» »

Vlada 2020 - ????

Vlada 2020 - ????

Temo vidijo: vsi
««
237 / 466
»»

lufthammer ::

Okapi, imam tudi strelišče v kleti in res uživam, pa še kakšen kolega pride in prespi, če je treba. Vse se da...

Markus386 ::

lufthammer je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zadnja, ki sta uvedla policijsko uro, sta bila italijanski in nemški okupator.

Zdaj nam jo je uvedel grosupeljski okupator...

Enajst evropskih držav ima omejeno gibanje v nočnem času, verjetno jih je JJ naščuval.
A ste res tako odvisni od visenja po bifejih? Pir imam svoj, kavo si tudi znam skuhat, zaradi mene lahko lokali ostanejo zaprti.
Nič me nebi motilo.
Krasen čas, da si uredim arhiv filmov in kakšnega dobrega še enkrat pogledam. Ni krize. Gob za čez zimo sem pa tudi že dovolj nabral.


Saj ves, da je malo razlike med "visenjem po bifejih", pa tem, da ne smes ven, zato ker si je nek rdecezvezdnat mozicek to spomnil?

Koliko od teh drzav ima policijsko uro ob 21h?

Ampak ja.. to je slo-tech...

Ob devetih bi vam morali internet izkljucit (saj si imel cajt do osmih zdownloadat film), pa sele takrat bi se morda kdo zganil....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markus386 ()

imagodei ::

Mato989 je izjavil:

Tako je... zakaj bi to vse plačevali če imamo zdravstvo ki je bojda tako super? Gasilce pa payroll vladnih uslužbencev tisti ki hodijo na šiht in so prostovoljni jih dat znotraj ranga rezervnih policistov itd...

Kaj si pa zdaj tako malenkosten? Gasilce na payroll vladnih uslužbencev in med rezervne policiste?

Trapasto! Ukinit gasilce IN policijo. Če imaš denar, si lahko najameš svojega varnostnika 24/7. Ali pa varnostni službi plačuješ mesečni pavšal. Nimaš denarja za to? Nič hudega, te pač parkrat letno obiščejo roparji in pokradejo, kar imaš vrednega. Vmes pa še posilijo ženo in hčerko. Kriminalci bi se hitro navadili, v katere mestne četrti lahko hodijo in kje so doma tisti revnejši, ki si ne morejo privoščit zaščite. Vi bogatejši, ki bi lahko imeli varovanje 24/7, bi bili zato še varnejši. Saj tako je že bilo pred uvedbo splošne policije, kajne?

In gasilci? Kdo jih pa rabi? Kolikokrat v življenju pa povprečnemu Slovencu zagori stanovanje? Ali pa poplavi klet? Jaz jih še nikoli nisem rabil. Ni panike, najemi svojo privat enoto. Ali pa, alternativno, pokličeš gasilce, pa najprej povejo TRR, na katerega nakaži 10.000 € za osnovno intervencijo s polivanjem hiše od zunaj. Hočeš, da kdo vstopi v gorečo hišo in gre rešit tvoje otroke? Plačaj še 25.000 €. Zmanjka vode v cisterni? Ni problema, plačaj še 10.000 € za naslednjo uro gašenja.

Res, brez veze si malenkosten.

/sarcasm off
- Hoc est qui sumus -

endelin ::

Markus386 ::

zakaj vedno, od vseh lenuhov na drzavni grbi, vedno najdete gasilce in policiste? ...sploh ker je velika vecina gasilcev prostovoljnih.

feryz ::

Vlada dela odlično. Boljše v bistvu ne bi mogla.
Na pomoč so v kriznih časih poklicali koncesionarje. Kdor pozna sceno po zahodni Evropi, ve, da so se Bergamo in ostale neprijetnosti, zgodile v prvi vrsti zato, ker so Italijani in ostali, čez noč izgubili pol zdravstva. Privatno zdravstvo in klinike se niso niti od daleč dotaknile korona pacientov. Zato taki problemi.
Pri nas se to ne bo zgodilo. Po zaslugi najboljše možne vlade, se bo mobiliziralo tudi privat zdravnike in se nimamo kaj bati. Tudi z opremo smo zadolženi za leta naprej. Najboljše kvalitete, certificirano...
Bravo vlada!!!

Markus386 ::

Privat zdravniki so trenutno skorajda edina opcija, za dobit karkoli ne-nujnega.

D3m ::

In?

A bo kak problem?
|HP EliteBook|R5 6650U|

showsover ::

Nobenega problema, v bistvu prednosti v obravnavi in čakalni vrsti, le finančno je malo bolj direktno, če plačaš iz svojega žepa in nimaš kakšnega nadstandardnega zavarovanja.

Mato989 ::

imagodei je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Tako je... zakaj bi to vse plačevali če imamo zdravstvo ki je bojda tako super? Gasilce pa payroll vladnih uslužbencev tisti ki hodijo na šiht in so prostovoljni jih dat znotraj ranga rezervnih policistov itd...

Kaj si pa zdaj tako malenkosten? Gasilce na payroll vladnih uslužbencev in med rezervne policiste?

Trapasto! Ukinit gasilce IN policijo. Če imaš denar, si lahko najameš svojega varnostnika 24/7. Ali pa varnostni službi plačuješ mesečni pavšal. Nimaš denarja za to? Nič hudega, te pač parkrat letno obiščejo roparji in pokradejo, kar imaš vrednega. Vmes pa še posilijo ženo in hčerko. Kriminalci bi se hitro navadili, v katere mestne četrti lahko hodijo in kje so doma tisti revnejši, ki si ne morejo privoščit zaščite. Vi bogatejši, ki bi lahko imeli varovanje 24/7, bi bili zato še varnejši. Saj tako je že bilo pred uvedbo splošne policije, kajne?

In gasilci? Kdo jih pa rabi? Kolikokrat v življenju pa povprečnemu Slovencu zagori stanovanje? Ali pa poplavi klet? Jaz jih še nikoli nisem rabil. Ni panike, najemi svojo privat enoto. Ali pa, alternativno, pokličeš gasilce, pa najprej povejo TRR, na katerega nakaži 10.000 € za osnovno intervencijo s polivanjem hiše od zunaj. Hočeš, da kdo vstopi v gorečo hišo in gre rešit tvoje otroke? Plačaj še 25.000 €. Zmanjka vode v cisterni? Ni problema, plačaj še 10.000 € za naslednjo uro gašenja.

Res, brez veze si malenkosten.

/sarcasm off


Pa daj nehaj bluzit... kdaj sem jaz rekel da zagovarjam UKINITEV vseh državnih služb... jaz zagovarjam vitko državo ki poskrbi za NAJNUJNEJŠE, torej

1. Osnovno šolsko šolanje (pogojno še s štipendijami srednješolsko za potreben kader)
2. Za urgentno zdravstvo (torej če nekdo si zlomi roko imamo urgentne oddelke ki te pokrpajo) + evtanazijo ko si zaželiš
3. za varovanje države torej policijo
4. za požarno varnost torej gasilce
5. za infrastrukturo torej ceste, železnice in komunikacijske zadeve

Vse ostalo naj gre VEN iz proračunskih zadev...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

HappyPills ::

Jaz sem za to, da sprejmemo zakon in Matota podarimo kot darilo ZDA.

DeeJay ::

lufthammer je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zadnja, ki sta uvedla policijsko uro, sta bila italijanski in nemški okupator.

Zdaj nam jo je uvedel grosupeljski okupator...

Enajst evropskih držav ima omejeno gibanje v nočnem času, verjetno jih je JJ naščuval.
A ste res tako odvisni od visenja po bifejih? Pir imam svoj, kavo si tudi znam skuhat, zaradi mene lahko lokali ostanejo zaprti.
Nič me nebi motilo.
Krasen čas, da si uredim arhiv filmov in kakšnega dobrega še enkrat pogledam. Ni krize. Gob za čez zimo sem pa tudi že dovolj nabral.


Gospod Twito že misl tko, da je vladar sveta. Njegov retwit pove vse.

A-242 ::

Hypathia je izjavil:

In kdo misliš, da sedaj predlaga ukrepe proti covid -19, če ne stroka? Beovič, Rozman, Petrovec, Krek morda niso stroka zato ker jih ni kadrirala levica? Da ne omenjamo tega, da so ukrepi praktično po celem svetu isti in nekega velikega maneverskega prostora niti ni.


Markus386 ::

Daj no daj... kaka stroka... 15 minut cajta si nihce ne vzame za premislek, samo nekaj mecejo ukrepe ob steno, pa upajo da kaj dela.... stevilk ni nobenih... ukrepi so protiustavni... se tiste osnove (npr. da ce gres na sprehod v naravo z nekom iz istega gospodinjstva, da ne rabis maske), ki so povsod dopisane, so jih "pozabili", izjeme pa pisejo kar tako malo.. "aja ups, se to" .. "aja ups, se ono"

Machete ::

170k tweets? Fuck me.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

DeeJay ::

Machete je izjavil:

170k tweets? Fuck me.

V septembru je Janez Janša (@JJansaSDS) naredil 134 tvitov, 134 lajkov in kar 1956 retvitov, to je v povprečju 4.8 tvitov in lajkov ter 65 retvitov dnevno.
https://greznicablok.si/blog/greznicabl...

D3m ::

Amater.
|HP EliteBook|R5 6650U|

imagodei ::

Mato989 je izjavil:

Seveda nisem vzdržen z jurčkom zaslužka in vsega, moj bruto 2 je bolanih skoraj 2.100€ (celoten strošek delodajalca) od tega dobim jaz na račun MIZERNIH 1.270€

Če bi dobil 2.100€ bi si lahko privoščil otroka recimo... pa tudi kredita manj bi vzel... in če bi imeli evtanazijo bi pri 65tih šel na evtanazijo za 10k in bi rešil težavo, vedel bi da sem ves denar dobil in to je to.

Samo to je za vaš fašistično!

Če imaš otroka, imaš olajšave.

V Avstriji, denimo, je strošek plače za delodajalca (BRUTO2) zelo primerljiv našemu. Res je, delavcu obračunajo nižje davke, jih pa zato delodajalcu obesijo toliko več. Ergo, pri istem brutu dobi Slovenec nekoliko manjši neto kot avstrijski delavec; delodajalec pa plača nekaj več. Če k temu prišteješ še neobdavčeno malico in prevoz, sta slovenski in avstrijski delodajalec približno na istem.

No, v resnici je na slabšem avstrijski delodajalec, ker tam bo delavec za isto delo želel dosti višji neto, pa to potegne za sabo še toliko višji bruto. Da o kakšni 13., 14. (15. >:D) plači ne govorim.
- Hoc est qui sumus -

FrRoSt ::

Markus386 je izjavil:

lufthammer je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zadnja, ki sta uvedla policijsko uro, sta bila italijanski in nemški okupator.

Zdaj nam jo je uvedel grosupeljski okupator...

Enajst evropskih držav ima omejeno gibanje v nočnem času, verjetno jih je JJ naščuval.
A ste res tako odvisni od visenja po bifejih? Pir imam svoj, kavo si tudi znam skuhat, zaradi mene lahko lokali ostanejo zaprti.
Nič me nebi motilo.
Krasen čas, da si uredim arhiv filmov in kakšnega dobrega še enkrat pogledam. Ni krize. Gob za čez zimo sem pa tudi že dovolj nabral.


Saj ves, da je malo razlike med "visenjem po bifejih", pa tem, da ne smes ven, zato ker si je nek rdecezvezdnat mozicek to spomnil?

Koliko od teh drzav ima policijsko uro ob 21h?

Ampak ja.. to je slo-tech...

Ob devetih bi vam morali internet izkljucit (saj si imel cajt do osmih zdownloadat film), pa sele takrat bi se morda kdo zganil....

:)):)):))

NE, ne ve! ;)

In ga tudi ne briga preveč... Važno je, da je njegova rit na varnem! ;)

Saj menda razumeš to!? :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Mato989 ::

imagodei je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Seveda nisem vzdržen z jurčkom zaslužka in vsega, moj bruto 2 je bolanih skoraj 2.100€ (celoten strošek delodajalca) od tega dobim jaz na račun MIZERNIH 1.270€

Če bi dobil 2.100€ bi si lahko privoščil otroka recimo... pa tudi kredita manj bi vzel... in če bi imeli evtanazijo bi pri 65tih šel na evtanazijo za 10k in bi rešil težavo, vedel bi da sem ves denar dobil in to je to.

Samo to je za vaš fašistično!

Če imaš otroka, imaš olajšave.

V Avstriji, denimo, je strošek plače za delodajalca (BRUTO2) zelo primerljiv našemu. Res je, delavcu obračunajo nižje davke, jih pa zato delodajalcu obesijo toliko več. Ergo, pri istem brutu dobi Slovenec nekoliko manjši neto kot avstrijski delavec; delodajalec pa plača nekaj več. Če k temu prišteješ še neobdavčeno malico in prevoz, sta slovenski in avstrijski delodajalec približno na istem.

No, v resnici je na slabšem avstrijski delodajalec, ker tam bo delavec za isto delo želel dosti višji neto, pa to potegne za sabo še toliko višji bruto. Da o kakšni 13., 14. (15. >:D) plači ne govorim.


Ja, ampak pri istem bruto2 dobi Avstrijec višjo penzijo, tu je catch, zato je treba čimprej ukinit potne in malico po možnosti še regres in dat minimalca na 1,500 bruto in malce znižat prispevke da bo 1.500 bruto namest 1010€ neto 1.100€ neto...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FrRoSt ::

Mato989 je izjavil:

imagodei je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Seveda nisem vzdržen z jurčkom zaslužka in vsega, moj bruto 2 je bolanih skoraj 2.100€ (celoten strošek delodajalca) od tega dobim jaz na račun MIZERNIH 1.270€

Če bi dobil 2.100€ bi si lahko privoščil otroka recimo... pa tudi kredita manj bi vzel... in če bi imeli evtanazijo bi pri 65tih šel na evtanazijo za 10k in bi rešil težavo, vedel bi da sem ves denar dobil in to je to.

Samo to je za vaš fašistično!

Če imaš otroka, imaš olajšave.

V Avstriji, denimo, je strošek plače za delodajalca (BRUTO2) zelo primerljiv našemu. Res je, delavcu obračunajo nižje davke, jih pa zato delodajalcu obesijo toliko več. Ergo, pri istem brutu dobi Slovenec nekoliko manjši neto kot avstrijski delavec; delodajalec pa plača nekaj več. Če k temu prišteješ še neobdavčeno malico in prevoz, sta slovenski in avstrijski delodajalec približno na istem.

No, v resnici je na slabšem avstrijski delodajalec, ker tam bo delavec za isto delo želel dosti višji neto, pa to potegne za sabo še toliko višji bruto. Da o kakšni 13., 14. (15. >:D) plači ne govorim.


Ja, ampak pri istem bruto2 dobi Avstrijec višjo penzijo, tu je catch, zato je treba čimprej ukinit potne in malico po možnosti še regres in dat minimalca na 1,500 bruto in malce znižat prispevke da bo 1.500 bruto namest 1010€ neto 1.100€ neto...

:)):)):))

Da ne bom dolgovezil ..... MISIJA NEMOGOČE! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

el_bahattee ::

lufthammer je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zadnja, ki sta uvedla policijsko uro, sta bila italijanski in nemški okupator.

Zdaj nam jo je uvedel grosupeljski okupator...

Enajst evropskih držav ima omejeno gibanje v nočnem času, verjetno jih je JJ naščuval.

Tako je, treba je malo pogledat okoli sebe, ampak eni tega nočejo slišati, rajši gledajo v zgodovino nazaj, kdaj je zadnjič bila tu policijska ura in kdo jo je takrat uvedel. Pa čeprav v povsem drugem kontekstu. Podobno kot prej pri zaprtju občin. A je JJ kriv, da imamo korono v Evropi? Za JJ haterje očitno ja.
Come to my center, you enter the winter.

lotar123 ::

el_bahattee je izjavil:

lufthammer je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zadnja, ki sta uvedla policijsko uro, sta bila italijanski in nemški okupator.

Zdaj nam jo je uvedel grosupeljski okupator...

Enajst evropskih držav ima omejeno gibanje v nočnem času, verjetno jih je JJ naščuval.

Tako je, treba je malo pogledat okoli sebe, ampak eni tega nočejo slišati, rajši gledajo v zgodovino nazaj, kdaj je zadnjič bila tu policijska ura in kdo jo je takrat uvedel. Pa čeprav v povsem drugem kontekstu. Podobno kot prej pri zaprtju občin. A je JJ kriv, da imamo korono v Evropi? Za JJ haterje očitno ja.


Edina stvar, ki jo je potrebno gledat je sorazmernost ukrepov. Ti ukrepi so daleč od sorazmernosti.

Primer: Ali je večja verjetnost da se okužim na sprehodu v drugi regiji ali v svoji? Zakaj bi bila možnost okužbe večja če se peljem iz svoje regije, preko druge regije in zapustim SLO? Glede na to, da je cela Slovenija rdeča sorazmernost ukrepov pade na celi črti! Lahko ti prepove postanek v drugi regiji, lahko ti naloži karanteno pri vračilu v SLO, nikakor pa ni sorazmeren ukrep prepoved prehajanja meje iz bilokatere regije, saj se v tem primeru možnost okužbe ne poveča v primerjavi z recimo nakupovanjem v lastni regiji, vsekakor pa ne če potuješ v državo, kjer je epidemiološka slika boljša kot pri nas!

Mi je pa zanimivo, kako so se ljudje v podporo svojega ljubljenega politika, pa bilokaterega (levega ali desnega) pripravljeni odpovedati svoji osnovni ustavni pravici.

Potrebe po prepovidi gibanja ni absolutno nobene, če bi država s svojimi represivnimi organi bila sposobna povečati nadzor in kaznovanje! Najlažje je ljudi zapreti v kletke in čakati na boljše čase!

DeeJay ::

In pol pobrat zasluge kot, da si vse sam naredu :) Verniki se mu pa klanjajo.

Utk ::

lotar123 je izjavil:

el_bahattee je izjavil:

lufthammer je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zadnja, ki sta uvedla policijsko uro, sta bila italijanski in nemški okupator.

Zdaj nam jo je uvedel grosupeljski okupator...

Enajst evropskih držav ima omejeno gibanje v nočnem času, verjetno jih je JJ naščuval.

Tako je, treba je malo pogledat okoli sebe, ampak eni tega nočejo slišati, rajši gledajo v zgodovino nazaj, kdaj je zadnjič bila tu policijska ura in kdo jo je takrat uvedel. Pa čeprav v povsem drugem kontekstu. Podobno kot prej pri zaprtju občin. A je JJ kriv, da imamo korono v Evropi? Za JJ haterje očitno ja.


Edina stvar, ki jo je potrebno gledat je sorazmernost ukrepov. Ti ukrepi so daleč od sorazmernosti.

Primer: Ali je večja verjetnost da se okužim na sprehodu v drugi regiji ali v svoji? Zakaj bi bila možnost okužbe večja če se peljem iz svoje regije, preko druge regije in zapustim SLO? Glede na to, da je cela Slovenija rdeča sorazmernost ukrepov pade na celi črti! Lahko ti prepove postanek v drugi regiji, lahko ti naloži karanteno pri vračilu v SLO, nikakor pa ni sorazmeren ukrep prepoved prehajanja meje iz bilokatere regije, saj se v tem primeru možnost okužbe ne poveča v primerjavi z recimo nakupovanjem v lastni regiji, vsekakor pa ne če potuješ v državo, kjer je epidemiološka slika boljša kot pri nas!

Mi je pa zanimivo, kako so se ljudje v podporo svojega ljubljenega politika, pa bilokaterega (levega ali desnega) pripravljeni odpovedati svoji osnovni ustavni pravici.

Potrebe po prepovidi gibanja ni absolutno nobene, če bi država s svojimi represivnimi organi bila sposobna povečati nadzor in kaznovanje! Najlažje je ljudi zapreti v kletke in čakati na boljše čase!

Ker se drugače ne da prepovedat privat fešt. Lahko bi tudi predpisali, da ti lahko policija pregleda in legitimira vse v tvoji hiši, ampak to bi bilo huje, ne bi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Machete ::

Očitno stvar ni tako huda potem, če ljudje hodimo v službe in še feštamo zraven. Mislim, da če bi bila ebola ali kuga, ne bi bilo veliko fešt po garažah. Lahko lobotomiraš narod, ampak samo do določene mere in za določen čas. Potem si še tako zamazani počasi odprejo oči, ker je v človekovi naravi, da ima dober čut za resnično nevarnost za njega.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

lotar123 ::

Utk je izjavil:

lotar123 je izjavil:

el_bahattee je izjavil:

lufthammer je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zadnja, ki sta uvedla policijsko uro, sta bila italijanski in nemški okupator.

Zdaj nam jo je uvedel grosupeljski okupator...

Enajst evropskih držav ima omejeno gibanje v nočnem času, verjetno jih je JJ naščuval.

Tako je, treba je malo pogledat okoli sebe, ampak eni tega nočejo slišati, rajši gledajo v zgodovino nazaj, kdaj je zadnjič bila tu policijska ura in kdo jo je takrat uvedel. Pa čeprav v povsem drugem kontekstu. Podobno kot prej pri zaprtju občin. A je JJ kriv, da imamo korono v Evropi? Za JJ haterje očitno ja.


Edina stvar, ki jo je potrebno gledat je sorazmernost ukrepov. Ti ukrepi so daleč od sorazmernosti.

Primer: Ali je večja verjetnost da se okužim na sprehodu v drugi regiji ali v svoji? Zakaj bi bila možnost okužbe večja če se peljem iz svoje regije, preko druge regije in zapustim SLO? Glede na to, da je cela Slovenija rdeča sorazmernost ukrepov pade na celi črti! Lahko ti prepove postanek v drugi regiji, lahko ti naloži karanteno pri vračilu v SLO, nikakor pa ni sorazmeren ukrep prepoved prehajanja meje iz bilokatere regije, saj se v tem primeru možnost okužbe ne poveča v primerjavi z recimo nakupovanjem v lastni regiji, vsekakor pa ne če potuješ v državo, kjer je epidemiološka slika boljša kot pri nas!

Mi je pa zanimivo, kako so se ljudje v podporo svojega ljubljenega politika, pa bilokaterega (levega ali desnega) pripravljeni odpovedati svoji osnovni ustavni pravici.

Potrebe po prepovidi gibanja ni absolutno nobene, če bi država s svojimi represivnimi organi bila sposobna povečati nadzor in kaznovanje! Najlažje je ljudi zapreti v kletke in čakati na boljše čase!

Ker se drugače ne da prepovedat privat fešt. Lahko bi tudi predpisali, da ti lahko policija pregleda in legitimira vse v tvoji hiši, ampak to bi bilo huje, ne bi?


Še enkrat preberi! Edina stvar, ki jo je potrebno gledat je sorazmernost ukrepov. Ti ukrepi so daleč od sorazmernosti.

Utk ::

Kateri bi pa bili sorazmerni?

Okapi ::

Pol leta so imeli odgovorni čas razmišljati, kako ukrepati, ko bo okuženih preveč, da bi vsakemu, ki je bil v tveganem stiku, pravočasno izdali uradno odločbo o karanteni (predvsem zaradi nadomestila za odsotnost z dela). Rešitev so začeli iskati pred par dnevi, in je še niso našli.;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Utk ::

Sej, to je res. Ko pride nova vlada, bi morala spucat ministrstva do zadnje čistilke. Potem se bi morda kaj naredilo.

Telbanc ::

Okapi je izjavil:

Pol leta so imeli odgovorni čas razmišljati, kako ukrepati, ko bo okuženih preveč, da bi vsakemu, ki je bil v tveganem stiku, pravočasno izdali uradno odločbo o karanteni (predvsem zaradi nadomestila za odsotnost z dela). Rešitev so začeli iskati pred par dnevi, in je še niso našli.;((


Hrvati majo isto, tud njim se je zgodilo da jim je zadeva ušla iz rok.

"Tvoj" švedski model pušča vodo ...si že bral, švedi zaostrujejo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

lotar123 ::

Telbanc je izjavil:

Okapi je izjavil:

Pol leta so imeli odgovorni čas razmišljati, kako ukrepati, ko bo okuženih preveč, da bi vsakemu, ki je bil v tveganem stiku, pravočasno izdali uradno odločbo o karanteni (predvsem zaradi nadomestila za odsotnost z dela). Rešitev so začeli iskati pred par dnevi, in je še niso našli.;((


Hrvati majo isto, tud njim se je zgodilo da jim je zadeva ušla iz rok.

"Tvoj" švedski model pušča vodo ...si že bral, švedi zaostrujejo.


Hrvati dnevno ne jamrajo, kako je obremenjen njihov zdravstveni sistem, Hravti nimajo omejitev gibanja, niti policijske ure, tako da ta primer ni ravno primeren.

Recimo kako so se v Istri pripravili na nov val: https://www.index.hr/vijesti/clanak/kak...

Povečali so kapacitete za covid bolnike skoraj za 100%! Prav tako zavračajo kakršno koli zapiranje ali šol ali pa gospodarstva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lotar123 ()

mojter ::

Pandemija ki jo je treba iskati v statističnih podatkih je lažna

imagodei ::

Okapi je izjavil:

Pol leta so imeli odgovorni čas razmišljati, kako ukrepati, ko bo okuženih preveč, da bi vsakemu, ki je bil v tveganem stiku, pravočasno izdali uradno odločbo o karanteni (predvsem zaradi nadomestila za odsotnost z dela). Rešitev so začeli iskati pred par dnevi, in je še niso našli.;((

Ja, ampak za nazaj ne bomo nič spremenili.

Kateri ukrepi bi bili danes primerni/sorazmerni?
- Hoc est qui sumus -

el_bahattee ::

lotar123 je izjavil:

Edina stvar, ki jo je potrebno gledat je sorazmernost ukrepov. Ti ukrepi so daleč od sorazmernosti.

Primer: Ali je večja verjetnost da se okužim na sprehodu v drugi regiji ali v svoji? Zakaj bi bila možnost okužbe večja če se peljem iz svoje regije, preko druge regije in zapustim SLO? Glede na to, da je cela Slovenija rdeča sorazmernost ukrepov pade na celi črti! Lahko ti prepove postanek v drugi regiji, lahko ti naloži karanteno pri vračilu v SLO, nikakor pa ni sorazmeren ukrep prepoved prehajanja meje iz bilokatere regije, saj se v tem primeru možnost okužbe ne poveča v primerjavi z recimo nakupovanjem v lastni regiji, vsekakor pa ne če potuješ v državo, kjer je epidemiološka slika boljša kot pri nas!

Mi je pa zanimivo, kako so se ljudje v podporo svojega ljubljenega politika, pa bilokaterega (levega ali desnega) pripravljeni odpovedati svoji osnovni ustavni pravici.

Ni potrebe pokompliciranju z detajli. Najbolj pomembna je smiselnost ukrepov in njihov učinek. O tem je še prezgodaj soditi. Številke okužb naraščajo po vsej Evropi, zato države pač sprejemajo strožje ukrepe, vključno s Slovenijo. Kot vemo, si lahko kužen brez vidnih simptomov in če prehajaš v druge regije se nevarnost okužbe potencialno hitreje širi, ne vem kaj tu ni jasno?
Come to my center, you enter the winter.

Utk ::

lotar123 je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Okapi je izjavil:

Pol leta so imeli odgovorni čas razmišljati, kako ukrepati, ko bo okuženih preveč, da bi vsakemu, ki je bil v tveganem stiku, pravočasno izdali uradno odločbo o karanteni (predvsem zaradi nadomestila za odsotnost z dela). Rešitev so začeli iskati pred par dnevi, in je še niso našli.;((


Hrvati majo isto, tud njim se je zgodilo da jim je zadeva ušla iz rok.

"Tvoj" švedski model pušča vodo ...si že bral, švedi zaostrujejo.


Hrvati dnevno ne jamrajo, kako je obremenjen njihov zdravstveni sistem, Hravti nimajo omejitev gibanja, niti policijske ure, tako da ta primer ni ravno primeren.

Recimo kako so se v Istri pripravili na nov val: https://www.index.hr/vijesti/clanak/kak...

Povečali so kapacitete za covid bolnike skoraj za 100%! Prav tako zavračajo kakršno koli zapiranje ali šol ali pa gospodarstva.

Sej tudi pri nas ni neke panike ob morju. Toplejše je, na jugu še bolj, ljudje so več zunaj... Ampak tudi tam bo prišla počasi zima.

Utk je izjavil:

Kateri bi pa bili sorazmerni?

To je še zmeraj brez odgovora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

lotar123 ::

el_bahattee je izjavil:

lotar123 je izjavil:

Edina stvar, ki jo je potrebno gledat je sorazmernost ukrepov. Ti ukrepi so daleč od sorazmernosti.

Primer: Ali je večja verjetnost da se okužim na sprehodu v drugi regiji ali v svoji? Zakaj bi bila možnost okužbe večja če se peljem iz svoje regije, preko druge regije in zapustim SLO? Glede na to, da je cela Slovenija rdeča sorazmernost ukrepov pade na celi črti! Lahko ti prepove postanek v drugi regiji, lahko ti naloži karanteno pri vračilu v SLO, nikakor pa ni sorazmeren ukrep prepoved prehajanja meje iz bilokatere regije, saj se v tem primeru možnost okužbe ne poveča v primerjavi z recimo nakupovanjem v lastni regiji, vsekakor pa ne če potuješ v državo, kjer je epidemiološka slika boljša kot pri nas!

Mi je pa zanimivo, kako so se ljudje v podporo svojega ljubljenega politika, pa bilokaterega (levega ali desnega) pripravljeni odpovedati svoji osnovni ustavni pravici.

Ni potrebe pokompliciranju z detajli. Najbolj pomembna je smiselnost ukrepov in njihov učinek. O tem je še prezgodaj soditi. Številke okužb naraščajo po vsej Evropi, zato države pač sprejemajo strožje ukrepe, vključno s Slovenijo. Kot vemo, si lahko kužen brez vidnih simptomov in če prehajaš v druge regije se nevarnost okužbe potencialno hitreje širi, ne vem kaj tu ni jasno?


Vse regije so rdeče, torej kaj je drugače če se gibljem v svoji regiji ali pa v drugi?

lotar123 ::

Utk je izjavil:

lotar123 je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Okapi je izjavil:

Pol leta so imeli odgovorni čas razmišljati, kako ukrepati, ko bo okuženih preveč, da bi vsakemu, ki je bil v tveganem stiku, pravočasno izdali uradno odločbo o karanteni (predvsem zaradi nadomestila za odsotnost z dela). Rešitev so začeli iskati pred par dnevi, in je še niso našli.;((


Hrvati majo isto, tud njim se je zgodilo da jim je zadeva ušla iz rok.

"Tvoj" švedski model pušča vodo ...si že bral, švedi zaostrujejo.


Hrvati dnevno ne jamrajo, kako je obremenjen njihov zdravstveni sistem, Hravti nimajo omejitev gibanja, niti policijske ure, tako da ta primer ni ravno primeren.

Recimo kako so se v Istri pripravili na nov val: https://www.index.hr/vijesti/clanak/kak...

Povečali so kapacitete za covid bolnike skoraj za 100%! Prav tako zavračajo kakršno koli zapiranje ali šol ali pa gospodarstva.

Sej tudi pri nas ni neke panike ob morju. Toplejše je, na jugu še bolj, ljudje so več zunaj... Ampak tudi tam bo prišla počasi zima.

Utk je izjavil:

Kateri bi pa bili sorazmerni?

To je še zmeraj brez odgovora.


Sorazmerni ukrepi? So bili do pred 1t. Nošenje mask v zaprtih prostorih, omejitev zbiranja, distanca, ukrepi v gostinh obratih... Če pač ne zmoreš nadzirati ukrepov, ki si jih sprejel, je najbolje da sprejmeš nove, kajneda :) In seveda zapreš vse v svoj kurnik - tokrat regijo! Zadeva rešena.

Trenutno, vsaj mislim, da ni države v EU, ki bi omejitve sprejemala na ravni države, vendar na področjih, kjer je stanje alarmantno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lotar123 ()

Utk ::

Če bi tvoji "sorazmerni" ukrepi delovali, ne bi potrebovali "nesorazmernih", se ti ne zdi?

lotar123 ::

Utk je izjavil:

Če bi tvoji "sorazmerni" ukrepi delovali, ne bi potrebovali "nesorazmernih", se ti ne zdi?


Nikakor se ti ne da dopovedati, da zaradi nesposobnosti nadzora x% naroda ne moreš sprejeti ustavnih ukrepov za xxxx% naroda. Če ti tu vidš sorazmernost, lahko kar zaključiva.

Drugače pa tako, v prvem valu ko je bila omejitev na občine je bila zadeva sledeča: Zelo rad hodim v hribe, in sem to počel tudi takrat, 2x sem za prehajnje občinske meje dobil kazen in 2x vložil zahtevo za varstvo zakonitosti. V obeh primerih mi ni bilo potrebno plačati ni EUR.

Da ne bo slučajno pomote, sem za ukrepe, vendar ne za ukrepe na ravni butal!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lotar123 ()

fikus_ ::

Mato bi rad imel penzijo! :D

"Ja, ampak pri istem bruto2 dobi Avstrijec višjo penzijo, tu je catch, zato je treba čimprej ukinit potne in malico po možnosti še regres in dat minimalca na 1,500 bruto in malce znižat prispevke da bo 1.500 bruto namest 1010€ neto 1.100€ neto..."


Okapi, pozabil si, da so bili vmes dopusti, daj veš, možgani na off.

"Pol leta so imeli odgovorni čas razmišljati, kako ukrepati, ko bo okuženih preveč, . ."

Utk ::

lotar123 je izjavil:

Utk je izjavil:

Če bi tvoji "sorazmerni" ukrepi delovali, ne bi potrebovali "nesorazmernih", se ti ne zdi?


Nikakor se ti ne da dopovedati, da zaradi nesposobnosti nadzora x% naroda ne moreš sprejeti ustavnih ukrepov za xxxx% naroda. Če ti tu vidš sorazmernost, lahko kar zaključiva.

Drugače pa tako, v prvem valu ko je bila omejitev na občine je bila zadeva sledeča: Zelo rad hodim v hribe, in sem to počel tudi takrat, 2x sem za prehajnje občinske meje dobil kazen in 2x vložil zahtevo za varstvo zakonitosti. V obeh primerih mi ni bilo potrebno plačati ni EUR.

Da ne bo slučajno pomote, sem za ukrepe, vendar ne za ukrepe na ravni butal!

Z resno faco tu boš trdil, da ne bi imel nič proti, če bi policija vdirala na privat zabave in vse kaznovala? Ker ne vem kako bi drugače lahko kaj nadzirali. Niti kolk policajev bi bilo potrebno. Tudi to da si dobil kazen in nisi plačal, je dokaz, da tu vlada pač ne more nič naredit, če ji sodišča ne sledijo.

lotar123 ::

Utk je izjavil:

lotar123 je izjavil:

Utk je izjavil:

Če bi tvoji "sorazmerni" ukrepi delovali, ne bi potrebovali "nesorazmernih", se ti ne zdi?


Nikakor se ti ne da dopovedati, da zaradi nesposobnosti nadzora x% naroda ne moreš sprejeti ustavnih ukrepov za xxxx% naroda. Če ti tu vidš sorazmernost, lahko kar zaključiva.

Drugače pa tako, v prvem valu ko je bila omejitev na občine je bila zadeva sledeča: Zelo rad hodim v hribe, in sem to počel tudi takrat, 2x sem za prehajnje občinske meje dobil kazen in 2x vložil zahtevo za varstvo zakonitosti. V obeh primerih mi ni bilo potrebno plačati ni EUR.

Da ne bo slučajno pomote, sem za ukrepe, vendar ne za ukrepe na ravni butal!

Z resno faco tu boš trdil, da ne bi imel nič proti, če bi policija vdirala na privat zabave in vse kaznovala? Ker ne vem kako bi drugače lahko kaj nadzirali. Niti kolk policajev bi bilo potrebno. Tudi to da si dobil kazen in nisi plačal, je dokaz, da tu vlada pač ne more nič naredit, če ji sodišča ne sledijo.


Sodišča naj sledijo vladi? Ti to resno? Sodišča nej bi sledila zakonom, ustavna pa ustavnim zakonom, ne pa vladi :)

Misliš, da se resne žurke končajo ob 21:00 :) ali pa ob 00:00. Glede žurk kjer je prišlo in bo prihajalo do okužb se ni spremenilo veliko. Ok, razen pri porokah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lotar123 ()

TESKAn ::

Prvi ukrep: vsak politik, ki ga dobijo s spuščeno masko (ali da krši katerikoli drug ukrep, ki ga forsirajo na ljudi), takojšen odstop (pa ne hojsarski, ampak tak, realen) in kazen (enaka kot za plebs), brez pardona. Nobenih "ups sorry, samo za slikat smo dal dol", "pa če ne morem dihat", al pa "sej nismo nobenga okužili" izgovorov. Potem pa lahko nadaljujemo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Nedasemiveč ::

V Mariboru že protesti. Ne pozabite, kje se je nazadnje vse skupaj začelo, ko je bil na oblasti Jansa.

DeeJay ::

Jutri Twito napoveduje 1100+ okuženih. Ukrepi delujejo, okužb je zmeri več.
Ko se Maribor dokončno zbudi, ga bomo pa res vun odnesli.

kotanyi ::

A mojega primera pa nobeden od vas zagovornikov vlade ne bo komentiral? A se vam zdi prav da zaradi navodil ministrstva tisti, ki so bili v neposrednem stiku z okuženimi ne morejo v samoizolacijo?

Kakšen izgovor boste našli tokrat? Da so to tut talevi zavozili?

Patetično

marS ::

Najbolj grozno je,ko ves,da je tvoje zdravje in zivljenje pravzaprav odvisno v veliki meri tudi od hudobnih,nezrelih,neumnih ljudi....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

CoolBits ::

Ce si star 65+ Ce nisi ti ne bo nic.

lotar123 ::

kotanyi je izjavil:

A mojega primera pa nobeden od vas zagovornikov vlade ne bo komentiral? A se vam zdi prav da zaradi navodil ministrstva tisti, ki so bili v neposrednem stiku z okuženimi ne morejo v samoizolacijo?

Kakšen izgovor boste našli tokrat? Da so to tut talevi zavozili?

Patetično


Kadar nasprotniku zmanjka municije ponavadi utihne ali pa se skrije :)

Kar pa se tiče sorazmernih ukrepov, pa je recimo Berlinsko sodišče jasno odločilo. Upajmo, da naša sledijo, glede na to, da se ukrepi sprejemajo na podlagi zoom pogovorov in ne stroke!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lotar123 ()
««
237 / 466
»»