» »

Prenos Hi8 videa na računalnik

Prenos Hi8 videa na računalnik

red_baron ::

Pozdravljeni,
Imam kar nekaj kaset Hi8 in kamero Sony TRV59E https://www.cnet.com/products/sony-hand...

Na kasetah so spomini iz potovanj po Aziji in bi rad te posnetke nekako prenesel s pomočjo kamere na računalnik.

Ali kdo pozna kak adapter, da bi to priklopil in prenesel na računalnik?

Hvala za odgovore in lep praznik želim!
  • poskusilo klonirati: red_baron ()

starfotr ::

Na ebayu in aliju imaš kar nekaj "Converter Capture Recorder Analog Video" naprav.

c3p0 ::

S tako zadevico sem jaz prenesel:

floyd1 ::

Vse stare posnetke sem zdigitaliziral ca. 15 let nazaj. Za na hitro zdigitalizirat veliko materiala sem imel 2 kartici s strojnim mpeg2 encoderjem, ki sta v "real time" in za tisto 400 linij "kvaliteto" (Hi8) delali povsem zadovoljivo. To sta bili "ATI Theater 550" in Hauppauge PVR-150.

Sem pa svoj čas preprobal sto in eno varianto digitalizacije, na koncu pa je bila najbolj kvalitetna z DV kamero Sony (DCR-TRV30E), ki je imela S-VHS vhod za video (in chinche za zvok), s tem pa možnost, da si nanjo priklopil starejše (Hi8) kamere za potrebe digitalizacije.

Primerjave s temi sodobnimi zadevicami pa žal nimam. Pri Hi8 je danes itak največji problem kvaliteta samega posnetka (predvsem veliko šuma v slabih svetlobnih pogojih), zato nekih blaznih razlik v digitalizaciji verjetno več ni. Včasih pa je bil kar problem kvalitetno zdigitalizirat video brez izgubljenih sličic, brez kockanja, itd.

red_baron ::

Pozdravljeni,

Hvala za hitre odgovore. Verjetno si bom kupil na Ebayu to napravico "Converter Capture Recorder Analog Video".
Kamera ima tudi S-video izhod. V navodilih od kamere piše, da je s- video za boljši prenos slike in bom verjetno kar preko tega priklopa pretakal videe.
Ali je potrebno potem povezati tudi cinče ali je dovolj samo s-video?