» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1084 / 1490
»»

janezvalva ::

zaenkrat je problem samo v ceni energentov. to pa se lahko hitro obrne. že v pol leta.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Kripto ::

Govoriti, da bo kripto propadel je enako kot bi govorili, da bodo dot com podjetja propadla. Kripto ne bo propadel, ne bo šel stran...se bo pa prečistil. To pa sigurno. V enem 1 procentu se bodo znašli taki, ki bodo postali globalni velikani. Investitorji to zelo dobro vedo.

Money is mindset!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kripto ()

energetik ::

Kripto je izjavil:

chrush je izjavil:

Imate dobro zaščiten denar pred inflacijo s kriptom? Če ne, se lahko še vedno tolažite, da je vsaj decentraliziran.
Hahaha.
Trditve kot je npr. da je BTC inflation hedge je ena izmed najbolj neumnih marketinških trditev. Vemo, da ni niti približno inflation hedge.
Od marca 2020, ko se je pričelo printanje, do danes se je vrednost BTC povečala iz nekje 7k na 21k, to je 3x. WTF je s tabo, to tebi ni inflation hedge?
vires in numeris

TheBlueOne ::

Kripto je izjavil:

Govoriti, da bo kripto propadel je enako kot bi govorili, da bodo dot com podjetja propadla. Kripto ne bo propadel, ne bo šel stran...se bo pa prečistil. To pa sigurno. Iz 1 procenta bodo zrasli globalni velikani.


Ko se govori o tem to pomeni bolj, da bo propadla moneymaking stran blockchaina. Del, ki ga primerjajo s ponzi shemo. Ne verjamem, da bo se kdo spekuliral, ce bo dosti propadlih valut.

Sparkxl ::

Ne ni, ker vrednost bi mogla it z inflacijo gor, ne pa v nasprotno smer. Štartat iz neke imaginarne točke in rečti da je hedge je malo čudno. Ker jaz lahko kontra rečem v 1 letu odkar inflacija dobiva posešek, btc pada, torej ni niti v sanjah bilo kaki hedge.
To je ista pravljica kot digital gold.

energetik ::

Sparkxl je izjavil:

Ne ni, ker vrednost bi mogla it z inflacijo gor, ne pa v nasprotno smer. Štartat iz neke imaginarne točke in rečti da je hedge je malo čudno. Ker jaz lahko kontra rečem v 1 letu odkar inflacija dobiva posešek, btc pada, torej ni niti v sanjah bilo kaki hedge.
To je ista pravljica kot digital gold.
Kakšna imaginarna točka, tam nekje se je začelo pospešeno printanje. Kaj misliš, da mora hedge kar linearno ves čas naraščati?
vires in numeris

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Ce bo na razpolaga dosti manj denarja, zakaj bi kdo vlagal v kripto? Jaz imam obcutek, da je bil bolj luknja za presezen kapital, katerega pa zmanjkuje.

Ce je kje tocka, da kripto propade, torej da infrastrukture, ki ga poganjajo delajo minus, bi jaz stavil na propad. Ali je realnost drugacna? Drugace povedano, ce je bil edini smisel, da kupis kripto gola spekulacija, zakaj bi ga kupoval takrat, ko niti ni za konkretne stvari?



Fora je da MANJ denarja ne bo... danes je več denarja na Svetu kot 2010... in 2030 ti garantiram da bo več denarja na Svetu kot danes...

TheBlueOne je izjavil:

Ce bo na razpolaga dosti manj denarja, zakaj bi kdo vlagal v kripto? Jaz imam obcutek, da je bil bolj luknja za presezen kapital, katerega pa zmanjkuje.

Ce je kje tocka, da kripto propade, torej da infrastrukture, ki ga poganjajo delajo minus, bi jaz stavil na propad. Ali je realnost drugacna? Drugace povedano, ce je bil edini smisel, da kupis kripto gola spekulacija, zakaj bi ga kupoval takrat, ko niti ni za konkretne stvari?


Ko je BTC nastal je infrastruktura ki ga je poganjala delala minus =) Kar nekaj časa oz. let.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

IgorCardanof ::

IgorCardanof je izjavil:

Torej pri 30k ste rekli, da pri 20k kupujete. Se mi zdi, da se mnogi izmed vas ze premisljate in nocete vec kupovat po 20k, kar vas bo potencialno kasneje zelo peklo. Veliko pomeni, da se drzis nacrta, ki si si ga zadal prej.


20k je prišlo veliko hitreje kot bi si mislil. Bidate? Ali ste zgubili pogum sedaj?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Mato989 ::

Sparkxl je izjavil:

Ne ni, ker vrednost bi mogla it z inflacijo gor, ne pa v nasprotno smer. Štartat iz neke imaginarne točke in rečti da je hedge je malo čudno. Ker jaz lahko kontra rečem v 1 letu odkar inflacija dobiva posešek, btc pada, torej ni niti v sanjah bilo kaki hedge.
To je ista pravljica kot digital gold.


Inflation hedge je za vsakega posameznika nekaj drugega ker je pomembna točka vstopa in potencialna točka izstopa...

Če si vstopil 2015 in izstopaš danes je bil tvoj inflation hedge uspešen... če pred 6 meseci pač ne... in dokler je več prvih kot drugih je pač overall sentiment da je inflation hedge uspešen...

Če pa ti misliš da bi moral vsako leto BTC pridobit točno toliko kot je inflacija za prejšnje leto da bi bil po tvoje inflation hedge, je pa to neumnost, ker potem tudi zlato ni inflation hedge.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Ko je BTC nastal je infrastruktura ki ga je poganjala delala minus =) Kar nekaj časa oz. let.


Kar imas danes ni vec hobi nivo, je biznis. Enake zakonitosti ne veljajo. Jaz bi vseeno stavil, da ce ne bo preseznega denarja bodo te zadeve kot gambling opcija propadle.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Ko je BTC nastal je infrastruktura ki ga je poganjala delala minus =) Kar nekaj časa oz. let.


Kar imas danes ni vec hobi nivo, je biznis. Enake zakonitosti ne veljajo. Jaz bi vseeno stavil, da ce ne bo preseznega denarja bodo te zadeve kot gambling opcija propadle.


Ja, ampak da BTC propade morajo VSI izklopit minerje... se ti zdi to realno kdajkoli?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Fora je da MANJ denarja ne bo... danes je več denarja na Svetu kot 2010... in 2030 ti garantiram da bo več denarja na Svetu kot danes...


Morda nisem bil dovolj jasen. Da ne bo preseznega denarja. Posebej vazen del "preseznega".

Bitcoin je za tiste, ki imajo resen kapital sigurno med zadnjimi zatocisci, ze samo zaradi dejstva, da je butasto kockati, ce imas dovolj kapitala. Si mislim, da smo en preplah stran od tega, da prevec ljudi pobase kar je ostalo.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Fora je da MANJ denarja ne bo... danes je več denarja na Svetu kot 2010... in 2030 ti garantiram da bo več denarja na Svetu kot danes...


Morda nisem bil dovolj jasen. Da ne bo preseznega denarja. Posebej vazen del "preseznega".

Bitcoin je za tiste, ki imajo resen kapital sigurno med zadnjimi zatocisci, ze samo zaradi dejstva, da je butasto kockati, ce imas dovolj kapitala. Si mislim, da smo en preplah stran od tega, da prevec ljudi pobase kar je ostalo.


Točno tak sentiment kot ga izpostavljaš ti je bil pri padcu od 20k na 3k... vedno smo bili "1" korak stran od tega da vsi vse pobašejo, na koncu pa smo prišli od 3k na 69k... zanimivo ne, kako je pred 6 ali 9 meseci bil sentiment kot da bo šlo do 100k, zdaj pa kontra... temu se reče da si preveč zamegljen z FOMO in FUD pogledom.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Ja, ampak da BTC propade morajo VSI izklopit minerje... se ti zdi to realno kdajkoli?


Tezko recem, ker ze nekaj casa ne sledim okoli kompleksnosti. Pac racunaj, da se poraba elektrike na globalnem nivoju pozna zaradi BTC. To je ohoho infrastrukture. Tisti, ki morajo velik del izklopit trpijo velike izgube, ce pa zadeva raste pa bos dosti tezje motiviral minerje, da ponovijo gamble. Glede na to, da se ne stabilizira, da ne prehaja dovolj v uporabo, da imas bolj prepovedi, kot dobrodoslice jaz ne vidim neke perspektive.

Mato989 je izjavil:


Točno tak sentiment kot ga izpostavljaš ti je bil pri padcu od 20k na 3k... vedno smo bili "1" korak stran od tega da vsi vse pobašejo, na koncu pa smo prišli od 3k na 69k...


Ni moj sentiment. Meni se ze ves cas zdi brez vrednosti in kot projekt ne uspeva kakor bi moral, da postane stabilen. Tako zadeve vidim jaz.

Primerjati takrat in danes pa je tezko, ker imas spektakularno infrastrukturo, ki verjetno ne sme obstati.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Tezko recem, ker ze nekaj casa ne sledim okoli kompleksnosti. Pac racunaj, da se poraba elektrike na globalnem nivoju pozna zaradi BTC. To je ohoho infrastrukture. Tisti, ki morajo velik del izklopit trpijo velike izgube, ce pa zadeva raste pa bos dosti tezje motiviral minerje, da ponovijo gamble. Glede na to, da se ne stabilizira, da ne prehaja dovolj v uporabo, da imas bolj prepovedi, kot dobrodoslice jaz ne vidim neke perspektive.


Problem je da si se odločil gledat z neke strani ki ti pač ugaja... Če bi 2017 1.1. rekel da bo Bitcoin uradno plačilno sredstvo neke države na Svetu bi se mi smejali, danes pač je četudi nekega Salvadorja (ki je recimo imel 300% povečan turizem odkar je legal tender BTC (naključje? Morda)

Cena pada omrežje pa danes močnejše kot pri ceni 69k...

Marsikatera država omogoča marsikaj glede crypta, ali pa je marsikaj bolj jasno...

Ja so pa tudi prepovedi, seveda, dobrodošlice ni, ker je vse odvisno kako predstavi nekaj medij... ali pozitivno ali negativno.

Ni moj sentiment. Meni se ze ves cas zdi brez vrednosti in kot projekt ne uspeva kakor bi moral, da postane stabilen. Tako zadeve vidim jaz.


Jah, to kar se meni in tebi zdi brez vrednosti je pač subjektivno, meni je tudi Opera v LJ brez vrednosti, pa jo z denarjem vseh davkoplačevalcev plačujemo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Jah, to kar se meni in tebi zdi brez vrednosti je pač subjektivno, meni je tudi Opera v LJ brez vrednosti, pa jo z denarjem vseh davkoplačevalcev plačujemo...


Jaz v operi naceloma vidim vrednost, pac showbiznis. Zna pa ti, da je nekoliko mimo ali pa precenjena. Drugace povedano, opera je konkretna stvar, ki vseeno ima nek trg.

Jaz ze dolgo ne investiram v BTC ali crypto in ne nameravam. Rad pa spekuliram okoli investicij in sem zadovoljen, da sem se preusmeril iz crypta pravi cas, cetudi malo prehitro. Ce bi bil v kriptu pa bi zelo pozorno sledil kritikam, ker ko se dela hype se skoraj vedno na koncu obere reveze. Kako bo, bo pokazala prihodnost, ti pa zelim, da se v crnih scenarijih pravi cas umaknes. Pac vsak ima svoje argumente, jaz bi stavil, da bo bitcoin naprej padal, ce pa bo hujsa kriza pa stavim, da bo postal irelevanten.

Mato989 je izjavil:

Če bi 2017 1.1. rekel da bo Bitcoin uradno plačilno sredstvo neke države na Svetu bi se mi smejali, danes pač je četudi nekega Salvadorja (ki je recimo imel 300% povečan turizem odkar je legal tender BTC (naključje? Morda)


Morda ne poznas situacije zakaj je sel v to, niti v kaj jih ta preblisk pocasi pelje? V bistvu je prej protiargument, kakor kaze zna biti bolece propadel projekt, ampak res bolec za Salvador.

Zgodovina sprememb…

strawman ::

Kakšna panika je v tej temi. Zoom out, naslednji halving vam bo spet žal da niste kupovali.
Število BTC na menjalnicah pada in pada, investitorji ciljajo na dolgi rok, ne na ATH v 6 mesecih. Situacija na trgu je taka kot je, likvidnost je nizka, rizične naložbe se prve prodajajo.



Kot sem omenil, USDD še naprej vztrajno pada pd peg. TRX pade kmalu.



Medtem pa buyback in cold storage. Si pa ne delam utvar da ne gremo še bolj dol.

energetik ::

Kot bi bral teme iz 2018, sam FUD.

Nč, grem še malo Etra nabavt, varčujem malo po malo :))
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

TheBlueOne ::

strawman je izjavil:

Kakšna panika je v tej temi. Zoom out, naslednji halving vam bo spet žal da niste kupovali.


Za gamble ti je v retrospektivi tezko zal. To je kakor, da gres v kazino in se nonstop sekiras, ker nisi stavil na zmagovalno stevilko.

V investicijskem smislu moras imeti konkretne razloge zakaj je neka tocka optimalna za vstop. Posebej pa je pri cryptu treba pazit, ker imajo vecji holderji velik interes za delanje hypa, ker od tega sluzijo. Je vprasanje, kje potem najdes vir podatkov kateremu lahko zaupas.

kixs ::

Kamen pada...

IgorCardanof ::

Meme:
Halving povzroči nov cikel.

Se boste naučil :D

Glede USDD je pa zanimivo, da ne morejo pridt nazaj na peg, če je pa baje 300% overcollaterized. To pomeni, da je lahek profit za tiste, ki so zmožni narest arbitražo. Tako da ja, zelo zanimivo no.

IgorCardanof je izjavil:

endelin je izjavil:

Je kdo kupil the dip?
To je bila šansa za zaslužit eno potovanje :/


Sem spet odprl short. Yolo. Stoploss na 23300.


Zaprl sedaj. Pri 20k pričakujem hud odboj.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

ETH spet v prostem padu...danes gremo pod 1k?

TheBlueOne ::

IgorCardanof je izjavil:

Meme:
Halving povzroči nov cikel.


Tezko reces, morda je stanje v gospodarstvih velik faktor, obrestne mere, kolicina preseznega kapitala itn. Se je spremenilo kar dosti okoliscin, kjer nobene ne nakazuje pogojev za ogromno rast, veca pa riziko.

Masayoshi ::

energetik je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Ne ni, ker vrednost bi mogla it z inflacijo gor, ne pa v nasprotno smer. Štartat iz neke imaginarne točke in rečti da je hedge je malo čudno. Ker jaz lahko kontra rečem v 1 letu odkar inflacija dobiva posešek, btc pada, torej ni niti v sanjah bilo kaki hedge.
To je ista pravljica kot digital gold.
Kakšna imaginarna točka, tam nekje se je začelo pospešeno printanje. Kaj misliš, da mora hedge kar linearno ves čas naraščati?


LOL, pa daj ne bluzi in ne trapi se. Čisto na uč BTC grafa ampak mislim da je tako očitno da ni narobe - če bi tudi od tvoje imaginarne točke - začetek printanja vsak mesec vložil enako fiata v BTC imaš sedaj manj fiata kot si ga vložil. Res dober hedge.

energetik ::

In zakaj naj bi bila ta strategija OK za hedgat, torej da vsak mesec isto vržeš notri? Tudi na popolnem vrhu, ko se vidi da je napihnjeno do amena?
vires in numeris

IgorCardanof ::

energetik je izjavil:

In zakaj naj bi bila ta strategija OK za hedgat, torej da vsak mesec isto vržeš notri? Tudi na popolnem vrhu, ko se vidi da je napihnjeno do amena?


Pravilno razmišljanje!

Pravilna strategija za hedgat proti inflaciji je, da kupiš na pico bottomu in 100x longaš in potem prodaš na pico top in odpreš 100x short s celotnim kapitalom.
Nevem zakaj ljudje ne uporabljajo te simpl strategije. Jaoo. Sej si zaslužijo, da so revni.

A maš še kak dobr nasvet?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

Masayoshi ::

energetik je izjavil:

In zakaj naj bi bila ta strategija OK za hedgat, torej da vsak mesec isto vržeš notri? Tudi na popolnem vrhu, ko se vidi da je napihnjeno do amena?


Lej si že smešen no, hedge proti inflaciji je nekaj v kar vložiš kadarkoli in ti ohranja približno enako realno vrednost skozi čas. Coini to nikakor v sedanji zgodovini niso. Je boljši hedge celo Nasdaq 100 recimo. BTW Bitcoin je sedalje na nivoju cene iz decembra 2020.

deco16 ::

BTC bo spet najstnik :D

Slayer69 ::

A to da je Celsius spet toliko zrastel je kaka osnova (v smislu, da so bile kake dobre novice, da mogoče bodo pa celo spet odprli withdrawale in ne defaultali)? Ali isto samo zaradi gamblanja nekaterih, kot je bilo to pri LUNA/UST?

p.s.: so tudi kake predikcije glede Nexota (vidim pa da pada kot kamen) ... ga čaka podobnoa usoda kot Celsius, ali kaj bolje stoji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slayer69 ()

Valvoline ::

Prebili 20k. Kdaj se bo zacelo z likvidacijami?
:D

Mato989 ::

Slayer69 je izjavil:

A to da je Celsius spet toliko zrastel je kaka osnova (v smislu, da so bile kake dobre novice, da mogoče bodo pa celo spet odprli withdrawale in ne defaultali)? Ali isto samo zaradi gamblanja nekaterih, kot je bilo to pri LUNA/UST?

p.s.: so tudi kake predikcije glede Nexota (vidim pa da pada kot kamen) ... ga čaka podobnoa usoda kot Celsius, ali kaj bolje stoji?


Shortom je zmanjkal goriva
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Valvoline ::

jutri 10k?

IgorCardanof ::

Slayer69 je izjavil:

A to da je Celsius spet toliko zrastel je kaka osnova (v smislu, da so bile kake dobre novice, da mogoče bodo pa celo spet odprli withdrawale in ne defaultali)? Ali isto samo zaradi gamblanja nekaterih, kot je bilo to pri LUNA/UST?

p.s.: so tudi kake predikcije glede Nexota (vidim pa da pada kot kamen) ... ga čaka podobnoa usoda kot Celsius, ali kaj bolje stoji?


Sem že napisal, vendar je kar poplava komentarjev. Torej Celsius vsi shortajo. Funding rate je ogromen. 0.4% na uro. Dnevno si plačal 10% svoje pozicije, za to da si imel short. Poleg tega je tudi dokaj nelikviden, pred dnevi je ta market imel le nekaj milijonov volumna dnevno. Danes ima CEL-PERP na ftxu recimo 150m$, kar je še zmeraj zelo malo.

Torej so možni zelo hitri premiki cene, če porineš dovolj kapitala notri. Vsi shorterji imajo svojo likvidacijsko ceno. Če jo dosežejo, naredijo market buy takoj. Torej plan je, da ceno zvišaš toliko, da začneš ljudi likvidirat. Oni povišajo ceno naprej in sprožijo nov val likvidacij in tako naprej. In tako je včeraj zvečer celsius v eni uri naredil iz 30c na 1.5$.

Se zmeraj je funding rate pri 0.35% na uro. Torej še zmeraj veliko ljudi shorta. Definitivno bo to zelo volatilen par in zelo hitro se lahko opečeš, če misliš, da gre celsius na 0, ker je pač propadla platforma.

Nexo spada v podoben koš kot Celsius. 3AC naj bi bil v hudih problemih, eden izmed glavnih lenderjev njim je tudi Nexo. Če jih 3AC ne more poplačat, bo tudi za Nexo hud problem, kako poplačat svojim vlagateljem.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Valvoline ::

Tetherasi so spet burnal 2bn, nekaj se definitivno kuha.
:))

ViperR ::

Nej ze crknejo te lending platforme, da smo ze enkrat reseni. Skupaj z useless alti

kixs ::

BTC se prav sramezljivo giblje malo nad 20K$.

deco16 ::

Mja enkrat se mora mal obrnit za par dni to sam poka :D

sloxl8 ::

ViperR je izjavil:

Nej ze crknejo te lending platforme, da smo ze enkrat reseni. Skupaj z useless alti

Pa tudi banke, ki posojajo fiat, kajne?

IgorCardanof je izjavil:

Slayer69 je izjavil:

A to da je Celsius spet toliko zrastel je kaka osnova (v smislu, da so bile kake dobre novice, da mogoče bodo pa celo spet odprli withdrawale in ne defaultali)? Ali isto samo zaradi gamblanja nekaterih, kot je bilo to pri LUNA/UST?

p.s.: so tudi kake predikcije glede Nexota (vidim pa da pada kot kamen) ... ga čaka podobnoa usoda kot Celsius, ali kaj bolje stoji?


Sem že napisal, vendar je kar poplava komentarjev. Torej Celsius vsi shortajo. Funding rate je ogromen. 0.4% na uro. Dnevno si plačal 10% svoje pozicije, za to da si imel short. Poleg tega je tudi dokaj nelikviden, pred dnevi je ta market imel le nekaj milijonov volumna dnevno. Danes ima CEL-PERP na ftxu recimo 150m$, kar je še zmeraj zelo malo.

Torej so možni zelo hitri premiki cene, če porineš dovolj kapitala notri. Vsi shorterji imajo svojo likvidacijsko ceno. Če jo dosežejo, naredijo market buy takoj. Torej plan je, da ceno zvišaš toliko, da začneš ljudi likvidirat. Oni povišajo ceno naprej in sprožijo nov val likvidacij in tako naprej. In tako je včeraj zvečer celsius v eni uri naredil iz 30c na 1.5$.

Se zmeraj je funding rate pri 0.35% na uro. Torej še zmeraj veliko ljudi shorta. Definitivno bo to zelo volatilen par in zelo hitro se lahko opečeš, če misliš, da gre celsius na 0, ker je pač propadla platforma.

Nexo spada v podoben koš kot Celsius. 3AC naj bi bil v hudih problemih, eden izmed glavnih lenderjev njim je tudi Nexo. Če jih 3AC ne more poplačat, bo tudi za Nexo hud problem, kako poplačat svojim vlagateljem.

CEL je šel na $2.5, ne na $1.5.

Nexo pravi, da ni izpostavljen do 3AC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sloxl8 ()

Masayoshi ::

IgorCardanof ::

sloxl8 je izjavil:

ViperR je izjavil:

Nej ze crknejo te lending platforme, da smo ze enkrat reseni. Skupaj z useless alti

Pa tudi banke, ki posojajo fiat, kajne?

IgorCardanof je izjavil:

Slayer69 je izjavil:

A to da je Celsius spet toliko zrastel je kaka osnova (v smislu, da so bile kake dobre novice, da mogoče bodo pa celo spet odprli withdrawale in ne defaultali)? Ali isto samo zaradi gamblanja nekaterih, kot je bilo to pri LUNA/UST?

p.s.: so tudi kake predikcije glede Nexota (vidim pa da pada kot kamen) ... ga čaka podobnoa usoda kot Celsius, ali kaj bolje stoji?


Sem že napisal, vendar je kar poplava komentarjev. Torej Celsius vsi shortajo. Funding rate je ogromen. 0.4% na uro. Dnevno si plačal 10% svoje pozicije, za to da si imel short. Poleg tega je tudi dokaj nelikviden, pred dnevi je ta market imel le nekaj milijonov volumna dnevno. Danes ima CEL-PERP na ftxu recimo 150m$, kar je še zmeraj zelo malo.

Torej so možni zelo hitri premiki cene, če porineš dovolj kapitala notri. Vsi shorterji imajo svojo likvidacijsko ceno. Če jo dosežejo, naredijo market buy takoj. Torej plan je, da ceno zvišaš toliko, da začneš ljudi likvidirat. Oni povišajo ceno naprej in sprožijo nov val likvidacij in tako naprej. In tako je včeraj zvečer celsius v eni uri naredil iz 30c na 1.5$.

Se zmeraj je funding rate pri 0.35% na uro. Torej še zmeraj veliko ljudi shorta. Definitivno bo to zelo volatilen par in zelo hitro se lahko opečeš, če misliš, da gre celsius na 0, ker je pač propadla platforma.

Nexo spada v podoben koš kot Celsius. 3AC naj bi bil v hudih problemih, eden izmed glavnih lenderjev njim je tudi Nexo. Če jih 3AC ne more poplačat, bo tudi za Nexo hud problem, kako poplačat svojim vlagateljem.

CEL je šel na $2.5, ne na $1.5.

Nexo pravi, da ni izpostavljen do 3AC.


Imaš prav. Sam sem gledal samo CEL-PERP na ftxu in ne spot.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Valvoline ::

Mare2 ::

Sem mislil danes nabavit za 200 EUR Bitcoinov. Le ta pa še vedno pada. Naj še počakam?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

vaščan ::

Jaz mam buy orderje med 19800 in 14k pa da vidimo ko pride do 14k sem

brez keša.

janezvalva ::

uh, če pride na 14k, bo veselica.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

ViperR ::

sloxl8 je izjavil:

ViperR je izjavil:

Nej ze crknejo te lending platforme, da smo ze enkrat reseni. Skupaj z useless alti

Pa tudi banke, ki posojajo fiat, kajne?

IgorCardanof je izjavil:

Slayer69 je izjavil:

A to da je Celsius spet toliko zrastel je kaka osnova (v smislu, da so bile kake dobre novice, da mogoče bodo pa celo spet odprli withdrawale in ne defaultali)? Ali isto samo zaradi gamblanja nekaterih, kot je bilo to pri LUNA/UST?

p.s.: so tudi kake predikcije glede Nexota (vidim pa da pada kot kamen) ... ga čaka podobnoa usoda kot Celsius, ali kaj bolje stoji?


Sem že napisal, vendar je kar poplava komentarjev. Torej Celsius vsi shortajo. Funding rate je ogromen. 0.4% na uro. Dnevno si plačal 10% svoje pozicije, za to da si imel short. Poleg tega je tudi dokaj nelikviden, pred dnevi je ta market imel le nekaj milijonov volumna dnevno. Danes ima CEL-PERP na ftxu recimo 150m$, kar je še zmeraj zelo malo.

Torej so možni zelo hitri premiki cene, če porineš dovolj kapitala notri. Vsi shorterji imajo svojo likvidacijsko ceno. Če jo dosežejo, naredijo market buy takoj. Torej plan je, da ceno zvišaš toliko, da začneš ljudi likvidirat. Oni povišajo ceno naprej in sprožijo nov val likvidacij in tako naprej. In tako je včeraj zvečer celsius v eni uri naredil iz 30c na 1.5$.

Se zmeraj je funding rate pri 0.35% na uro. Torej še zmeraj veliko ljudi shorta. Definitivno bo to zelo volatilen par in zelo hitro se lahko opečeš, če misliš, da gre celsius na 0, ker je pač propadla platforma.

Nexo spada v podoben koš kot Celsius. 3AC naj bi bil v hudih problemih, eden izmed glavnih lenderjev njim je tudi Nexo. Če jih 3AC ne more poplačat, bo tudi za Nexo hud problem, kako poplačat svojim vlagateljem.

CEL je šel na $2.5, ne na $1.5.

Nexo pravi, da ni izpostavljen do 3AC.


Banke bi ze 100x crknile ampak jih drzave resujejo, ko pride kriza.

Te lending platforme so pa cringe.

Slayer69 ::

sloxl8 je izjavil:


Nexo pravi, da ni izpostavljen do 3AC.


Tudi Mashinsky je marsikaj rekel preden se je vseskupaj ustavilo. Tako, da ne vem koliko se je na same "govorice" za zanašat.
Upam sicer, da imaš prav ker v Nexotu sem kar izpostavljen, pa še ven ne morem pobrat dokler se vezave ne iztečejo :/

Kripto ::

energetik je izjavil:

Kripto je izjavil:

chrush je izjavil:

Imate dobro zaščiten denar pred inflacijo s kriptom? Če ne, se lahko še vedno tolažite, da je vsaj decentraliziran.
Hahaha.
Trditve kot je npr. da je BTC inflation hedge je ena izmed najbolj neumnih marketinških trditev. Vemo, da ni niti približno inflation hedge.
Od marca 2020, ko se je pričelo printanje, do danes se je vrednost BTC povečala iz nekje 7k na 21k, to je 3x. WTF je s tabo, to tebi ni inflation hedge?


Glej, mene s tako volatilnostjo ne bo noben prepričal v to da je BTC inflation hedge. Pa Mark Cubana tudi še noben ni v to prepričal. Kdor pa želi v to verjeti pa naj verjame, jaz nimam nič proti.

Money is mindset!

Mato989 ::

Kripto je izjavil:

energetik je izjavil:

Kripto je izjavil:

chrush je izjavil:

Imate dobro zaščiten denar pred inflacijo s kriptom? Če ne, se lahko še vedno tolažite, da je vsaj decentraliziran.
Hahaha.
Trditve kot je npr. da je BTC inflation hedge je ena izmed najbolj neumnih marketinških trditev. Vemo, da ni niti približno inflation hedge.
Od marca 2020, ko se je pričelo printanje, do danes se je vrednost BTC povečala iz nekje 7k na 21k, to je 3x. WTF je s tabo, to tebi ni inflation hedge?


Glej, mene s tako volatilnostjo ne bo noben prepričal v to da je BTC inflation hedge. Pa Mark Cubana tudi še noben ni v to prepričal. Kdor pa želi v to verjeti pa naj verjame, jaz nimam nič proti.


Torej povej kaj je inflation hedge?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IgorCardanof ::

Mato989 je izjavil:

Kripto je izjavil:

energetik je izjavil:

Kripto je izjavil:

chrush je izjavil:

Imate dobro zaščiten denar pred inflacijo s kriptom? Če ne, se lahko še vedno tolažite, da je vsaj decentraliziran.
Hahaha.
Trditve kot je npr. da je BTC inflation hedge je ena izmed najbolj neumnih marketinških trditev. Vemo, da ni niti približno inflation hedge.
Od marca 2020, ko se je pričelo printanje, do danes se je vrednost BTC povečala iz nekje 7k na 21k, to je 3x. WTF je s tabo, to tebi ni inflation hedge?


Glej, mene s tako volatilnostjo ne bo noben prepričal v to da je BTC inflation hedge. Pa Mark Cubana tudi še noben ni v to prepričal. Kdor pa želi v to verjeti pa naj verjame, jaz nimam nič proti.


Torej povej kaj je inflation hedge?


To da ničesar nimaš in komaj prideš iz meseca v mesec.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

endelin ::

Kupil ETH za 1050usd8-)
Sedaj cakam 10k.

8950 usd v žepu

Ni financni nasvet

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()
««
1084 / 1490
»»