» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
485 / 1490
»»

Jacksmav ::

sam upam, da se furs ne bo odločal za nazaj....ker sam preračunavam odlive in prilive iz bitstamp, kjer sem začel...pa zdaj ne vem kaj bi blo pametno...nazaj nakazat točne zneske določenih kriptovalut,ki sem jih prenesel na druge menjalnice...in pol na bitstamp prodat....ko se odločim...al potem, ker si jih prenesel drugam hočejo tudi od tam izpiske....po moje da ne ker sem isti znesek določenih kriptovalut nakazal nazaj in na začetni bazi prodal....ne gre za malo denarja zato tudi mene zanima :)

IL_DIAVOLO ::

keba je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

Sem dostkrat slisal slogan od enega izmed vas tukaj, ki se glasi...kdor ne verjame bo moral verjeti. Ampak to ni najboljsi slogan. Ker verovanje ni dovolj. Potrebno je biti preprican. Tako kot placebo tableta, verovanje ni dovolj ampak je potrebno biti preprican, da bo pomagala.


Investiraj, kar nisi pripravljen izgubiti in investiraj v tisto, v kar verjameš tako mocno kot župnik v boga.

Ce nisi pripravljen izgubiti vec kot par evrov, igraj loto.

Jaz sem v vecino investiranih kovancev(10+) prepričan. Nekateri služijo za pump and dump, nekateri so IDO proof, spet drugi so penzija.

Keep faith and hodl.


a lahko deliš katere coine imaš?


ETH-WISE



To je outcome v 50 dneh. Longterm investicija. Trenutno je ROI 215% zaradi uvedbe quick wise stakinga v MATIC platformi, ki doda nekje 40% ROI-ja. Stakeam naslednjih 5 let.

https://wisetoken.net/overview

PPAY

Še zmeraj sorazmerno ugoden, APY in potencial je kar nor. SKoraj 1k tokenov v 1 mesecu. Popolno nasprotje WISE platformi, ki je bolj za bear market.



Thorchain

Chaosnet platforma je zunaj, moram se naaučiti kako se stakea. Zdaj je še beta. Ima nore predispozicije in ceno, ki jo lahko doseže. Biggest bag so far :)

Charizard token

Kupil pri 0.01, zdaj je na 0.05. 10 cent bo dokaj kmalu, nekje 3-5 dolarjev je nekako cilj, kar bi doseglo precej nore cifre. Bomo videli :)

ERN

Kupil pri 25 in 19 dolarjih, čakam da mine ta doba unlockanja tokenov. Ne vem še kaj bom, verjetna prodaja pri 100-200 dolarjih in investiranje v oxbull IDO, ampnet tudi tu nekje. AIOZ in BLES upam na 15 dolarjev in tudi cashin v IDO platformo.

OXB

Kot že rečeno, IDO platforma ki ima garantiran allocation v višini 1000 dolarjev ali nekaj podobnega, rabiš pa 8k tokenov. Mislim da bom šel v tier 2 s 4k tokeni zaenkrat, po principu whitelisting.

Kiwigo

Sem že tudi govoril o tem projektu, ki je komaj 1 mesec star. Mislim da x100 ne bi smelo biti vprašljivo. Upam na bistveno več :)

SafeMoon

Kot že ime pove, safe moon.

Glede teh kovancev sem najbolj bullish :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Gapi44 ::

pozdrav,

pred leti sem odprl račun na Binance, zadeve sploh ne spremljam, ker nimam časa za to. ali je kdo pripravljen odkupiti profil oz na kakršenkoli možen drug način prevzeti sredstva. trenutno je gor cca 18.000,00$. spročila na zs.
Hvala, lp

PrihajaNodi ::

Mato989 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dobro saj poznam, ampak jaz ne kupujem KYC računov


Bols bi blo da bi dal 100 usd za 5 racunov pa investirov tja (mina) namest da se mece ze v projekte z dildoti.


Mah 5 računov dobim zastojn če pokličem kolege... bi blo fajn da pa MINA zajebe in bi moral pol se na kameri pokazat preden dobiš tokene, bi blo epic


Zakaj nisi? Mina kupljena
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Luka99 ::

mailer je izjavil:

Luka99 je izjavil:

Slayer69 je izjavil:

A kdo ve kako je sedaj s tem novim TRR na Binance? Po mailu je prišlo obvestilo, da bo od 12.4.2021 nov TRR (banka iz Litve in ne več GB), vendar ko želim nakazat mi še vedno ponudi GB račun.

Nalozis na GB saj drugega niti ne ves, lahko je bil tudi "fake mail".

Ko izbereš znesek in ti generira podatke za nakazilo je to samo za info ali moraš potem dejansko plačilo izvest? Sprašujem ravno zaradi cene nakazila preko UPN-a.

ja ce nalozis dobis drugace verjetno ne bodo nic komplicirali ce nebo izvedena transakcija

gruntfürmich ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

ETH-WISE



To je outcome v 50 dneh. Longterm investicija. Trenutno je ROI 215% zaradi uvedbe quick wise stakinga v MATIC platformi, ki doda nekje 40% ROI-ja. Stakeam naslednjih 5 let.

https://wisetoken.net/overview

PPAY

Še zmeraj sorazmerno ugoden, APY in potencial je kar nor. SKoraj 1k tokenov v 1 mesecu. Popolno nasprotje WISE platformi, ki je bolj za bear market.



Thorchain

Chaosnet platforma je zunaj, moram se naaučiti kako se stakea. Zdaj je še beta. Ima nore predispozicije in ceno, ki jo lahko doseže. Biggest bag so far :)

Charizard token

Kupil pri 0.01, zdaj je na 0.05. 10 cent bo dokaj kmalu, nekje 3-5 dolarjev je nekako cilj, kar bi doseglo precej nore cifre. Bomo videli :)

ERN

Kupil pri 25 in 19 dolarjih, čakam da mine ta doba unlockanja tokenov. Ne vem še kaj bom, verjetna prodaja pri 100-200 dolarjih in investiranje v oxbull IDO, ampnet tudi tu nekje. AIOZ in BLES upam na 15 dolarjev in tudi cashin v IDO platformo.

OXB

Kot že rečeno, IDO platforma ki ima garantiran allocation v višini 1000 dolarjev ali nekaj podobnega, rabiš pa 8k tokenov. Mislim da bom šel v tier 2 s 4k tokeni zaenkrat, po principu whitelisting.

Kiwigo

Sem že tudi govoril o tem projektu, ki je komaj 1 mesec star. Mislim da x100 ne bi smelo biti vprašljivo. Upam na bistveno več :)

SafeMoon

Kot že ime pove, safe moon.

Glede teh kovancev sem najbolj bullish :D

svaka čast za te šitkojne. koliko si pa zmetal noter v vsakega? 1k?
očitno greš na srečo, da bo vsaj eden 100×
sam nisem tako pogumen.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

A_A ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

keba je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

Sem dostkrat slisal slogan od enega izmed vas tukaj, ki se glasi...kdor ne verjame bo moral verjeti. Ampak to ni najboljsi slogan. Ker verovanje ni dovolj. Potrebno je biti preprican. Tako kot placebo tableta, verovanje ni dovolj ampak je potrebno biti preprican, da bo pomagala.


Investiraj, kar nisi pripravljen izgubiti in investiraj v tisto, v kar verjameš tako mocno kot župnik v boga.

Ce nisi pripravljen izgubiti vec kot par evrov, igraj loto.

Jaz sem v vecino investiranih kovancev(10+) prepričan. Nekateri služijo za pump and dump, nekateri so IDO proof, spet drugi so penzija.

Keep faith and hodl.


a lahko deliš katere coine imaš?


ETH-WISE



To je outcome v 50 dneh. Longterm investicija. Trenutno je ROI 215% zaradi uvedbe quick wise stakinga v MATIC platformi, ki doda nekje 40% ROI-ja. Stakeam naslednjih 5 let.

https://wisetoken.net/overview

PPAY

Še zmeraj sorazmerno ugoden, APY in potencial je kar nor. SKoraj 1k tokenov v 1 mesecu. Popolno nasprotje WISE platformi, ki je bolj za bear market.



Thorchain

Chaosnet platforma je zunaj, moram se naaučiti kako se stakea. Zdaj je še beta. Ima nore predispozicije in ceno, ki jo lahko doseže. Biggest bag so far :)

Charizard token

Kupil pri 0.01, zdaj je na 0.05. 10 cent bo dokaj kmalu, nekje 3-5 dolarjev je nekako cilj, kar bi doseglo precej nore cifre. Bomo videli :)

ERN

Kupil pri 25 in 19 dolarjih, čakam da mine ta doba unlockanja tokenov. Ne vem še kaj bom, verjetna prodaja pri 100-200 dolarjih in investiranje v oxbull IDO, ampnet tudi tu nekje. AIOZ in BLES upam na 15 dolarjev in tudi cashin v IDO platformo.

OXB

Kot že rečeno, IDO platforma ki ima garantiran allocation v višini 1000 dolarjev ali nekaj podobnega, rabiš pa 8k tokenov. Mislim da bom šel v tier 2 s 4k tokeni zaenkrat, po principu whitelisting.

Kiwigo

Sem že tudi govoril o tem projektu, ki je komaj 1 mesec star. Mislim da x100 ne bi smelo biti vprašljivo. Upam na bistveno več :)

SafeMoon

Kot že ime pove, safe moon.

Glede teh kovancev sem najbolj bullish :D



zakaj se to na palačinki ne da kupit? al kaj delam narobe :)

IL_DIAVOLO ::

Katerega gledas?

gruntfürmich je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:


svaka čast za te šitkojne. koliko si pa zmetal noter v vsakega? 1k?
očitno greš na srečo, da bo vsaj eden 100×
sam nisem tako pogumen.


V nekatere vec, v nekatere manj haha.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

Motion ::

IDO za Laimur Games. Public sale na Bsc launcerju za ne BSCL hodlerje.
https://swee.ps/QLTls_VSwgmyH (ja Je moj ref link :P)

Mato989 ::

sebas4 je izjavil:

Dividende so izplačilo udeležbe v dobičku podjetja in drugi dohodki, doseženi na podlagi lastniškega deleža
.

Tu se postavi vprašanje a je nek ALICE coin ki ga dobiš npr ko stejkaš BUSD lahko dividenda. Saj nimaš nobenega deleža v nobenem podjetju. In kot ne lastnik tudi nobenega vpliva na to podjetje.

Tud obresti to ne morejo biti. Če imaš BUSD so lahko obresti samo v izražene v več BUSD, ne pa v ALICE LIT ali nevam kaj tretjega. Po tej logiki bi ti banka, ker si dober komitent, podarila nekaj zlatih kovancev in bi to bile obresti?

To mora nasloviti zakon s konkretnim predpisom. ALA Dohodki od stejkanja kripto valut / tokenov, so obdavčljivi po taki in taki stopnji, osnovo se izračuna kot povprečno vrednost tega tokena na dan/teden/mesec.... v €.

To je totalna siva cona.


Ne, obresti so izražene v VEČ evrih na MENJALNICI... Saj ti FURS tudi ne da za plačat v 25% kovanca ampa kse preračuna v evre...

LOGIKA (ponavljam LOGIKA; ne pravo) bi nalagala da ti konec leta povzameš vse obresti in jih za vsak dan ko si jih dobil pretvoriš v evre oz. protivrednost v evih na tisti dan in če presežeš 1.000€ plačaš davek, saj tudi rudarji morjo pretvarjat v evre ko rudarijo.

Kaj pa pravi pravo na to je pa druga stvar. Ampak FURS lahko upali pol pa dokaži da majo narobe =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

seniorman ::

Thank you for playing :)

sebas4 ::

Ne, obresti so izražene v VEČ evrih na MENJALNICI...


V tem je problem. VEČ € na menjalnici je lahko zaradi trgovanja, ki pa ni obdavčeno če ni dejavnost. Lahko so forki, airdrops ti so obdavčeni. Lahko je staking (povečanje istega coina ali celo da dobiš nek tretji coin), lahko so obresti na kripto.....

Po mojem, kot je predpis, da so obresti bančnih depozitov obdavčene, mora biti tudi točno določeno, kaj so obresti pri kriptu. Tega pa nisem nikjer dobil. Kako naj prijavim obresti, če ne vem kaj se šteje za obresti, pri kriptovalutah.

IL_DIAVOLO ::

Vsaj razumeli boste, zakaj bogataši dajejo kes v davcne oaze, ko vam bo drzava vse pobrala :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Mato989 ::

sebas4 je izjavil:

Ne, obresti so izražene v VEČ evrih na MENJALNICI...


V tem je problem. VEČ € na menjalnici je lahko zaradi trgovanja, ki pa ni obdavčeno če ni dejavnost. Lahko so forki, airdrops ti so obdavčeni. Lahko je staking (povečanje istega coina ali celo da dobiš nek tretji coin), lahko so obresti na kripto.....

Po mojem, kot je predpis, da so obresti bančnih depozitov obdavčene, mora biti tudi točno določeno, kaj so obresti pri kriptu. Tega pa nisem nikjer dobil. Kako naj prijavim obresti, če ne vem kaj se šteje za obresti, pri kriptovalutah.


Saj se lepo vidi... če recimo stakaš Tezos dobiš vsak 3-4 dni XTZ in če bi za vsak dan točno ta delež pretvoril v € in na koncu leta SEŠTEL bi dobil koliko si nastakal v € glede na vrednost na dan ko si dobil, in če je preko 1.000€ na tisto kar je preko plačaš DAVEK:

Še enkrat pa poudarjam da premakni tole temo na temo v kripto davki in lahko tam nadaljujeva =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Dumber ::

Safemoon bi naj delal svojo menjalnuco. Mislite je to legit ali samo nategovanje, da bi vrednost zrastla? ?

SuperKripto ::

A se kdo spomne debat iz prejsnjih let, da meseca aprila je skoraj vedno rast na kriptovalutah. Hmm, me prav zanima kako kaze letosnjem aprilu, bo tudi pozitiven?

Ajki ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

keba je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

Sem dostkrat slisal slogan od enega izmed vas tukaj, ki se glasi...kdor ne verjame bo moral verjeti. Ampak to ni najboljsi slogan. Ker verovanje ni dovolj. Potrebno je biti preprican. Tako kot placebo tableta, verovanje ni dovolj ampak je potrebno biti preprican, da bo pomagala.


Investiraj, kar nisi pripravljen izgubiti in investiraj v tisto, v kar verjameš tako mocno kot župnik v boga.

Ce nisi pripravljen izgubiti vec kot par evrov, igraj loto.

Jaz sem v vecino investiranih kovancev(10+) prepričan. Nekateri služijo za pump and dump, nekateri so IDO proof, spet drugi so penzija.

Keep faith and hodl.


a lahko deliš katere coine imaš?


ETH-WISE



To je outcome v 50 dneh. Longterm investicija. Trenutno je ROI 215% zaradi uvedbe quick wise stakinga v MATIC platformi, ki doda nekje 40% ROI-ja. Stakeam naslednjih 5 let.

https://wisetoken.net/overview

PPAY

Še zmeraj sorazmerno ugoden, APY in potencial je kar nor. SKoraj 1k tokenov v 1 mesecu. Popolno nasprotje WISE platformi, ki je bolj za bear market.



Thorchain

Chaosnet platforma je zunaj, moram se naaučiti kako se stakea. Zdaj je še beta. Ima nore predispozicije in ceno, ki jo lahko doseže. Biggest bag so far :)

Charizard token

Kupil pri 0.01, zdaj je na 0.05. 10 cent bo dokaj kmalu, nekje 3-5 dolarjev je nekako cilj, kar bi doseglo precej nore cifre. Bomo videli :)

ERN

Kupil pri 25 in 19 dolarjih, čakam da mine ta doba unlockanja tokenov. Ne vem še kaj bom, verjetna prodaja pri 100-200 dolarjih in investiranje v oxbull IDO, ampnet tudi tu nekje. AIOZ in BLES upam na 15 dolarjev in tudi cashin v IDO platformo.

OXB

Kot že rečeno, IDO platforma ki ima garantiran allocation v višini 1000 dolarjev ali nekaj podobnega, rabiš pa 8k tokenov. Mislim da bom šel v tier 2 s 4k tokeni zaenkrat, po principu whitelisting.

Kiwigo

Sem že tudi govoril o tem projektu, ki je komaj 1 mesec star. Mislim da x100 ne bi smelo biti vprašljivo. Upam na bistveno več :)

SafeMoon

Kot že ime pove, safe moon.

Glede teh kovancev sem najbolj bullish :D


Kiwigo zna biti scam preveri: https://tokensniffer.com/token/0x5d3afb...
https://KriptoSlovenija.si
http://discord.kriptoslovenija.si (1000+ uporabnikov)

SuperKripto ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vsaj razumeli boste, zakaj bogataši dajejo kes v davcne oaze, ko vam bo drzava vse pobrala :D

drzava smo mi, zato taksno razmisljanje ni pravilno. Razen ce je v drzavi prevec korupcije in tisti pri koritu poberejo vec kot bi smeli. Pravilen nacin je, da bi bilo fajn se dodatno donirat za boljso drzavo, okolje in druzbo v kateri zivimo.

Zgodovina sprememb…

Ajki ::

To je prva polovica investicije iz skupnega sklada

https://KriptoSlovenija.si
http://discord.kriptoslovenija.si (1000+ uporabnikov)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ajki ()

A_A ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Katerega gledas?

gruntfürmich je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:


svaka čast za te šitkojne. koliko si pa zmetal noter v vsakega? 1k?
očitno greš na srečo, da bo vsaj eden 100×
sam nisem tako pogumen.


V nekatere vec, v nekatere manj haha.


gledal sem 0xb, kiwigo in safemoon. Očitno nekaj narobe delam, ker prvič to delam :)

IL_DIAVOLO ::

Contract address rabis, ki ga najdeš na bscscan.

Recimo OXB:

0x3fd5b5746315e3f8d43a46b09c826a001ebb977d

To vpišeš v search, pod swap sekcijo slippage nastaviš na 11%. Metamask pa si moraš nastavit na bsc mainnet:

https://medium.com/spartanprotocol/conn...

Sem potem pošlješ BNB v BSC networku BEP20. Z walletom se potem povežeš na palačinke.

Upam da je razumljivo. Ni tak komplicirano kot se sliši.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

hamez66 ::

Mato989 je izjavil:

sebas4 je izjavil:

Ne, obresti so izražene v VEČ evrih na MENJALNICI...


V tem je problem. VEČ € na menjalnici je lahko zaradi trgovanja, ki pa ni obdavčeno če ni dejavnost. Lahko so forki, airdrops ti so obdavčeni. Lahko je staking (povečanje istega coina ali celo da dobiš nek tretji coin), lahko so obresti na kripto.....

Po mojem, kot je predpis, da so obresti bančnih depozitov obdavčene, mora biti tudi točno določeno, kaj so obresti pri kriptu. Tega pa nisem nikjer dobil. Kako naj prijavim obresti, če ne vem kaj se šteje za obresti, pri kriptovalutah.


Saj se lepo vidi... če recimo stakaš Tezos dobiš vsak 3-4 dni XTZ in če bi za vsak dan točno ta delež pretvoril v € in na koncu leta SEŠTEL bi dobil koliko si nastakal v € glede na vrednost na dan ko si dobil, in če je preko 1.000€ na tisto kar je preko plačaš DAVEK:

Še enkrat pa poudarjam da premakni tole temo na temo v kripto davki in lahko tam nadaljujeva =)


Dvomim, da je od stakeanja treba plačati davek od obresti. Na Furs strani namreč piše:

Kdo
Napoved vloži davčni zavezanec rezident, ki doseže obresti na denarne depozite pri bankah in hranilnicah, ustanovljenih v skladu s predpisi v Sloveniji, in pri bankah in hranilnicah drugih držav članic EU.

Napovedi ni treba vložiti davčnemu zavezancu rezidentu, čigar skupni znesek obresti na denarne depozite pri bankah in hranilnicah ustanovljenih v skladu s predpisi v Sloveniji, in pri bankah in hranilnicah drugih držav članic EU, dosežen v davčnem letu, ne presega zneska, določenega z zakonom, ki ureja dohodnino. Ta znesek znaša 1.000 EUR.

Kriptovalute pač niso denarni depoziti pri bankah in hranilnicah. No, mogoče je pa kakšen drug zakon, za katerega ti veš, jaz pa ne? :)

sebas4 ::

Saj se lepo vidi... če recimo stakaš Tezos dobiš vsak 3-4 dni XTZ in če bi za vsak dan točno ta delež pretvoril v € in na koncu leta SEŠTEL bi dobil koliko si nastakal v € glede na vrednost na dan ko si dobil, in če je preko 1.000€ na tisto kar je preko plačaš DAVEK:


To pri kriptu ni izvedljivo. XTZ je lahko vredn 7€ 10 mesecev zapored, ko ti dnevno pretvarjaš te zneske (BTW da imaš enih 20 coinov stejkanih, si ne predstavljam). Pol pa strmoglavi na 3 cente, 2 meseca preden moraš oddati poročilo (tvoj seštevek po dnevih). Praktično si v minusu in pol ti bodo upalili davek za uno virtualno bogastvo, ki si ga imel na papirju v Bull marketu? Kripto ni enako Euro.

PS če mod meni, da ta tema ni za tu naj premakne. Mislim da spada tudi pod splošno debato, saj to zadeva vse. V davkih pa bova sama debatirala. Ampak, kakorkoli naj presodi mod/admin.

Kriptovalute pač niso denarni depoziti pri bankah in hranilnicah. No, mogoče je pa kakšen drug zakon, za katerega ti veš, jaz pa ne? :)


Točno to, tako mora izgledati predpis da je jasen. Kdo, kje, kdaj, koliko, kako. In tega predpisa za kripto menjalnice/valute ni.

IMO Kriptovaluta od stejkanja niso ne obdavčljive obresti ne dividenda. Zaenkrat. Ker enostavno ni predpisa, ki bi to določal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sebas4 ()

Mato989 ::

hamez66 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

sebas4 je izjavil:

Ne, obresti so izražene v VEČ evrih na MENJALNICI...


V tem je problem. VEČ € na menjalnici je lahko zaradi trgovanja, ki pa ni obdavčeno če ni dejavnost. Lahko so forki, airdrops ti so obdavčeni. Lahko je staking (povečanje istega coina ali celo da dobiš nek tretji coin), lahko so obresti na kripto.....

Po mojem, kot je predpis, da so obresti bančnih depozitov obdavčene, mora biti tudi točno določeno, kaj so obresti pri kriptu. Tega pa nisem nikjer dobil. Kako naj prijavim obresti, če ne vem kaj se šteje za obresti, pri kriptovalutah.


Saj se lepo vidi... če recimo stakaš Tezos dobiš vsak 3-4 dni XTZ in če bi za vsak dan točno ta delež pretvoril v € in na koncu leta SEŠTEL bi dobil koliko si nastakal v € glede na vrednost na dan ko si dobil, in če je preko 1.000€ na tisto kar je preko plačaš DAVEK:

Še enkrat pa poudarjam da premakni tole temo na temo v kripto davki in lahko tam nadaljujeva =)


Dvomim, da je od stakeanja treba plačati davek od obresti. Na Furs strani namreč piše:

Kdo
Napoved vloži davčni zavezanec rezident, ki doseže obresti na denarne depozite pri bankah in hranilnicah, ustanovljenih v skladu s predpisi v Sloveniji, in pri bankah in hranilnicah drugih držav članic EU.

Napovedi ni treba vložiti davčnemu zavezancu rezidentu, čigar skupni znesek obresti na denarne depozite pri bankah in hranilnicah ustanovljenih v skladu s predpisi v Sloveniji, in pri bankah in hranilnicah drugih držav članic EU, dosežen v davčnem letu, ne presega zneska, določenega z zakonom, ki ureja dohodnino. Ta znesek znaša 1.000 EUR.

Kriptovalute pač niso denarni depoziti pri bankah in hranilnicah. No, mogoče je pa kakšen drug zakon, za katerega ti veš, jaz pa ne? :)


Kraken je banka btw... kakorkoli jaz ne pravim da je to pravno tako, jaz pravim da je dokaj logično, ker stakanje je neke vrste depozit za varnost omrežja nagrada so pa obresti...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sebas4 ::

Kaj je logično v pravu nima veze. Za vsako obveznost mora biti neka pravna podlaga. Jaz jo za to kar se tu pogovarjamo nisem dobil.

A_A ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Contract address rabis, ki ga najdeš na bscscan.

Recimo OXB:

0x3fd5b5746315e3f8d43a46b09c826a001ebb977d

To vpišeš v search, pod swap sekcijo slippage nastaviš na 11%. Metamask pa si moraš nastavit na bsc mainnet:

https://medium.com/spartanprotocol/conn...

Sem potem pošlješ BNB v BSC networku BEP20. Z walletom se potem povežeš na palačinke.

Upam da je razumljivo. Ni tak komplicirano kot se sliši.


hvala za razlago, bom poskusil

hamez66 ::

Mato, aja, Kraken je banka. Hehe. No kul, jaz stejkam na bananah. Mislim, da banane niso banka :)

Mato989 ::

sebas4 je izjavil:

Kaj je logično v pravu nima veze. Za vsako obveznost mora biti neka pravna podlaga. Jaz jo za to kar se tu pogovarjamo nisem dobil.


Pa ti veš da če se FURS nekaj odloči ti MORAŠ plačat pol pa dokazovat da majo oni narobe ne? =)

sebas4 je izjavil:

Saj se lepo vidi... če recimo stakaš Tezos dobiš vsak 3-4 dni XTZ in če bi za vsak dan točno ta delež pretvoril v € in na koncu leta SEŠTEL bi dobil koliko si nastakal v € glede na vrednost na dan ko si dobil, in če je preko 1.000€ na tisto kar je preko plačaš DAVEK:


To pri kriptu ni izvedljivo. XTZ je lahko vredn 7€ 10 mesecev zapored, ko ti dnevno pretvarjaš te zneske (BTW da imaš enih 20 coinov stejkanih, si ne predstavljam). Pol pa strmoglavi na 3 cente, 2 meseca preden moraš oddati poročilo (tvoj seštevek po dnevih). Praktično si v minusu in pol ti bodo upalili davek za uno virtualno bogastvo, ki si ga imel na papirju v Bull marketu? Kripto ni enako Euro.

PS če mod meni, da ta tema ni za tu naj premakne. Mislim da spada tudi pod splošno debato, saj to zadeva vse. V davkih pa bova sama debatirala. Ampak, kakorkoli naj presodi mod/admin.

Kriptovalute pač niso denarni depoziti pri bankah in hranilnicah. No, mogoče je pa kakšen drug zakon, za katerega ti veš, jaz pa ne? :)


Točno to, tako mora izgledati predpis da je jasen. Kdo, kje, kdaj, koliko, kako. In tega predpisa za kripto menjalnice/valute ni.

IMO Kriptovaluta od stejkanja niso ne obdavčljive obresti ne dividenda. Zaenkrat. Ker enostavno ni predpisa, ki bi to določal.


Samo boldano, kaj misliš kako se pri rudarjenju gleda? BRIGA NJIH KAKO DOLGO TI DRŽIŠ... če si namajnal BTC na 60k in pol pade na 5k boš plačeval glede na tisti dan ko je bil 60k... ne ko skeširaš, poglej si
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

sebas4 ::

Pa ti veš da če se FURS nekaj odloči ti MORAŠ plačat pol pa dokazovat da majo oni narobe ne? =)


Ja že, ampak to je mišljeno, da obstaja obveznost + pravna podlaga, pol pa moraš ti dokazovati, da ti tega ni treba plačati ker........ karkoli pač.
Ne morejo ti npr reči, plačaj davek na čisti zrak, če tega predpisa ni. Če pa ta predpis je, pol moraš ti dokazovati, da dihaš samo umazan zrak. Karikiram

Glede rudarjenja, pa imaš verjetno prav (se ne ukvarjam s tem). Precej neživljenjska regulacija, dobesedno te silijo v sprotno prodajo.

Mato989 ::

sebas4 je izjavil:

Pa ti veš da če se FURS nekaj odloči ti MORAŠ plačat pol pa dokazovat da majo oni narobe ne? =)


Ja že, ampak to je mišljeno, da obstaja obveznost + pravna podlaga, pol pa moraš ti dokazovati, da ti tega ni treba plačati ker........ karkoli pač.
Ne morejo ti npr reči, plačaj davek na čisti zrak, če tega predpisa ni. Če pa ta predpis je, pol moraš ti dokazovati, da dihaš samo umazan zrak. Karikiram

Glede rudarjenja, pa imaš verjetno prav (se ne ukvarjam s tem). Precej neživljenjska regulacija, dobesedno te silijo v sprotno prodajo.


Se strinjam s tabo, ampak oni se odločijo da bodo to povezali z zakonom o depoziti in na podlagi tega ti izdajo odločbo, zdaj pa pomisli da si skeširal 5k in ti rečejo da plačaj kaj jaz vem 1.200€ se boš šel jebat z odvetnikom in tožbo? In zalagal keš pa še 120% ni da dobiš skratka ja...

Glede rudarjenja pa hja, je neživljenska ampak tako je, tisti dan ko si dobil je vredno toliko, to da se nekdo odloči da NE BO prodal, naprej reskira enako kot nekdo ki je kupil, on bi lahko imel VSAJ toliko če tisti dan proda, ker ni to ni krivda FURSa...

Je neživljensko je pa hkrati tudi dokaj logično
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sebas4 ::

tisti dan ko si dobil je vredno toliko, to da se nekdo odloči da NE BO prodal,


Ne dobiš vedno dnevno obresti. NPR BlockFI ti jih pripiše mesečno na BTC. In kaj pol, v tem primeru bo pa obračun mesečen? Kaj če ti neka platforma pripiše obrest kvartalno ali pa letno.

FURS mora najprej pripravit predpise. Če je zakon, da so obdavčene obresti na Slovenske in EU banke za depozite v EUR, pol Kraken in BTC tu nimajo veze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sebas4 ()

tonis ::

Če ne prej, potem se mi zdi kar verjeten potres, ko bo dominanca dosegle območje ~53.

Ampak do tam sta še 2 procenta :)

uvodV?? ::

sebas4 je izjavil:

tisti dan ko si dobil je vredno toliko, to da se nekdo odloči da NE BO prodal,


Ne dobiš vedno dnevno obresti. NPR BlockFI ti jih pripiše mesečno na BTC. In kaj pol, v tem primeru bo pa obračun mesečen? Kaj če ti neka platforma pripiše obrest kvartalno ali pa letno.

FURS mora najprej pripravit predpise. Če je zakon, da so obdavčene obresti na Slovenske in EU banke za depozite v EUR, pol Kraken in BTC tu nimajo veze.


Vse kar govoriš bi bilo logično. A pozabljaš kje živiš in tu stvari pač ne potekajo najbolj logično.

KappaPride ::

A ni fiat nicvreden, eur who?

Kdaj spet kaksna racunalniska trgovina,malo pojacana ala bigbang crypto only.

Anney ::

Ajki je izjavil:

To je prva polovica investicije iz skupnega sklada




Dobra izbira, mogoče kakšen šepa, ampak načeloma bi moglo iti skozi v večkratniku. Mnenja za solo start?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Anney ::

@gandolfino
kaj se igraš z VRAnami danes, futraj jih, lačne so.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

wajdouc ::

VRAne je sneg v višinah prestrašil, so na toplem.

Anney je izjavil:

Ajki je izjavil:

To je prva polovica investicije iz skupnega sklada




Dobra izbira, mogoče kakšen šepa, ampak načeloma bi moglo iti skozi v večkratniku. Mnenja za solo start?

Kaj je to? Gledam cene teh valut pa nekaj ne štima...

IL_DIAVOLO ::

https://coinmarketcap.com/currencies/th...

Se vedno je poceni, na 20$ ne bo vec :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

SasoS ::

Doge skor na 10 centov...haha, kdo bi si mislil da bo to penzija coin...če bi ga imel zadosti, ja.

Sergio4 ::

sebas4 je izjavil:

Pa ti veš da če se FURS nekaj odloči ti MORAŠ plačat pol pa dokazovat da majo oni narobe ne? =)


Ja že, ampak to je mišljeno, da obstaja obveznost + pravna podlaga, pol pa moraš ti dokazovati, da ti tega ni treba plačati ker........ karkoli pač.
Ne morejo ti npr reči, plačaj davek na čisti zrak, če tega predpisa ni.


Teoretično (verjetno) lahko, saj so (verejtno) prvostopenjski organ za te zadeve in imajo moč presojanja.

Tako kot ti lahko policist napiše kazen za prehitro vožnjo, čeprav si vozil pod omejitvijo. Ti se pač potem pritožiš in seveda zmagaš, lahko tudi vlagaš disciplinske itd. Ampak bistvo je, da ti kazen lahko napiše in bo tudi izvšena v kolikor ne bo pritožbe.

Edit: zdaj razumem kaj si mislil, ampak še vedno ostaja logika enaka. Lahko ti obdavčijo X po predpisu za Y in ti moraš potem v pritožbi dokazovat, da so narobe uporabili pravo, da so narobe ugotovili dejansko stanje itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sergio4 ()

sebas4 ::

Se strinjam. FURS lahko odloči po domače brez podlage, z vidika moči to lahko stori. Mora pa to na naslednji stopnji pasti, če ni pravne podlage. In jaz jo v kriptu za enkrat ne vidim. Je pa tudi res, da naše sodstvo ne blesti ravno, in preveč kima institucijam, potem pa ESČP in US razveljavljata sodbe.

IL_DIAVOLO ::

Wow Chz006 bi lahko nenadejano bil moj prvi x100 kovanec. Je ze na 0.1$ 8-)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

SasoS ::

Are you not entertained? :D

avtek ::

A je že Bear market, ko ste nekateri govorili par strani nazaj?

Sprašujem za kolega.

KappaPride ::

Ne, btc gre na miljon ali 10, nima veze, fiat je nicvreden.

Buggy ::

KappaPride je izjavil:

Ne, btc gre na miljon ali 10, nima veze, fiat je nicvreden.


pa ne glih zdej, ker mi je ponoci popapcalo LTC pri 275$...fiata k dreka :))

mr_chai ::

This is it, ladies and gents. We are at the top. When QE stops and the last helicopter doller enters crypto, we are in for the greatest winter we've ever seen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

Buggy ::

to je to ko bo kripl dosegu mal cez 2$...zdej smo nevarno blizu :))

tommorrow ::

Če sem prav razumela, bi bilo trgovanje z vzvodi že dejavnost - obdavčeno?

sebas4 ::

This is it, ladies and gents. We are at the top. When QE stops and the last helicopter doller enters crypto, we are in for the greatest winter we've ever seen.


Will not happen anytime soon. Ti influencerji kličejo vrh bulla že od 30-35k. Če pol leta ali pa leto praviš, da je konec, se zgodi, da imaš nekega dne celo prav. Poleg tega ti influencerji en dan clickbeitajo apokalipso, naslednji dan pa clickbeitajo the Moon. Tko da...

QE je umetno dihanje in svetovna ekonomija je pacient. Če to ustavijo pacient umre.
««
485 / 1490
»»