» »

Ne najdem gonilnika

Ne najdem gonilnika

BorutO ::

Nečak je za šolo dobil en starejši in rabljen prenosnik. Ko sem ga vzel v roke, sem ga malo strojno nadgradil in na novo naložil windows, ker še nikoli ni bil, kolikor sem videl. V glavnem, prej je bila windows vista in so bili vsi gonilniki. Naložil sem windows 10 Home. Vse dela tipi topi, edino kamera ne dela, kar pa najbolj rabi, saj se uči še na daljavo. Sploh nikjer ne najdem gonilnikov na netu. Sem že vsega boga dol potegnil ... od programov, ki iščejo gonilnike do gonilnikov, ki bi naj bili namenjeni prav za ta tip prenosnika.

Gre za prenosnik Medion Akoya E7222 Notebook

Še le danes sem videl, da ta firma sploh več ne obstaja.

bobby ::

Pejt na https://drp.su/en pa tam klienta dol potegni pa naj ti sam najde, ce je.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Baja ::

snami driverje od viste in jih poskušaj ročno poinštalirati (v device managerju).

edit: oz. še bolje če najdeš driverje od win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

BorutO ::

bobby, program ne najde gonilnika. Isto gonilnika tudi nimajo na seznamu za računalnik https://drp.su/en/devices/webcamera

Problem je, da sploh ne iščem gonilnikov za windows 10 posebej, ampak vse, kar najdem, samo da bi delalo.

Edino kar je, ko iščejo programi strojno opremo, da bi gonilnike nameščalo, mi kamere sploh ne najde.

svecka ::

poglej v bios da ni kamera izklopljena slucajno. Ali je preprosto kamera fuč (ali pretrgana povezava) in jo matična ne zazna. Je na prejšnem windowsu kamera delala?

Bezukhoff ::

Je vidna med upravitelji naprav?

If not, potlej je defective. Če pa je mogoče zraven neznane strojne opreme klicaj, pa desni klik, zavihek gonilnik, ter poišči ID strojne opreme, potlej pa guglaj za primeren driver.

BorutO ::

Pod upravitelja naprav ne najde ničesar, isto v biosu nič.

Zgleda, da je zanič.

Nečak je rekel, da je delala. Mogoče se je malo zlagal, glede na to, da ima komaj 8 let in naredi in reče vse, da bi lahko šel na računalnik.

forplan ::

Na Visti dela kamera?
da se strinjam

BorutO ::

ne vem. Nisem nič probaval. Glede na to, da je sistem in bios sploh ne zaznata, po moje, da ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 gonilniki za starejšo matično ploščo

Oddelek: Pomoč in nasveti
131344 (1016) Han
»

update program za gonilnike

Oddelek: Pomoč in nasveti
111625 (1350) slitkx
»

gonilniki ob downgradu na XP (wireless)

Oddelek: Pomoč in nasveti
71060 (989) podviz
»

Zakaj ne dela zvok?

Oddelek: Pomoč in nasveti
144584 (2319) sldcas
»

Potrebujem gonilnike!! Prosim za pomoč!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
133411 (3322) feryz

Več podobnih tem