» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
774 / 1469
»»

Kripto ::

BorutO je izjavil:

RockyS ... Če si pri shibi zamudil vlak, je ne dajej v nič. :) Par mesecev nazaj ste/so tudi pisali, da shiba več nikoli ne bo dosegla toliko, koliko je bila vredna na najvišji točki (recimo 0,00004) ... no, ko bo spet en bull prišel, kot februarja, takrat bo vse raslo kot gobe. Ljudje bodo kupovali, coini pa rasli ... Danes je teh shit coinov toliko prav zaradi shibe, ker mislim, da je edina, ki je tako hitro prilezla tako visoko po ceni ... Danes pa vsi sanjate oz. sanjajo, da bo drugi shitcoin isti.

Jaz sem takrat bil pač ob pravem času na pravem mestu. Na rač mi je pojavno okno javilo obvestilo, da je musk pred 4. minutami (takrat) twitnil ... šel pogledat kaj je twitnil in to ravno shibo. Sem takoj kupil. Sem vedel, da bo zrasla vsaj za malo, nikoli pa, da za toliko.
Če ti vidiš shibo kot en shitcoin, pa je zame shiba bitcoin, bitcoin pa shitcoin ... ker si ga ne morem privoščiti. :P



Imaš prav. Če ti shiba prinese profit je to tisto ta pravo zate. Poglej BTC, ta veliki pumpnejo, da RETAIL ribice zagrizejo. Če RETAIL ribice ne zagrizejo, pa spet pumpnejo...ko RETAIL ribice zagrabijo potem ta veliki samo opazujejo, počakajo do določene cene in začnejo žetev, pobiranje profitov, ker vedo da se cena ne more vzdrževati tako visoko v nedogled. Takrat se z zamikom zgodi dump in rdeče vertikalne črte.
Če si trader je to nekaj kar moraš vedeti, če si HODLer na daljši rok potem tega niti ne rabiš vedeti.

Money is mindset!

Blue30 ::

Kaj pa pričakujete od Bitcoin Taproot upgrade-a?

kow ::

Nic. Oz. kaj tocno naj bi pricakovali? Sprasujes za price pump ali kaj drugega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Blue30 ::

Ja, pa ne le price pump.
Gre za najvecjo posodobitev od rojstva

kow ::

Ja, pa je potrebna? Verjames v btc kot peer to peer money? Longterm? Jaz sem bolj fan 'store of value' narrative. Nekaj vec zasebnosti (multisig) itd. gotovo ne skodi, ampak enostavno na kratki rok ne vidim bistvenih sprememb. Imo je boljsi peer-to-peer money eter. Kakorkoli, (skoraj) vsak uspesen hardfork - je dober. Naceloma se protokole izboljsuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Blue30 ::

Če ne drugega, bo hype, kot je še vedno bil pri kakšnem upgradu btcja. Sicer store of value da, za ostale stvari pa jaz osebno ne vem, za kaj je dejansko uporaben. Če že, bi naj bili najbolj uporabni private coini - DASH, VERGE, MONERO itd... vsaj osnovni namen kripto sveta imajo pravi, IMO.

P.S. kako to, da se najde tako malo tem o kriptah na tabli?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blue30 ()

IgorCardanof ::

Ljudje so bolj zainteresi za to, v kater kovanc vrzt, za x10 cez vikend in jih bolj malo briga tehnologija ali ideje/vizija projekta. Za to je pa potem ta tema popolnoma dovolj.


ONE ponovno zacel pumpat, 0.235 sedaj. Imam nastavljen price target malo po 0.3

IL_DIAVOLO ::

Proton sem gledal na 1 centu:

https://coinmarketcap.com/currencies/pr...

Se vedno early, ce imate peneze.

Vra tudi vredu entry:

https://coinmarketcap.com/currencies/ve...
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

RockyS ::

BorutO je izjavil:

RockyS ... Če si pri shibi zamudil vlak, je ne dajej v nič. :) Par mesecev nazaj ste/so tudi pisali, da shiba več nikoli ne bo dosegla toliko, koliko je bila vredna na najvišji točki (recimo 0,00004) ... no, ko bo spet en bull prišel, kot februarja, takrat bo vse raslo kot gobe. Ljudje bodo kupovali, coini pa rasli ... Danes je teh shit coinov toliko prav zaradi shibe, ker mislim, da je edina, ki je tako hitro prilezla tako visoko po ceni ... Danes pa vsi sanjate oz. sanjajo, da bo drugi shitcoin isti.

Jaz sem takrat bil pač ob pravem času na pravem mestu. Na rač mi je pojavno okno javilo obvestilo, da je musk pred 4. minutami (takrat) twitnil ... šel pogledat kaj je twitnil in to ravno shibo. Sem takoj kupil. Sem vedel, da bo zrasla vsaj za malo, nikoli pa, da za toliko.
Če ti vidiš shibo kot en shitcoin, pa je zame shiba bitcoin, bitcoin pa shitcoin ... ker si ga ne morem privoščiti. :P


Kaj sem zamudil, če pa lahko gre na 0.01$!?

Mimogrede, kaj pa ta tip ve, a ne?
https://sports.yahoo.com/big-short-inve...

IL_DIAVOLO ::

Ne more it na 0.01. Prevec kovancev v obtoku.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Blue30 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne more it na 0.01. Prevec kovancev v obtoku.

Pri takem sitkojnu se lahko hitro kak token burn "iz lufta" zgodi.

RockyS ::

kiFni ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

kiFni je izjavil:

ne bo. vra bo spet sledil tfuel in theto. got my bags. s quantom sem miren, kot bi kupoval btc po 100$


Qnt je dobra nalozba ja, however vra x10 je neizbežen.

Če ga binance lista zastonj pol je dobra.

IL_DIAVOLO ::



Binance bi VRA najraje listal zastonj 8-)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kow ::

Lahk bi bil kaksen vecji dump, da lahko kupim dip.

IgorCardanof ::

Naj bo Bitcoin lepo priden se kak dan ali dva, da Harmony nardi svoj x3.

tommorrow ::

IgorCardanof je izjavil:

Naj bo Bitcoin lepo priden se kak dan ali dva, da Harmony nardi svoj x3.


Jaz dovolim, da gre do 1$ :)

freealpha ::

Tale je mogoče res velik leak:

Drama zadnje dni na CTju je sledeča. RibbonFinance je napovedal, da bo vsem uporabnikom, ki so imeli interakcijo z njihovo platformo dali kar vreden airdrop. Eden izmed investitorjev v Ribbon Finance je bil med drugim tudi Divergence Ventures.

Talenti kot so, so registrirali enega svojih glavnih walletov pod svoje ime. Takoj po airdropu Ribbon tokenov pa se je začelo dogajat, da je polno walletov prodalo svoje ribbon tokene in zaslužen ETH poslalo na ta wallet. Skupaj za okoli 700 ETHja.

Kar se je zgodilo? Ribbon Finance je 17. maja svojim investitorjem povedal, da bodo delali airdrop za bivše uporabnike platforme. Naslednji dan je Divergence Ventures ustvaril preko 30 walletov in na vsakem deposital 0.1 ETH v Ribbon Finance. 140 dni kasneje so ven pobrali 700 ETHja s prodajo airdropov.

Je bil hud outrage, divergence ventures pa se je na koncu odločil, da bo vrnil ves ta ETH.

Sedaj pa alpha: Z gledanjem teh walletov, ki so farmali ribbon airdrop, se da najti tudi nekatere druge projekte, ki so prav tako na veliko farmani s strani teh walletov. Glede na staž divergence ventures, je možno, da imajo kako informacijo o novih potencialnih airdropih za early userje.

Motion ::

Tisti kr držite ONE. Nameravate sedaj kaj vzet ven, ko je konec vikenda? BTC zna pumpat jutri ko se odprejo trgi.

IgorCardanof ::

TP imam na 0.283 če bo kak pump čez noč ko me ne bo zraven. Bi bilo pa smiselno sedaj mogoče nastavit stoploss.

vaščan ::

Trejderji kaj ste naštudirali za jutri kaj bo ata naredu. gor al dol?

lay2er ::

Sam se iz ONE počasi umikam. Malo sem še dokupil SPELLa, pri 0.015-0.020 se mi zdi to še vedno dober nakup, za 2-kratnik ko pride na FTX al Binance ali Kucoin v prihodnjih dneh.

mr_chai ::

Blue30 je izjavil:

Če ne drugega, bo hype, kot je še vedno bil pri kakšnem upgradu btcja. Sicer store of value da, za ostale stvari pa jaz osebno ne vem, za kaj je dejansko uporaben. Če že, bi naj bili najbolj uporabni private coini - DASH, VERGE, MONERO itd... vsaj osnovni namen kripto sveta imajo pravi, IMO.

P.S. kako to, da se najde tako malo tem o kriptah na tabli?


O kakšnem store of value to vi govorite ? BTC ni store of value, prav tako nobena kripto "valuta" ni ne valuta in ni ne store of value. Če gre cena gor, to ne pomeni, da je store of value.

lay2er ::

Ne smeši se. Zlato se tudi smatra za store of value pa mu cena niha. In to vlogo je BTC že zdavnaj prevzel v digitalnem svetu. Za vse ostalo bo tu ETH in njegovi L2, zato pa izkoristite te evforične čase, ko se da še kaj zaslužit na drugih, sicer povsem neuporabnih L1 chainih (kot so FTM, AVAX, ONE, SOL ipd).

strawman ::

lay2er je izjavil:

Ne smeši se. Zlato se tudi smatra za store of value pa mu cena niha. In to vlogo je BTC že zdavnaj prevzel v digitalnem svetu. Za vse ostalo bo tu ETH in njegovi L2, zato pa izkoristite te evforične čase, ko se da še kaj zaslužit na drugih, sicer povsem neuporabnih L1 chainih (kot so FTM, AVAX, ONE, SOL ipd).


Misliš da v kripto svetu ne bodo "altcoini" stalnica?
Iz vidika razvoja tehnologije je to super - stalna konkurenca ter inovacija, precej bolj dostopen funding kot preko IPO v podjetniškem svetu, ni buyoutov, itd..
Samo malce manj denarja bi želel v marketing, ter več v sam razvoj.

mr_chai ::

lay2er je izjavil:

Ne smeši se. Zlato se tudi smatra za store of value pa mu cena niha. In to vlogo je BTC že zdavnaj prevzel v digitalnem svetu. Za vse ostalo bo tu ETH in njegovi L2, zato pa izkoristite te evforične čase, ko se da še kaj zaslužit na drugih, sicer povsem neuporabnih L1 chainih (kot so FTM, AVAX, ONE, SOL ipd).


Če greš ta koncept ohranjanja vrednosti res terat v nulo, pol itak nima nič na tem svetu store of value. Ampak to je slamnati argument. Denar naj bi do neke mere imel "store of value", in sicer do nekega časovnega intervala, če ni res huda inflacija. Če greš v trgovino in imaš na denarnici 0.00002 BTC = 1 mleko za nakup mleka, pa ti med nakupom vrednost v denarnici pade na 1/2 mleka, si pač tega mleka ne boš več mogel privoščiti. To ni store of value. In ne , zlato ni store of value.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

IgorCardanof ::

mr_chai je izjavil:

lay2er je izjavil:

Ne smeši se. Zlato se tudi smatra za store of value pa mu cena niha. In to vlogo je BTC že zdavnaj prevzel v digitalnem svetu. Za vse ostalo bo tu ETH in njegovi L2, zato pa izkoristite te evforične čase, ko se da še kaj zaslužit na drugih, sicer povsem neuporabnih L1 chainih (kot so FTM, AVAX, ONE, SOL ipd).


Če greš ta koncept ohranjanja vrednosti res terat v nulo, pol itak nima nič na tem svetu store of value. Ampak to je slamnati argument. Denar naj bi do neke mere imel "store of value", in sicer do nekega časovnega intervala, če ni res huda inflacija. Če greš v trgovino in imaš na denarnici 0.00002 BTC za nakup mleka, pa ti med nakupom vrednost v denarnici pade na 0.0000045, si pač tega mleka ne boš več mogel privoščiti. To ni store of value. In ne , zlato ni store of value.


Dolar je v svoji zgodovini izgubil vec kot 99% kupne moci.

mr_chai ::

IgorCardanof je izjavil:

mr_chai je izjavil:

lay2er je izjavil:

Ne smeši se. Zlato se tudi smatra za store of value pa mu cena niha. In to vlogo je BTC že zdavnaj prevzel v digitalnem svetu. Za vse ostalo bo tu ETH in njegovi L2, zato pa izkoristite te evforične čase, ko se da še kaj zaslužit na drugih, sicer povsem neuporabnih L1 chainih (kot so FTM, AVAX, ONE, SOL ipd).


Če greš ta koncept ohranjanja vrednosti res terat v nulo, pol itak nima nič na tem svetu store of value. Ampak to je slamnati argument. Denar naj bi do neke mere imel "store of value", in sicer do nekega časovnega intervala, če ni res huda inflacija. Če greš v trgovino in imaš na denarnici 0.00002 BTC za nakup mleka, pa ti med nakupom vrednost v denarnici pade na 0.0000045, si pač tega mleka ne boš več mogel privoščiti. To ni store of value. In ne , zlato ni store of value.


Dolar je v svoji zgodovini izgubil vec kot 99% kupne moci.


Ja in? To ni problem. Če se ti to zdi problem, potem ne rauzumeš ekonomije in zakaj imamo inflacijo. Ja, če si leta 1959 ves denar spravil v nogavico in ga hodlal do danes, potem si res izgubil 90 % njegove takratne vrednosti, ampak vprašaj se kdo bi to naredil ? Ljudje so kupovali stvari in vrednost teh stvari gre gor z inflacijo. Za ekonomijo je dobro, če je malo inflacije, tja do 2%, ker to poganja ekonomijo naprej.

IgorCardanof ::

Kar ti hočeš imeti je točno to, da lahko zaslužen denar varno hraniš, ga nisi prisiljen aktivno vlagat ali porabljat in tekom let ne boš izgubljal kupne moči. Zaenkrat še ničemur to ni uspelo. Da, zlato je daleč najbližje temu, mogoče v prihodnosti kripto.

In če praviš, da ni nič narobe s tem, da če imaš denar na prostem in vsako leto zgubiš 5% kupne moči, potem si poišči pomoč.

Zgodovina sprememb…

vaščan ::

Mr_chai Btc se smatra za store of value. In to najboljši store of value v razvitem svetu trenutno. Zakaj ker je na voljo 24/7 po celem svetu s klikom na gumb. Ti lahko višek denarja vlagaš v nepremičnine ter stvari imetje ampak tudi te je treba vzdrževat. Pa omejen si pri prodaji plačaš en kup sranja pa da ne govorim kolk cajta gre da ti dobiš denar iz tvoje vrednostnice kakršnekoli že. Če pogledaš za par let gor dol je btc najboljša dolgoročna naložba v zadnjih letih. In ja zato se smatra kot store of value. In valda bolj kot bo višja cena manj kot bo btcjev na voljo manj bo tudi nihal. Sicer pa nevem kaj te moti če ne vrjameš v cripto daj denar drugam ane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vaščan ()

IgorCardanof ::

56k BTC je še zmeraj dead cat bounce? Zame osebno je potrditev, da ni dead cat ko preseže 65k. Takrat pa grem all in.

Kripto mesi ::

Dead cat bounce je takrat, ko ti pade kokos na glavo.

ViperR ::

Dcb je po definiciji lahko samo v downtrendu. Sedaj smo pa dobesedno na vseh timeframeih v uptrendu.

endelin ::

Spet obeta padec v pon? Tako kaže

energetik ::

vaščan je izjavil:

Mr_chai Btc se smatra za store of value. In to najboljši store of value v razvitem svetu trenutno. Zakaj ker je na voljo 24/7 po celem svetu s klikom na gumb. Ti lahko višek denarja vlagaš v nepremičnine ter stvari imetje ampak tudi te je treba vzdrževat. Pa omejen si pri prodaji plačaš en kup sranja pa da ne govorim kolk cajta gre da ti dobiš denar iz tvoje vrednostnice kakršnekoli že. Če pogledaš za par let gor dol je btc najboljša dolgoročna naložba v zadnjih letih. In ja zato se smatra kot store of value. In valda bolj kot bo višja cena manj kot bo btcjev na voljo manj bo tudi nihal. Sicer pa nevem kaj te moti če ne vrjameš v cripto daj denar drugam ane.
Točno tako. Ampak nekateri tega še vedno nočejo sprejeti.
BTC je dodelano zlato. Če ga imaš na cold walletu je povsem varno, do njega pa dostopaš kjerkoli in kadarkoli, le tistih 12 ali 24 besed si moraš zapomnit ali nosit napisane v žepu.

Nazaj k temi; pred pol ure je bil na Bitstamp trenutni dip na 51k, jaz idiot sem pa včeraj zbrisal buy order, ki sem ga imel prav tam nekje. Izgubljenih instant 10% profita ;((
Nimam pojma, kaj je vzrok za to špico, na Binance je ni videti. Nauk - če imaš frej USDCje, se vedno splača imeti nastavljen kakšen idiotsko nizek buy order, kdaj pa kdaj se pa kaj ujame gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

IgorCardanof ::

IgorCardanof je izjavil:

56k BTC je še zmeraj dead cat bounce? Zame osebno je potrditev, da ni dead cat ko preseže 65k. Takrat pa grem all in.


Napisal tole na točnem vrhu. :D

Blue30 ::

Malo pozabljamo, da je celotni kripto trg (npr. 2.2 Tr.)"močan oz. velik" kot 10% vsega ameriškega denarja v obtoku (21 Tr.). Samo Amerika. Pomeni možnosti za rast sigurno so.

lunay ::

Hej,

eno vprašanje. Na Pancakeswapu mi je zmanjšalo št.kovancev iz 5 600 000 na 1 200 000. V naročilu na bcs scan lepo piše prava vrednost, ko želim narediti menjavo pa piše da imam samo 1milj. Se to dogaja ali je kakšna napaka? LP

merlin2 ::

Hepanlol ::

lunay je izjavil:

Hej,

eno vprašanje. Na Pancakeswapu mi je zmanjšalo št.kovancev iz 5 600 000 na 1 200 000. V naročilu na bcs scan lepo piše prava vrednost, ko želim narediti menjavo pa piše da imam samo 1milj. Se to dogaja ali je kakšna napaka? LP


Kateri token? Če temelji na rebase mehanizmu je to čisto normalno...

IgorCardanof ::

57.5k, tu pa nobene evforije?

PrihajaNodi ::

Shiiiba 1 usd...borut?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Amdforce ::

Hepanlol je izjavil:

lunay je izjavil:

Hej,

eno vprašanje. Na Pancakeswapu mi je zmanjšalo št.kovancev iz 5 600 000 na 1 200 000. V naročilu na bcs scan lepo piše prava vrednost, ko želim narediti menjavo pa piše da imam samo 1milj. Se to dogaja ali je kakšna napaka? LP


Kateri token? Če temelji na rebase mehanizmu je to čisto normalno...


Verjetno odvisno od tokena, meni je en rebased odbijalo v walletu.

kow ::

IgorCardanof je izjavil:

57.5k, tu pa nobene evforije?


Men se je dvignil. To steje?

FireSnack ::

Se opazi bolj polna erekcija in kurec mi pade šele po tretji rundi.

IgorCardanof ::

kow je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

57.5k, tu pa nobene evforije?


Men se je dvignil. To steje?


Šteje, samo naslednič to tudi pokaži, ne pa da je forum popolnoma mrtev. Kot da smo vsi 100% v fiatu in čakamo 10k Bitcoin.

profesjonalc ::

Se je kr splačalo pretopit alte v btc pred kakšnim tednom :D

IgorCardanof ::

Nekateri bi držali alte, drugi so pretapljali ves kripto v fiat, tretji pretapljajo v btc. Vsakič ima nekdo prav.

FireSnack ::

Jaz čakam veseli december ko bo BTC okoli 300k in potem morda prodam do 5% kriptonaložb. Ostalo hodl za novi svet 2.0!

IL_DIAVOLO ::

Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!
««
774 / 1469
»»