660Ti. Problem je, da računalnik med igranjem postane zelo glasen, torej ventilatorji so zelo glasni. Glede na zmogljivost računalnika igram še precej stare igre (iz leta 2010 in še prej), a je kljub temu med igranjem tako glasen, da moram nujno uporabljati slušalke.

Zato me zanima, ali je to za nek gaming prenosnik sploh normalno ali ni mogoče z računalnikom kaj narobe? Predvsem me zanima, ali morda še kdo uporablja enak računalnik ali vsaj gaming prenosnik in kakšne izkušnje imate vi kaj s tem? O tem sem prebral že kar nekaj stvari na forumih in Youtubu, mnenja pa so pogosto deljena; češ da je tovrstna glasnost za gaming prenosnike popolnoma normalna in se je pač potrebno privadit, na drugi strani so pa spet mnenja, da se kaj takega ne bi smelo dogajati in da do tega prihaja, ker so ventilatorji preveč "zategnjeni" (pričvrščeni) in da je zatorej potrebno iti do serviserja in zamenjati ventilatorje, torej vstaviti nove... Res ne vem, čemu verjeti, včasih tudi razmišljam, da bi izkoristil garancijo in računalnik poslal v trgovino na popravilo.

Za kakršnakoli mnenja in pomoč bom zelo vesel. Imejte se fajn!!
Aja, nevem kje si ga kupil, mogoce si naletel na kaksno starejso zalogo. Acerji so znani po tem, da dobijo en kup BIOS posodobitev nekaj mescev po izidu.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup prenosnika za pol profesionalno uporabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544583 (3184) bajsibajsi
»

Prenosnik za študentko arhitekture

Oddelek: Kaj kupiti
111899 (1648) bajsibajsi
»

Nakup gaming prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
51228 (1071) OK.d
»

Za gaming PC ali laptop?

Oddelek: Kaj kupiti
71193 (832) PCjezakon!!!
»

prenosnik za oblikovanje fotografij - cpu

Oddelek: Strojna oprema
204094 (3512) opeter

Več podobnih tem