» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1065 / 1490
»»

vaščan ::

Kakšno takole je zanimiv pogledat ko se mal pogovarjajo glede trgov.

Prebranac ::

P n d luna coin. Kot sem napovedal. Prodaja takoj ko je airdrop.

strawman je izjavil:

Charlie, prav tako znan kot ustanovitelj bančništva v Afriki ter izumitelj tranzistorjev, seveda spet govori sveto resnico™.


Čarli bo še kako drevo posadil. Ob vsemu nakladanju ga bo od debelosti razneslo. Brad prodaja bučke, ker se hišica iz kart v maleziji ruši. Iso 22 pa tak...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Prebranac ()

spegli ::

S kripto je konec za nekaj časa. Preveč debilno je postalo z jpg bedarijami, da bi v to še kdo normalen vlagal.

energetik ::

Prebranac je izjavil:

P n d luna coin. Kot sem napovedal. Prodaja takoj ko je airdrop.

ni glih hud dump. Nekje 2/3 Lune 2.0 je itak še zaklenjene za 1-2leti. Morda se celo kaj rata iz tega.
vires in numeris

Prebranac ::

energetik je izjavil:

Prebranac je izjavil:

P n d luna coin. Kot sem napovedal. Prodaja takoj ko je airdrop.

ni glih hud dump. Nekje 2/3 Lune 2.0 je itak še zaklenjene za 1-2leti. Morda se celo kaj rata iz tega.


Potem pa vloži in pomagaj vsem ki so spušili. Ti bodo hvaležni. Piramidna igra. Nekdo vedno izgubi! Lahko več ljudi po malo ali pa pač nekdo z vsemi prihranki...

spegli je izjavil:

S kripto je konec za nekaj časa. Preveč debilno je postalo z jpg bedarijami, da bi v to še kdo normalen vlagal.


Saj to je problem. Iščemo naivneže, da nam poplačajo izgube.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Prebranac ()

vaščan ::

S kripto je konec za nekaj časa. Preveč debilno je postalo z jpg bedarijami, da bi v to še kdo normalen vlagal.

Folk v razvitem svetu ma vse na doseg ruke in normalne zadeve so dolgcajt. Samo poglej kaj ljudje gledajo in počnejo na socialnih omrežjih. Samo en beden primer velik descov ki hočjo izstopat so neki pedri ali bohve v kaj vse se napravljajo in počnejo. Če bi moral vsak dan delat za preživetje se pozimi v 3 kovtrih v bajti trest na -5 stopinjah ter jesti hrano ki si jo pripravil za ozimnico krompir ter kakšno žival zaklat bi mal drugač razmišljal, kot če se sprehodiš 10 metrov v najbližjo trgovinico si nabaviš tropsko sadje čokoladice ma svašta in če te zebe mal naviješ centralno poleti pa klimo. Na vasi ma že vsak svoj bazen doma itd. Človk je nrjen da fizično trpi nismo še tolk razviti v smislu da bi se mentalno prilagodili vsemu udobju sej vidš kakšne bedarije folku po glav hodjo ker imajo vsega dost. Zato kar pričakuj debilizme ter še marsikaj drugega. Te generacije ki prihajajo za nami ki bodo čez 10 let izplačale tvoje bitcoine ti so šele nekaj posebnega. Mi smo se vsaj zunaj preganjali ti so pa od otroštva prilepljeni pred ekrani kje da bi mi na vasi imeli taka igrišča kot so sedaj igrala razne štange za trenirat pa nikjer nobenga mulca vsi notr čepijo razen tistih katere tastari so malo bolj strogi in jih vlečejo ven v naravo.
Brez veze filozofiram vidš to je to preveč cajta mam cel dan slab vreme.
Saj to je problem. Iščemo naivneže, da nam poplačajo izgube.
Naivneži pridejo okrog 30 leta starosti prej imajo preveč dela s drugimi zadevami v življenju.
Potem ko spušijo nekaj dnarja je odvisno od karakterja nekateri se s tega nekaj naučijo in v drugo naredijo kot je treba nekateri pa odnehajo ter krivijo vse druge ter se derejo da je vse scam.

vaščan je izjavil:

S kripto je konec za nekaj časa. Preveč debilno je postalo z jpg bedarijami, da bi v to še kdo normalen vlagal.

Folk v razvitem svetu ma vse na doseg ruke in normalne zadeve so dolgcajt. Samo poglej kaj ljudje gledajo in počnejo na socialnih omrežjih. Samo en beden primer velik descov ki hočjo izstopat so neki pedri ali bohve v kaj vse se napravljajo in počnejo. Če bi moral vsak dan delat za preživetje se pozimi v 3 kovtrih v bajti trest na -5 stopinjah ter jesti hrano ki si jo pripravil za ozimnico krompir ter kakšno žival zaklat bi mal drugač razmišljal, kot če se sprehodiš 10 metrov v najbližjo trgovinico si nabaviš tropsko sadje čokoladice ma svašta in če te zebe mal naviješ centralno poleti pa klimo. Na vasi ma že vsak svoj bazen doma itd. Človk je nrjen da fizično trpi nismo še tolk razviti v smislu da bi se mentalno prilagodili vsemu udobju sej vidš kakšne bedarije folku po glav hodjo ker imajo vsega dost. Zato kar pričakuj debilizme ter še marsikaj drugega. Te generacije ki prihajajo za nami ki bodo čez 10 let ali 20let izplačale tvoje bitcoine ti so šele nekaj posebnega. Mi smo se vsaj zunaj preganjali ti so pa od otroštva prilepljeni pred ekrani kje da bi mi na vasi imeli taka igrišča kot so sedaj igrala razne štange za trenirat pa nikjer nobenga mulca vsi notr čepijo razen tistih katere tastari so malo bolj strogi in jih vlečejo ven v naravo.
Brez veze filozofiram vidš to je to preveč cajta mam cel dan slab vreme.
Saj to je problem. Iščemo naivneže, da nam poplačajo izgube.
Naivneži pridejo okrog 30 leta starosti prej imajo preveč dela s drugimi zadevami v življenju.
Potem ko spušijo nekaj dnarja je odvisno od karakterja nekateri se s tega nekaj naučijo in v drugo naredijo kot je treba nekateri pa odnehajo ter krivijo vse druge ter se derejo da je vse scam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vaščan ()

IgorCardanof ::

Sem vredu zasluzil s kriptom. Pa tudi redno spremljam ze 4 leta, pa se vseeno pravim, da je "vse" scam in nateg.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

IgorCardanof ::

Evmos staking je končno live. Mislim da so začeli ob 19ih UTC. S 500 stejkanega evmosa v 3eh urah 20 evmosa. Ni bed.
Plan je seveda prodat vse nagrade ASAP.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Vman ::

IgorCardanof je izjavil:

Evmos staking je končno live. Mislim da so začeli ob 19ih UTC. S 500 stejkanega evmosa v 3eh urah 20 evmosa. Ni bed.
Plan je seveda prodat vse nagrade ASAP.

Tudi jaz prodal prve rewarde, imam po 100 evmos v treh walletih zaradi potencialnih ad, bom pa redno prodajal, ne vem ce je tak apr sustainable kar se cene tice, ki se zaenkrat dobr drzi.
A to bo vedno ob 19.00 utc epoha za nagrade?

dope1337 ::

Vman je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Evmos staking je končno live. Mislim da so začeli ob 19ih UTC. S 500 stejkanega evmosa v 3eh urah 20 evmosa. Ni bed.
Plan je seveda prodat vse nagrade ASAP.

Tudi jaz prodal prve rewarde, imam po 100 evmos v treh walletih zaradi potencialnih ad, bom pa redno prodajal, ne vem ce je tak apr sustainable kar se cene tice, ki se zaenkrat dobr drzi.
A to bo vedno ob 19.00 utc epoha za nagrade?


Apr je trenutno tak velik, ker je komaj 20% ad claimanega. Vprasanje koliko od tega je stejkanega. Se vecje vprasanje je, koliko preostalega ad se bo v roku dejansko prevzelo, saj je veliko dusta za MM userje (rektdrop).

Je pa dober plan sproti prodajat. Jz grem v fifty/fifty (prodat/restake) pa kar bo bo.

Se pa nagrade delijo ob 19utc se mi zdi ja. Epoch based, kot osmosis npr.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

IgorCardanof ::

Na 1500% apr ves da ni sustaniable :D

Jp, je kar pametno po 100 evmosa met v vec walletih. Sam sm se nategnu, ker sm stejku vseh 500 naenkrat pa nisem o tem razmislju, zdej je pa problem to razdelit :|

Da vidmo koliko casa lahko evmos ponzi laufa.

Crescent je sel kar dobro. Ob airdropu je bil 1$, pa je do zacetka staking rewardov prisel do 4$.

Pri evmosu tudi pricakujem, da bo kae hitro sel dol, ker je meta igra vecine igralcev, da se pac dumpa rewarde.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

dope1337 ::

https://chain-monitor.cros-nest.com/d/C...

Evo mal za predstavo. 5% circ supplyja je stejkanega, zato tako velik apr. Od teh 200mil v cirkulaciji je se 80mil unclaimed. Lahko pricakujemo, da apr ne bo kaj kmalu padel, saj kot se sem rekel, ne pricakujem da bo narod prevzel se kaj dosti airdropa. Ko bo pa potekel cas za prevzem airdropa, pa lahko pricakujemo gov prop v smeri, da bi burnal neprevzet airdrop oz. dodali to kvoto v staking rewardse ipd.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

IgorCardanof ::

Je zanimivo, da je še toliko unclaimed. Folk, ki je že davno spušil ves denar in odšel iz kripta. Ali pa samo šel iz kripta.
Kar nekaj jih je takih tudi, ki ne znajo claimat zadnjih 25% airdropa.

Skratka evmos pa raste, ker folk sliši od drugih za ta visok APR in staking rewarde in pač hočejo notri v ponzi. Ko bodo reward dumperji nadvladali to skupino ljudi, ki skuša priti notri, bo pa tudi evmos začel pot navzdol.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

dope1337 ::

Sej jz se še tudi nisem spravil prevzeti zadnjih 25% kot Keplr user. Če sem prav razumel, je treba na novo v brskalnik namestiti MetaMask in vanj vnesti Keplr mnemonice ane? Mal sm s cajtom na ozko, pa še nisem imel volje xD

Kakšen tutorial na hitrco bi bil dobrodošel. Sem že gledal enega, ampak je nekaj prišlo vmes in sem moral odvihrati.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Vman ::

IgorCardanof je izjavil:

Je zanimivo, da je še toliko unclaimed. Folk, ki je že davno spušil ves denar in odšel iz kripta. Ali pa samo šel iz kripta.
Kar nekaj jih je takih tudi, ki ne znajo claimat zadnjih 25% airdropa.

Skratka evmos pa raste, ker folk sliši od drugih za ta visok APR in staking rewarde in pač hočejo notri v ponzi. Ko bodo reward dumperji nadvladali to skupino ljudi, ki skuša priti notri, bo pa tudi evmos začel pot navzdol.

Mal me spoonija na bfot, kjer sem malo prepozno izstopil, sem pa nafarmal kr dost takrat. Je pa evmos zihr mal stabilnejsi projekt, fortis je bil cisti ponzi.
Smo pa najbrz vceraj dobili rewarde za celo epoho, tko da danes pricakujem nekaj podobnega, glede na to, da je apr trenutno okol 1400%.

IgorCardanof ::

Jp tole ja. Torej vneses keplr seed phrase v metamask, bos dobil svoj evm naslov, potem pa klasicno naredis kak trade recimo na cronusfinance.xyz

Je pa najboljs to narest nekje na svojem, ker pri metamasku mas lahko samo en seed phrase naenkrat vnesen.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Vman ::

dope1337 je izjavil:

Sej jz se še tudi nisem spravil prevzeti zadnjih 25% kot Keplr user. Če sem prav razumel, je treba na novo v brskalnik namestiti MetaMask in vanj vnesti Keplr mnemonice ane? Mal sm s cajtom na ozko, pa še nisem imel volje xD

Kakšen tutorial na hitrco bi bil dobrodošel. Sem že gledal enega, ampak je nekaj prišlo vmes in sem moral odvihrati.

Kje je bil problem v zadnjih 25%?
Jaz sem kot keplr ledger user dobil vse.
Si se conectal z metamaskom in opravil import in recover, pa voting, stake, swap na diffusion?

dope1337 ::

import pa diffusion swap mi se manjka. Opravim danes pred epochom, sem mal v guzvi xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Vman ::

dope1337 je izjavil:

import pa diffusion swap mi se manjka. Opravim danes pred epochom, sem mal v guzvi xD

Veliko uspeha ti zelim, mogoce zastejkaj nekaj z imperatorjem ali frens, menda bo diffusion ad vecji za dolocene validatorje, ce ze niso naredili snapshota.

dope1337 ::

Vman je izjavil:

dope1337 je izjavil:

import pa diffusion swap mi se manjka. Opravim danes pred epochom, sem mal v guzvi xD

Veliko uspeha ti zelim, mogoce zastejkaj nekaj z imperatorjem ali frens, menda bo diffusion ad vecji za dolocene validatorje, ce ze niso naredili snapshota.


K tem core contributerjem itak vedno stejkam na vseh CosmosSDK chainih, ne toliko zaradi dodatnih bonitet, ampak ker pjebi res v ozadju sestavljajo skupaj cigle. Ce so izven top 10 validatorjev po kolicni stejkega sem se toliko bolj vesel.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Vman ::

dope1337 je izjavil:

Vman je izjavil:

dope1337 je izjavil:

import pa diffusion swap mi se manjka. Opravim danes pred epochom, sem mal v guzvi xD

Veliko uspeha ti zelim, mogoce zastejkaj nekaj z imperatorjem ali frens, menda bo diffusion ad vecji za dolocene validatorje, ce ze niso naredili snapshota.


K tem core contributerjem itak vedno stejkam na vseh CosmosSDK chainih, ne toliko zaradi dodatnih bonitet, ampak ker pjebi res v ozadju sestavljajo skupaj cigle. Ce so izven top 10 validatorjev po kolicni stejkega sem se toliko bolj vesel.

Lepo, jaz se se nisem toliko poglabljal v to, sam precenim kdo je veliko prisoten na tviterju in tudi odgovori na kaksno vprasanje..in ta dva sta mi res nudila support ze parkrat.

IgorCardanof ::

Alex Mashinsky pa deluje malo desperate ali ne?

https://twitter.com/Bitfinexed/status/1...

These are hard times for many

I will personally give one of the new @CelsiusNetwork
users $1000 this week if you show you opened an account and started #HODLing to build your #FiancialFreedom

All you need to do is be a new user, follow me and Celsius and post your referral code


Seveda, potrebno je dobiti depozite novih uporabnikov, da se bo dalo izplačevat ves folk, ki hoče ven. Je pa zelo verjetno, da so izgubili ogromno kapitala, ki ga ne morejo poplačat 1 za 1. Upajo samo lahko, da ali dovolj uporabnikov še drži sredstva, ali pa pride dovolj novih notri, da pokrijejo povpraševanje.

Lahko me quotate kasneje. Celsius bo propadel prej kot v pol leta. Mnogi bodo ostali brez vsega, ponovno.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

Vman ::

IgorCardanof je izjavil:

Alex Mashinsky pa deluje malo desperate ali ne?

https://twitter.com/Bitfinexed/status/1...

These are hard times for many

I will personally give one of the new @CelsiusNetwork
users $1000 this week if you show you opened an account and started #HODLing to build your #FiancialFreedom

All you need to do is be a new user, follow me and Celsius and post your referral code


Seveda, potrebno je dobiti depozite novih uporabnikov, da se bo dalo izplačevat ves folk, ki hoče ven. Je pa zelo verjetno, da so izgubili ogromno kapitala, ki ga ne morejo poplačat 1 za 1. Upajo samo lahko, da ali dovolj uporabnikov še drži sredstva, ali pa pride dovolj novih notri, da pokrijejo povpraševanje.

Lahko me quotate kasneje. Celsius bo propadel prej kot v pol leta. Mnogi bodo ostali brez vsega, ponovno.

Uf, tole pa ne zgleda obetavno, v bearmarketu take zadeve ocitno slabo funkcionirajo.

LeQuack ::

Quack !

FireSnack ::

Celsius je naslednja Luna. Bogi tisti ki so se želeli zaščititi pred inflacijo in bodo zdaj nemesto brez 6% vrednosti ostali brez 100% vrednosti. Šola za življenje.
Preprodajalec NFT umetnin

merlin2 ::

ISO20022

MoneyGram in Stellar

To pomeni 150.000.000 + novih denarnic v Stellar okolju ...

https://twitter.com/samconnerone/status...

Pa ne okol govort 8-)

ISO20022 pa če vam je všeč ali ne...

Lp

Lennzi ::

merlin2 je izjavil:

ISO20022

MoneyGram in Stellar

To pomeni 150.000.000 + novih denarnic v Stellar okolju ...

https://twitter.com/samconnerone/status...

Pa ne okol govort 8-)

ISO20022 pa če vam je všeč ali ne...

Lp


Zanimivo, kako brez kančka slabe vesti prodajaš buče o worthless crapu.
You sell life insurance for a living?

strawman ::

merlin2 je izjavil:


Pa ne okol govort 8-)


Če bi se vsaj še ti držal tega..

Kripto ::

merlin2 je izjavil:

ISO20022

MoneyGram in Stellar

To pomeni 150.000.000 + novih denarnic v Stellar okolju ...

https://twitter.com/samconnerone/status...

Pa ne okol govort 8-)

ISO20022 pa če vam je všeč ali ne...

Lp



Ekosistem vztrajno gradijo, kar je zelo obetavno.

Money is mindset!

PersonaRuda ::

strawman je izjavil:

merlin2 je izjavil:


Pa ne okol govort 8-)


Če bi se vsaj še ti držal tega..

:)):D

stumfek ::

Zdravo,
Ali mi kdo zna razložiti kaj bo z mojo LUNO, ki jo imam na crypto.com?
Hvala za odgovore.
Lp Gregor

Prosim za resne odgovore

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stumfek ()

endelin ::

Jaz bi si privoščil en kebab

energetik ::

stumfek je izjavil:

Zdravo,
Ali mi kdo zna razložiti kaj bo z mojo LUNO, ki jo imam na crypto.com?
Hvala za odgovore.
Lp Gregor

Prosim za resne odgovore
odvisno ali imaš LUNA ali LUNC...
vires in numeris

stumfek ::

energetik je izjavil:

stumfek je izjavil:

Zdravo,
Ali mi kdo zna razložiti kaj bo z mojo LUNO, ki jo imam na crypto.com?
Hvala za odgovore.
Lp Gregor

Prosim za resne odgovore
odvisno ali imaš LUNA ali LUNC...


Imam LUNC ker je crypto.com prenesel avtomaticno
Kaj mislite da bo stem

stumfek ::

Neki obljubljajo airdrop od LUNA pa ne vem kako bo to potekalo na crypto.com seveda če sploh bo?

energetik ::

Ne vem, tisti ki imamo Luno v svoji lastni denarnici, smo airdrop dobili takoj včeraj zjutraj, kako bo pa to potekalo na CEX pa ne vem.
Po mojem bo šla LUNC naprej proti nuli, vsaj dokler obstaja UST.
Nova Luna ima morda prihodnost, recimo kot memecoin...
vires in numeris

IgorCardanof ::

energetik je izjavil:

Ne vem, tisti ki imamo Luno v svoji lastni denarnici, smo airdrop dobili takoj včeraj zjutraj, kako bo pa to potekalo na CEX pa ne vem.
Po mojem bo šla LUNC naprej proti nuli, vsaj dokler obstaja UST.
Nova Luna ima morda prihodnost, recimo kot memecoin...


Ja ne. Samo ne. Nobene prihodnosti nima. Terra je bila že v osnovi shitty chain. Edino kar je imela, je bil UST. Builderji na Terri imajo 2 možnosti, prestavijo se na nek chain, ki ima potencial, ali pa propadejo.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

dope1337 ::

Terra veriga blokov je (bila) osnovana na Tendermint consenzus algoritmu, zgrajena s pomocjo cosmosSDK knjiznice na kateri so laufali projekti preko smart contractov osnovanih na cosmwasmu.

Preziveli projekti bodo najverjetneje nadaljevali pot na Osmosis oz. Juno verigi blokov, saj bodo lahko lahkotno prenesli svojo kodo ter znanje na omenjeni verigi blokov.

Vec ali manj se je pa Terraform ustrelil v koleno zaradi naivnega razkritja svojih rezerv, otc deala ust/btc (osebno sumim Do Kwona), prenosom likvidnosti LPja na Curve iz pool3 na pool4 ter razpoke v seignorage mint/burn funkcionalosti, ki je z limitom med luna/ust onemogocila onchain arbitrazo.

Napadalec se je ze marca zacel pripravljati s sredstvi za napad, pocasi nabral 3 miljarde dolarjev razlicnih assetov ter napadel direkt takrat, ko so "izpraznili" pool3 na Curve ter s tem posledicno znizali likvidnost in pospesili depeg.

To je bil en velik FU iz strani bankirjev/wallstreeta Do Kwonu pomoje, ki je mislil, da lahko kar vkoraka med "big boyse".

Je pa to bil najvecji uspesen ekonomski napad na posamezen blockchain projekt.

P.S. da je bo kdo zmotno mislil, da je bil to kakrsenkoli hack. Napadalec si je preprosto preracunal, koliko ga bo stalo da uspesno zrusi ekonomski aspekt projekta. Spekulira se, da je preko shortanja btcja zasluzil okoli miljardo. Koliko je zasluzil na podlagi shortanja LUNA-e meni ni znano, je pa najverjetneje se tam zelo visoka cifra
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Vman ::

dope1337 je izjavil:

Terra veriga blokov je (bila) osnovana na Tendermint consenzus algoritmu, zgrajena s pomocjo cosmosSDK knjiznice na kateri so laufali projekti preko smart contractov osnovanih na cosmwasmu.

Preziveli projekti bodo najverjetneje nadaljevali pot na Osmosis oz. Juno verigi blokov, saj bodo lahko lahkotno prenesli svojo kodo ter znanje na omenjeni verigi blokov.

Vec ali manj se je pa Terraform ustrelil v koleno zaradi naivnega razkritja svojih rezerv, otc deala ust/btc (osebno sumim Do Kwona), prenosom likvidnosti LPja na Curve iz pool3 na pool4 ter razpoke v seignorage mint/burn funkcionalosti, ki je z limitom med luna/ust onemogocila onchain arbitrazo.

Napadalec se je ze marca zacel pripravljati s sredstvi za napad, pocasi nabral 3 miljarde dolarjev razlicnih assetov ter napadel direkt takrat, ko so "izpraznili" pool3 na Curve ter s tem posledicno znizali likvidnost in pospesili depeg.

To je bil en velik FU iz strani bankirjev/wallstreeta Do Kwonu pomoje, ki je mislil, da lahko kar vkoraka med "big boyse".

Je pa to bil najvecji uspesen ekonomski napad na posamezen blockchain projekt.

P.S. da je bo kdo zmotno mislil, da je bil to kakrsenkoli hack. Napadalec si je preprosto preracunal, koliko ga bo stalo da uspesno zrusi ekonomski aspekt projekta. Spekulira se, da je preko shortanja btcja zasluzil okoli miljardo. Koliko je zasluzil na podlagi shortanja LUNA-e meni ni znano, je pa najverjetneje se tam zelo visoka cifra

Nekateri projekti ze naznanjajo prehod na juno, sem pa ze od zacetka tega napada istega mnenja kot ti. To je bil sofisticiran napad s strani mocnih playerjev.
Btw, ti je uspelo claimat evmos?

endelin ::

Morda LUNA3 uspe

dope1337 ::

Vman je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Terra veriga blokov je (bila) osnovana na Tendermint consenzus algoritmu, zgrajena s pomocjo cosmosSDK knjiznice na kateri so laufali projekti preko smart contractov osnovanih na cosmwasmu.

Preziveli projekti bodo najverjetneje nadaljevali pot na Osmosis oz. Juno verigi blokov, saj bodo lahko lahkotno prenesli svojo kodo ter znanje na omenjeni verigi blokov.

Vec ali manj se je pa Terraform ustrelil v koleno zaradi naivnega razkritja svojih rezerv, otc deala ust/btc (osebno sumim Do Kwona), prenosom likvidnosti LPja na Curve iz pool3 na pool4 ter razpoke v seignorage mint/burn funkcionalosti, ki je z limitom med luna/ust onemogocila onchain arbitrazo.

Napadalec se je ze marca zacel pripravljati s sredstvi za napad, pocasi nabral 3 miljarde dolarjev razlicnih assetov ter napadel direkt takrat, ko so "izpraznili" pool3 na Curve ter s tem posledicno znizali likvidnost in pospesili depeg.

To je bil en velik FU iz strani bankirjev/wallstreeta Do Kwonu pomoje, ki je mislil, da lahko kar vkoraka med "big boyse".

Je pa to bil najvecji uspesen ekonomski napad na posamezen blockchain projekt.

P.S. da je bo kdo zmotno mislil, da je bil to kakrsenkoli hack. Napadalec si je preprosto preracunal, koliko ga bo stalo da uspesno zrusi ekonomski aspekt projekta. Spekulira se, da je preko shortanja btcja zasluzil okoli miljardo. Koliko je zasluzil na podlagi shortanja LUNA-e meni ni znano, je pa najverjetneje se tam zelo visoka cifra

Nekateri projekti ze naznanjajo prehod na juno, sem pa ze od zacetka tega napada istega mnenja kot ti. To je bil sofisticiran napad s strani mocnih playerjev.
Btw, ti je uspelo claimat evmos?



Je ratal ja. Sam je blo kr mučno ker mam malo več kot eno samo denarnico. Pa pol vse backupe za nove Metamask denarnice naredit (private keye), itd. Je kr en mini projekt sledenje vsemu temu ... ampak se izplača ko začnejo airdropi kapljati xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

IgorCardanof ::

Najbrž ste mnenja, da bo sofisticiran napad tudi Celsius, pa vsak drug ponzi, ki se bo sesu?

UST je zrasel krepko vseh mej, kjer bi lahko bil stabilen, hkrati so pa izplačevali še izjemen APY, ki nikakor ni bil vzdrzen. Pri vseh tem pa zagotovo ni pomagalo, da je DoKwon tak kreten.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

dope1337 ::

Nic od tega ni bilo kritično za zrušenje Terre. Kritičnih je bilo tistih 3 miljarde (ostali zgoraj omenjeni problemi so samo katalizirali stvar), ki jih je napadalec bil pripravljen "riskirat" (niti ne, ker je vedel, da bo uspelo). Še veš za kateri drugi ekonomski napad teh razšežnosti na katerokoli drugo verigo blokov? Dejstvo je, da se da ekonomsko zrušiti vsak blockchain (tudi bitcoin). Vprašanje je samo, če je profitabilno za napadalca. V tem primeru je lahko bil prepričan, da je.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

endelin ::

Koliko bi rabil za btc?

dope1337 ::

Če bi vedel, bi že začel zbirati investitorje xD

Najbrž pa ne bi bilo profitabilno niti zame, niti za moje investitorje.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

PrihajaNodi ::

dope1337 je izjavil:

Terra veriga blokov je (bila) osnovana na Tendermint consenzus algoritmu, zgrajena s pomocjo cosmosSDK knjiznice na kateri so laufali projekti preko smart contractov osnovanih na cosmwasmu.

Preziveli projekti bodo najverjetneje nadaljevali pot na Osmosis oz. Juno verigi blokov, saj bodo lahko lahkotno prenesli svojo kodo ter znanje na omenjeni verigi blokov.

Vec ali manj se je pa Terraform ustrelil v koleno zaradi naivnega razkritja svojih rezerv, otc deala ust/btc (osebno sumim Do Kwona), prenosom likvidnosti LPja na Curve iz pool3 na pool4 ter razpoke v seignorage mint/burn funkcionalosti, ki je z limitom med luna/ust onemogocila onchain arbitrazo.

Napadalec se je ze marca zacel pripravljati s sredstvi za napad, pocasi nabral 3 miljarde dolarjev razlicnih assetov ter napadel direkt takrat, ko so "izpraznili" pool3 na Curve ter s tem posledicno znizali likvidnost in pospesili depeg.

To je bil en velik FU iz strani bankirjev/wallstreeta Do Kwonu pomoje, ki je mislil, da lahko kar vkoraka med "big boyse".

Je pa to bil najvecji uspesen ekonomski napad na posamezen blockchain projekt.

P.S. da je bo kdo zmotno mislil, da je bil to kakrsenkoli hack. Napadalec si je preprosto preracunal, koliko ga bo stalo da uspesno zrusi ekonomski aspekt projekta. Spekulira se, da je preko shortanja btcja zasluzil okoli miljardo. Koliko je zasluzil na podlagi shortanja LUNA-e meni ni znano, je pa najverjetneje se tam zelo visoka cifra


Pa ne samo to. Kupoval je USt in jih menjal za Luno ter preprodajal pa se Shortal zraven. Torej 0.5 UST : 1 usd v luni. In to je vrtel
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Siso ::

kam ste šli,a ste vsi u fabriki in čakate d junc strga ketno?

https://www.binance.com/en/trade/LUNC_B...

endelin ::

Izgleda bo treba počakati še en cikel preden se da odpoved :(

PersonaRuda ::

True

S tem da, če BTC pade pod 15k, si vzamem hitri kredit in kupim 1 BTC ter potem HODL dokler ne prebije 900k :D
Za 1 BTC sem se pripravljen za kreditirat, za shitcoine pa porabljam prihranjen denar.

Neon87 ::

Kaj narediti čez 26 minut, ko se odpre trejdanje LUNC na Binance? Prodati takoj, kako je ponavadi, to še malo zraste, ali takoj pade? Prosim za nasvet.
««
1065 / 1490
»»