» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
344 / 1452
»»

endelin ::

Kaj je to sedaj neko obdavcevanje.
A ni bilo receno kao 100 trgovalnih dni?

A bo treba res v Belorusijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Motion ::

kow je izjavil:

Motion je izjavil:


Taka razlaga ne pije vode na sodišču. Kriterij mora bit nedvoumno postavljen.

Dobro, ce obracas dosti velike denarje, ni panike. Odvetnik in bos zmagal. Problem je, ce si majhna riba. Takrat ti dvoumno, ne gre v prid.


Za take neumnosti nerabiš dobrega odvetnika. Jasno mora bit določeno ali je to 5 ali 10 ali 50 ali 100 trejdov ali trgovalnih dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

sloxl8 ::

Dokler ne postavijo merljivih kriterijev, tudi nimajo osnove za obdavčitev.

"redko" ali "nekaj trgovanj" je zame lahko 99, za FURS pa 2 ali 3, za nekoga tretjega pa 47. Kaj je prav? Nič od tega, dokler v zakonu jasno ni opredeljeno.

Sc0ut ::

Zanimivo da ravno 8 min pred zakljuckom svece Binance poslje da je btc reboundal...
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

endelin ::

A kdo ve za koga ki so ga obdavčili ali bodo sedaj lovili reveže?

DegenGambler ::

Kaj pa je drugače tut tako pomembnega? Sveče se zaključujejo neprestano. Če bi Binance to objavil čez 30 minut, bi pa napisal "zanimivo, da je binance objavil, da je BTC reboundal 20 minut po zaključku sveče"
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

PacificBlue ::

Day to day trader ne smeš bit. A zdaj sodim pod to, če v treh dneh recimo vsak dan opravim kak trejd in potem mesec dni nič in čez nekaj časa spet. Al kko? Ne morejo kr tako okvirno ocenjevat preko palca.

DegenGambler ::

Ja meni se tudi ne zdi aktivno trejdanje 1 trejd na dan, ker v bullu loviš trend in hype kovance. Nevem pa če se bo furs strinjal s tem.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

sloxl8 ::

Ne vem, če je bilo to že objavljeno tukaj.

https://medium.com/@IvoGrlica/ali-so-do...

endelin ::

Včeraj padec. Danes neko strašenje s čez palec ocenami trgovanja za obdavčitev
Fuck off;((

IL_DIAVOLO ::

Da pades v razred traderjev, moras ze bit kar whale, ki razpolaga s par 10k na mesec.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

sloxl8 ::

Whale = par 10k na mesec?

You joking, right?

DegenGambler ::

Vprašanje a se bo FURS spomnil, da je 1 trejd na dan opravljanje dejavnosti na črno?
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

endelin ::

Kaj pomeni če opraviš 5 trejdov v enem dnevu in potem mesec nič?

Kok so provizije na bitcoin bankomatih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

ViperR ::

Kaj pa ce imas 1 trade npr. na futures odprt od zacetka do konca 90 dni, a pol si ze trejder al ne? Kaj pa ce imas sam shorthedge odprt, kar je isto kot ce bi prodal v fiat, je to tudi trajdanje? A je funding tud obdavcen? Kaj pa ce nakazes 1btc na bitmex, trgujes pa samo z majhnimi zneski, kolk oni obdavcijo, samo tisti del ustvarjenega dobicka ali kar vse?

PacificBlue ::

sloxl8 je izjavil:

Whale = par 10k na mesec?

You joking, right?

Tta je bolj fishy:D

DegenGambler ::

Ja neumno je fantje. Začnite raje razmiljšat, kako boste imeli kripto dobičke v kripto stablecoinih in jih počasi spravljali v obtok. Ker furs si vam bo jutri zmislil, da ste aktivni trejder, brez prijavljene dejavnosti in boste plačali še kazen za to.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

IL_DIAVOLO ::

Ja no, to je že dovolj da postaneš sumljiv. Seveda so pa se precej visje cifre.

Jaz počasi vse dobicke prestavljam v stake, ne izplačujem nic.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

Thompic je izjavil:

Neon87 je izjavil:

Za mene ni vse po starem, ker sem imel buyorder-je še nekaj nižje in imam zdaj prazne vreče.. :| mislite, da je konec s korekcijo in je čas za nakup? Prosim za nasvet..


Tudi jaz sem čakal, res je stresno lovit low :(

Kot kaže je konec korekcije in smo dosegli dno včeraj zvečer. Sedaj se trend počasi obrača. Moja napoved za dosega dna je torej zgrešena za 1 dan. Točna napoved pa, da bo BTC padel med 41k in 46k, ter da bodo alt-i šli od -20% do -50% dol. Torej točnost 2/3, a žal tista najbolj pomembna zgrešena. To je napoved kdaj bo dno.

endelin ::

In kdaj postanes sumljiv? O kakih zneskih govorimo? Bodo spet lovili siromakeV

Neon87 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Thompic je izjavil:

Neon87 je izjavil:

Za mene ni vse po starem, ker sem imel buyorder-je še nekaj nižje in imam zdaj prazne vreče.. :| mislite, da je konec s korekcijo in je čas za nakup? Prosim za nasvet..


Tudi jaz sem čakal, res je stresno lovit low :(

Kot kaže je konec korekcije in smo dosegli dno včeraj zvečer. Sedaj se trend počasi obrača. Moja napoved za dosega dna je torej zgrešena za 1 dan. Točna napoved pa, da bo BTC padel med 41k in 46k, ter da bodo alt-i šli od -20% do -50% dol. Torej točnost 2/3, a žal tista najbolj pomembna zgrešena. To je napoved kdaj bo dno.


Torej predlagaš zdaj vstop? Nekaj LINK-a in LTC-ja?

blackbfm ::

Ker furs si vam bo jutri zmislil, da ste aktivni trejder, brez prijavljene dejavnosti in boste plačali še kazen za to.


vsi glasni o lambotih in penzijah, zdj pa je kazen od fursa cel problem:))

kamiKaZaA ::

Neon87 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Thompic je izjavil:

Neon87 je izjavil:

Za mene ni vse po starem, ker sem imel buyorder-je še nekaj nižje in imam zdaj prazne vreče.. :| mislite, da je konec s korekcijo in je čas za nakup? Prosim za nasvet..


Tudi jaz sem čakal, res je stresno lovit low :(

Kot kaže je konec korekcije in smo dosegli dno včeraj zvečer. Sedaj se trend počasi obrača. Moja napoved za dosega dna je torej zgrešena za 1 dan. Točna napoved pa, da bo BTC padel med 41k in 46k, ter da bodo alt-i šli od -20% do -50% dol. Torej točnost 2/3, a žal tista najbolj pomembna zgrešena. To je napoved kdaj bo dno.


Torej predlagaš zdaj vstop? Nekaj LINK-a in LTC-ja?

Sem že napisal večkrat. Tukaj debatiramo. Vsak se pa sam odloči. Jaz nikoli nebom nič predlagal, ker če pradlagaš narobe, je potem preveliko breme to. Tukaj pa špekuliramo kaj bo zrastlo in potem se še nekrat vsak sam odloči za nakup oz. kdaj vstopiti. Žal tak je. Od mene ni bilo nikoli predlogov, da je to penzija kojn ali podobno. Vedno sem pisal, kaj sem jaz kupil in kaj pričakujem od tega (razlaga zakaj sem ga kupil). Nikoli pa pisal, da je to moj predlog za nakup drugim.

blazkj ::

V soboto ali nedeljo sem silal FTM, ki se je pri potopu BTC eden od redkih ves čas lepo držal nad vodo. Čeprav je zrasel x20 v zadnjih 2m, gre pomoje tole še vsaj x2, glede na trenutne prednosti pred ostalim cryptom pa ga na dolgo rok definitivno vidim v top10.

endelin ::

blackbfm je izjavil:

Ker furs si vam bo jutri zmislil, da ste aktivni trejder, brez prijavljene dejavnosti in boste plačali še kazen za to.


vsi glasni o lambotih in penzijah, zdj pa je kazen od fursa cel problem:))

Povečini obračamo tisočake levo desno;)

DegenGambler ::

blazkj je izjavil:

V soboto ali nedeljo sem silal FTM, ki se je pri potopu BTC eden od redkih ves čas lepo držal nad vodo. Čeprav je zrasel x20 v zadnjih 2m, gre pomoje tole še vsaj x2, glede na trenutne prednosti pred ostalim cryptom pa ga na dolgo rok definitivno vidim v top10.


Ja zagotovo je trenutno vroč kovanec, sploh ker na njem aktivno trenutno dela Andre.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

kamiKaZaA ::

Takšno korekcijo kot smo sedaj doživeli je bila tudi med kripto zimo (v bearu). Le, da je takrat trajala približno 4 tedne. Sedaj pa se je vse skupaj zgodilo v 2 dneh. In to je tisto, kar daje optimizem. Bear je bil 3 leta in za bull je časa samo okoli 1 leto, ker je ciklus v kriptu okoli 4 leta od poka balona do novega napihovanja in spet poka balona.

Torej sedaj ni časa, da bi pretirano dolgo šli v minus ali stagnirali na mestu (4 tedne recimo), ampak če BTC želi doseči 300k v tem ciklusu v kar sam verjamem, bodo kratke korekcije in potem bolj pospešena rast. Preden pridemo do konca ciklusa bo še kar nekaj korekcij, vendar taka kot pred dnevi po moji oceni še največ 2x. Bo pa poletje seveda kot vsako poletje v kriptu. 2 meseca stagnacije oz. par procentov gor, pa spet na približno isto vrednost dol...

IL_DIAVOLO ::

Bnb se je spet snel z verige :=)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Wimbip ::

Moje mnenje je, da korekcije ni še konec, če cena ostane pod 51k. Včeraj smo testirali "low" prejšnjega tedna ( Okoli 45500$ ), ki je kot kaže odlična support cona. Zaenkrat se tudi držimo pod 1h trendlinijo kar nakazuje na downtrend. Sam pričakujem še en padec do 45-46k in potem premik gor, ampak to je samo moje mnenje :)

PrihajaNodi ::

Prav sam pod 48k se ne gre vec. Tam je support.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

BorutO ::

endelin je izjavil:

In kdaj postanes sumljiv? O kakih zneskih govorimo? Bodo spet lovili siromakeV


Na letališčih moreš VEDNO prijaviti znesek nad 10.000 dolarjev ali 10.000 evrov. S tem predvidevam, da do 10k ni prevek sumljivo za furs ... ali pač.

Problem je pa, če prejemaš otroške doklade in ostale dodatke ... tam pa gledajo vsak cent, ki ti je bil nakazan in nima veze od koga in zakaj ... Moj sodelavec je v tujini dobival denar od drugih sodelavcev, kjer so mu njihovi družinski člani od sodelavcev nakazovali na kartico, ker je imelo polovico sodelavcev blokirane račune na bankah ... ko je bil tako dobra duša, je kasneje izgubil vse otroške doklade in še nekaj ... Probal je dokazovati, pa so ga imeli na čistem ignoru, kot kakšnega največjega kriminalca. Predvidevam, da do 10k, ni problem. Jaz si bom tak na predplačniško kartico od binanc denar nalagal, pa s tistim kupoval hrano in podobne stvari ... za večji nakup pa bom že prijavil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

enemon ::

Opa BNB!!!

BorutO ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Bnb se je spet snel z verige :=)

Jaz v bnbju držim dva coina pri ceni 221 ... trenutno prodajo imam nastavljeno pri 275, če bo šlo nad 280, pa bom prestavil na 280. Profit bo v vsakem primeru lep. Če bi vedel, da bo tako raslo, bi jih 6 kupil. Sem mislil, da bo padat začelo, ker bitcoin ne raste nekaj preveč.

Senior Dev ::

Opa Tezus nad 5$. We are back!
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Motion ::

Tudi CAKE gre podobno kot BNB. Edino BAKE neki zabušava

PrihajaNodi ::

Senior Dev je izjavil:

Opa Tezus nad 5$. We are back!

?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Senior Dev ::

PrihajaNodi je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Opa Tezus nad 5$. We are back!

?

Ah sem gledal Celsius ki je 5.3$. Pardon.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

PrihajaNodi ::

Kaj pravi kamikaza? Nas caka se kak potop ali gre btc direkt na 300k?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

BorutO ::

Čakam, da bo bnb začel počasi padati .. že cel čas preveč lepo raste ...

Klamzi ::

Se nebi brano če bi se še enkrat spustli

Senior Dev ::

Borut, ne čakat, hitro BNB kupit dokler je še pod 300$. Potem verjetno več nikoli ne bo tako nizko. Čez 5 let bomo gledali Binanco kako je bila nekoč pod 300$ in spet bo polno jokanja...
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

BorutO ::

Jaz že dva dni samo v bnb vlagam ... pa v eni drugi platformi v btt ...

Mogoče res, a kaj, ko noben ne ve kaj bo ... ampak glede na to, kako hitro se bnb spušča in raste, tudi nekako pričakujem, da bo rastel hitreje in še prehitel eth ... mogoče je vse ..

BorutO ::

Nekako sumim, da ga bodo do 300 spravili, potem pa bo strm padec ...

Siso ::

en model je zjutro priporočal HOT ? holochain

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Siso ()

DegenGambler ::

Če je konec strahu in sumničavosti, potem lahko BNB in BSC kojni spet letijo gor.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

BorutO ::

ja, samo, če noben ne ve ... vsakič, ko kupim bnb, gledam graf bitcoina :p Če pada btc, čakam, dokler se zelena ne pojavi.

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Sejbo ::

BorutO, koliko plač si že naredu odkar si v kriptu?

BorutO ::

ne veliko, slabe tri svoje plače + vloženo, transakcij pa imam že milijon po moje. :P me zanima kaj bo, ko bom enkrat to fursu mogel dostaviti ... takrat me bo pa bolela glava ... pa bnbje si nakazujem v predplačniško kartico binanc, samo zapravljati še ne morem, ker še mi kartice niso dostavili.

hamez66 ::

Včeraj je kar bolelo pogledati blockfolio, danes že vse po starem. No, skoraj. :D
««
344 / 1452
»»