» »

Partis.si - Oglaševanje lažnih mask

Partis.si - Oglaševanje lažnih mask

1
2
3

fuck_it_ ::

preveč prostega časa imaš.

Adephx ::

fuck_it_ je izjavil:

preveč prostega časa imaš.

Glede na nivo integritete, ki jo premorete nekateri, se čudim, da nam uspe ohranjati stopnjo družbe, kakršna koli ta že je.
Dokler je zadeva definirana v finemu tisku na tretji strani, pa tudi če bičajo ljudi, glavno je, da je pravna podlaga.

Groza. Nekak je pač treba plačat leasing za novega Audija, da lah pelješ babo v lokalno gositlno, ne.
Since 5. jul 2004

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adephx ()

saule ::

Kaj pa naj bi blo lažnega na maskah? Sej so približno isto efektivne kot kirurške kar se tiče prenosa virusa od tebe proti drugim.

Er333 ::

donvito je izjavil:

Je pa zanimivo, da je oglas čudežno izginil. >:D

še kar je gor

poweroff ::

Vidim, da ima Partis dobre odvetnike, ki ga zastopajo na SloTechu... ;)
sudo poweroff

Matko ::

Na Tržnem inšpektoratu smo potrošnikom že svetovali pri previdnosti spletnih nakupov v času epidemije, sedaj pa dodatno opozarjamo na neresnične navedbe enega od slovenskih trgovcev pri oglaševanju svojega izdelka


https://www.gov.si/novice/2020-04-01-ne...

issak ::

Ublock origin -> Block element -> ...maska3.jpg. Pa maske izginejo.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

shadeX ::

Matko je izjavil:

Na Tržnem inšpektoratu smo potrošnikom že svetovali pri previdnosti spletnih nakupov v času epidemije, sedaj pa dodatno opozarjamo na neresnične navedbe enega od slovenskih trgovcev pri oglaševanju svojega izdelka


https://www.gov.si/novice/2020-04-01-ne...


Ah torej so že seznanjeni s tem nategunom.



"Narejeno v Sloveniji". Mhm.. ali pa kupljeno na Kitajskem za 0.50€.

Senior Dev ::

30.000 mask = 10.000EUR z dobrim popustom
30.000 * 12EUR = 360.000EUR

Fantje, to ti je 350.000EUR čistega. Lep biznis, bravo.
Tako početje verjetno ni goljufija, je pa nemoralno in sprevrženo dejanje. Nekaj so sicer govorili da bi naj vojne dobičkarje tudi kazensko preganjali in ostro sankcionirali. Nekdo je celo povedal da bodo cvilili če bodo slučajno potrebovali ventilator nekega dne.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Zgodovina sprememb…

Groot ::

Senior Dev je izjavil:

30.000 mask = 10.000EUR z dobrim popustom
30.000 * 12EUR = 360.000EUR

Fantje, to ti je 350.000EUR čistega. Lep biznis, bravo.
Tako početje verjetno ni goljufija, je pa nemoralno in sprevrženo dejanje. Nekaj so sicer govorili da bi naj vojne dobičkarje tudi kazensko preganjali in ostro sankcionirali. Nekdo je celo povedal da bodo cvilili če bodo slučajno potrebovali ventilator nekega dne.


Žal jim nič kaj posebnega ne bodo morali, ker ne gre za kršenje nobenega predpisa. Vlada je sicer določila kontrolne cene posameznih artiklov, vendar to velja zgolj za: zaščitne maske tipa FFP2, zaščitne maske tipa FFP3, kirurške maske, zaščitna očala, zaščitne obleke tyvek, vodoodbojne zaščitne obleke, zaščitne rokavice nitril oziroma latex, razkužila 50 ml, razkužila 200 ml, razkužila 500 ml, ventilatorje za intenzivno zdravljenje, prenosne kisikove sisteme in brezkontaktne merilce telesne temperature.

Teoretično bi lahko šlo za oderuško pogodbo, ampak to ni stvar, ki bi se kakorkoli kazensko preganja.

Z nemoralnostjo tega se pa seveda popolnoma strinjam.

Furbo ::

i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

2dark ::

poweroff je izjavil:

Partis ne bo pljuval v lastno skledo in banal oglaševalca, ki mu prinaša denar.

Sicer pa glede na vse - a niso ti tipi že zdavnaj zreli za kakšno inšpekcijo?


Inšpekcija jim nič ne more, ker strežnike nimajo v Sloveniji. Na zadnje so jih imeli zakupljene v Franciji.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

hojnikb ::

Senior Dev je izjavil:

30.000 mask = 10.000EUR z dobrim popustom
30.000 * 12EUR = 360.000EUR

Fantje, to ti je 350.000EUR čistega. Lep biznis, bravo.
Tako početje verjetno ni goljufija, je pa nemoralno in sprevrženo dejanje. Nekaj so sicer govorili da bi naj vojne dobičkarje tudi kazensko preganjali in ostro sankcionirali. Nekdo je celo povedal da bodo cvilili če bodo slučajno potrebovali ventilator nekega dne.

Pozabo si še davek (-22%) in overhead stroške (jebat ga, 30 jurjov mask se nebo samih poslal do končnega kupca). Ampak ja, še vedno masten zaslužek.
#brezpodpisa

Mehmed ::

Op, ce te kaj tolazi, na partisu se nagledas samo oglasov. Ko prijavis oglase na fb te cakajo se reviewi.

Invictus ::

Furbo je izjavil:

Sami Pravičniki tule 3:)

https://siol.net/siol-plus/kolumne/miha...

Sam res...

Mazzini, kot vedno, ugotovi pravi karakter naroda...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Senior Dev ::

Lepo da sta se spremenila iz slovenceljna pravičnika v marsovčka ko sta prebrala kolumno.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

poweroff ::

Senior Dev je izjavil:

30.000 mask = 10.000EUR z dobrim popustom
30.000 * 12EUR = 360.000EUR

Fantje, to ti je 350.000EUR čistega. Lep biznis, bravo.
Tako početje verjetno ni goljufija, je pa nemoralno in sprevrženo dejanje. Nekaj so sicer govorili da bi naj vojne dobičkarje tudi kazensko preganjali in ostro sankcionirali. Nekdo je celo povedal da bodo cvilili če bodo slučajno potrebovali ventilator nekega dne.

Ne razume zakaj je to problem kar naenkrat?

A ko pri nas prodajajo Arduino Nano za 25 EUR - na Kitajskem je pa cena za isto napravo 2,5 EUR, je pa vse v redu? Pa razne pretvornike, itd.... pa telefone. Pa konec koncev tudi izdelke široke potrošnje (marže med 30 in 70%)?
sudo poweroff

cypena ::

Po mojem mišljenju ne moreš primerjat Arduinota in maske v trenutnem času. Maske imajo odličnega pospeševalca prodaje, virus covid-19 in tudi vsesplošno paniko, zasejan strah in en kup nekih izrednih ukrepov zaradi pandemije, medtem ko za Arduinota večina ljudi še slišala ni, če pa že je pa ni nekaj, kar bi moral imeti pri roki, če hočeš it po mleko in kruh. Velika razlika!
Kakorkoli, vsaj javnega obsojanja vredno dejanje Kovanček tima, če ne kaj več. Pravno formalno pa sicer drži in ne kršijo zakonov.
Če bi imel na izbiro, ne bi hotel živeti med takimi ljudmi, poden od podna.
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

Gregor P ::

Mehmed je izjavil:

Op, ce te kaj tolazi, na partisu se nagledas samo oglasov. Ko prijavis oglase na fb te cakajo se reviewi.


... nekaj podobnega prodajajo v naših lekarnah za okoli oz. malo manj kot 5 evrov (poleg cenejših paketov po 50 "servietov" in 25 elastik); naj bi bile pralne maske in vsaj na pogled je material videti enak. Zgolj mišljene za primere, da ko kihaš, ali kašljaš ne raztrosiš ravno vsega povsod. To je pa to.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

poweroff ::

cypena je izjavil:

Po mojem mišljenju ne moreš primerjat Arduinota in maske v trenutnem času. Maske imajo odličnega pospeševalca prodaje, virus covid-19 in tudi vsesplošno paniko, zasejan strah in en kup nekih izrednih ukrepov zaradi pandemije, medtem ko za Arduinota večina ljudi še slišala ni, če pa že je pa ni nekaj, kar bi moral imeti pri roki, če hočeš it po mleko in kruh. Velika razlika!
Kakorkoli, vsaj javnega obsojanja vredno dejanje Kovanček tima, če ne kaj več. Pravno formalno pa sicer drži in ne kršijo zakonov.
Če bi imel na izbiro, ne bi hotel živeti med takimi ljudmi, poden od podna.

Spet nisi pozorno bral. Sedi, ena!

Arduino je zgolj primer, ki ga sam osebno precej dobro poznam. Ampak takih primerov imaš nebroj. Od hrane, do toaletnih izdelkov, notranje opreme, ni da ni.

Kolikor so mi razlagali slovenski trgovci je precej standarden postopek, da v tujini najdeš izdelek, bor natisneš svoj logo, ceno pomnožiš z 2 ali 3 ter prodaš na slovenskem trgu. Čisti dobiček.

Ljudje to seveda plačujemo... Zakaj bi bilo pa pri maskah drugače? Ofce so zato, da se strižejo... in mi se striči pustimo.
sudo poweroff

cypena ::

Ja, pozornost pri branju me res velikokrat nese, samo tukaj sem pomoje zaznal bistvo :)
Kakorkoli obračam dano situacijo, ne najdem nekega opravičila za gnilo prakso "lupljenja" ljudi v kritičnih situacijah, kakršna recimo zdaj kamot rečemo da nekako je. Ovce gor ali dol, nimaš kej da jih šišaš, razen če si njihov lastnik :)
Je res, da se to vseskozi dogaja in na vseh področjih našega življenja, ampak za moje pojme so pa te prakse v tem trenutku vredne vsega obsojanja in bi blo treba te akterje vsako jutro pošteno okol ušes... Na splošno mi gredo taki prevaranti in izkoriščevalci tuje nesreče strašno na organ, če se lahko tako malo bolj milo izrazim.
Kot je že nekdo pred menoj izjavil, vojni dobičkarji, v prenesenem pomenu besede, da ne bo kdo zapenjal za to :)
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

hojnikb ::

poweroff je izjavil:

cypena je izjavil:

Po mojem mišljenju ne moreš primerjat Arduinota in maske v trenutnem času. Maske imajo odličnega pospeševalca prodaje, virus covid-19 in tudi vsesplošno paniko, zasejan strah in en kup nekih izrednih ukrepov zaradi pandemije, medtem ko za Arduinota večina ljudi še slišala ni, če pa že je pa ni nekaj, kar bi moral imeti pri roki, če hočeš it po mleko in kruh. Velika razlika!
Kakorkoli, vsaj javnega obsojanja vredno dejanje Kovanček tima, če ne kaj več. Pravno formalno pa sicer drži in ne kršijo zakonov.
Če bi imel na izbiro, ne bi hotel živeti med takimi ljudmi, poden od podna.

Spet nisi pozorno bral. Sedi, ena!

Arduino je zgolj primer, ki ga sam osebno precej dobro poznam. Ampak takih primerov imaš nebroj. Od hrane, do toaletnih izdelkov, notranje opreme, ni da ni.

Kolikor so mi razlagali slovenski trgovci je precej standarden postopek, da v tujini najdeš izdelek, bor natisneš svoj logo, ceno pomnožiš z 2 ali 3 ter prodaš na slovenskem trgu. Čisti dobiček.

Ljudje to seveda plačujemo... Zakaj bi bilo pa pri maskah drugače? Ofce so zato, da se strižejo... in mi se striči pustimo.

znizanje davcnih olajsav na 0e za narocila s kitajske bo tako prakso samo se povecal..
#brezpodpisa

blackbfm ::

ampak za moje pojme so pa te prakse v tem trenutku vredne vsega obsojanja in bi blo treba te akterje vsako jutro pošteno okol ušes


Pomoje si zelen od zvisti, ker nekdo služi, ti pa ne

Dokler trg ne more ponudit BOLJSIH mask nima nihce kej jamrat, tudi nihče te ne sili da kupis te v linku

shadeX ::


Pomoje si zelen od zvisti, ker nekdo služi, ti pa ne


Zelen od zavisti, tako da mu še FB bana oglaševanje vprašljivega produkta + to da zavaja ko sporoča, da celo sam TIRS priporoča njegov produkt.

Res transparentno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

mrTwelveTrees ::

Sej ni Partis edini. Tudi SloTech moderatorji ne odgovarjajo na zasebna sporočila, vse ignorirajo in niso dosegljivi nikjer.

grburd ::

https://www.facebook.com/maskeshield/po...
kako rvidim so pridobili potrdilo

Matko ::

Kateremu standardu ustrezajo ? >:D

Vazelin ::

grburd je izjavil:

https://www.facebook.com/maskeshield/po...
kako rvidim so pridobili potrdilo

GM Karli Zaniug Bravo ! Sedaj sem pa res miren da sem izbral najboljšo varijanto, ki se nahaja na tržišču ! 👍 Hvala vam, hvala vam, hvala vam..:-) Priporočam dalje svojim poznancem in posebaj družini, saj so vsi v paniki katero izbrati da res res deluje.. ker je zdaj res vse tip top, sem končno miren.. bravo Slovenija !!! 😁👍👌

:))

Včeraj naročila..in dobila..nekako je pretanek material...in se mi zdi da niso kej preveč varne... we will see i guess.. zgleda kot da bi iz kosa moških finih hlač na riti odrezala pa 2 gumice zašila na njih... malo bolj kvalitetne bi pa lahko bile...mehke so že.. samo mnenje, bomo videli učinek .. trenutno ocena 2/5..

:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

pero50 ::

Gregor P je izjavil:

Mehmed je izjavil:

Op, ce te kaj tolazi, na partisu se nagledas samo oglasov. Ko prijavis oglase na fb te cakajo se reviewi.


... nekaj podobnega prodajajo v naših lekarnah za okoli oz. malo manj kot 5 evrov (poleg cenejših paketov po 50 "servietov" in 25 elastik); naj bi bile pralne maske in vsaj na pogled je material videti enak. Zgolj mišljene za primere, da ko kihaš, ali kašljaš ne raztrosiš ravno vsega povsod. To je pa to.


Naj mi nekdo pove.. je to joke ali?

Vazelin ::

Za češnjo na vrhu torte je baje iz materiala, ki ne diha:))
Torej dihaš un zrak od strani :D

Ampak baje je maska ok zato, da se ne šlataš po nosu ali ustih :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

broken/link ::

najprej se odločiš, kaj sploh hočeš in kaj pričakuješ od maske
če nimaš pojma, si prebereš vsaj tole: https://infogram.com/tipi-mask-1hd12y0n...
če ti ta info grafika ni dovolj, se odločiš, da boš raziskal področje (in za to ne uporabil socialnih omrežij)

Mehmed ::

pero50 je izjavil:


Naj mi nekdo pove.. je to joke ali?


Ne najdem originalne objave, tole je bilo se zraven.
Kolikor je cenen oglas zveni cisto verjetno.




mr_chai ::

fuck_it_ je izjavil:

preveč prostega časa imaš.

To mu napišeš v teh cajtih :))

louser ::

blackbfm je izjavil:

Problem je v tem, da te maske kupujejo lajiki, ki mislijo da jim maska nudi zaščito. Gre za popolnoma plenilski oglas oziroma huje, vojno dobičkarstvo


Zrihtaj standardne maske za 5 centov / komad in bos zajebal vse vojne dobickarje, in se kupcev ti ne bo manjkalo.. Jaz jih koj vzamem eno škatlo
vejpšopi prodajajo take maske kot Fartis za 2eur in pol

Senior Dev ::

Da ne bi kdo mislil da se komu zavida zaslužek od preprodaje mask v teh težkih časih. Od takih ljudi se distancirajo še virusi. Kupu letalo za tam nekih 12mio, denar dubu tam od kitajskih mask, izkuristu ljudi kao u stiski in jim kao prodaju za 50x nabavne ane. Ful sem car in pričakujem zlato gazelu za naj podjetnika ane.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

cypena ::

V tem primeru se lepo pokaže rek, da iste sorte tiči skupaj letajo :)
pa naj bodo zeleni ali pa kakšne druge barve, sorta je sorta... :)
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

cypena ::

ne morem popravit prejšnjega posta, zato tu nadaljujem:

Glede mask samih mi pa sploh ni jasno kje je taka težava jih narediti, vsaj te čisto osnovne namenjene širši uporabi?
Ljudje si jih mimogrede doma sami delajo, recimo države pa niso sposobne izdelat ali priskrbeti izdelavo za petkratnik števila državljanov. Ne vem, najbrž samo ne razumem postopka ali pa same zahtevnosti tega procesa. Samo se mi vseeno ne zdi to neka "raketna znanost", rabiš.
Mam občutek, da smo kot država in skupnost zelo nezadostni, nesposobni, nepovezani in nam gre dobro samo, ko so lepi časi in vse gladko teče, ko pa pride malo težje obdobje pa odpovemo in pogrnemo že pri banalno preprostih zadevah. Žal.
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

poweroff ::

https://ustavimokorono.si/samoizolacija... - UPORABA MASK

Zelo natančno obrazloženo vse kar rabite vedeti o maskah.
sudo poweroff

AndrejO ::

No, da si ne boste mislili, da so pri Partisu nespodobni ali pa, da bo FB objavil čisto vse, kar se mu sprdne.

Tudi zelo "pokončen" časnik Delo, se je odločil, da je njihova plačana objava čisto OK in zaželjena: https://www.delo.si/prosti-cas/zdravje/...

Denar je pač (še vedno) sveta vladar ...
28.3 čl. Pravil: Argumentirano pritožbo mora uporabnik poslati v oddelek
Slo-Tech, tema Pritožbe. Pritožb poslanih po zasebnih sporočilih,
elektronski pošti ali odprte v obliki tem v drugih oddelkih se ne upošteva.

AngelOfDeath ::

Evo celotno poročilo:

https://shieldmaske.si/f/docs/Katalog/T...


POROČILO O MERITVAH PREPUSTNOSTI IN VPOJNOSTI VODNIH
DELCEV ZA BLAGO HIGIENSKIH OBRAZNIH MASK SHIELD V
PRIMERJAVI S 100 % BOMBAŽEM
Test report of troughput and absorbency of wat


Torej če se greš potapljat bo tale maska malo boljša kot bombažna.

:)
edit: Slovnica

slitkx ::

Tisti, ki zagovarjate to sprijeno podjetje, sta karakterno enaki njihovemu direktorju. Pokvarjenci.

slitkx ::

Sicer pa tudi SiOL reklamira enako sprevrženo podjetje.
MI6 Marketing Intelligence d.o.o., https://360-protect.si/

Vazelin ::

slitkx je izjavil:

Sicer pa tudi SiOL reklamira enako sprevrženo podjetje.
MI6 Marketing Intelligence d.o.o., https://360-protect.si/

To je n95. Tisto zgoraj je ena krpica ki baje niti ne diha
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Manu ::

Furbo je izjavil:

Sami Pravičniki tule 3:)

https://siol.net/siol-plus/kolumne/miha...

Ta kolumna, ki opisuje "pravičnika" ne ustreza tistim, ki kritizirajo reklame te maske, ki jo glede na tržni inšpektorat reklamirajo z neresničnimi navedbami. "Pravičnik" kolumne Mihe Mazzinija je popolnoma drug tip človeka.

Kritika teh mask je smiselna in celo zaželena, da se odstranijo vse neresnične navedbe, ki zavajajo potrošnika v času pandemije (ki je razglašena na svetovni ravni s strani WHO-ja).
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

slitkx ::

Vazelin je izjavil:

slitkx je izjavil:

Sicer pa tudi SiOL reklamira enako sprevrženo podjetje.
MI6 Marketing Intelligence d.o.o., https://360-protect.si/

To je n95. Tisto zgoraj je ena krpica ki baje niti ne diha

Osebi, ki je domeno registrirala 2020-03-23, pač ne morem zaupati.

korenje3 ::

Adephx je izjavil:

Samo splošna informacija. Včeraj sem podpori na partis.si omenil, da so maske, ki jih promovirajo ob strani (15EUR za "pralno" masko) lažne in nevarne za uporabo, saj ne nudijo zaščite proti okužbi s COVID-19 preko kapljičnega prenosa. Danes sem bil pričakan s sledečim opozorilom: "Uporabnik nima dovoljenja za dostop do te strani, razlog: ker si debil in ne poznaš osnov mikrobiogije, takih ne rabimo ;)." Razumem da sem naiven, ker pričakujem koreknost na piratskem portalu, bi pa vseeno rad opozoril vsi tiste, ki uporabljate portal, na tip lastnikov, ki jih podpiramo.

 31/03/2020

31/03/2020



https://www.shieldmaske.si/


Maske niso zato da zaščitiš sebe, ampak da zaščitiš druge.
Preprečujejo izmet vodnih kapljic med govorom iz tvojih ust. Kirurške maske so odlične zato ker odlično vpijajo vodo. In kirurške maske niso zato da kirurg sebe zaščiti, ampak da zaščiti pacienta.
Karkoli že če bi želel zaščititi sebe bi maska morala zakrivati tudi oči in bi morala biti zračno neprepustna razen skoz filter.

Tako da maske niso "nevarne" za uporabo, samo niso namenjene za samozaščito tako kot niso kirurške maske.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

tikitoki ::

CDC priporoča uporabo mask. Če uporabniki tega portala mislite, da veste več, se motite. Se posebej tisti, ki nimate nobene relevantne izobrazbe.

S tem ne trdim, da so doticne maske učinkovite. Sam je dolgčas, ko imaš domnevno tehnični forum poln bedarij o škodljivosti mask. Raje opozorite na pravilno uporabo, da bo folk vedel kako ravnati.
Dejstvo je, da je to vprašanje se odprto.

louser ::

tikitoki je izjavil:

CDC priporoča uporabo mask. Če uporabniki tega portala mislite, da veste več, se motite. Se posebej tisti, ki nimate nobene relevantne izobrazbe.

S tem ne trdim, da so doticne maske učinkovite. Sam je dolgčas, ko imaš domnevno tehnični forum poln bedarij o škodljivosti mask. Raje opozorite na pravilno uporabo, da bo folk vedel kako ravnati.
Dejstvo je, da je to vprašanje se odprto.

Mi vemo več, ker znamo brati napisano.
Ni zagotovila niti da bombaž preko gobca deluje, niti ga ni da ne deluje.
Je pa zagotovilo za FFP maske, ki jih pa nočejo talati.

grburd ::

ne podpiram nobenega, ne podjetje na ta slo-tech, ne partis
ampak
povem samo da ste tukaj isti debili kot na 24 ur - ni čuda da je cela slovenija debilna.
toliko o tem. pa če bo kdo ožajeni ali ne me res boli kurac, ali pa post izbrisan ali moj račun blokirani.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grburd ()

grburd ::

korenje3 je izjavil:

Adephx je izjavil:

Samo splošna informacija. Včeraj sem podpori na partis.si omenil, da so maske, ki jih promovirajo ob strani (15EUR za "pralno" masko) lažne in nevarne za uporabo, saj ne nudijo zaščite proti okužbi s COVID-19 preko kapljičnega prenosa. Danes sem bil pričakan s sledečim opozorilom: "Uporabnik nima dovoljenja za dostop do te strani, razlog: ker si debil in ne poznaš osnov mikrobiogije, takih ne rabimo ;)." Razumem da sem naiven, ker pričakujem koreknost na piratskem portalu, bi pa vseeno rad opozoril vsi tiste, ki uporabljate portal, na tip lastnikov, ki jih podpiramo.

 31/03/2020

31/03/2020



https://www.shieldmaske.si/


Maske niso zato da zaščitiš sebe, ampak da zaščitiš druge.
Preprečujejo izmet vodnih kapljic med govorom iz tvojih ust. Kirurške maske so odlične zato ker odlično vpijajo vodo. In kirurške maske niso zato da kirurg sebe zaščiti, ampak da zaščiti pacienta.
Karkoli že če bi želel zaščititi sebe bi maska morala zakrivati tudi oči in bi morala biti zračno neprepustna razen skoz filter.

Tako da maske niso "nevarne" za uporabo, samo niso namenjene za samozaščito tako kot niso kirurške maske.

bravo - saj eden pameten med ostalimi debili kateri ve za kaj je namenjena maska. a vsi mislijo da je namenjena da jim zaščiti njihov mozek in kurac.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebook in Twitter odstranjujeta neresnične izjave politikov o koronavirusu

Oddelek: Novice / Zasebnost
4610876 (8334) carota
»

Pomanjkanje (medicinske opreme) - rešitve, ideje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16713202 (8962) marsovcek

Več podobnih tem