» »

Akta vs.zvezek

Akta vs.zvezek

Banza ::

Zdravo!Tisti,ki uporabljate akto:Katero izbrati? Se splača kupiti skajasto? Kaj paziti pri nakupu?
Kakšni pametni nasveti glede same organizacije?

Kako imate študenti(mogoče kdo iz ekonomske fakultete?) urejene zapiske?Pišete vse v en blok in liste vlagate v akto? Nosite s sabo akto in v njej snov vseh predmetov?
Kaj poleg tega še uporabljate za pisanje zapiskov?

Hvala za pomoč

Matevz96 ::

Odvisno kako si urejen, če imaš dovolj samokontrole da boš pravilno urejal zapiske po akti je super drugače pa se pojavi problem z izgubljenimi listi. Sam sem imel akto iz skaja 2 leti v gimnaziji in 5 let faksa. Na koncu je bila že malo boga vendar je preživela brez večjih poškodb - odletela je ena kovica ki drži notranji del in pa nekajkrat sem zalepil "zapiralo" ker se je začelo trgati.
#hooldthedoor

A. Smith ::

Jaz sem uporabljal skajasto akto in imel vse predmete v njej. Liste sem nato spravljal v fascikle.

Splača se ti nabaviti še plastične liste za razmejitev, samolepilne listke za označevanje snovi in nalepke za čez luknje, kjer so listi poškodovani (ne ostanejo v fasciklu).

Akta je v določenih primerih sicer pripravna, ampak ne vem, če odtehta svojo višjo ceno. Moja skajasta akta je preživela faks brez poškodb.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Banza ::

Koliko tehta skajasta akta(če vzamem že napolnjeno) ob nakupu? Kilo?
Kaj je na faksu bolj zastopano?Nekako nočem izpadit že prvi dan kot nek posebnež.

borut_p ::

Pri nas noben ni imel akte. Tak da - bos izpadel kot posebnez ja

zcetrt ::

Akta je super, skajasto akto se splača kupit. Enake izkušnje - uporabljal cel faks in 1 leto srednje šole. Kartonasto sem imel dobro leto, pa je bila za stran.

Kako boš izgledal nimam pojma, ker sem bil na faksu 10 let nazaj.
4.

DOOM_er ::

Jaz sem imel "študent blok" in sem potem vsak dan vlagal liste v akto doma .
Robots will steal your job. But that's OK

Zimonem ::

Sicer samo vprašam ampak kako razločite med akto in fasciklom?

Gagatronix ::

@Zimonem: Akta je postal genericni izraz za fascikle.

A. Smith ::

@Zimonem: Akta jaz pravim sistemu za zapiske, ki ima "zaklep" za liste s 4mi luknjami.

Fascikel je pa zame kartonska škatla za na polico, not je pa držalo za liste z dvema kovinskima šinama za 2 luknji.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

MadMax ::

Fascikel = registrator.
Akta pa kot pravi A.Smith in je v neposrednem nazivu od DZS, seveda pa obstaja še kup drugih organizatorjev na to vižo.
Potem so pa še mape, 2-rinčne, 4-rinčne (uporabno pri A4) in še kaj...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

darkolord ::

Če je akta kul ali ne je odvisno predvsem od tvoje urejenosti.

Če si do sedaj res lepo skrbel za zapiske in misliš to še naprej početi, potem je akta kul. Sicer pa ni, ker tisti listi potem samo frčijo okoli. Zvezki so precej bolj robustni.

link_up ::

Jaz sem probal z Akto pred leti. V enem tednu listov ni vec bilo na spregled. :) good luck!
In and Out

Banza ::

Sama organizacija mi ne predstavlja nekega problema.
Iščem najboljši način za organiziranje.

johnnyyy ::

Na faxu sem uporabljal mapo s 4 rinčnimi sponkami - nekaj takšnega. Za to rešitev sem se odločil, saj je bila akta takrat precej draga.

Stvari sem imel organizirane tako, da sem si na začetku semestra sprintal liste na katerih sem imel imena predmetov, ki so služili kot naslovnica, prazne list pa sem imel za "predmeti". Prazne liste sem kupoval na večjo količino in jih sproti dopolnjeval - po 50 kos. Ugtovil sem, da je v mapo precej težko pisat, če imaš list spet s sponkami, prav tako se ti lahko zgodi, da list strgaš (malce potegneš list in že se strgajo pri vprtju). Zato sem vedno vzel list iz sponk in ko je bil poln sem ga dal nazaj ali pa sem ob koncu predavanj pospravli vse na svoja mesta.

V takšno mapco gre od 250-300 listov, kar pa je bilo zame dovolj za en semester. Dobra lastnost takšnih map in akt je v tem da imaš trde platnice in listi ostanejo brez zvitih robov in vogalov. Druga pozitivna lastnost pa je, da so za skeniranje in fotokopiranje zapiski bolj primerni.

Kako boš izpadel z akto pred sošolci ne vem. Moja lastna izkušnja je bila, da smo imeli "skupnega sovražnika" - fax, ki si ga želimo narediti. In ko se tega zavedaš nimaš ne časa, ne energije razmišljati, kako je nekdo čuden - ker dela zapiske v akto.

Matevz96 ::

Kako boš izpadel pred sošolci sploh ne skrbi, boste imeli kaj pametnejšega za počet kot se norčevat iz tega kako kdo dela zapiske.

Če bi bil sam še enkrat v prvem letniku faksa bi si zagotovo umislil Ipada Pro z pisalom.
#hooldthedoor

Banza ::

Ipad ne pride v poštev.Sem bolj stara šola.

Netrunner ::

kaj te moderna pisala in oversized telefoni ne nudijo bolj optimalne rešitve ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Banza ::

Netrunner je izjavil:

kaj te moderna pisala in oversized telefoni ne nudijo bolj optimalne rešitve ?


Bolje si zapomnimo če nekaj delamo na papir. Možgani delajo bolje,si bolj skoncentiran.
Tudi ni mi do tega,da na telefonu preživim preveč časa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj uporabljajo studenti za zapiske v teh casih?

Oddelek: Loža
203623 (1524) starkos
»

Kako imate organizirane papirne dokumente?

Oddelek: Loža
354432 (3413) looser
»

Študent- potrebščine!

Oddelek: Šola
92367 (1930) bella_trix
»

Kam z listi?

Oddelek: Šola
81311 (1086) Greg91
»

Študijski pripomočki (zvezki, mape...)... kaj?

Oddelek: Loža
243358 (2793) Lex

Več podobnih tem