» »

Izkušnje z južno mejo

Izkušnje z južno mejo

MasterMiG ::

Je morda kdo tukaj že bil čez mejo, odkar je karantena? Kako izgleda povratek? Kolega je rekel, da ni dobil nikakršnega potrdila o času izhoda, in da tudi pri povratku nihče ni preverjal časa, le povedal je, da je bil na svojem vikendu. Ima še kdo podobne izkušnje?
Predvsem me zanima, kaj naši mejni organi smatrajo za ožjega družinskega člana? Grem lahko jaz s svojo družino na vikend, ki je v lasti strica po zemljiški knjigi? Če imam naprimer njegovo potrdilo? Seveda za 48ur, ali pa 48ur in kavica v Portorožu vsak drugi dan?
_
za negativne koemntatorje: pojdite v petek ali soboto v center ljubljane. Sem šel v soboto popoldne s kolesom mimo, in sem držal sapo, ko sem se čez noro gužvo "peljal". Imam tudi medical grade masko (in jo znam uporabljati), in razen na našš vikend in prazno plažo ne nameravam nikamor drugam...
There is nothing to fear but the fear itself.

Utk ::

Ne, stric od tetine sestrične ni ožji družinski član. Če ima tvoja mama dol vikend, lahko greš ti, ne pa tudi tvoja žena, ker tašča ni glih nekaj. Ko greš nazaj, je pa loterija, lahko ti samo pomahajo, lahko te slečejo...

WizzardOfOZ ::

Greš dol, si na vikendu in prideš nazaj, pa na meji noben ne teži, ko poveš, da si bil na svojem.
Smo pa vse s sabo peljal, tako da stikov, razen s carinikom, nismo imeli z nikomer.

Plaže so pa kompletno prazne. V naši vasici smo bili edini turisti.

MasterMiG ::

Super feedback Wizzard, hvala! So vas kaj povprašali za papirje? Kako preverjajo 48 ur?
There is nothing to fear but the fear itself.

WizzardOfOZ ::

Niso. Sem pa imel s sabo papirje o lastništvu nepremičnine.

MasterMiG ::

Nepremičnina pisana prav nate? 48 ur torej ne preverja nihče?
There is nothing to fear but the fear itself.

WizzardOfOZ ::

Ja, moja nepremičnina.

Utk ::

48 ur torej ne preverja nihče?

Tega ne moreš vedet. Če daš osebne, komot eno poskenira pa ne boš niti vedel. Lahko jih pa ne.

WizzardOfOZ ::

Za na hrvaško jih pogleda hrvaški carinik, za nazaj jih pogleda slovenski carinik. Če imajo sistem povezan, mogoče celo preverjajo. Pa mislim da ni nobene povezave, tako da zelo verjetno ne preverjajo.

Lahko bi pa naredili slikanje tablic (zajem slike s kamere) in ko se vračaš enako, pa potem rabiš samo čas med zajemom ene in druge slike preverjat, pa vidiš ali je manj kot 48 ur.

Zgodovina sprememb…

MasterMiG ::

meni bi bolj ustrezalo, če bi vestno preverjali teh 48 ur, kot pa da je divji zahod. Žena si karantene nikakor ne more privoščiti, zato iščem ne 99%, ampak 100% varen način, kako na naš vikend, brez karantene ob povratku.. In če ne dajejo potrdil, in na primer ne poskenirajo dokumentov, kako potem dokazati teh 48 ur? Mi imamo vikend 15 min od meje, in nam je vseeno, a gremo vsak drugi dan na plažo v Umag ali v Portorož... (s tem da je dol precej manj ljudi na plaži, in je bolj varno)

...Če na navedenih spletnih straneh niste našli odgovora ali pojasnil, lahko
pokličite na telefonsko številko klicnega centra Policije 01 514 70 01 (iz
Slovenije) oziroma +386 1 514 70 01 (iz tujine), od ponedeljka do petka med
08:00 in 16:00, v soboto, nedeljo in med prazniki pa med 08:00 in 12:00.

Klicarim na tole številko policije, kaj je "ožji družinski član", pa je konstantno zasedeno... surprise surprise
There is nothing to fear but the fear itself.

jukoz ::

S to številko bodi vztrajen pa bo. Ko sem julija spraševal kako je z letom in prestopom v BG, mi je policist prijazno povedal, da tranzit ni problem. Ko sem vprašal za povraten let, je pa rekel da ne more podatki nobenega zagotovila, "saj še predsednik vlade ne ve".

In res ne ve.

UganiKdo ::

Normalno, da se ne nobeden ne more javit, če jim telefoni pregovarjajo od takih idiotskih vprašanj.

Ožji družinski člani so zakonsko definirana kategorija in če nisi sposoben tega ugotovit brez pomoči policije potem je bolje, da ne zapuščaš hiše, ker te lahko ukradejo. Možno, da pustijo tudi širši intepretacijo in ne komplicirajo za teto od bratrančeve žene, ni se pa na to za zanašat.

Enako velja za 48 ur. Super, če ne težijo do minute, če pa hočeš bit na varni strani se pa drži 48 ur. Če si paranoičen se pač slikaj s tremi naključnimi mimoidočimi (seveda na vsaj 2m razdalje) potem pa pojdite skupaj na upravno enoto in overite njihove podpise na izjavi, da je bila slika posneta točno ob tej in tej uri.

MasterMiG ::

UganiKdo je izjavil:

Normalno, da se ne nobeden ne more javit, če jim telefoni pregovarjajo od takih idiotskih vprašanj.

Ožji družinski člani so zakonsko definirana kategorija in če nisi sposoben tega ugotovit brez pomoči policije potem je bolje, da ne zapuščaš hiše, ker te lahko ukradejo. Možno, da pustijo tudi širši intepretacijo in ne komplicirajo za teto od bratrančeve žene, ni se pa na to za zanašat.

Enako velja za 48 ur. Super, če ne težijo do minute, če pa hočeš bit na varni strani se pa drži 48 ur. Če si paranoičen se pač slikaj s tremi naključnimi mimoidočimi (seveda na vsaj 2m razdalje) potem pa pojdite skupaj na upravno enoto in overite njihove podpise na izjavi, da je bila slika posneta točno ob tej in tej uri.

Teslo... V vsaki debati se pa en tak najde. Pojdi kam drugam frustracije spuščat.
Zakonsko gledano je ožji družinski član definiran različno, večinoma, predvsem v družinskem in dednem pravu, vedno glede na koleno. Praviloma zakonodajalec vključi natančno dikcijo glede kolen, sicer se pa sklepa interpretacija glede na pravno prakso. Ker pa ne govorimo o zakonu, ampak o vladni direktivi, ki, nekako razumljivo, ni nomotehnično dodelana, gre pa v tem primeru za pravno praznino. Ker pa ne bi imel pravne diskusize z naključnim mejnim organom, niti ne bi med odrejeno karanteno pisal pritožbe, ker še eno teslo po svoje interpretira pravo, me pa zanima, kakšna je situacija v praksi. Eno je črka zakona, drugo pa, kako se uveljavlja. In hočeš nočeš, brez da policija nekoga zadrži in se ta pritoži vsaj prvostopenjskemu sodišču, pravne prakse ni, in je policija tista, ki po svoje interpretira dikcijo "ožji družinski član". Zato je edina zanesljiva informacija, kaj policija, specifično mejni organi, definirajo kot ožjega družinskega člana; ne pa, kaj pravi zakon.
There is nothing to fear but the fear itself.

Miki N ::

Ma dostikrat je tudi koliko kdo sploh ima teh ožjih članov in v kakšnem stanju so - če ni "krvnih" sorodnikov je celo jebačica čisto sprejemljiva. :D

Zanimivo ampak včasih je "organ" manj tečen od povprečnega slotech avtista. :))

UganiKdo ::

MasterMiG je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Normalno, da se ne nobeden ne more javit, če jim telefoni pregovarjajo od takih idiotskih vprašanj.

Ožji družinski člani so zakonsko definirana kategorija in če nisi sposoben tega ugotovit brez pomoči policije potem je bolje, da ne zapuščaš hiše, ker te lahko ukradejo. Možno, da pustijo tudi širši intepretacijo in ne komplicirajo za teto od bratrančeve žene, ni se pa na to za zanašat.

Enako velja za 48 ur. Super, če ne težijo do minute, če pa hočeš bit na varni strani se pa drži 48 ur. Če si paranoičen se pač slikaj s tremi naključnimi mimoidočimi (seveda na vsaj 2m razdalje) potem pa pojdite skupaj na upravno enoto in overite njihove podpise na izjavi, da je bila slika posneta točno ob tej in tej uri.

Teslo... V vsaki debati se pa en tak najde. Pojdi kam drugam frustracije spuščat.
Zakonsko gledano je ožji družinski član definiran različno, večinoma, predvsem v družinskem in dednem pravu, vedno glede na koleno. Praviloma zakonodajalec vključi natančno dikcijo glede kolen, sicer se pa sklepa interpretacija glede na pravno prakso. Ker pa ne govorimo o zakonu, ampak o vladni direktivi, ki, nekako razumljivo, ni nomotehnično dodelana, gre pa v tem primeru za pravno praznino. Ker pa ne bi imel pravne diskusize z naključnim mejnim organom, niti ne bi med odrejeno karanteno pisal pritožbe, ker še eno teslo po svoje interpretira pravo, me pa zanima, kakšna je situacija v praksi. Eno je črka zakona, drugo pa, kako se uveljavlja. In hočeš nočeš, brez da policija nekoga zadrži in se ta pritoži vsaj prvostopenjskemu sodišču, pravne prakse ni, in je policija tista, ki po svoje interpretira dikcijo "ožji družinski član". Zato je edina zanesljiva informacija, kaj policija, specifično mejni organi, definirajo kot ožjega družinskega člana; ne pa, kaj pravi zakon.


Prosim nehaj delat idiota iz sebe: https://www.gov.si/novice/2020-08-27-od...

Ožji družinski člani so zakonec, zunajzakonski partner, partner iz sklenjene in nesklenjene partnerske zveze in razvezani zakonec in partner, ki mu je s sodno odločbo prisojena preživnina, zakonski in nezakonski otrok, posvojenec in otrok, ki je z odločbo pristojnega organa nameščen v družino z namenom posvojitve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študenstki dom potrebuje info o dohodkih?

Oddelek: Loža
202613 (1721) FormerUser
»

Odpoved potovanja: "ne grem" vs nezmožnost udeležbe

Oddelek: Loža
52237 (1840) Mare2
»

Posta Slovenije po kavbojsko

Oddelek: Loža
368547 (7059) imagodei
»

Mora samozaposleni izdajati računa za svoje storitve fizični osebi ?

Oddelek: Loža
6737 (587) urosz

Več podobnih tem