» »

Pandemija, zavarovanje odpovedi potovanja & "Paket A" pri Triglavu

Pandemija, zavarovanje odpovedi potovanja & "Paket A" pri Triglavu

mojca ::

Vecja skupina, med katero so tudi starsi, je pri potovalni agenciji rezervirala poletne pocitnice, ter vplacala tudi premijo za zavarovanje odpovedi turisticnega potovanja pri zavarovalnici Triglav po pogojih PG-tpt 19-4, kjer je eksplicitno zapisano:

3. člen - ZAVAROVALNI PRIMER
(1) Zavarovalni primer nastane, če zavarovanec odpove potovanje in/ali se ga ne udeleži zaradi enega od spodaj navedenih nepredvidenih dogodkov, nastalih po sklenitvi zavarovanja:
...
7) opozorila svetovne zdravstvene organizacije ali podobnega organana zaradi elementarne nesreče, epidemije, pandemije ali ogrožene varnosti za območje potovanja,


Po elektronski posti so zgolj dobili dopis
Pozdravljeni XXX,

pošiljam vam podatke za nakazilo akontacije v višini 30% od celotnega zneska rezervacije za počitnice na XXX, v terminu XXX:

/cena po postavkah (polpenzion, taksa, prevoz, prijavnina, zavarovanje rizika odpovedi, skupaj, akontacija)/

Lepo prosim, da nam jutri nakažete znesek označen z rumeno barvo na naš TRR in nam pošljete potrdilo o plačilu na naš mail.

/podatki za placilo/

Hvala za rezervacijo.

Za vse dodatne informacije ostajam na voljo J

Želim vam prijeten dan,

/podpis/

in vplacali zahtevani znesek. Dokumentacijo so dobili sele sedaj, ko smo eksplicitno prosili zanjo. Posredovali so nam zgoraj linkane splosne pogoje zavarovanja plus pogodbo, na kateri je samo njihov podpis, omenjena je "Odstopnina: Zavarovalnica Triglav 3,20 %", in pac ostale postavke.

Loceno so poslali svez dopis s Triglava, ki pojasnjuje, da je to le Paket A, ki ne krije pandemije. Podobna informacija je dostopna na https://www.triglav.si/zavarovanja/zase... (ni jasno, od kdaj so te informacije), vendar mi pri vsej stvari ful smrdi to, zakaj ABSOLUTNO NIKJER ni omenjenega kakrsnegakoli paketa. Ko vzames kasko zavarovanje, tocno pise, katere postavke so krite, tu pa so v splosnih pogojih omenjene vse. Iz agencije odgovarjajo le to, da jih v N letih, odkar obstajajo, se nihce nikoli ni vprasal za kritje pandemije, ker bi sicer razlozili, da je za to potreben locen paket.

Zaradi potencialno izgubljene 30% akontacije sicer ne bo konec sveta. Agenciji se verjetno ne pisejo najboljsi casi, mi je pa odgovor zavarovalnice kar-nekaj. Ponavadi ti razlozijo, da nisi bral drobnega tiska v splosnih pogojih, tu pa niti drobnega tiska ni. Agencija naj bi, ce bo mesec pred odhodom jasno, da na pocitnice ni mogoce, izdala vaucerje za celoten vplacani znesek z rokom veljavnosti 31.6.2021. Ce odpoves sam, pa cca. polovico vplacanega zneska zadrzijo, za drugo polovico pa dobis vaucer. (Ampak kaj zavraga naj si pomagamo z vaucerjem za 15% cene pocitnic, ki jih tudi v primeru normalizacije stanja pred avgustom 2021 ne bi koristili, razen ce bi se na silo odpravili nekam iz zapravili se bistveno vec?)

Lahko kdo pojasni, kdaj si je zavarovalnica izmislila Paket A/Paket B, in kaj vse bi se morala stranka prebrati poleg splosnih pogojev?
  • poskusila klonirati: mojca ()

sandmat ::

Ravnokar sem preveril svoje police in je na vsaki navedeno takoj po odstavku Zavarovalca/zavarovanca, postavka paket: A/B

Meni se zdi clean. Tudi v splošnih pogojih je ustrezno navedeno: https://www.triglav.si/pdf/PG-tur-13-4....

mojca ::

To, kar navajas tu, so splosni pogoji turisticnega zavarovanja (torej zavarovanja stroskov, ki nastanejo med potovanjem). To, po cemer sprasujem, je pa zavarovanje stroskov odpovedi potovanja.