» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
713 / 1491
»»

energetik ::

No, na tedenskih svečah je šele začela pohod navzgor, tako da odvisno kaj kdo namerava.

IgorCardanof ::

12. september je alonso update končno. Po napovedih.

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

profesjonalc ::

Solana je tudi v lepem kanalu, poglejte usd dnevni graf zadnjih 30 dni...

Leko ::

vaščan je izjavil:

Jaz mam namen počakat s ADA do konca septembra upam da traja bull do takrat da se bo lepo počasi dvigal. Če rata po planih lahko ADA pride do 5dolarjev. Če pa nekako po čudežu bull potegne v december je možno tud 10dolarjev. Je pa fino vsaj vložek enkrat vmes med bullom vn potegnit

Ja, to je bolj dolgoročna napoved:D
Verjamem, da bo dosegala to, kar napoveduješ, bolj me zanimajo dnevno-tedenske napovedi trenutnega skoka:|
Ja vem, da je to vedeževanje toda kakorkoli, kaj napovedujete. Je bolje pobrat ven teh par €8-) in če v parih dneh pade potem spet vložit ali čakat in čakat in čakat...:)
Govorim-sprašujem konkretno za ADO. Ne vedeževanje na splošno o vseh valutah:)

IgorCardanof ::

Ti odgovorim kar s quoteom znanega sahista Petra Leka:

The problem is that nowadays, with so much information flying around, it is almost impossible to remember anything you saw just a week ago, never mind three years ago! - Peter Leko.

Leko ::

vaščan ::

seniorman je izjavil:

A še niste slišal za buy the rumour sell the news, zdaj se ADA prodaja, ne kupuje.

Odvisno kdaj si kupu. Jaz moram še mal počakat da podvojim vložek do dveh evrčkov bi letos moralo z lahkoto pridt sploh ko začnejo enkrat novembra smart contracti lavfat. Vložek si takoj izplačam ostalo pa še pustim par let. Ko je bil pri eth bull pri 300evr so vrjetno tud govoril zdej se ne kupuje prodaja se na pa zdej pri 3000kup če maš jajca no nakonc bomo ugotovil da se je glih tako izplačalo ko bo čez ene 2leti 10000.

Aquafriend ::

profesjonalc je izjavil:

Solana je tudi v lepem kanalu, poglejte usd dnevni graf zadnjih 30 dni...

ja, Pravilno si ugotovil. Solana/usd je naredil en tak kanal, sicer na nekaterih mestih mal ven strli iz kanala, ampak v glavnem je tudi tist kanal lahko koristen. Zdaj je nekje pri vrhu kanala. Pravtako pa je ze dotaknila mejo prejsnjega lokalnega vrha, narisana vodoravna bela crta pri priblizno 44.1 usd. Caka se zakljucek dnevne ali pa vsaj 4 urne svece nad to mejo. Ce to naredi v soboto ali nedeljo je potem mal vec tveganja za fejk out.

 solana/usd

solana/usd


........................................................................................

kar se tice solana/btc pa ze nekajkrat poskusila preboj izven padajoce trendlinije

 solana/btc

solana/btc



update solana/btc, prejsnic ji ni uspel breakout cez padajoco trendlinijo, takrat je padla priblizno za 17 procentov v primerjavi z btc. Zdaj ponovno poskusa narest breakout, ali ji bo tokrat uspelo? Pred zacetkom vikenda (sob, ned)? Zaradi tega, ker je cez vikend vecja moznost za fejkout.

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

 Ada.btc

Ada.btc


 ada/usd

ada/usd



ada/usd je naredila breakout ze pri 1.47 usd in je zdaj ze krepko nad to mejo.
ada/btc zaenkrat zgleda da dela breakout v primerjavi z btc, do zakljucka dnevne svece je se 5 ur pa 30 min.

vaščan ::

Pri adi je hec da jo skoraj vsi stejkajo. In dokler se obeta da stvar na dolgi rok lepo raste plus 4% toknov na let od stejka ni razloga da bi ven jemal razen če res trenutno rabš denar.

Aquafriend ::

4 procente, a to na dan? :) 4 procente na leto za kripto je zelo malo. Sem pogledal na pancakeswap, ima vec kot 90 procentov na let, ce se ne motim? Sicer pa ne priporocam stejkanja, to je vasa odlocitev.

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

 solana en popravek

solana en popravek


en popravek za solana/usd. Tista vodoravna meja, ki sem jo omenil, je v bistvu meja za 4h graf. Dnevni graf pa ima prejsni lokalni vrh malce nizje, pri priblizno 42.33 usd.

PrihajaNodi ::

Fantje poglejte tole:

https://coinmarketcap.com/currencies/un...

Prizadeto
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Aquafriend ::

Ja, je ze naredil enkrat prej tak neverjeten skok, potem padel za 83 procentov, zdaj pa spet enih 500 procentov gor proti eth.

profesjonalc ::

Aquafriend je izjavil:

4 procente, a to na dan? :) 4 procente na leto za kripto je zelo malo. Sem pogledal na pancakeswap, ima vec kot 90 procentov na let, ce se ne motim? Sicer pa ne priporocam stejkanja, to je vasa odlocitev.


Cardano ima stejkanje porihtano tako, da lahko stejkaš iz svojega walleta (ti držiš keye), brez lockanja sredstev, zato je to no brainer. Sicer pa je apy nekje 5-5.5% letno. Zakaj ne priporočaš? Tu ni govora o stejaknju na exchangu/centralizirani platformi.

IL_DIAVOLO ::

Manj kot 8% se nisem videl :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Aquafriend ::

Zakaj ne priporočaš?

zato, da ne bo kdo rekel, da sem vas jaz nagovarjal naj stejkate.

Aquafriend ::

 btc/usd

btc/usd



kaj pravite na tale btc kanal? Je legit? Sicer je tole graf na cme futures. Na bitstamp grafu je malo drugace. Sicer pa se cme trejd pavzira cez nekaj ur.

Aquafriend ::

 coinbase graf je malo drugacen

coinbase graf je malo drugacen



coinbase graf za btc, je drugacen od cme in se je ze dotaknil zgornje meje, kater graf upostevat? Vsi razlicni vsi enakopravni? To ze ampak katerega upostevat? Pametnejsega, bolj natancenga? Tistega, ki se je do sedaj bolj izkazal? Sam vprasam?

MaticSLO ::

Unisocksi se prodajajo za 150k$, slikanica kamna 200k$,... Zato pa ima Mac&Cheese potencial 8-)

Ce kupujes projekte ala Mina prides noter ko imajo VCji ze x100. Zato pa mores biti zgoden in hodlat. Polygon metrics trenutno zelo obetavno(npr 5x vec transakcij kot ethereum in verjetno 10,000x cenejsi).

Aquafriend ::

 btc bitstamp

btc bitstamp



bitstamp graf za btc se razlikuje tako od coinbase grafa kot tudi od cme futures grafa. Na bitstamp grafu za btc/usd prikazana kompleksna slika raznih kanalov in crt, ki lahko potencialno delujejo kot resistance in suport. Trenutno se nahaja bliz vrha kanala, podobno kot na coinbase grafu ampak malo drugace.

Zgodovina sprememb…

vaščan ::

Aquafriend je izjavil:

4 procente, a to na dan? :) 4 procente na leto za kripto je zelo malo. Sem pogledal na pancakeswap, ima vec kot 90 procentov na let, ce se ne motim? Sicer pa ne priporocam stejkanja, to je vasa odlocitev.


Ti imaš recimo v denarnici 1000 ada ti dobiš 5% na leto ada se pravi 50 ada na leto ne glede na ceno. Se pravi ti pridno nabiraš kovance če pa pride eden na 100eur boš kar vesel da so ti jih dajal 50 na leto zastonj.

Aquafriend ::

Kako je to boljse od recimo pancake, kjer dobis na podoben nacin cake, ampak bistveno vec procentov? sam vprasam, da ne bo kdo mislil, da shilam stejkanje.

GupeM ::

Kdo kaj pozna KLAY? Sem enkrat nekaj malega vanj vložil, pa je v zadnjem tednu naredil več kot 50%.

Ima to kaj potenciala, al je najbolje zdaj prodat, ko je nekaj dobička?

Aquafriend ::

 klay/ada premal podatkov, tko da previdno

klay/ada premal podatkov, tko da previdno



Ne poznam, na grafu pa je premal podatkov. Sicer tisto, kar se vid podatkov za par mesecev ne kaze slabo ampak pri tako malo podatkih ne mores bit preprican. Je pa vsaj kratkorocno zaznat uptrend glede na vecino kovancev. Ampak pri teh low marketcap kovancih je vecjie tveganje, ker je dost lazje nihat ceno. Na grafu zgoraj klay v razmerju proti ada cardano. Ampak to je samo na grobo, ne prevec resno jemat graf zgoraj.

IgorCardanof ::

Ko smo ze tako naravnani, vsi stremimo k gainsom, lambotom in ostalemu, dejstvo je pa, da nikoli ne bomo zadovoljni.

It doesn't matter what we want, once we get it, then we want something else. - Lord Baelish

Aquafriend ::

Zgleda, da se bo cme futures zaprl ravno pod resistance, zdaj pa cakat dva dni za bolj ziher. Kar se tice srece. Saj vi ste ze srecni, ampak mogoce tega se niste odkrili.

Aquafriend ::

Odkar spremljam kripto, sem iz firbca gledal stevilne youtuberje, trejderje. Kater se je do sedaj izkazal za najboljsega? Po mojem mnenju dalec najboljsi je clovek, ki ima kanal po imenu thecryptosniper. Ima tudi twitter z enakim imenom. Ta clovek sicer ni nezmotljiv ampak od vseh se je do zdaj izkazal za najboljsega. Je eden redkih, ki ga je tudi DobeForever spremljala, teta prisepetovalka. Vecino podatkov pove zastojn. Sam se nikoli nisem posluzeval njegovih placljivih storitev, ker so pac predrage pa sej v bistvu szlo velik pove zastojn. Poleg kripto kanala in twitterja ima tudi kanal za delnice in zlahtne kovine, imenuje se themarketsniper. Povrh tega pa tudi tretji kanal, kjer govori o sistemu, potencialnem resetu sistema, imenuje se theresetsniper. Na tem tretjem kanalu je morda rahlo teoretik zarot ampak nekatere stvari je dobr napovedal, tko da je zanimiv clovek z zanimivimi spekulacijami.

Drgac pa tudi v korona casih zlo velik potuje. Je zelo bogat, ima vec drzavljanstev in je pogruntal kako lahko bolj svobodno potuje, neki je govoril, da je potrebno odpret dolocene biznise v dolocenih drzavah. Za poslovne sluzbena potovanja je zgleda dovoljeno vec kot navadnim ljudem. Se posebi ce potujes z zasebnim letalom.

Kripto youtube kanal
https://www.youtube.com/c/TheCryptoSnip...

kripto twitter
https://twitter.com/thecryptosniper

za themarketsniper pa theresetsniper pa lahko poiscete sami na twitterju in na youtube.

PrihajaNodi ::

Aquafriend je izjavil:

Kako je to boljse od recimo pancake, kjer dobis na podoben nacin cake, ampak bistveno vec procentov? sam vprasam, da ne bo kdo mislil, da shilam stejkanje.


Je bolj zihr z ado. Tam je toliko scama
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

IgorCardanof ::

Stejkanje na pancakeswapu je edino tveganje, ki je. Glede na renome pancakeswapa, se ni dosti za bat.

vaščan ::

Mene pa zanima a kdo od vas resno trejda a vsi samo držite tokne. In če se izplača al je prevelik rizik?

deco16 ::

Definiraj kaj zate pomeni resno trejdanje, par trejdov na dan, teden, količina v FIAT?

Vse se da in splača ampak za večino je bolje samo da drži oziroma DCA.

Senior Dev ::

ETH že skor x2 odkar sem allin v kriptu. V kateri banki dobiš take donose in davek na donose 0%?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

ViperR ::

vaščan je izjavil:

Mene pa zanima a kdo od vas resno trejda a vsi samo držite tokne. In če se izplača al je prevelik rizik?


Vcasih sem, pa sem nehal. Naredim par tredov letno, ostalo je samo spot buying. Imo se ne isplaca zaradi zdravja, to te cist skuri. Pa se velika verjetnost, da bos zgubu dnar.

vaščan ::

ViperR je izjavil:

vaščan je izjavil:

Mene pa zanima a kdo od vas resno trejda a vsi samo držite tokne. In če se izplača al je prevelik rizik?


Vcasih sem, pa sem nehal. Naredim par tredov letno, ostalo je samo spot buying. Imo se ne isplaca zaradi zdravja, to te cist skuri. Pa se velika verjetnost, da bos zgubu dnar.

Se mi je kr zdel da mora bit nekej takega. Jaz se sploh ne upam lotit.

Senior Dev ::

Kam se to pumpa, hahahaha. A to gre sveže printan usd direkt v kripto preko institucij in poganja kripto v nebo? Pa to je noro!!! Mato, kdaj sva v penziji?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

PrihajaNodi ::

deco16 je izjavil:

Definiraj kaj zate pomeni resno trejdanje, par trejdov na dan, teden, količina v FIAT?

Vse se da in splača ampak za večino je bolje samo da drži oziroma DCA.


Odvisno. Mina je mela zdele fajn pumpe pa dumpe. Nejlazje je kupovat ko so rdece svece pa gres DCA. Je tale trg za vstopat sedaj? Nimam pojma pa da me jebes…

Vcasih je dobro skesirat, biti emocionalno vezan na kojne in pricakovat da bo stalno slo gor ni dobro. Fino je bi zadovoljen z malim ne pa: cakam samo se 20% gor, pol gre pa 30 dol.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

IgorCardanof ::

vaščan je izjavil:

ViperR je izjavil:

vaščan je izjavil:

Mene pa zanima a kdo od vas resno trejda a vsi samo držite tokne. In če se izplača al je prevelik rizik?


Vcasih sem, pa sem nehal. Naredim par tredov letno, ostalo je samo spot buying. Imo se ne isplaca zaradi zdravja, to te cist skuri. Pa se velika verjetnost, da bos zgubu dnar.

Se mi je kr zdel da mora bit nekej takega. Jaz se sploh ne upam lotit.



Idealn nacin trejdanja pa lifestyle je pomoje, da znas ugotovit trend/hype, in se pozicioniras tja, in recimo 1x na teden evalviras situacijo. Na ta nacin tedensko porabis nekaj ur za trading, hkrati pa delas druge stvari.

Trejdanje dnevno pa zna biti zelo stresno, sploh ce ti je to prihodek od katerega zivis. Seveda pa 95% ljudi ali koliko je po enem letu trejdanja v minusu. Tko da ...

Zgodovina sprememb…

Senior Dev ::

Če bo šlo tako hitro gor se bomo težko prilagodili. V Sloveniji bo res težko zapraviti toliko dobička. Ni teh trgovin kjer bi na šopingu zapravil 50k na hitro.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

PrihajaNodi ::

IgorCardanof je izjavil:

vaščan je izjavil:

ViperR je izjavil:

vaščan je izjavil:

Mene pa zanima a kdo od vas resno trejda a vsi samo držite tokne. In če se izplača al je prevelik rizik?


Vcasih sem, pa sem nehal. Naredim par tredov letno, ostalo je samo spot buying. Imo se ne isplaca zaradi zdravja, to te cist skuri. Pa se velika verjetnost, da bos zgubu dnar.

Se mi je kr zdel da mora bit nekej takega. Jaz se sploh ne upam lotit.



Idealn nacin trejdanja pa lifestyle je pomoje, da znas ugotovit trend/hype, in se pozicioniras tja, in recimo 1x na teden evalviras situacijo. Na ta nacin tedensko porabis nekaj ur za trading, hkrati pa delas druge stvari.

Trejdanje dnevno pa zna biti zelo stresno, sploh ce ti je to prihodek od katerega zivis. Seveda pa 95% ljudi ali koliko je po enem letu trejdanja v minusu. Tko da ...


Lahko vsakodnevno spremljas, dnevno trejdajdanje te pa feeji ubijejo. V parih dneh naredu 500 evrov profita pa dal cca 200 za feeje.

Zdej pa mal pavze. Pa cakam da se umiri
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

IgorCardanof ::

Aja trejdas direkt na ethereum blockchainu. Ja nft manija te zjebe zdej. V casu mintov grejo transakcije tudi do 1000$ feeja.

PrihajaNodi ::

Trejdam z spot orderji na kraken. Nocem niti vedet koliko so transakcije na uniswapu, palacinkah...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

IgorCardanof ::

In te pride 200€ feejev na 500€ prihodka?

Zdej ali delas ogromno preveliko trejdov, ali ima pa kraken res oderuske feeje.

ViperR ::

Trejda se futurse, npr. Bitmex ima za market makerje fee -0,025%, taker pa 0,075%. Ce trgujes z limit orderji si se placan, je pa res da moras met gor bitcoine, tko da si ze po defaultu long.

Machete ::

Sam buy buy buy. Če koga zanima gotovina za kripto naj me zsja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Senior Dev ::

Kako lahko imaš še gotovino na zalogi? To je čisto mimo. Jaz naprimer v ponedeljek dobim svežih 3500€ in gre vse direkt v kripto insta.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

deco16 ::

Binance na BUSD je še vedno 0% feeja tako da lahk tredaš tudi 0,1% če hočeš.

Je pa riskantno zdej se strinjam.

Aquafriend ::

Starejsi bralci verjetno ze veste, da sem vas ze pred nekaj leti opozarjal, da obstajajo roboti na internetu, ki bodo v prihodnosti povezovali vse vase podatke in dejavnosti. Zato, tist, ki je bil pameten, ni nikoli kupoval prek pravega imena ali naslova. Ali pa vnasal svoje podatke. Pri tem vam vpn ne pomaga, je nateg. tako kot tudi kkrypto. Zarad tega sem tudi ze prej vecinoma izstopil iz kripta, ker ne zelim dajat podatkov. Sem zgolj se iz zabave.

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Še nismo tam kot smo bili, prtiskajmo dalje.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.
««
713 / 1491
»»