» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1095 / 1471
»»

Kripto ::

Mato989 je izjavil:

Haha, kokosar kripto napoveduje rast...


Ne se preveč veselit. Bomo videli odboj v rang 31-35k, ampak to še ne pomeni da ne bodo padali kokosi kasneje...

Money is mindset!

IgorCardanof ::

pangro je izjavil:

pikachu004 je izjavil:

Spremlja kdo Cosmos (ATOM)? Kaj se vam zdi, kakšna je prihodnost projekta?


Polkadot mu je hud konkurent in je treba imet uč na njemu.

IgorCardanof je izjavil:

Hmm. Bi skoraj rekel, da je to zelo verjetno on.

Tisti, ki je novembra začel The Big Short in shortal vse do podna. Stavil na kolaps Lune z Do Kwonom, zaslužil 10m$ hkrati pa jo potem se shortal navzdol. No je pa tudi res, da je ravno včeraj napisal, da preveč ljudi misli, da gremo samo dol in shortajo, tako da pričakuje, da je bil 17.5k local bottom.

Je pa ja, najbrž eden najboljših trejderjev vseh časov.


Če ni skrivnost kateri trejder je to?


GCR
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

dope1337 ::

pangro je izjavil:

pikachu004 je izjavil:

Spremlja kdo Cosmos (ATOM)? Kaj se vam zdi, kakšna je prihodnost projekta?


Polkadot mu je hud konkurent in je treba imet uč na njemu.


Brez zamere, ampak polkadot je cheap spinoff cosmosa, ki uporablja (modificiran?) tendermint consensus engine (bft) ter prirejeno razlicico cosmosSDK. Vprasaj se, kaj se naredi s polkadot ekosistemom ter projekti, ki jih polkadot/kusama poganja v kolikor pride do polkadot/kusama chain halta ter kaj se naredi s cosmos ekosistemom, v kolikor se atom chain ustavi.

Prepoznavnosti polkadota je pripomogel predvsem cudezni decek Silicon Valleya ter vlaganje iz strani VCjev ter njegovih sledilcev. Ne pravim, da je to napacen pristop, ne prinasa pa nobene dodane vrednosti sami kodi ter tehnoloskemu razvoju na dolgi rok.

P.S. Se opravicujem za n stevilo editov. Mobitel + butterfingers, pa smo kjer smo.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

kow ::

O katerem cudeznem decku govoris?

jest10 ::

IgorCardanof je izjavil:



Literally ne moreš ga prodati z minusom, ker BTC nikoli! več ne bo pod 17500.


:)):))

XRPNERD ::

jest10 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:



Literally ne moreš ga prodati z minusom, ker BTC nikoli! več ne bo pod 17500.


:)):))


FUD aside, 17.5 k je bil dober buy iz tehnične perspektive. Kolikokrat pa je šel pod 300 wMA?

https://imgur.com/a/AKXjyhn

IgorCardanof ::

Točno tako. Pa še lažji indikator imaš, kolikokrat je šel pod prejšni ATH. Nikoli. Ergo dober buy.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

DarwiN ::

Boste imeli ponovno priložnost kupit za 17k.. 22.600 je mini resistance. Tukaj prodajte, ker se bo odbilo dol proti 17k. #Finančni_nasvet 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

XRPNERD ::

DarwiN je izjavil:

Boste imeli ponovno priložnost kupit za 17k.. 22.600 je mini resistance. Tukaj prodajte, ker se bo odbilo dol proti 17k. #Finančni_nasvet 8-)


S kakšnim vzvodom boš šortal? Da vidim kako se trejda like a boss.

mastazeko ::

XRPNERD je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Boste imeli ponovno priložnost kupit za 17k.. 22.600 je mini resistance. Tukaj prodajte, ker se bo odbilo dol proti 17k. #Finančni_nasvet 8-)


S kakšnim vzvodom boš šortal? Da vidim kako se trejda like a boss.

Ker je 100% gre ziher s 100x not na šort do 12.200 8-)

DarwiN ::

Nisem investitor.. Služim samo s finančnimi nasveti. ;)

Ampak seriously, bom pa kupil v enem scenariju.. Če se BTC v letih 2023/24 ustali okrog 10-12k in začne ob vzpodbudnih ekonomskih kazalcih kazati znake, da bi utegnil eksplodirat, kot se je to zgodilo proti koncu 2020. To je to. That's the plan. Če se zgodi kakršenkoli drug scenarij, pač igrajte sami še naprej & good luck.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Motion ::

Pomoje gremo sideways dokler ne pridejo vn nove cifre o inflaciji in gospodarski rasti.

IgorCardanof ::

Pomoje gremo gor, do novih cifer o inflaciji.

Potem imamo pa 2 mozna scenarija:

- Visoka inflacija in folk prodaja vse po vrsti kot najvecje picke, kot da ni jasno, sa bo visoka inflacija. V tem primeru najprej kratek padec in nato odboj na tam 60-70k.

- Visoka inflacija in folk koncno dojame, da je Bitcoin edini pravi hedge proti inflaciji. Bitcoin zacne vrtoglavo rasti in je do konca julija pri 80k+.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

energetik ::

Bi ti kar Like stisnu, če bi bila možnost :))
vires in numeris

DarwiN ::

Je pa zanimivo, kako se tukaj praktično vsi ločimo na dva tabora.. Ekstremni pozitivci, ki se ozirate skoraj izključno proti luni in v vsem vidite pozitivne pokazatelje. Vse gre gor, vsak hip bo odboj. Po drugi strani pa črnogledi haterji, kot sem jaz. Doslej sem res redko postal karkoli pozitivnega o kriptu v tej nitki. Ko pa dejansko pridejo svetli časi, pa se bom umaknil iz nitke, predvidevam. No, razen če se odločim investirat. Potem bom jasno prisoten.

Ampak seveda imamo oboji napačen pristop in je naša kredibilnost nekje v greznici. Resnica je nekje na sredini. Pri trejdanju/investiranju je treba bit 100% objektiven sociopat brez vsakih čustev. Follow the data. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

dope1337 ::

kow je izjavil:

O katerem cudeznem decku govoris?


En izmed svete osmerice ethereum foundation, ki je poleg Hoskinsona krenil svojo pot - Gavin Wood.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

kow ::

Napisal si, da je cudezni decek Silicon Valleya. Je Gavin Wood sploh kdaj zivel, delal v silicijevi dolini?

energetik ::

DarwiN je izjavil:

Pri trejdanju/investiranju je treba bit 100% objektiven sociopat brez vsakih čustev. Follow the data. :)
Zato pa jaz zaupam le tehnični analizi. Kot običajni smrtnik niti pod razno nimam dovolj info o tem, kdaj misli kakšen Saylor ali Elon zabiti all-in, vse kar se prebere je lahko zavajanje.
TA ne zavaja, zgolj pokaže cold facts z neko verjetnostjo.
vires in numeris

pikachu004 ::

Vman je izjavil:

pikachu004 je izjavil:

Spremlja kdo Cosmos (ATOM)? Kaj se vam zdi, kakšna je prihodnost projekta?

Jaz sem v cosmos ekosistemu eno leto, dokupil pozimi se juno, mislim, da ima ta ekosistem lepo prihodnost.
Povem pa po pravici, da sem tu predvsem zaradi airdropov, cena kovancev me niti ne zanima, ker imam vse zastejkane in tako dobivam se rewarde.
Kaj bo pa dejansko v prihodnosti pa nihce ne ve.


Tudi jaz sem nekaj kupil in dal stejkat. Pridobljene kovance potem zamenjate za druge kovance ali jih obdžite in naprej stejkate?

merlin2 ::

Prebranac je izjavil:

Hamez. Napravi si sendvič pri 15 200. Padlo bo in bolelo. Musk gre v zapor. Kwon in celsius tudi v zapor. Xrp bo pušnil tožbo.

https://www.fxstreet.com/cryptocurrenci...

https://www.fxstreet.com/cryptocurrenci...


Deadcat


Edino v čemer se strinjam je to zadnje. Ostale tvoje napovedi so podobne prejšnjim, bojo zgrešile. 8-)

Vse gre na nič. To brcanje malo gor, malo dol je posledica manipulacij. Čakamo poročilo Evergrande, ki bo pokop in medij, uvod novemu globalnemu finančnemu sistemu.

Lp

PrihajaNodi ::

merlin2 je izjavil:

Prebranac je izjavil:

Hamez. Napravi si sendvič pri 15 200. Padlo bo in bolelo. Musk gre v zapor. Kwon in celsius tudi v zapor. Xrp bo pušnil tožbo.

https://www.fxstreet.com/cryptocurrenci...

https://www.fxstreet.com/cryptocurrenci...


Deadcat


Edino v čemer se strinjam je to zadnje. Ostale tvoje napovedi so podobne prejšnjim, bojo zgrešile. 8-)

Vse gre na nič. To brcanje malo gor, malo dol je posledica manipulacij. Čakamo poročilo Evergrande, ki bo pokop in medij, uvod novemu globalnemu finančnemu sistemu.

Lp



Če si vrgel v celsius par dni nazaj si danes na x 10
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Vman ::

pikachu004 je izjavil:

Vman je izjavil:

pikachu004 je izjavil:

Spremlja kdo Cosmos (ATOM)? Kaj se vam zdi, kakšna je prihodnost projekta?

Jaz sem v cosmos ekosistemu eno leto, dokupil pozimi se juno, mislim, da ima ta ekosistem lepo prihodnost.
Povem pa po pravici, da sem tu predvsem zaradi airdropov, cena kovancev me niti ne zanima, ker imam vse zastejkane in tako dobivam se rewarde.
Kaj bo pa dejansko v prihodnosti pa nihce ne ve.


Tudi jaz sem nekaj kupil in dal stejkat. Pridobljene kovance potem zamenjate za druge kovance ali jih obdžite in naprej stejkate?

Kakor kdaj, v vecini menjam v eeur in potem, ko se nabere potegnem dol.
Vcasih pa tudi kaj obdrzim, ce se mi zdi soliden projekt kot recimo evmos, potem stejkam in dobim nagrade od airdropanega kovanca...

Je pa treba precej spremljat in tudi prebrat o tem, kaj se splaca stejkat zaradi ad.

kow ::

Drugi testnet (Sepolia) za "The Merge" je deployan. Cez 1 teden bo ethereum imel dodatni fork, da zopet zamaknejo t.i. difficulty bomb. Bi upal staviti, da zadnjic.

Mato989 ::

DarwiN je izjavil:

Je pa zanimivo, kako se tukaj praktično vsi ločimo na dva tabora.. Ekstremni pozitivci, ki se ozirate skoraj izključno proti luni in v vsem vidite pozitivne pokazatelje. Vse gre gor, vsak hip bo odboj. Po drugi strani pa črnogledi haterji, kot sem jaz. Doslej sem res redko postal karkoli pozitivnega o kriptu v tej nitki. Ko pa dejansko pridejo svetli časi, pa se bom umaknil iz nitke, predvidevam. No, razen če se odločim investirat. Potem bom jasno prisoten.

Ampak seveda imamo oboji napačen pristop in je naša kredibilnost nekje v greznici. Resnica je nekje na sredini. Pri trejdanju/investiranju je treba bit 100% objektiven sociopat brez vsakih čustev. Follow the data. :)



To je zato ker eni vidite samo nek "value" ki ga ocenjujete glede na mleko, nafto ipd... drugi pa vidimo value v tem kar nam omogoča ali bi nam lahko v ideali

Overall pa je tako, crypto je načeloma vreden toliko kot nekdo zanj ponudi... ampak enako lahko trdimo tudi za umetnost itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

deco16 ::

Šhiba poletela, smo kaj zamudili? :D

DarwiN ::

Mato989 je izjavil:

Overall pa je tako, crypto je načeloma vreden toliko kot nekdo zanj ponudi...

Pol se strinjaš z Gatesom?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Prebranac ::

Ne veselite se preveč. Evforija je p..da. da vas ne oberejo. Kdor je imel priložnost je prodal. Sedaj pa dead cat bounce.

Prebranac ::

deco16 je izjavil:

Šhiba poletela, smo kaj zamudili? :D


Pohlep in nič drugega. Bo padlo ne skrbi. Do 500 nazaj.

dope1337 ::

kow je izjavil:

Napisal si, da je cudezni decek Silicon Valleya. Je Gavin Wood sploh kdaj zivel, delal v silicijevi dolini?


Roko na srce, se mi ne sanja. Najbrz je ze skoz stacioniran v Londonu. Cudezni decek sem ga poimenoval, ker je v (maju?) 2020 “izumil” besedo web 3.0 ter s tem pozel stojece ovacije po tech firmah v Silicon Valleyu (in drugje).

Pac, mal sm podramatiziral xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Prebranac ::

Ne vem no. Kar ne pade. Če bi imel pare bi počakal do 15 200

spegli ::

Med 17k in 23k en mesec, tko kot zadnji, pol pa dump na 16k pa up only. Tko bi blo idealno :)

endelin ::

Še ene par bullrunov in gremo v penzijo:))

Prebranac ::

Izgublja zalet danes, se že pozna. Zategujejo ročno. Žetev prihaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Prebranac ()

pangro ::

IgorCardanof je izjavil:

pangro je izjavil:

pikachu004 je izjavil:



Je pa ja, najbrž eden najboljših trejderjev vseh časov.


Če ni skrivnost kateri trejder je to?


GCR


Tnx, drugač za vse pristaše kristalnih kugel, tale je zmanevriral crash z srhljivo natančnostjo, tip je bullish zdaj. Ima pa zelo malo subscriberjev in ravno taki so zanimivi.

pangro ::

IgorCardanof je izjavil:

Pomoje gremo gor, do novih cifer o inflaciji.

Potem imamo pa 2 mozna scenarija:

- Visoka inflacija in folk prodaja vse po vrsti kot najvecje picke, kot da ni jasno, sa bo visoka inflacija. V tem primeru najprej kratek padec in nato odboj na tam 60-70k.

- Visoka inflacija in folk koncno dojame, da je Bitcoin edini pravi hedge proti inflaciji. Bitcoin zacne vrtoglavo rasti in je do konca julija pri 80k+.


možno trenutno je ta narativa mrtva, ponavadi so pa unikatne zgodbe na koncu uspešne. možna je tudi peak inflation zgodbica, obvezniški trg nekak nakazuje da gre fed do 3,5-4% fed fund rate upajoč da se bo gap med inflacijo in omenjenim rate-om začel zapirat ker je res neokusno prevelik. Če se ne bo začel zapirat bomo vidl če ma fed jajca naprej od 4% dvigovat, če ne, bo obvezniški trg sam prbil obrestne na nivo inflacije in bo fed primoran bail outat obveznice in zabit obrestne mere v bistvu to dela že zadnjih 12 let to pa je pa po defaultu bullish za zlato za btc bomo pa vidli.

Prebranac ::

Bum, pada.

dope1337 ::

https://gordongoner.com/

Teza, da so za BYOC avtistično-rasistični-nazi 4chanovci.

Plausible.

Še video varianta:

"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

PacificBlue ::

Kaj je to, bull trap ali ne? Izgleda fishy
I’m out.
:3

Prebranac ::

PacificBlue je izjavil:

Kaj je to, bull trap ali ne? Izgleda fishy


Dead cat, pitty donkey, bull trap...

hamez66 ::

Lepo je biti v profitu, ampak gre za nerealizirane profite. Da zdaj pade pod 20k, bo spet žalost. Sem mislil, da bi lahko potegnil tam do 22-23k, potem pa ali v igro vstopi fomo in velike zelene črte (bars.. wat?). Seveda so možni drugi scenariji, npr Warkraftov. Upam, da se moti, kot se je motil do sedaj :p

endelin ::

To ne bo kar padalo.

Prebranac ::

Jah. Počasi se bližamo vrhu če preverite tedenski graf. Bo padlo spet pod 20 ponoči...

PacificBlue ::

I’m out.
:3

Zgodovina sprememb…

dope1337 ::

Vsi ti "veliki financniki" so isti ... Ko raste in so over leveraged je vse vredu, ko pa jim ob crashu zacne zapirat margine oz. je potrebno le-te dokupovati, pa vsi bevskajo po raznih regulacijah in bail outih, da bi zascitili "malega cloveka".

GTFO, pay the man!
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Prebranac ::

PacificBlue je izjavil:

Kdo bi si mislil..

https://fortune.com/2022/06/20/bitcoin-...


Voda mu teče v grlo. Pokakal se je. Defi my ass. Vsak lahko manipulira trg...z delnicami to ni mogoče!

dope1337 ::

Jz bi prej rekel, da je Microstrategy s kriptom posloval preko CME, ne pa preko defi xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

endelin ::

saylor še dokupuje dipe?

kow ::

dope1337 je izjavil:

kow je izjavil:

Napisal si, da je cudezni decek Silicon Valleya. Je Gavin Wood sploh kdaj zivel, delal v silicijevi dolini?


Roko na srce, se mi ne sanja. Najbrz je ze skoz stacioniran v Londonu. Cudezni decek sem ga poimenoval, ker je v (maju?) 2020 “izumil” besedo web 3.0 ter s tem pozel stojece ovacije po tech firmah v Silicon Valleyu (in drugje).

Pac, mal sm podramatiziral xD



Gavin je besedo sicer "izumil" - se je uporabljala ze prej v drugacnem kontekstu - leta 2014, se preden se je silicijeva dolina pretirano zanimala za kripto. Skratka, nobene potrebe ni biti zaljiv do enega pionirjev kripto scene.

Kakorkoli, spet bitcoin blizu 20k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

c3p0 ::

Kripto je izjavil:

Zdaj imamo novo mantro, pod:
15k ne more
10k ne more
5k ne more
1k ne more
...
A še kdo verjame, da ne more?


Jaz sem BTC prodal pri 900, ker sem mislil, da višje ne more. It goes both ways.

Aja, pa pri 3k nisem kupil, ker je bila cena hudo napihnjena in bo crashnilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Prebranac ::

No, pa smo spet proti 20 k. Močan resistance je na 21 600. Proda naj kdor še ima kaj profita. Nato pa do 17k. Cwlo 15 k v petek.
««
1095 / 1471
»»