» »

Vlada 2020 - ????

Vlada 2020 - ????

Temo vidijo: vsi
««
236 / 466
»»

Machete ::

Niti v sanjah ne bom hranil trola, ki ima privilegij (in celebralni deprivilegij) srati po ljudeh, ki pomagajo ljudem z roba družbe.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dajte naj nam nekdo razloži kaj pa je omejitev gibanja med nekima urama če ne POLICIJSKA URA? Lahko to kdo dejansko razloži

Gre preprosto za to, da ablast ve, kako jih večina folka gleda in dojema, zato bi se radi ognili besednih zvez, ki namigujejo na represijo in bi rae uporabljali milejše, bolj neutralne izraze. Anleži imajo v svojem besednjaku besedo "cerfew", ki bi npr. lažje šla v uho v različnih okolišćinah... Seveda pa gre za Policijsko uro, sklicevanje na birokratske štose vse skupaj še poslabša.


To samo še poslabša kako jih večina folka pol gleda =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Urbano#Desno ::

Machete je izjavil:

Niti v sanjah ne bom hranil trola, ki ima privilegij (in celebralni deprivilegij) srati po ljudeh, ki pomagajo ljudem z roba družbe.


Če je letna razlika do tržne res samo €300 torej €25 na mesec mislim da bodo zmogli zbrati to razliko in bodo najeli alternativni prostor in bodo lahko še naprej bogatili našo družbo.

Utk ::

V bistvu ne, ne more biti. Gale je že pred časom javno povedal, da ni kompetenten za nakup te opreme in je pogodbe napisal po ukazu Počivalška.

Super, to bo zlahka dokazal in potem gre Počivalšek v zapor. Škoda da ni tega omenil v Tarčah. To se mi zdi veliko večja stvar od tiste bančne garancije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

dild0idis ::

Machete je izjavil:

Niti v sanjah ne bom hranil trola, ki ima privilegij (in celebralni deprivilegij) srati po ljudeh, ki pomagajo ljudem z roba družbe.


Nikjer nisem napisal niti eno zadevo čez MI, ker ne poznam zadeve.

Samo, če že pomagajo, kakor ti praviš, a ni potem bolje napisati, 5 točk in enostavno razložiti kaj delajo?

In se z informacijami prekine trolanje MI?

Morda so pa vredni svojega denarja, morda bi bilo bolje, da se jih združi s kako drugo organizacijo in se tako naredi večji učinek take organizacije?

Ker vsaj mene osebno kar konkretno zanima, kaj je njihov prispevek k družbi za katerega plačamo kar nekaj denarja?

Erar - MI (prejemnik)
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

KAVINSKY ::

dild0idis je izjavil:

In kaj ta Mirovni inštitut sploh dela?

Kaj je njegov prispevek k naši družbi in zakaj bi moral biti financiran iz javnih sredstev?

Resno sprašujem, ker ne poznam njihovega dela in njihovega prispevka k družbi.


Iz njihovega FB profila:

Včeraj se je prvič sestala raziskovalna skupina projekta »Poklicna tveganja v seksualnem delu na presečiščih političnega okvirja in družbene stigme« (ORIS) in pripravila načrt dela. Raziskovali bomo prostitucijo v Sloveniji, h kateri pristopamo skozi perspektivo poklicnih tveganj in zmanjševanja škode. V ospredju bodo glasovi in interesi seksualnih delavk_cev ter vprašanje, kako povečati njihovo moči, avtonomijo in človekove pravice skozi oblikovanje in izvajanje politik. Gre za temeljni raziskovalni projekt, ki ga vodi dr. Iztok Šori in financira Javna agencija za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije.


Glede na erar bilance pa mesečno dobijo dovolj kapitala, da bi lahko brez težav kupili lastne prostore.

D3m ::

Urbano#Desno je izjavil:

Machete je izjavil:

Niti v sanjah ne bom hranil trola, ki ima privilegij (in celebralni deprivilegij) srati po ljudeh, ki pomagajo ljudem z roba družbe.


Če je letna razlika do tržne res samo €300 torej €25 na mesec mislim da bodo zmogli zbrati to razliko in bodo najeli alternativni prostor in bodo lahko še naprej bogatili našo družbo.


Ejga.

Domačica ni pocen.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Smrekar1 ::

zmaugy je izjavil:


A če bi vlada poistovetila dihanje s podporo vladi, bi ti protestno nehal dihat?


Nope. Tudi aplikacijo imam naloženo.

Še vedno je uporaba aplikacije ena od najboljših možnosti. To bi naredili pametni ljudje, butlji pa se streljajo v lastna kolena.


Daleč najboljša možnost je, da se ne dotikaš oči in ust brez da bi si prej umil ali razkužil roke, se držiš stran od množic in paziš, da kdo ne kihne nate. Konkretno aplikacija ti nič ne zmanjša možnosti okužbe, samo pove ti ali si bil z okuženim v stiku in ali moraš dodatno paziti, da ne bi okužil bližnjih. Malo tudi pomaga epidemiologom pri iskanju stikov, ampak to je že skoraj 2 tedna neizvedljivo. Zate aplikacija ne naredi ničesar. Če ti jo je kdo, recimo kak predsednik vlade, prodajal kot najboljšo možno rešitev je to samo znak, da nima niti osnovnega znanja s čim se spopada in kakšna orodja ima na voljo, označiti ga za diletanta bi bilo žaljivo do diletantov. Če ti jo je predsednik vlade omenil kot najboljšo možnost ali kot alternativo ostalim ukrepom je to kot da bi od rojstva slepi vodil slikarsko akademijo.

Če je slučajno aplikacijo omenil kot način kako lahko ohranimo telesne stike je zadeva še toliko slabša, seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Machete ::

Urbano#Desno je izjavil:

Machete je izjavil:

Niti v sanjah ne bom hranil trola, ki ima privilegij (in celebralni deprivilegij) srati po ljudeh, ki pomagajo ljudem z roba družbe.

Če je letna razlika do tržne res samo €300 torej €25 na mesec mislim da bodo zmogli zbrati to razliko in bodo najeli alternativni prostor in bodo lahko še naprej bogatili našo družbo.


Imaš prav. Verjetno pa sam v sebi veš, da je domoljubje in državotvornost več od dobit 8 mil proračunskega denarja in 4 nakazat naprej za neko random opremo in iz tega iziti kot strašni uspešni poslovnež, ki obogatuje družbo. Samo ni po mantri kavbojske degradacije čuteče in socialne družbe, na animalično družbo tipa 'vsak zase'.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Miki N ::

Smrekar1 je izjavil:




Jaaa samo iz tega twita ni prav nič razvidno, da Janezu ni v resnici ljubša 1. možnost. To so zgolj vaše predpostavke. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Smrekar1 ::

Miki N je izjavil:


Jaaa samo iz tega twita ni prav nič razvidno, da Janezu ni v resnici ljubša 1. možnost. To so zgolj vaše predpostavke. :))


Katera mu je ljubša mi ni znano, vem pa čemu služi aplikacija.

Njemu se to očitno ne sanja.

VaeVictis ::

Smrekar1 zakaj ves ta gnev nad eno aplikacijo, pač ne naložiš, pa je, če si že tako proti.

Me prav zanima, če je tak gnev tudi v Nemčiji nad to aplikacijo.

Saj ni edini predlagani ukrep - naloži aplikacijo.
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

Machete ::

Jaz poznam kar precej malce starejših, ki aplavdirajo policijski uri, sami pa se ukrepov držijo samo tako, da dajo masko gor v trgovinah in na pošti. Vmes pa se grupirajo in živijo kot da ni nič. (Tiščijo se v skupnih službenih prostorih med pavzami en v drugega). To mi je še kar bizarno. Deluje mi kot neke vrste Petkovo bičanje samega sebe.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kotanyi ::

zmaugy je izjavil:

Medtem na Kitajskem, na Tajvanu etc. nimajo težav. Seveda se pa uporabljajo aplikacije in podobno.

https://edition.cnn.com/2020/10/20/asia...

Pri nas se pa uporablja apriori nasprotovanje ukrepom oblasti. Nameravate uvesti ukrepe? Protestiramo. Ne boste uvedli ukrepov, ker ob ukrepih protestiramo? Kako si drznete, ne brigate se za naše zdravje! Protestiramo.
In potem se govori o tem, da hudobni dedki in babice ubijajo mlade. Ampak ko je bila smrtnost med starejšimi velika, so isti, ki so javno propagirali šolo brez mask in nasprotovali kakršnim koli ukrepom, skoraj zahtevali nuremberški proces proti vladi.


Kakšno mnenje imaš o primeru, ki sem ga navedel včeraj? Kako smo pa zato krivi po tvoje neodgovorni državljani?

kotanyi je izjavil:

Ena nova - vzgojitelj v vrtcu pozitiven prejsnji četrtek, zato je šla cela skupina in pomočnice po interni odločitvi vrtca v karanteno. Danes je bila karantena preklicana ker so z ministrstva dobili info da nadomestila ne bo krilo in da naj se otroci in vzgojitelji (razen seveda tapozitivnega) vrnejo. Da naj sicer ob znakih bolezni ostanejo doma, ampak nadomestila do pozitivnega testa ne bo.


Posledice odločitve ministrstva: Žena mora v službo delat z ljudmi, ki bi morali biti zdajle v samoizolaciji zaradi tesnih stikov s potrjeno okuženim. Ljudje zaradi navodil ministrstva velike izbire nimajo, razen če sforcajo bolniško ali dopust, česar pa jasno mnogi ne bodo naredili, ker si pač ne morejo privoščiti.

Jaz sem ogorčen. Po eni strani poslušam od vlade o tem, kako so razmere tako resne in državljani tako neodgovorni, da po deveti zvečer niti iz bajte ne smem več. Po drugi strani pa zaradi 10 dni nadomestila spravljajo mene in mojo familijo v takle položaj. A se vam to zdi OK ali ste too far gone?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kotanyi ()

VaeVictis ::

Glede MI debate pa samo nekaj, vse nevladne organizacije, od prve do zadnje, bi bilo treba ukiniti, pa vsaj po moje ne bi bilo nobene škode in če je res tak učinek kakor Machete in ostali zagovorniki MI trdijo, bodo brez problema dobili denar na prostem trgu.

Pa ukiniti bi bilo treba vse porabnike, ki se napajajo delno iz proračuna in delno iz privat sektorja!
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

Smrekar1 ::

VaeVictis je izjavil:


Saj ni edini predlagani ukrep - naloži aplikacijo.


Bom še enkrat prilepil, samo bolj počasi, prav:



Jasno je, da je PTTM aplikacijo javno zagovarjal kot alternativo omejevanju stikov. Da temu rečem diletantstvo je žaljivo do diletantov.

Utk ::

Kaj točno ni res? Če bi aplikacijo imeli v večini pravočasno, bi epidemiologi, in mi sami med seboj, morda uspeli polovit vse kontakte oz. se pravočasno spravit v karanteno. To ni uspelo, morda je tudi res nemogoče, da bi uspelo, ampak poskus je bil, in zdaj je kar je, zdaj aplikacija verjetno res nima več strašnega smisla, vsaj ne takega, da bi delovala tudi brez ostalih ukrepov.

KAVINSKY ::

Machete je izjavil:

Jaz poznam kar precej malce starejših, ki aplavdirajo policijski uri, sami pa se ukrepov držijo samo tako, da dajo masko gor v trgovinah in na pošti. Vmes pa se grupirajo in živijo kot da ni nič. (Tiščijo se v skupnih službenih prostorih med pavzami en v drugega). To mi je še kar bizarno. Deluje mi kot neke vrste Petkovo bičanje samega sebe.


Ironično, poznam precej takih, kateri gor dajo masko za v trgovino, potem pa se gredo stiskati v bare. Za vikende se še malo rekreirati, malo podružiti... Potem pa se pizdijo čez ukrepe vlade.

jukoz ::

VaeVictis je izjavil:

Glede MI debate pa samo nekaj, vse nevladne organizacije, od prve do zadnje, bi bilo treba ukiniti, pa vsaj po moje ne bi bilo nobene škode in če je res tak učinek kakor Machete in ostali zagovorniki MI trdijo, bodo brez problema dobili denar na prostem trgu.

Pa ukiniti bi bilo treba vse porabnike, ki se napajajo delno iz proračuna in delno iz privat sektorja!


Začnemo z gasilskimi društvi in cerkvami, karitasom itd. Nato pa vsa društva za zaščito živali, pa hospice in društva za pomoč ostarelim. Pa unim z demenco. Pa alzheimerjevo. Pa sladkorno. Pa multiplo. Pa kronovo boleznijo, pa rakom, pa ...

Brezveze. Pa ta MI, ki se ukvarja s človekovimi pravicami. Kaj rabimo to. Slovenec sn, slovenska mati me je rodila na slovenski grudi. Samo Hojs me lahko tepe, pa noben drug.

VaeVictis ::

jukoz je izjavil:

VaeVictis je izjavil:

Glede MI debate pa samo nekaj, vse nevladne organizacije, od prve do zadnje, bi bilo treba ukiniti, pa vsaj po moje ne bi bilo nobene škode in če je res tak učinek kakor Machete in ostali zagovorniki MI trdijo, bodo brez problema dobili denar na prostem trgu.

Pa ukiniti bi bilo treba vse porabnike, ki se napajajo delno iz proračuna in delno iz privat sektorja!


Začnemo z gasilskimi društvi in cerkvami, karitasom itd. Nato pa vsa društva za zaščito živali, pa hospice in društva za pomoč ostarelim. Pa unim z demenco. Pa alzheimerjevo. Pa sladkorno. Pa multiplo. Pa kronovo boleznijo, pa rakom, pa ...


Lahko, nimam problema s tem.
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

Mato989 ::

KAVINSKY je izjavil:

Machete je izjavil:

Jaz poznam kar precej malce starejših, ki aplavdirajo policijski uri, sami pa se ukrepov držijo samo tako, da dajo masko gor v trgovinah in na pošti. Vmes pa se grupirajo in živijo kot da ni nič. (Tiščijo se v skupnih službenih prostorih med pavzami en v drugega). To mi je še kar bizarno. Deluje mi kot neke vrste Petkovo bičanje samega sebe.


Ironično, poznam precej takih, kateri gor dajo masko za v trgovino, potem pa se gredo stiskati v bare. Za vikende se še malo rekreirati, malo podružiti... Potem pa se pizdijo čez ukrepe vlade.


To pove vse kateri ukrepi se večini zdijo smiselni kateri pač ne =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Machete ::

VaeVictis je izjavil:

Glede MI debate pa samo nekaj, vse nevladne organizacije, od prve do zadnje, bi bilo treba ukiniti, pa vsaj po moje ne bi bilo nobene škode in če je res tak učinek kakor Machete in ostali zagovorniki MI trdijo, bodo brez problema dobili denar na prostem trgu.

Pa ukiniti bi bilo treba vse porabnike, ki se napajajo delno iz proračuna in delno iz privat sektorja!


Saj načeloma imaš prav, naj trg vse uravnava. Ampak potem tudi ti plačaj operacijo in okrevanje 60k eur. Pa plačaj privat šolo za otroka, čemu ga rineš v javno šolstvo.
Če si tega ne moreš privoščit na trgu, si pač komercialno nevzdržen in ne bi smel obstajat, ali pa vsaj ne met otrok.

Državo gledati kot črno belo bi moralo biti dovoljeno samo ljudem s papirjem, da imajo posebne potrebe. Da odrasel človek spiše kaj tako primano preprostega je samo znak, kako je ignorantski in ne razume družbe okoli sebe. Vidi samo svoj lastni jaz. Vsi koristite bonitete do zadnje kapljice, ki vam pripada, odrekli pa bi kakršnokoli državno intervencijo za ljudi, kateri pač niso VI. Še tisoče storitev zraven koristite, še zavedate se ne kakšni klošarji bi bili, da je jutri tu USA. In taki, ki najbolj vpijejo, 'naj preživijo na trgu', bi bili večinoma največji reveži v sistemu, za katerega navijajo.
Desni idiotizem na prvo žogo v vsej svoji slavi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

VaeVictis ::

Plus polovico teh društev, bi bilo komot financirano samo iz javnega sektorja.

Sam ne govorim o tem, da bi skenslal financiranje vseh teh organizacij, samo na živce mi gredo vse organizacije, ki so delno financirane iz privat in javnega sektorja in so večinoma namenjene samo mutenju in prelivanje denarja iz javnega v privatni sektor.

In zato bi ukinil vse, ki so financirani iz privat in javnega sektorja in se potem lahko vsak sam odloči kaj želi, biti privatnik ali biti prisesan na javni sektor.
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

Mato989 ::

jukoz je izjavil:

VaeVictis je izjavil:

Glede MI debate pa samo nekaj, vse nevladne organizacije, od prve do zadnje, bi bilo treba ukiniti, pa vsaj po moje ne bi bilo nobene škode in če je res tak učinek kakor Machete in ostali zagovorniki MI trdijo, bodo brez problema dobili denar na prostem trgu.

Pa ukiniti bi bilo treba vse porabnike, ki se napajajo delno iz proračuna in delno iz privat sektorja!


Začnemo z gasilskimi društvi in cerkvami, karitasom itd. Nato pa vsa društva za zaščito živali, pa hospice in društva za pomoč ostarelim. Pa unim z demenco. Pa alzheimerjevo. Pa sladkorno. Pa multiplo. Pa kronovo boleznijo, pa rakom, pa ...

Brezveze. Pa ta MI, ki se ukvarja s človekovimi pravicami. Kaj rabimo to. Slovenec sn, slovenska mati me je rodila na slovenski grudi. Samo Hojs me lahko tepe, pa noben drug.


Tako je... zakaj bi to vse plačevali če imamo zdravstvo ki je bojda tako super? Gasilce pa payroll vladnih uslužbencev tisti ki hodijo na šiht in so prostovoljni jih dat znotraj ranga rezervnih policistov itd...

Cerkve, karitas itd... naj vzdržujejo verniki in dobrodelniki... v Švici ko se registriraš poveš če veruješ in če se opredeliš plačuješ za tisto davek da gre k cerkvi in veri ki jo imaš... če se ne pač ne dobi nič, v Sloveniji pa kar vsi tudi ateisti plačujemo vero, kr nekaj
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Smrekar1 ::

Utk je izjavil:

Kaj točno ni res? Če bi aplikacijo imeli v večini pravočasno, bi epidemiologi, in mi sami med seboj, morda uspeli polovit vse kontakte oz. se pravočasno spravit v karanteno.


Za začetek tisti del, da je aplikacija alternativa omejevanju stikov, kar karantena po definiciji je.

Karantena je tako kot maska, sama po sebi naredi bore malo, je samo eno orodje več v arzenalu. Zamenja ne ničesar, glavna naloga je, da olajša delo epidemiološki službi.

Veš kaj tudi olajša delo epidemiološki službi? Dovolj velika epidemiološka služba.

https://www.zurnal24.si/slovenija/na-ni...

Utk ::

Veš kaj tudi olajša delo epidemiološki službi? Dovolj velika epidemiološka služba.

50 let so se zdravniki trudili, da jih bi bilo čim manj in bi imeli monopol, zdaj ko jih je premalo, bi pa radi kaj? Čudež?

Smrekar1 ::

Utk je izjavil:


50 let so se zdravniki trudili, da jih bi bilo čim manj in bi imeli monopol, zdaj ko jih je premalo, bi pa radi kaj? Čudež?


Za začetek bi bil zadovoljen z malo manj kriminalne nesposobnosti na ključnih inštancah.

"Glede okrepitve epidemiološke ekipe NIJZ se že nekaj časa dogovarjamo za dodatna sredstva od MZ in ZZZS. Za zdaj še nismo zaposlili nobenega dodatnega kadra, ker pa je izvajanje iskanja kontaktov glede na situacijo nujno, vzpostavljamo ekipo študentov medicine/absolventov za to pomoč. Medtem smo razporedil tudi notranje kadre, ki poleg svojih rednih nalog pomagajo tudi pri epidemiološkem poizvedovanju," so nam odgovorili na NIJZ.

Rešitve so, NIJZ jih izvaja, sredstev ne dobi.

Za razliko od upokojencev in študentov, denimo. Da, v času epidemije je bolj kritično kupovati glasove upokojencev s 66 milijoni evrov kot financirati NIJZ.

https://www.gov.si/novice/2020-04-30-en...

Kdo pa v epidemiji rabi epidemiološko službo, prosim lepo. Nepotreben strošek, sploh pa 66 milijonov evrov za njih ni noben denar - samo 1650 zaposlenih za eno leto je to. Ništrc, rabijo jih 40, je Crack sam povedal. To ne bo naredilo ničesar. Enkratni solidarnostni dodatek upokojencem je ključnega pomena za preživetje države med epidemijo, ne pa nekakšna epidemiološka služba, kajne?

Sem sicer pripravljen tvegati, da PTTM vstane od mrtvih če ga zabetoniramo v kakšno jamo, ampak to je že druga zgodba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

lufthammer ::

Tale je dobra:
V bistvu ne, ne more biti. Gale je že pred časom javno povedal, da ni kompetenten za nakup te opreme in je pogodbe napisal po ukazu Počivalška.

Lahko bi bilo tudi:
V bistvu ne, ne morem biti. Že pred časom sem javno povedal da nisem kompetenten za rop NLB in sem banko oropal po ukazu nekega Smrekarja1 .
Spraviti se name, ker sem razkril rop (potem, ko sem denar varno naložil na Cipru), je čista svinjarija trenutne oblasti.

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

lufthammer je izjavil:


V bistvu ne, ne morem biti. Že pred časom sem javno povedal da nisem kompetenten za rop NLB in sem banko oropal po ukazu nekega Smrekarja1 .


Problem je v tem, da Počivalšek je ukazal podpis pogodb. Osebno ropa NLB nisem nikoli ukazal, verjetno si zamešal s SKB.

Gregor P ::

Nočem biti preveč pameten, ker nisem bil v tistih kriznih razmerah na tistem specifičnem mestu, kjer za dobro vseh ne moreš kar odnehati ... ampak vsaj v normalnih delovnih pogojih jaz službe, ki jo ne znam opravljati ne sprejmem oz. si najdem drugo delovno mesto (če npr. ni možnosti prehodnega obdobja za dodatno izobraževanje ipd.).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Utk ::

Smrekar1 je izjavil:

lufthammer je izjavil:


V bistvu ne, ne morem biti. Že pred časom sem javno povedal da nisem kompetenten za rop NLB in sem banko oropal po ukazu nekega Smrekarja1 .


Problem je v tem, da Počivalšek je ukazal podpis pogodb. Osebno ropa NLB nisem nikoli ukazal, verjetno si zamešal s SKB.

Ne vem zakaj tega ni Gale omenil v Tarčah. Da mu je ukazal, da podpiše naročilnico za 100 jurjev za prevoz stvari, ki so že 10 dni v Sloveniji. Tist posnetek smo morali 20x poslušat, tega pa, kolk se spomnem, ni omenil. Če je, se pardoniram, in potem obenem sprašujem zakaj Počivalšek še ni v zaporu.

Machete ::

VaeVictis je izjavil:

Plus polovico teh društev, bi bilo komot financirano samo iz javnega sektorja.

Sam ne govorim o tem, da bi skenslal financiranje vseh teh organizacij, samo na živce mi gredo vse organizacije, ki so delno financirane iz privat in javnega sektorja in so večinoma namenjene samo mutenju in prelivanje denarja iz javnega v privatni sektor.

In zato bi ukinil vse, ki so financirani iz privat in javnega sektorja in se potem lahko vsak sam odloči kaj želi, biti privatnik ali biti prisesan na javni sektor.


Saj meni je jasno, da je marikdo prisesan in da cuza javni sesek neupravičeno. Ampak vseeno raje vidim, da smo dovolj močni in bogati, da jih imamo. Kdorkoli pomaga komurkoli, ki je depriviligiran, bogati družbo na daljši rok. Uspešna in bogata družba podpira nevladnike in kulturo, najsibodi še tako marginalna in obskurna. PIKA. Civilizacija v propadu ali država, katere standard je nizek, bo povdarek dala vsemu kar temu nasprotuje (vojska, striktni privatiziran servis državljanov, banalna primtivina kultura, najnižjega standarda, avoritarni somadržci delajo vse za kontrolo nad mediji, nad vsem..).
Problem vidim v udrihanju čez karkoli nevladnega iz žlehnobe. Zaradi zmage nad podporniki le teh. Treba jih uničit, ne ker bi šlo za dejansko razumevanje probleamtike, ker bi jih bilo morda preveč ali bi celo delali v škodo državi. Ne, gre za politično opranost, da gre za škodljive in lene ljudi, da direktno iz vašega žepa cuzajo. Ne moti vas 700 milijonov za kovinske škatle za igračkanje nekaj mozoljarjev. Ne moti tovrstne kritike kakršnokoli mafijsko, če ne vsaj zelo vprašljivo, odtekanje ogromega denarja v privat firme. Par jurjev ali 10 jurjev pa je takoj upravičen razlog za pogrom. Stalno (izvenproporcionalno) problematiziranje tovrstnih društev je milorečeno čista žlehnoba in poltično nagajanje. beee pojma nimam kaj delajo, beee jaz jih ne rabim.. bee naj takoj grejo na trg. Jaz tudi nimam pojma kaj konkretno počneo, mi je pa v zadovoljstvo, da smo dovolj bogati in socialni, da jih imamo. Ni mi težko dati davkov za altruizem do šibkejših členov družbe, pa četudi je porabljenega efektivno samo 10% vplačanega. Medtem ko žlehnobni luzerji, bodo raje žalili projekt Botrstvo prek Tviterja iz svojega Bruseljskega steklenega gradu v oblakih. Kako nenavadno je, da se vedno zagovarja šparanje države ravno na projektih in društvih, ki najbolj nastavljajo ogledalo totalnemu porazu politike in jo največkrat pokažejo kot popolnoma golega cesarja. Oh ta skrb za smotrno porabo proračuna.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Okapi ::

Machete je izjavil:

Stalno (izvenproporcionalno) problematiziranje tovrstnih društev je milorečeno čista žlehnoba in poltično nagajanje. beee pojma nimam kaj delajo, beee jaz jih ne rabim.. bee naj takoj grejo na trg.
V resnici je vzrok čisto navadna navoščljivost. Ljudje, ki niso zadovoljni s svojim življenjem (slaba služba, majhna plača, tečen šef, majhno stanovanje, visoka najemnina, punca ne da...), so nevoščljivi tistim, ki delajo to, kar jih veseli, in jim tega ne privoščijo. Naj gredo še oni v neke slabe službe, za majhno plačo delati stvari, ki jih ne veselijo. ;((

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

Machete je izjavil:

Stalno (izvenproporcionalno) problematiziranje tovrstnih društev je milorečeno čista žlehnoba in poltično nagajanje. beee pojma nimam kaj delajo, beee jaz jih ne rabim.. bee naj takoj grejo na trg.
V resnici je vzrok čisto navadna navoščljivost. Ljudje, ki niso zadovoljni s svojim življenjem (slaba služba, majhna plača, tečen šef, majhno stanovanje, visoka najemnina, punca ne da...), so nevoščljivi tistim, ki delajo to, kar jih veseli, in jim tega ne privoščijo. Naj gredo še oni v neke slabe službe, za majhno plačo delati stvari, ki jih ne veselijo. ;((


Narobe, jaz vsakemu privoščim da dela kar ga veseli, samo naj to dela na račun trga če se proda ali pa na lasten račun, ne pa na račun vseh nas =) To je vse
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

V resnici je vzrok čisto navadna navoščljivost. Ljudje, ki niso zadovoljni s svojim življenjem (slaba služba, majhna plača, tečen šef, majhno stanovanje, visoka najemnina, punca ne da...), so nevoščljivi tistim, ki delajo to, kar jih veseli, in jim tega ne privoščijo. Naj gredo še oni v neke slabe službe, za majhno plačo delati stvari, ki jih ne veselijo.

Bi rad povedal, da roparja banke kaznujemo samo zato, ker smo nevoščljivi, da bi on na izi prišel do veliko denarja?
Lahko tudi tako gledaš na to zarad mene, vseeno pravim, v zapor z njim!

Machete ::

Abotna primerjava.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mato989 ::

Machete je izjavil:

Abotna primerjava.


Ampak primerna =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Markus386 ::

> Saj načeloma imaš prav, naj trg vse uravnava. Ampak potem tudi ti plačaj operacijo in okrevanje 60k eur. Pa plačaj privat šolo za otroka, čemu ga rineš v javno šolstvo.

Pa saj to povprecen delavec ze zdaj placa, kdo pa drugi? Pa ne samo zase, ampak tudi za socialce in lenuhe, ki ne bodo nikoli pokrili svojega stroška (torej denarja, ki ga je država vložila v njih).

Tako kot je stavka javnega sektorja, bi morala bit tudi stavka gospodarstva.... en mesec bruto placa na roke delavcem, DDV se ne placuje, drugih davkov in trosarin tudi ne.... pa bi drzava htro premislila, kako se obnasa.

Trenutna situacija (torej ne smes delat (gostinec, trener, muzicar,...), se vedno moras placat vse drzavi, pa sazasu, pa najemnino, pa place, nimas pa kje dobit, drzava pa ne pomaga (pa se ta pomoc je talanje denarja tistih, ki se delamo)) pac ne bo sla v nedogled, slej ko prej bo komu pocilo.

Utk ::

Machete je izjavil:

Abotna primerjava.

Abotno je, da neka klika ljudi ustanovlja nove in nove zavode, in v njih zaposluje spet svoje ljudi, ki se bojo čez 5 let premešali, in spet ustanovili nov zavod, ki bo zaposlil tiste prve, ki so se naveličali ždet v eni pisarni, in bi zdaj radi malo drugačno.
Ampak problem je v nas, ki smo fauš...

Saj načeloma imaš prav, naj trg vse uravnava. Ampak potem tudi ti plačaj operacijo in okrevanje 60k eur. Pa plačaj privat šolo za otroka, čemu ga rineš v javno šolstvo.

Sej plačam. A javno šolstvo plačuje župan? Učitelji? Medicinske sestre? Nevladniki? Kdo pa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Machete ::

Pobijmo vse, ki niso sposobni zaslužit 4k neto na trgu na mesec, samo tako upravičimo matotovo paradigmo.
(Samo on se ne zaveda, da tudi sam ni čisto vzdržen s svojim jurčekom zalsužka in nekaj 100 eur davkov, samo ne mu tega povedat, ker bo zasmodilo njegov cpu).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mato989 ::

Seveda nisem vzdržen z jurčkom zaslužka in vsega, moj bruto 2 je bolanih skoraj 2.100€ (celoten strošek delodajalca) od tega dobim jaz na račun MIZERNIH 1.270€

Če bi dobil 2.100€ bi si lahko privoščil otroka recimo... pa tudi kredita manj bi vzel... in če bi imeli evtanazijo bi pri 65tih šel na evtanazijo za 10k in bi rešil težavo, vedel bi da sem ves denar dobil in to je to.

Samo to je za vaš fašistično!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Zadnja, ki sta uvedla policijsko uro, sta bila italijanski in nemški okupator.

Zdaj nam jo je uvedel grosupeljski okupator...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

D3m ::

Jok in v samoizolacijo. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Okapi ::

Mato989 je izjavil:

Seveda nisem vzdržen z jurčkom zaslužka in vsega, moj bruto 2 je bolanih skoraj 2.100€ (celoten strošek delodajalca) od tega dobim jaz na račun MIZERNIH 1.270€

Če bi dobil 2.100€ bi si lahko privoščil otroka recimo... pa tudi kredita manj bi vzel...

Skratka, si značilen primerek nezadovoljnega človeka. Slaba služba, majhna plača, tečen šef, majhno stanovanje, punca ne da...>:D

Ampak ker si je težko priznati, da si za to kriv kar sam, si jezen na ves svet in za svoje težave kriviš druge (nevladnike, begunce, stare...).

Machete ::

Najbolj žalostno je, pa če ukinemo vse naštete in jih teleportiramo v vesolje, ne bi on imel niti centa več na koncu meseca.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

lufthammer ::

Invictus je izjavil:

Zadnja, ki sta uvedla policijsko uro, sta bila italijanski in nemški okupator.

Zdaj nam jo je uvedel grosupeljski okupator...

Enajst evropskih držav ima omejeno gibanje v nočnem času, verjetno jih je JJ naščuval.
A ste res tako odvisni od visenja po bifejih? Pir imam svoj, kavo si tudi znam skuhat, zaradi mene lahko lokali ostanejo zaprti.
Nič me nebi motilo.
Krasen čas, da si uredim arhiv filmov in kakšnega dobrega še enkrat pogledam. Ni krize. Gob za čez zimo sem pa tudi že dovolj nabral.

Gregor P ::

V bistvu je zelo grozno in praktično družbeno nesprejemljivo, da se ostali okoriščajo na podlagi naših slabih, nezdravih navad (pitje alkohola itd.).>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mato989 ::

lufthammer je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zadnja, ki sta uvedla policijsko uro, sta bila italijanski in nemški okupator.

Zdaj nam jo je uvedel grosupeljski okupator...

Enajst evropskih držav ima omejeno gibanje v nočnem času, verjetno jih je JJ naščuval.
A ste res tako odvisni od visenja po bifejih? Pir imam svoj, kavo si tudi znam skuhat, zaradi mene lahko lokali ostanejo zaprti.
Nič me nebi motilo.
Krasen čas, da si uredim arhiv filmov in kakšnega dobrega še enkrat pogledam. Ni krize. Gob za čez zimo sem pa tudi že dovolj nabral.


Pa kaj tolko stresate te bifeje in pir, GRE SE ZA SVOBODNO ODLOČITEV IN VOLJO, ne za to od česa smo odvisni...

A ko ti bodo rekli da predaj kopijo kljućev da te lahko vedno redar obišče boš rekel enako, A SI RES TOK ODVISEN OD PRIVATNOSTI?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Smrekar1 ::

lufthammer je izjavil:


Enajst evropskih držav ima omejeno gibanje v nočnem času


In samo ena od njih to upravičuje z "tudi drugi tako delajo", kar nakazuje, da odločitev za to ni prišla iz stroke.

Okapi ::

Asocialci in germofobi vsekakor uživajo te dni.>:D
««
236 / 466
»»