» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
79 / 1450
»»

kow ::

USDC je krit v Tetherju? Lahko pojasnis?
Dai je krit v USDC, ne tetherju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

KriptoKekec ::

Konsenz da je 1 USDC = 1 TETHER = 1 DAI. Pa uniswap LP-ji pooli misliš da so kaj? To je vse implicitno kritje.

Prav tako je DAI letos poleti mel neki proposal, da se lahko Tether uporablja kot collateral pri Makerju.

Še vir:

"Searching for a more tenable fix, Maker's community voted this year to add support for ZRX, MANA, wrapped BTC, KNC, TUSD, USDT, PAXUSD and USDC."

https://www.coindesk.com/makerdao-defi-...

Tak da Tether ne bo grepno, če pa grepne je rezultat za BTC samo binaren. Upam si trdit da bo takrat BTC naredil prej 10x kot 0.1x.

Valvoline ::

kow je izjavil:

Se to valvoline, poglej si uniswap statistiko. Folk raje uporablja dai in usdc.

Muhaha, primerjaj tether volume vs ostali.

Se 1x, fajn si preberite clanek, vam bo kristalno jasno kaj je kripto:
https://davidgerard.co.uk/blockchain/20...

Zgodovina sprememb…

SuperKripto ::

A ni bila ena novica, da bo usdc sel na stellar lumen do februarja 2021? Drgac, nov logo stellarja je zelo podoben znaku, ki ga ima kovanec na sliki phoenixa iz revije economist iz leta 1988. Gre se za simbol saturna, ki ga judje zelo castijo.

kow ::

KriptoKekec je izjavil:

Konsenz da je 1 USDC = 1 TETHER = 1 DAI.


Ne, to ni konsenz. Lahko gres pogledat na curve. USDT je (vedno) vreden manj kot USDC.
Imo, bi premija za teter sicer morala biti visja - trg se moti.

KriptoKekec je izjavil:

Pa uniswap LP-ji pooli misliš da so kaj? To je vse implicitno kritje.


Lahko bolj pojasnis, kaj tocno mislis?

KriptoKekec je izjavil:


"Searching for a more tenable fix, Maker's community voted this year to add support for ZRX, MANA, wrapped BTC, KNC, TUSD, USDT, PAXUSD and USDC."


Ce je supported, se ne pomeni da se uporablja. V maker protokolu je za jurja, ja ne zajebavam se, tetra.
Sedi, ena.

Seveda nisi odgovoril zakaj zaradi kolapsa tetra USDC ne bi bil redeemable.

Valvoline je izjavil:


Muhaha, primerjaj tether volume vs ostali.


Sem. Dai volume je 3-4x vecji. Je pa res, da sem gledal 24h ur, in vceraj je bil poseben dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Meridian ::

GRT je launchal včeraj, x4 od ICO cene 3 centov. Kar v redu.

kow ::

Meridian je izjavil:

GRT je launchal včeraj, x4 od ICO cene 3 centov. Kar v redu.


Ja, kojni ki so del eth infrastrukture, ponavadi lepo pumpnejo.

Valvoline ::

kow je izjavil:

KriptoKekec je izjavil:

Konsenz da je 1 USDC = 1 TETHER = 1 DAI.


Ne, to ni konsenz. Lahko gres pogledat na curve. USDT je (vedno) vreden manj kot USDC.
Imo, bi premija za teter sicer morala biti visja - trg se moti.

KriptoKekec je izjavil:

Pa uniswap LP-ji pooli misliš da so kaj? To je vse implicitno kritje.


Lahko bolj pojasnis, kaj tocno mislis?

KriptoKekec je izjavil:


"Searching for a more tenable fix, Maker's community voted this year to add support for ZRX, MANA, wrapped BTC, KNC, TUSD, USDT, PAXUSD and USDC."


Ce je supported, se ne pomeni da se uporablja. V maker protokolu je za jurja, ja ne zajebavam se, tetra.
Sedi, ena.

Seveda nisi odgovoril zakaj zaradi kolapsa tetra USDC ne bi bil redeemable.

Valvoline je izjavil:


Muhaha, primerjaj tether volume vs ostali.


Sem. Dai volume je 3-4x vecji. Je pa res, da sem gledal 24h ur, in vceraj je bil poseben dan.

Lopovusd je st1 po volumnu (100% washpump), 100bn, vsi trije vodecih skupaj (btc,eth,xrp) imajo manjsi volume kot tether. Dai ima 600 milijonov volumna, 200x manj k lopovusd.
USDC k naj bi bil 100% backan (ne verjamem) ima zgolj 1bn volumna, 100x manj k lopovusd.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Govoris za CEX-e. Nobody cares.

SuperKripto ::

Dejmo biti realni. Vse kaze, da si zelijo prihodnost, kjer bo normalno placevanje z digitalnim denarjem, cashless, verjetno tudi izbranci v kriptu. Bitcoin je prevec zastarel. Kadarkoli zelijo, lahko crashajo celoten market z zakonodajo o tetru, stablecoinih itd. Ampak ocitno niso zeleli. Morda bodo ko bo cas, ne vemo. Se pa marsikaj govori. Mogoce je boljse imet na menjalnici, ki ima usd namest tethra.

kow ::

Ne pogovarjamo se o tem. Pogovarjamo se o blodnjah kekca in valvolina, ki so ocitne izmisljotine. Jasno, da bo market reagiral na stablecoin zakonodajo, ali pa ce teter kolapsira.
To bi bil/bo? ogromen dogodek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Facebook dev ::

Glede The Graph kovanca. Pomoje se splača počakat še na to, kaj se bo zgodilo, ko bo na voljo za menjavo na Coinbase (zaenkrat je le na coinbase pro), potem pa je počasi treba razmisljat o izstopu. So pa že zdej zelo lepo gainsi.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

SuperKripto ::



Ena zanimivost, morda le blodnje ampak vseeno zanimivo. Film back to the future. Prizor v letu 1955, kjer glavni igralec prespi, se zbudi in se njegova mama kot najstnica zaljubi vanj. Mislila je, da mu je ime Calvin Klein, ker je to pisalo na njegovih spodnjicah. Njena mama, ime ji je bilo Stella. Njen moz pa Sam. (Uncle Sam) je zbil Martyja z avtom.
Ce povezemo, kje uporabljamo enoto Kelvin in Lumen?

Uncle Sam (kratica in simbol za U.S.) rece Martyju (Marshall law) what are you doing in the street in the middle of the night? Kaj pocnes na ulici sred noci? (policijska ura?). V prizoru vidimo tudi majhnega Joey, ki je mimogrede ime tudi izvoljenega novega u.s. predsednika. Marty rece Joeyu, da se naj kar navadi biti za resetkami. Uncle Sam v prizoru prizge televizor in rece, da bodo gledali show The Jackie Gleason. Ampak na wikipediji pise, da leta 1955 niso predvajali tega programa. Namesto tega so predvajali takoimenovan "stage show"! oziroma v prevodu zaigran show ali predstava. Marty rece, da je to oddajo ze videl na rerun, kar pomeni
show, stage, an event. Na koncu Uncle Sam rece hcerki, da jo bo razlastil. (univerzalni dohodek iz kanadskega leak)? Dogaja se v letu 1955. Uganite, kdaj se je rodil Bily.

https://backtothefuture.fandom.com/wiki...

Kripto mesi ::

Pozabil si na svizca, ki zavija čokolado. Kaj pa ta simbolika???

SuperKripto ::

Sej, itak, tako je, ce imas prevec domisljije. :D

Aston_11 ::

Drži se teme in ne svinjaj. Komot imaš ločeno temo za bedarije. Please.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Machete ::

Akva ne seri po vseh temah. Opusti ali pa začni z drogami, ker stanje se slabša.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gruntfürmich ::

CaqKa je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

na koliko boste naštimali 'sell'? jst morda blizu miljona.

potem more kupna moč usdja in eura past za 2-3krat. Drugače ta meja ni možna teoretično.

malo mešaš vse skupaj. kdo pa je rekel da seštevek mora imeti kakšno realno kritje v denarju ali česar koli drugemu? če folk ne prodaja pod 1 miljon bo pač BTC toliko vreden, pa če zmanjka atomov v vesolju za kaj takega.
če je tesla lahko tako precenjena zakaj potem ne more biti BTC?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

SuperKripto ::

Kako komentirate naslovnico the economist, iz leta 1988, the new world currency, pa kovanec, ki ima podoben simbol kot stellar lumen? Kako komentirate video od svetovnega ekonomskega foruma, naslov the great reset, na video vidimo tipkovnico, pritisne na tipko reset. Zraven na tipkovnici je tudi tipka s tem simbolom kot iz naslovnice leta 1988. Zraven je tudi tipka z zvezdico. Stellar pa pomeni zvezda.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

SuperKripto je izjavil:

Kako komentirate naslovnico the economist, iz leta 1988, the new world currency, pa kovanec, ki ima podoben simbol kot stellar lumen? Kako komentirate video od svetovnega ekonomskega foruma, naslov the great reset, na video vidimo tipkovnico, pritisne na tipko reset. Zraven na tipkovnici je tudi tipka s tem simbolom kot iz naslovnice leta 1988. Zraven je tudi tipka z zvezdico. Stellar pa pomeni zvezda.

Zbriši te neumnosti, to je moj komentar.

SuperKripto ::

Kako naj zbrisem? Ce lahk vi zbrisete, zarad mene lahko umaknete komentar.

SuperKripto ::

Ce kdo ne verjame, imf je 3. decembra na tviterju objavil video, na konc videoposnetka je slika phoenixa, podoben simbol kot iz naslovnice leta 1988. Simbol phoenixa predstavlja novo rojstvo iz pepela.

https://twitter.com/imfnews/status/1334...

Zgodovina sprememb…

kakob ::

A loh mal prilagodiš dozo tablet plox? Ne vem al je premalo al preveč, ampak to ni za n'kamr.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

SuperKripto ::

3. decembra je izsla se ena novica
S&P Dow Jones Indices to launch cryptocurrency indexes in 2021
vse kaze, da je v nacrtu mainstream adoption v prihodnosti. Pa saj to smo spekulirali ze leta prej.

https://www.reuters.com/article/us-cryp...

XRPNERD ::

SuperKripto je izjavil:

...


Ampak ti pa res bluziš. Sem kljub vsemu upal na bolj konstruktivno debato tle na forumu, brez nekih bullshit spammerjev.

SuperKripto ::

Kao ne veste, da zelijo v prihodnosti cashless society? Na svedskem se prostovoljno cipirajo, da gredo lahk v trgovino nakupovat. Kripto je cashless. Pocas so zacel posvojit kripto, najprej paypal, zdaj bo indeks na borzah naslednje leto. Fejsbuk digitalna libra. Potem regulacija kriptovalut. Digitalno placevanje itd. Ampak vas ocitno ne zanima. A res gledate samo na dobicek in nic druzga?

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Ce bi sel xtz vzporedno z xtzjem bi bil vreden 10usd
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Lennzi ::

SuperKripto je izjavil:

A ni bila ena novica, da bo usdc sel na stellar lumen do februarja 2021? Drgac, nov logo stellarja je zelo podoben znaku, ki ga ima kovanec na sliki phoenixa iz revije economist iz leta 1988. Gre se za simbol saturna, ki ga judje zelo castijo.

Morda kakšen namig, kje je primeren vstop v xlm? 0.176 zgleda soliden suport?

Facebook dev ::

Prodal polovico GRT stacka. Bolje vzeti profit, ker tole se ne ve kam gre. Četrtina se proda pri 28c, osmina pri 29c, zadnjo osmino pa držimo, pa se odločimo kasneje.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Sparkxl ::

Na coinbase imam naenkrat "account restricted" in ne morem nič kupovat in prodajat !? Bi kdo vedel zakaj, oz. se je komu že to zgodilo?

Aston_11 ::

SuperKripto je izjavil:

Na svedskem se prostovoljno cipirajo, da gredo lahk v trgovino nakupovat.
Kako zgleda čipiranje v tvojem vesolju? Kot psu na uho ali s cepivom ali kako drugače?

Sparkxl ::

Sparkxl je izjavil:

Na coinbase imam naenkrat "account restricted" in ne morem nič kupovat in prodajat !? Bi kdo vedel zakaj, oz. se je komu že to zgodilo?


Popravek..prodam lahko, ne morem kupit. Je imel kdo podoben primer?

A_A ::

A kdo tule pozna to zadevo od Laha Fast Floor ? v čem je poanta?

Facebook dev ::

Sparkxl je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Na coinbase imam naenkrat "account restricted" in ne morem nič kupovat in prodajat !? Bi kdo vedel zakaj, oz. se je komu že to zgodilo?


Popravek..prodam lahko, ne morem kupit. Je imel kdo podoben primer?


https://help.coinbase.com/en/coinbase/o...

Mislim da te čaka nekaj pogovarjanja z njihovim supportom.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Sparkxl ::

Ja to sem videl. Samo brez razlage mi to naredijo wtf. Sem jim že pisal prej, bomo vidli kaj jih je zmotilo

Qcube ::

Valvoline je izjavil:

15tega januarja je zacetek prave sodne preiskave, bodo moral se 1x dokazovat s cem je lopovusd krit. Prihaja tudi zakon o stabilnih. kakorkoli ze bo spet zanimivo. Upam napovedat ko krasne bo to preko noc slo na 0 vse skupaj, tudi btc. MC so samo izmisljene stevilke, pravega denarja ni noter.


Valovoline vam je namignil kdaj bo peak. 15. januar BTC 30k, selll.

Senior Dev ::

Ja, goljufom često zamrznejo račune na Coinbase. :D
Drugače pa spet rekordni dan v aplikaciji Blockfolio in erekcija. :D
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Facebook dev ::

Senior, kaj pa ti je tako zrastlo, da je bil rekord?
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Nedasemiveč ::

Bo kdo sodeloval v IPOtu od Coinbase?

SuperKripto ::

Lennzi je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

A ni bila ena novica, da bo usdc sel na stellar lumen do februarja 2021? Drgac, nov logo stellarja je zelo podoben znaku, ki ga ima kovanec na sliki phoenixa iz revije economist iz leta 1988. Gre se za simbol saturna, ki ga judje zelo castijo.

Morda kakšen namig, kje je primeren vstop v xlm? 0.176 zgleda soliden suport?


Najprej naj povem, da je to le teorija, ki so jo ze stevilni drugi obravnavali v kripto svetu. Tega je ogromno na web. Kaj pa ce nimajo prav? Ali pa kaj ce je kaksen drug kovanec ali projekt? Kaj ce ni noben izmed teh? Pod drugo, ne zelim napovedovat ceno, ker so casi zelo cudni in je fundamentalna analiza trenutno bolj pomembna. Cez noc se lahko spremeni vse. Kot tretje, ce bi teorija bila resnicna, ali bi podprli vse to, ce bi zraven zasluzili?

Zgodovina sprememb…

Senior Dev ::

Že veste kako boste porabili ves ta denar? Kakšna dobra ideja?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

kamiKaZaA ::

Senior Dev je izjavil:

Že veste kako boste porabili ves ta denar? Kakšna dobra ideja?

V toplih krajih bi si kupil en manjši apartmaj, kjer bi preživel večino časa v penziji.






Junija 2022 bodo dokončane te tri stolpnice z apartmaji, fitnesi, sauno, butičnimi trgovinami, bazeni, bari na sredini stavbe, restavracijami, rekreacijo na prostem... ni da ni. In ravno pravšnji timing, ker bo do takrat balonček poknil in bo čas za zapravljanje:))

Zgodovina sprememb…

mr_chai ::

fiat balonček je že počil...očitno.

Facebook dev ::

kamiKaZaA je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Že veste kako boste porabili ves ta denar? Kakšna dobra ideja?

V toplih krajih bi si kupil en manjši apartmaj, kjer bi preživel večino časa v penziji.






Junija 2022 bodo dokončane te tri stolpnice z apartmaji, fitnesi, sauno, butičnimi trgovinami, bazeni, bari na sredini stavbe, restavracijami, rekreacijo na prostem... ni da ni. In ravno pravšnji timing, ker bo do takrat balonček poknil in bo čas za zapravljanje:))


Tole je zelo slaba zamisel tale balkon na drugi sliki?? Vsakic ko je naliv, imas stalo.

Drugace pa skycoin gor 55%, tako da kmalu se bos lahko vselil.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

kamiKaZaA ::

Ta druga slika je chill-out prostor s fitnesom na 2 nadstropjih, sauno in barom ter sedežnimi na prostem. To ni na prodaj. :D

Glede sky-a, sem si pred parimi dnevi že rezal žile in želel pobristi prostor na disku s temi kovancu in teh par kilobytov diska na računalniku bolj pametno porabiti. Danes pa spet začel sanjati... :D

endelin ::

lepo raste NEM8-)

Senior Dev ::

Nocoj so dovoljene sanje, jutri je nov dan.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

endelin ::

bog daj da gre x10 alti do januarja

Facebook dev ::

Sam osebno si ne zelim tok hitre rasti in balona. Raje lepo pocasi.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

SuperKripto ::

Qcube je izjavil:

Valvoline je izjavil:

15tega januarja je zacetek prave sodne preiskave, bodo moral se 1x dokazovat s cem je lopovusd krit. Prihaja tudi zakon o stabilnih. kakorkoli ze bo spet zanimivo. Upam napovedat ko krasne bo to preko noc slo na 0 vse skupaj, tudi btc. MC so samo izmisljene stevilke, pravega denarja ni noter.


Valovoline vam je namignil kdaj bo peak. 15. januar BTC 30k, selll.

nekak se ujema s tem, da bo do februarja stablecoin usdc sel na xlm. Euro stable coin tudi dolocene bancne institucije pripravljajo na xlm?

https://twitter.com/StellarOrg/status/1...
https://twitter.com/CoinDesk/status/133...
««
79 / 1450
»»